|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:51:19   
kalbo
Ta način življenja, ki ga imam sedaj mi pač bolj odgovarja. Ne samo to, jutranji sonček, katerega v LJ skoraj nisem poznala sredi zime mi tudi bolj odgovarja. Tu je tudi več sončnih dni nasplošno...... da ne govorim o kvaliteti življenja (kar pa je povezano tudi z mojo familijo, ki sem si jo tu ustvarila).


In zakaj pol to kvarit z razmišljanjem, da je kaj hudega. To je moja rdeča nit že cel čas. Od mojih štajercev večno poslušam...pa vi ma te to, pa vi mate ono...ljudje božji živite super, sam žal tega ne vidite in vam bo ušlo si mislim vsakič.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:52:51   
kalbo
posredno si..... samo se tega ne zavedaš in to je to, o čemer govorim


Kje? Res me zanima mogoče še razsvetljenje doživim.user posted image

Mogoče si si pa ti ustvarila mišljenje v trenutku ko sem rekel, da sem žabar.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.1.2009 21:53:51 >

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:53:52   
mamči
Ne se kregat.

Cela Slovenija je prečudovita.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:54:18   
Freycha
verjemi mi, na vse sem ti odgovarjala nazaj user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:55:01   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

posredno si..... samo se tega ne zavedaš in to je to, o čemer govorim


Kje? Res me zanima mogoče še razsvetljenje doživim.user posted image

Mogoče si si pa ti ustvarila mišljenje v trenutku ko sem rekel, da sem žabar.



če smo natančni, če si iz Grosuplja, nisi ravno žabar verjetno, ker živiš nad močvirjem user posted image user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   [Brisano sporočilo]
23.1.2009 21:55:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamči)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:55:24   
kalbo
No pol se pa pejtuser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:56:45   
kalbo
če smo natančni, če si iz Grosuplja, nisi ravno žabar verjetno, ker živiš nad močvirjem


Še pet let mam za oddelat do pasuša. Rojen sem pa v LJ, torej sem še pet let Žabar.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:58:47   
Lianna
Jaz sem tudi iz Ljubljanje. In sem zaljubljena v Ljubljano. Sedaj ko sem že 4m v tujini sploh vidim kako lepa in fajn je Ljubljana. Uživam decembra, ko je okrašena, ko je sejem. Uživam ob nedeljah, ko grem čez Rožnik v staro ljubljano na kavo...itd. In si ne predstavljam, da bi se preselila kam drugam. Če hočem več narave se odpeljem na vikend. Sploh mi je fajn lega (slaba ura do Kp, do Mb). Se veliko potepam po Sloveniji in je povsod fajn. Samo Ljubljane pa vseeno ne zamenjam za drugo mesto.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 21:59:07   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

če smo natančni, če si iz Grosuplja, nisi ravno žabar verjetno, ker živiš nad močvirjem


Še pet let mam za oddelat do pasuša. Rojen sem pa v LJ, torej sem še pet let Žabar.



enkrat žabar, vedno žabar...... jaz sem že tri leta tu, pa si morm še vedno 1x na mesec pri kozmetičarki zbrusiti kožico med prsti user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:05:37   
mamči
IZVIRNO SPOROČILO: BAGI

IZVIRNO SPOROČILO: mamči

Ne se kregat.

Cela Slovenija je prečudovita.


Mamči, ne bluzi. user posted image


Malo morem "zmehčat" tole temo user posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:05:38   
kalbo
Mi smo ga že kot mulci velik sral po celi Sloveniji, pa je bil zmer problem, k smo mel LJ tablice. Sam se je dal zmeri zrihtat stvari s humorjem in predvsem brez nestrpnosti. Lohk bi se pa za vsak kvak sklofal, tko smo pa vedno pil, tko na Bledu, kot v Trebnjem in tud v Mariboru, da Kopra ne omenjam. In če dobro pogledaš tole kolobocijo na sedmih straneh je lohk kristalno jasno, da smo žabarji dostikrat po krivici osovraženi in to z vseh možnih strani.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:09:29   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR
Aja - guzve ob vsaki uri pa zal ne delajo domacini, pac pa dnevni migrantje user posted image   

Štajerci v Ljubljani, ja. user posted image


ja ravno o tem sem govorila - da je svinarija, da se dela taka centralizacija, da se mora marsikdo vozit 120 km ali več na dan v službo v eno smer......

kaj pa vem no, to meni nekako ni smešno, prej žalostno....


