|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
14.1.2009 21:13:03   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




Ne.

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
15.1.2009 16:22:42   
dolenjka
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




še enkrat, kot sem že pred dnevi napisala - NE, razlogi so pa na prejšnji strani napisani.....

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
15.1.2009 19:49:50   
marita
Odloči se sama, prisilit te noben ne more.

Jaz sem se sama odločila, da mi porod začnejo z umetnimi in ni bil noben bav, bav. Rodila sem v 1,5 h. Res je bolelo, ampak se je dalo zdržat. 5 dni pred PDP sem imela amnioskopijo in na pregledu mi je g. rekel, če želim it rodit, ker je spodaj vse naštimano, le začelo se še ni. Bila sem 3 cm odprta, maternični vrat zmehčan, plodovnica zrela. Bilo je na meni, da se odločim. Odločila sem se za sprožitev poroda z umetnimi, ker sem bila tudi psihično pripravljena. G. je po predvidevanjih rekel, da bo šlo v 2 urah. Poslali so me na klistir, ko sem končala sem bila 5 cm odprta. Potem so mi dali umetne, ki so mi prijeli takoj. No in sem dihala in sopihala tisto dobro uro in pol in je blo fertik. Po koncu sem bila čist presrečna, da je bila punčka ok, zdrava, porod je bil pa tudi za mano.

Srečno!

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
15.1.2009 19:55:31   
skuštrana
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?

NE


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
15.1.2009 21:09:54   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




JA! seveda bi dovolila.

Očitno ne veste, da nihče na tem svetu ne dela umetnih popadkov kot neko umetno stvar, ampak da so umetni popadki, tvoji lastni popadki, samo ojačani na nivo, do katerega bi prišli čez nekaj ur. Torej je čisto vseeno, ali se matram dva dni skup, da pridem do 4cm odprtosti, pa vmes nič ne spim, če je že tako namenjeno, potem se pa matram še en dan in pol z bolečinami in utrujenostjo, da na koncu nič ne morem, če so moji lastni popadki bolj švoh (da ne boste mislile, tudi taki švoh popadki lahko bolijo ko vrag, sem probala, pa od utrujenosti neprespanega bolečinskega dneva in še noči brez jest in pit ob popadkih, ki niso dovolj močni je katastrofa potem rojevat še pol dneva) ali pa da dobim umetne, mi pospešijo porod in rodim v treh urah. Seveda obstaja tudi možnost, da dobiš svoje lastne res hude popadke.

In ja, rodila sem samo na svoje popadke in rodila sem samo na "umetne" - beri moje lastne pospešene, in rodila sem tudi na kombinacijo obojega. In ni razlike. Je ni. KO so tvoji lastni popadki ta pravi, tisti ta hudi, ni razlike. Oboje boli identično mnogo, ker ko so moji lastni popadki postali tako močni, da sem se odprla od 4cm na 9 v eni uri, je bilo glih tako za umret. Ni razlike. 

Namesto da bi bila vesela, da te ne pustijo 10 dni čez rok se trest, a je vse ok, al ne, tukaj stokaš, kolk so grozni, da ti bodo pospešili porod. A ti res misliš, da bo imel otrok ali pa da boš imela ti dolgoročne psihične posledice zaradi tega, če ti sprožijo porod?

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
15.1.2009 23:34:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

In ja, rodila sem samo na svoje popadke in rodila sem samo na "umetne" - beri moje lastne pospešene, in rodila sem tudi na kombinacijo obojega. In ni razlike. Je ni. KO so tvoji lastni popadki ta pravi, tisti ta hudi, ni razlike. Oboje boli identično mnogo, ker ko so moji lastni popadki postali tako močni, da sem se odprla od 4cm na 9 v eni uri, je bilo glih tako za umret. Ni razlike. 


