|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:38:02   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kar se pa centralizacije tiče je pa to iz enega čisto preprostega razloga. Kopra do Ljubljane je približno enako kot od Ljubljane do Maribora. Simpel ko pasulj.





kaj ma pa to zdej veze?

govorila sem o politični in gospodarski centralizaciji........

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:39:35   
kalbo
Ka te z mano jeuser posted image ....ja žabar sn ne!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:40:46   
kalbo
se mi zdi, da ti v povprečju poznaš enega Mariborčana, pa še ta se je preselil v LJ.........


Vidiš, motiš se. mam sorodnike v MB, pa ne malo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:41:47   
Freycha
jaz sem tut žabarka, verjetno bolj kot ti, ker sem ljubljanska staroselka (pomeni, da so že generacije izhajale iz LJ), pa nisem tega, kar sedaj pišem razumela, dokler se nisem preselila na štajersko........ zato prosim, ne preveč napletat.....

< Sporočilo je popravil Freycha -- 23.1.2009 20:42:02 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:42:16   
Kerensa*
Dej pejte rajš fu*at, no... to pa mnde ja počnejo v LJ in MB, a ne? user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:43:12   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ka te z mano jeuser posted image ....ja žabar sn ne!



Ti kar bodi žaba, samo ne daj tej komični temi kakšnega resnejšega pomena, vsaj tokrat no.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:44:28   
kalbo
aj ma pa to zdej veze?

govorila sem o politični in gospodarski centralizaciji........


Ja, jest pa o razlogih za to centralicacijo. Prestavi recimo Mobitel...pa ne v MB, bodva še mal bolj ekstremna, postaviva ga v Mursko soboto, al pa raj v Lendavo. To bi blo kilometrov viška. Mobitel ma po celi Sloveniji nekaj nad 1000 baznih postaj. Kje je met racionalno sedež, da pokriješ celo Slovenijo. v Murski, al v Ljubljani?

Če bi bil parlament v Mariboru, to nebi blo fer recimo do poslancev iz Jesenic, al pa iz Nove Gorice recimo. Pa še ti lahko takih primerov naštejem.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:50:12   
kalbo
Ti kar bodi žaba, samo ne daj tej komični temi kakšnega resnejšega pomena, vsaj tokrat no.


Jest to temo jemljem zelo komično, sam na eno resno vprašanje sem dal resen odgovor.
Drugače sem pa rešil enkrat en konflikt, ki bi se lahko končal precej boleče za nas žabare.
Pijemo ga mi v Luciji pred šotorom, ko se primaje mimo gruča Mariborčanov, pa se sliši...ka te to, žabari....pa so se primajal zraven in začel urtrujat...ka te to pijete...a union...ka laško ni dobro al ka...jest pa tipu snamem piksno iz rok, natočim not ledeni čaj od uniona in mu preden dojame rečem, naj proba.....najbrš je probal od začudenja, pol se pa sliši....čuj to je pa dobro....sm reku, ja mešanca med laškim in unionom. Smo ga pil še cel teden skup....Mariborčani in Ljubljančani. Prov komot bi se pa tud stepli tist večer.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:50:34   
Freycha
pozicija Ljubljane je le pripraven izgovor za načrtno centralizacijo.

Zdej pa ti meni povej. Naredijo na Dravi center vodenja za HSE, sedež dajo potem v LJ, in iz štajerskega in koroškega konca se folk vozi v LJ, ker so strokovnjaki na tem področju...... tajnice in pravniki in vsi ostali pa so iz LJ, ali pa so preseljeni iz drugod v LJ.

Pa če se enemu štajercu, primorcu, dolenjcu ali gorenjcu ni težko preseliti iz njihovega kraja v LJ, da delajo, zakaj bi se potem tem istim osebam bilo težko preseliti kam drugam? Po drugi strani bi pa ohranjali močno delovno silo po celi SLO, ne samo v LJ......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:51:48   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Pa če se enemu štajercu, primorcu, dolenjcu ali gorenjcu ni težko preseliti iz njihovega kraja v LJ, da delajo, zakaj bi se potem tem istim osebam bilo težko preseliti kam drugam?

Klinc, ni se jim treba, če so pa službe z najvišjimi plačami večinoma v LJ.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:55:00   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Pa če se enemu štajercu, primorcu, dolenjcu ali gorenjcu ni težko preseliti iz njihovega kraja v LJ, da delajo, zakaj bi se potem tem istim osebam bilo težko preseliti kam drugam?