V eno smer se vozi tako daleč, ker Mb. v preteklosti ni dosti vlagal v svoj gospodarski razvoj. Pa ne zaradi države (država manipulira in je manipulirala pri velikih družbah, denar in del. mesta pa prinašajo tudi kakšne druge, ki niso v državnem upravljanju, teh pa tam ni toliko, zato se ljudje vozijo tako daleč) Zaradi konkretne populacije, ki ni bila zainteresirana teh reči v preteklosti izvesti.


IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

da še tebi na tole odgovorim: ne poznam Mariborčana, ki ne bi bil ponosen na svoje mesto. Mariborčani so veliko bolj lokalpatrioti, kot ljubljančani.... čist tko, za infouser posted image

Ja, točno iz tega izvira nestrpnost mariborčanov na ljubljano. Iz tega da je zanje vse ostalo zanič, sploh tisto, kar je boljše, kar jih ogroža, kar jim kaže lastno ogledalo, kje niso naredili dovolj.
A veš, živim v drugem najbolj revnem delu slovenije, pa tukaj nikogar še nisem slišala bentit čez Lj., češ da je ona kriva, da je to zaostala regija. Krivi so ljudje in dejanske razmere, pa neizkoriščanje naravnih danosti že v preteklosti in so še kar. V bistvu se nihče ne sprašuje zakaj, ampak samo delujejo tako, da bi bilo v prihodnosti čim boljše. Tudi vozijo se vsi kar daleč v službo. Samo ker imajo poleg Lj. še druge kraje enako oddaljene, se vozijo v več krajev, ne more biti samo Lj. spet edino pribežališče za zaposlitev, Mb pa je žal na taki lokaciji, da nima teh možnosti, pa se lahko spet jezi zgolj in samo na Lj......


IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

koga hudiča pa ponižujem in zmerjam?

krota je vrsta žabe, ti pa, če si ljubljančanka si žabarka, ne? btw, torej sem tudi sama žabarka in krota (sploh če ne vklopim dveh sivih celic)...... zato ne dramatiziraj, ok?


Tole a veš frejča si me pa ful razočarala, ker imam strašno dobro mnenje sicer o tebi, pa tudi Lj mi ni ravno nekaj fajnga (vendar iz drugih razlogov, ker me vsako večje mesto dela živčno, ne vidim sreče v nabutanosti hiš in ustanov, pa trgovin, če pa ima zraven še meglo, pa še toliko slabše - ljubim naravo in deželo). Zmerjanje z žabarjem je žaljivka, ki jo javno uporabljajo Mb. proti osebam, ki so se rodile na tistem kraju, ki ga oni kar tako, brez veze, zaradi napumpanosti okolice, iz svojih kompleksov ali nesposobnosti kaj spremeniti pri sebi, ne marajo. NIkdar si nisem mislila, da imaš ti toliko kompleksov v sebi, da te pomirja, če zmerjaš na tak način.  
Meni osebno so ljubljančani čist fajn ljudje. Ne vtikajo se v vsakega soseda, kar je meni plus, so relativno čist pristopni po drugi strani, nimajo nekih kompleksnih nagnjenj, kako je kakšen del slovenije zanič, pozna se, da je to medkulturno področje kjer se ljudje morajo prilagajat en drugemu in kjer je mnogo več tolerance do veliko reči, kot je tolerance kje drugje...

