|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 20:31:20   
RMRM
To je vprašanje, ki sem ga zastavila na CSD Šiška in njihov odgovor glede podaljšanega dopusta za nego in varstvo otroka. Enako so mi zatrdili na našem CSD, oz. so mi celo svetovali, naj najprej porabim LD, šele nato vložim vlogo.
Spoštovani!

"Konec maja mi poteče dopust za nego in varstvo otroka. Takoj po poteku le tega bi koristila 27 dni letnega dopusta za preteklo leto,torej za leto 2008, nato pa bi zaradi zdravstvenih težav otroka vložila vlogo za naknadno uveljavitev pravic do dopusta za nego in varstvo otroka.....

Zanima me, kdaj naj vložim to vlogo, da ne bom zamudila zakonskih rokov oz. ali je dovolj zgodaj, če vlogo vložim 14 dni pred zaključkom koriščenja letnega dopusta.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.
Odgovor:
Če boste vlogo vložili pred iztekom dopusta za nego in varstvo otroka, se bo odobreni daljši dopust nadaljeval neprekinjeno. Če pa boste vlogo vložili po izteku dopusta za nego in varstvo otroka, pa lahko prične veljati od dneva izdaje mnenja zdravniške komisije.
Natančno se boste dogovorili na pristojnem CSD-ju.
Datum odgovora: 23.01.2009 Odgovarjal-a: Enota za starševsko varstvo in družinske prejemke"


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 20:35:25   
cupacups
ma en mesec pred istekom porodniske se vlozi vloga...seveda z izvidi iz RA..kaj pa serjejo na CSD..prosm lepo
dopust lahko iskoristis po podalsani porodniski ce ga bos takoj....dopust si vzami ko ga bos rabila...
ti kar oddaj vlogo en mesec pred istekom(najmanj)

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 20:54:29   
RMRM

IZVIRNO SPOROČILO: cupacups

ma en mesec pred istekom porodniske se vlozi vloga...seveda z izvidi iz RA..kaj pa serjejo na CSD..prosm lepo
dopust lahko iskoristis po podalsani porodniski ce ga bos takoj....dopust si vzami ko ga bos rabila...
ti kar oddaj vlogo en mesec pred istekom(najmanj)



delno se strinjam s tabo, samo v primeru, da ti cel dopust propade, če ga pravočasno ne koristiš se mi zdi to zelo pomemben podatek, ali je možno ali ni. Namreč podaljšano porodniško dobiš zaradi otroka, ki potrebuje dodatno nego in ne kar tko. Tisti mesec, ko si dal doma zarad koriščenja LD pa tud zelo zelo prav pride, predvsem otroček ogromno pridobi.

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 21:00:43   
cupacups
do kdaj pa ti traja dopust?
ker jaz ko sem podalsevala porodnisko mi je racunovodkinja poslala po posti da lahko do konca leta iskoristim dopust....pa sem pogodbeno zaposlena.

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 21:44:37   
RMRM
Dopust moram koristiti do 30.6. za preteklo leto.

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ra in podaljšanje porodniške
23.3.2009 22:08:39   
benika
Natančno se boste dogovorili na pristojnem CSD-ju.


Ja, in ravno na CSD-ju trdijo, da to ni možno. Tudi meni je tako propadel del dopustauser posted image .

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 9:14:35   
Lanika123
Jaz res ne vem kje nekatere od vas pobirate informacije.
Kot prvo: odločbo morajo izdati najkasneje v 15-ih dneh od prejema vloge za podaljšanje.
Kot drugo: kje je zapisano, da je obvezno treba obvestiti delodajalca o tem, da si dal vlogo? Na našem CSD zatrjujejo da to ni potrebno in NI obvezna priloga k vlogi.
Kot tretje: tudi meni so na CSD rekli, da lahko prvo koristim star dopust in potem nadaljujem s porodniškim (podaljšanim), saj se podaljšana porodniška lahko koristi kadarkoli do 18. meseca otrokove starosti.

In če je RMRM tak odgovor dobila preko CSD menda oni bolj vejo kot ve.

Vam pa lahko čez en mesec javim kdo je imel prav. Če pa niste prepričane, pa predpise v roke in prebrat preden podajate ''strokovna'' mnenja.


(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 9:56:07   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Jaz res ne vem kje nekatere od vas pobirate informacije.
Kot prvo: odločbo morajo izdati najkasneje v 15-ih dneh od prejema vloge za podaljšanje.
Kot drugo: kje je zapisano, da je obvezno treba obvestiti delodajalca o tem, da si dal vlogo? Na našem CSD zatrjujejo da to ni potrebno in NI obvezna priloga k vlogi.
Kot tretje: tudi meni so na CSD rekli, da lahko prvo koristim star dopust in potem nadaljujem s porodniškim (podaljšanim), saj se podaljšana porodniška lahko koristi kadarkoli do 18. meseca otrokove starosti.

