|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:12:38   
Kerensa*
In po čem, "ljuba" duša, sklepaš, da ne pridem dlje od Domžal? Po tem, ker tebi ne uspe priti iz MB nazaj v LJ? user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:14:34   
Volga
Važno, da smo zdravi pa da imamo za sproti. Pa da Kalbota, ko pride s kolesom do Metlike, na Vigred, čaka mrzlo Laško.

Pa ne se zdaj neki kregat, a ni malo BV? No, saj jaz bi se tudi, samo za MB in LJ mi pa res dol visi.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:15:38   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
za MB in LJ mi pa res dol visi.

Meni tudi, za oboje (pa čeprav sem iz LJ).

Uživajte vi dalje v tem čiken-fajtu, jaz grem pa k loverju. Bo lepš kt tle. user posted image  Ciao.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:16:11   
Freycha
koga hudiča pa ponižujem in zmerjam?

krota je vrsta žabe, ti pa, če si ljubljančanka si žabarka, ne? btw, torej sem tudi sama žabarka in krota (sploh če ne vklopim dveh sivih celic)...... zato ne dramatiziraj, ok?

kot drugo pa sama sem bila takega mišljenja, kot ga imaš ti pa Kalbo, dokler sem živela v LJ. Ko pa se preseliš, pa začneš gledati stvari iz druge perspektive. Če se pizdi štajerc se po vašem mnenju zato, ker je pač ljubosumen. Če se pa nekdo, ki je prej živel v LJ, pa mogoče lahko vidi stvari iz obeh perspektiv, se je pa malo preveč asimiliral? Daj no.... najdi še kak izgovor za to, da ne odpreš oči in vidiš, kaj se dogaja.....

ampak ok, sej je res lažje živeti v mehurčku, kjer je vse super in naj in ne vidt 100 km okol sebe......

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:16:56   
kalbo
No jest sem dal že celo Slovenijo skozi po dolgem in počez spoznal ogromno ljudi, pa lahko povem, da največ jamranja slišiš v Kopru in v Mariboru. Sem zanalašč tako oblikoval stavek, da ne bom spet posploševal. Ljudje, ki dejansko živijo bogu za hrbtom redko jamrajo, pa vozijo otroke vsakodnevno v šolo po kozjih poteh, ne pa po cestah. Nikoli pred to službo si nisem mislil, da je mogoče živeti v tako odmaknjenih krajih. Pa ljudje tam bogu za hrbtom dejansko živijo in ne jamrajo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:18:04 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:20:16   
Freycha
ja kalbo, so pač skromni... bog ne daj pa, da bi si želeli kaj več user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:20:29   
kalbo
kot drugo pa sama sem bila takega mišljenja, kot ga imaš ti pa Kalbo, dokler sem živela v LJ. Ko pa se preseliš, pa začneš gledati stvari iz druge perspektive. Če se pizdi štajerc se po vašem mnenju zato, ker je pač ljubosumen. Če se pa nekdo, ki je prej živel v LJ, pa mogoče lahko vidi stvari iz obeh perspektiv, se je pa malo preveč asimiliral? Daj no.... najdi še kak izgovor za to, da ne odpreš oči in vidiš, kaj se dogaja.....


No pa mi povej, kakšno mišljenje mam? pa kaj za vraga je tebi tko zelo hudega v Mariboru, da si tako zelo nezadovoljna? Porodnišnico imate, šole imate, univerzo imate, bolnice imate. No, kaj vam za hudiča manjka.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:21:35 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:22:24   
Rožica I
Meni so ideje a la lokalpatriotizem- popolnoma idiotske. Nasplošno mrzim štose Kdor ne skače, ni Slovenec ali biti ponosen na svojo narodnost.
Popolnoma mimo user posted image . To kaže le na ozko topoumno (ne)razumevanje sveta. Tega je precej v Mb (sem že pisala o tem). Kjer je večja revščina, tam je več takšnih nagnjen, popolnoma logično.
Ampak jaz nisem govorila in hvalila tega, jaz sem razlagala v kakšnem krasnem mestu živim, ker ga dejansko takega doživljam. Jasno pa so tudi prisotni občutki politične zmanipuliranosti, finančne krize, vsesplošne duhovne stagnacije, pomanjkanje meščanske populacije... (Pojdite samo pogledat sramoto za Martinovo h Kojaku- groza od pijanščine. Tudi to je del Mb..)
Priznati je treba, kar je ok v mestu in pokazati tudi na napake. Pa saj je to nekaj najbolj človeškega! In s tem, ko ozavestimo napake, jih edino lahko popravimo!
Hočem reči, Lj je zame zelo ljubo in zanimivo mesto, saj ga doživljam kot turistka, zmeraj uživam tudi v megli in dežju.. Tudi marsikatero oz. večina drugih mest ima zame vrednost. Pač uživam, ko pohajkujem okrog.
In na koncu je tak fajn prit domov.

Po prepričanju pa sem kozmopolitanka; ne priznavam mej- ne fizičnih in ne duhovnih user posted image ...

