|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 11:19:32   
Anonimen
kaj bote pa kuhale?


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 11:51:48   
trezika
dandan
Mam malo časa za rač., z matejem sva varuškiuser posted image  mali je zdaj zraven mateja v kopalnici in gleda, kako se brijeuser posted image user posted image  pa harmoniko mu mali zravn špilauser posted image user posted image  

Jedli smo pa dans sladko zelje in hrenovkeuser posted image

Ada upam, da si vredu zrihtala na pregleduuser posted image

Petra me veseli, da je tia ok, kar se pa tiče obiskov te pa čist razumem...js bi najraje rekla vsem, da naj prve tri dni počakajo, da se mi vsaj malo navadimo eden na drugegauser posted image user posted image  sam tk vem, da bodo vsi navaliliuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 14:11:01   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: trezika

Petra me veseli, da je tia ok, kar se pa tiče obiskov te pa čist razumem...js bi najraje rekla vsem, da naj prve tri dni počakajo, da se mi vsaj malo navadimo eden na drugegauser posted image user posted image  sam tk vem, da bodo vsi navaliliuser posted image


meni pa niso navalili. sem že povedala, da mi nebo pasalo če vsi v bolnico navalijo(razen najožjih družinskih članov) in so me potem tudi domov poklicali, kako smo kaj pa če lahko pridejo, pa sem ji povedala če mi je pasalo ali ne.
tak, da s tem res nisem mela problemov.

(odgovor članu trezika)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 15:49:42   
trezika
dandan
Js sn bla spet na enem fajn sprehodu...je ful pasalo ko je tak lep sončekuser posted image  zdaj pa si grem verjetno spet kakšne uhane naredit...morn še izkoristit zdaj ko mam cajtuser posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 16:37:14   
Pupka
Še moj štempl za danes!

Se mi zdi da me vedno bolj nekej zbada... Ponoči ko moram vsat pa se derem polek, ker me vse tak boli! In pol ne upam nekej preveč se pretegovat, sam pol je pa treba košaro s cotami dvigniot, pa danes sem računalnik dala na drugo pisalno mizo- in je še oni stari ekran- veliki in ni glih lahki! Pa stokrat se sklonim ko spravljam posodo in pol ko jo nalagam v pomivalca... in mi je zvečer ko se umirim taka muka da adijo. Sam kaj ko ne morem bit pri miru... Se pa bojim da bo kaka ****rija in bom mela kako strogo mirovanje, ker pol pa se mi sfuzla- Ne morem bit na miru. Še ko se prisilim ležat me začne vse srbet ker sem živčna zraven. Saj veste tisti občutek... Ko ne zdržiš več na enem mestu!  Res komaj čakam da pride naš user posted image da bom spet "fit" user posted image in bom brez težav kaj prestavljala in delala. Čeprav vem da bo utrujenost mogoče še večja- sam bo prijetna na nek način!


sem vidla da ste debatirale o obiskih- No naša žlahta pa jhe kar se tega tiče kar lepo vzgojena user posted image niso meli neke sile niti v bolnico prihajat, razen proti koncu se je kdo taki ne čist "ozki" oglasil momogrede, ker sem bla 3 tedne v bolnici. doma pa smo tudi meli mir res! Par dni sploh- tak da sem jaz naložla Gala v "bejbiavto" in ga peljala do sosedovih! user posted image

Upam da bo tudi tokrat tako! Sicer pa tudi jaz ko kera v žlahti al pa tko rodi ne letim takoj niti v bolnico niti pol na dom! Mal počakam da se stvari umirijo pa pol...

Se mi pa zdi da so nekateri tak da mrajo bit md prvimi da se ol hvalijo da so že vidli user posted image

ada kako je bil pregled?




_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 16:41:58   
mamamajča
evo me!
Ja kak ste pridne čveke, že kar tri strani.user posted image
He he, moja sestrica še ni rodila, še kar pridno čakajo.user posted image Bi pa že ful rada šla, sicer je mela v petek kar lepe popadke, sem bla tam, ko jo je zvijalao in TEČNA!!!!! Adijo, jaz sem bla tudi tak?user posted image No, te pa je minilo, zdaj pa zatišje.

Smo bli toti vikend v prlekiji, malo pri enih, malo pri drugih, te pa je vikend okoli.

