|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:14:57   
Miška2006
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

zanima pa me, ali se je mogoče katera od vas, poslužila med samim porodom t.i. tehnike hitrega in kao nebolečega poroda z glavnikoma v dlaneh?
to sem namreč prebrala v knjigi 'zdravje je v tvojijh rokah'
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee



joj, ne toliko brat... user posted image user posted image user posted image user posted image


To je bilo prvo vprašanje....iz tega  se pa je razvila debata, da bo blackcoffe res šla rodit s to metodo. Tako da je potrebno prebrat celotno temo,kajajaka!

Če kaj pomaga ta metoda dejansko ne vem. Mogoče res, zaradi akupresurnih točk. upam, da ti bo uspelo, blackcoffee rodit z manj bolečinami.
Daj sporoči, me tudi mene zanima. Kdaj pa imaš rok?

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:23:57   
blackcoffee
Piruri:

Titi...mislim, da je kofetka dovolj samozavestna, da bi jo skrbelo, kaj pravijo drugi na to temo...pa tudi, če bi prišla z glavniki za konje v porodno user posted image  user posted image  user posted image ...malo pozitivne šale...

Meni se pa  zdi smešno, ko se nekateri skrivajo za anonimnostjo...ne pa takšne teme, ki bi lahko razširile "prenekatera" obzorja...

user posted image
res je! user posted image
nimam nobenih skrbi ali kakršnihkoli pomislekov glede osebja - kaj si bodo mislili. jaz bom tista, ki bom rojevala, ostali bodo zgolj prisotni opazovalci in koliko bodo lahko učinkoviti ali aktivni pri samem porodu je drugo vprašanje.

kajajaka -  se mi zdi, da si zagovornica teze, da je v nevednosti je lažje (pre)živeti.
no, nismo vsi takega mnenja.


(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:25:56   
blackcoffee
IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006
Kdaj pa imaš rok?

1. 12. tega leta.. user posted image
in računam na kak teden zamude. user posted image

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:32:28   
Miška2006
Bomo držali pesti zate!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:37:16   
blackcoffee
Miška2006:

Bomo držali pesti zate!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!! user posted image
punce, hvala!   user posted image user posted image

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:40:46   
titi3
Ja, srečno.

Samo ne stiskat preveč ta bogi glavnik, da si ne kaj narediš.

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:45:41   
Piruri
IZVIRNO SPOROČILO: titi3

Ja, srečno.

Samo ne stiskat preveč ta bogi glavnik, da si ne kaj narediš.


Da si kaj ne nared?...ali da MU kaj ne naredi? user posted image  user posted image  user posted image ...Kofi...sej imaš pripravljene tiste starinske železne? user posted image  user posted image  

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:51:42   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

nimam nobenih skrbi ali kakršnihkoli pomislekov glede osebja - kaj si bodo mislili. jaz bom tista, ki bom rojevala, ostali bodo zgolj prisotni opazovalci in koliko bodo lahko učinkoviti ali aktivni pri samem porodu je drugo vprašanje.



se mi zdi da so v P vsega hudga vajeni in jim je važno samo da sodeluješ z njimi, če maš pa kakšne pripomočke jim je pa čisto vseeno.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 10:57:56   
titi3
Pri nas v Šempeterski bolnišnici se niti sestre na pregledih ne znajo vzdržat komentarjev. Smo bolj me pacientke vajene videt vsega hudega. user posted image

_____________________________

"A man can be destroyed but not defeated."

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
28.11.2008 22:05:48   
*tajda*
Psiha dela čudeže in če ti bo glavnik pomagal,go for it.Meni je odvzela bolečino le epiduralna.user posted image

(odgovor članu titi3)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
29.11.2008 8:27:50   
rj1808
Pozdravljena!sama poznam zensko ki si je s to metodo zmanjsala bolecine,in res pomaga..gre namrec za akupresuro,s pritiskom na dolocene tocke na dlanu pospesujes locenje hormona endorfina v telesu..sama sem to metodo uporabljala pri bolecinah v hrbtenici,sem pa tudi blizu poroda in je bom preiskusila..nekatere imajo raje kemijo,veseli me pa da nas je vse vec ko smo bolj za naravne metode..vso sreco ti zelim in ne oziraj se na komentarje..lp!

