|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  108 109 [110] 111 112   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 10:14:47   
Anonimen
A ste se same odločile za IUI ali kako to, da niste šle kar takoj v IVF/ICSI? Ali to predlaga zdravnik? Pa se IUI šteje enakovredno kot en postopek pri zavarovalnici kot IVF?


(odgovor članu *Ajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2726
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 10:38:05   
*Ajda*
Anonimna to je vse odvisno od zdravnika in pa seveda kakšne diagnoze imaš ti pa tudi partner. Jaz imam pco in posledično neredne menstruacije, partner pa slabšo morfologijo (ker kadi😑). In na prvem posvetu sicer ni bilo moje zdravnice mi je rekla, da s tem se, da tudi naravno zanosit in, da bom dobila tablete za spodbudo ovulacije. No na drugem pregledu pa je bila moja zdravnica in je rekla, da bomo šli pa direkt na umetno, da se nebomo nič zajebavali... Pa niso leta problem kr stara sem 28... Tko, da mi je biu kr šok. Po drugi strani sem pa vesela, da ne izgubljam časa.. 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2727
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 10:58:05   
Anonimen
Aha, ja to razumem. Samo tako me zanima. Ker tudi jaz, čeprav navidez zgleda vse ok pri obeh, bi če po enem letu nebi ratalo, hotla čim prej v postopek in sicer v tistega, ki ima največji % uspešnosti. IUI kolikor sem videla je 10 %, drugadva pa čez 25 %. In me zanima ali imaš možnost izbire ali ne. No jaz bi definitivno sugerirala.

(odgovor članu *Ajda*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2728
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 11:07:31   
Uporabnica123
Ne izberes si nicesar sam. Vse bi ble takoj za ivf ce bi se dalo tako zmenit :D odvisno je kaksno doagnozo imas.. Ponavadi najprej pogledajo tvoje hormone in spermo. Ce je to vse okej te dajo na tablete in hodis na ultrazvoke preverjat ovulacijo in mogoce kaksna laparoskopija ce sumija za neprehodne jajcnike.. Ce po tabletah ne uspe imas sele takrat 3x IUI.. In sele nato IVF ce ne rata.. Ponavadi pri tistih po 30 letu oz po 35 ce se ne motim.. Dajo kar na ivf.. Itak najprej probajo cenejse verzije resitev ce si mlad in zdrav.. Kasneje sele na te postopke umetne. Ce pa imas denar pa si pac placas in gres takoj.. 


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2729
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:00:55   
Anonimen
Kam pa hodite, v ukc in v mb? A v Dravljah tudi tako vlecejo? Upam, da ne dajo kar vsaki 3x iui. Saj placujemo zavarovanje, ne vem zakaj bi zapravljali cas in denar za postopke, ki niso tako ucinkoviti. Razen, ce si par seveda zeli tako. Potem traja 5 let dokler sploh prides do postopka in si kar naenkrat 35 in potem ti preostane samo se tujina ... Ah

(odgovor članu Uporabnica123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2730
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:07:09   
Uporabnica123
Taksen protokol imajo :)

O tem govorim ja.. Kar naenkrat je okoli.. Pri meni je 3 leta slo tako hitro mimo da sem srecna da sem se odlocla zato tok mlada :) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2731
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:07:54   
Uporabnica123
Aja jaz in sanka smo v mb na ukcju.. Mariposa mislim da je v lj.. Za druge pa sem pozabila :D


(odgovor članu Uporabnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2732
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:26:40   
Anonimen
Sem ravno prebrala da v dravljah iui ne delajo ker je prenizek % uspesnosti. Takoj ivf. Edino ce izrecno zelis. Super. Clovek bi sel takoj za 14 dni na Cesko, ce bi dali bolnisko ... 


(odgovor članu Uporabnica123)
  Neposredna povezava do sporočila: 2733
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:27:03   
Mariposa08


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kam pa hodite, v ukc in v mb? A v Dravljah tudi tako vlecejo? Upam, da ne dajo kar vsaki 3x iui. Saj placujemo zavarovanje, ne vem zakaj bi zapravljali cas in denar za postopke, ki niso tako ucinkoviti. Razen, ce si par seveda zeli tako. Potem traja 5 let dokler sploh prides do postopka in si kar naenkrat 35 in potem ti preostane samo se tujina ... Ah





