|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Je to dovolj ?
17.11.2008 9:45:17   
Abbott
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca
Drugače pa par mesecev si pišita vse odhodke in prihodke ki jih imata, pa bosta videla kolk vama ostaja, kje bi lahko še kaj prišparala itd.user posted image

dobra ideja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Je to dovolj ?
17.11.2008 9:57:27   
Anonimen
Midva sva si pisala 3 mesce zapored stroške... sem jaz tak mali potrošniški, finančni arhivček pri nama user posted image . Pač rada imam nadzor nad svojimi financami. Tako,da vem kaj lahko kakšen mesec, kaj ne...kam kaj vložiti itd. Pač mogoče za nekatere to ni O.K. zato tudi pripombe nad tem, da se niso glede na finance odločale za otroka, ampak pač jaz imam rada da sem 100 %. Ne vem pač za nekatere napačno razmišljanje , ampak kot pravjo 100 ljudi 100 čudi user posted image

(odgovor članu Abbott)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Je to dovolj ?
17.11.2008 10:10:29   
Arwenko
Meni se zdi to ful odgovorno, da bi načrtovanju otroka pomisliš tudi na finance. Kot je že ena napisala, od ljubezni pač ne moreš kupit hrane, pa plenic. Pa to zdaj ne pomeni, da mora otrok imet neki luksuz, ampak da vsaj pokriješ neke osnovne stroške.

Kaj se pa teh 1600 eur tiče pa je čisto odvisno, naredita dobro analizo kako in kaj sama pri sebi, potem bosta vedela. Na splošno je ful težko rečt kaj je dovolj in kaj ne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Je to dovolj ?
17.11.2008 10:10:56   
tweed
Za moje pojme razmišljaš kar pravilno, saj sva se tudi midva odločila za 1. otroka, ko sva imela VSE pošlihtano. Stanovanje in službi z dovolj dobrimi dohodki, da lahko nudiva hčeram dovolj tudi po materialni plati. Ljubezen dobijo (skoraj) povsod, denar je pa v veliki večini povod za nesoglasja med partnerjema, kar povzroči slabo voljo, ki pa ne vpliva samo na partnerja, ampak tudi na otroka/-e...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 8:29:23   
ella2006
Midva sva se tudi odločila za otroke ko sva dobila solidni službi in rešila stanovanjski problem. Vse ostalo pa je odvisno od standarda ki ga pričakuješ in želiš nuditi otroku.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 10:48:35   
cukr07
Za moje pojme je 1600€ čisto dovolj za solidno življenje. Tako da če imata željo po user posted image kar v akcijo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 11:20:03   
jakaracman
Pa jasno je to smiselno vprašanje glede dohodka.Če si se sposoben preživljat in svojo družino potem ja, če ne pa ne.Preživljat pa mislim dostojno, ne pa z ne vem kakšno pomočjo.
Kakšne želje in standard pa želiš, imaš pa smo ti veš.Eni živijo z 600 na mesec, eni pa ne.

(odgovor članu cukr07)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 13:22:16   
MILU1
ej, ej, se vidi, da ste daleč stran od revščine,ko se na tak način odločate za otroka (no pa saj po eni strani imate prav , je treba tudi na finance pomisliti)
pri nas z Murinimi plačami, ki znesejo 350 - 400€ na mesec (pa oba zaposlena v Muri), tudi imamo otroke - kljub temu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 17:26:31   
nu_tella
brez zamere, ampak stanovanja so tudi cenejša v mursko soboški regiji kot v Ljubljanski... tako, da je treba primerjat relativno...

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 17:35:21   
Anonimen
brez zamere, ampak stanovanja so tudi cenejša v mursko soboški regiji kot v Ljubljanski... tako, da je treba primerjat relativno...


Je res.
Plus to, da je v Prekmurju tudi kaksna njiva in da ni treba vsega kupiti na (pre)dragi trznici.

Vsak mora vedeti zase, glede na to, kako zivi in kako shaja s financami, kaj je tisti minimum, ki ga potrebuje.

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 19:07:15   
Nončika
Plus to, da je v Prekmurju tudi kaksna njiva in da ni treba vsega kupiti na (pre)dragi trznici.


Super stvarca, če ti pol pridelka ne uniči toča, pol pa polži. bljak.