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
30.11.2008 14:35:08   
kajajaka
To je bilo prvo vprašanje....iz tega se pa je razvila debata, da bo blackcoffe res šla rodit s to metodo. Tako da je potrebno prebrat celotno temo,kajajaka!


kajajaka -  se mi zdi, da si zagovornica teze, da je v nevednosti je lažje (pre)živeti.
no, nismo vsi takega mnenja.



uf smo eni agresivni... pa brez smisla za humor....user posted image user posted image user posted image
ja, veste, jaz nikoli ne berem, sploh ne znam... še dobro, da ste ene tu pametne za vse nas nepismene ... user posted image user posted image user posted image

kar se pa glavnikov tiče... z njimi ali brez... za neboleč porod še nisem slišala ali brala (user posted image  aja, saj ne znam brat)user posted image ... razen če gre za nov izraz za epiduralno...

živel svet resnih načitanih babur!!! user posted image user posted image user posted image  z vami je vse lažje... tudi rodit... user posted image user posted image

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
30.11.2008 15:05:55   
lara light
Black kafečke, še malo in greš v Rim!user posted image  Super se mi zdi, da iščeš pomoč, da bo naravni porod čimlažji. user posted image  Meni se zdi tehnika smiselna.
Važno je, da imamo vero, da nekaj lahko pomaga...že s tem je psiha razbremenjena in četudi bo v zadnjih trenutkih glavnik padel potleh, bo do tistega trenutka opravljal funkcijo, sproščal in blažil bolečino - neprecenljivo.
Titi, super tista stran o akupresuriuser posted image

Obenem pa nasvet, nikar se ne ukvarjajte s ponesrečinimi izdelki naraveuser posted image , škoda časa in energije. Niti materi, ki se pripravlja na najzahtevnejšo nalogo v življenju, zlobni jeziki ne prizanašajouser posted image .
BCoffee, jaz ti želim čimlažji porod in vse dobro za naprej!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
30.11.2008 15:58:15   
blackcoffee
rj1808 - poslala sem ti zs.
če utegneš?!

lara light
- hvala za vzpodbudo!!

danes, je zadnji dan v novembru.. naslednje dni se bom prepustila in čakala klic narave... ne vem kako naj se obnašam. zdi se, kot da ne grem v porodnišnico ampak k frizerju..  - sem popolnoma neobremenjena.
kakorkoli. mogoče je to celo bolje.
vsekakor se vam javim, ko bova z otrokom doma, sama pa upam na najboljše.

vsem skupaj lepa hvala za mnenja!

pozdrav,
blackcoffee  user posted image



(odgovor članu lara light)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
30.11.2008 16:34:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee
ne vem kako naj se obnašam. zdi se, kot da ne grem v porodnišnico ampak k frizerju.. 



user posted image mogoče ker se preveč z glavniki obremenjuješuser posted image .

Super da si sproščena, to ti bo najbolje pomagalouser posted image , naj te ta sproščenost še na porodu spremljauser posted image . Javi kako se glavniki obnesejo, me res firbec.



(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
30.11.2008 19:05:34   
lara light
Super, da se tako počutiš! Fajn opravi in potem poročaj! Srečno!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Strah sega do tja, kjer se začne neizbežno; od tam naprej izgubi ves smisel.
Coelho

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 11:27:54   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Aha,  se pravi, da lahko v tej temi sodelujejo le tiste, ki ste resne in boste šle rodit z glavnikoma v rokah.  Po vašem mnenju ne sme obstajati noben hec. Samo resnost....smrtna resnost....Ma ste z lune padle. user posted image user posted image user posted image
Malo heca mora bit. Strinjam pa se, da ena kultura mora bit....brez raznih kletvic in podobno.  Hec pa......mislim, da ne spada v hketvice....al pa za nekateruser posted image user posted image user posted image

Dajte no se malo sprostit in ne bit zako zatežene.  če imate ve kakšen predlog ga povejte ali mnenje. S tem pa morate vedet, da ni nič narobe, če se človek  tudi pošali.....na tako NENAVADNE teme.