Jaz sem v Dravljah, stara sem 31,moj partner jih šteje malo čez 40,on je zdrav, jaz imam pcos ( sindrom policističnih jajčnikov). Zdaj sem že 2 cikel na terapiji z clomidom in dabrostonom, tako terapijo imam do konec leta. Če ne uspe, je januarja posvet, februarja konzilij in marca ivf. Tako mi je razložila dr. Lomškova. Pri pco ali pri na videz zdravih ljudeh prvo probajo 6 mesečno terapijo z tabletami ponavadi, potem pa se gre v postopek. Če ima partner slab spermiogram ne čakajo ampak gresta takoj v postopek, kakšen je postopek se pa dr odloči glede na stanje vsakega posameznega para, glede na to pri komu je problem in kakšen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2734
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 12:50:49   
Anonimen
Mogoce neumno vprasanje. A lahko med postopki in v mesecu postopka sam delas na narascaju ali ne, da nebi pridelal peterckov? Meni je moja g rekla, da clomida mi se ne da, ker mam svoje o, da nebi dvojckov pridelala. Sem rekla da me me moti, pa je rekla da njo pa, ker ne gre vedno vse ok...

(odgovor članu Mariposa08)
  Neposredna povezava do sporočila: 2735
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 14:08:31   
Uporabnica123
Evo me iz UZ. Jaz sem danes 9 dan cikla in sva folikla rasteta pocasi. En je 11 mm en pa 12mm.. Zdaj sem dobila navodilo da se se 3 dni likam z gonalom in v cetrtek zopet UZ. Upam da bodo lepo zrastli do takrat in grema dejansko v postopek iui :D


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2736
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 18:35:09   
Sankka
Ajda, kaj pa ce se je tebi kaj vgnezdilo, pa mas zato malo krvavo samo, si pomisla na to? 😎

Mah mene je res bolelo, se zdaj me, ni bla psiha, ampak reakcije mojega telesa na hormone, ki jih je v zadnjem letu in se vec blo cist preveč. Brez tega pa tak nic ne bo. Ah, jaz tudi drzim pesti, da ti uspe naravno. Bos pa sla na ziher varjanto, ivf, ki ma ful velik % uspesnosti, tak da bo sigurno uspelo! 
K1234 v Mariboru je tak, da more bit en mesec vmes fraj med IUI, tak so mi rekli, tudi sestra je naročila, da morem počakat en mesec. Med IVF pa mislim da 3 mesce.
Jaz bi naj do srede jema Estimo, ce bo test negativen pa prekinem in pride M. Tak da zaenkrat jo tak zadrzujem z Estimo in bo prisla, ko se bom sama odlocila heh. Sem pa 99% ziher da nic ni, ker bi sigurno pokazalo. Ko sem bla noseca mi je taki cas kazalo ze popoldan. No bomo vidli, ampak res mislim, da ni nic. Sem ze vajena negativnih testov, tak kot vse tu, kajne 😏

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2737
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 19:34:13   
*Ajda*
Sanka niti se ne upam na to pomislit veš😀🤭 ko bi vsaj bilo res.. Ampak se kar bojim pomisliti sploh na kaj takega... Kr sem se kar prepričala, da to sploh ni mogoče😂bi bilo pa super, da bi uspelo brez tega😍 še tri dni jemljem dabstron potem prekinem in počakam na M če jo pa slučajno nebo bom pa naredila test😂prej se ne upam, ker se bojim, da bom spet razočarana😕 Sanka jaz še držim pesti zate, da mogoče vseeno uspe😊💪


(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2738
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 19:49:33   
Anaina
Ajda tu te samo opozorim, da je boljše naredit test preden prenehaš z dabrostonom.. Vsaj tako je bilo meni naročeno.. Ker ce nehaš in ti dejansko primanjkuje rumenega telesca lahko pride do splava.. Meni so dali navodila da en dan preden bi naj prenehala naredim test.. Ce je negativen preneham ce ne pa nadaljujem.


(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2739
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 20:38:55   
*Ajda*
Anaina a tudi če jemljem Dabstron samo zato, da mi uravnava ciklus? 


(odgovor članu Anaina)
Neposredna povezava do sporočila: 2740
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 20:45:40   
Anaina
Če ti dabroston pomaga pri uravnavanju ciklusa je velika verjetnost da ti primnkuje rumenega telesca.. Tako so meni pojasnili..  In jemala sem ga že v prvi nosecnosti in tudi zdaj v drugi do 13 t potem sem pa morala postopoma ukinit.. Tak da mogoče še pozanimaj ali pa naredi test en dan preden moraš nehat.. 


(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2741
   RE: Noseča vsak mesec znova
14.10.2019 21:38:14   
*Ajda*
Anaina hvala za nasvet🙂 bom naredila tako kot si predlagala😊


(odgovor članu Anaina)
Neposredna povezava do sporočila: 2742
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.10.2019 12:51:54   
Mariposa08
Hei punce, jaz sem že po O, pijem dabroston in lahko samo čakam. Vse dneve sva pokrila zdaj pa če ne bo nič potem pa res neznam bit več pametna.



