|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Je to dovolj ?
25.11.2008 18:15:25   
Petr_a
In kaj če se mnenja kresajo.je čisto vseeno kaj si drugi mislijo.
Midva nisva imela nobenih dohodkov,oba študenta oz. samo on ,jaz pa dijakinja in sva zmogla.Vse se da če hočeš

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Je to dovolj ?
25.11.2008 22:10:23   
tweed
Še vedno govorim za moje pojme, saj bi JAZ (in moja žena) bil totalno nesrečen, če bi mi otrok rekel, da si želi BabyBorna, ker tako lepo zapre oči, jaz pa mu tega ne bi mogel dati. Sej ne pravim, da je otroku hudo, če dobi punčko, ki sem jo imel jaz pred 30 leti. Čisti primer: rajši ima mamino barbiko (staro 25 let) kot pa novo, ki jo je kupila prababica, ker je tisto prvo dobila od mamice...

Že reklama za MasterCard pa čisto pravilno in resnično pokaže, kaj je neprecenljivo in kaj je otrokom najbolj všeč...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Je to dovolj ?
26.11.2008 10:16:50   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Še vedno govorim za moje pojme, saj bi JAZ (in moja žena) bil totalno nesrečen, če bi mi otrok rekel, da si želi BabyBorna, ker tako lepo zapre oči, jaz pa mu tega ne bi mogel dati.


Ej, to si pa dobr povedal, pa tud iskreno. Mene moti kadar odrasli svoje zelje zavijajo v otrokove. Sej vsak daje otroku tisto kar misli da je zanj najbolje. Mi je pa žal če koga gledajo s pomilovanjem, ker podobnih igračk, oblekc....nima. Ni nujno, da je otrok zato nesrečen in prikrajšan za ljubezen in dostojanstvo. Vzgajamo jih k vrednotam, ki so nam pomemnbe. In ni nujno, da otrok ki vse to ima je srečen. Afričani se naprimer zelo čudijo zakaj se pri nas otroci tako malo smejejo.

Je pares da je denar lahko kvantitativno merit, odnosov pa ne. Zato se pa po moje velikokrat vstavimo pri denarju.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Je to dovolj ?
26.11.2008 20:12:26   
mala zirafa
Toliko, kolikor imaš, toliko zapraviš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Je to dovolj ?
26.11.2008 20:42:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Toliko, kolikor imaš, toliko zapraviš.


Ja, ponavadi.user posted image

Sem bolj preletela odgovore. Mi shajamo z isto plačo (1600), pa nas je pet, dva šolobvezna in predšoslki. Smo pa živeli tudi z dosti manjšo plačo, ko sta bili samo še dve. Mislim, da je ta plača za enega ali dva otroka kar v redu, seveda, da imaš stanovanjski problem rešen,  pa da nimaš kakšnega hudega kredita. Je pa čisto odvisno, kako si navajen živet. Drugače pa, če bosta čakala....lahko samo čakata in čakata...bosta imela vedno pomisleke. Pa srečno user posted image

< Sporočilo je popravil decembrka -- 26.11.2008 20:44:54 >

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Je to dovolj ?
27.11.2008 9:20:02   
ronja
Hehe, skupni zaslužek precej pod 1600E se nama zdi dovolj, da sva si privoščila še enega otrokauser posted image . Zaenkrat ji nič ne manjka, priznam pa, da vsi hodimo okoli v gl. v podarjenih oblekah - ampak nismo na modo (mala itak še ne more bit, pri 16m ji je važno, da je mehko, bombažno, da ne srbi in praktično, kar so pa tudi 10 let stare cotke). Varčujemo, kjer se da, da šparamo za večje stanovanje, ker si dejansko želiva met še več otrokuser posted image (ja, sva prismojena, a ne?user posted image ) - bomo videli, kako bo zneslo, zaenkrat kar greuser posted image , nisva navajena na nek luksus, pa ga ne pogrešava; mava pa pomivalni in pralni stroj, hehe, recimo, temu bi se težko odpovedalauser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Je to dovolj ?
27.11.2008 11:27:06   
ronja
IZVIRNO SPOROČILO: pravoda