Klinc, ni se jim treba, če so pa službe z najvišjimi plačami večinoma v LJ.


sej so tudi stroški višji, krota user posted image

selijo se zato, ker je lažje dobiti službo, mogoče celo v njihovem fohu, več možnosti napredovanja je, več vsega - zaradi centralizacije.....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:55:14   
kalbo
pozicija Ljubljane je le pripraven izgovor za načrtno centralizacijo.


Sej drugače men dol visi za to in se mi ne da pregovarjat. Iz LJ do Maribora je uro petnajst, če počas voziš....a ti sploh veš, kolk kilometrov na dan naredi v službo pa nazaj povprečen Nemec, tko da vožnja iz Maribora do Ljubljane ni ne vem kaka tragika.

Delam veliko s Prekmurcem, ki je doma iz Goričkega....tko še uro petnajst če ma srečo od Maribora. Pa veš temu tipu ni panike bit ob osmih zjutraj na sestanku v LJ. Vsi drugi pa jamrajo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:55:35   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

zakaj so prišli ravno v Mb in ne v drugo mesto (recimo Lj),


bolj verjetno bo, zato, ker je mb cenejši...ali pa so tisti, ki se niso uspeli vpisati v lj...

----------------------
Se strinjam tule z Bušico user posted image . Tudi sama bi raje šla kot študentka v LJ, kot ostala v Mb, ampak sem šla na faks, ko sem že imela user posted image , tako da je bil potem tudi Mb uredu user posted image .
Hočem reči, Mb je krasno mesto, vendar nekega pravega nočnega življenja tu ni. Je pa tudi res, da je tako, kot si napraviš. Mi, ki smo malo starejši EMŠO, se imamo lahko fino kjerkoli, ker znamo živet, ne user posted image .. Ta mladi pa rabijo kakšno večje mesto za poduhat. Ampak mi smo znali cenit bližino LJ, ZG, Gradca, Dunaja...
V Mb-ju je v, recimo, torek zvečer ali ponoči, res kot v mestu duhov, ampak za stare MB mačke, je torek pravi dan za žur user posted image !

Skratka...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:57:44   
Freycha
a ti  veš, koliko je Nemčija večja od SLO in s tem se tudi prevoz na delovno mesto nekako podaljša, ne? a pa veš, kakšne boljše plače imajo in kolk imajo boljše plačane prevoze?

lej, sej to je res zgodba, ki se ne bo nikoli končala.... samo mogoče sem ti hotela malo ponazoriti, zakaj so nekateri štajerci (pa tudi dolenjci, gorenjci in primorci, pa prekmurci, prleki in korošci, da o belokrajncih ne govorim) jezni na Ljubljano......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 20:59:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
Pa če se enemu štajercu, primorcu, dolenjcu ali gorenjcu ni težko preseliti iz njihovega kraja v LJ, da delajo, zakaj bi se potem tem istim osebam bilo težko preseliti kam drugam?

Klinc, ni se jim treba, če so pa službe z najvišjimi plačami večinoma v LJ.

sej so tudi stroški višji, krota user posted image

A zdaj sem pa zato krota, ker sem napisala, kar je res? user posted image  No, potem sem pa z veseljem krota. Dejstva to itak ne spremeni. In nikjer nisem pisala o stroških.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:00:07   
Arwenko
Bom pa se jaz dodala svoje, 18 let v mb, potem 5 let v lj, zdaj pa skoraj 3 leta v ce...najraje bi jutri spokala nazaj v mb, odkrito povedano. Pa ne recem, da sem se v lj slabo pocutla, mi je bilo po svoje prav fajn, ampak ko dlje casa tam zivis postane vse tako dolgocasno, enolicno, megleno, tak kot zimsko vreme. Za mene lj po petih letih ni imela nobenega cara vec. Najslabse pa moram priznat mi je tukaj celje no.

Glede mb-ja, pa jaz poznam enega samega cloveka, ki je tako mislil o mb, ta se je priselil iz Borovnice k svoji dragi in ni imel prav nobenega interesa da bi sel ven, med ljudi, sploh se ni potrudil, da bi koga spoznal, jasno da je imel tako mnenje. Kljub temu, da so dolocene stvari res, da se ob vecerih manj dogaja npr., mislim da ga ni mariborcana, ki nebi imel rad svojega mesta, cetudi ze dolgo ne zivi vec v njem, kar za prebivalce v marsikaterem drugem mestu zelo tezko reces, vsaj po mojih izkusnjah.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:02:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
a ti  veš, koliko je Nemčija večja od SLO in s tem se tudi prevoz na delovno mesto nekako podaljša, ne? a pa veš, kakšne boljše plače imajo in kolk imajo boljše plačane prevoze?

lej, sej to je res zgodba, ki se ne bo nikoli končala.... samo mogoče sem ti hotela malo ponazoriti, zakaj so nekateri štajerci (pa tudi dolenjci, gorenjci in primorci, pa prekmurci, prleki in korošci, da o belokrajncih ne govorim) jezni na Ljubljano......

