|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: gospodarska kriza
25.12.2008 11:03:02   
tanjusi
Jaz je zaenkrat še ne čutim, me je pa mal strah, kaj pa vem, delam v taki službi, da posledično se lahko tudi nam pozna in ostanemo brez službe....

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: gospodarska kriza
25.12.2008 12:23:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: lucika

jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...




Hmm, tole je pa zame tipično "slovensko"...

V smislu: najbolje je biti in ostati revež - ker je padec v časih recesij manj bolečuser posted image


Imas nekako prav.

Mislim, da ne bo tezko ne bogatasem, ki so do svojega bogastva prisli z delom in ne raznimi sofisticiranimi catch the cash variantami in medijskim iskanjem podpore sijaja tega bogastva, ne tistim revezem, ki si s svojimi rokami sluzijo kruh.
Pravi bogatas je navajen delat in bo delal se naprej, revez pa tudi.
Tisti pa, ki so do bogastva zeleli priti (no, saj na kratek rok so) samo z obracanjem denarja, pa so padli s prestolov in skrajni cas je, da se je to zgodilo.

Upam, da bo efekt krize samo ta, da se bodo stvari postavile na realne in ne na iluzorne temelje. Ce smo vasj pet let ziveli v pravljicah, moramo biti sposobni preziveti tudi eno leto na zemlji.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: gospodarska kriza
25.12.2008 12:39:41   
atanja
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: lucika

jaz tudi drugače razumem, kaj je mislila marogica. če nimaš veliko, si navajen na to. te ne boli, ker ne moreš na manikuro/pedikuro/masažo/imet čistilko/hodit na kosilca in večerjice...ker že prej nisi... one, ki pa so tega bili navajeni, jim pa res ne bo lahko, če se več ne bo dalo...




Hmm, tole je pa zame tipično "slovensko"...

V smislu: najbolje je biti in ostati revež - ker je padec v časih recesij manj bolečuser posted image


Imas nekako prav.

Mislim, da ne bo tezko ne bogatasem, ki so do svojega bogastva prisli z delom in ne raznimi sofisticiranimi catch the cash variantami in medijskim iskanjem podpore sijaja tega bogastva, ne tistim revezem, ki si s svojimi rokami sluzijo kruh.
Pravi bogatas je navajen delat in bo delal se naprej, revez pa tudi.
Tisti pa, ki so do bogastva zeleli priti (no, saj na kratek rok so) samo z obracanjem denarja, pa so padli s prestolov in skrajni cas je, da se je to zgodilo.

Upam, da bo efekt krize samo ta, da se bodo stvari postavile na realne in ne na iluzorne temelje. Ce smo vasj pet let ziveli v pravljicah, moramo biti sposobni preziveti tudi eno leto na zemlji.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: gospodarska kriza
25.12.2008 22:17:56   
HuAnita
Nisem vsega brala, ampak iz 1. roke vem, da se mariskomu na Celjskem obeta, da bo ostal brez službe. V znani, prej donosni firmi, bodo odpustili 90 ljudi, tudi po Balkanu, kjer imajo podružnice.
Ena firma, ki je prej 'laufala' 100/uro, je skoraj uničena, ker je šla avtomobilska industrija v tri krasne....
Tako da, ja, mene resno skrbi, za svojo rit, še bolj pa za tiste z minimalnimi plačami...
Je pa res, kot ste že ene ugotovile, štacune pa polne, da te kapuser posted image user posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: gospodarska kriza
25.12.2008 22:24:06   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Upam, da bo efekt krize samo ta, da se bodo stvari postavile na realne in ne na iluzorne temelje. Ce smo vasj pet let ziveli v pravljicah, moramo biti sposobni preziveti tudi eno leto na zemlji.


Se mi zdi, da si zadela žebljico na glavico, v čem je point te krize.

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 8:55:56   
muška
kdo pa je živel v pravljici? Nobenega ne poznam.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 9:26:44   
lucika
mah, mene pa še vedno ni pretirano strah... ali pa si uspešno zatiskam oči, sama sebi:)
huanita, pri nas je ena uspešna "avtomobilska firma". so odpustili ljudi, ki jim je potekla pogodba (kot vsako leto zadnjih nekaj let); so odpustili še nekaj za stalno zaposlenih. ampak, takoj ko je vlada obljubila pomoč tisim, ki ne odpuščajo...je firma sprejela drugačno strategijo, in so vsi ti zaposleni do konca januarja (seveda, bo kaj več jasnega do takrat).

sva živela v najemu z eno malo plačo, sva zgradila hiško z eno malo plačo...zdaj imava dva mali plači, ampak dobro vem, kako je živeti z eno. sem preživela takrat (je bilo le leto nazaj), pa bom še kdaj, če bo treba. dva zdrava in pridna, mislim, da bova spravila skupaj da ne bomo lačni.

zakaj je to tipično slovensko razmišljanje? a sem temo zgrešila? ste tu sami taki s solidnimi plačami in je tole skupinsko jamranje: joj, kaj bo, kaj bo, a bomo kaj jedli čez dve leti, joj joj????? ko vas je lahko strah le tega, da ne bo več tako kot je, še vedno pa se bo dalo živet... al bomo kar vsi po vrsti propadli?

mah, 18 let nazaj je pri nas propadlo celo mesto. in ne samo naše. pa smo še vedno živi. in nazaj na nogah:)

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:10:34   
1ksantipa
Kako pa da vse veste, kaka gneča je po trgovinah?
Če vas je res strah in varčujete, ne vem, zakaj letate po štacunah?