Tako dolgo se že nisem oglasila in vidim, da je ta tema še kar aktivna. Naj najrej komentiram izjavo MILU1 ''ej, ej, se vidi, da ste daleč stran od revščine,ko se na tak način odločate za otroka ''. Ne živimo daleč od revščine ampak jo lahko vsak dan tudi opazujemo ali pa smo jo kot majhni otroci tudi doživeli. Zato se mi zdi smiselno, da pač tudi na to pomislem. Doma so mi nudili lujbezen, pogovor, toplino, vse... ampak se tudi spomnim kako je bilo ko sem šla 1x v trgovino z mami in mi ni mogla kupit banan ali kinder jajčka. In kako mi je bilo bedno ko je bilo v šoli treba plačati kakšen izlet, ker sem vedela, da doma nimamo veliko ( tudi kot otrok razumeš pogovore staršev ). Saj ne rečem nudili so mi veliko osnovnih zadev, vendar za kdaj kaj ekstrega pač ni bilo. In mi je bilo kot otrok smotano starše morit, če sem si kaj želela.
Pač rada bi se prepričala, da bi svojemu otroku nudila veliko. Ne bi ga rada razvadila...ampak ne bi pa rada, da bi imel občutke kot jaz, ko sem bila majhna, da sem stršem pač v finančno breme ( pa čeprav nisem bila, to vem, ampak to sem čutila in to kot majhen otrok ). Žal tako je otroci se veliko bolj zavedajo kot mislimo, ..po lastnih izkušnjah user posted image


Hehe, pavoda, tole je pa zelo podobno kot pri nas doma, samo da so bili moji precej zviti, pa so mi zadeve včasih malo drugače prikazali: kinder jajček ni zdrav, banane so presladke za zobke,...user posted image Mi je bilo pa tudi smotano za karkoli prosit (in taka sem še danes, razen lubija brez problemov prosim karkoli, pa sodelavko za pomoč, recimo). Ampak ne bi rekla, da sem bila ravno revna, čeprav sem nosila samo ponošene obleke in čeprav nisem nikoli imela za malico (malo sem bila pa sama kriva, da sem šparala denar od raznih rd, ipd... za kaj bolj pametnega -in na koncu mi je še kako prav prišeluser posted image ). Ampak lahko sem hodila v glasbeno šolo, recimo. Imela sem milijon krožkov, ki so bili sicer vsi zastonjski, vendar moje življenje je bilo pestro kljub temu, da ni bilo drago...

Mislim, da je prav, da imajo nekateri otroke brez pomisleka na denar, sicer nas bi bilo odločno premalo v naši preljubi Slovenijiuser posted image . Vseeno pa sva kot tweed in pavoda tudi midva želela najprej uredit par eksistencialnih stvari: službo (ni pa treba, da je za nedoločen čas) in pa stanovanje (ni pa treba, da je lastniško), samo da si na svojem, da nimaš raznih "tašča" ali "mama" problemovuser posted image , ker pač nisva karakterja, ki bi se lahko do te mere prilagodila, da bi nama to nič ne najedalo, pa verjetno sva prestara za to (30), če bi se nema zgodilo pri 21ih, bi verjetno precej več požrla, ker pač en bi imela izbire...

Se strinjam, da kakovost življenja in denar nista linearno povezana - obstajajo pa neke povezave v povezavi s karakterji - če je denarja malo, se nekateri pari začnejo kregat, drugi pristopijo skupaj (mojadva sta bila na srečo v 2. skupiniuser posted image )... Pa čisto na robu živet, tako da ne veš, ali boš imel za hrano za otroke, je gotovo stresno in to se pozna tudi na otrocih, ker si nesrečen... Ampak vse, kar pa ni čisto na socialnem dnu, je pa ok, ker od tam naprej je vse odvisno od iznajdljivosti - in te mislim, da mi ne manjka, sicer imamo pa netuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?