|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 22:58:28   
ayana
IZVIRNO SPOROČILO: Erin

Uf mi je kar odleglo ko vidim da nisem osamljen primer v takem razmišljanju.

Sem hotela še..
po moje je za otroško telo kar šok..najprej ga ščitiš ko dojiš pred krči, potem z njegovo hrano... in potem ob 1 letu vse začne jest in je šok za telo... Po moje bi morali me jesti vse, razen delikatnih stvari v manjših količinah in potem v npr 4 mesecih priti na normalno količino. In otrok ko pokaže da rabi ŠE, dati nekaj bolj nasitnega, pa čeprav že pri 4 mesecih. Jaz sem zadnjič sestri v ZD isto rekla. Mi smo pri 4 začel s hrano in nam nič ne fali... pa našemu tudi dajem.. vsak dan 3 žličke riževe in vsak 2-3 dan korenčka (spet 3 žličke) da se navadi okušanja, "žvečenja", požiranja..



Jaz se pa nikakor ne upam lotit, sem bla zadnič tk pred tem da kupim en frutek samo tak za okus da ji dam (jabolčni sok), pa sem kr lepo nazaj na polico dala še za kak mesec user posted image

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:01:01   
ayana
IZVIRNO SPOROČILO: karmar

IZVIRNO SPOROČILO: ayana


Jaz za to da mi kaj najdejo še do zdravnika ne rabim, mi kr moja mami pove da mam neke bule na vratu... in zdaj se ze 2 dni sekiram, pa prej sploh nič ni bolelo zdaj pa se mi zdi da me že malo boli.... bo treba do zdravnika stopit.user posted image user posted image user posted image

jaz sem jih tudi imela, pa nisem šla do zdravnika. So prej bule obupale. Lojnice se zamašijo in rata bula, lahko jih je tudi več na kuou. Pol pa kar zginejo... Če se pa bojiš pa bejži, sam pazi da ti kaj ne dobijo...user posted image


Jaz osebno se ne bojim, tut o pazla nisem, pri meni zgleda bolj tako kot zatekle bezgavke ker je kr en pas tako bolj odebeljen... Ma bom verejtno raje pozabla kot pa kam šla, mogoče pri meni tut zgine.... je najverjetneje zalitost kriva user posted image user posted image .

(odgovor članu karmar)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:07:38   
Erin
Sej je boljš da sama narediš..skuhaš korenček al pa jabolčka pa s paličnim spasiraš...narediš malo bolj tekoče potem pa s tedni vedno bolj gosto. Pa kupiš na tržnici al pa če poznaš koga z vasi #zdrave" pridelke in maš kar seda zdravo kašico. v kupljeni je marsikaj..jaz sem jih kupila bolj za tko..če bomo kam šli...

Pa upam da tiste bule niso kaj narobe. user posted image Jaz sem prejšnji teden tipala v spodnji čeljusti bule..no pa sem nekaj dni zatem ko sem zbolela ugotovila da so to bezgalkeuser posted image

Jaz tudi podpiram dojenje, želim dojiti čimdlje ampak kot sem povedala - jaz sem bila dojena le do 3 tedna pa mi ne fizično ne mentalno  ni nič manjkalo..zdrava sem pa tudi vedno bila, nikoli kaj hujšega...trkam..
Moj brat je bil dojen 6m pa je bil po bolnicah skoz do 4 leta še sedaj ma probleme.

Bolj je fora kaj prineseš s seboj in kakšen imaš naravni obrambni oz imunski sistem.user posted image user posted image



< Sporočilo je popravil Erin -- 20.12.2008 23:08:07 >

(odgovor članu ayana)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:11:50   
tinka14
ojoj ojoj ojoj... kolk mam za prebrat... drug teden pride rr na vrsto!!!

jutri mamo krst. in so ble kr priprave. pečenje, frizura, cotke... potepanje... uglavnem jutri mamo, upam, da bo vse ok, da ne bo mali nejček glih župnika pobruhu... user posted image pa tut če ga bo, kaj čmo...

uživajte nedeljo in nočko!

