|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 9:56:39   
ajapob
Hvala za vaše misli, res ste super...

ja najbolje je , da si prvo  uredim finance, potem vidim kako bo s stanovanjem, ker da bi računala na sredstva iz naslova delitve premoženja lahko čakam predolgo.
Sem mu že omenila, da bi me nekako izplačal, ker ni težava v sredstvih, jih je dovolj, vendar noče ničesar slišati. S tožbo se pa stvar zaaaaaaavleče.

Nisva poročena, ampak kolikor sem razbrala iz interneta, tudi v takem primeru, seveda če uspeš se raziti sporazumno, sestaviš zapisnik o prekinitvi izvenzakonske veze in delitvi skupnega premoženja, ki se ga je v 12 letih nabralo kar nekaj ter na CSD še okrog dodelitve okrog ali kako to gre?
Kolikor sem razumela, karkoli se je v času zveze ustvarilo, je pol tudi mojega, neglede na lastništvo, npr. sp je na njega, oba avta, zemljišča, hiša....

Se grem jutri pozanimat na CSD glede otrok.

Glede mojega odhoda, res rabim trdne živce - in ja dala sem mu še eno šanso, vendar jo je zaj....
Takrat, ko sem bila 2. spokana, sem mu jasno povedala, da če še kaj najdem, da je 100 % konec in sem našla- telefonske kartice telefona, ki kao ne obstaja - lagal se je, prikrival- če bi po mojem imel resne namer kesanja, tega ne bi bilo,kajne??

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:06:05   
RayBan
Sem prebrala do konca nič bat. In nič novega izvedela.

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:24:38   
ronja
Tisti ki partnerke noče prizadet, sploh NE BO skakal okoli.

Innikoli zakričal nanjo in vedno striktno pospravljal za sabo štumfe in splakoval umivalnik in spuščal wc desko in nikoli prišel zmatran in zoprn iz službe, se bil vedno pripravljen pogovarjat o bedarijah, ki ji trenutno hodijo po glavi in nikoli zvečer izmučen zaspal, ker bi se njej hotelo cartat...? Ker vse to lahko prizadane - seveda ne enako močno, vendar prizadane pa. Ampak vsi to delamo, vse to, vsi prizadanemo svojega partnerja milijonkrat, ampak še večkrat mu naredimo dan... V tem je smisel, da se tehtnica nagne v poz. stran, ne v tem, da nas nekdo nikoli ne prizadane!

Tudi jaz vem, da bi ga s tem razočarala in bi ga bolelo in zato ga pač ne varam. Ampak vem tudi, da ga prizadane še kaj drugega, pa vseeno to kdaj naredim - ne zato, ker bi ga hotela prizadet, ampak iz čisto drugih razlogov. Mislim, da ne greš varat ZATO, da bi prizadel partnerja, ampak je to neprijetna stranska posledica, na katero takrat ne pomisliš dovolj realno.
Ali greš kdaj skozi oranžno luč na semaforju? Pa veš, da lahko nekdo pride, pa vseeno greš - ne zato, ker bi si želela trka, ne? greš, ker se ti recimo mudi...

rayban, kaj je potem taprav dec samo to, da pač reče:"j*** se, jaz grem!" in se ne trudi rešit zakona, če pač zaserje? ma ne vem, no, jaz bi pa rajši, da me ima še rad in si še želi bit z mano... Pa ni vedno tako, da ostajajo prevarani skupaj samo zato, ker pač mižijo. In po moje, če se zmenijo in razčistijo, potem njihov zakon dejansko je potem boljši kot prej.
Ne predstavljam si živet s tako zelo malo vere v ljudi okoli sebe - in to v tiste, najljubše ljudi... Da se niso sposobni spreminjat, da bodo vedno ponavljali ene in iste napake, da se ničesar ne naučijo iz preteklih napak... Ne vem, no, pa saj ne živim z debilom, no! niti s k***** brez slabe vesti...

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:28:30   
ronja
ajapob, ja, če bi resno hotel delati na zvezi, ti definitvno ne bi lagal, ker pač to nikamor ne pelje. Tako ad te popolnoma razumem in podpiram in bi tudi jaz isto naredila. POmagat ti žal (oz na srečo) ne morem, ker s tem nimam nobenih izkušenj, pri nama bi se tudi on odselil, če bi se razšla, tako da res nimam pojma o teh birokratskih zadevah...
Mogoče se probaj zmenit z njim in ga lepo prosi, da to lepo razumno in kulturno izpeljeta, da bi rada, da bi bilo čim lepše zaradi otrok... Mogoče bo nehal trmarit, če bo videl njuno vlogo v tem vsem skupaj...