Naš Marki bo pa čez dva dni star 2 leti!!!user posted image

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 16:45:03   
mamamajča
Aha glede obiskov- Petra in kerakoli druga mamica, nikoli vam naj ne bo nerodno prositi ljudu, naj ne hodijo, če so sami tak nevedni, da kar rinejo. Mislim, da je vsaka novopečena mamica podnevi zelo utrujena in željna miru, ker je še vse na novo in se privajamo. Ljudje pa bi lahko to vedli pa bli tolerantni glede tega.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 16:53:40   
Pupka
mamamajča dobrodošla nazaj  user posted image

Jaz pa šibam zdaj iskat kako mandarino- se mi je rav zaluštalo malo kislega user posted image


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 16:56:06   
ada2
pregled je mimo, dobila sem podaljšano bolniško, oz. predlog za komisio ali kaj pač, nimam pojma kaj je načrebekano gor, v glavnem, še bom domauser posted image

pa načvekala sem se za nekaj čas naprej in nazaj...

aja, pa suncicica ima manjši trebuh kot jaz, pa nosi 2user posted image


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 17:58:38   
Pupka
ada, zakaj pa moraš bit doma?

Kar se pa trebuhov tiče, bi kdo sigurno rekel da jaz grem al čez en mesec rodit al pa nosim 2 in grem mogoče najkasneje sredi januarja... user posted image




_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 18:05:46   
ada2
ada, zakaj pa moraš bit doma?


opravljam delo, ki ni primerno za nosečnice


_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 18:31:28   
trezika
IZVIRNO SPOROČILO: Pupka

ada, zakaj pa moraš bit doma?

Kar se pa trebuhov tiče, bi kdo sigurno rekel da jaz grem al čez en mesec rodit al pa nosim 2 in grem mogoče najkasneje sredi januarja... user posted image



pod to se pa js tut podpišem...ful sn nakipelauser posted image user posted image user posted image  kakšna bom šele do marca?user posted image

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 19:20:42   
Anonimen
no jaz sem pa zaj celo vrečo orehov spucala, bomo enkrat v bljižnji prihodnosti potico pekli.user posted image
no tudi za ju3 imam že kosilo nareto.user posted image tako, da ju3 ne kuhamo!
kar se pa trebzščkov tiče, pa sem dobila takega-se mi zdi v 2dneh kot da sem 6mes nosečauser posted image prej se mi je lepo malo videl, sedaj sem pa spet napeta da groza. se mi zdi da je kar odvisno kaj pojem in kolikouser posted image

(odgovor članu trezika)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 19:21:53   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: deja777


kar se pa trebzščkov tiče, pa sem dobila takega-se mi zdi v 2dneh kot da sem 6mes nosečauser posted image prej se mi je lepo malo videl, sedaj sem pa spet napeta da groza. se mi zdi da je kar odvisno kaj pojem in kolikouser posted image


ok ne vem kaj je prišlo iz teh trebuščkovuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 20:10:59   
Pupka
Rok mam 8. februarja, po UZ 31. januarja... Zredila sem se pa 15 kil do zdaj user posted image Prvič sem se skupaj za cca 30 kg. Upam da tokrat ne bo tak... Da ostanem pr tej teži... Bo pa šlo po eni stani malo dol, pa tam kjer je treba pač gor... Mal diete pa tisto preveč na nepravih mestih kar hitro gre dol. Sam da ne škodim user posted image

Sicer se pa tolažim s tem da je prvič po porodu šlo kar samo od sebe lepo dol... Pa ne v enem mescu, ampak normalno tak kot je treba.

Upam da bo v drugo tudi šlo!


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 21:10:31   
meta21
IZVIRNO SPOROČILO: trezika

Petra me veseli, da je tia ok, kar se pa tiče obiskov te pa čist razumem...js bi najraje rekla vsem, da naj prve tri dni počakajo, da se mi vsaj malo navadimo eden na drugegauser posted image user posted image  sam tk vem, da bodo vsi navaliliuser posted image


Prve 3 dni!!!???? Jaz sem jim lepo povedala, da v porodnišnici nočem nobenega (razen user posted image ), ker če nič drugega je meni zoprno dojit, če so pri cimri vsi sorodniki na obisku in najbrž obratno tudi-sploh če i prvič in ti glih ne gre. Je doma pol dosti bolj prijetno kot v P. Potem doma je pa odvisno od tega, kako se ti počutiš. Meni se je zdelo, da mi ni nič, ko sem samo 3 šive dobila, pa so me še po 1 mesecu obiski tak zmatrali, da so mi včasih solze tekle, ko so šli. Pa še hormoni naredijo svoje. Pri meni, razen najožjih, ki so prišli bolj pomagat, kot na obisk, ni blo prve 3 tedne nikogar, pa ni nihče zameril.