Tudi mariborčani so lahko čist fajn, vsaj ko se osebno z njimi pogovarjaš. Mi pa ni všeč njihov gestapovski odnos do vsakega, ki ima tablico Lj. na avtu, ko se vozi po Mb. Ne ne, tile njihovi kompleksi so mi totalno mimo. Čisto vsak, ampak čisto vsak znanec iz Mb, ki naju sreča in se malo zaklepetamo, po nekem času reče kako je grozno, da najin ta mali zavija po žabarsko namesto po štajersko (btw, ta mali govori mešanico med notranjskim in štajerskim dialektom, pa še slišijo ne)
Aja, jaz sem rojena v Lj., moj v Mb., pa živimo stran od obeh mest, ker nama nobeno ni tolk ekstra všeč, da bi hotela živet tam. Sva šla na lepše.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:09:46   
Freycha
no, ko boš naslednjič po MB in okolici bluzil, pa te jaz v Hoče povabim na pir. Mamo Laško in Union, za vse okuse...... user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:13:09   
kalbo
No jest pijem Laško...zanimivo neuser posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:15:43   
Freycha
ampak Gina, jaz sem ljubljančanka, zato se tudi iz tega lahko norca delam - ker se iz same sebe..... Ker se mi zdi, da delamo čisto prevelik cirkus iz tega.... Zagrebčani so purgerji, ljubljančani so žabarji... vsi so nekaj. Meni se pa ravno zdi, da moraš it čez te komplekse, da se lahko sam iz sebe delaš norca..... pa še vse ostale utišaš, ko sam rečeš, da si žabar.....

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:16:08   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No jest pijem Laško...zanimivo neuser posted image


jaz tudi... pač vemo, kaj je dobro pivo, ni kaj user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:19:54   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Aja, jaz sem rojena v Lj., moj v Mb., pa živimo stran od obeh mest, ker nama nobeno ni tolk ekstra všeč, da bi hotela živet tam. Sva šla na lepše.


aja, pa isto situacijo imamo v bistvu.... jaz LJ, moj MB (oz. vmes Ptuj), pa živimo na podeželju ker tudi ne bi hotela več živeti v mestu - si prav napisala; smo šli na lepše.....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:30:04   
dadica
V vsakem mestu se najde nekaj dobrega in nekaj slabega, tako v LJ kot V MB. Da pa tepci  in pametni živijo v obeh od omenjenih mest pa je dokaz ta debata.

P:S: Kdo je kdo pa tako sam ve!

lp dadica

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:32:17   
soncece24
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Ti kar bodi žaba, samo ne daj tej komični temi kakšnega resnejšega pomena, vsaj tokrat no.


Jest to temo jemljem zelo komično, sam na eno resno vprašanje sem dal resen odgovor.
Drugače sem pa rešil enkrat en konflikt, ki bi se lahko končal precej boleče za nas žabare.
Pijemo ga mi v Luciji pred šotorom, ko se primaje mimo gruča Mariborčanov, pa se sliši...ka te to, žabari....pa so se primajal zraven in začel urtrujat...ka te to pijete...a union...ka laško ni dobro al ka...jest pa tipu snamem piksno iz rok, natočim not ledeni čaj od uniona in mu preden dojame rečem, naj proba.....najbrš je probal od začudenja, pol se pa sliši....čuj to je pa dobro....sm reku, ja mešanca med laškim in unionom. Smo ga pil še cel teden skup....Mariborčani in Ljubljančani. Prov komot bi se pa tud stepli tist večer.



no, ta je bil iz bistrice user posted image user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:33:00   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ampak Gina, jaz sem ljubljančanka, zato se tudi iz tega lahko norca delam - ker se iz same sebe..... Ker se mi zdi, da delamo čisto prevelik cirkus iz tega.... Zagrebčani so purgerji, ljubljančani so žabarji... vsi so nekaj. Meni se pa ravno zdi, da moraš it čez te komplekse, da se lahko sam iz sebe delaš norca..... pa še vse ostale utišaš, ko sam rečeš, da si žabar.....


