|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: umazan otrok v vrtcu
21.11.2008 11:09:34   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Pa napisala bi še tole. Da me srce zaboli, ko se spomnim da sem že nekoč napisala, da je enim otrokom vrtec varno zavetje, kjer dobijo topel obrok, kjer je otrok sprejet, kjer ne rabi misliti na to ali se bo nanj kdo drl in ali se bodo starši vpričo njega pretepali... In vrtec v takšni obliki kot ga v SLO poznamo (zaenkrat dosegljiv vsem staršem) je ustanova, ki res skrbi za dobrobit otroka. Otroci so v enakovrednem položaju. Vsi imajo iste barvice, papir, lepilo, ravnilo, knjige,...in to se mi ne zdi ravno slabo izhodišče za razvoj otroka. No, to je že malo off topic!user posted image


user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: umazan otrok v vrtcu
21.11.2008 11:26:33   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pri vnetjih je vonj lahko zelo neprijeten in deklice lahko imajo izcedke. Če bi tole deklico še enkrat preoblekla čez 5 ur, bi bil rezultat najbrž isti, ko bi jo pogledala. Otrok mora k zdravniku. Povej mami, da sumiš na vnetje, da jo je peklo in naj jo gredo pokazat.


se strinjam

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: umazan otrok v vrtcu
4.12.2008 14:48:44   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Jaz se bom pa spotaknila ob tale post.
Vse vzgojiteljice, ki jih ima Žiga, so naravnost krasne in resnično cenim njihovo delo. In tudi vse ostalo kar paše zraven. In prav srečna sem, da nobena nima takega pristopa dela kot ti. Ne, nič nimam proti primeru, ki si ga navedla in se strinjam, da je staršem to treba povedati (v upanju, da živijo v razmerah, ki dovoljujejo, da bodo deklico lahko večkrat skopali). Se mi pa zdi skrajno "ponižujoč" način na katerega sprašuješ za mnenje - z vzbujanjem krivde. In prav upam, da je bil tak način komunikacije namenjen samo nam, "nemarnim mamam", ter da v vrtcu z otroki ne komuniciraš na tak način. Sram naj te bo!

¸

Se strinjam.
Naša hči je tudi precej športno aktivna in zvečer ji šišlica velikokrat precej zaudarja. Tudi zjutraj, sploh če ji je ponoči vroče, že jaz vonjam. Pa kaj, naj jo zdaj s parfufmom ali kaj?! Umijem jo s krpico... In si ne morem militi, da bi mi kdo rekel - nemarna mamauser posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: umazan otrok v vrtcu
5.12.2008 1:06:15   
ČebelicaMaja
jaz bom samo tole dodala- žal je res več negativnih postov na RR o vzgojiteljicah kot pozitivnih, ampak iz preprostega razloga- ker tiste, ki smo zadovoljne, nimamo kaj napisat... včasih se pojavi kakšen pohvalen post in mu pritrdimo, sicer pa nimaš kaj spraševat-če vse štima...user posted image
Jaz moram rečt, da sem z našima vzgojiteljicama  in vrtcem tudi zeloooo zadovoljna. Sicer pa poznam tudi nekaj mamic, ki v vrtcu vidijo same napake...ampak ljudje smo različni, različno razvajeni, različno orientirani...

Glede mamice omenjene punčke - vljudno vprašaj/povej... verjamem pa, da če ti otroci veliko pomenijo, težko prenašaš krivice, ki se jim godijo in če jih opaziš...zato je verjetno tudi razburjen ton v prvem postu...

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: umazan otrok v vrtcu
15.12.2008 23:00:30   
* Mateja *
Tudi v moji skupini sem že zavohala take in drugačne stvari. otroci pridejo že zjutraj mokti, ker so se pač polili, pa s polulanimi gatkami, pa s pokakanimi,... ma boh ne daj, da bi taki šli ob 3 domov. taka je ta stvar. In če bi slučajno kar koli rekel staršem, ni rečeno da naletiš na dobra ušesa.
Se mi pa smili deklica. res je to, kar je ena napisala, da je vrtec mnogim otrokom varno zatošičše, boh ve, kaj se dogaja pri deklici doma,...

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: umazan otrok v vrtcu
16.12.2008 5:47:21   
1ksantipa
Vesela sem, da te skrbi za deklico, vendar tudi vzgojiteljice niste vse zlate.