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:25:59   
kalbo
Važno, da smo zdravi pa da imamo za sproti. Pa da Kalbota, ko pride s kolesom do Metlike, na Vigred, čaka mrzlo Laško.


Mrzlo Laško morš pa kar iskat na vigredi. Preden ga najdeš steče kar nekaj črnine po grlu. user posted image

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:26:23 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:26:02   
mamči
Maribor mesto brez duše ?????????' user posted image

Ne bom naštevala vsega lepega v totem našem Mariboru, ker so tole že nekateri po večini našteli. Očitno so nam pač nekateri fauš, ker uživamo v tako toplem, idiličnem mestu.

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:30:08   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

kot drugo pa sama sem bila takega mišljenja, kot ga imaš ti pa Kalbo, dokler sem živela v LJ. Ko pa se preseliš, pa začneš gledati stvari iz druge perspektive. Če se pizdi štajerc se po vašem mnenju zato, ker je pač ljubosumen. Če se pa nekdo, ki je prej živel v LJ, pa mogoče lahko vidi stvari iz obeh perspektiv, se je pa malo preveč asimiliral? Daj no.... najdi še kak izgovor za to, da ne odpreš oči in vidiš, kaj se dogaja.....


No pa mi povej, kakšno mišljenje mam? pa kaj za vraga je tebi tko zelo hudega v Mariboru, da si tako zelo nezadovoljna? Porodnišnico imate, šole imate, univerzo imate, bolnice imate. No, kaj vam za hudiča manjka.



jaz se imam super tu. Če se ne bi imela, verjetno ne bi tako "branila" MB, pa čeprav mi ne bi bilo treba......

me je pa pač tvoj post malo razkuril, ker je to tako klišejsko: ja ja, štajerci so ljubosumni na nas oz. Ljubljano. S tem naj bi bilo vse povedano in vse rešeno...... pa sem pač malo še iz drugega zornega kota napisala.....
Bi ti pa po drugi strani moj partner povedal kaj več o tem, ker dela v firmi, ki bi mogla biti v MB, pa se je "uredilo" tako, da je pristala v LJ...... ampak ne bom o tem razpravljala....

Sem pa tudi sama zelo kritična do tistih štajercev, ki so totalno preveliki lokalpatrioti in teh tu res ni malo (zato sem tudi napisala, da se ne strinjam s tabo, da Mariborčani nimajo radi svojega mesta). Verjemi mi, moj ljubljanski naglas je še zelo prisoten in dobim velikokrat grde poglede, tudi že besede glede na to, kaj žabarka dela v MB.......

Aja, oba z mojim sva v Ljubljanskih firmah. Nama ni nič hudega. Imava ljubljanske plače in tu živiva mogoče boljše, kot marsikdo......

ampak večina jih pa životari in ne živijo v tako dobrem položaju, kot recimo midva.

Aha, sem ravnokar prebrala - je Rožica zelo lepo napisala..........

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:33:45   
kalbo
jaz se imam super tu. Če se ne bi imela, verjetno ne bi tako "branila" MB, pa čeprav mi ne bi bilo treba......


Sej pred mano ti ga ni treba branit. Men je MB všeč, Štajerci pa tud, razen enosmernih se nikakor ne morem navadit in se brez Garmina obvezno zgubim o ljubosumnosti pa govorim izključno iz izkušenj s sorodniki.
V Ljubljani se ti recimo nebi zgodilo, da bi te kdo grdo gledal, ker maš Štajerski naglas. Mislim, da si z zadnjim postom povedala dovolj.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:35:02 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:35:53   
Ribica **
Men je pa to poimenovanje z zabarji grdo. Jst se nimam za nobeno zabarko, niti ne govorim, da grem doga vokat, tko kot sodec po tem forumu naj bi ljudje v LJ govorili itd. itd. Meni je Ljubljana lepo mesto in mi zaenkrat se ni treba se selit ven iz LJ in mocno upam, da se mi nikoli ne bo. Ce pa ze, bi pa sla na Gorenjsko, pa ne glede na to, kak folk je. In sla bi tocno samo v Kranjsko Goro.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   [Brisano sporočilo]
23.1.2009 21:36:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:36:14   
kalbo
ampak večina jih pa životari in ne živijo v tako dobrem položaju, kot recimo midva.

A misliš, da se pa v Ljubljani med pa mleko cedita? Kolikor so večje plače, toliko je življenje dražje.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   [Brisano sporočilo]
23.1.2009 21:36:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:37:40   
kalbo
Men je pa to poimenovanje z zabarji grdo.


Zakaj, men je pa smešnouser posted image .

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:41:10   
Ribica **
Aja, ena je se napisala, da je Stajerska ful revna regija. Zakaj ze? Celje, ki btw tudi spada tja, ima najvec trgovinskih povrsin na prebivalca v Evropi. Revscina? NE bi rekla. Najrevnejse pokrajine so gor v Prekmurju ob meji (Haloze, Goricko itd.), pa Bela Krajina ni lih cvetoca, zaradi prometne odmaknjenosti, pa Breginjski kot na Primorskem itd. Malo poznavanja geografije Slovenije ne bi skodilo splosni razgledanosti. 