Se mi zdi že vsega precej smešno, da iščete take in drugačne izhode iz porodne bolečine, da je groza. Enostavno se sprijaznite, da porod boli in pika. Če pa se nameravate posluževati takšnih in drugačnih protibolečinskih ukrepov, pa kar dajte. Pri tem nimam nič proti. Le dopustiti potem morate, da se vam bodo le smejali kakšne mevže  ste,da se za vsako stvar oprimete .....



sploh ne gre za to kdo naj sodeluje in kdo ne...  gre za to, da ne pljuvaš po stvareh o katerih nimaš pojma... tudi ti ne! vse te zate drugačne metode so STARE , prastare metode za lajšanje poroda, zaradi mene pa se ti sama lahko nafilaš z analgetiki, epiduralnimi ipd... moje dete pač ne bo zdrogirano, če bom držala glavnik, če se hoče pa kdo za vogalom zato smejat pa se naj... je njegov problem...
in naj ti nekaj zaupam... POROD NE BOLI... ne vem kdo te je to nalagal?!? kako vem, da ne boli? ker sem že rodila.. v položaju na boku, z dvignjenim zgornjim delom trupa in rahlo dvignjeno medenico, oprta na spodnjo nogo... me je babica sicer res malce čudno gledala kako se štimam, a je potem le na koncu zelo pohvalila moj občutek za sodelovanje z naravo... Takrat sem rodila brez glavnikov, a z malo pomočjo akupresurnih točk in s predhodnim obiskom samo treh akupunktur.. in moj porod je trajal tri popadke... 20 minut...
zdaj se pa smej dalje....
ali pa se bom jaz tebi, ko boš na hrbtu rojevala in fasala strgan ali prerezan presredek... sorry, sama si hotela... VSE JE V GLAVI!

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 11:37:22   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Če misliš, da  se jst pojavljam čez vso temo, se definitivno motiš.
Jst sem zgolj napisala zadnja dva posta. Zato se znašaj na druge anonimne....ne pa SAMO name.



ja kok si ti boga, ker te obsojajo... ti ti ti grdobe, a ne?

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 11:40:22   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: blackcoffee

kajajaka -  se mi zdi, da si zagovornica teze, da je v nevednosti je lažje (pre)živeti.
no, nismo vsi takega mnenja.



blagor ubogim na umu...

_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu blackcoffee)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 11:44:38   
martka
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

To je bilo prvo vprašanje....iz tega se pa je razvila debata, da bo blackcoffe res šla rodit s to metodo. Tako da je potrebno prebrat celotno temo,kajajaka!


kajajaka -  se mi zdi, da si zagovornica teze, da je v nevednosti je lažje (pre)živeti.
no, nismo vsi takega mnenja.



uf smo eni agresivni... pa brez smisla za humor....user posted image user posted image user posted image
ja, veste, jaz nikoli ne berem, sploh ne znam... še dobro, da ste ene tu pametne za vse nas nepismene ... user posted image user posted image user posted image

kar se pa glavnikov tiče... z njimi ali brez... za neboleč porod še nisem slišala ali brala (user posted image  aja, saj ne znam brat)user posted image ... SAJ ZATO PA NE VEŠ!!!   razen če gre za nov izraz za epiduralno...

živel svet resnih načitanih babur!!! user posted image user posted image user posted image  z vami je vse lažje... tudi rodit... user posted image user posted image






_____________________________

Zazri se v otrokove oči, ničesar globljega ne boš našel.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 13:25:05   
urnebes
blackcofee...kako je šlo z glavniki ali še nisi šla?

Meni je ful pomagala žogica...sem mimela eno žogico s seboj od nečakinje. ne morem rečt, da nisem čutila bolečin ali da je šlo hitreje, lahko pa rečem da sem se koncentrirala na žogico in jo stiskala...pa so se babice smejale, sam men je blo glih ravno do Beograda pa še naprej.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
5.12.2008 17:34:08   
Ana Luna
joj, punce, ste ene smešne s svojimi komentarji ... a ste že slišale za rek 'živi in pusti živeti'?

tiste, ki se vam zdijo alternativne metode 'mimo' ste povedale svoje, zdaj dejte pa gmh!
tiste, ki pa se poslužujete alternativnih metod, pa furajte to še naprej, le zavedajte se, da pač pri vseh ljudeh alternativa 'ne pali'. pa to še ne pomeni, da so ubogi na duhu.

kar pa se tiče porodne bolečine - za 80 % žensk na svetu je porod boleč (ne glede na lego med porodom in kaj drži v rokah), za 10 % žensk je bolečina baje nepopisna, 10 % žensk pa je tistih srečnic, ki jim narava nameni porod brez bolečin (vira, kjer sem to prebrala, se ne spomnim, mislim pa, da gre za Pušenjakov koledarček Nosečnost po tednih).
martka, morda pa si ti med temi srečnimi 10-imi %?

skratka, še enkrat - živi in pusti živeti!

