|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 14:47:18   
Rožica I
Živim že od rojstva v Mb. Tako da poznam blokovska naselja, kot tudi del s starimi vilami. Verjamem, da se nekomu lahko zdi mesto total mimo, sploh, če naleti na kakšno bebasto/brutalno/ primitivno/omejeno skupino ljudi, ki jih, roko na srce, imamo za izvoz. Mb je bil dolgo časa delavsko mesto, vplivi se še včasih zaznajo..
Skratka izkušnja nas zaznamuje, torej vse izhaja iz nas samih user posted image .
Ravno včeraj sva s sinom prepešačila strogi center ob mraku, tako en izi sprehod do knjižnice.. Najprej grad, ki pravilno osvetljen, buri domišljijo iz preteklosti, potem vzdolž glavnih ulic stare vendar obnovljene hiše, ki imajo prekrasne haustore, ki vodijo v notranja dvorišča. Ste se kdaj zavzeli za detajle pri recimo mestni knjižnici- okoli Rotovža, ob samem mraku? Pa podstrešna stanovanjca, okenca, linice, terase, balkončke...Ste kdaj s pogledom ujeli Maribor v dlan iz razglednega stolpa Slomškove cerkve, ali Piramide ali Kalvarije?.. Ali pa prečkali Koroško cesto in se skozi ozke ulice prebili k Dravi? Ste opazili majhna negovana dvorišča, vmes, kot detajlček mimogrede? Ali prehodili Mestni park po dolgem in počez? Ste vedeli, da je bil v 17. in 18.st ta naš znameniti park eden najlepših v tem delu Evrope? In še zmeraj ostaja eden biserov našega mesta.. Pohorje, kot so že predhodnice/ki omenjale/i, da ne zgubljam besed..
Kakorkoli, meni je tu lepo user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   [Brisano sporočilo]
23.1.2009 14:47:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katey)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 14:52:00   
Katey
To imaš prav, ampak so mi pokazali tudi mesto in njegove lepote user posted image .

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 14:52:48   
Katey
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: Katey

Priznam, kdaj pa kdaj tudiuser posted image . Je bilo pa fino.


Smo že bližje kaj "stoji" za totimi mariborčani, da so tako topli in odprti. user posted image


A dej no user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 15:03:29   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

velikokrat sem od kakega turista slišala, da je Mb mesto brez duše. po čem bi, mariborčanke in mariborčani, bilo vredno si to mesto zapomniti? kaj menite ljubljančani in ljubljančanke, ter ostali, o tem mestu? kaj bi naj turistu ostalo v spominu? pa ne mi zdaj s takimi kot je 100-letna trta...

prvič slišim kaj takegauser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 16:09:05   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

velikokrat sem od kakega turista slišala, da je Mb mesto brez duše. po čem bi, mariborčanke in mariborčani, bilo vredno si to mesto zapomniti? kaj menite ljubljančani in ljubljančanke, ter ostali, o tem mestu? kaj bi naj turistu ostalo v spominu? pa ne mi zdaj s takimi kot je 100-letna trta...

prvič slišim kaj takegauser posted image



več vas je, ki slišite kaj takega...no, verjemite mi, da mi je že dosti kolegov in znancev povedalo prav to. sploh pa zvečer, ko se zdi, da si v mestu duhov..., nikjer nobenega, mesto ne živi...
pa saj če se mariborčani pogovarjajo med sabo, sigurno ne bojo govorili v kakšnem bednem mestu živijo..a pa še eno vprašanje za prave mariborčane: center v new york-u je time square, zg ima trg bana jelačiča, lj ima prešernov trg, kaj je center v mb?

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 16:14:59   
Anonimen
Ne vem, če bi lahko tej izjavi verjela, namreč ko moje sošolce ( študente) vprašam zakaj so prišli ravno v Mb in ne v drugo mesto (recimo Lj), mi odgovorijo, da smo v MB bolj odprti ljudje in ne delujemo vzvišeni, ter da je mesto majhno in se lahk hitro kam umakneš, ampak še vedno je dovolj vsega na kupu - trgovin, lokalov  študenskih čag...

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 16:22:38   
BUŠICA
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

zakaj so prišli ravno v Mb in ne v drugo mesto (recimo Lj),


bolj verjetno bo, zato, ker je mb cenejši...ali pa so tisti, ki se niso uspeli vpisati v lj...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 16:50:29   
muška
Kako to misliš, da je zvečer MB mesto duhov? A v Lj ali po drugim SLO mestih pa po ulicah plešejo al kako, al pa ti še nisi bila v nobenem lokalu zvečer.
In kako ne veš kaj je center? TimeSquare zagotovo ni "center", ampak je DEL centra.  In tudi v MB imaš del centra kođak recimo, če bi že rada imela trg.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 16:51:30   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

zakaj so prišli ravno v Mb in ne v drugo mesto (recimo Lj),


bolj verjetno bo, zato, ker je mb cenejši...ali pa so tisti, ki se niso uspeli vpisati v lj...


si ti kadila danes kaj bušica? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:38:47   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA
kaj menite ljubljančani in ljubljančanke, ter ostali, o tem mestu?