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:16:43   
Erin
tinka, krysia - uživajte jutri na krstu...pa otročka naj pridno spremljata obreduser posted image user posted image user posted image Pa vreme naj vam bo naklonjenouser posted image

carol - daj še nam malo saharce pošlji..njam ...se mi cedijo sliceuser posted image

(odgovor članu tinka14)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:26:44   
Erin
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Božička ne bo... so ga poslal na kliniko za odvajanje alkotauser posted image

user posted image


_____________________________

*Kdor upa-vztraja-kdor vztraja - ZMAGUJE!
**Poražen si šele takrat, ko se sam predaš.
***Zmagajo tisti, ki verjamejo, da to zmorejo.

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:38:15   
čipka
naju pa ni na seznamu...user posted image user posted image      je pa res, da sem vam napisala samo za 1. in 3. mesec za kilažo in cm Tie.  No, če boste popravle seznam:
Tia rojstvo:24.08.2008,3.660, 52cm, 1.mesec:4680, 2.mesec:5.700,57cm, 3mesec:6460kg,59,5cm..naslednj obisk pediatra:29.12.08..no, pa še za seznam mamiceuser posted image -ime: Danijela, rojena:19.11.1982.. 
Mi smo drugače super, ravno zdaj, ko mi je Tia začela spat celo noč, so pa začeli s petardami pod oknom..grrr.madona sem jeznauser posted image .
Joj, Erin-ko si glih pisala o bulah..jaz sem prejšnji teden začutila malo pd bradavico čisto mejčkeno bulo-sem mislila da me bo kap. Pol sem se spomnila, da sem imela isto, 1 teden po rojstvu Tie-ampak nato sem fasala mastitis-in je bulica izginla-no zdej je od te slednje bule že 5 dni-mal sem ses mazala z zdravilno glino in sem vidla da je HB mozolj.user posted image
Kar se dojenja tiče-jaz sem skor 1 teden jokala, ko je nisem mogla dojiti-bi jo rajši, vendar po tistem mastitisu ni preteklo tudi 15 ml mleka čez dan od obeh-tako da sem mogla z dojenjem prenehatiuser posted image . No sej HB mala raste(trkam) in se redi po aptamilu-zdej ko bo dopolnila 4 mesece 24-ga jo bom probala počasi uvajat GH, po napotku pediatrinjr riževe kosmiče.
Lana in Maruša-čestitke za obmesečnicouser posted image

Tamy-vse najboljše!user posted image

grem zdej v meževouser posted image   fajn bodite pupe,lahko noč, se še kaj jutri javim..


_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
20.12.2008 23:38:46   
Erin
Gremo spat...

Nočkoooo

user posted image

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 6:53:09   
Zoja Miša
user posted image

Jutro!!! Postrezite si s kavico.

MI2 obe za računalnikom in vas pozdravljava!user posted image
Sva spali celo noč, do 5.30.user posted image
Se najedli, sedaj poslušava božični Il Divo in uživavauser posted image .

Pa zraven sem študirala, kako se mi je življenje v enem letu zasukalo, kako drugače cenim vse in kako lepše je!
In da sem ful vesela, da sem vas spoznala, če ne v živo, pa takole prek rač! Hvala vam, za vse!user posted image
 
Lepo nedeljo!user posted image

_____________________________

Vloga mamice je najlepša vloga na svetu...
Kaja Lina 11.8.2008

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:11:40   
tatly
ojzoja misa tudi jaz se strinjam z tvojimi esedami
erin-jajce je za mastne lase,hja tudi jaz zacnem po novem letu hujsat sem mela za letos dovoluser posted image
lepo nedeljo vam zelim


_____________________________

1.9.2008 ob 10.02 se nama je pridruzila najina stella tezka 3140g in velika 50cm
5.5.2010 ob 6.10 se nam je pridruzila se nasa druga princeska anella tezka 3530g in velika 52cm

(odgovor članu Zoja Miša)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:30:53   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: Erin

Evo jaz sem sama doma.. mi je dolgčas...user posted image spat se mi pa ne ljubi.

Je katera tukaj?????'user posted image


Veste kaj sem še  hotela povedat...

