|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Finančna kriza
14.11.2008 21:27:03   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: *csaje*

420€ DSP? toliko dobi moj za mesec dni dela. in to na delovnem mestu, kjer dela v 3.st celzij in po 12 ur dnevno. user posted image user posted image

420 € DSP + 250 € otroškega dodatka + honorarni zaslužek (in občinsko stanovanje).



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Finančna kriza
14.11.2008 21:29:19   
Anonimen
420 € DSP + 250 € otroškega dodatka + honorarni zaslužek (in občinsko stanovanje).


Meni se kalkulacija se vedno ne izide.
Sori, ampak ti ne rabis razumevanja user posted image , ampak nekaj naukov iz financne discipline.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Finančna kriza
14.11.2008 21:57:57   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

420 € DSP + 250 € otroškega dodatka + honorarni zaslužek (in občinsko stanovanje).


Meni se kalkulacija se vedno ne izide.
Sori, ampak ti ne rabis razumevanja user posted image , ampak nekaj naukov iz financne discipline.


Se strinjam v osnovi, samo nekaj me moti, cifre ne štimajo: 

Od kod otroški 250?

http://www.uradni-list.si/1/content?id=87786

Od kod dsp 420?

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/denarna_socialna_pomoc/


A sem kaj zamešala?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Finančna kriza
14.11.2008 21:59:47   
Anonimen
Od kod dsp 420?


Bo cisto prav.

  • za samsko osebo in prvo odraslo osebo v družini: 221,70 EUR
  • za otroka: 66,51 EUR  (krat 2)
  • povišanje za enostarševsko družino: 66,51 EUR

    (odgovor članu Gina)
  •   Neposredna povezava do sporočila: 29
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 22:03:23   
    Gina
    Aha, saj res, na te dodatke sem pozabila. A potem gre še za kak dodatek k otroškim dodatkom, nekaj vem za recimo otroka, ki ni vključen v vrtec, a je še kaj takega? Potem dobi še od preživninskega sklada namesto očeta preživnino. Samo to ni otroški dodatek.

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 30
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 22:06:05   
    Anonimen
    A potem gre še za kak dodatek k otroškim dodatkom, nekaj vem za recimo otroka, ki ni vključen v vrtec, a je še kaj takega?


    Verjetno ja. Kar za dva otroka skupaj je otroski 231€, brez dodatkov.

    Ma sploh ni malo denarja, sem ugotovila. 462€ na mesec, ce imam enega otroka. Plus vrtec zastonj.

    (odgovor članu Gina)
      Neposredna povezava do sporočila: 31
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 22:09:35   
    kajajaka
    uf!!!!

    Zakaj sem potem jaz 20 let v šolo hodila in diplome pisala, sedaj pa lahko delam za 600e in še preitožujem se ne? Oz. celo mislim, da fino živimo??
    Kriza bom mogla doma ostat, se nam bo bolj splačalo...

    KAj vse naša država omogoča...user posted image

    Pa sorry Romina33, saj vem, da se vsak lahko znajde v krizi. Ne jemlji tega osebno!

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 32
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 22:14:16   
    Anonimen
    KAj vse naša država omogoča...


    Ja, res smo socialna drzava.

    Ce dodam se 23€ Vzajemne, ki mi jo ni treba placevati, plus vrtec v povprecju 150€ plus hrana, ki jo dobim...skupaj 650€. Meni se sploh ne zdi malo.

    (odgovor članu kajajaka)
      Neposredna povezava do sporočila: 33
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 22:57:30   
    Gina
    IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

    A potem gre še za kak dodatek k otroškim dodatkom, nekaj vem za recimo otroka, ki ni vključen v vrtec, a je še kaj takega?


    Verjetno ja. Kar za dva otroka skupaj je otroski 231€, brez dodatkov.

    Ma sploh ni malo denarja, sem ugotovila. 462€ na mesec, ce imam enega otroka. Plus vrtec zastonj.


    Plus preživninski sklad za vsakega otroka najmanj 66 oz več!! To je skup čez 800.