Tole se strinjam sicer, Gina. Tudi jaz sem rodila enkrat s svojimi in drugič z umetnimi popadki, ko zares šopa, je bolečina enaka. AMPAK! Pri Matiju so tudi mene poslali rodit 1 dan po PDP, jaz koza sem pa sledila temu napotku kot navadna neizobražena ovca brez lastne možganske krivulje. Prvič, Matija sploh še ni bil pripravljen na porod, bil je še zelo visoko, in babica in prodničar sta se najprej pol ure matrala, da sta ga mehansko (s pritiskanjem) spravila dovolj nizko, da sta mi predrla mehur. Ob tem je ginekolog preklinjal mene, otroka in ginekologa, ki me je sploh poslal rodit, če še nič ni bilo pripravljeno. Po porodu je Matija en teden samo jedel in spal, spal, spal. Sem že mislila, da je kaj narobe z njim. Po enem tednu pa je čudežno zaživel, kot vsak normalen dojenček. Ubožec mali, seveda, ko pa smo ga na silo spravili na svet očitno teden dni prezgodaj.

Z drugo besedo - če bom še kdaj postavljena v isto situacijo, nikoli več ne bom samo na podlagi neke amnioskopije, ki jo itak izvajajo samo še  v KR, letela rodit. Naj se gnete, naj se čaka. Telo (ali pa otrok) bo že sam povedal, kdaj bo čas.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 0:07:08   
Jančika_
Mene je pri Kajetanu moj G poslal na pregled v porodnišnico, ker je bilo nekaj dni pred PDP že vse mehko, malo sem bila že odprta (on ne dela sam CTG-ja, ampak pošlje v porodnišnico). In so mi rekli, da ravno nimajo nikogar v porodni in če hočem, mi lahko sprožijo. Sem se kr mal pokakalauser posted image . Vprašala sem, če mi to svetujejo in so mi rekli, da ne, da naj raje počakam, kar je bilo itak tudi moje mnenje. In sem prišla tri dni kasneje rodit z razpokom mehurja, mali je bil zunaj cak-pak. Povedati sem hotela predvsem to, da me niso nič silili in da so mi svetovali, naj se raje začne naravno. V Celju sploh pustijo zelo dolgo prek roka, trem našim celjskim čvekam so sprožili šele 10-16 (!!!) prek roka.

Pri prvem otroku so mi tik pred iztisom popadki tako ošvohneli, da so mi dali "umetne" - ne bi niti vedela, če mi ne bi povedali, isto mi je bilo to.

Tako da tri dni po PDP sprožiti kar na suho, če je vse OK...jaz ne bi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 0:33:38   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: bambina07

Hvala za vaše izkušnje in mnenja! Zdaj pa eno preprosto vprašanje, ki od vas terja samo odgovor DA ali NE:
Bi privolile v porod z umetnimi popadki samo 3 dni po PDP, kljub temu, da ne bi imele nikakršnih težav (plodovnica ok, plod ok, CTG ok, ve ok, skratka VSE OK!)?




Ne, niti pod razno.

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 7:51:12   
skuštrana
Namesto da bi bila vesela, da te ne pustijo 10 dni čez rok se trest, a je vse ok, al ne, tukaj stokaš, kolk so grozni, da ti bodo pospešili porod. A ti res misliš, da bo imel otrok ali pa da boš imela ti dolgoročne psihične posledice zaradi tega, če ti sprožijo porod?


Ampak  verjetno če je vse ok, otrok ŠE ni pripravljen pridet venuser posted image Čemu prisiljevat naravo? 3dni pred PDP? Čemu že? Da se čimprej reši....Joj, Gina, daj no...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 12:42:00   
bambina07
Punce, najlepša hvala za vaša mnenja! user posted image  Samo še potrdile ste, da moram poslušati samo sebe in svoje telo. Za vse ostalo pa bo že poskrbela mati narava. Ko bo naš dojenček pripravljen priti ven, bo že pokazal. Ne more ginekologinja preko vseh zakonov narave, ki veljajo že milijone let, in me na porod naročiti kot da grem na plombiranje zoba.