Glede dojenja..dokler gre, gre, pa tudi če ne gre več ni nič narobe če daste umetno hrano (mleko). Pa kaj se tako bojite tega?  A ni važn da je otrok sit. Res je da je materino mleko najboljše za otroka ampak če ga ni je treba nekaj drugega dat ane. Moj otrok je jedel in še vedno je vsako uro-uro in pol pa nisem imela nič več mleka kot prej. Jedla sem zdravo hrano, vnesla vse sestavine vanjo, veliko pila, pa je moje mleko zanj nenasitno in vseeno usiha in naj ga pristavim 100x na dan..ja ne bo boljše pa če me koklja brcne. Op. govorim zase ne za drugeuser posted image

No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image


Erin............... Prvo kot prvo lahko rečem HB! user posted image  Jaz že tako razmišljam že od začetka.

Umetno mleko....... tudi jaz ne vem kaj se ene bojijo user posted image  Otrok more jest!
Zase lahko rečem, da sem zelo zadovoljna z umetno mleko (Neža ga pije od 1. dni) Tudi jaz sem bila user posted image  ko nisem imela mleka za Nežo. Jaz sem se 1,5 ur matrala, da sem ven dobila 20ml (da bi vsaj nekaj mojega imela) Na koncu pa nič ni bilo več...... Da, ko sedaj pomislim, da se ne bom sekirala, če ne bom imela mleka za naslednega user posted image  ker vidim, da mi Neža lepo raste in je zadovoljna user posted image  Isto je bilo pri meni in pri moji sestri (obe sva bile na umetno mleko, ker tudi moja mama ga ni imela)

Alergije..... v naši družini tega še ni HB. Vem, da imajo ene že probleme s tem pri sebi in pri otrokov (kot tejkaz)
Jaz tako mislim... Če bo otrok pridobil alergijo to že ima v sebi od rojstva. Da ni važno, če po malim zaćneš z GH pri 4 mes, 6mes ali 1 leto (no upam nobene ne bo tako dolgo čakala user posted image ) Če otrok je občutljiv bo dobil kadarkoli. RES JE, DA NIMAM IZKUŠNJE S TEM, AMPAK SAMO TAKO MISLIM, DA NE ME NAPADAT user posted image
Vso hrano, ko jemo je itak umetna user posted image  nič nimam več tist ta pravi okus. Tudi na vrtu (čeprav to je najbolje) Slovenija je druga v evropi na lestvici glede "polution" ne vem kako se reče (vem, da se začne z O) Kar je žalostno.
 
Handling..... to pa res larifari. Vem, da je P že 1. mesec rekla, da naj dam Nežo na trebušček in vem, da mi je rekla ena na forum, da to ne bi smela, ker pri RA to ne priporočejo pri prej rojeni user posted image  
Otrok ti bo povedal, če mu nekaj ne paše (vsi to vemo user posted image  ker so lahko zelo glasni)
 
 
Jaz ne vem toliko mnenje je glede vse. Jaz delam, kaj Neži najbolj paše user posted image
 
 
 
MI2 GREVA NA SONCE SEDAJ user posted image user posted image user posted image  MOŽEP PA SPI, KER JE IMEL NOČNO.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:33:23   
tejkaz
Jutro

Zanimive debate, ampak raje ne bom komentirala, da se ne bomo kregale user posted image

Erin, kdaj lahko pridem po Frutke?

Naty, ob desetih, ne?

Zoja Miša, za jutri velja, ne?

user posted image Evo uči šteti, Jaša se igra v igralnem centru, jaz grem pa pod tuš.


_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu tatly)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:42:20   
Neža7
Še nekaj sem brala na forum......

Glede AD3. Ena se je nekaj hvalila, da je pri njeni user posted image  luknja (na vrh glave)se je popolnoma zaprlo pri 4 mes, ker ji daja AD3 user posted image  Koliko jaz vem, da to (dokonca)skupaj zaraste okoli 18 mes in ne pri 4 mes. Je to potem normalno user posted image
Sem eni povedala v Australiji kako mi je P kregala, ker ne dajam AD3 in sem ji povedala kaj so to in kako deluje in seveda kako so večinoma user posted image  v bolečinah zaradi tega.

Meni je rekla "Otrok bo popolnoma zdrav, če ga lepo hranuješ. Jaz za to stvar prvič slišim, ker tu nimamo kaj takega. Mojo mneje je "proč vrži ta drek!" user posted image  Jaz prava faca moja prijateljica user posted image

Adijoooooooooooooooooooooooooooooooo! Neža je budna user posted image  in sonček čaka user posted image

Prosim ne me vse naenkrat napadat glede vse kaj sem rekla.... Bi prosila eno po eno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:42:36   
Ryssa
Dobro jutro!


