|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 8:45:53   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Ne vem no, nekateri se res obnašate kot, da živite v vesolju. Če se točno mene ne dotika, je pa vse v redu user posted image

Se podpišem! Odpuščanja po svetu in pri nas se kar vrstijo, proizvodnje stojijo, pa nekateri še vedno "ne verjamejo" v krizo. Zdaj ne vem, a so tako naivni ali pa tako brezbrižni, dokler ne čutijo na lastni koži...


in trgovine so še vedno polne do onemoglosti, men tole ne gre v račun? Kaka kriza če pa folk še vedno kupuje kot bi jim šlo za življenje. user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 8:52:24   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: tanjusi
Ali jo že kaj čutite, kako ali vas je strah?

Finančno je ne čutim in me ni strah, četudi jo še bom. Sem pa kljub realnim dejstvom prepričana, da so mediji recesijo še bolj napihnili, kakor je resnično. Včeraj sem bila namreč v BTC-ju. Z avtomobilom samo mimo hale A (od Šmartinske ceste, pri Simobilu do Kratochwill-a) sem se vozila 20 minut. Nihče me ne bo prepričal v to, da v BTC-ju kupujejo samo finančno zelo dobro stoječi ljudje in da oni delajo takšno gnečo. Ko pa potem še pogledaš v vozičke ali na znesek na blagajniškem monitorju, potem ti je pa vse jasno.

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 8:53:35   
Anonimen
Sam men res ne gre v glavo tole s polnimi nakupovalnimi centri. Sploh si ne znam predstavljat kaj folk misle. Prov tko se mi zdi, kot da ne razumejo, da po decembru pride januar in da bodo še kako pogrešali te sfrčkane dinarčke.

Zaenkrat se krize še ne občuti, nihče pa ne ve kaj bo januarja. Za vnaprej se pa ne sekiram ta moment user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 8:58:54   
Marogica
Mogoče bi še dodala, da mnogi jemljejo kredite za nakupe daril, kar pomeni še  dodatno finančno obremenitev denarnice v naslednjem letu. In to je še en razlog več, zakaj so nakupovalni centri in nakupovalni vozički polni. Sama osebno ne vidim smisla v tem, eni pa očitno da.

Drugače pa gospodarska kriza se bo sigurno poznala pri vseh. Vendar jo bomo pač različno občutili. In tudi sama sem mnenja, da ni tako hudo, kot mediji objavljajo. Vsaj tem, s tanko denarnico, ni. Saj njihova je že tako ali tako tanka in so morali bolj zategovati pas, kot ostali. In so tega pač bolj navajeni, torej jim ne bo tako "težko", ker to že "znajo".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:10:36   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Vsaj tem, s tanko denarnico, ni. Saj njihova je že tako ali tako tanka in so morali bolj zategovati pas, kot ostali. In so tega pač bolj navajeni, torej jim ne bo tako "težko", ker to že "znajo".

user posted image  Nimam besed...

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:11:29   
Kerensa*
Mogoče pa ljudje kupujejo zaloge za nadaljnjih 100 let, ker vsi tako vpijejo, da najhujše šele prihaja? user posted image  Bo tako, kakor je bilo menda po 2. svetovni vojni - moka in olje na bone (boni pa namesto dela plače), bencin je bil luskuz, čike se je švercalo...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:12:41   
Felicity
Žal se strinjam s predhodnicami in pišem: najhujše šele pride po NL.

Pri nas je moja služba bolj ogrožena, če kmalu ne dobimo kakšne večje investicije, lahko gremo kar na zavod oz. iskat novo službo. Je pa slabo predvsem to, da zaenkrat nosim več € jaz domov, kot moj. user posted image

Ampak delo se dobi, mogoče ne toliko plačano, mogoče ne pod temi pogoji, ma delo bo, za tiste ki hočejo delat.



< Sporočilo je popravil Felicity -- 23.12.2008 9:13:48 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:16:24   
Felicity
Pa še to bi dodala, ful mi gre na živce in sem žalostna ker nas  mediji in gospodarstveniki tako zelo strašijo. Ni prijetno če na vsakem koraku slišiš recesija, recesija... In straha se zelo hitro nalezeš.