Moj mali je že parkrat prišel domov s pokakano ritko. Vse ga je srbelo in peklo. Doma je navajen, da mu po kakanju ritko umijemo in seveda je vedno tožil, da ga ritka peče. Pogledam in mali pokakan! Pa nisem hotela sitnarit, a ko se je to večkrat ponovilo, sem vljudno omenila v vrtcu. Ne vem, ali jim ne brišete ritke????
Zdaj pa zgleda je iz vrtca privlekel še parazite.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: umazan otrok v vrtcu
17.12.2008 10:54:50   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: 1ksantipa

Vesela sem, da te skrbi za deklico, vendar tudi vzgojiteljice niste vse zlate.

Moj mali je že parkrat prišel domov s pokakano ritko. Vse ga je srbelo in peklo. Doma je navajen, da mu po kakanju ritko umijemo in seveda je vedno tožil, da ga ritka peče. Pogledam in mali pokakan! Pa nisem hotela sitnarit, a ko se je to večkrat ponovilo, sem vljudno omenila v vrtcu. Ne vem, ali jim ne brišete ritke????
Zdaj pa zgleda je iz vrtca privlekel še parazite.



Sicer ne vem koliko je tvoj sine star ampak pri nas je bilo podobno, ker so otroci sami hodili na WC. Če  reče da gre lulat pač ne grejo z njim. Če pa pol opravi veliko potrebo in tega ne sporoči naprej potem valda ne vejo kaj je "delal" na stranišču.
Se mi zdi boljša rešitev, da malega naučiš, da mora vzgojitlejici povedat, da je šel kakat. No, v tem se tudi kaže en del samostojnosti otroka.
Aja, pri mojem v vrtec starši prinesemo tudi vlažne robce, da jih imajo na stranišču. Riti pa res ne pričakujem, da bojo umivale 4-letnim bumbarjem.user posted image
Doma imaš enega in ga lhako pedinaš spredaj in zadaj. V vrtcu in potem v šoli pa se od otroka zahteva določena mera samostojnosti. In s tem ni nič narobe.
Sicer pa si otroci sami še dolgo ne znajo brisati ritke. Do šole le malokeri to obvlada.user posted image

Kakšne parazite?!

(odgovor članu 1ksantipa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: umazan otrok v vrtcu
17.12.2008 11:52:07   
oktoberka
Tud js delam v vrtcu in bi na tvojem mestu staršem definitivno povedala da mi je deklica tožila da jo spodaj peče in da sem potem pogledala, umila in namazala s kremo in da je bilo vse rdeče. Potem boš pa videla kaj bodo rekli. Ampak to je tvoja naloga da jim poveš!
Drugače pa si super napisla post!!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: umazan otrok v vrtcu
17.12.2008 13:10:21   
end1
Jezna al pa ne, če bi bla strokovna bi zadevo reševala tam kjer je potrebno, če že meniš, da je otrok slabo umit. Nad higieno staršev bi se gotovo vprašala, ma tudi nad tvojo službo, da tako vprašanje postavljaš na forumu in to samo zato, ker si jezna da blatimo vrtce in vzgojiteljice.
Vsak lahko pove svoje mnenje, če rada delaš delo pa te ne bi smelo prizadet.



(odgovor članu tinkara98)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: umazan otrok v vrtcu
17.12.2008 13:38:10   
lučka 25
IZVIRNO SPOROČILO: end1

Jezna al pa ne, če bi bla strokovna bi zadevo reševala tam kjer je potrebno, če že meniš, da je otrok slabo umit. Nad higieno staršev bi se gotovo vprašala, ma tudi nad tvojo službo, da tako vprašanje postavljaš na forumu in to samo zato, ker si jezna da blatimo vrtce in vzgojiteljice.
Vsak lahko pove svoje mnenje, če rada delaš delo pa te ne bi smelo prizadet.





Samo vprašam, zakaj pa lahko potem starši pišejo razne zgodbice na forum in blatijo ostale (vzgojiteljice, učiteljice, stare starše, ....). Saj res, nekateri lahko povejo svoje mnenje, zgodbo, razmišljanje,... nekateri pa pač ne. važno, da vsi razmišljamo tako kot ti. user posted image

Je pa res, da se pove vsaki dotični osebi privatno, pa naj bo to starš ali strokovni delavec, pa raje ne nekoga kritizirati na forumu, kjer ne more povedati svoje plati zgodbe ali se celo zagovarjati.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: umazan otrok v vrtcu
17.12.2008 21:15:11   
end1
zato, ker hodim v službo, delam z ljudmi in ker sem strokovno usposobljena za mojo službo ne sprašujem mnenja po forumih, kar se tiče službe. Če kdo balti mojo službo, se zaradi tega ne sikiram, ker sem prepričana, da jo sama opravljam profesionalno in zato sem tudi plačana, tudi vzgojiteljice v vrtcih so.

(odgovor članu lučka 25)
Neposredna povezava do sporočila: 36
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?