(odgovor članu urnebes)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 16:31:59   
rj1808
IZVIRNO SPOROČILO: martka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen




sploh ne gre za to kdo naj sodeluje in kdo ne...  gre za to, da ne pljuvaš po stvareh o katerih nimaš pojma... tudi ti ne! vse te zate drugačne metode so STARE , prastare metode za lajšanje poroda, zaradi mene pa se ti sama lahko nafilaš z analgetiki, epiduralnimi ipd... moje dete pač ne bo zdrogirano, če bom držala glavnik, če se hoče pa kdo za vogalom zato smejat pa se naj... je njegov problem...
in naj ti nekaj zaupam... POROD NE BOLI... ne vem kdo te je to nalagal?!? kako vem, da ne boli? ker sem že rodila.. v položaju na boku, z dvignjenim zgornjim delom trupa in rahlo dvignjeno medenico, oprta na spodnjo nogo... me je babica sicer res malce čudno gledala kako se štimam, a je potem le na koncu zelo pohvalila moj občutek za sodelovanje z naravo... Takrat sem rodila brez glavnikov, a z malo pomočjo akupresurnih točk in s predhodnim obiskom samo treh akupunktur.. in moj porod je trajal tri popadke... 20 minut...
zdaj se pa smej dalje....
ali pa se bom jaz tebi, ko boš na hrbtu rojevala in fasala strgan ali prerezan presredek... sorry, sama si hotela... VSE JE V GLAVI!
BRAVO!!

< Sporočilo je popravil rj1808 -- 6.12.2008 16:32:30 >

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 19:06:10   
Ana Luna
IZVIRNO SPOROČILO: rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: martka

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen




sploh ne gre za to kdo naj sodeluje in kdo ne...  gre za to, da ne pljuvaš po stvareh o katerih nimaš pojma... tudi ti ne! vse te zate drugačne metode so STARE , prastare metode za lajšanje poroda, zaradi mene pa se ti sama lahko nafilaš z analgetiki, epiduralnimi ipd... moje dete pač ne bo zdrogirano, če bom držala glavnik, če se hoče pa kdo za vogalom zato smejat pa se naj... je njegov problem...
in naj ti nekaj zaupam... POROD NE BOLI... ne vem kdo te je to nalagal?!? kako vem, da ne boli? ker sem že rodila.. v položaju na boku, z dvignjenim zgornjim delom trupa in rahlo dvignjeno medenico, oprta na spodnjo nogo... me je babica sicer res malce čudno gledala kako se štimam, a je potem le na koncu zelo pohvalila moj občutek za sodelovanje z naravo... Takrat sem rodila brez glavnikov, a z malo pomočjo akupresurnih točk in s predhodnim obiskom samo treh akupunktur.. in moj porod je trajal tri popadke... 20 minut...
zdaj se pa smej dalje....
ali pa se bom jaz tebi, ko boš na hrbtu rojevala in fasala strgan ali prerezan presredek... sorry, sama si hotela... VSE JE V GLAVI!
BRAVO!!


joj, punce, ne tako agresivno ...
seveda bi se rada večina žensk izognila epiziotomiji, vendar če bi bilo to tako enostavno, bi se vsi posluževali metode, ki preprečuje le-to. zavedati se je treba, da smo ženske različne, vhodi v nožnico različni in nenazadnje plodi različno veliki. torej, tudi če ženska pred porodom prakticira vaje za krepitev mišičnega dna, tudi če masira predel presredka z olji in kremami, in tudi če porodi otroka v položaju na boku z dvignjenim zgornjim delom trupa in rahlo dvignjeno medenico ... žal to še ne zagotavlja, da ne bo 'fasala' strgan ali prerezan presredek.
ni vse tako črno-belo ...


(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: porod z glavnikoma v dlaneh
6.12.2008 19:27:25   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: martka

 v položaju na boku, z dvignjenim zgornjim delom trupa in rahlo dvignjeno medenico, oprta na spodnjo nogo... me je babica sicer res malce čudno gledala kako se štimam, a je potem le na koncu zelo pohvalila moj občutek za sodelovanje z naravo...


V tak položaj je mene babica namestila v zadnjih popadkih (vseeno sem čutila bolečino) in kljub temu, da je še malček imel majhno glavico (33cm), ter da sem se lepo in hitro odpirala, sem bila kar fajn prerezana. Tak da se strinjam z zadnjim postom ane lune.

(odgovor članu martka)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?