|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
26.10.2008 21:01:55   
Rožica I
Kolikor sem kot laik poučena o škodljivosti cepljenja, sem zmeraj s težkim srcem dala cepit svojega otroka. Je pa res, da je do sedaj bil cepljen po programu.
Pred vsakim cepljenjem sem zato v veliki dilemi. Poznam otroke, ki so dobili samo par doz cepiva, že nekaj let pa jih ne prejemajo več. So dosti bolj bolehni (to je mišljeno, da fašejo v eni zimski sezoni najmanj dva prehlada) kot moj sin.
Enako sem bila pred dilemo glede vegetarijanstva, ko je otrok začel uživat GH.

Nekako si ne upam eksperimentirat na otrokov račun. Lahko samo upam, da se prav odločam glede teh stvari.

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
26.10.2008 21:23:47   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Lahko samo upam, da se prav odločam glede teh stvari.


Mislim, da tako razmišljamo vsi starši, tako tisti, ki svojih otrok ne želimo cepiti iz takih in drugačnih razlogov, kot tisti, ki svoje otroke cepijo. Vsi ravnamo v dobri veri, da je to najbolje za našega otroka.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
26.10.2008 21:30:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

Kaj je nevarnejse...posledica CEPIVA ali BOLEZNI za katero otrok zboli, ki ni cepljen


definitivno posledica cepiva. in samo v razmislek-koliko razumeš princip cepljenja? to je le senzibilizacija na določen infekt in ne prava imunizacija. eno je kar prebereš kot laik na netu, drugo pa je razumevanje le tega.


aha, krasno razumevanjeuser posted image user posted image

koliko otrok dejansko utrpi posledice cepljenja?
in koliko otrok je umiralo za boleznimi, k smo jih uspešno izkoreninili prav z dobro precepljenostjo?

očitno nam gre predobro, pojma nimamo kaj to pomeni, ko otroci masovno umirajo zaradi nekih bolezni, pa je treba zdaj se fintiratuser posted image

seveda obstaja določeno tveganje, določen procent otrok, ki dejansko utrpijo posledice. in hudič je, če padeš v statisko in v tiste procente. ampak tko pač je. določen procent slabo reagira na cepljenje, določen procent jih umre pri porodu, določen procent jih povozi avto, določen procent se jih utopi, določen procent jih zboli za kako neozdravljivo boleznijo. dejstva. statistika. pa če češ vse to razmišljat, se ti ja utrga, ma je boljše sploh ne imet otrok.

in a si katera sploh predstavlja, kako bi izgledalo, če nas spet preplavijo te bolezni, za katerimi so množično umirali otroci? si ne, zgleda....in najbolj glup argument, kar jih slišiš je ta, da se te bolezni itak ne pojavljajo več in je nesmiselno ceptuser posted image JA LE ZAKAJ SE PA NE POJAVLJAJO???

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 11:47:08   
moyca
se strinjam s predhodnicouser posted image

vprašanje za tiste, ki niste dale cepit otroka, ker se bojite zapletov ob cepljenju: kako se ve sploh upate hodit k zobozdravniku!? a sploh veste kakšno je tveganje, da bo prišlo do zapletov prav med tem, ko ste ve na stolu...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 16:18:28   
rumenasoncnica
Tudi jaz se absolutno strinjam z moyco in ullo 80 - lahko je bit "pameten" in otroka ne cepit v populaciji, kjer je večina otrok cepljenih in nima (skorj) od nikoder staknit katere od teh bolezni!!!
kaj pa, če se vsi starši odločimo in otroke nehamo cepit?!

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 17:58:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

Kaj je nevarnejse...posledica CEPIVA ali BOLEZNI za katero otrok zboli, ki ni cepljen


definitivno posledica cepiva. in samo v razmislek-koliko razumeš princip cepljenja? to je le senzibilizacija na določen infekt in ne prava imunizacija. eno je kar prebereš kot laik na netu, drugo pa je razumevanje le tega.


aha, krasno razumevanjeuser posted image user posted image

koliko otrok dejansko utrpi posledice cepljenja?


To je nekako tako kot bi rekel, da so posledice zavarovanja samo stroski, ki jih placamo zavarovalnici, koristi pa od nje itak nimamo nobene, obicajno.