Malo optimizma ne bi škodilo.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:17:16   
Kerensa*
A obstaja že kakšen aktualen vic o recesiji? user posted image

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:19:24   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A obstaja že kakšen aktualen vic o recesiji? user posted image


malo morje jih je

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:19:48   
Anonimen
Ja a ni blo vprašanje če jo čutimo? Ker jaz jo pač ne. Po pravici povedano. To pa ne pomeni da ne vidim kaj se okoli dogoaja.
Vidim pa marsikaj. Napihovanje. Izkoriščanje krize za to da si bodo nekateri še več nabral kot majo. Pol firm je že od prej v ****u, pa se zdej na krizo izgovarjajo.
Kriza je začasna stvar, bo šla mimo. In mene je res ni strah. Sem pripravljena na to.
Strah je lahko samo ljudi k so že sedaj jedli kruh in vodo. Oni ne bodo imeli nič. Ker si niti niso mogli prišparat nič.
Ves sredenj sloj pa ne vem kaj tolk v luft skače. Mnde ja imajo neko varovalko pri sebi. Če pa nimajo pa so zadnja leta vse zafučkali za luksuz.....se mi pa tud ne rabjo glih smilt a ne.
Če bo pa ta kriza pomenila da ljudje ne bod k zmešani kupovali vse kar jim tv in revije ponudjo, da bodo štekal da pač unga vrtečga omela za prah ne rabjo ker jih nekdo nateguje, da se ne rabjo vozit v novem pasatu če doma komaj hladilnik napolnijo, da ne rabijo hiše če si je pač ne morejo privoščit, da njihovi otroci ne rabijo celo sobo igrač in pet parov čeveljcev za zimo, da ne rabijo vsakotedenskih pedikurc ipd.......bo pa ta kriza prou fajn stvar. Mogoč bo ljudem posadila mal pameti potrošniške v glavo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:19:53   
Volga
Mediji napihujejo, ja punce. Imam podatke za vse firme v dolenjsko belokranjski regiji, kako jim gre v tem času in verjemite, da je situacija grozljiva. A mislite, da so delavci radi po en mesec doma? A mislite, da radi pristanejo na 36 urni delavnik in 10% zmanjšanje plače? In prvi bodo na vrsti invalidi in tisti, ki so veliko na bolniškah, ker se bo odpuščalo tudi iz poslovnih razlogov, samo, da se znebijo viška. Ne, ni lahko gledat te ljudi, ki prihajajo v pisarno prav s solzami v očeh. In to odrasli ljudje.

Marogica, za tole te je pa res lahko malo sram.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:20:02   
Kerensa*
Ajde, naj nekdo napiše kakšnega, da se ne bo samo jamralo. user posted image

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:24:16   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ajde, naj nekdo napiše kakšnega, da se ne bo samo jamralo. user posted image


Pejt na zabavo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:24:52   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A mislite, da radi pristanejo na 36 urni delavnik in 10% zmanjšanje plače?

Glej, da ne bo pomote - nekomu, ki že zdaj nima velike plače, 10% lahko pomeni ogromno. Ampak za 4 ure dela manj na teden (marsikje tudi za 12 ur manj) pa je 10% realna vsota. Dobijo manj, ker delajo manj. To je logično za delodajalca in za delavca. Je pa res, da ni delavec tisti, ki se bi sam odločil, da bi rad delal manj in posledično tudi zaslužil manj. V to je prisiljen, kar ni v redu. In če manj dela, tudi manj naredi, torej ima delodajalec od njega manj zaslužka, stroške (prispevki ipd.) pa enake. Torej gre vse samo navzdol. Po drugi strani pa je večina delavcev jamrala, da preveč in predolgo delajo in da bi se z veseljem odpovedali delu plače v zameno za to, da bi imeli več časa zase in za družino. Zdaj, ko jim je pa to na voljo, pa spet ni prav. Saj razumem, da je situacija zaje*ana, ja, ampak kakorkoli obrneš, ni prav. Se mi zdi.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:26:44   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca


Ves sredenj sloj pa ne vem kaj tolk v luft skače. Mnde ja imajo neko varovalko pri sebi. Če pa nimajo pa so zadnja leta vse zafučkali za luksuz.....se mi pa tud ne rabjo glih smilt a ne.


s tisto plačo, ki jo dobi srednji sloj, ne vem no .... midva z možem sva srednji sloj, nimava nič prišparano, luksuza tudi ne špilamo, vozimo star avto, na dopustu letos nismo bili, k frizerju grem 2x na leto .... ne vem, od kod takšna posploševanja ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:27:30   
Kerensa*
A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:32:11   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?


Dobro vprašanje. Najbrž tisti ki imajo povprečno plačo v SLO.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:33:35   
Kerensa*
Minimalna plača je torej nižji sloj, povprečna plača srednji sloj, za vsaj 20% višja plača od povprečja pa višji sloj - al' kako naj si to razlagam?

Fajn. Zdaj vsaj vem, kam spadam.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:34:38   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


Marogica, za tole te je pa res lahko malo sram.


user posted image

Ne vem, kaj mislišuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:43:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: Volga


Marogica, za tole te je pa res lahko malo sram.


user posted image

Ne vem, kaj mislišuser posted image


Tole

Vsaj tem, s tanko denarnico, ni. Saj njihova je že tako ali tako tanka in so morali bolj zategovati pas, kot ostali. In so tega pač bolj navajeni, torej jim ne bo tako "težko", ker to že "znajo".
 