Spoštujem pa tudi mnenje drugače mislečih (npr. Gina). Oprosti Gina, ampak je razlika ali ti dajo umetne popadke na že svoje naravne, ker so pač tvoji prešibki, ali pa ti dajo umetne popadke na prazen nič - na telo, ki še nima svojih popadkov, na maternični vrat, ki sploh še ni odprt, in jasno na otroka, ki še ni pripravljen priti na svet. In Gina, sprašuješ me o tem, zakaj stokam, da bi mi porod pospešili... Kdo govori o pospešitvi???!!! Govorim o umetni SPROŽITVI, kar pa sta dva različna pojma, kajne? Samo eno retorično vprašanje: bi svojim trem otrokom pustila, da jim zobozdravnik spuli mlečne zobe še preden se ti začnejo majati?

Pa brez zamere, ne mislim nič slabega. Samo ne želim, da bi se mi zgodilo to, kar se je zgodilo prijateljici, ki jo je ginekolog naročil na porod: "Gospa, pridite rodit 2. aprila". In je prišla: zdrava, plodovnica čista, ctg ok, dojenček tudi, ona pa zaprta in brez popadkov. Rezultat: na silo so jo odpirali in ji dojenčka dobesedno trgali ven iz maternice. Travm resda nima, je spomin na njen edini porod grozen in mučen!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 13:00:38   
Volga
Ja no, Gina, tukaj si pa res malo mimo pihnila, no.

Govorimo o tem ali SPROŽITI porod, če je nosečnica recimo 3 dni čez rok in če je z otrokom in mamico vse v redu?

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 13:37:11   
tatam
Najprej da povem,da je odgovor NE,ne bi dovolila.

Kar se tiče popadkov na prazen nič pa naj ti povem,da sem jih sama dobila mesec dni pred rokom (preeklampsija),pa niso boleli nič bolj kot navadni.Razen trajalo je mogoče malo dlje.Glede na to,da je bil to moj tretji porod-dvojčki bi lahko blo konec prej kot v petih urah-no,vsaj jaz sem upala takouser posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 13:50:52   
Anonimen
to je sicer res, da so umetni al pa lastni popadki ena in ista stvar, samo da pri umetnih hitreje prideš do končne jakostiuser posted image

sam sprožitve kr tko na suho pa jaz nebi dovolila.

(odgovor članu tatam)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 14:06:36   
*AnaL*
Ne! Nebi dovolila predčasnega poroda na silo, če bi bilo z mano in otrokom vse v redu... Sem izkusila, umetne popadke - bres svojih in je bilo hudičevo boleče, pa še pomagali niso kej dosti, ker pač telo še ni bilo pripravljeno in sem po desetih urah umetnih popadkov pristala na carskem rezu...(baje je bila pa voda že malce motna oz. sta se zdravnici na AS pregovarjali:  je, ni, ja mogoče pa je, ja kar dejmo jo rajš rodit user posted image  ) Pri drugem pa se je porod začel z mojimi popadki - sicer 1 mesec prezgodej, tako da so mi dali celo 3 inekcije za zaustavitev popadkov, ampak po dveh dneh sem vseeno šla rodit in rodila precej hitreje po naravni poti...user posted image - sicer pa so mi 10 minut pred porodom sem dodali še malo umetnih popadkov, da se je zadeva mal hitreje zaključila - je bla glih izmena in smo morali mal pohitet user posted image  
  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 22:39:02   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Govorimo o tem ali SPROŽITI porod, če je nosečnica recimo 3 dni čez rok in če je z otrokom in mamico vse v redu?