Jaz mislim, da ni nič narobe, če na lep a odločen način poveš, da na začetku še ne bi imela obiskov, razen seveda, če ti paše.

(odgovor članu trezika)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 21:28:20   
Pupka
meta se popolnoma strinjam... Žlahta bi mogla bit tolko uvidevna pa vsaj prej poklicat in vprašat... Ne pa da se ti slučajno zgodi da maš naenkrat polno bajto ljudi in vsak bi rad mal user posted image poujčkal... Ko grejo pa user posted image ves zmeden ostane tebi. Jaz problemov s tem nisem mela- hvalabogu!


Kar se pa dojenja tiče... MAjke mi... Prvič nisem dojila ker je mel user posted image uroifekt in so gotovili ko je blo že prepozno... 4. dan... Do takrat pa user posted image ni zizal ker ni mogel... in se meko ni delalo... AMPAK... Nekaterim je vseeno kdaj in kje- predvsem kje... Pol pa vidiš na vseh mogočih mestih ženske z eno "joško" pa dojijo na očeh javnosti.

Meni to ni glih no. Se mi zdi da je dojenje neka posebna intima med user posted image in mamico, zato se mi zdi prav da se v neki zasebnosti tudi opravlja! Če maš otroka pač najprej poskrbiš zanj šele nato pomisliš kdaj in kam ter za koliko časa lahko nekam greš da ti ne bo treba vmes dojiti, ali pa se pač umakneš na neko primerno mest!

Meni tu ni vprašanje razkazovanja.. .. Zakaj se namreč te iste ženske ki veselo dojijo v javnosti, na plaži nikoli ne sončijo zgoraj brez- češ da se ne bodo razkazovale...

Z dojenjem se razgališ...

In še enkrat- Menim da je dojenje poseben trenutek; intima med user posted image in mamo.



_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 21:45:39   
meta21
Najprej eno vprašanje-ogromno sem že slišala o tem uroefektu, pa še vedno nimam pojma, kaj je to. Mi lahko prosim razložiš?user posted image

Glede dojenja v javnosti pa sem jaz tudi bolj konzervativne sorte ampak sem se pri sebi sprijaznila s tistimi, ki dojijo v javnosti in si mislim, da je to njihova pravica (če jim tak paše, pa naj). Fajn je, če si mama vsaj kakšno plenico vrže čez ramo. Jaz v kakšni ženski družbi še dojim (mama, tašča, prijateljica) in seveda doma, pa se mi je tudi to do poroda zdelo nemogoče. Malo sem spustila toleranco od kar sem mamauser posted image

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 21:46:57   
meta21
Aja, šele zdaj vidim. Ne efekt, ampak infekt, ne? Najbrž je to kaj na sečilih, ali ne?

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 21:56:21   
Pupka
Ja! Vnetje sečil v bistvu! Se narodi s tem! Pa ful je takih- ne vem zakaj tega že avtomatsko ne preverijo.... Ne pa 4 dni tam umiraš od skrbi kaj je s tvojim otrokom... Vse ti je neznanka... In vsega si kriva ti, ker pač ne znaš... Pove ti noben kako je prav...
Pol pa pride doktror četrti dan pa pravi... "Mamo slabo in dobro novico za vas- Katero želite prej..."
Pa ga čudno gledam in mi razloži: "Vaš sin ima uroinfekt in bo vsak dan dobil injekcijo (mislim da jih ene 10 dobi)."

Pa jaz še naprej čuudno gledam in čakam še na dobro novico... dobra je bla pa ta, da pol bova lahko šla domov- Je bla dobra v bistvu že ta da so končno ugotovili zakaj user posted image sam spi in ne ziza! 4 dni je trajalo... Še dobro da smo bli v bolnici in so bli zdravniki "pri roki" user posted image


_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 22:02:18   
Pupka
Pa ja... Ne obsojam nikogar... Kakor komu paše.  Se mi zda zdi skrajno neumno da ženska cel dopoldan ali popoldan sedi v gostilni z majhnim otročkom (še ne mesec dni starim) in pač vse to mimogrede opravi... Sem vidla to na lastne oči! Pa ja... vsaj nahranla ga je! Ne vem... sigurno bom tudi sama najbrž še malo popustila... 
Sigurno obstaja krog ljudi, pred katerimi to delaš, ker tudi oni nate gledajo drugače kot pa neki mimidoči v trgovskem centru al pa kaj jaz vem kje



_____________________________

Izobrazba ni dovolj, treba je tudi razumeti!

