|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 12 13 [14]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: rojeni v 24. tednu
15.5.2009 14:52:05   
majči22
Maša in mami super!!!!! Kar tako naprej!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Maša je pa res ena prava princeska, tak srček.user posted image user posted image


_____________________________

Sploh ni težko doseči, kar si želiš,
samo želeti si moraš dovolj močno!!!

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: rojeni v 24. tednu
15.5.2009 23:57:43   
žabicamala
24. teden user posted image  user posted image  user posted image , zelo lepe novice.
Uživajte in veliko crklanja.

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: rojeni v 24. tednu
15.6.2009 9:57:57   
vidočka
ŽIVIJO.TUDI JAZ IMAM DOMA NEDONOŠENČKA IN SICER ROJENEGA V 27.TEDNU.PREKMALO SVA SE RODILA ZARADI TEGA,KER SEM DOBILA NEKO BAKTERIJO V KRI IN TO JE SPROŽILO PREZGODJI POROD Z CARSKIM REZOM.SINČEK TAPRVIH NEKAJ MINUT NI DIHAL,ZATO SO GA OŽIVLJALI IN TUDI APGR JE BIL 2.5.7.ZELO SLAB.V MARIBORSKI BOLNICI JE BIL 270 DNI,TAZADNJE ŠTIRI MESECE PA SEM BILA POLEG JAZ,DA SO ME NAUČILI DELATI Z VSEMI APARATURAMI.TAKO KOT TVOJA MAŠA IMAMA TUDI MIDVA DOMA,TEKOČI KISIK,RESPIRATOR,ASPIRATOR, DOMALA,DA NE CELO BOLNICO.NA ZAČETKU, KO SE JE RODIL JE BIL INTUBIRAN TRI MESECE,KER SO PA VIDLI DA BO DLJE ČASA POTREBOVAL KISIK IN RESPIRATOR PA SMO SE ODLOČILI ZA TRAHAEOSTOMO.PA TUDI HRANIMA SE PO GASTROSTOMI.NA ZAČETKU SEM ŠE UVAJALA SONDO PRED VSAKEM OBROKU ČEZ NOS ,APAK S ČASOMA TO NI BILO VEČ MOGOČE.SAMO MATRAŠ SEBE IN OTROKA. NO ZA PRVIČ SEM BILA ZELO DOLGA.AJA POZABILA SEM POVEDATI,DA SVA OB ROJSTVU IMELA 820g.In sva bila velika 32cm.Glede soče pa same pohvalne besede,sva bla tam že trikrat po tri tedne.Z ENO BESEDO SUPER


(odgovor članu gosenica80)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: rojeni v 24. tednu
15.6.2009 15:47:35   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: vidočka

ŽIVIJO.TUDI JAZ IMAM DOMA NEDONOŠENČKA IN SICER ROJENEGA V 27.TEDNU.PREKMALO SVA SE RODILA ZARADI TEGA,KER SEM DOBILA NEKO BAKTERIJO V KRI IN TO JE SPROŽILO PREZGODJI POROD Z CARSKIM REZOM.SINČEK TAPRVIH NEKAJ MINUT NI DIHAL,ZATO SO GA OŽIVLJALI IN TUDI APGR JE BIL 2.5.7.ZELO SLAB.V MARIBORSKI BOLNICI JE BIL 270 DNI,TAZADNJE ŠTIRI MESECE PA SEM BILA POLEG JAZ,DA SO ME NAUČILI DELATI Z VSEMI APARATURAMI.TAKO KOT TVOJA MAŠA IMAMA TUDI MIDVA DOMA,TEKOČI KISIK,RESPIRATOR,ASPIRATOR, DOMALA,DA NE CELO BOLNICO.NA ZAČETKU, KO SE JE RODIL JE BIL INTUBIRAN TRI MESECE,KER SO PA VIDLI DA BO DLJE ČASA POTREBOVAL KISIK IN RESPIRATOR PA SMO SE ODLOČILI ZA TRAHAEOSTOMO.PA TUDI HRANIMA SE PO GASTROSTOMI.NA ZAČETKU SEM ŠE UVAJALA SONDO PRED VSAKEM OBROKU ČEZ NOS ,APAK S ČASOMA TO NI BILO VEČ MOGOČE.SAMO MATRAŠ SEBE IN OTROKA. NO ZA PRVIČ SEM BILA ZELO DOLGA.AJA POZABILA SEM POVEDATI,DA SVA OB ROJSTVU IMELA 820g.In sva bila velika 32cm.Glede soče pa same pohvalne besede,sva bla tam že trikrat po tri tedne.Z ENO BESEDO SUPER