Ja ok, jaz bi pri sebi hotela, da mi sprožijo. A je tolk narobe, če kdo razmišlja drugače kot ostali? Jaz bi hotela in tudi sem hotela in so mi ga sprožili. 5. dan po pdp-ju so mi ga, sem bila prejšnji dan tako zmenjena (sicer bi mi ga itak, ker mi je začela voda odtekat, ampak vseeno). So mi sprožili in bila sem vesela, ker sem nosečnost res že zelo zelo zelo zelo zelo težko prenašala. Če se prav spomnim, sem imela tudi pri prvem porodu sicer celo noč popadke, potem pa nič, nula, ampak so mi ravno tako sprožili porod, ker so se bali zaradi krvavitve, pa sem spet dobila po umetnih svoje popadke.... Je pa res, da bi jaz to hotela, namreč sprožitev poroda, če bi bilo že vse zmehčano in če bila že kaj odprta. Sem bila, pa večina jih tudi je. Če ne bi bilo telo še nič pripravljeno, tudi jaz ne bi hotela na silo sprožit. Ampak takih je precej manj kot obratno. Vprašala je, ali bi pustile? Jaz bi. (Pod pogojem, da je MV zmehčan in odprt vsaj malo.)

Ma lej, bambina, jaz bi pustila otrokom spulit mlečne zobe, če bi se jim majali, pa še ne tolk v nulo, da bi sami odpadli, motili bi jih pa. Sem to pustila. Da je lažje in hitreje zrasel zob, ki je bil spodaj. O tem govorimo, ne o puljenju na suho. Ma saj si 40. tednov noseča, pa govoriš, da nekaj ni pripravljeno. če zdaj ni, 3 dni čez 40, pa ne vem kdaj bo. user posted image user posted image zihr boš popadke dobila glih tisti dan, ko boš šla na pregled.user posted image  Bo otrok poskrbel, da se ti ne bo treba ukvarjat s tem vprašanjem.user posted image  Srečno!

< Sporočilo je popravil Gina -- 16.1.2009 22:40:37 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 22:40:53   
Anonimen
. Kako me lahko samo 3 dni po roku pošlje na umetne popadke?!!!! Se vam to zdi normalno?


Pojma nimam.
V nosecnosti nisem brala nicesar o nosecnosti in nicesar o porodu. Ce bi bila v taki situaciji, bi se odlocila po obcutku.

(odgovor članu bambina07)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 22:49:53   
caligula
Jaz sem v prvo rodila z umetnimi popadki. Kaj takega nebi nikoli več rada dala skozi. Popadki niso prav nič pospešili. Sem bila 12 ur v porodni. Zadnjih 4 ur se sploh ne spomnim vem samo da je bolelo ko . Na koncu so mi morali delati CR ker sem bila odprta samo 4 cm


kot da bi mene citiralauser posted image


_____________________________

Moj JAŠA je sonček, moj JAŠA je zlat, sladak kot bonbonček, ga vsak ima rad!

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
16.1.2009 23:26:00   
sazi
Jaz sem tudi rodila z umetnimi popadki - oz. celotno sproženim porodom 2 tedna pred PDP zaradi visokega pritiska. Je bilo pač potrebno, ker bi bila drugače preveč ogrožena, pa niti slučajno še nisem bila pripravljena na porod (pa mali tudi ne). Po vstavitvi vaginalet sem se začela odpirat, po predrtju ovojev pa so se mi začeli zelo boleči lastni popadki, ki pa niso opravljali prav veliko dela (sem se odpirala bolj počasi). Popadki (moji) so bili boleči in brez premorov vmes. Babica mi je na vprašanje, kdaj bom rodila nekako "naračunala" da še kakšnih 6-7 ur NE. Takrat se mi je svet ustavul. V glavi sem imela samo to, da česa takega niti slučajno ne bom zdržala - res popadki na ful, brez predaha vmes... Pa je bila k sreči kamlu izmena in pride ena izkušena, starejša babica z vprašanjem ali bi rada rodila še tisto dan ali naslednji (ura je bila 21). Sem rekla, da isti dan. Me je opozorila, da bo morda malo huje - ampak huje kot prenašati take bolečine še 6 ur ne bi moglo biti. Dala mi je na ful umetne popadke, bolele me je (ampak me je prej tudi), rodila pa sem v uri in pol - še zdaj sem ji hvaležna zato in sem za porod, ki me čaka čez dober mesec pripravljena kar podpisat, da bo tako, samo da ne bo huje.
Tako da z moje strani - umetni popadki- še dobro, da obstajajo.