    Plus izredna socialna pomoč 1x letno.

    < Sporočilo je popravil Gina -- 14.11.2008 22:59:02 >

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 34
       RE: Finančna kriza
    14.11.2008 23:37:14   
    janca
    Veš Romina kar se službe tiče ti skoraj ne verjamem, ne gre mi v glavo, da jo ne najdeš. Trgovska branža non stop išče nove delavce, moraš pa res biti iz takega konca Slovenije, kjer ni trgovin in ne rabijo delovne sile. V Tušu vzamejo tudi brez izobrazbe, samo da bi ljudje delali. Preverjeno.

    Kar se pa tiče najemnin in samohranilstva, imam pa tudi jaz  izkušnje. Tko, da vem kako je to. Nikdar me pa ni podpirala država niti nisem prosila kogarkoli za denarno pomoč. Sem pač delala po dvanajst ur dnevno včasih tudi več. Tko da ne mi govort kaj ja in kaj ne.



    (odgovor članu romina33)
    Neposredna povezava do sporočila: 35
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 0:04:32   
    janca
    Janca,tebi bi pa samo rada povedala,da nisem vzela kredita za luksuz,temveč za poplačilo najemnine,



    Aha. Kako visoka pa je najemnina?



    Ja zgleda da si je gospa privoščila veliko stanovanjeuser posted image

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 36
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 0:08:32   
    tweed
    Sem mati samohranilka,brezposlena,z o.š.Dobivam DSP.420€,Zaradi viška delavcev sem izgubila službo in tako ostala brez nje.


    A imaš enega otroka ali več? Kako pa je z varstvom, ko delaš honorarno? Iz katerega okoliša pa si?

    Osebni stečaj je meni nekako podoben stečaju podjetja. Upnike je vedno potrebno poplačati...
    Izredna denarna pomoč se dodeli 1x letno, vendar za namen rešitve težave in ne za plačilo položnic...

    Koliko je zdaj sploh cena najemnine neprofitnega stanovanja?

    _____________________________

    Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
    Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
    Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

    (odgovor članu romina33)
    Neposredna povezava do sporočila: 37
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 0:13:13   
    tweed
    IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
    Ce dodam se 23€ Vzajemne, ki mi jo ni treba placevati, plus vrtec v povprecju 150€ plus hrana, ki jo dobim...skupaj 650€. Meni se sploh ne zdi malo.


    Evo iz ene druge teme na tem forumu:

    IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

    Naša družina se preživlja s 600€ na mesec, pa smo 4, 2 odrasla in dva otroka


    Pol pa res ne veš več...

    _____________________________

    Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
    Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
    Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 38
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 7:44:19   
    Primoza
    Tale socialna država bo imela v bodoče hude težave, ki se že kažejo kot spremembe na področju socialnih doklad. Ti se zdaj prištevajo k dohodkom in povzročijo, da prebiješ kak limit za dohodke, ki so npr. pogoj za republiško štipendijo.

    To se mi zdi sicer čisto pošteno, predvsem do tistih, ki delajo za majhen denar, namesto da bi živeli od socialnih pomoči. Tudi na račun takšnih, ki delajo za zelo nizke dohodke je sploh še možno, da dobi država sredstva za socialne pomoči.

    Finančna in realna kriza bo dejansko v prihodnjih letih, morda celo desetih letih korenito spremenila tudi Slovenijo.

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 39
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 7:49:46   
    Kerensa*
    IZVIRNO SPOROČILO: tweed
    Koliko je zdaj sploh cena najemnine neprofitnega stanovanja?

    Za cca. 55 m2 je cca. 180€... po celi Sloveniji enako.

    (odgovor članu tweed)
    Neposredna povezava do sporočila: 40
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 14:44:21   
    janca
    Tale socialna država bo imela v bodoče hude težave, ki se že kažejo kot spremembe na področju socialnih doklad. Ti se zdaj prištevajo k dohodkom in povzročijo, da prebiješ kak limit za dohodke, ki so npr. pogoj za republiško štipendijo.