(odgovor članu ajapob)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:34:19   
MILU1
Pa kaj je z vami prevaranimi??? Zakaj bi pa ve morale oditi?? Pa naj gre tisti , ki vara!!user posted image

Ronja: TISTI ,KI VARA NE TRPI!!!  zapomni si to in se ne slepi.

(odgovor članu ajapob)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:39:15   
moja malenkost
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Tisti ki partnerke noče prizadet, sploh NE BO skakal okoli.

Innikoli zakričal nanjo in vedno striktno pospravljal za sabo štumfe in splakoval umivalnik in spuščal wc desko in nikoli prišel zmatran in zoprn iz službe, se bil vedno pripravljen pogovarjat o bedarijah, ki ji trenutno hodijo po glavi in nikoli zvečer izmučen zaspal, ker bi se njej hotelo cartat...? Ker vse to lahko prizadane - seveda ne enako močno, vendar prizadane pa. Ampak vsi to delamo, vse to, vsi prizadanemo svojega partnerja milijonkrat, ampak še večkrat mu naredimo dan... V tem je smisel, da se tehtnica nagne v poz. stran, ne v tem, da nas nekdo nikoli ne prizadane!

Tudi jaz vem, da bi ga s tem razočarala in bi ga bolelo in zato ga pač ne varam. Ampak vem tudi, da ga prizadane še kaj drugega, pa vseeno to kdaj naredim - ne zato, ker bi ga hotela prizadet, ampak iz čisto drugih razlogov. Mislim, da ne greš varat ZATO, da bi prizadel partnerja, ampak je to neprijetna stranska posledica, na katero takrat ne pomisliš dovolj realno.
Ali greš kdaj skozi oranžno luč na semaforju? Pa veš, da lahko nekdo pride, pa vseeno greš - ne zato, ker bi si želela trka, ne? greš, ker se ti recimo mudi...

rayban, kaj je potem taprav dec samo to, da pač reče:"j*** se, jaz grem!" in se ne trudi rešit zakona, če pač zaserje? ma ne vem, no, jaz bi pa rajši, da me ima še rad in si še želi bit z mano... Pa ni vedno tako, da ostajajo prevarani skupaj samo zato, ker pač mižijo. In po moje, če se zmenijo in razčistijo, potem njihov zakon dejansko je potem boljši kot prej.
Ne predstavljam si živet s tako zelo malo vere v ljudi okoli sebe - in to v tiste, najljubše ljudi... Da se niso sposobni spreminjat, da bodo vedno ponavljali ene in iste napake, da se ničesar ne naučijo iz preteklih napak... Ne vem, no, pa saj ne živim z debilom, no! niti s k***** brez slabe vesti...



Točno to sem hotla jaz povedat, samo z drugimi besedami user posted image .

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:44:01   
ronja
TISTI ,KI VARA NE TRPI!!! zapomni si to in se ne slepi.

Ne verjamem. Ko narediš napako, ti je žal in trpiš! Ne glede na to, kakšna napaka je bila. če je bila velika, trpiš še bolj. Če je imela hude posledice, še bolj. če se zadereš na otroka, ko je siten, pa sicer ne odobravaš dretja na otroke, potem imaš slabo vest in ja, trpiš in zato naslednjič probaš ne kričat nanj. Če ne oddaš poročila v roku, trpiš, ker so posledice - šef te okara, recimouser posted image . Napake nas pač stanejo - ne samo tistih, ki imajo zato škodo (otrok, šef, partner...), tudi nas same! Pa saj imamo čustva, ljudje, no! Tudi fantjeuser posted image . Niso stroji, ki pač porivajo svoje orodje, kamor pač pride in se ne sekirajo 5 % zato! Pa kaj ste res same take srečevale? ker potem se res morate vprašat, kako si izbirate ljudi, ker okoli mene takih ni videt... Poznam par takih, ki so varali, pa nobenega, ki bi mu bilo vseeno, ali ne bi imel slabe vesti...

