|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 20:24:24   
Noseckica
24.teden, nekaj me zanima, kako to, da si rodila v LJ porodnišnici?
Zakaj pa ne v MB?
 
Malo sem radovedna...user posted image
 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 20:26:17   
Janeja
Jupiiii, lepotička mala nas je spet vse lepo presenetila. user posted image

Ti povem, da vse te naše dobre misli in pesti tudi nekaj pomagajo. Pa vsak dan več nas je, ki držimo pesti za Mašo in vse vas. Jaz sem bila prepričana, da so pred skoraj 4 leti tudi naši Lei veliko pomagale te pozitivne misli od vseh punc.

Naj mala princeska še naprej tako lepo napreduje in izognili se boste kirurgiji in prišli raje naravnost domov. user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 20:41:50   
Andromeda
Juhuhu, tudi jaz sem vesela te novičke! user posted image user posted image user posted image

In vsaj enkrat na dan pogledam njeno slikco, tako mi je luškana! user posted image za malo lepotico, da ji trebušček ne bi nagajal!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 21:02:12   
mettyy
Ojla!

24.teden - najprej čestitam ob mini rojstnem dnevu tvoje Maše, me zelo zelo veseli, da tako lepo napreduje in da je prava borka ter hkrati je lahko srečna, da ima tako dobro mamico, da ji je vsak večer prebirala pravljice. Mogoče se me boš spomnila, tudi jaz sem imela sineka Tiana na intenzivni, prihajam pa iz istega okolja kot ti, se pravi iz Koroške.

Naredi mi eno uslugo, lepo pozdravi vse na intenzivni, še posebej Anjo, Selmo oz. kr vse. Pa v laktariju pozdravi Vilmo.

Lepo se pestujta in želim Vama čimhitrejši odhod domov.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 21:26:52   
24.teden
Ojla Nosečkica- v LJ sem rodila, ker so me tja odpeljali z rešilcem iz SG bolnišnice- nekje okoli ene ure zjutraj mi je odtekla voda, pa sem šla v SG bolnico- pa pod nujno v LJ, ker je bil prostor in sem kar vesela, da sem v LJ. Saj v MB je samo 20min razlike v času vožnje.(verjetno bi isto napisala za MB, pač se navadiš tistih ljudi, kjer si) No 14. 8. 2008 sem prispela v LJ, rodila pa sem 17. 8. 2008.
Mettyy- žal se te ne spomnem, aja a si iz DR........?user posted image , pol se te spomnemuser posted image , pa saj ni važno, brez skrbi, bom pozdravla vse. Lahko mi pa n azasebno sporočilo pošlješ ime, da bodo na EINT vedeli- pa tudi jaz no..

"BABE MOJE" user posted image user posted image user posted image hvala za podporo. Res ste prave asice- vsaj zame...

Sedaj pa bi vas vprašala, če ste pogledale za tiste potne stroške, pod mamino klepetalnico????????????  No, pritožbe nisem napisala, ker sedaj menda Ne vračajo VEČ potnih stroškov- se pa pripravlja nekaj drugega, to vam javim, ko bo za to čas... 

_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu mettyy)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 21:36:14   
24.teden
Ja, pa še to sem pozabila povedati. Ravno danes je ena izmed sester rekla (to so menda besede DR: Cerarjeve), da smo starši teh otrok resnično dobri starši in da bog že ve, komu lahko da te otroke...
To so res lepe besede- tudi za vas veljajo...user posted image


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 21:40:42   
biba 78
Bravo Maša....spet je dokazala, da je iz pravega testa...user posted image

Res srčno upam, da ne bo več nobena operacija potrebna...in da jo čimprej odnesete v vaš topli domek...

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: rojeni v 24. tednu
22.1.2009 21:45:15   
Noseckica
24.teden, hvala za odgovor.

Sem pa zasledila tole v Janinem intervjuju, dr. Lilijana Kornhauser Cerar pravi: "Starši teh otrok nosijo veliko breme ter si zaslužijo spoštovanje in podporo. Društvo (za pomoč prezgodaj rojenim otrokom) zato organizira izobraževanje, tiska knjige, prireja srečanja, skuša jim tudi finančno pomagati. Nazoren zgled za zadnje je zagotavljanje materinega mleka nedonošenčku, ki je zaradi zaščitnih sestavin zanj življenjskega pomena. Mame lahko v ta namen ostanejo ob otroku v porodnišnici ali pa prinašajo mleko od doma. V prvem primeru delajo izgubo porodnišnici, ker ji ti stroški v celoti niso nikoli povrnjeni. Če pa prinašajo mleko od doma, morajo same plačevati pot. Prav zdaj imamo mamico, ki se že štiri mesece vsak dan vozi iz okolice Slovenj Gradca v Ljubljano. Res je, da naredi vse za svojega otroka, vendar tak položaj ogroža vso družino, kajti doma so še otroci, ki jo potrebujejo - in tudi stroški jim odžirajo denar za pokrivanje drugih, življenjsko pomembnih potreb. Poseben dokaz skoraj ciničnega nerazumevanje pa je predpis, da mora mati ob odhodu iz bolnišnice podpisati, da odhaja na lastno zahtevo, kar pomeni, da bo morala vse naslednje stroške plačati sama. Društvo poskuša takim materam pomagati v okviru svojih skromnih finančnih možnosti, hkrati pa dokazuje zavodu za zdravstveno zavarovanje, da mora to krivico takoj popraviti. Naj bo tole tudi javni poziv za hitro ureditev problema, saj pri res potrebnih majhnih sredstvih ne gre za gospodarnost, temveč za bolj pošten odnos do družin, ki jim je naloženo večje breme kot drugim."