Saj res, tisti, ki to že znajo, boli nas k. zanje, a ne? Važno, da imamo polne riti vsega in se nas kriza ne more dotakniti. To je pravo razmišljanje.
A pa misliš, da kdaj koga od teh, ki ima "tanko denarnico" ne boli trebuh, ker je lačen? Ne, ker ne vidiš dlje od sebe. Pa jih je takih, veliko več kot si mislimo. Samo ljudje tega ne kažejo, ker jih je sram. Sram jih je revščine, sram, da delajo in s tem ne morejo spodobno preživeti svoje družine. Ne vem no, mi zmanjkuje besed ob takih razmiljšanjih ali pa sem preveč "čustvena", ker sem preveč vpreveč vpletena v to. Preko službe.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 9:47:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?


Dobro vprašanje. Najbrž tisti ki imajo povprečno plačo v SLO.


Za moje pojme par k zasluži povprečno, torej tam nekje okol 2 jurja mesečno. To je zame srednji sloj.
In teh ne štekam kaj skačejo v luft. Saj ne bo kriza pet let trajala. Mogoče jih bo samo prisilila da bolj racionalno razporejajo svoje dohodke.
V luft lahko skače par k je imel recimo 800evrov dohodka. K so bli že do sedaj na dnu, če pa en al pa celo oba šiht izgubita bosta pa krepko pod dno padla. In ja....takih družin je kar veliko.


< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 23.12.2008 9:48:10 >

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:09:08   
Gordana-3
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?


Dobro vprašanje. Najbrž tisti ki imajo povprečno plačo v SLO.


Za moje pojme par k zasluži povprečno, torej tam nekje okol 2 jurja mesečno. To je zame srednji sloj.
In teh ne štekam kaj skačejo v luft. Saj ne bo kriza pet let trajala. Mogoče jih bo samo prisilila da bolj racionalno razporejajo svoje dohodke.
V luft lahko skače par k je imel recimo 800evrov dohodka. K so bli že do sedaj na dnu, če pa en al pa celo oba šiht izgubita bosta pa krepko pod dno padla. In ja....takih družin je kar veliko.



a dva, ki imata skupaj plačo 2000 evrov, pa ne moreta službe izgubit, ali kako? in ti misliš, da ljudje, ki zaslužimo 2000 evrov neracionalno razporejamo svoje dohodke? đizus ... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:16:46   
Anonimen
Povprečna neto plača za oktober 2008 (novembra so bile plače v povprečju višje za 11% zaradi izplačila božičnic, zato je bolj merodajen podatek oktobrska plača) je 917,64 EUR.
Torej par, ki ima povprečno plačo zasluži skupaj 1835,28 EUR.

To je za moje pojme srednji sloj.

Se pa strinjam s tem, da se bodo bolje znašli tisti, ki že zdaj znajo živeti z malo. Sploh pa je bistvo recesije to, da si človek ne sme vbiti v glavo "recesija" in "bogi sem". Dela je veliko, samo volja mora bit.

< Sporočilo je popravil AnjaPH -- 23.12.2008 10:18:46 >

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: gospodarska kriza
23.12.2008 10:25:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Felicity

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

A mi lahko katera zaupa, kdo danes spada v srednji sloj (kakšna višina dohodkov)?


Dobro vprašanje. Najbrž tisti ki imajo povprečno plačo v SLO.


Za moje pojme par k zasluži povprečno, torej tam nekje okol 2 jurja mesečno. To je zame srednji sloj.
In teh ne štekam kaj skačejo v luft. Saj ne bo kriza pet let trajala. Mogoče jih bo samo prisilila da bolj racionalno razporejajo svoje dohodke.
V luft lahko skače par k je imel recimo 800evrov dohodka. K so bli že do sedaj na dnu, če pa en al pa celo oba šiht izgubita bosta pa krepko pod dno padla. In ja....takih družin je kar veliko.



a dva, ki imata skupaj plačo 2000 evrov, pa ne moreta službe izgubit, ali kako? in ti misliš, da ljudje, ki zaslužimo 2000 evrov neracionalno razporejamo svoje dohodke? đizus ... user posted image



Seveda jo lahko.
Sam če imata 2jurja dohodka mesečno zihr lahko data 100 evrov mesečno na stran. Torej izgubiš šiht....si recimo minimalno tri mesece na zavodu kjer dobiš keš. Na strani imaš recimo če si dve leti dajal na stran 2,4 jurja. Si pač skromen in je to recimo za 4-5 mesecev. To je že 8 mesecev. V tem času pa tud šiht najdeš. Mogoč ne tak k prej, mogoč za 400 evrov plače, ma neki pa je ne. Se da preživet.

Aja odgovor na tvoje vprašanje. Če pri dveh jurjih niti 100 evrov konc mesca ne ostane pomoje neracionalno delate z denarjem ja. Ker smo spet pri delavcih......živijo z 800evri mesečno.

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 23.12.2008 10:27:26 >

(odgovor članu Gordana-3)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?