|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 21:58:02   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

Jaz sem, po pravici povedano, že razmišljala o psihologu. user posted image




Vidš, to pa jaz nisem...se mi vseeno zdi, da je vse skupaj le navada, ki bo minila. Mene je v tej temi bolj zanimalo, zakaj to otroci sploh počnejo oz. vzrok, da začnejo..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 22:00:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:00:24   
mamči
Neka nervoza že obstaja. Saj jim ni lahko našim palčkom v tem stresnem vsakdanu.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:04:56   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI


Mene pa skrbi, da ga nekaj "muči".


Saj vem, kaj misliš....po eni strani se mi zdi, da ko ga gledam, da je vseeno "brezskrben", vesel otrok oz. da mi ne deluje, da bi imel kakšne travme....po drugi strani pa sem nesigurna in se sprašujem, kaj pa če jih ne "vidim"? Teh travm...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:05:28   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Neka nervoza že obstaja. Saj jim ni lahko našim palčkom v tem stresnem vsakdanu.


Res je.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:11:40   
Mišni
Se spomnim, da je od Volge mali tudi imel en tik, pa po moje ravno kakšno leto nazaj, ko je bil torej star nekako toliko, kot je zdaj tvoj. Bagi.

Ona vem, da je zdravniku to omenila, ne spomnim se pa, kaj ji je rekel. Nekaj, da naj počaka še nekaj časa ... pa je potem samo minilo. Ampak res se ročno ne spomnim.

Ji bom poslala link do te teme.

Drugače je od mojega moža tamala tudi imela pri teh letih tik, ona je pa gor pri straneh vlekla spodnje hlače in naslednja poteza je bila, da jih je iz riti potegnila.user posted image  To je počela non stop in to kar par let, se mi zdi. Pa nohte je tudi grizla oziroma tisto kožico ob nohtih. Je res že grozljivo izgledalo vse skupaj. Ampak, tako kot se je meni takoj zdelo, je vse to nehala počet, ko so jo fantje začeli zanimat. Pač ni mogla pred njimi hlač iz riti vlečt in imeti pogrižene roke.
Ne vem, če to kaj pomeni, ampak ona ima diagnosticirano motnjo pomanjkanja pozornosti.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 22:14:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:16:35   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI


Mogoče je to "vtikanje" (mater, smo našle dober izraz user posted image ) neke vrste klic na pomoč.
Saj veš, kakšen je naš Niki,.... "harte Schale, weicher Kern".
Res je ena nežna in občutljiva dušica, čeprav vsak tega ne vidi.


Je, ja...Bova na Ribniški dale disertacijo o tem "dol"user posted image , ko bova v miru enega vlekle.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:17:17   
Gina
Ampak po moje tudi kadilci kadijo iz istega razloga: Da imajo nekaj v ustih. To izvira od dojenčka, ko smo hoteli imeti dudo, da smo bili srečni. Tako smo se potolažili. Po moje je to ista oblika potolaženja. Eni imajo druge fore, z rokami, nogami, kaj vem čem, ampak to je eno in isto po moje. Recimo da bi morale nehat kadit, a mislite, da ne bi začele kaj drugega počet, recimo grickat svinčnik, al pa škripat z zobmi, kadar bi bile malo bolj napete? Čez čas bi vam to toliko v navado prišlo, da bi to delale neprestano, tako kot cigaret neprestano brez vzroka prižgete, ko tudi niste več živčne.
Pe še to me zanima, a ve ne začnete, kadar recimo čakate v čakalnici nič z nogami migat živčno? jaz bi se cela razpočila zraven, tako mi je obupno grozno čakat v čakalnicah dolgo časa. Včasih se najbrž enako počutimo čist v normalnih dneh, če nismo dovolj mirni.  Ma kaj pa vem. Evo, sem že začela škripat s kostmiuser posted image  ko pomislim na jutrišnjo gužvo pri zdravniku.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 22:21:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:22:12   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Recimo da bi morale nehat kadit, a mislite, da ne bi začele kaj drugega počet, recimo grickat svinčnik, al pa škripat z zobmi, kadar bi bile malo bolj napete? Čez čas bi vam to toliko v navado prišlo, da bi to delale neprestano, tako kot cigaret neprestano brez vzroka prižgete, ko tudi niste več živčne.
.


Ko sem jaz enkrat nehala, nisem bila nervozna, ker sem se zavestno odločila. Edini problem mi je bil npr. v kafiču, kaj delati z rokami oz. nisem jih imela kam datiuser posted image  To pa je res... Sem pa pač skodelico "objemala", kar drugače ne delam.



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:23:01   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ne vem, če to kaj pomeni, ampak ona ima diagnosticirano motnjo pomanjkanja pozornosti.