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:44:28   
moja malenkost
IZVIRNO SPOROČILO: MILU1

Pa kaj je z vami prevaranimi??? Zakaj bi pa ve morale oditi?? Pa naj gre tisti , ki vara!!user posted image

Ronja: TISTI ,KI VARA NE TRPI!!!  zapomni si to in se ne slepi.


MILU1, a ne kako je to vse enostavno? Kaj pa če živita npr. v hiši njegovih staršev ali je kakšna druga zadeva, da pač mora ona zapustiti stanovanje?

In tudi tisti, ki prevara zna zelo zelo trpeti. Ko šele potem sprevidi napako in bi dal vse na svetu, da bi čas lahko zavrtel nazaj. Pa ga ne more.

Seveda nekateri pač ne občutijo niti kančka slabe vesti in takim pač ni pomoči. Ne njim in ne njihovim zakonom.

(odgovor članu MILU1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 11:44:56   
ajapob
Grem jaz stran, ker je vse na njegovem domu, tu je on bil prej doma, tudi sp je nab tem naslovu, tako da je zame, če hočem obrniti list,grem drugam

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 12:08:43   
RayBan
Glejte vse skupaj, meni je pač to nesprejemljivo, ker gre v prvi vrsti za spoštovanje oz. nespoštovanje do človeka. In če enačiš spuščanje dile na sekretu s tem, se nima smisla več pogovarjat. 


Lep dan.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Neverjetno,kajne
20.11.2008 12:35:33   
ronja
Saj pravim, da ni enako, vendar pa lahko oboje prizadane - če ga vsakič prosiš, pa nikoli ne naredi tega... preberi si kako temo na to temo, pa boš videla, da zna to ravnotako razdreti zakon (ne samo wc deska, ampak cel paket)... ravno tako se počutijo punce, kot da jih partner ne spoštuje, ker pač ne upošteva njihovih želja niti 5%.

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 7:48:24   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Saj pravim, da ni enako, vendar pa lahko oboje prizadane - če ga vsakič prosiš, pa nikoli ne naredi tega... preberi si kako temo na to temo, pa boš videla, da zna to ravnotako razdreti zakon (ne samo wc deska, ampak cel paket)... ravno tako se počutijo punce, kot da jih partner ne spoštuje, ker pač ne upošteva njihovih želja niti 5%.


ABSURD. Sej pravim, danes se ločujejo brez veze. Niso dorasli k biti poročeni in jih vsaka malenkost tako grozno prizadene, da gredo na internet, se zjokat in k psihiatru. Katastrofa, kam ta svet pelje. Prevare se pa nikoli ne oprošča. Če ni znal tiča držat v gatah, naj gat sploh ne nosi.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 7:58:03   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost
Moje mišlenje je, da če se le da se je treba potruditi in nekaj narediti za zvezo, ki zaide v hude čase. Ne pa takoj vržti puške v koruzo, že zaradi otrok ne. Hvala bogu enako misli tudi moj mož, zato še vstrajava in se trudiva iz dneva v dan. Včasih je boljše, včasih slabše, včasih lepo, včasih zelo hudo, ampak upam, da na koncu zmagava.


Kolikokrat pa je treba po tvojem mišljenju oprostiti? Dvakrat mu je oprostila. Lepo te prosim. Jaz nebi oprostila niti enkrat. Bi pa razmšljal, da obstajam!

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost
Kot sem že napisala sama še nisem bila prevarana (vsaj ne da bi vedela ali slutila), vendar mislim, da če bi vedela, da gre zgolj za skok čez plot, za fizično zadovoljitev in ne čustveno, da bi se to zgodilo enkrat in se ne bi ponavljalo, potem mislim, da bi lahko šla preko tega. Težko, ampak bi po moje šla. Bi bilo treba veliko truda tako z moje kot z njegove strani, pa vendar se mi zdi vredno, že zaradi otrok.


Torej naj on seksa z vsem kar leze in gre, ti ga boš pa verno čakala z otroci? to so tudi njegovi otroci, tudi sam bi moral spoštovati besedo očka, če jo hoče slišati. Začni se ceniti, če hočeš da te cenijo drugi (on).
Seveda, če bi se stvar ponavljala je druga pesem in tu ne bi bilo rešitve.

