|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Strašenje otrok
3.11.2008 19:18:44   
Leela
Pretirano strašenje je brezvezno in neumno.
Je pa to včasih edini način, da mlašemu otroku nekaj dopoveš, sploh kar se tiče situacij, kjer se lahko resno poškoduje.

Sosedova punčka se je na morju edino tako izogibala hoji po robu poti, ker se je bala kač v grmovju spodaj. Pomagala ni lepa razlaga, ne grda, edino strah. Je pa to ustrahovanje brezsmiselno, če ga uporabiš prevečkrat in brez pomena. Ta punčka sedaj, ko je starejša nima nobenih travm, po mojem je že pozabila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Strašenje otrok
4.11.2008 13:13:08   
krfjolca
Pri nas edino eno stvar uporabljamo - namreč da ga bo luna kregala, če ne bo šel spat. Mu je babica povedala eno zgodbico o luni, ki je čisto prijazna teta in ponoči čuva otročke in jih pride pobožat, ko spijo, če pa nočejo it spat, je pa huda in jih krega. Ne vem, se mi zdi dokaj nedolžna štorija, pa vedno zaleže user posted image . Da bi ga pa za vsako vzgojno stvar s čim strašili, pa nikakor. Edino v restavraciji smo mu rekli, da bo stric natakar hud, če bo razgrajal.
Kakšnih črnih mož, bavbavov in podobno pa tudi jaz ne odobravam.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Strašenje otrok
4.11.2008 13:19:23   
PIRANJA
Ulla veš sem čisto na tvoji strani glede pogledov. Potem se pa sprašujejo, zakaj ponoči more in sanje in zakaj ne spijo otroci. Poznam mamico, ki se prestraši v prisotnosi otrok metulja in kaj mislite, da naredi bogi otrok, ko zagleda metulja; cvili ko bi zagledala dinozavrauser posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Strašenje otrok
6.11.2008 8:08:00   
lilka
Mi imamo v službi vsako leto miklavževanje za otroke zaposlenih, mene je kar groza ko vidim, kako so otroci prestrašeni, ker jih že mesec prej s tem strašijo, prav okameneli so še dihat ne upajo, groza no,mene srce boli, kako lahko tako kruto strašijo otroke s parklji,...... bomo vidli letos našo, ko je ne strašimo, se ne bo nobenga balauser posted image .Ne vem no meni je to kruto....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Strašenje otrok
6.11.2008 8:50:14   
liza01
OK tole za Miklavža pa take stvari se čist strinjam,
sam povejte mi kaj ne pa druzga rečem otroku ki se ničesar ne boji
in vsazga psa k sreča vleče za rep in uhlje, seveda ji rečem naj ga pusti na miru, ker edino to zaleže
tudi na morje hodimao v kamp kjer je veliko kač, med njimi tudi strupene in ji morm razložit da ne sme hodit po gozdu in ji tud povem zakaj,...
ne vem no vse tud ni tok brez veze,....

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Strašenje otrok
6.11.2008 9:01:09   
Anonimen
jst pa misli da se da tudi na drugačen način otroku dopovedat, ne samo s strašenjem. in možnosti, da te piči kača, pa še strupena, so približno podobne zadetku na lotuuser posted image ok. pri psih je malo drugače, samo tudi ne mesarijo vsevprekuser posted image pes če bo že, bo zagrabil v opozorilo, kar pomeni kak zob kje, ne pa življenjske nevarnosti, je pa tudi to neprijetno, se strinjam.
samo vseeno, tole s strašenjem je tko kt s pretepanjem. najlažje in najmanj truda je potrebno.

(odgovor članu liza01)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Strašenje otrok
6.11.2008 19:50:45   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: liza01

OK tole za Miklavža pa take stvari se čist strinjam,
sam povejte mi kaj ne pa druzga rečem otroku ki se ničesar ne boji
in vsazga psa k sreča vleče za rep in uhlje, seveda ji rečem naj ga pusti na miru, ker edino to zaleže
tudi na morje hodimao v kamp kjer je veliko kač, med njimi tudi strupene in ji morm razložit da ne sme hodit po gozdu in ji tud povem zakaj,...
ne vem no vse tud ni tok brez veze,....


