|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
23.1.2009 18:46:42   
* Mateja *
Tud jaz delam v vrtcu. Jaz imam čez dan okna zaprta, sploh če je zunaj mraz. MOrda imamo na obrliht odprto okno pod stropom pri kopalnici. Drugače pa okna vsa na stežaj odprem in gremo ven iz igralnice ali na hodnik, ali v telovadnico, v sosednjo skupino na obisk, sprehod in ta čas se nam vse lepo prezrači in napolni s kisikom. KO pridemo nazaj, okna zapremo in se igramo! Enostavno ko pasulj. Čez poletje pa imamo vse odprto, ker če ne je za crknit. Je pa tako, da sem občutljiva na prepihe, zato zapiram tudi ko pomočnica okna odpira. 

(odgovor članu sonček balonček)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
23.1.2009 18:56:34   
pravljična
pri nas hodijo pri -8 st.C ven za 1,5 ure in potem, ko pridem po otroka ima temperaturo skoraj 39, vzgojiteljica pa še opazila ni, pa je bila hči edina v vrtcu (vsi so seveda zboleli); ne vem od koga se je lahko "nalezla", če je bila edina;

kar pa se tiče spanja....pri nas jih pokrivajo čez glavo; ko sem enkrat to po naključju odkrila, sem skoraj znorela, njen argument je bil, da tako prej zaspijo; posledica tega pa je, da se hči sedaj boji odeje, da v vrtcu še nikoli ni spregovorila ene besede, doma pa govori, da zjutraj joka kot dež, ko jo oddam.....po spanju je vedno čisto premočena in potem gre taka ven....ko pa cele skupine zbolevajo, so pa itak vse vesele, da imajo manj dela.....zdi se mi zamalo, da niso niti tako sposobne, da bi enega otroka uspele ohraniti zdravega....ko pridem zjutraj v vrtec pa itak začnejo šele kurit in je cca 10 stopinj - posledično so oblečeni kot medvedje....

popolnoma se strinjam s tem, da je spanje pri odprtih oknih nedopostno; to delajo tudi v našem lokalnem vrtcu (da imajo manj dela, mi je rekla kolegica, ki dela tam), zato sem hči vpisala v zasebnega, ki je pa druga žalost.....

....in sedaj iščem nov vrtec.......

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
23.1.2009 20:37:25   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: pravljična

pri nas hodijo pri -8 st.C ven za 1,5 ure in potem, ko pridem po otroka ima temperaturo skoraj 39, vzgojiteljica pa še opazila ni, pa je bila hči edina v vrtcu (vsi so seveda zboleli); ne vem od koga se je lahko "nalezla", če je bila edina;

kar pa se tiče spanja....pri nas jih pokrivajo čez glavo; ko sem enkrat to po naključju odkrila, sem skoraj znorela, njen argument je bil, da tako prej zaspijo; posledica tega pa je, da se hči sedaj boji odeje, da v vrtcu še nikoli ni spregovorila ene besede, doma pa govori, da zjutraj joka kot dež, ko jo oddam.....po spanju je vedno čisto premočena in potem gre taka ven....ko pa cele skupine zbolevajo, so pa itak vse vesele, da imajo manj dela.....zdi se mi zamalo, da niso niti tako sposobne, da bi enega otroka uspele ohraniti zdravega....ko pridem zjutraj v vrtec pa itak začnejo šele kurit in je cca 10 stopinj - posledično so oblečeni kot medvedje....

popolnoma se strinjam s tem, da je spanje pri odprtih oknih nedopostno; to delajo tudi v našem lokalnem vrtcu (da imajo manj dela, mi je rekla kolegica, ki dela tam), zato sem hči vpisala v zasebnega, ki je pa druga žalost.....

....in sedaj iščem nov vrtec.......



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pomojem je edina rešitev, da ostaneš doma...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
24.1.2009 7:09:38   
pravljična
morda pa res, glede na (ne)sposobnost varušk!!!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
24.1.2009 9:15:19   
muška
Meni pa ni jasno kaj imate tako proti zračenju?  OK, zdi se mi nedopustno, da bebeki spijo pod oknom oz. pri oknu, ki je odprt, zunaj pa minus.  Ampak drugače? Kaj a ve doma nič ne zračite?  Mi doma vsi spimo pri odprtih oknih, tudi pozimi, poleti pa itak. Si ne morem predstavljat, da bi spala pri zaprtem oknu! Odprta imam še balkonska vrata! Čudakinja user posted image   

No, jaz se preko vrtca nimam kaj za pritoževat, ker sta moja dva pobalina zdrava; mogoče pa je k temu doprineslo ravno to, da ju ne zavijam v vato?