IZVIRNO SPOROČILO: moja malenkost
Hotela sem samo poudariti, da tiste, ki imate "idealne" možičke in "idealne" zakone (kar močno dvomim), ne pametujte pri vsakem spodrsljaju, da naj ga že končno vrže ven oz. spakira kufre in gre. To ni enostavno, sploh ni enostavno. Je nekaj najtežjega v življenja.      


Nihče nima idealnega moža ali žene, ampak so meje, preko katerih greš lahko in so meje, do koder prideš in greš. Se obrneš. Nebi bila ne prva ne zadnja. Ampak živela bi srečno z svojimi otroci ali kakorkoli pač.

(odgovor članu moja malenkost)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 9:37:14   
ajapob
Spoštovane sotrpinke in nesotrpinke - lepo prosim, ne se pričkat.

Ja, tudi jaz sem imela "če" teorijo, te pa hudimano useka, ko te zares doleti in je zares čisto drugače podoživljat to, kot pa teorizirati o tem, če bi se zgodilo. Kar noge mi spodrezalo - ne se ne hecam, prav zdi se mi, da težko hodim, komaj premikam noge.
Okrog spuščanja dile na WC, ali pa pospravljanja zoknov, - ne to se res ne more enačit s tem - ko jo pusti spuščeno, ali odprto,kakorkoli,  te noter v srcu ne zaboli, ne želiš začeti kričati na ves glas; veš, da bojo otroci trpeli, če greš proč, ampak vseeno to narediš, pa čeprav bi rad jim vedno vse hudo prihranil; ne želiš si novega začetka.....

Aja, bila sem na CSD - mi je opisala, da morava, seveda če je sporazumno, vložiti na sodišču vlogo za dodelitev skrbništva, noter navesti kdo bo skrbnik, novi naslov otrok - oz., kje bodo živeli, organizacija stikov z očetom in višina preživnine.
Če pa ni sporazumno, pa tožba.  

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 9:48:24   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: ajapob
Aja, bila sem na CSD - mi je opisala, da morava, seveda če je sporazumno, vložiti na sodišču vlogo za dodelitev skrbništva, noter navesti kdo bo skrbnik, novi naslov otrok - oz., kje bodo živeli, organizacija stikov z očetom in višina preživnine. Če pa ni sporazumno, pa tožba.


user posted image vso srečo ti želim user posted image

(odgovor članu ajapob)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 12:19:33   
ronja
to so tudi njegovi otroci, tudi sam bi moral spoštovati besedo očka, če jo hoče slišati.

Tudi če se ločiš, bo on še naprej očka in še vedno bo slišal to besedo! In to, da pač naredi enkrat eno napako, ga ne naredi slabega očeta! (pa moj oče ni varal, niti nobenn moj fant ne).

In čeprav ne verjameš, se da živet srečno tudi po prevari - jaz jih nekaj takih parov poznam. Seveda pa ne tako, da se vse to pomete pod preprogo, ampak tako, da se najde razloge za neumnost in se jih odpravi.

ajapub, vsakemu se zdi njegova bolečina najhujša. Mene moj lubi še ni tako zelo prizadel, da bi lahko bila kaj pametna, vendar pa ko berem te teme tu, vidim, da stvari, ki se kopičijo leta in leta (recimo to, da čisto nič ne pospravlja, ne za sabo, ne za otroki...) lahko ravnotako načne odnos in ravnotako daje ženi občutek manjverdnosti kot prevara. in lahko je rečt: ok, res ne spušča wc deske, amapk ti je zvest, to je glavno. pa ni vse tako enostavno. Ni enostavno živet z nekom, na katerega se ne moraš zanest, ki mu ne moraš zaupat - v katerikoli pomembni stvari! In zvestoba na srečo ni edina pomembna stvar!
In ja, ko sem brala par takih tem (so bile pred kratkim), je žene bolelo v srcu (ali me ima sploh rad, ali me sploh spoštuje, če ga čisto nič ne gane, kaj si želim, kaj ga prosim, kaj mu rečem...) in ja, so hotele kričat na glas (nekater tudi so in so se še pritoževale, da ne zaleže kaj dosti...) Tako da ni tako enostavno, kot izgleda... Boli marsikaj in težko rečeš nekomu drugemu, da njega pa ne boli tako fejst kot tebe, ker se pač tebi njegova situacija ne zdi tako huda...