Primerjati SLO z Nemčijo je nesmisel.
Če so pa ne-ljubljančani jezni na Ljubljano, pa to ni problem Ljubljančanov. To je politika. Pljuvati po Ljubljančanih zato, ker so politiki centralizirali Ljubljano, je pa še večji bull-shit. Saj niso Ljubljančani krivi, če nek Mariborčan ne dobi službe v Mariboru. Nenazadnje pa so možnosti za vse enake - tako, kakor se Ljubljančan lahko preseli v Maribor, če želi, se lahko tudi Mariborčan v Ljubljano.

< Sporočilo je popravil Kerensa* -- 23.1.2009 21:05:35 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:06:19   
Freycha
že drugič ti bom rekla krota (ne samo zato, ker živiš v LJ in si žabarka, ampak tudi zato, ker ne uporabiš dveh sivih celic).
1. Nisem jaz omenila prva Nemčije, ampak Kalbo.. jaz sem mu samo odgovarjala na njegovo tezo. Se pa strinjam s tabo, da je Nemčije in SLO nemogoče primerjati - samo to povej Kalbotu, ok?
2. tudi jaz nisem omenila ljubljančanov, ampak sem odgovarjala na Kalbov post o Ljubljani, kot mestu!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:06:55   
kalbo
lej, sej to je res zgodba, ki se ne bo nikoli končala....


Bo se končala, ko bomo vsi skupaj nehal jamrat in glih zato, ker je Slovenija tako zelo majhna sploh ne moreš govorit o kaki hudi centralizaciji. To je samo kost za jamranje. Včasih je šlo vse v Beograd, zdej je pa grešni kozel Ljubljana. Jest sem se sicer z veseljem preselil iz Ljubljane, in nebi šel več v veliko mesto, pa naj bo to Ljubljana, Maribor, al pa Koper.
Primerjavo z Nemčijo sem pa dal zato, da bi ti ponazoril, da it iz MB v LJ v službo vsak dan ni kot bi šel na drug kontinent. Nekaterim ljudem je 100 KM nekaj čisto običajnega.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:09:01 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:07:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
že drugič ti bom rekla krota (ne samo zato, ker živiš v LJ in si žabarka, ampak tudi zato, ker ne uporabiš dveh sivih celic).

Ti, punca, malo pazi, na kakšen nivo se spuščaš in kaj pišeš, ja?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:07:38   
Freycha
glede na to, da sem se preselila iz LJ v MB, ti povem, da je tvoj zadnji stavek bullshit, ki ga izreče le nekdo, ki s svojo ritjo ne pride dlje od Domžal.....

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:09:15   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha
že drugič ti bom rekla krota (ne samo zato, ker živiš v LJ in si žabarka, ampak tudi zato, ker ne uporabiš dveh sivih celic).

Ti, punca, malo pazi, na kakšen nivo se spuščaš in kaj pišeš, ja?



ohladi se..... drugič pa vse preberi, sodeluj v temi, pa ne boš strelala kozlov..... ni vse zabava, kot se mogoče tebi zdi......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:10:22   
kalbo
glede na to, da sem se preselila iz LJ v MB, ti povem, da je tvoj zadnji stavek bullshit, ki ga izreče le nekdo, ki s svojo ritjo ne pride dlje od Domžal.....


Ker stavek in čigav?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:11:25   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

glede na to, da sem se preselila iz LJ v MB, ti povem, da je tvoj zadnji stavek bullshit, ki ga izreče le nekdo, ki s svojo ritjo ne pride dlje od Domžal.....


Ker stavek in čigav?



od Kerense.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:11:50   
Kerensa*
Nisem edina, ki jo na tej temi zmerjaš in ponižuješ. Poglej, kakšne izraze uporabljaš za ljudi, ki mislijo drugače, kakor ti. Eno je jasno nakazana za*ebancija, drugo pa to, kar ti počneš.

Za info - TAKIH Mariborčanov, ki so obnašajo tako, kakor trenutno ti tukaj (pa čeprav preseljena iz LJ - očitno popolnoma "pomariborčena" - fak, kakšen izraz), Ljubljančani ne marajo. Kakor tudi Mariborčani najbrž ne marajo Ljubljančanov, ki klatijo o njih take, kakor ti tukaj o Ljubljančanih.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?