No, pa še ena pripomba o nezaposlenih mamah; lansko leto sem bila brezposelna, torej sem očitno hodila okrog po kavicah in tako dalje. No ne glede na to kje sem tisti čas visela -konstruktivno časa že nisem zapravila a ne? , vrtec ni bil brezplačen, ampak sem ga kar lepo plačevala.

(odgovor članu PIRANJA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
24.1.2009 13:42:22   
tanjusi
No, jaz se preko vrtca nimam kaj za pritoževat, ker sta moja dva pobalina zdrava; mogoče pa je k temu doprineslo ravno to, da ju ne zavijam v vato?

ma jaz tudi, sam jih pa res nikoli nisem nekaj cartljalain preveč čuvala, čeprav sta že oba v šoli, pa nistaniti v vrtcu niti v šoli skoraj nikoli do sedaj manjkala zaradi bolezni, al pa mam tako srečo.user posted image


_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
24.1.2009 21:31:06   
atanja
Jaz se pa niti ne obremenjujem toliko s tem ker zaupam našim vzgojitelcami. Ko vidim kako ga sprejmejo, in se ves čas z njimi ukvarjajo-tako da če imajo prepih so tudi one ne prepihu in mislim da bi opazile če bi bil prepih tak da mi otrok zboli.

Je pa tako da včsih se otroka že notri pripelje preveč oblečenega, notri se prepotijo, in potem ko gredo ven zbolijo. Jaz  sem opozorila da mu je hitro vroče iin vedno gledajo da neprešvica.

Mi imamo( razen zdaj ko je bilo -14) ponoči na strežaj odprata okna pa niso visoka, in mali zaradi tega ni zbolel še. 

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: vrtec in spanje pri odprtih oknih
29.1.2009 20:32:29   
atevc
Že dolgo spremljam razprave na forumu, predvsem zato, ker me zanima, kakšno mnenje imate starši o vrtcih. Včasih sem zelo žalostna. No, današnje branje, me je pa končno razjezilo in sem se odločila, da se oglasim. Pa ne samo zaradi staršev ampak tudi zaradi vzgojiteljic ali pomočnic, ki komentirajo. Vsem staršem, ki imate pomisleke, dileme ali pripombe- prosim, takoj, ampak takoj se obrnite na vzgojitelja- vzgojiteljico, kajti povpraševanje po mnenju drugih starše vam ne bo prineslo popolne rešitve. Vidim, da je veliko staršev vrcem naklonjeno, veliko pa je tudi takih, ki z vrtcem niso zadovoljni. Mislim, da se težave z dobro komunikacijo in vzajemnim zaupanjem dajo rešiti. Če ne gre, potem gremo naprej, takoj, ko vas nekaj zmoti. Sem pa ob tem konkretnem primeru ( in še nekaterih drugih, ki jih berem) strašno besna na moje "stanovske" neprofesionalne kolegice, ki govorijo o starših, ki so brezposelni, ki so na kavicah, ki špionirajo... To nas res ne sme motiti. Svoje delo moramo vedno opravljati za dobro otrok in to naj bo varno in čimbolj zdravo. Ne izključujem napak posameznikov, vendar si ne predstavljam, da so povzročene namenoma (vsaj upam in si močno želim) in da so napake takšne, ki bi povzročale trajne posledice. Zato dragi starši, takoj-ampak takoj- ko vas nekaj zmoti, povejte, se dogovorite za razgovor, če ne gre na nivoju vzgojitelj -starš, se posvetujete z vodjo ali svetovalno delavko - razrešitre probleme! Kajti, če nekdo dela prepih, bo vaš otrok še vedno bolan, kljub temu, da ste povprašali starše na forumu. Če pa je bilo prezračevanje ustrezno, je možno, da se je vaš otrok okužil zaradi množice infektov, ki jih otroci, starši in vzgojitelji prinašamo v vrtec, kljub vsem ukrepm - in prezračevanje (ustrezno) je eden od ukrepov.
Ja, delam v vrtcu, z vso odgovornostjo in željo, da bi bili otroci čim manj bolani in tudi naše vzgojiteljice, ki imajo veliko prisotnost so zadovoljne, ker so prepričane, da skrbijo tako za zdravo fizično in psihično počutje otrok. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?