To, kar si ti naštela, po moje ni strašenje, ampak je eno realno gledanje na situacijo...Sej otroku najbrž tut rečeš, da te mora držat za roko, da ga ne bo avto povozil pa da ne sme zaupat tujcem, ker jih lahko odpeljejo in podobno. To so realne stvari in za moje pojme ni nič narobe, če se takšnih stvari otrok boji... Mene bolj vržejo iz tira stvari, ki nimajo nobene povezave z realnostjo, ampak so same sebi namen. Ali pa je to poslus obvladovanja otroka, ko nimaš avtoritete.
Kar se tiče psov, ji lahko mogoče rečeš, da naj jih raje boža in ne vleče za uhlje in rep, ker lahko ugriznejo, če smo grobi z njimi...zakaj bi ga na vsak način morala pustit pri miru? (ok, kakšne potepuške pse oz. pse določenih pasm oz. določenih lastnikov je najbrž res bolje pustit pri miru, kar pa ne velja kar za vse pse po vrsti)

< Sporočilo je popravil picola1 -- 6.11.2008 19:53:01 >

(odgovor članu liza01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Strašenje otrok
7.11.2008 9:02:14   
mišk
Se čisto strinjam z vsem napisanim, samo sem ravnokar razmišljala, kako bi na lep način opisal parklja, kdo je to?! Miklavžev spremljevalec, ki ga "mati narava" ni obdarila z lepoto?user posted image  
Drugače je v mojem otroštvu bila v našem koncu kar popularna ta :"te bodo cigani vzeli". Sama otrok ne mislim z ničemer strašit, a tudi roke ne bom dala v ogenj, da mi ne bo kakšna pobegnila z jezika.
Mogoče s temi realnimi, kao te bo avto zbil, pes ugriznil,...

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Strašenje otrok
7.11.2008 11:18:08   
m@m@
Jaz mojih otrok nisem nikoli strašila z ničemer. Se mi zdi to tako brezveze, pa še na psiho lahko vpliva.


se podpišem pod to

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Strašenje otrok
7.11.2008 11:25:04   
mojasončka
Jaz sem proti strašenju, tudi nikoli ne strašim sinauser posted image
Sicer včasih mu moram nekak dopovedat da ne sme vsem psom početi isto kot domačima dvema, pa on meni --ni ni hud užauser posted image
Nečakinja naprimer zmer strasi pa bo priso ta pa ta , pa te bo kao (naš)pes vgriznil če neboš priden,..... Sem ji enkrat rekla naj neha ker otroci niso neumni, če mojga niti ne vržeta pa sta veliki psici pol njenadva vesta da tud njima nič nebouser posted image Dobim nazaj-daj tiho bodi sej mene je tud strah tvojih pesov, naj se jih kr bojitauser posted image

Nevem no-men je sam mali smešen, namreč obstaja stvar ki se je boji-nevem pa zakajuser posted image Boji se muheuser posted image


_____________________________

Komaj čakamo 4 člana pardon čalnico družine

(odgovor članu m@m@)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Strašenje otrok
7.11.2008 11:54:26   
lilka
Nisem tako mislila, ampak kako naj otroci lepo doživijo milavža, če so trdi od strahu ko zgaledajo parkla, jaz sem vidla kako to zgleda in se mi to ne zdi vredu. Eden je imel celo drisko, ko je vedel da bo naslednji dan šel na miklavževanje, pa čisto trdi sedijo enemu so usta šklepala, no to se meni zdi pretiravnje pa obrnete kakor hočete, tako strašit otroka se mi ne zdi prav, pa besede, če ne boš priden te bo pa parkel, to mi tudi ni.

In to ni isto kot kača in pes in stvari ki za otroka predstavljajo nevarnost....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu mojasončka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Strašenje otrok
7.11.2008 12:00:31   
mojasončka
kar se tiče pa tega-se mi zdi pa da če starš že malo se ustraši se bo otrok tud(se pa morda starš podzavestno)user posted image
Naš vem je gledal parkla pa se mu je smejal-mu ga pokažem in ga vprašam če je on tud parkl pa reče jaz sem ti pa tudiuser posted image user posted image
Nima straha pred grdimi pojavami-edin priznam-očala za potapljat mu pa niso všeč.
Letos mislimo nardit kot da miklavž prišel domov-sam v upanju da se ne prestraši sedaj-sicer nebomo delali na strahu ampak na tem da bo videl da tud on lahko kaj prinese-ne sam babidce, starši,..user posted image
Upam da nam uspe


_____________________________

Komaj čakamo 4 člana pardon čalnico družine

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Strašenje otrok
8.11.2008 11:36:22   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Se čisto strinjam z vsem napisanim, samo sem ravnokar razmišljala, kako bi na lep način opisal parklja, kdo je to?! Miklavžev spremljevalec, ki ga "mati narava" ni obdarila z lepoto?user posted image  


user posted image . Ma kaj češ, parkl je parkl. Nekateri otroci se ga res na smrt bojijo in sploh ni nujno da straši strašijo. Vidjo parkla in jih je groza. najboljš je da parkla ni na miklavževanju in čao. Reči mi samo, da je lump.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Strašenje otrok
8.11.2008 11:50:48   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst pa misli da se da tudi na drugačen način otroku dopovedat, ne samo s strašenjem.