Sankka in K1234 držim pesti, sankka ne obupaj 💪🤞
Kako ste ostale? Cali javi se kaj, upam da si ok in da se premika kej naprej pri tebi 🤗

(odgovor članu *Ajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 2743
   RE: Noseča vsak mesec znova
15.10.2019 20:14:04   
Uporabnica123
Mariposa tudi jaz zate navijam in drzim pesti❤️ da bodo cimprej mimo ti brezvezni dnevi do predvidene M :D 

(odgovor članu Mariposa08)
Neposredna povezava do sporočila: 2744
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2019 11:25:07   
Uporabnica123
Babike kako ste? Pri keri kaj novega?

Jaz sem danes imela ultrazvok po 8 dneh spikanja z gonalom in so mi podalsali se za dva dni pikanja tako da imam v soboto ultrazvok. Nevem kako to da pocas rastejo folikli. Imam tri. 11mm 12mm in 14mm.. Me pa skos spika notri tak da upam da se skuhajo do sobote :D je pa danes 12 dan cikla.. 

(odgovor članu Uporabnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2745
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2019 16:48:46   
Cali90
Živjo punce, pri meni nič novega. Sem 28 dan cikla in čakam na M po HSGju. Nisem upoštevala zdravnikov, da v tem ciklu ne smem zanosit tako, da možnost je, da M ne pride. Seveda sem obrnila cel internet preden sem sprejela to odločitev in tudi pušenjak velikokrat pravi, da ni ovir, da bi čakala na nasledni cikel. Pravijo, da je v ciklu po HSGju možnost zanositve večja in itak, da bi mi bilo žal ga namerno izpustit 😆

(odgovor članu Uporabnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2746
   RE: Noseča vsak mesec znova
17.10.2019 19:36:18   
Malecka8
No pa da še jaz malo pojamram.. :/Dobila M, na 40.dan, čeprav jemljem Dabroston. Seveda javim G, glede Clomida in UZ. In tudi ta mesec bom brez, saj njih ni čez počitnice. Tečna sem, jezna na cel svet. Grozno se počutim. Že itak samo meni daje Clomid vsak drugi mesec, zdaj bom pa še tega izpustila. Kaj potem pa bo M konec novembra.. Pa bodo oni decembra na dopustu al kaj? 
Grrrr... 


(odgovor članu Cali90)
Neposredna povezava do sporočila: 2747
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.10.2019 10:16:47   
Sankka
Punce pozdravljene.


Evo moja M se je prikazala. IUI neuspešen. Zdaj pa en mesec pauze.. Mah. Ne vem mi je ze vseeno, te pa pac ne. Nimas kaj.. 
Se pa strinjam, da je treba tekom jemanja dabrodstona naret test, pa potem prekinit, ko je ena rekla, midlim da Ajda. 
K1234. Res kar počasi rastejo. Jaz sem 12 dan ze imela iui. To je mogoce dober znak, glede na to da meni ni uspelo. Drzim pesti! 
Mariposa cudno da si dobila M kljub jemanju dabrostona? 
Ni pravil ocitno. Punce upam da bo kateri slo po planu se to leto, ce ne pa bo verjetno prihodnje leto nase.. Kot recem vsako leto heh. Eh. Se dobro da imam novo sluzbo, da niti nimam casa razmisljat o cemerkoli. 
Katera je zdaj naslednja? Jaz bom ta mesec navijacica 😏

(odgovor članu Malecka8)
Neposredna povezava do sporočila: 2748
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.10.2019 15:07:51   
Uporabnica123
Sanka zal mi je :( pa sem res imela dobr obcutek glede tebe... Upam da hitro mine mesec in bo ponolni poskus tu! Ste se menli drugace kaj o ivfju? Meni so rekli ce v drugo iui ne rata da se takoj oglasim pri dr. Sm pozabla kako mu je ime.. Ta taglavni :D da mi da datum za ivf.. Kar se verjetno caka predolgo ane? Upam da nama nebo treba o tem studirat in rata z iui postopkom :)Koliko velike folikle oz folikel si pa ti imela ko so ti dali stopko? Mariposa kako kaze? 

(odgovor članu Sankka)
Neposredna povezava do sporočila: 2749
   RE: Noseča vsak mesec znova
18.10.2019 15:09:11   
Uporabnica123
Malecka zal mi je tudi za tebe.. Kako to da nemorejo dati recepta tudi ce jih ni. Saj obstaja internet in pa nadomescanja.. Jaoo kako se te stvari vlecejo res.. 


(odgovor članu Uporabnica123)
Neposredna povezava do sporočila: 2750
Stran:   <<   < Prejšnja stran  108 109 [110] 111 112   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  108 109 [110] 111 112   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?