Kar se pa sprožitve čez PDP tiče - jaz sem bolj "zajc" in ne upam tvegat. Če bi me G poslala na sprožitev, bi verjetno šla, ker če bi se zaradi odlašanja kaj zakompliciralo, si nikoli ne bi odpustila. Zdaj pa ali je to prav ali ne in kakšne razloge ima G, če je z vama vse v redu, pa ostaja v temi.

(odgovor članu caligula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 0:28:17   
Olivija
Meni so na datum PDP-ja  sprožili porod in po pravici povedano mi je prav odleglo, ker se mi je že vse skupaj vleklo (drugi otrok).

Z umetnimi popadki imam dobre izkušnje, rodila sem v 51 minutah, sem bila zelo spočita, malo me je samo to šokiralo, da je šlo tako zelo hitro.

Sem pa včeraj na nekaj pomislila, mogoče bi imela naša mlajša čisto drugačen, lažje prebavljiv značaj, če bi se rodila z drugim horoskopom; kar bi se v primeru čisto naravnega poroda. user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.1.2009 0:33:54 >

(odgovor članu bambina07)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 16:12:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina


So mi sprožili in bila sem vesela, ker sem nosečnost res že zelo zelo zelo zelo zelo težko prenašala. Če se prav spomnim, sem imela tudi pri prvem porodu sicer celo noč popadke, potem pa nič, nula, ampak so mi ravno tako sprožili porod, ker so se bali zaradi krvavitve, pa sem spet dobila po umetnih svoje popadke.... Je pa res, da bi jaz to hotela, namreč sprožitev poroda, če bi bilo že vse zmehčano in če bila že kaj odprta. Sem bila, pa večina jih tudi je. Če ne bi bilo telo še nič pripravljeno, tudi jaz ne bi hotela na silo sprožit. Ampak takih je precej manj kot obratno. Vprašala je, ali bi pustile? Jaz bi. (Pod pogojem, da je MV zmehčan in odprt vsaj malo.)



Ja ti si bila odprta pa pripravleno je blo vse pa že prej si imela svoje popadke.

Jaz nisem bila še popolnoma nič odprta, svojih popadkov čisto nič sam 3 dni sem bila čez PDP. pa so me dal roditi in na ful nabil teh umetnih tko da je blo skor že za hčerkico usodno ji je pulz ful padel. Pa  cel dan se nisem nič odprla tko da je že ob 18 zvečer kazal na CR, sam pol sem se za 4 prste mi je rekel gin. pol je pa nekak blo naravno.

sam ne govort kako je fajn če ti sprožijo če še ni nič pripravljeno ti si že bla pripravljena.  in ne govor kak je če ti sprožijo na nič k nisi probala pa brez zamere.

pa upam da ti ne bo treba

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 16:18:23   
Anonimen
vse pravite da so vam dali svečke da ste se odprle meni niso dal od tega nič sam umetne so mi na ful nabil pa babca je komaj kdaj prišla pogledat bi     blo skor enak če bi koj doma rodila.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 19:32:40   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

zaspančka: sicer še ne vem kako je ko ti voda odteče al pa ko se ti popadki začnejo doma, samo vseeno se mi pa ne zdi da bi bla to neka norišnica, da bi mogu pa zdej ful hitet pa paniko zganjat, sploh pa se niti ne ve, kako bi bilo če bo, če bi s svojimi popadki rodila, lahko gre hitr lahko pa traja, pa umetni so bolj "boleči", ker naj bi takoj na ful začel,...pa če gre vse normalno, ne vem zakaj si ne bi želela s svojimi popadki rodit,...(ps: pa da ne bo spet kšn kreg nastal, jst sm tud samo svoje mneje podala, tko da te ne obsojam, kako bi rajši ti)


ko ti voda odteče in se začne porod niti malo ni tako kot to vidmo v filmih, kjer nastane cela panika. Men je začela odtekat voda, pa sploh nism vedla da je to to. Sva se z mojim lepo v miru odločila da greva v P za vsak slučaj, ker sm bla že 7 dni čez rok. se ne mudi nikamor ko se začnejo popadki. rodila pa sm v 3 urah. user posted image tudi jst sm slišala, da so umetni popadki bolj boleči, tako da jst se verjetno ne odločila za njih. tvoja G bi te "morala" pregledovat še 1 teden po roku, potem pa hodiš na preglede v P. Vprašaj G zakaj se je tako odločila... srečno! user posted image