Ni nujno. Otroci se nevarnosti še ne zavedajo. Lepa razlaga jim nič ne pomeni, ker lahko ne razumejo. Ne razumejo nevarnosti. Grda razlaga dretje ali nevem kakšno kaznovanje pa spet ni to. Včasih potem še prav zanalašč to počnejo. Določen strah je zdrav. Varuje nas pred nevarnostjo, da bi naredili neumnost-tudi odrasle. In če otroku vcepiš malo strahu takrat, ko še ne dojema dobro kaj je res nevarno-niti z razlago oz. lepim načinom, potem je to čisto ok.

Je pa strašenje za vsako figo ala če tega ne boš pojedel, če ne boš pospravil, če ne boš bil priden...res grdo in  maltretiranje.

Je pa neko strašenje za nekatere uredu, drugi pa se z njim ne strinjajo in obratno. Kot še za veliko stvari v življenju.

Recimo kaj bi naredili. Otrok se neverjetno rad smuka okoli štedilnika. Opozarjanje, razlaga ne zaleže. Tudi, če ga kaznuješ še vedno ne ve da se lahko nevarno opeče. Veliko staršev potem da rokico na vir vročine, seveda ne zelo visoke, da otrok začuti vročino-bolečino in se zave nevarnosti. S strahom je isto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Strašenje otrok
8.11.2008 13:06:15   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Meni se to ne zdi nič čudnega. Zaradi tega ne bo imel travm. Pod "strašenje" bi jaz rekla, da ga zapreš v klet in noter zakleneš, pa da ga v temi puščaš samega recimo.
Da ga bo kuža ugriznil in biba pičila je vse res...Vse se res lahko zgodi. Jaz tega ne razumem kot strašenje.user posted image
No, pa našega tudi nismo nikoli strašili.user posted image  Da ne bo nesporazuma.



se strinjam..zaradi tega travm ne bo...meni večji problem predstavlja naslednje...da otroka v fazi trmarjenja primejo in nesejo pod ledeno mrzel tuš, da ga bodo umiril? meni to predstavlja večje težave za otrokovo psiho....



(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Strašenje otrok
11.11.2008 9:45:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Leela



Recimo kaj bi naredili. Otrok se neverjetno rad smuka okoli štedilnika. Opozarjanje, razlaga ne zaleže. Tudi, če ga kaznuješ še vedno ne ve da se lahko nevarno opeče. Veliko staršev potem da rokico na vir vročine, seveda ne zelo visoke, da otrok začuti vročino-bolečino in se zave nevarnosti. S strahom je isto.


sej ne govorim o temuser posted image valjda ne boš otrok od štedilnika odganjal s strašenjem, da bo prišel bavbav in ga odnesel in nikoli več ne bo videl mamiceuser posted image o takih in podobnih bedarijah govorim. drugače pa seveda je treba otroku nekako dopovedat te stvari, sej otrok ne ve, da se lahko opeče. in po moje je boljš, da se malo speče na nekem manjšem izvoru, recimo na svečki, kot pa da roko direkt na šporhert porineuser posted image sej tist če ti en govori opekel se boš, ne  zaleže nič. še odraslemu človeku zaleže samo to, kar si na lastni koži izkusiuser posted image seveda to zdej ne pomeni, da boš porinil otroka pod avto, zato da bo vedel da ga lahko povozi, samo določene manjše poškodbice in udarce pa je treba dovolit, pa da se zgodijo pod nadzorom, sej če maš otroka skoz pod steklenim zvonom, res ne ve da se mu kaj lahko zgodi.      ne boš pa, kot sem rekla, zato da boš preprečil poškodbo, otroka strašil z bavbavi, policaji, zdravniki, kačami itd.user posted image

(odgovor članu Leela)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Strašenje otrok
11.11.2008 13:25:37   
ThinkPink
Poznam mamico, ki se prestraši v prisotnosi otrok metulja in kaj mislite, da naredi bogi otrok, ko zagleda metulja; cvili ko bi zagledala dinozavra


Jaz pa imam nenormalno fobijo na golobe. Ko greva po mestu in vidim goloba, tako skočim stran, kot da bi za mano plaval morski pes. Če prhuta kje v okolici moje glave (lahko tudi nekaj metrov stran), si ne morem pomagati, ampak spustim taki krik, kot da me kdo skalpira. Če ga opazim že na daleč, pa se mu v velikem loku izognem. Pa nima moja nobene fobije na to temo, saj ji je smešno, pa še na daleč jih kliče pipipi in potem takoj vem, da je bolje da zavijema drugam.