(odgovor članu meta21)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
17.11.2008 22:22:57   
meta21
Ja, se čisto strinjam da dojenje v javnosti naj ne bi bila praksa ampak, če že, bolj dejanje silom prilike. Jaz že malo zračunam, da grem z malim nekam tak, da ga prej nahranim in upam, da bova do naslednjega hranjenja že nazaj. Zdaj pa itak prehajam čisto na flašo in počasi končujem z dojenjem-še tisto malo kolikor mi je uspelo do sedaj.

Glede doktorjev v P-jaz sem rodila v LJ in so cimrinemu sineku šele tisti dan ko je šla domov ugotovili, da so mu pri porodu zlomili ključnico. Prejšnja dva pediatra, ki sta prišla v vizito sta otroke bolj na daleč pogledala. Sicer je baje kar pogosto in se samo zaceli ampak malo moraš pa le pazit na tisto rokico... Dobro, saj nočem kritizirat doktorov, ker itak samo napake pridejo v javnost, dobrih stvari pa ne znamo pohvalit ampak eni ljudje enostavno ne bi smeli delati z ljudmi, ker so preveč user posted image .user posted image

(odgovor članu Pupka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
18.11.2008 7:56:27   
Anonimen
Dobro jutro!

Kako je pa zunaj fajn mrzlo! Sicer še zunaj nisem bila, sem pa nos ven pomolila in je kar mraz na avtih. pa bo počasi sneguser posted image .


IZVIRNO SPOROČILO: meta21

Glede doktorjev v P-jaz sem rodila v LJ in so cimrinemu sineku šele tisti dan ko je šla domov ugotovili, da so mu pri porodu zlomili ključnico. Prejšnja dva pediatra, ki sta prišla v vizito sta otroke bolj na daleč pogledala.


sem bila kar šokirana ko sem to prebrala. kaj to se tudi dogaja?user posted image ne morem verjet. Morem rečti, da sem bila v P prev zadovoljna z vsem, edino ena sestra je bila v nočni malo sitna in ji je bilo zjutraj žal, pa mi je malega previla pa zrihtala, drugače bi ga mogla že sama, ker sma itak šla tisti dan domov. Je pa tudi cimro ena sestra nadirala vsak dan, ker jo je klicala, da otroka trese. pa ji je rekla ja ga že zebe. no zadnji dan pa je pediatrinja ugotovila, da je res nekaj narobe z živci(ne vem) in da morajo v LJ na opazovanje in da ji bodo tam kaj več povedali.user posted image


(odgovor članu meta21)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
18.11.2008 8:02:07   
TinaV*
dobro jutro tudi od mene....ceprav je ze bolj dan zame kot jutro user posted image
pa kaj si nor,kaj se vse dogaja....ne moerm verjet
Jaz pa morem recti da mam slabe izkusnje z sestrami v P...kar nekaj no...ze na porodnem je bla ena babica "cudna"...potem pa sem mela od vseh sester samo 2 prijazne...pa skos ista smena 4 dni sem mislila da se mi bo zmesalo od njihovega obnasanja...zgleda nimam srece user posted image user posted image user posted image  da sem glih na take priletela...
jooj nevem kaj je z nasim user posted image  je na 4 ure...kar nekaj no...vceraj je na 4 ure jela po 150 ml...krce ma pa take da dol padnes...reva se mi tak hudo smili...hja tudi jaz sem jih baje mela,saj dobro edino to da se user posted image  tega potem ne spomnijo...

_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Ptujčanke/Ormožanke ; 2.del
18.11.2008 8:03:39   
trezika
jutro!
Te nekatere vaše zgodbe pa niso najbolj prijetneuser posted image  ampak na žalost se dogaja vse mogoče...no, js upam, da bom mela lepe spomineuser posted image
Sn pred petimi minutami šele oči odprlauser posted image  evo, pa sn že tu gor...no, saj grem neki pojest kr sn lačna ko volkuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?