Glede na to, da sem se tam izgubila user posted image ... nimam pripomb čez MB. Nekajkrat sem bila tam in vsakič mi je bilo po svoje cool. Mesto ocenjujem po ljudeh in s Štajerci sem zadovoljna.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:38:51   
Freycha
No, na to temo se skoraj morm oglasiti.

27. let sem živela v Ljubljani, potem se preselila v "predmestje" Maribora. Razlika je očitna in verjemite mi, da se ne bi nikoli več vrnila v Ljubljano. Res je, da je mogoče nočnega življenja v Lj več, kot tu, a jaz tega tu ne rabim, zato tudi ne pogrešam. No, mogoče kak klub v stilu Orto bara mi edino manjka......

Sicer pa je res tako, da v LJ ljudje precej en mimo drugega živijo. Tempo je hitrejši, dlje se dela, več se dela, drugače se dela.... živi se v spalnih naseljih, kjer (razen mogoče štepanjskega naselja) zelenja skoraj ne vidiš več oz. veliko manj, kot recimo v MB (razen Nove vasi mogoče). Ljudje so tu veliko bolj prijazni, dobrosrčni, odprti. Življenje je tu kvalitetnejše, naenkrat ugotoviš, da denar ni vse in kar se mi zdi najbolj pomembno je to, da se veliko večkrat zbudim v sončno jutro, kot pa v tipično ljubljansko meglo.

Če nekdo meni, da je Maribor mesto duhov, potem ni hodil po centru ljubljane v soboto ob recimo 15h..... je tudi mesto duhov. V BTC-ju se tre ljudi, center mesta je pa prazno......

Ta klasifikacija mi je kar nekaj in mene to sploh ne bi ganilo, ker se s tem ne strinjam 100%. Je pa seveda odvisno od tega, kaj nekomu pomeni...... pa še vseeno mislim, da se za vsakega nekaj najde. V končni fazi, kje bi si pa lahko Ljubljana privočila tak luksuz, ki ga ima Maribor - skoraj zraven centra mesta smučišče.....

Pa še nekaj malega na temo zavisti Mariborčanov zaradi Ljubljane. Tega tudi jaz nisem razumela, dokler nisem začela tu živeti in se z ljudmi pogovarjati.
Tisti štajerci, ki so ostali v MB, v LJ ne bi hoteli živeti, ker jim tako mestno življenje ne ustreza. Se z njimi čisto strinjam. Kar pa štajerci zavidajo Ljubljani in ljubljančanom (čeprav slednji nimajo ravno neke veze s tem) je pa centralizacija, ki je v SLO tako očitna. Dokler se nisem preselila sem, tega nisem dojemala, sedaj pa ko tu
živim in ko vidim iz druge perspektive, se pa strinjam, da sta politika in gospodarstvo čisto preve centralizirana glede na to, kako je SLO mala.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:41:18   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Dejstvo je, da v ljubljani nikoli ne naletiš na kakšno medobčinsko nestrpnost.




to je sorry, ampak en navaden bullshit...... Veš, kaki pretepi so se dogajali v sami LJ med občinami? Smo iz štepanjskega naselja recimo prišli na Fužine na šolo na ples, so bili eni takoj tepeni...... pa ok, to je srednješolsko, pa vseeno je nemogoče trditi, da medobčinskih nestrpnosti ni.

Sicer pa tudi pozabljate, da v LJ živi vedno manj čistokrvnih Ljubljančanov. Pa da se preseljujejo ljudje iz drugih koncev SLO v LJ.......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:42:02   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA



več vas je, ki slišite kaj takega...no, verjemite mi, da mi je že dosti kolegov in znancev povedalo prav to. sploh pa zvečer, ko se zdi, da si v mestu duhov..., nikjer nobenega, mesto ne živi...
pa saj če se mariborčani pogovarjajo med sabo, sigurno ne bojo govorili v kakšnem bednem mestu živijo..a pa še eno vprašanje za prave mariborčane: center v new york-u je time square, zg ima trg bana jelačiča, lj ima prešernov trg, kaj je center v mb?



Pa kaj za vraga te tako moti Mariboruser posted image  Praviš da kolegi, znanci niso bili navdušeni............potem pa ti se sprašuješ zakaj nima Mb centrauser posted image  Seveda ga ima, kot je že ena uporabnica prej napisala. Torej gre tebi nekaj v nos. Pa kaj če enim ni všeč, vsi smo si različni. Jaz sem že od rojstva tukaj in pazi to............. sem v centru mesta. Aja, saj nimamo centra, torej sem v mestu brez duše in mestu duhovuser posted image





_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:46:47   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

več vas je, ki slišite kaj takega...no, verjemite mi, da mi je že dosti kolegov in znancev povedalo prav to. sploh pa zvečer, ko se zdi, da si v mestu duhov..., nikjer nobenega, mesto ne živi...
pa saj če se mariborčani pogovarjajo med sabo, sigurno ne bojo govorili v kakšnem bednem mestu živijo..a pa še eno vprašanje za prave mariborčane: center v new york-u je time square, zg ima trg bana jelačiča, lj ima prešernov trg, kaj je center v mb?


brez zamere, kaj ti bom zdel enapisala, samo si ne zaslužiš imeti v profilu napisano kraj: MB!!