Drugače pa sem proti namernemu strašenju, ki se mi zdi čisto mimo. Sem bolj zato, da razložiš otroku, npr. da naj se ne dotika štedilnika, ker je vroč, ajs in bo bubala rokica...kot pa ne mimo štedilnika, ker se noter skriva teta Pehta, ki bo spelka rokico in jo pojedla za kosilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Strašenje otrok
11.11.2008 15:31:28   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

.      ne boš pa, kot sem rekla, zato da boš preprečil poškodbo, otroka strašil z bavbavi, policaji, zdravniki, kačami itd.user posted image



Govorim samo o načinu, da otroka odvrneš od poškodbe. Oba načina tako strašenje kot namerno povzročiti, da se speče je načeloma napačen. Oba načina, ki sta za otroka "boleča" . Če otroku rečeš, da je v štedilniku strah ali pa mu namerno pritisneš roko na vročino je to isto. Otroku poveš na način, ki ga razume. da ga bo rokca bubala pa otrok lahko še ne razume, ker se s tem še ni srečal. Lahko ti verjame ali pa ne.
Sem tudi napisal, da se s strašenjem v vsakdanjih situacijah ne strinjam, strinjam se samo takrat ko gre za varnost.  Če dveletnik nekaj dela in mu ne moreš dopovedati da je nevarno je 100x bolje da mu rečeš da so tam kače in veš da tega ne bo več počel. Ne govorim o poškodbi, da si zlomiš prst ali padeš iz kavča dol-te so del vsakdana, govorim o resnih poškodbah.

strašenje: ne skakat po kavču, ker te bo mačka požrla je kr neki. Aja, ali je to da bo muca copatarica odnesla igračke, copate tudi strašenje? V bistvu je, saj jih v resnici ne bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Strašenje otrok
12.11.2008 8:34:33   
honey
Mi smo od začetka živeli pri moževih starših, skupaj z njegovo sestro, ki ima 3 punce (1 zdaj 6 let, drugi dve 3,5, toliko kot naš, so 5 dni razlike). Je bilo zelo pestro, samo s tem, da mi smo bili "skoraj" ločeni. Ampak seveda se je velikokrat zgodilo, da so bili otroci skupaj. In potem se je začelo: bo bavbav prišel s podstrehe in bo naredil ne vem kaj. O.k., nisem se imela pravice vtikati, kako govorijo onim trem puncam, ampak problem je bil, ker je imel potem naš ponoči more, da ga bo bavbav prišel iskat in ne vem kaj še vse. Tako da sva z možem prepovedala, da ga strašijo s takimi bedarijami.

Smo pa bili zadnjič enkrat pri njih in mi svakinja prav veselo razlaga, da kako jih je tašča zvečer, ko niso hotele iti v posteljo, prestrašila. Da jim je  ona govorila, da bo ne vem katera čarovnica prišča in jih odnesla s sabo, tašča je šla pa ven in z neko palico ali ne vem s čim po oknu oz. po roletah praskala user posted image  In ona mi to razlaga prav tako veselo, še smeji se zraven, jaz sem jo pa gledala kot en bukselj. Saj potem je videla, da to meni ni način in je utihnila. Mislim, wtf? Saj res, da so 3 in da so žive, ampak saj je naš tudi živ, pa se ga da na drugačen način ukrotit. Pri nas je bilo edino "strašenje" v obdobju, ko nih hotel pospravljati igrač, da bo prišča Muca copatarica in da mu jih bo odnesla. Drugače pa že od malega posluša pravljice o Rdeči kapici in Volku in 7 kozličkih, ampak smo mu lepo razložili, da so takih hudobni volki samo v pravljicah, v živalskem vrtu si jih je ogledal, da izgledajo kot psi in ni imel nikoli nobenih posledic.

To, da ga bo kuža ugriznil, mu pa tudi jaz povem, ker on bi pobožal vse pse, ki jih sreča. In sem mu razložila, da ne sme božat vseh psov, ker ga lahko kateri od njih ugrizne, kar je čisto res. Pa nimam nič proti psom, imamo 2 doma (pri starših), ampak hočem, da vedno vpraša lastnika, če lahko kužija poboža. Če so pa psi za ograjami, mu pa sploh ne pustim, da bi jih božal.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Strašenje otrok
12.11.2008 8:37:53   
honey
Aja, ali je to da bo muca copatarica odnesla igračke, copate tudi strašenje? V bistvu je, saj jih v resnici ne bo.


Ja, pri nas jih je oz. jaz sem jih odnesla. Ne sicer vsakič, ampak recimo 2x, 3x in je bil mir. Zdaj vsak večer, preden gre spat, sam od sebe pospravi igrače, brez, da bi bilo treba reči. Pa se na muco copatarico niti spomni ne več, ampak pomagala pa je user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 45
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?