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 20:28:42   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja ti si bila odprta pa pripravleno je blo vse pa že prej si imela svoje popadke.

Jaz nisem bila še popolnoma nič odprta, svojih popadkov čisto nič sam 3 dni sem bila čez PDP. pa so me dal roditi in na ful nabil teh umetnih tko da je blo skor že za hčerkico usodno ji je pulz ful padel. Pa  cel dan se nisem nič odprla tko da je že ob 18 zvečer kazal na CR, sam pol sem se za 4 prste mi je rekel gin. pol je pa nekak blo naravno.

sam ne govort kako je fajn če ti sprožijo če še ni nič pripravljeno ti si že bla pripravljena.  in ne govor kak je če ti sprožijo na nič k nisi probala pa brez zamere.

pa upam da ti ne bo treba


Ja pa dobr no, saj mi sploh ne vemo, a je ona že kaj odprta al ne. Ni nič povedala. Samo zgražala se je, da je kdo sploh pomislil na to, da bi jo dal rodit, to je vse kar vemo. Govorila sem o tem, da če bi bila jaz odprta, bi jaz šla rodit. Je pa menda ja logično, da te ne dajo rodit, če si čist zaprt. Jaz sploh ne poznam nikogar, ki bi mu sprožili porod 3 dni po pdp-ju, če je bil še zaprt in MV nič zmehčan - niti ni neka splošna praksa to, kolikor mi je znano, saj menda vsak G gleda malo na to, da ne bo imel preveč dela in matranja pri porodnici, kar bi pač ob popolnoma zaprtem in nezmehčanem MV itak vedel, da ne bo šlo na izi, tolk trapast pa menda povprečen dohtar vendarle ni. In to sem jemala pri mojem odgovoru v zakup, se mi ni zdelo da je treba o tem še razpravljat. Treba je gledat kompleksne situacije, brat med vrsticami, kajti če si v življenju zelo dobeseden, zamudiš mnogo, predvsem zgubljaš čas z nerazumevanjem.

In ne, nič se ne jezim na tiste, ki ne bi šle rodit. Pač ne bi šle. ok je tako. Vsak se odloči po svoje, a ne. In prav je tako. Še bolj prav bi bilo, da bi upoštevali vsakogar v porodnišnici in ne določali svoja pravila - razen če bi šlo za zdravstvno stanje, ki nečesa ne dopušča. Samo ni mi jasno, zakaj se jezite na koga, ki bi šel rodit na umetne. Ne, to mi ni jasno. Različni smo. OK je tkao, da smo različni.

Aja,še to anonimna. Tudi mene je bolelo tako zelo zelo, da sem pri vsakem popadku mislila da bom skup padla, me je zelo zmanjkovalo od bolečin. Poznam to. Pa tudi poznam kako je, ko ne veš, a bo z otrokom vse v redu. V Lj. so mi otroka skor zašuštrali zaradi njihove malomarnosti in nestrokovnosti. Ob mojih lastnih popadkih. Nobeni popadki niso fajn stvar. Nobeni. Pri vsakih sem mislila crknit. Ne razumem kako lahko sploh kdo hodi ob popadkih, očitno nekateri pač niso tolk "oživčeni", pa ne čutijo toliko, da jih toliko ne boli. nekatere pa nas. Z umetnimi popadki ali z lastnimi.  In vsaki bi rekla, naj gre rodit z EA, ker tolk se matrat brez veze je res neumnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
17.1.2009 21:23:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: umetni popadki-vaše mnjene
17.1.2009 22:08:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ja ti si bila odprta pa pripravleno je blo vse pa že prej si imela svoje popadke.