Erin jaz velikokrat razmišljam kaj je s temi alergijami in vsemi živimi boleznimi pri otročkih in sem prišla do spoznanja, da živimo v res svinjskem svetu. Danes je toliko enih kemikalij, hormonov in svašta v naši prehrani in nekje se to mora poznat. Toliko rakavih obolenj itd. In od kod pride rak? Iz naše ljube prehrane, ko požremo svašta, dobr da ne vemo kaj vse. Jaz pravim, da rak se mora z nečim prehranjevat in to je svinjarija, ki jo pojemo.
Če samo pomislim na dogodke v zadnjem času - strupeni melamin v mleku in podobnih izdelkih, kancerogena svinjina in govedina, kancerogeni oreščki,... Pa dober, saj nekje se to mora poznat. Mi se lahko slepimo in poslušamo oblasti in jim verjamemo, da jemo varno, ampak v resnici ni niti ena stvar iz trgovine varna. Tukaj gre samo za zaslužek, nihče ne bo gledal na vaše zdravje. Edino vi sami lahko pazite nanj.
In normalno da je potem toliko alergij in svašta., kar je bilo včasih prava redkost.
Pa za primer: poskusite kravje mleko domače krave - nič pasterizirano itd. in pa kupljeno alpsko mleko. Sta si podobna samo po barvi.
Aja pa da ne povem, kok v pekarnah pečejo kruh, da dodajajo nek stranski produkt proizvodnje barv in lakov user posted image Vse samo zato da je proizvodnja čim cenejša in da čim več zaslužijo user posted image
Mah, sem se razgovorila user posted image
Je pa za razmislit.

Mi smo spali do 7h. Tudi jaz večkrat razmišljam kje sem bila pred več kot enim letom in kje sem zdaj. Zdaj mi je neprimerljivo lepše.



(odgovor članu tatly)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:45:27   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

Jutro

Zanimive debate, ampak raje ne bom komentirala, da se ne bomo kregale user posted image




Nič slabega nisem mislila, ko sem te omenjala user posted image  Samo, da imaš izkušnje (pri sebi in pri Evi) z alergije nič drugega user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 8:48:12   
Ryssa
Aja pa še glede razvojnih in tega....
Mah kaj pa vem, pri nekaterih je res problem pri večini pa le preventiva.
Lahk ti otroka že ne vem kdaj postavljaš na noge, ga daš sedet itd., verjetno ne bo nič narobe, lahko pa je - in to je za mene dovolj da tega ne bom delala. Saj ima še celo življenje pred seboj za to.
Se pa dandanes definitivno preveč komplicira. Zakaj, to pa nimam pojma - mogoč zato da zdravstvo služi? Ne vem, samo ugibam, se mi ne da več razmišljat user posted image

Lepo nedeljo vam želim!

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 9:50:01   
ayana
Ryssa: s tem za sedenje pa postavljanje na nage (prehitevanje vsega), se jaz popolnoma strinjam da se to ne počne, pomoje niti otročku ni fino sedet ko še nima dovolj trdne hrbtenice pa je cel zvit.... one stvari kako mu štramplce oblečt je meni čist mimo, da ga nekak čez koleno obrneš, mah niti ne znam tega...

Čipka: jupiii za še eno mini debeluško, ma lih takšne mere kot neli se mi zdi...user posted image  Sem že mislila da mam edina otročka še pod 60 cm pa nad 6000guser posted image user posted image

Zoja Miša: a ko se Kaja Lina Zbudi ob 5.3 morte vstat? ko neli dam ob 8h spat pa se zbudi tam nekje ob 5h, jo nahranim, pa dam nazaj spat še do 8h najmanj. Nisem pomislila sploh še ,če bi ona že mogoče vstala....hmmmmuser posted image

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 10:04:16   
nell
Pozdravček babike!

Se še js pridružim debati...Erin všeč mi je kar si zapisala...res je da danes preveč kompliciramo, že od vsega začetka...čeprav si potem pomisliš...zavoljo svojega otroka, pa da res ne bi bilo kaj narobe, zato bom.