Kdo ji je pa postavil to diagnozo? Psiholog?


Ja.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:25:08   
frutka_
Moj mali ima podobne "finte".
Z nogami brca nonstop. Je kosilo. Brca. Potiska stol. Se odriva od  mize. Parkrat se je že celo gugal na velikem stolu.
Z rokami maha nonstop. Ne ve kaj bi z njimi. Jaz ga recimo obuvam, on pa poleg natika, prime in se dotakne vsega kar lahko. Steguje roke. Sprašuje. Me čoha po glavi. Ni tiho.
Govori v eno. Od trenutka ko se zbudi. Pa do trenuka ko zapre očke. Vse ga zanima. Vse vpraša. Vse komentira.
Ob sebi potrebuje in zahteva celega človeka. Občasno se zaigra sam ampak v glavnem potrebuje nekoga ob sebi, da se z  njim igra. Najraje se igra družabne igre in zlaga lego.

Po mojem imajo nekateri otroci  polne neke "druge" energije. Ker kolikor poznam našo deco niso destruktivni. Ne nagajajo. Niso nesramni. So radovedni. Nagajivi. Pozitivni.
Tudi mene zanima kako naj ga usmerjam, da bo zanj in zame lažje. Zato sem prav vesela, ko vidim, da nisem "lonely ranger" v tem zosu.user posted image

Za mojega cickota-mickota malegauser posted image .

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 22:31:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 22:39:45   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Pe še to me zanima, a ve ne začnete, kadar recimo čakate v čakalnici nič z nogami migat živčno? jaz bi se cela razpočila zraven, tako mi je obupno grozno čakat v čakalnicah dolgo časa. Včasih se najbrž enako počutimo čist v normalnih dneh, če nismo dovolj mirni.  Ma kaj pa vem. Evo, sem že začela škripat s kostmiuser posted image  ko pomislim na jutrišnjo gužvo pri zdravniku.
Ne, nič ne migam user posted image , samo berem ali poslušam pogovore drugih, včasih pa nanese celo tako, da se tudi sama začnem pogovarjati. Tako mi vedno hitro mine. 



A res, mene misli pa raznest. Dobesedno tako čutim. Kot da vsaka celica v meni hoče na zrak, stran od tam in se moram vsakič fuuul psihično pripravit, da grem - čakat. Že tale hip sem živčna, ko pomislim na jutri, brez heca. Po moje ima moja dečva to po meni. Mislim to, da ne zdrži pri miru, če je ne zanima nekaj. Jaz naredim celo štalo, če me kdo hoče v dolgočasju zadržat tiho (recimo na dolgočasnih predavanjih ali podobnem), da ne smem zraven čvekat ali delat nekaj čist po svoje, magari z nogam živčkat, al pa kosti pokat. Sam da nisem na miru v dolgočasju. In to od nekdaj. Matr, še nikdar nisem razmišljala, da ima to opraviti z nemirno energijo, ki jo imam v sebi, so mi zmeraj rekli, da sem razvajena....mogoče sem pa vseeno razvajena, pa naša ta mala tudi, al pa sva mal hiperaktivniuser posted image user posted image . Ne vem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 22:55:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 23:13:05   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Po moje je to ena tipična značilnost takih "hiper" otrok oz. nemirnih otrok z motnjo koncentracije. Naš je isti in ima zelo podobne fore. Ima pa kar obdobja, ko nekaj konstantno počne in tako smo že dali skozi: grizenje nohtov, čudno zavijanje z ustmi oz. čeljustjo, vtikanje prstov v usta (no, to obdobje ima zdaj, ko se mu menjajo zobje), vlečenje majic (ko sedi, stlači noge/kolena v majico in jo nategujeuser posted image , miganje z nogami (to je stalnica), vlečenje za lulčkauser posted image ... skratka nenehno mora nekaj početi. Jz priznam, da me nekatere fore delajo prav živčno, nenehno miganje in brcanje z nogami pod mizo npr. ali pa razvlačevanje majic ... ne vem ti pa nič svetovati.
Mi našega samo nenehno opozarjamo, mu odmaknemo roke, pa spet opozarjamo, pa opozarjamo ... pa opozarjamo, pa opozarjamouser posted image zaleže pa itak ne nič.



Bagi. Jaz sem grizla nohte od svojega 5 leta do 31, pa še zdaj ni čisto mimo. Bila sem tisti kronični grizalec, ki je pogrizel do krvi, noht je bil dolg 5 mm ali pa še to ne. Grozljivka vglavnem.