    Jaz sem to občutila. MOja dva srednješolca sta ostala letos brez republiške štipendije. Presegla cenzus za 12 euruser posted image .  Naj povem še to, da smo presegli samo zato, ker sta oba delala prek študenta. Pač gre vse notri za izračun. Je pač tako.

    (odgovor članu Primoza)
    Neposredna povezava do sporočila: 41
       RE: Finančna kriza
    15.11.2008 16:08:46   
    Poka
    IZVIRNO SPOROČILO: *csaje*

    420€ DSP? toliko dobi moj za mesec dni dela. in to na delovnem mestu, kjer dela v 3.st celzij in po 12 ur dnevno. user posted image user posted image
    V tej državi je itak vse na glavo postavljeno. Eni za ta denar res trdo delajo, medtem ko eni izkoriščajo socilalno. S tem ne mislim gospe, ki je odprla to temo, ker si ni sama kriva, da je ostala brez službe. Dejstvo pa je, da s tem denarjem ne moreš preživet.

    A je že kdo pomislil, da bi morala it cela Slovenija na ceste in stavkat? A se vi zavedate, da delate za to, da nekdo na vaš račun bogati? Zavedati se morate pa tudi, da brez delavcev delodajalec ni nič in lahko v trenutnku propade. Gremo že enkrat to naredit, it na ceste, da si dvignemo ceno, ne pa da smo sužnji!

    (odgovor članu Nončika)
    Neposredna povezava do sporočila: 42
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 0:10:49   
    tweed
    A je že kdo pomislil, da bi morala it cela Slovenija na ceste in stavkat? A se vi zavedate, da delate za to, da nekdo na vaš račun bogati? Zavedati se morate pa tudi, da brez delavcev delodajalec ni nič in lahko v trenutnku propade. Gremo že enkrat to naredit, it na ceste, da si dvignemo ceno, ne pa da smo sužnji!


    Jap, to je bilo glavno vodilo Marksa in Engelsa, ko sta pisala svojo dokaj znano bukvico user posted image .
    Delodajalec bo našel delavce drugje. Vprašaj se, kje bodo delali po novem za Beti...

    _____________________________

    Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
    Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
    Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

    (odgovor članu Poka)
    Neposredna povezava do sporočila: 43
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 7:31:08   
    Kerensa*
    DSP:
    - zanjo = 221,70€
    - za otroka = 61,51€
    - dodatek za enostarševsko družino = 66,51€
    Skupaj = 354,72€

    Otroški dodatek:
    - osnovni, najvišji, za 1. otroka = 132,50€
    - povečan zaradi enostarševske družine (10%) in zaradi nevključenosti v vrtec (20%), skupaj za 30% = 172,25€

    Skupni "dohodek" = 526,97€/mesec

    Ta preprosta matematika dokaže vsakemu laiku, da je gre nezaposleni samohranilki bolje, kakor pa zaposleni... zaposlena, ki dela za minimalno plač0 424€, dobi otroškega dodatka v najboljšem primeru 110,41€, a še to je bolj po čudežu, saj večinoma prejema preživnino v znesku najmanj 66,88€ (nadomestilo), večinoma pa več (sporazum ali tožba, kjer je povprečna minimalno določena preživnina 125€), kar se šteje v dohodek... in nezaposlena ima lahko otroka v vrtcu zastonj (ali kasneje tudi v šoli), zaposlena pa mora vrtec zagotovo plačati (čeprav minimum okrog 40€ na svojo minimalno plačo)... kakšna je torej "matematika" zaposlene samohranilke?

    Plača: - 424€ (dodatka za prevoz in prehrano gresta načeloma dejansko za ta namen)
    Otroški dodatek: - max. 110,41€
    Preživnina: - min. 66,88€
    Skupni dohodek: 601,29€

    Če sta obe v stanovanju z neprofitno najemnino, obe plačata npr. 180€ najemnine (najverjetneje pa manj, saj ne dobita 2-sobnega stanovanja) in najmanj 100€ stroškov (neprofitna stanovanja so v blokih, stroški v blokih pa so nižji od 100€ bolj po čudežu) - skupaj torej npr. 280€... nezaposleni ostane 246,97€, zaposleni pa 321,29€... razlike je "ušivih" 74,32€ oz. dejansko 34,32€, saj zaposlena plača še 40€ vrtca.