No moj Tibor je že od vsega začetka na AM, sicer sem mu prvih 10 dni dodajala svoje mleko, potem pa je zaradi takšnih in drugačnih stresov popolnoma izvenelo. Pa je čisto zdrav deček, se lepo redi, lepo napreduje, je zadovoljen, nasmejan, dobrovoljček - tud krči so kar hitro izveneli - tko da ni tak bav bav k nekatere mislijo. To da bi bila zaradi tega slaba mati, je daleč od resnice, kajti biti mati, je v končni fazi veliko več kot le dojiti svojega otroka.

Tudi to, da se dojenčki naj ne posedajo,nosijo pokonci, ležijo na trebuhu - ima svoje meje. Moj Tibor se že kar nekaj časa ne želi več nositi v položaju dojenčka, razen izjemoma - pak naj ga silim, da mora ležat če noče. ves čas so pravili, da naj ne dajemo otroka spat na trebušček - moj Tibor na hrbtu sploh ne zna spati. V porodnišnici mi ga je sestra sama pripeljala ležečega na trebuhu, ker je imel tako grozne krče. Posledica tega je, da je začel prej dvigovato glavo, pasti kravice ipd. - pa valjda ga nisem dol tiščala. Zdaj se kadar leži že sam hoče dvigniti, napne trebušne mišice, dvigne nogice in glavico - pa še seveda ne gre, ampak enkrat pa bo in tudi takrat ga ne bom silila v nasprotno.

Sem vprašala pediatrinjo kako je s tem in dobila za moje pojme zelo pameten odgovor: "Otrok ti sam pove kaj zmore in toliko kot sam želi in sam zmore je ok."

Glede goste hrane - zadnje tri tedne se mi zdi, da bi Tibor že kaj poskusil, ker kadar sedi z nami pri kosilu, ves čas mljaska. Pa sva poskusila - ne prav gosto hrano, ampak me je zanimalo kako sploh šteka žlico, pa sem mu dala mleko po žlici. Itak da mu ni blo nič jasno. In zdaj se pač igrava, ko je sit in pripravljen mu dam kakšno žličko mleka - enkrat jo bo pa pokapiral.

Priznam, da se malo obremenjujem, ker mu ne dajem AD3 kpljic. Ampak je Tibor imel res grozne krče tudi po D3 kapljicah in po Oleovitu...zato jih ne dajem. Pred mesecem dni sem mu jih zopet poskusila dat, pa so se krči vrnili...naslednji teden bom zopet poskusila, pa bom videla kako bo.

še vedno mislim, da pojemo preveč informacij in od teh smo potem že čisto zmedene...mnogokrat tudi sami strokovnjaki ne vedo kako in kaj in si dobesedno skačejo v zelje...sama sem naletela na dva takšna primera. Prvi je bil že pri čiščenju popka, ko so mi tri različne strokovne osebe svetovale čisto drugače: prva naj popka sploh ne čistim, druga naj popek čistim z alkoholom samo enkrat na dan in slučajno ne več in tretja naj popek čistim z alkoholom čim večkrat. Na koncu sem naredila po svoji pameti - alkohol suši in sigurno se dojenček kdaj po popku polula, zato sem ga čistila pri vsakem previjanju - in je odpadel v roku enega dne.

No pa sem se razgovorila.

Sicer sva s Tiborjem ok - danes gre na prve počitnice k babici in greva potem v torek po njega. Me malo zanima kako se bo vedel, sicer sem pa mnenja, da se itak mora navadit tudi tega, kaj pa če kdaj mene ni. Se pa z lubitom tud mal veseliva, ker bova mela dve nočki sam zaseuser posted image - bo streho dvigovalo.

Pa še za seznam - Tobor ma naslednje cepljenje 13.01.2009.

bodote v sončku.


_____________________________

Življenje je čudež, vsak dan znova!

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 11:17:57   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: tejkaz

Erin, kdaj lahko pridem po Frutke?



Ker dan češ samo dans ne.

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 11:32:30   
majči22
IZVIRNO SPOROČILO: karmar

IZVIRNO SPOROČILO: Erin



No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image


tu se popolnoma strinjam s tabo, po moje bolj kot smo enostavni, bolje bo za otroka. Sej pravijo da če nisi bolan, pojdi k zdravniku in sigurno ti bo kaj našel.


Se podpišem pod tole! Mislim, da moramo svoje otroke sami poslušat, kaj jim paše.