(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:17:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: 1ksantipa

Kako pa da vse veste, kaka gneča je po trgovinah?
Če vas je res strah in varčujete, ne vem, zakaj letate po štacunah?




gremo se naslajat nad tem kar NE bomo kupili user posted image

(odgovor članu 1ksantipa)
  Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:17:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lucika


sva živela v najemu z eno malo plačo, sva zgradila hiško z eno malo plačo...zdaj imava dva mali plači, ampak dobro vem, kako je živeti z eno. sem preživela takrat (je bilo le leto nazaj), pa bom še kdaj, če bo treba. dva zdrava in pridna, mislim, da bova spravila skupaj da ne bomo lačni.



Tole mi pa ravno ni čisto jasno. Graditi hiško  z eno malo plačo, ne vem no...user posted image
Sicer si občudovanja vredna, da si navajena skromno živeti, da se znajdeš v vsakem primeru..samo veš, če pa imaš več otrok in po možnosti še šoloobvezne, ki je itak znano, koliko stane brezplačno šolanje pa je preživeti z eno malo plačo za moje pojme res umetnost, razen, če imaš pomoč drugih, kakšen kos zemlje, načneš privarčevano...

(odgovor članu lucika)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:17:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: 1ksantipa

Kako pa da vse veste, kaka gneča je po trgovinah?
Če vas je res strah in varčujete, ne vem, zakaj letate po štacunah?




user posted image user posted image user posted image to pa tudi mene zanima. Ah, kako vejo? Vidijo avtomobile parkirane pred centri, veš. Pa stanujejo nasproti trgovskih centrov, da potem lahko promet štejejo user posted image

(odgovor članu 1ksantipa)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:19:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: 1ksantipa

Kako pa da vse veste, kaka gneča je po trgovinah?
Če vas je res strah in varčujete, ne vem, zakaj letate po štacunah?




gremo se naslajat nad tem kar NE bomo kupili user posted image


Oziroma gremo ogledovat, česa še nimamo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:20:23   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 1ksantipa

Kako pa da vse veste, kaka gneča je po trgovinah?
Če vas je res strah in varčujete, ne vem, zakaj letate po štacunah?




Jaz nič bolj ne varčujem k preden je folk v paniko padu.

Pa očitno je še dost takih k jazuser posted image

Reveži pa že prej niso gužve delal po centrih, pa je tud zdej ne.

(odgovor članu 1ksantipa)
  Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:24:07   
CatJa
Uf, ste spet zakurblale. Je treba temo vsake tolk cajta na vrh spravit, da ja ne pozabimo, kaj nas čaka.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 11:42:44   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Reveži pa že prej niso gužve delal po centrih, pa je tud zdej ne.


No, ja, kakor se vzame...glede na "družinske sprehode/izlete" po šoping centrih, bi se težko reklo, da se ne gužvajo tam. Seveda pa ne samo "reveži", da ne bo pomote ali napačnega interpretiranja mojih besed.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 12:17:40   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Reveži pa že prej niso gužve delal po centrih, pa je tud zdej ne.


No, ja, kakor se vzame...glede na "družinske sprehode/izlete" po šoping centrih, bi se težko reklo, da se ne gužvajo tam. Seveda pa ne samo "reveži", da ne bo pomote ali napačnega interpretiranja mojih besed.


Ja odvisno kaj je za koga revež.
Zame so reveži ljudje k za kruh pa mleko komaj skupaj spraskajo, k si ne morjo prvoščit raznih jogurtkov ipd., k si ne morjo prvoščit bencina da bi se šli sprehajat po centrih....
Zame pač ni revež vsak k si ne more pasata prvoščit recimo ipd..
So reveži k so res reveži, pa so ljudje k se imajo za reveže zato ker majo recimo manj kot sosed.
Dvomim da se družina k ima recimo 400evrov dohodka mesečno, po možnosti sploh avta nimajo.....gužva v cityu naprimer. Izjeme pa seveda obstajajo povsod.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 12:19:54   
muška
Jaz pa v trgovinah nisem zasledila nobene gneče. Silom prilike sem morala v trgovino 23. 12. (Hofer in še Spar) pa sem bila skoraj sama tam user posted image  , no tisti ki smo pa kupovali pa smo imeli fasunge za v roki nest

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:04:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: muška

kdo pa je živel v pravljici? Nobenega ne poznam.


jaz pa jih poznam kar nekaj. to so tisti kompulzivni kupci, ki kupijo vse kar je "must have" no, taki bodo v času recesije težko živeli, ker se bo hočeš nočeš treba odpovedat vsem tem traparijam (eno lahko prebereš v temi o plastičnem dinozavru za 250 €).