    Kar pomeni, da zaposlena dela 8 ur/dan, najmanj 5 dni/teden in najmanj 20 dni/mesec za 34,32€!!!

    Koliko od vas je takih, ki bi z veseljem in popolnoma prostovoljno same od sebe podarile državi 34,32€, samo, da bi bile lahko z otroci doma, ne pa odsotne najmanj 9 ur dnevno?... najbrž vse.

    < Sporočilo je popravil Kerensa* -- 16.11.2008 7:32:30 >

    (odgovor članu romina33)
    Neposredna povezava do sporočila: 44
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 10:27:33   
    romina33
    Joj punce katastrofa,kakšne pa pišete no.Nekatere ste tukaj verjetno več izobražene kot jaz,pa imeta take bolane komentarje.Jaz vas sprašujem o OSEBNEM STEČAJU,povedala sem vam moje finančno stanje,vi pa odperate čisto drugo temo.
    Očitno vam gre zelo v nos,da sem prejemnica den.soc.pomoči.Enmu revežu ne privoščite 420€,ko se pa naši politiki pa še marsi kdo v naši državi privošči luksuz,ne vem kakšne večerje in kosila,na to pa pozabljate.
    Mislim,da bi vsak od nas moral imeti vsaj 1000€dohodka,da bi živel v mejah normale,da poplačaš položnice,imaš  za hrano,....tukaj so še zraven čistila,osebna kozmetika,itd bi lahko še veliko naštela.
    Ne pa,da iz meseca v mesec računaš kolk ti bo ostalo za golo preživetje.
    Me zanima kolko slovencev gre na dopust z kešom,več ali manj dvigajo kredite,limite,da si privoščijo en vsran dopust.Kaj pa avtomobili,me zanima kolk med vami ste si kupli avto s kešom,,,večina ima LIZING.
    No ok avto danes ni luksuz,ampak nekateri niso tako skromni in si ne kupijo slab avto(ker ima sosed bolšega ga mora imeti tudi on).Slovenci smo en glup fovšljiv narod,samo tolk.

     
    Mičii,ja to kokr jaz dobim pa res ni malo denarja,ful uživam veš s vsoto 462€.pa še vrtec imam zastonj.lahko ti povem,da nimam jaz nobenega vrtca,ker so otroci že v šoli.pa tudi nimam samo enega otroka(pa ne sklepaj nekaj po svoje če ne veš nič.)
     
    Kajajaka,kdo je tebi kriv,če si 20 let v šolo hodila zdaj pa zaslužiš 600€.veš kdo ti je kriv(naša prelepa Slovenija.
    Če bi jaz 20 let v šolo hodila,pa delala dipl.kot ti men verjem da se bi bolj znajdla kot ti.ti svetujem,da kar doma vstaneš, boš tko uživala kot jaz.
     
    Gina kaj ti nekaj po svoje sklepaš kaj jaz dobim od preživninskega sklada.
    Jaz ne dobim nič od sklada,ker bi morala očeta prej tožit,da bi dobila kaj od njih,če te zanima,pa se mi ne splača,ker ni tukaj pa še več bi imela stroškov za odv.dobila pa nič.
    Pa kar ene cifre pišeš 800€. Bolano res.
     
    Kerensa,svetujem ti,da postani samohranilka, ti bo lešpe.
    Nimaš ti pojma,tvoja matematika ki si jo sestavila  je čista 1.
     
    Punce jaz sem končala to temo.
     

    < Sporočilo je popravil Primoza RR -- 16.11.2008 17:44:38 >

    (odgovor članu Kerensa*)
    Neposredna povezava do sporočila: 45
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 10:32:05   
    Anonimen
    MIČII,JA TO KOKR JAZ DOBIM PA RES NI MALO DENARJA,FUL UŽIVAM VEŠ S VSOTO 462€.PA ŠE VRTEC IMAM ZASTONJ.LAHKO TI POVEM,DA NIMAM JAZ NOBENEGA VRTCA,KER SO OTROCI ŽE V ŠOLI.PA TUDI NIMAM SAMO ENEGA OTROKA(PA NE SKLEPAJ NEKAJ PO SVOJE ČE NE VEŠ NIČ.)