O tem, kolk tovarn je propadlo in koliko jih se bo (zaradi recesije ali pa bolje receno "recesije"), je pa druga pesem.

Je pa Maribor lepsi kot Domzale. Ali pa Trzic user posted image  Pa kot Koper tudi - ta je tak pust in skomercializiran s tistimi avtohtonimi palmami in kroznimi krizisci iz plasticnih barikad - kot na F1.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:41:53   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

ampak večina jih pa životari in ne živijo v tako dobrem položaju, kot recimo midva.

A misliš, da se pa v Ljubljani med pa mleko cedita? Kolikor so večje plače, toliko je življenje dražje.



Ce samo ceno kv. metra primerjas ...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:43:13   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Men je pa to poimenovanje z zabarji grdo.


Zakaj, men je pa smešnouser posted image .



Ne vem, na zivce mi gre. Sej mostiscarji so ze davno izumrli, Ljubljanico so zajezili, sredi LJ ni potoka/reke, ki bi poplavljal .. user posted image  Tko kot "slovenceljni" - sam sebe zalis na ta nacin.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:44:24   
NRMM
Vsako mesto v Sloveniji in drugod ima svoje čare,tako kot Mb,tudi Lj. Sama se že 7 let vozim iz Mb v Lj v službo. Moje mnenje je tudi takšno,da je v Lj možno dobiti dosti boljšo in zanesljivo službo kot pa v Mb,ampak iz Mb območja pa se kljub vsemu ne bi preselila v Lj. Pa sem najprej živela 14 let v Velenju in za Mb ne zamenjam nič.
Kar se topline in vsega pri človeku tiče,je pa tako,da smo si ljudje različni.........najdeš super Ljubljančana,Mariborčana itd iitd in najdeš na v istih krajih tudi čudakeuser posted image .Verjetno po lokacijah se ljudje ne sodijo,no moje mnenje.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:44:42   
kalbo
Ta pa še bolj.


No dejmo se še mal smejatuser posted image

Vsakič, ko me je kdo poimenoval žabar, sem mu nazaj zakvakal in na koncu smo pili skupaj, vedno je blo tko.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:45:21   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

ampak večina jih pa životari in ne živijo v tako dobrem položaju, kot recimo midva.

A misliš, da se pa v Ljubljani med pa mleko cedita? Kolikor so večje plače, toliko je življenje dražje.



ah brez veze... spet greva od začetka..... predlagam ti, da si preberi vse moje poste namenjene vsem v tej temi, pa boš videl, da sem na vse te zadeve že odgovarjala.....

ribica, sprijazni se, da smo močvirniki. Dobesedno. Pa meni je bilo to tudi včasih žaljivo, zdej pa... kaj pa vem no..... mi je smešno. Smo pač žabarji in jaz sem tu po štajerski iz tega precej norca delam (recimo, da hodim k pedikerki, da mi kožico med prsti pobrusi itd...). Sej Ljubljana je lepo mesto, sploh stara Ljubljana je lepa..... pa ogromno lepih kotičkov je. Samo ko sem se preselila ven, sem ugotovila, da nazaj ne bi več šla. Ta način življenja, ki ga imam sedaj mi pač bolj odgovarja. Ne samo to, jutranji sonček, katerega v LJ skoraj nisem poznala sredi zime mi tudi bolj odgovarja. Tu je tudi več sončnih dni nasplošno...... da ne govorim o kvaliteti življenja (kar pa je povezano tudi z mojo familijo, ki sem si jo tu ustvarila).

Kalbo res te v LJ nihče grdo gleda, če imaš štajerski naglas, ker je vsak drugi človek v štacuni preseljen v LJ user posted image user posted image user posted image  poznam pa sedaj že ogromno ljudi, ki so se tudi iz LJ in drugih krajev preselili v MB, ampak ker se iz MB še vedno več ljudi preseli, kot vseli smo pač mi mali čudež user posted image user posted image user posted image  no, al pa čudaki, kakor vzameš user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:48:16   
kalbo
Kalbo res te v LJ nihče grdo gleda, če imaš štajerski naglas,


Malo višje gor je bla ta moja izjava označena za svetovno. Največji hec pa je, ker do zdaj tud ene še nisem rekel čez Štajerce al pa Maribor, pa se moram zagovarjat, celo salve smeha povzročam. No smeh je pol zdravjauser posted image



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:50:27   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Kalbo res te v LJ nihče grdo gleda, če imaš štajerski naglas,


Malo višje gor je bla ta moja izjava označena za svetovno. Največji hec pa je, ker do zdaj tud ene še nisem rekel čez Štajerce al pa Maribor, pa se moram zagovarjat, celo salve smeha povzročam. No smeh je pol zdravjauser posted image





posredno si..... samo se tega ne zavedaš in to je to, o čemer govorim....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?