(odgovor članu muška)
  Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:16:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: muška

kdo pa je živel v pravljici? Nobenega ne poznam.


jaz pa jih poznam kar nekaj. to so tisti kompulzivni kupci, ki kupijo vse kar je "must have"


In tu so tudi impulzivni in nadebudni investitorji, ki so verjeli v vse pravljice o visokih donosih in skoraj nicnem tveganju. In vsi tisti, ki so prepricani, da ce nam gre danes dobro nam bo slo se veliko bolje cez en mesec in cez eno leto in kaj sele cez deset let in ki so v dolgovih do glave in preko za sve potrebne in polovico nepotrebnih reci.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:20:52   
kalbo
Men se pa zdi, da nam bodo tole krizico novinarji s svojim Amerškim populizmom spravili v orenk krizo. Vsaka druga beseda na pop TV je kriza, recesija...bla bla.

Zadnjič sva bila z ženo v lesnini, ker sva kupovala pograd...prazne blagajne. Sevede, ljudje si ne upajo kupovat kot do zdaj na kartice, če nam pa z leve z desne, od spredaj in od zadaj trobijo...recesija....recesija...to je smrt za gospodarstvo, če si potrošnik ne upa kupovat.
Bolj pop TV trobi recesija recesija recesija, bolj je sprejemljivo ljudem odpuščanje...češ itak je recesija, drugače ne gre in veliko menegerjev se odloči za to možnost, čeprav bi šlo tudi drugače. Koliko takih kriz je šlo že skozi skozi leta, pa nismo niti vedeli za njih, ker hvalabogu ni blo senzacionalnih 24 ur, da bi nam trobili o vsakem prdcu na borzi.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 26.12.2008 21:22:29 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:28:04   
Anonimen
Men se pa zdi, da nam bodo tole krizico novinarji s svojim Amerškim populizmom spravili v orenk krizo. Vsaka druga beseda na pop TV je kriza, recesija...bla bla.


Tudi to je vec kot res.

Gospodarska rast v visini enega odstotka je se vedno gospodarska rast. Tudi nicelna stopnja pomeni, da samo ohranjamo obstojece stanje in ne napredujemo. Konec koncev zivimo tako nemarno dobro in na izi...in se ob prvem pisu vetra pogovarjamo o vsesplosni krizi? Ja, za tiste, ki so nastelani na dvajset posto in vec je kriza, ja, za normalne ljudi je pa ne sme bit. 

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:35:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Men se pa zdi, da nam bodo tole krizico novinarji s svojim Amerškim populizmom spravili v orenk krizo. Vsaka druga beseda na pop TV je kriza, recesija...bla bla.


Tudi to je vec kot res.

Gospodarska rast v visini enega odstotka je se vedno gospodarska rast. Tudi nicelna stopnja pomeni, da samo ohranjamo obstojece stanje in ne napredujemo. Konec koncev zivimo tako nemarno dobro in na izi...in se ob prvem pisu vetra pogovarjamo o vsesplosni krizi? Ja, za tiste, ki so nastelani na dvajset posto in vec je kriza, ja, za normalne ljudi je pa ne sme bit. 


odlično povedanouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: gospodarska kriza
26.12.2008 21:48:00   
Anonimen
Bolj pop TV trobi recesija recesija recesija, bolj je sprejemljivo ljudem odpuščanje...


Ca. deset dni nazaj je direktor ene uspesnejsih proizvodnih firm lepo povedal, da si podjetja delavcev ne upajo odpuscati, ker vedo, da jih bodo cez par mesecev spet potrebovala. Povedal je se mariskaj, med drugim,je bil pa to studio ob sedemnajstih na Slo 1. Hvala za radio in hvala za direktorje, ki vidijo preko slepece senzacionalnosti lokalnih novic.

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: gospodarska kriza
27.12.2008 5:06:48   
TRIŠ
Ja me skrbi,še posebej ker ne vem če bom imela službo ko pridem iz porodniškeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: gospodarska kriza
27.12.2008 13:45:09   
maya2
Jaz tudi ne želim še razmišljati o tem, pa upam da res ne bo tako hudo kot napovedujejo... pri mojem v službi že odpuščajo, imajo le še za dobra 2 meseca dela, potem pa .... vprašanje, ker hiše res ne grejo trenutno v promet ko vroče žemljiceuser posted image ; pri očetu so zmanjšali plače, vse zato da ne bi še bilo potrebno odpuščati.
Verjetno pa drži tudi to, da bodo 'krizo' najtežje prenesli tisti, ki so že sedaj zakreditiraniuser posted image


_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 4 [5]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?