Men se pa to pac ne zdi delanje norca iz sebe, ampak zaljivka. Norca se delamo izs ebe pri nas na drugacen nacin, ne z zmerjanjem.

Sicer pa glede na to, da nisem nek jutranji clovek, mam cist rada meglo. Kadar se mi pa ni treba ucit, se pa popolnoma nic ne pritozujem nad lepim vremenom. Ce ga v LJ ni, gremo pa pac drugam. Itak je tako, da ko se v LJ sonce pokaze, vse zivo prileze na plan in ti ni uzitek se z miljon ljudmi sprehajat po Tivoliju, tako kot je blesavo, da poleti na vsakem travniku v Tivoliju lezijo po tleh, nekateri so se precej dejavni, drugi puscajo piksne in razbitine za sabo, tretji hrano ... idealna kombinacija za sprehod zeljne pse.

Jst samo vem, da v LJ zivijo faking nekulturni lastniki psov! Ker kar je pa trenutno po travnikih, je pa za kozlat. Moj pes skoraj nima kje opravit kar mora, ne da bi na vsaj dva dreka stopila user posted image  

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:36:02   
Freycha
potem draga ribica se pa tebi osebno opravičujem, če sem te s tem žalila.......

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:36:51   
BUŠICA
upam, da se bo maribor malce uredil do univerzijade.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:38:20   
Gina
Meni se ne zdi, da se ljubljančani kdajkoli delajo norca iz mariborčanov. No povej, ali sploh obstaja v ljubljani izraz za mariborčana, mislim takle žaljiv? ne, ti povem da ne obstaja, ker se ne počuti noben ljubljančan ogrožen od njih, niti ne čuti nihče nič slabega, vsi ljubljančani jih sprejmejo odprtih rok in prijazni. Meni se pa zdi mal bolno da prideš v Mb. čist dobre volje, pa ti za dober dan povedo, da si sicer kot človek mogoče čist fajn, ampak si pa napačne "vere", "rase", porekla, kr neki pač (beri žabar)in da si zato gnoj že po defoltu. Mislim tisti hip začneš drugače razmišljat o teh ljudeh, ki si jih z veseljem hotel spoznat. Enostavno ne razumeš, od kod jim tak primitivizem. Spominja me na čase, ko so še tudi v ljubljani (pa glih tako v mb.) žugali za vsakim pankartom ali nezakonsko materjo, kar tako, apriori so bili gnoji. Matr, pa ja niso ostali tako zadaj?

Veš freycha, tudi meni dol visi, če mi kdo reče, da sem žabarka, ker jemljem ljubljančane z vsemi plusi in minusi vred še zmeraj za zelo kulturne in relativno normalne, ter predvsem strpne ljudi in če me kdo zmreja s tem, da sem taka, tega ne vidim kot da je z mano kaj narobe. Zelo jasno pa tisti hip vidim komplekse tistega, ki me s takimi izrazi obklada. To pa me žalosti.

IN ja, verjamem, da te tam kličejo žabarka pogosto. Ne samo verjamem, vem da taki so. In to je tisto, kar je žalostno, da se moraš iz sebe norca delat, da so te sposobni sprejet - in to kljub temu, da te poznajo kot človeka in da si jim kao kot človek fajn (samo to v ful primerih ni tolk pomembno, kot njihovo sovraštvo do tvojega rodnega kraja, ki v teh primerih ko te zmerjajo prevaga).

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Maribor je mesto brez duše
23.1.2009 22:44:52   
Ribica **
Freycha je izdajalka, ni kej user posted image user posted image user posted image  

Aja, moja sestra ma fanta avtohotonega Mariborcana. Edino ko pride domov, se jaz rada z njo pogovarjam slovensko user posted image  Je namrec zelo dovzetna za vsa narecja in govori neko zoprno mesanico med pravilno slovenscino, ljubljanscino in mariborscino.

Aja, ena je imela opazko glede tega, kdo tukaj debatira. Meni je pa cisto fajn debata, pac mnenja niso enaka.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?