Ko pa pride neurje in toca pa v jok in na drevo.
Ja, predobro nam gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 20:03:04   
BUŠICA
vidim, da ne razumete ne medicinske stroke, ne farmacevtske stroke, tako da z vami o tem ne bom debatirala več.
če hočete cepiti svoje otroke jih pač dajte, jaz svoje ne bom, ker je to nepotreben inzult na njihov imunski sistem še posebej ko so tako majhni.
vaše razumevanje pa je ravno pravšnje za farmacevtsko industrijo-pa se imejte za pametne!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 20:12:25   
Anonimen
da ne razumete ne medicinske stroke, ne farmacevtske stroke, tako da z vami o tem ne bom debatirala več.


A ti pa jo user posted image .

(odgovor članu BUŠICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 20:20:58   
Anonimen
danes med nami kosi HIV. poznamo, a ne? če ne, malo poguglajte....
pa pejmo nekaj let naprej. veliko let. ko končno odkrijejo cepivo, ki tegauser posted image uspešno iztrebi. praktično nihče več ne umira zaradi tega. hetero, homo, otroci, oni, tisti....bolezni, ki je danes strah in trepet, praktično ne poznajo več, razen iz dokumentarcev. in glavo stavim, da se bodo takrat našle brihtne, vsega polne riti, ki se dobro spoznajo na medicino in farmacijo in bodo opletale z revolucionarnimi idejami o tem, kako je cepljenje nepotrebno, škodljivo, da za HIVom tko noben več ne zboleva in da se cepijo itak samo še bedaki, ki nimajo pojmauser posted image
ja tko je to.

in recimo zdaj je precepljenost za rdečke dobra. bolezen se praktično ne pojavlja več. jaz pa recimo nisem bila cepljena, ker takrat pač niso cepiliuser posted image in tega nisem vedela do zadnjičuser posted image in me je groza ob misli, da bi fasala zadevo, noseča. znalci in poznavalci medicine in farmacije, verjetno mi ni treba razlagati kaj bi se lahko zgodilo?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 20:34:04   
loncica
se strinjam z ulo in njej enako mislečimi predhodnicami. Samo v razmislek vam dam mojo zgodbo: do nekaj let nazaj so v Lj porodnišnici (za druge ne vem) vsakega novorojenčka cepili proti tuberkulozi, to cepljenje so zdaj opustili in tudi moj sin ni bil cepljen. In glej ga zlomka, po zelo nesrečnem naklučju smo cela družina prišli v stik z osebo okuženo s TBC. Sicer se mali ni nalezel, ker v stiku praktično ni bil, ostali člani, ki pa smo bili v vsakodnevnem stiku s to osebo, pa nismo zboleli. Zakaj: ker je cepivo oz. protitelesa, še prisotno v naših telesih (to so pokazali testi). Nauk te zgodbe: če bi bil sin v tesnejšem stiku z osebo s TBC, bi se lahko nalezel, ker ni bil cepljen. Posledice tuberkuloze so lahko hude. Če bi pri rojstvu imela izbiro a ga cepim ali ne in bi se odločila, da ga ne bom, kasneje pa bi za to boleznijo zbolel, si ne bi oprostila. Enako menim za vsa nadaljna cepljenja. Tudi mene je strah posledic, ampak bolezni pa še bolj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 21:15:05   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

če hočete cepiti svoje otroke jih pač dajte, jaz svoje ne bom, ker je to nepotreben inzult na njihov imunski sistem še posebej ko so tako majhni.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

...in zakaj imamo ljudje po tvoje imunski sistem, če ne za to, da nas ščiti pred infekcijami???

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 21:52:23   
BUŠICA
...in zakaj imamo ljudje po tvoje imunski sistem, če ne za to, da nas ščiti pred infekcijami???


bravo moycauser posted image -kaj si hotla s tem povedat?
cepljenje v SLO (po programu) je okrog 90%. cepljenje proti rotavirusu je pa DOSTI manjša. zakaj? ker je morda treba plačat??

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 21:57:53   
BUŠICA
sploh pa ne razumem zakaj se sekirate , ker ene ne bomo cepile svojih otrok?! drugače pa si poglejte naslov te teme in verjemte, da vaših razlaganj ne potrebujemo.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 22:23:11   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

...in zakaj imamo ljudje po tvoje imunski sistem, če ne za to, da nas ščiti pred infekcijami???


bravo moycauser posted image -kaj si hotla s tem povedat?
cepljenje v SLO (po programu) je okrog 90%. cepljenje proti rotavirusu je pa DOSTI manjša. zakaj? ker je morda treba plačat??