Stanovanja so res pri nas cenejša, ampak tudi službo je težje najti. plus tega se moramo zadovoljiti z nižjimi plačami kot pa na ljubljanskem območju.

pa ne govorit, da ni razlike, ker je. naša firma ma sedež izven Pomurja in so za isto delovno mesto kot ga mam jaz na sedežu firme za 20% boljše plače.user posted image user posted image

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Je to dovolj ?
20.11.2008 22:25:09   
nu_tella
Pridelek ti lahko uniči tudi na Krasu ali obali. Tuki tudi standard večine prebivalcev ni velik, plače niso tako velike kot v Ljubljani pa imajo nepremičnine ceno takoj za Ljubljano in Koprom ker Italjani z nakupom nepremičnin dvigujejo ceno le teh.   Kukrkoli nočem odpirat debate kateri konec Slovenije je na slabšem. Hočem samo rečt, kot sem že v svojem prvem postu, da je vse treba relativno primerjat (višina plače z višino nepremičnin). In ne nekoga obsojat da s 1600 evrov ne more preživet, če je to človek oz. par, ki si mora sam kupiti stanovanje. Tak par bo plačeval minimalno 800 evr. Kredita… se pravi bo živel s 800 evr na mesec. Se pravi da se edino relevantno lehko primerja s parom, ki ima 800 evr plače in že rešen stanovanjski problem. Pa se nobeden od parov ne bo špilal luksuza. Res ne vem, kako nekateri vidite samo dohodek in takoj pomislite, kako se nekdo gre luksuz…

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Je to dovolj ?
21.11.2008 18:01:42   
Anonimen
Tako dolgo se že nisem oglasila in vidim, da je ta tema še kar aktivna. Naj najrej komentiram izjavo MILU1 ''ej, ej, se vidi, da ste daleč stran od revščine,ko se na tak način odločate za otroka ''. Ne živimo daleč od revščine ampak jo lahko vsak dan tudi opazujemo ali pa smo jo kot majhni otroci tudi doživeli. Zato se mi zdi smiselno, da pač tudi na to pomislem. Doma so mi nudili lujbezen, pogovor, toplino, vse... ampak se tudi spomnim kako je bilo ko sem šla 1x v trgovino z mami in mi ni mogla kupit banan ali kinder jajčka. In kako mi je bilo bedno ko je bilo v šoli treba plačati kakšen izlet, ker sem vedela, da doma nimamo veliko ( tudi kot otrok razumeš pogovore staršev ). Saj ne rečem nudili so mi veliko osnovnih zadev, vendar za kdaj kaj ekstrega pač ni bilo. In mi je bilo kot otrok smotano starše morit, če sem si kaj želela.
Pač rada bi se prepričala, da bi svojemu otroku nudila veliko. Ne bi ga rada razvadila...ampak ne bi pa rada, da bi imel občutke kot jaz, ko sem bila majhna, da sem stršem pač v finančno breme ( pa čeprav nisem bila, to vem, ampak to sem čutila in to kot majhen otrok ). Žal tako je otroci se veliko bolj zavedajo kot mislimo, ..po lastnih izkušnjah user posted image



(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Je to dovolj ?
21.11.2008 18:04:58   
Anonimen
Hočem samo rečt, kot sem že v svojem prvem postu, da je vse treba relativno primerjat (višina plače z višino nepremičnin).


Ja, se strinjam.
Plus lastno sposobnost ravnanja z denarjem. Pac nismo vsi financni virtuozi in 100€ enemu ne pomeni enako kot 100€ drugemu. V glavnem treba je poznati tudi sebe in svoj odnos do denarja, viska le tega ali njegovega pomanjkanja. Nekomu je vseeno, ce vsak dan je "zelje in krompir", drugi bo zaradi tega nesrecen in tudi take stavri je potrebno upostevati.