Pozdravljena,

vidim, da ste tudi vi veliko prestali in da je še veliko pred vami, ampak važno, da se stanje izboljšuje, predvsem pa, da imaš voljo, moč in seveda ljubezen, da lepo skrbiš za svojega sinka. Kako pa mu je ime, pa koliko je sedaj star?

(odgovor članu vidočka)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: rojeni v 24. tednu
22.6.2009 19:08:22   
Mia007
IZVIRNO SPOROČILO: Janeja

IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
Imam pa zelo slabo izkušnjo z zdravnico, ki me je sprejela, ko so me pripeljali z rešilcem- najprej me je grdo in gledala in mi rekla , zakaj sem prišla, da itak vem, da nimam nobene možnostiuser posted image user posted image user posted image - to je bil hud udarec. Najraje bi ji kaj rekla, a sem jokala kot dež in nič nisem mogla. Kot bi se sama pripeljala z rešilcem in se sama odločila, da bom rodila v 24.t- te njene besede mi v trenutkih, ki so res težki kar donijo v glavi.


A ti si tudi to doživela. user posted image

Mene ta zdravnica sicer ni sprejela, me je pa iz oddelka naslednji dan poslala v porodno. Nikoli, ampak res nikoli ne bom pozabila njenih besed. Najprej me je napiz***, ker me je sestra v ambulanto pripeljala z vozičkom, češ kaj se nekaj preseravam, če ne znam sama hodit. Jaz pa v 24 T s popadki in v paniki. Sem bila čist v šoku. Nakar me pregleda (da ne govorim o njeni "nežnosti" user posted image ) in mi osorno pove, da grem v porodno, ker sem že odprta. Naslednji dan pa mi je sesul svet: ..."pa samo molite lahko, da bo otrok umrl takoj na porodu, ker boste imeli drugače z njim same probleme,..." Namesto upanja, ki sem se ga do takrat še vedno oklepala, pa čeprav sem vedela, da je le malo možnosti za dober konec, mi je vse "dol padlo". Cel porod sem jokala, po rojstvu Lee niti pogledati nisem hotela, ker me je bilo strah, da se bom preveč navezala nanjo,... Namesto, da bi ji stala ob strani, sem vsaj tri dni rabila, da sem začela nazaj upat in Lei stati ob strani v njeni borbi za življenje. Sebi tega še vedno ne morem oprostiti, tel zdravnici pa itak do konca življenja ne bom. Kot da ne bi bila ženska...

Mah, škoda da spet o tem govorim, ker me je spet prijelo, da bi tole svojo zgodbo nekje uradno objavila z imeni in priimki. Enkrat bom pa verjetno šla k njej in ji predstavila Leo - otroka, s katerim naj bi imeli itak same probleme. In ji pokazala in dokazala, da naj se drugič raje v jezik ugrizne user posted image babji, preden še kakšno mamico tako prizadene.




Janeja to naredi in čimprej jo obišči, Tu ti dam VSO PODPORO. Jaz bi jo našla ti povem. pa ko dežura, ne v ambulanto. Direkt na oddelek na štiri oči. Ne morem verjeti kar berem o njej, pa da se še nobena ni toliko opogumila in jo v javnost dala.  Uf, kako so doktorji zaščiteni, pa to ni res, in absolutno ni prav. Misim pa, da se tudi njim izteka čas, in je res skrajni čas, da za svoja  dejanja odgovarjajo.