Se čisto strinjam z Nejcko. Vem da je grozno, ampak ne ženi si preveč k srcu. Določeni gibi po nešteto ponovitvah postanejo avtomatični. Ponavadi so povezani z razmišljanjem, vzhičenostjo, pričakovanjem.. Pri meni je bilo več faktorjev. In tega se Niki dejansko ne zaveda. Če ga bo kaj naredilo nervoznega, ga bo nenehno opozarjanje. Jaz sem bila že živčna razvalina, ker so me opozarjali, na koncu že tepli po rokah.

Sama bi se poskušala kontrolirat in ga v takih momentih zaposlit tako, da ne bo mogel rok dat v ustal. To je sicer lahko rečt. Drugače pa kupi oni lak proti grizenju, ki ima samo grozen okus, pa bo sam dal roke ven..

Nič se ne sekiraj, ker si super mama. Verjemi, da bo Niki nehal grizt, če ne prej takrat ko mu bo kakšna punca rekla, da je to grdo. :)

Lepo bodi.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
5.1.2009 23:34:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 23:49:03   
frutka_
Kaj te jaz vem? Psihične težave se mi zdijo kar grob izraz. Tiki. Ajde. Dejansko pa ko pogledam vase vidim, da sem sama počela mnogo od tega pa sem normalna. Še zdaj se spomnim, da sem en čas kar brezveze navihala nos gor in ga potegnila dol z ustmi vred. Tako čudno faco sem naredla. Pa sta me mojqa dva doma opozarjala, da če tega ne neham delat, da ne bom šla v šolo. Se pravi sem bila nekje isto stara kot tvoj. Pa spomnim se da sem vedno mrdala z nogami. Da sem bila od nekdaj preveč živahna. V vrtcu so zame uporabljali izraz "nervozno živahna". Whatever that means...user posted image In da sem si bila najboljša frendica s čistilko v vrtcu. Z  Rezko.
Danes je pač tako, da vzgoji posvečamo veliko več pozornosti kot smo nekoč. In da nenehno kolebamo in se sprašujemo ali je prav. Delam dobro? Bi morda bilo bolje drugače? In moj odgovor je, da če delaš tako kot meniš da je prav. Je to edino prav.
No, malo sem skrenla s teme.
Hočem reči, da so otroci polni nekega "švunga". Če veš, da je doma "alles in ordnung"  (ne izvajate neke presije nad otroki-pa vem da jih ne!) da je pol to samo prehodne narave. Jaz podobno kot nejcko malega opozorim, včasih ga po nogi pobožam. Ko mi je že tečno ga skregam.
Mišni, če se ne motim je Volgin tamali pokašljeval. Naš pokašljuje samo takart, ko mu čistim ušesa.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 23:50:08   
frutka_
Aja, zakaj eni tega ne delajo. Vsi imajo nekaj! Zdaj smo pač našteli ene najbolj tipične. Ampak vsak otrok ima svoje finte.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Je moj otrok nervozen?
5.1.2009 23:53:08   
nejcko
Ma po moje ni neke blazne razlage za to. Jaz bi rekla le, da pač obstajajo bolj nemirni ljudje in ti pač potrebujejo neko zadovoljitev, sprostitev energije na določen način, drugi pa so bolj skulirani, pa tega ne potrebujejo. Zdaj, a je to karakterno ali psihično pogojeno, pa ne bi vedela, ampak jaz v tem ne vidim neke tragike. Ne rečem, da taka dejanja naših otrok niso moteča, ampak da bi pa to povezovala z nekimi silnimi travmami in psihološkimi stanji, pa ravno ne, no. Pa sem tudi jaz našega mulca zaradi nemirnosti in pomanjkanja koncentracije vozila k spec. pedagoginji, ampak te njegove tike sem vzela nekako skupaj v paketu z vsem ostalim nemirom.

Po vsem, kar si napisala, jaz ne bi nikoli pomislila, da ima tvoj sine kakršnokoli travmo, in prepričana sem, da je z njim vse ok, da je čisto povprečen otrok, ki mu trenutno to vtikanje prstov ponuja neko zadovoljitev. Na tvojem mestu bi ga samo večkrat opozorila, na tak nežen, šaljiv način, k psihologu ga pa zaradi tega sigurno ne bi vozila.

Jaz sem imela tudi eno precej hudo foro v otroštvu, pravzaprav sem bila stara že čez dvajset, ko sem to navado popolnoma opustila, pa je bila videti dosti bolj "nevrotična" kot vtikanje prstov v usta. Se je mama tudi obrnila po nasvet k zdravniku, pa jo je pomiril, da gre pač samo za neko vrsto zamozadovoljitve, samopomiritve.