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Je to dovolj ?
21.11.2008 18:19:58   
Nončika
Pac nismo vsi financni virtuozi in 100€ enemu ne pomeni enako kot 100€ drugemu. V glavnem treba je poznati tudi sebe in svoj odnos do denarja, viska le tega ali njegovega pomanjkanja.


točno tako. ogromno je od tega odvisno.user posted image user posted image

Murine plače so res bedne, a so tudi kje drugje bedne. nažalost.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Je to dovolj ?
21.11.2008 21:56:56   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Za moje pojme razmišljaš kar pravilno, saj sva se tudi midva odločila za 1. otroka, ko sva imela VSE pošlihtano. Stanovanje in službi z dovolj dobrimi dohodki, da lahko nudiva hčeram dovolj tudi po materialni plati. Ljubezen dobijo (skoraj) povsod, denar je pa v veliki večini povod za nesoglasja med partnerjema, kar povzroči slabo voljo, ki pa ne vpliva samo na partnerja, ampak tudi na otroka/-e...


no, tale VSE se pa sliši zlo hvalisavo. a denar je vse al kaj???? In to da imajo ljubezen povsod- se ne bi strinjala. Razen če je za koga ljubezen tud škatla lego kock, pa drago potovanje...

Po mojem otrok ko se rodi, ne stane prav dosti, stanejo pa veliko starši, ki rabijo najboljši voziče, najdrazje pohiištvo, same nove oblekce...to kupujejo zase, otrok je pa dostikrat samo "lutkica" ki nosi fine cunjce in ga vozijo v fensi vozičku.

na, sreču tu gor sicer ni veliko takih...jih je pa tok vec na ulici...


(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Je to dovolj ?
21.11.2008 21:59:03   
komarka
Nesoglasja zaradi denarja...

neki mislec je rekel, da ni reven tisti ki ima malo, ampak tisti ki si zeli vec.


(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 11:39:30   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: komarka


IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Za moje pojme razmišljaš kar pravilno, saj sva se tudi midva odločila za 1. otroka, ko sva imela VSE pošlihtano. Stanovanje in službi z dovolj dobrimi dohodki, da lahko nudiva hčeram dovolj tudi po materialni plati. Ljubezen dobijo (skoraj) povsod, denar je pa v veliki večini povod za nesoglasja med partnerjema, kar povzroči slabo voljo, ki pa ne vpliva samo na partnerja, ampak tudi na otroka/-e...


no, tale VSE se pa sliši zlo hvalisavo. a denar je vse al kaj???? In to da imajo ljubezen povsod- se ne bi strinjala. Razen če je za koga ljubezen tud škatla lego kock, pa drago potovanje...

Po mojem otrok ko se rodi, ne stane prav dosti, stanejo pa veliko starši, ki rabijo najboljši voziče, najdrazje pohiištvo, same nove oblekce...to kupujejo zase, otrok je pa dostikrat samo "lutkica" ki nosi fine cunjce in ga vozijo v fensi vozičku.

na, sreču tu gor sicer ni veliko takih...jih je pa tok vec na ulici...




Pa kdaj pomisliš da obstajajo tudi familje v katerih so in lego kocke, fancy voziček in ljubezen?

Al je ljubezen rezervirana samo za tiste ki materialnih stvari nimajouser posted image

(odgovor članu komarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 13:45:27   
Anonimen
Se podpišem pod tvoje Brisaškarica user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 14:49:11   
komarka
Ne reče da se izključuje fiannčno blagostanje in ljubezen. Ni pa denar pogoj za kvalitetno zivljenje! vsaj to kar jaz pojmujem pod kvaliteto. In moja izkušnja je, da marsikomu,ki se na vse prtege trudi s služenjem denarja zmanjka časa za ljubezen. In jo skuša nadomestit s stvarmi.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 16:39:55   
SKORPY
mislim da denar ni vse jaz sem noseča 7  tednov. Zaradi tega sem otala brez službe prav tako moj ampak vema da boma uspela, še posebaj ker imam malo podpore doma tako da punce držite se naj vam bo ljubezen na prvem mestu.

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 23:48:45   
tweed
Hja, zgleda da si bolj slabo prebrala ali pa slabo razumela moj post.

Glasilo se je:
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
da lahko nudiva hčeram dovolj tudi po materialni plati. Ljubezen dobijo (skoraj) povsod, denar je pa v veliki večini povod za nesoglasja med partnerjema...