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu karmar)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 11:47:23   
gajka
Jutranji list - opoldanska izdaja user posted image

Današnje obmesečnice:
user posted image

Nejka23 - JAKA
betty - ROK

Čestitke za 4 mesece!

user posted image



< Sporočilo je popravil gajka -- 21.12.2008 11:48:14 >

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 11:53:02   
Carol11
Nejka23 - JAKA
betty - ROK

Čestitke za 4 mesece!

 
Tkole je pa nasa Hana natrenirala božični ples:
http://74.53.40.115/intro.php?user=1187528
 
Komentiram pa zvecer ker letimo na kosilo. Lep soncen dan vsem.


(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 13:20:00   
Ryssa
Jaka in Rok čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image


Nell lepo napisano user posted image

(odgovor članu Carol11)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 15:15:40   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: Erin

Evo jaz sem sama doma.. mi je dolgčas...user posted image spat se mi pa ne ljubi.

Je katera tukaj?????'user posted image


Veste kaj sem še  hotela povedat...

Glede dojenja..dokler gre, gre, pa tudi če ne gre več ni nič narobe če daste umetno hrano (mleko). Pa kaj se tako bojite tega?  A ni važn da je otrok sit. Res je da je materino mleko najboljše za otroka ampak če ga ni je treba nekaj drugega dat ane. Moj otrok je jedel in še vedno je vsako uro-uro in pol pa nisem imela nič več mleka kot prej. Jedla sem zdravo hrano, vnesla vse sestavine vanjo, veliko pila, pa je moje mleko zanj nenasitno in vseeno usiha in naj ga pristavim 100x na dan..ja ne bo boljše pa če me koklja brcne. Op. govorim zase ne za drugeuser posted image

No pa da vam nekaj še povem...moje mnenje- vse to ko se moramo merkat in tako nežno delat z dojenčki (prehrana in drža) se mi po pravici povedano zdijo vedno bolj en larifari... mi tega nismo imeli...hodim, nimam problemov z držo, dokler se nisem polenila sem bila dobra športnica,.. pa so nas vlačili ko mačke, imeli smo neustrezno opremo (za današnje čase) in še marsikaj...
KAr se hrane tiče... mi smo jedli skoraj vse. Jaz sem bila na umetnem (kravjem) mleku od 3 tedna- nimam alergij, imunski sistem sem vedno imela tipitopi,.. Ma nasploh če pogledate-mi smo bili in smo zdravi (v večini), skozi celo izobraževanje nisem imela enega sošolca s "prilagojeno" hrano ker bi imela alergijo ali kaj podobnega, danes ima skoraj vsak drugi otrok alergijo in neke probleme... pa se mi zdi da pretiravamo, kompliciramo...da jim pravzaprav mi sami s to previdnostjo vse to povzročamo...
Pa saj se držim teh pravil ki nam jih postavljajo ampak vseeno mi pa po glavi rojijo prej napisane besede...

Pa me zanima vaše mnenje... če je še kateri kdaj šlo kaj podobnega "skozi glavo"..user posted image

Bravo Erin! user posted image user posted image user posted image  Jaz tudi tako pravim. Sej se probam držat vseh teh "pravil", samo se tudi meni zdi, da smo začeli pretiravat. Sem se že pri Gaji hitro navadila, da v posvetovalnici povem, kar bi radi slišali, pa dostikrat naredim tako, kot se zdi meni najbolj primerno in prav.
Meni je rekla mama, da je nama z bratom dajala kravje mleko, pa je blo vedno vse ok, tudi v posvetovalnici so rekli da je vse v redu, dokler jim ni povedala, da nama daje KM, potem so rekli pa de sva trebušasta. user posted image user posted image


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: ***Avgustovčki '08 - 3.del***
21.12.2008 16:42:54   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: gajka

Jutranji list - opoldanska izdaja user posted image

Današnje obmesečnice:
user posted image

Nejka23 - JAKA
betty - ROK

Čestitke za 4 mesece!

user posted image




čestitke tudi od mene
user posted image

n           ubn umhhhhnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnj b                             ntfv    cfhn hbn 555555555555 hn b6fbvf5555555555555555555555555555  vwe vyc

Še Neža vam a pošilja čestitke user posted image  Čepra misli, da sta tudi 5 mes stara kot ona user posted image user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?