Zadnjič sem videla dojenčka samega v avtu, neutrudno je jokal, par punc se je še ustavilo zraven in vse smo čakale, kdaj se bojo za vraga pojavili starši... Prišel je očka, sam, s starejšim sinom in se hitro speljal, predno bi kakšna od nas lahko kaj zinila... ko sem tisto videla,sem bila čisto šokirana! Ne vem, če ne bi prevare lažje oprostila kot to, da bi mi novorojenčka pustil samega v avtu, da se joka in je ves prestrašen... ker to je trauma za otroka... Tako da - ne, ni samo prevara problem. Pa se to mogoče zdi kateri čisto nedolžna stvar - ker pač ne trpi on, ampak otrok! vse, kar ti da občutek, da partnerju ne moreš zaupat, je problem in če se stalno ponavlja, je to velik problem!

Če se ponavlja varanje - da ni to enkraten spodrsljaj, za katerega mu je žal in ti sam pove, čeprav mu ne bi bilo treba - ali pa če je to stalno zanemarjanje žene/moža v kakem drugem pogledu (da se ne pogovarjata več, da ne spita več skupaj, da se ne dotikata, da se ne slišita...) - karkoli slabega se ponavlja, je treba prekinit. 1x zdržiš, oprostiš prevaro, eno obdobje zdržiš, da nič ne pospravlja, ker ima recimo kup dela na grbi, stalno tako živet pa se ne da, ker se počutiš prevarano ali pa izkoriščano - oboje pa boli.

CSD je vsekakor dobra iztočnica, da se dogovorita o vsem, kar pač paše zraven, pa da počasi oba ozavestita, kaj se dogaja. Ločitev in delitev premoženja je potem treba podpisat še pri notarju, vsaj tako je bilo pri našihdveh. potem pa pogumno naprej! Boli veliko ljudi, ampak saj veš, kaj pravijo: "kar ne ubije, ojača!"

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 12:44:51   
ajapob
Draga Ronja,

ja, prav imaš, to je moja bolečina, nihče mi je ne more vzeti, oz. podoživljati, kot jo jaz. Edino mogoče tisti, ki je v podobnem, oz. enakem položaju, približno zares VE, kako je to.
Enačit to dejanje ali posledice, se mi ne zdi pravilno, to je čisto svojstven "predal", če je treba to nekam sploh uvrstiti.
Mogoče pa  gre v osnovi za zaupanje in spoštovanje - ne glede, za kaj se gre - ali Wc dila, otrok v avtu ali varanje - moj mnenje je , da tega ne moreš nekam uvrstiti. To je nekaj , kar se ne dela.

Želim ti, draga Ronja, da ti nikdar ne bo treba tega"predala" zapolniti.

Vas bom še obveščala, kako napredujem.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Neverjetno,kajne
24.11.2008 13:38:48   
ronja
Enačit to dejanje ali posledice, se mi ne zdi pravilno, to je čisto svojstven "predal", če je treba to nekam sploh uvrstiti.
Mogoče pa gre v osnovi za zaupanje in spoštovanje - ne glede, za kaj se gre - ali Wc dila, otrok v avtu ali varanje - moj mnenje je , da tega ne moreš nekam uvrstiti. To je nekaj , kar se ne dela.

Se ne bi mogla bolj strinjati! Vsekakor imaš prav, ne sme se enačit dejanja in posledic, ravno to sem hotela povedat: da lahko drugo dejanje ravno tako boli. In se strinjam, takih stvari se ne dela! Ni prav, da izdamo partnerjevo zaupanje, ker to vedno boli. Vseeno, se dogaja in nekateri oprostijo eno, drugi drugo, tretji ničesar in so rajši sami...

Hvala za tvoje želje in res upam, da se bo izpolnila. jaz pa ti želim, da se čimlepše in čimmirneje ločita in da se bosta o vsem lahko sporazumno dogovorila, potem pa da najdeš svojo pot dalje, ki ti bo najbolj všeč od vseh!


< Sporočilo je popravil ronja -- 24.11.2008 13:39:34 >

(odgovor članu ajapob)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 0:44:54   
tweed
Prevare se pa nikoli ne oprošča


res zanimiva trditev... Me zanima, kako bi reagirala, ko bi po 5, 10, 15 letih skupnega življenja izvedela kaj takega. Verjetno boš rekla, aha, svinja, adijo, zdaj bom imela pa lepo življenje...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 7:10:11   
RayBan
Po 5, 10, 15 letih bi človek pričakoval, da sta si partnerja toliko blizu, da ni potrebe nič skrivat. Imej jajca pa povej, kaj te muči.
Če znajo vsi ko so odkriti klačeplezit in se po kolenih metat, bi imeli lahko jajca tudi prej kaj rečt, pa predebatirat. Samo to pa ne, a nede? Ker se vedno računa, da drugi tega ne bo nikol izvedel. Kako se že temu reče????