A si že slišala za grajski trg, pa Glavni trg, pa trg svobode??

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 17:49:45   
Vrtnica79
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha


brez zamere, kaj ti bom zdel enapisala, samo si ne zaslužiš imeti v profilu napisano kraj: MB!!





user posted image

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:00:47   
ssevin
Halo Bušica, dokler se po mb-ju šetajo take pičoze kot sma jaz, jana73,marogica, freycha, Rožica1 pa čak i naš Bakfark, boli k. ostale če je kaki kip v Mariboru al pa ne. 

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:13:03   
soncece24
Maribor je zakon user posted image To je vse od mojega mnenja user posted image

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:26:51   
puncica
Tudi jst sem štajerka živim na gorenjskem in se vozim v službo v Ljubljano in moram reči da na štajerskem koncu so ljudje res ful bol topli in odprti, ni problema če sediš z neznancem, vedno so pripravljeni za žur in so ful večji veseljaki, ko sem začela hodit z mojim možem nisem mogla verjet kako hladni so na tem koncu, pa ni to ljubljana pač pa gorenjska za rojstne dneve se komaj da voščili, ljubčki so bolj redkost kot kaj drugega, pri nas smo se za vse RD, voščila polubčkali s tem ko tega tle ni in sem jst vedno v dilemi al voščit  samo tako hladno al kaj, na najini poroki so štajerci nardil totaln žur, vina je bilo čist premal na mizah s tem da je večina gorenjcev sedela pol noči za mizo ko ene limone in srkala deci vina, pa ne vem al se mi vsem prilagodimo al kaj hudiča je narobe s temi ljudmi. Tle se mi zdi da se vse odvija ful bolj en mim drugega. Ljubljana pa je spet razred zase, sama sem imela totaln strah ko sem začela službovati tukaj, kako me bodo sprejeli pa to,  ampak sem se hitro navadila in moram reči da nikol nisem imela kakih večjih težav ker sem štajerka, je pa res da je par osebkov v službi ki delujejo ful ignorantsko do mene ampak to je njihov problem ne moj in ne vem če je fora v tem da so ljubljančani bol to da so čudni v glavi.

Glede mest pa sta mi LJ in MB skor priglih povsod ljudje nekam hitijo, mi je pa MB res bolj všeč zato se pač v MB kljub temu da nisem mariborčanka boljše počutim, kot v LJ.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:26:52   
Mešamdrek
IZVIRNO SPOROČILO: ssevin

Halo Bušica, dokler se po mb-ju šetajo take pičoze kot sma jaz, jana73,marogica, freycha, Rožica1 pa čak i naš Bakfark, boli k. ostale če je kaki kip v Mariboru al pa ne. 


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:27:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica
Prvič slišim, da bi naj Mariborčani bili nevoščljivi Ljubljaniuser posted image user posted image user posted image WTF?user posted image  


Se strinjam, halo?? Sem že bila v Lj in tistega smrada, neizmerne gužve ob vsaki uri in samega "betona" jim res ne zavidam, niti najmanj.
Sama sem zelo ponosna da sem doma v Mariboru, pa ne mislim nič slabega o Ljubljani, niti najmanj. Ti nenehni prepiri se mi zdijo resnično otročji.

(odgovor članu mehurčica )
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:29:22   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*

IZVIRNO SPOROČILO: mehurčica
Prvič slišim, da bi naj Mariborčani bili nevoščljivi Ljubljaniuser posted image user posted image user posted image WTF?user posted image  


Se strinjam, halo?? Sem že bila v Lj in tistega smrada, neizmerne gužve ob vsaki uri in samega "betona" jim res ne zavidam, niti najmanj.
Sama sem zelo ponosna da sem doma v Mariboru, pa ne mislim nič slabega o Ljubljani, niti najmanj. Ti nenehni prepiri se mi zdijo resnično otročji.


Kap jih bo.user posted image


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:31:33   
Kerensa*
Mene ne bo. user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:32:33   
diva 4
MARIBOR user posted image user posted image user posted image , MARIBOR user posted image user posted image user posted image , MARIBOR user posted image user posted image user posted image  !!!!
Ja , derem se, ker  ne morem drugače povedati , kak ga mam rada .

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 18:36:04   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: *TaMiKaaaa*
Sem že bila v Lj in tistega smrada, neizmerne gužve ob vsaki uri in samega "betona" jim res ne zavidam, niti najmanj.



kot da je v MB kej drugače user posted image očitno še nisi bla na deželi user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?