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 8:23:04   
anajmad
Ja super Maša user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .
Dr.Cerarjeva je res carica. Takrat ,ko smo bile z Ulo na intezivni,oz. ko sva šle že domov se je ful angažirala za Davida,ki je bil rojen v 25.t in je operacijsko izgubil eno pljučno krilo,da so pomagali staršem na vse možne načine. Pa ni to samo edini primer,jaz se spominjam leta nazaj,kako je mnogim družinam pomagala,ker poznam to zdravnico več kot 20 let (ena od sester na EINT je moja poročna priča). Res je carica in ostalo osebje tudiuser posted image .
Maši pa res srčno želim ,da bi čim prej okrevala in mami od maše upam,da se naslednje leto vidimo v Mostecu.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 13:35:49   
Sonnja
o super!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Upam, da bo strebuščkom vsak dan bolj in ne bo potrebno več operirat! Mislim na vas in držim pesti vsak dan!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 14:29:58   
gloria
IZVIRNO SPOROČILO: Noseckica

IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
Pa imam dobro novico, zaenkrat še NE gre na kirurgijo, ker se je njen trebušček kar nekako popravil...so mi rekli, da bomo še malo počakali in videli, kaj bo.user posted image user posted image user posted image user posted image , sem kar skakala od veselja...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Bravo, Maša! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...je pa pravi cukeruser posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 14:30:08   
orka
user posted image user posted image user posted image  sem prav vesela da se Maša tako lepo razvija in da z optomizmom premagujeta vse težave ki vas pestijo in srčno upam da se bodo kmalu ustavile in boste lahko s polno paro začeli uživati kot cela družina user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Radi se imejte in se veliko smejte

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 14:36:26   
Gina
user posted image  o, super, samo da je Maška boljše. user posted image  To je najbolj pomembno. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu orka)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 18:49:45   
seny
Super , super, zelo sem vesela user posted image user posted image user posted image Bravo Maša in mamica...in cela družina , občudujem vas , kako ste pogumni močni in polni optimizma in vaša pikica potrebuje prav touser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 19:40:11   
sneska
Anika, sem videla vašo punco, pa saj je večja kot naša! V obraz je prava bajska. Naša ima pri 6 m (kor.3) 56 cm in 4.630 g in je pravi drobižek v obrazček.
Vse čestitke, ker se tako dobro drži/-te! Te otroci so res neverjetni, sploh pa najbolj preseneča to, da so vedno dobre volje, se neprestano smejijo - sploh je pa pravi blagoslov, ko se ti otroček enkrat naglas zasmeje, kar stopiš se. :)
V tolažbo mi je, da vse, kar se jim je tako zgodaj dogajalo, slej ko prej pozabijo in večjih travm ne bodo imeli.

Držimo pesti za malo borko še naprej in smo v mislih z vami!

LP

Snežna


_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU

(odgovor članu seny)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: rojeni v 24. tednu
23.1.2009 22:21:18   
24.teden
Nosečkica, prav ta članek se tiče mene, pa ne samo mene, vse mamice so na istem, le da so od drugod, nekatere bližje, nekatere pa tudi enako daleč ali še bolj. In nikakor ne morejo ali pa niso mogle vsak dan k otročku zaradi financ- to je zares hudo...ne vem, kako bo to pri meni...sedaj mi pomagajo domači...kako dolge še pa ne vem.

Haj, anajmad, jaz sicer nimam poročne priče na EINT user posted image , pa vseeno povem, da so te sestre, pa tudi tehniki res čudoviti. Najbolj me veseli to, da vspostavijo tako res domačo sfero. Z njimi se lahko pogovarjaš tudi kar tako privat stvari in to ful pomaga. Malo poklepetaš in to. Večkrat grem tudi k administratorki in se imamo res super. Vem, da jih bom, verjeli ali ne celo pogrešala.
Iskreno upam, da se naslednje leto res vidimo v Mostecu, žal letos še ne, pa je že prav tako. Končno bi rada videla tudi vse vas in vaše sončke, saj mi tudi vi pomagate. Prav rada bi z vami kakšno rekla. Imam občutek, da je en dan v Mostecu skoraj premalo kaj?user posted image

user posted image user posted image , ja naša Maša je taka bjsa, kot bi imela bombone v ustih, ko se nasmeji pa še boljuser posted image .   Res je prisrčna...



_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu sneska)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: rojeni v 24. tednu
27.1.2009 19:29:22   
Noseckica
24.teden, kako je kaj Maša?