Jaz nisem bila še popolnoma nič odprta, svojih popadkov čisto nič sam 3 dni sem bila čez PDP. pa so me dal roditi in na ful nabil teh umetnih tko da je blo skor že za hčerkico usodno ji je pulz ful padel. Pa  cel dan se nisem nič odprla tko da je že ob 18 zvečer kazal na CR, sam pol sem se za 4 prste mi je rekel gin. pol je pa nekak blo naravno.

sam ne govort kako je fajn če ti sprožijo če še ni nič pripravljeno ti si že bla pripravljena.  in ne govor kak je če ti sprožijo na nič k nisi probala pa brez zamere.

pa upam da ti ne bo treba


Ja pa dobr no, saj mi sploh ne vemo, a je ona že kaj odprta al ne. Ni nič povedala. Samo zgražala se je, da je kdo sploh pomislil na to, da bi jo dal rodit, to je vse kar vemo. Govorila sem o tem, da če bi bila jaz odprta, bi jaz šla rodit. Je pa menda ja logično, da te ne dajo rodit, če si čist zaprt. Jaz sploh ne poznam nikogar, ki bi mu sprožili porod 3 dni po pdp-ju, če je bil še zaprt in MV nič zmehčan - niti ni neka splošna praksa to, kolikor mi je znano, saj menda vsak G gleda malo na to, da ne bo imel preveč dela in matranja pri porodnici, kar bi pač ob popolnoma zaprtem in nezmehčanem MV itak vedel, da ne bo šlo na izi, tolk trapast pa menda povprečen dohtar vendarle ni. In to sem jemala pri mojem odgovoru v zakup, se mi ni zdelo da je treba o tem še razpravljat. Treba je gledat kompleksne situacije, brat med vrsticami, kajti če si v življenju zelo dobeseden, zamudiš mnogo, predvsem zgubljaš čas z nerazumevanjem.

In ne, nič se ne jezim na tiste, ki ne bi šle rodit. Pač ne bi šle. ok je tako. Vsak se odloči po svoje, a ne. In prav je tako. Še bolj prav bi bilo, da bi upoštevali vsakogar v porodnišnici in ne določali svoja pravila - razen če bi šlo za zdravstvno stanje, ki nečesa ne dopušča. Samo ni mi jasno, zakaj se jezite na koga, ki bi šel rodit na umetne. Ne, to mi ni jasno. Različni smo. OK je tkao, da smo različni.

Aja,še to anonimna. Tudi mene je bolelo tako zelo zelo, da sem pri vsakem popadku mislila da bom skup padla, me je zelo zmanjkovalo od bolečin. Poznam to. Pa tudi poznam kako je, ko ne veš, a bo z otrokom vse v redu. V Lj. so mi otroka skor zašuštrali zaradi njihove malomarnosti in nestrokovnosti. Ob mojih lastnih popadkih. Nobeni popadki niso fajn stvar. Nobeni. Pri vsakih sem mislila crknit. Ne razumem kako lahko sploh kdo hodi ob popadkih, očitno nekateri pač niso tolk "oživčeni", pa ne čutijo toliko, da jih toliko ne boli. nekatere pa nas. Z umetnimi popadki ali z lastnimi.  In vsaki bi rekla, naj gre rodit z EA, ker tolk se matrat brez veze je res neumnost.



Gina sej te nič ne obsojam če bi ti šla rodit  da ti sprožijo to je tvoja stvar,  sam pr men je blo tko da ta ginekolog ni bil sploh moj gin. ampak ko te on dobi v roke pa da si mal čez rok pa da ma še pomožnosti frej porodno sobo te da rodit in tko je blo pri men brez da bi bla kej odprta itd.

pa oprost k se nisva zastople kaj točen kera misli.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?