Sicer sem debato zaključila že na prejšnji strani ampak tule bi se priključila. Jaz osebno sem proti cepljenju otroka za rota virozo najprej zato, ker je cepivo NOVO. Ne želim, da je moj otrok poskusni zajec za potrebe ene velike firme, ki si bo na ta račun polnila žepe. Ker cepivo sploh ni tako učinkovito kot obljubljajo (cepivo deluje na le nekaj rotavirusnih okužb, ne na vse) in ne drži dolgo časa (po info mojega pediatra le do 2.l).
V primerjavi z ostalimi obveznimi cepljenji se mi to ne zdi učinkovito, sploh pa ne življenjskega pomena. Cepljenje proti rdečkam se mi zdi za deklice izrednega pomena.

< Sporočilo je popravil frutka -- 27.10.2008 22:27:15 >

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 22:25:24   
madasa
Bušica hvala, mislim da si ena redkih, ki si sploh prebrala vprašanje.
Lp

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
27.10.2008 22:47:38   
Anonimen
V razmislek: glede na to, da je TBC ukinjenjo , sem razočarana nad to odločitvijo. Zakaj? Ker je še vedno 20 zbolelih v Slo na leto za TBC. In ker je dandanes veliko priseljencev med nam, veliko tudi iz tropskih držav, se bo TBC kaj kmalu lahko spet razširila. In naši otroci niso cepljeni za TBC. Sem itak zagovornik cepljenja.user posted image

(odgovor članu madasa)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:43:23   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

...in zakaj imamo ljudje po tvoje imunski sistem, če ne za to, da nas ščiti pred infekcijami???


cepljenje v SLO (po programu) je okrog 90%. cepljenje proti rotavirusu je pa DOSTI manjša. zakaj? ker je morda treba plačat??


Precepljenost proti rotavirusom je manjša iz razloga, ki ga je navedla frutka. cepivo, ki so ga uporabljali pred cepivom, ki ga uporabljajo proti rotavirusom sedaj, je povzročalo uvihanje črevesa pri cepljenih otrocih. Zato so ga umaknili.  Tako ali tako pa obstaja ogromno število različnih rotavirusov, cepi pa se samo proti najpogostejšimi tipi, ki se pojavljajo v slo. Torej, otrok lahko vseeno faše rotaviruse...


(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:44:39   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

sploh pa ne razumem zakaj se sekirate , ker ene ne bomo cepile svojih otrok?! potrebujemo.



zato, ker ti bo mogoče za to odločitev enkrat žal...user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:46:33   
Anonimen
In ker je dandanes veliko priseljencev med nam, veliko tudi iz tropskih držav, se bo TBC kaj kmalu lahko spet razširila. In naši otroci niso cepljeni za TBC.


Tudi potovanja po raznih drzavah so danes (ze od malih nog) dokaj stalna praksa.

Na eni strani se stalno pojavljajo vprasanja "noseca in z dojenckom" na eksoticne pocitnice, na drugi pa jih niti cepiti ne bi dali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:49:46   
Anonimen
sploh pa ne razumem zakaj se sekirate , ker ene ne bomo cepile svojih otrok?!


Zato, ker lahko preveliko stevilo necepljenih otrok v dolocenem scenariju pomeni epidemijo neke bolezni. In jaz si v takem okolju ne zelim ziveti, se manj pa to zelim za svojega otroka.

(odgovor članu moyca)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:51:49   
cleopatra
nekaj za branje....

http://www.kid-pina.si/~svod/tszgodbe.htm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 17:59:11   
Anonimen
nekaj za branje....


To vse drzi, da ima vsako zdravilo nezelene ucinke in ne samo enega user posted image .

Pisanje "tako da nihče še pomisli ne, da bi lahko bilo z njim kaj narobe."je ravno tako poceni reklama kot zagovarjanje cepiva za vsako ceno. Vsak opravilno sposoben clovek, ki se je odlocil imeti otroka ve, da imajo zdravila poleg pozitivnih tudi nezelene ucinke.


(odgovor članu cleopatra)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 19:41:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nekaj za branje....


To vse drzi, da ima vsako zdravilo nezelene ucinke in ne samo enega user posted image .