Debelo je označeno tisto, česar nisi razumela ali prebrala...
In otrok, ko se rodi, stane zelo dosti tudi brez fancy stuff. Koliko plačaš za plenice in katere kupuješ? Če se ne doji, je adaptirano mleko kar zalogaj (razen če si bolj flegma pa daš navadno kravje...). Cunjice so nekatere zelo lepe rabljene, ki jih dobiš od znancev, prijateljev, sorodnikov... a kaj ko tvojemu otroku niso najbolj prav oziroma je dizajn takšen, da ga žuli pod vratom ali pri plenici... Pa je treba kakšno še zraven kupiti... Najdražje pohištvo? Ne, vendar želim takšno, da moj otrok ne bo padel s previjalne, ker se je žal zlomila...
In še nekaj, kje pa sem napisal, da je denar vse? Škatla lego kock? Zakaj pa ne abbrick (ki so bolj primerne za otroke do 1. leta, saj lego so najprej duplo od 1,5 let naprej). Zakaj drago potovanje? Kožna alergija ti je dovolj dober razlog, da ga pelješ na morje poleti (priporočajo tudi nekateri pediatri), pa tudi ni najbolj poceni...
In če denarja nimaš? Ni problema, vzameš kredit ali pošlješ ček...

< Sporočilo je popravil tweed -- 22.11.2008 23:50:05 >


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Je to dovolj ?
22.11.2008 23:57:12   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: komarka

Ni pa denar pogoj za kvalitetno zivljenje! vsaj to kar jaz pojmujem pod kvaliteto. In moja izkušnja je, da marsikomu,ki se na vse prtege trudi s služenjem denarja zmanjka časa za ljubezen.


No ja, avtorica je rekla, če je 1600 € dovolj. Za to se po moje ne trudita na vse kriplje in pretege, da bi jima zmanjkalo časa za ljubezen in ostalo... Najin dohodek je nekaj takšnega, pa sem vseeno pri obeh hčerah prisoten od rojstva dalje, kolikor je mogoče... Žena pa eetaq, ker je na porodniški (no, je bila)...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Je to dovolj ?
25.11.2008 11:50:09   
komarka
Tweed,
vidim da sem padla na foro in po moško napisan post komentirala po žensko.

Skratka, način kako je bilo napisano: da imaš najprej VSE in kako naj bi bilo to odgovorno, me je totalno zbodel. Saj si jaz ne morem predstavljat, da bi lahko imela vse pošlihtano. In ker poznam preveč ljudi, ki čakajo da bodo imeli ta VSE, med tem bodo skoraj 40 let in bodo verjetno tezko zanosili.

Kar se igrač tiče sem mnenja, da je veliko igrač bolj zanimivih odraslim kot otrokom, mali pa z največjim uzitkom okrog prenaša metlo :-)
Nasploh so mi bolj všeč "naravni materiali", ki spodbujao otrokovo domišljijo, koncentracijo, pri majhnih motorične sposobnosti...ne pa kupe plastike. Vcasih sta dve skodelici in nekaj makaronov ,ki jih prenasa iz ene v drugo najboljša igrica.

Je pa res, da so si otroci med sabo različni, starši pa tudi...





(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Je to dovolj ?
25.11.2008 18:11:50   
karamela
IZVIRNO SPOROČILO: pravoda

Pozdravljene punce,  vem, da se vam bo vprašanje mogoče zdelo smešno vendar me zanima vaše mnenje. Ali se vam zdi skupni dohodek 1600 eur, dovolj velik, da bi se odločile za otroka ( stroški so nekje cca. 800 eur ). Kakšno je vaše mnenje ? Vprašanje je zgolj retorično, smo se s prijateljicami zadnjič pogovarjale in so se mnenja kresala, pa sem rekla da bom še tu povprašala.


Po mojem mnenju je dovolj v vsakem primeru. V kolikor je recimo stanovanjski problem že rešen, si lahko za ta denar še kaj extra privoščiš (npr.  karikiram večkrat letno na krajši oddih, ali naprimer več oblačil zase in ostale člane torej malo več luksuza).

V kolikor stanovanjski problem še ni rešen pa je recimo 800,00 Eur kredit, z razliko pa se da preživet in si 1x letno privoščiti počitnice pa je potrebno mogoče 2x obrnit €ur da bolje prideš čez mesec.

Seveda pa se strinjam, da je ljubezen tista glavna pri odločitvi. Takoj ne daleč za tem pa finance... ker vrtci niso poceni.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?