    Potem pa se bolje, ce so otroci ze v soli, si bos delo se lazje nasla, tudi dodatno. Ceprav dvomom, da te bo kdo vesel ob takem nacinu komunikacije. Sicer pa fajn, da uzivas s tem denarjem, ceprav mi se vedno ni jasno, od kje taksni dolgovi. Ja, vem, da nimas samo enega otroka, saj si napisala in ja, funkcionalna sem pismena.

    (odgovor članu romina33)
      Neposredna povezava do sporočila: 46
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 10:33:16   
    Anonimen
    PUNCE JAZ SEM KONČALA TO TEMO,SPLOH ME NE ZANIMATE VEČ,NITI NE BOM VEČ BRALA VAŠIH FOVŠLJIVIH,BUTASTIH KOMENTARJEV.


    1.) Umiri konje in nehaj zmerjati ljudi, ce si sama v tezavah. Mi ti nismo krivi.
    2.) Velike crke pomenijo kricanje in za to ni nobene potrebe.
    3.) In s takim nacinom komunikacije bos se dolgo brez dela.

    (odgovor članu romina33)
      Neposredna povezava do sporočila: 47
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 20:31:40   
    janca
    Romina tle te nobeden ne obsoja. Sam na živce gre ljudem (tudi meni), da bi se dolg, ki ga je človek (kdorkoli) dolžan kar odpisal. Če si sposodiš tudi vrni. Edino to gre ljudem v nos.

    Kar se odvetnikov tiče, naj ti povem, da sodišče zagotavlja brezplačno pravno pomoč, če dejansko minimalno zaslužiš.

    V OŠ dobijo otroci, katerih starši nimajo dohodka, ali imajo minimalca, zastonj učbenike, kosila, tudi razni tabori so brezplačni in tudi malica je gratis. To sem neštetokrat slišala, ko sta še moja hodila v OŠ.

    Kar se službe tiče sem tudi že napisala, če človek hoče delati službo tudi najde. Izjema so bolni ali invalidni ljudje.

    Pri hrani se da zelo veliko prišparati. Vem iz izkušenj (nehala kaditi, piti kavo, itd.) Tko da si še vseen naboljšem kot nekdo, ki dela za minimalca.

    Svetujem ti, da si poiščeš službo. Pa tudi popoldne ali dopoldne se da kar nekaj zaslužit s pospravljanjem hiš ali stanovanj. Pa še v dohodnino ne gre. Pač delaš po cel dan dokler ne vrneš dolga. Pol pa mal sprežeš. Boste mogli mal potrpeti. Je še veliko takih. Tudi jaz sem dve leti delala po 10 ur dnevno in še vikende po pet ur. Hvala bogu se mi je obrestovalo. Res pa je, da so morali tudi moji otroci veliko pretrpeti, ampak zato danes toliko lepše živimo.

    (odgovor članu romina33)
    Neposredna povezava do sporočila: 48
       RE: Finančna kriza
    16.11.2008 20:42:25   
    Primoza
    Avtorici sem sporočilo malo obklesal, tako da ni potrebe po dodatnih komentarjih. Je pa težje tistim, ki delajo za majhen denar - ampak delajo, največ zaradi nekega občutka, kaj je prav.

    (odgovor članu Anonimen)
    Neposredna povezava do sporočila: 49
       RE: Finančna kriza
    17.11.2008 9:42:10   
    Abbott
    Smo se zagrele.

    (odgovor članu Primoza)
    Neposredna povezava do sporočila: 50
    Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
    Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
    Pojdi na:





    Ovulacija in plodni dnevi
    Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
    Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
    Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
    Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
    Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
    Pesmi o mami in za mamo
    Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
    Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
    Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




    NOSEČNOST
    пеперутка16

    Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?