Mamice prebrala sem vaše zgodbe. Kaj naj rečem? Čestitke.. ma kaj čestitke.. ne vem kakšno besedo bi uporabila, ker ste vredne, da vas človek na  dlani nosi. Dajati skozi mesece in mesece groze s svojim bitjecem. Uro na uro ne veš kako bo. Dan na dan je stanje otročka drugačno. Ostala sem brez besede. No comment.. ŽELIM VSEM VAM  VSO SREČO IN ZDRAVJA NA ŽIVLJENJSKI POTI.. in sem prepričana, da vas BO SREČA SPREMLJALA  CELO ŽIVLJENJE SKUPAJ Z VAŠIMI SČRKI.

jeneja  res pišem to kar celih 6 mesec od posta... ampak me je povleklo, da to napišem.. in res naredi to in pojdi s tvojo lepo srčico na nenapovedan obisk k tej user posted image babi od ginekologinje.

vsakmu vašemu sončku pošiljam en virtualni poljubček in objemček,mamicam  vam pa en velik šopekuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: rojeni v 24. tednu
24.6.2009 22:48:30   
24.teden
En lep pozdrav, končno sem malo pobrskala, da sem našla to temo,
kmalu bomo dva meseca doma, napredujemo super, Maša je brez kisika- tudi ko diha sam po uro in pol skupaj, kmalu dobimo drugi nastavek za kanilo- enosmerno, tako ji bomo še slišali njen glasek,  navajava se na žličko, poje fruchwerhe in obsgarden, seveda si pomagava z dudico, ko ji dam žličko v usta, ji dam dudiko, da hrano poje, mislim, da se malo boji zaradi kanile, saj ima čas, le čaja in sokov ne mara niti vode, tako, da ji dajem malo po brizgi. Velika je 63 cm in ima malo več kot 6kg. Pa ful je pridna in vedno nasmejana- hvalabogu, kako pa kaj vaši malčki?

Imejte se lepo in uživajte, kot mi, za vas pauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu Mia007)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: rojeni v 24. tednu
30.9.2009 23:02:23   
dadaegon
Pozdravljeni,

Jaz sem Andreja in sem iz okolice Maribora. Pred devetimi dnevi se mi je v 24.tednu rodil zakladek Gašper težak 790g in velik 31 cm. Z možem sva zelo potrta in.....ne vem kako naj opišem, zdravnik nama ne daje nič kaj spodbudnih novic. Vsakič ko govorim z njim je vse narobe (počila so mu pljučka, možganska krvavitev, prebavlja ne hrane....), sestre naju sicer spodbujajo in pravijo da morava verjet v njega. Ne vem več kaj si naj sploh mislim, zelo mi je hudo in solze mi kar lijejo. Imam še hčerko, pravega angela, ki je stara štiri leta.
Prosila bi katero koli mamico za kakršnimi koli izkušnjami, da mi povedo kako je bilo oz. kako naj to prebrodimo.
Hvala vam že v naprej

(odgovor članu majči22)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: rojeni v 24. tednu
30.9.2009 23:05:49   
brina_3
Dadaegon, sama nimam izkušenj, bom pa držala pesti za tvojega sinčkauser posted image user posted image user posted image
ostani močna in tako kot pravijo zdravniki verjemi,da zmoreuser posted image
Kar nekaj jih je na ringaraji, ki so dokazali, kakšni borci so nedonošenčki user posted image

(odgovor članu dadaegon)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: rojeni v 24. tednu
2.10.2009 10:25:32   
orka
dadaegon-user posted image user posted image user posted image  za vas in kot pravi moja predhodnica-zaupaj v svojega sineta on zmore,seveda z vašo pomočjo....božajte ga ,ogovarjajte,pojte pripovedujte...skratka vse kar bi počeki tudi drugače,le da ga pestovati verjetno še ne morete...si pa preberi to celotno temo 24. teden in pa nedonošenčki 2009 nujnoooo...to sta dve zgodbi,ki ti bosta mogoče malo pomagali...moja je roj. v 28.tednu 1040g in 35 cm vendar pa nismo imeli nobenih hudih zapletov smo potrebovali samo še malo toplote in pomoči pri hranjenju...sedaj je Ema stara že 13 mesecev in se ji nikjer več ne vidi da je prezgodaj rojena.
Vse se bo uredilo tako kot mora le malo več časa bo potebno.

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: rojeni v 24. tednu
7.10.2009 22:20:50   
vekybel
dadaegon: samo verjemita v vašega sina in ne se jokat vsaj ko ste ob njem, ker on to čuti. Pogovarjajta se z njim in verjemita v njega in vse ostalo. Srečno user posted image

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 335
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 12 13 [14]
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 12 13 [14]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...