Pisanje "tako da nihče še pomisli ne, da bi lahko bilo z njim kaj narobe."je ravno tako poceni reklama kot zagovarjanje cepiva za vsako ceno. Vsak opravilno sposoben clovek, ki se je odlocil imeti otroka ve, da imajo zdravila poleg pozitivnih tudi nezelene ucinke.




jp....

antibiotiki imajo lahko tudi stranske učinke. hude stranske učinke. pa nehajmo dajat še te. da vas vidim junake. ste korajžne, ko ni kaj dosti možnosti, da otrok faše katero od teh bolezni.

in, ne sekiram se, če ne daste cepit svojih otrok. ker moj je cepljen in brez skrbi. ampak so pa otroci, kjer je tveganje dejansko večje, ki jih iz konkretnih in argumentiranih razlogov ne cepijo. in ti otroci so zaenkrat tudi dokaj varni. ampak če se tale modna muha prime, se meni zdi strašno, da bo zbolel en tak otrok, ki že itak ima kup težav in to zaradi tega, ker so nekateri starši strašno pametni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 19:45:22   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

nekaj za branje....


To vse drzi, da ima vsako zdravilo nezelene ucinke in ne samo enega user posted image .

Pisanje "tako da nihče še pomisli ne, da bi lahko bilo z njim kaj narobe."je ravno tako poceni reklama kot zagovarjanje cepiva za vsako ceno. Vsak opravilno sposoben clovek, ki se je odlocil imeti otroka ve, da imajo zdravila poleg pozitivnih tudi nezelene ucinke.




jp....

antibiotiki imajo lahko tudi stranske učinke. hude stranske učinke. pa nehajmo dajat še te. da vas vidim junake. ste korajžne, ko ni kaj dosti možnosti, da otrok faše katero od teh bolezni.

in, ne sekiram se, če ne daste cepit svojih otrok. ker moj je cepljen in brez skrbi. ampak so pa otroci, kjer je tveganje dejansko večje, ki jih iz konkretnih in argumentiranih razlogov ne cepijo. in ti otroci so zaenkrat tudi dokaj varni. ampak če se tale modna muha prime, se meni zdi strašno, da bo zbolel en tak otrok, ki že itak ima kup težav in to zaradi tega, ker so nekateri starši strašno pametni.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: tiste, ki NISTE cepile otroka
28.10.2008 20:43:46   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

ja s tem ko ne cepiš otroka si pač zadaš ta problem, da se boš na vsakem koncu spraševal ali bo zbolel ali ne in kakšne bojo posledice.


nimam cepljenega otroka in nimam problemov s tem. prej bi me skrbelo, kakšne posledice bi lahko imel ZARADI cepljenja.
tudi sama nisem bila cepljena in sem prebolela oslovski kašelj, rdečke, mumps in sem danes zdrava kot dren.
By the way: med.sestra-koliko si poučena o cepivih? moje mnenje-nič.


Da se še jaz malo ''vtaknem''. Če bi bila fant in prebolela mumps, bi bila najverjetneje sterilna in ne bi mogla imeti otrok. Če bi zbolela za tetanusom, bi trpela VSAJ neznosne bolečine, če pa ne bi dovolj hitro odkrili kaj ti je, bi v hudih mukah umrla. Če bi zbolela za otroško paralizo, je pa prav tako kot pri tetanusu ne bi tako poceni - če sploh - odnesla.

Tako je z boleznimi za katere nisi cepljen. Povsod na internetu obstaja opis poteka teh bolezni, proti katerim so otroci pri nas HVALA BOGU IN DRŽAVI že leta brezplačno cepljeni. Pri necepljenem otroku poteka bolezen natanko po teh opisih. Pri otrocih, ki so imunsko bolj sposobni, bolj blago, pri tistih, ki so šibkejši, pač huje. Če je bolezen bakterijskega izvora, obstajajo antibiotiki, če pa virusnega (kar večinoma bolezni za katere obstajajo cepiva tudi so) ŠE NE obstajajo učinkovita zdravila, ampak samo taka, ki lajšajo simptome.

Večina bolezni, proti katerim se otroke danes obvezno cepi, pušča hude posledice ali pa so smrtne za dojenčke in male otroke.

Ko bomo v naši državi dosegli, da cepljenje ne bo obvezno, bomo dobili za ''nagrado'' neobvezno plačljivo cepljenje, ki pa žal vsem revnejšim ne bo dosegljivo in smrtnost dojenčkov bo spet narasla - med necepljenimi.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?