Ne sekiraj se ... minilo bo ... enkrat, boš videla. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 8:10:55   
Volga
Ja no, pri nas je bilo tako. naš otrok ni vtikal prstov v usta, pač pa je non stop pokašljeval oz. se odhrkaval, tudi po 20 v minuti. non stop res. To je bilo v obdobju, ko smo mu vzeli dudo. Pa takrat ni bil več dojenček, mislim, da je bil krepko čez štiri leta star. No, in je to skoz počel, predvsem ob večerih, ko je gledal risanko ali bil na računalniku ali pred spanjem, skratka takrat, ko je imel prej dudo. To sem potem pri dohtarju ugotovila, ko sem mu omenila še to zadevo zraven, ko sva šla itka za nekaj drugega k zdravniku. Pa je rekel: gospa, to ni nič takega, to oz. podobne zadeev počne veliko otrok. In še: če ne bo izzvenelo v treh tednih, pridite nazaj, ker sem mislila, če bi bilo slučajno potrebno do kakšnega psihologa. Skratka, naš je to takrat počel, ker mu je bila pred časom vzeta duda in je potem to očitno imel za nadomestek zanjo.

Vendar pa je zdaj, med počitnicimi, pri šestih letih spet začel nekaj pohrkovati, tudi zelo moteče, pa je prav tako kot je začel tudi nehal, v parih dneh. Kaj pa vem, morda se na ta način odražajo na določene spremembe, če se te dogajajo, no, pri nas so se v tistem času, ko je začel pohrkovati.

Je pa še dohtar rekel, da nič opozarjanja, strogo ignoriranje, čeprav vem, da je težko, jaz se tudi nisem mogla zadržati in sem ga parkrat opozorila. Aja, potem zdaj nazadnje sem mu še karamelno mleko skuhala, češ, da je dobro za grlo, če ga grlo boli, da pohrkuje. No, kot pravim, kakor je prišlo je tudi odšlo, prijetno pa ni.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 16:48:40   
Seven*
Bagi, pri meni je šlo za mešanico vzrokov. En je bil ta, da sem bila delno hiperaktiven otrok, ki je pa moral bit vzoren (pričakovanja okolice in staršev) in sem pač to hiperaktivnost sproščala na ta način. Delno je pa res šlo za notranjo stisko - precep med zmogljivostmi in pričakovanji. Na ta način sem sproščala notranjo napetost (tako kot ti s čiki recimo, pa še ne pomeni da si nevrotična). Vglavnem, opazuj ga, ti ga najbolje poznaš...

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Je moj otrok nervozen?
6.1.2009 17:52:16   
skuštrana
Moj mali ima podobne "finte".
Z nogami brca nonstop. Je kosilo. Brca. Potiska stol. Se odriva od mize. Parkrat se je že celo gugal na velikem stolu.
Z rokami maha nonstop. Ne ve kaj bi z njimi. Jaz ga recimo obuvam, on pa poleg natika, prime in se dotakne vsega kar lahko. Steguje roke. Sprašuje. Me čoha po glavi. Ni tiho.
Govori v eno. Od trenutka ko se zbudi. Pa do trenuka ko zapre očke. Vse ga zanima. Vse vpraša. Vse komentira.
Ob sebi potrebuje in zahteva celega človeka. Občasno se zaigra sam ampak v glavnem potrebuje nekoga ob sebi, da se z njim igra


Kot bi brala o naši, s tem da so družabne igre za lizo premalo adrenalinske in je najrajši zunaj - kolo, role, sanke, voda...Karkoli, samo da je zunaj. Risanko lahko gleda največ 10 min, pa še to samo napol..Je z mislimi drugje. Ko je zapcka sebe in še vse okoli sebe.

Jaz sem ista, nimam miru nikjer..Ko čakam v vrsti se gugam na prstih, ali nekaj podobnega, samo da ne stojim pri miru...Kot mala sem grizla nohte, ampkak sem nekje pri 10 letih nehala sem pa začela grist kulije in svinčnikeuser posted image user posted image
Če sedaj pogledam nazaj mi je zelo žal, da me moji starši niso vpisali na kakšen šport, kjer bi to negativno energijo pozitivno porabila...tako pa sem jo v najstniških letih usmerjala v neumnosti.

Po moje ima vsak otrok te starosti nekakšen izpušen ventil, ker ni lahko biti majhen in velik hkrati.. Kdor bo rekel, da njegov otrok nima nobenega izpušnega ventila ali laže ali pa svojega otroka ne pozna. Nekateri si navijajo lase, drugi vlečejo dudo, prste, spet eni grizejo nohte ali pa imajo ninico, ko jo stiskajo k sebi..Pač neka vrsta varnosti po eni strani in izpuščanje frustracij in negativne energije po drugi strani. In to ne pomeni, da so živčni. Energija mora ven, pozitivna ali negativna....Jaz že full dolgo sanjam o eni boksarski vreči, obešeni v dnevni sobi..Ko bomo šli na svoje je to prvo kar bom naredilauser posted image







_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
6.1.2009 20:57:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?