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 8:26:55   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: RayBan
tudi prej kaj rečt, pa predebatirat. Samo to pa ne, a nede?


s tabo se sploh ne da pogovarjat, ker ničesar ne razumeš o odnosih med partnerjema. Če si ti nesrečna v zakonu (če si sploh še), ti tega nisem kriv jaz in ne druge uporabnice, ki se želijo pogovarjat, kako naprej in ne zakaj nekdo ni držal tiča v gatah, kot se ti lepo izražaš.
Moj odgovor se je glasil samo na citirani stavek, kar pri meni pomeni, da niti enkratnega prekrška ne bi mogla nikoli oprostit. O tem je pa težko prej kaj rečt, saj verjetno ne razmišlja o tem, ampak ravna v afektu (veliko tudi žensk, vendar se o tem bolj malo govori, ker znajo bolje skrivat).
A še nisi nikoli naredila kakšne stvari, za katero bi ti bilo potem žal?

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 9:00:15   
Rubin.
Mislim, da je problem v tem, da "oprostiš" prevaro, (pa jo po možnosti stalno naprej mečeš), nisi pa rešil vzroka - kot bi rekla gina, nisi zaprl pipe, ampak samo brisal poplavo... Potem se prevara gotovo spet zgodi. Če pa se dokoplješ nekak do vzroka, pa se po moje nimaš več kaj bat. Vsaj tako vidim, da deluje pri drugih problemih - ko najdeš vzrok in ga odpraviš, problem izgine...


Se strinjam z napisanim, vendar morata za to biti oba dovolj zrela in tudi biti oba pripravljena za nadaljevanje zveze.

Imam pa občutek, da se je avtorica posta že odločila, da vezo prekine in gre svojo pot.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 12:11:06   
komarka

IZVIRNO SPOROČILO: ajapob

Če pa ni sporazumno, pa tožba.  



Kaj pa mediacija? si ze slišala ,da to obstaja. Meni se zdi v sporu to bolj učinkovita varjanta kot tozba, pa še bolj "človeška" in tudi manj stane. Mediator je oseba, ki pomaga, da prideta do sporazuma. In je za to tudi strokovno usposobljena!

V Ljubljani obstaja več mediatorjev, poišči po netu...


(odgovor članu ajapob)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 12:17:05   
ronja
Če znajo vsi ko so odkriti klačeplezit in se po kolenih metat, bi imeli lahko jajca tudi prej kaj rečt, pa predebatirat. Samo to pa ne, a nede? Ker se vedno računa, da drugi tega ne bo nikol izvedel. Kako se že temu reče????

No, jaz dejansko verjamem, da bi mi sam povedal. Zakaj? Ker sva se tako zmenila in je celo ON to predlagal... Velja pa seveda za oba. Mislim namreč, da je prav enako možnosti, da ga prevaram jaz, kot da on mene... pa zato, ker si ne skrivava, kadar kdo kaj zabluzi. Ja, nama je nerodno, ampak vseeno poveva. Ne vem, zakaj bi ratal šleva, če zdaj ni?

Vsem nam želim, da ne bi nikoli rabili ne sodišča, ne mediacije.user posted image Če pa že, je slednja vsekakor boljša.

(odgovor članu RayBan)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Neverjetno,kajne
25.11.2008 20:51:38   
sanasan
ajapob,
želim ti, da čimbolj uspešno vse skupaj spelješ...vmes pa ne pozabi nase, na svoje počutje...praktično so ti že vse nasvete dale druge, jaz bi ti samo rekla, da res v vsem tem ne pozabi nase...tole o nogah, kar si napisala...meni se je to stopnjevalo do napadov tesnobe in panike, in je bilo vse skupaj tudi povezano z odnosi....kar si napisala o možu, se mi zdi, da boš potrebovala še veliko energije...vmes si torej nujno vzemi tudi čas zase, da se ti ne bo tole poslabšalo kot se je meni...
tebi in otrokoma pa res veliko srečeuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?