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: rojeni v 24. tednu
27.1.2009 21:01:58   
24.teden
LP, ja, kar nekaj dni se nisem oglasila- gužva...
Maša je vredu-pridna...ta teden bodo poskusili, kako bo dihala skozi nosek, potem pa se bodo odločili ali ji bodo že odstranili traheostomo, ali jo bodo še raje pustili. Je pa ravno danes rekel njen zdravnik, da je čas, da se naučim negovati tole s traheostomo in imam občutek, da se bomo učili  kar tu in ne na kirurgiji (tiho upanje). Mogoče nam uspe, da bomo šli domov z brkicamo- če ne, pa vsaj vemo, da traheostome mogoče vendarle ne bo dolgo potrebovala.user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa naj povem še to, da smo imeli ravno danes intervju z revijo JANA, in so nas tudi lepo poslikali- gre se predvsem za potne stroške, ki jih zavarovalnica ne vrača...tako, da bomo verjetno v naslednji številk- še povem kdaj...
Si mislim, da jaz ne bom dobila nič od zavarovalnice, bo pa mogoče le katera druga mamica imela kaj od tega....



_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: rojeni v 24. tednu
27.1.2009 21:48:23   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
LP, ja, kar nekaj dni se nisem oglasila- gužva...

Držim pesti, da ti kmalu odpade relacija SG-LJ-SG. user posted image
Mimogrede, koliko pa je starejši otrok star?

IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
Maša je vredu-pridna...ta teden bodo poskusili, kako bo dihala skozi nosek, potem pa se bodo odločili ali ji bodo že odstranili traheostomo, ali jo bodo še raje pustili. Je pa ravno danes rekel njen zdravnik, da je čas, da se naučim negovati tole s traheostomo in imam občutek, da se bomo učili  kar tu in ne na kirurgiji (tiho upanje). Mogoče nam uspe, da bomo šli domov z brkicamo- če ne, pa vsaj vemo, da traheostome mogoče vendarle ne bo dolgo potrebovala.user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: 24.teden
Pa naj povem še to, da smo imeli ravno danes intervju z revijo JANA, in so nas tudi lepo poslikali- gre se predvsem za potne stroške, ki jih zavarovalnica ne vrača...tako, da bomo verjetno v naslednji številk- še povem kdaj...
Si mislim, da jaz ne bom dobila nič od zavarovalnice, bo pa mogoče le katera druga mamica imela kaj od tega....

Javi v kateri št. Jane boste, res me zanima....
A društvo ti pa ne more vsaj del potnih stroškov pokrituser posted image

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: rojeni v 24. tednu
27.1.2009 21:52:33   
seny
user posted image user posted image user posted image Ravno danes sem mislila na vaju.Bravo Maša user posted image user posted image tako sem vesela , da gre na boljeuser posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: rojeni v 24. tednu
27.1.2009 23:02:27   
Pi-kica 1
Redno spremljam vašo zgodbo in sem nadvse vesela, da Maša tako dobro napreduje. Tudi jaz ji pošiljam dobre misli.


(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: rojeni v 24. tednu
28.1.2009 22:07:20   
24.teden
Pozdravljene...
Ja moja prva hči je v pubertetniški dobi- težka dobauser posted image , je pa ful pridna in sem prav srečna, da imam dve taki super punci. Žal je naša družina še razdvojena, bo pa potem toliko bolje.
Maša  je danes dihala tri ure na kisik - huuuuuura, potem se je utrudila in so jo dali nazaj na CPAP- kar nekako napredujemo....
Danes sem pa popolnoma vremenska- tako zelo utrujena...
Vem, da smo vsak dan korak bliže domu, kdaj pa bo to...pa še ne vemo...važno je, da vse mine...user posted image .


_____________________________

24.teden
Pikica, ki se je rodila 110 dni prezgodaj

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: rojeni v 24. tednu
28.1.2009 22:12:16   
Janeja
Jupiii, bravo Maša! user posted image

Sem se spet spomnila, kako zelo sem bila jaz vesela, ko je Lea prvič dihala brez CPAP-a. Pa čeprav je bilo tudi pri njej samo par uric.

Res sem vesela, da Maša tako lepo napreduje. Vsakič, ko se oglasiš imaš boljše novičke. Naj bo še naprej tako in kmalu boš jokala od sreče in ponosa, ko boš svojo princesko prvič nesla proti domu.  user posted image

(odgovor članu 24.teden)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: rojeni v 24. tednu
28.1.2009 22:30:00   
Noseckica
user posted image user posted image user posted image  Bravo, Maša! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: rojeni v 24. tednu
29.1.2009 7:41:54   
anajmad
Ej 24. teden smo na istem. Moja tavečja je tudi pubertetnica in je bila takrat stara 12 let,ko sva bile z Ulo na EINT. Samo jst sem raje ostala v porodnišnici in sem ponavadi šla konec tedna domov.
Sem pa zelo vesela dobrih novičk o Maši. Le tako naprejuser posted image

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?