In če je RMRM tak odgovor dobila preko CSD menda oni bolj vejo kot ve.

Vam pa lahko čez en mesec javim kdo je imel prav. Če pa niste prepričane, pa predpise v roke in prebrat preden podajate ''strokovna'' mnenja.





no jaz sem napisala iz osebne izkušnje in informacij ki jih je meni dal CDS. je pa jasno, da gre na forumu za take sorte informacij in ne strokovna mnenja, tko da ne razumem te zoprnije z uporabo navednic in branjem predpisov...

Torej kaj je meni rekli na CDS Bežigrad, preden sem oddala odločbo:
- odločbe niso dolžni poslat v 15 dneh, temveč je to doba, ki je priporočena - ni pa za njih obvezujoča.  
- priloga, v kateri delodajalec potrdi, da je seznanjen z uporabo dodatnega porod.dopusta, je obvezen del dokumentacije.

To zadnje je blo tudi meni ful bedno, ker moraš najprej delodajalcu razlagat da te mogoče ne bo, potem pa itak prideš Je pa po eni strani to razumljivo, ker mora on tud vedet kdaj spet lahko računa na zaposlenega na delovnem mestu.

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 10:01:18   
benika
- priloga, v kateri delodajalec potrdi, da je seznanjen z uporabo dodatnega porod.dopusta, je obvezen del dokumentacije.


Ta priloga JE obvezna! Mislim da ne boš našla mamice (no, razen tebe), ki ji te priloge ni bilo potrebno oddati.

In tule gor vse govorimo iz izkušenj, ne pa nekaj v tri dni. Meni so inf. o podaljšani porodniški dali na CSD-ju in jaz sem jim verjela. Če se pa med sabo ne znajo zmenit, pa ni naša stvar.

Meni so odločbo o podaljšani porodniški poslali v 3 tenih in nikjer ne piše, da ti morajo odgovoriti najkasneje v 15. dneh. In preden napadaš nas mamice, ki smo to že dale čez, raje dvakrat vzdihni in potem piši.




(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:43:17   
RMRM

IZVIRNO SPOROČILO: benika

- priloga, v kateri delodajalec potrdi, da je seznanjen z uporabo dodatnega porod.dopusta, je obvezen del dokumentacije.


Ta priloga JE obvezna! Mislim da ne boš našla mamice (no, razen tebe), ki ji te priloge ni bilo potrebno oddati.

In tule gor vse govorimo iz izkušenj, ne pa nekaj v tri dni. Meni so inf. o podaljšani porodniški dali na CSD-ju in jaz sem jim verjela. Če se pa med sabo ne znajo zmenit, pa ni naša stvar.

Meni so odločbo o podaljšani porodniški poslali v 3 tenih in nikjer ne piše, da ti morajo odgovoriti najkasneje v 15. dneh. In preden napadaš nas mamice, ki smo to že dale čez, raje dvakrat vzdihni in potem piši.






Piše. 15. člen P R A V I L N I K a o kriterijih za uveljavljanje pravic za otroke, ki potrebujejo posebno nego in varstvo

15. člen

Zdravniška komisija poda mnenje na obrazcu M-1 – Mnenje zdravniške komisije o pravici do daljšega dopusta za nego in varstvo otroka.
Zdravniška komisija poda in pošlje posamezno mnenje, skupaj z dokumentacijo, organu, ki je za mnenje zaprosil, v roku 15 dni od prejema zaprosila.
B) Dodatek za nego otroka

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:51:21   
benika
Zdravniška komisija poda in pošlje posamezno mnenje, skupaj z dokumentacijo, organu, ki je za mnenje zaprosil, v roku 15 dni od prejema zaprosila.


Organu jo mora poslat v 15. dneh, ne pa tebi na dom. In da CSD pošlje tudi tebi in tvojemu delodajalcu, zna trajat tudi 1 teden. Pa smo tako prilezli do 3. tednov.

RMRM jaz ti res želim, da se ti vse skupaj poklapa po tvojih željah in pričakovanjih, saj predobro vem, kako potrebi so vsi dodatni dnevi, ki jih dobiš.



< Sporočilo je popravil benika -- 24.3.2009 11:52:56 >

(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:52:16   
RMRM

IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Jaz res ne vem kje nekatere od vas pobirate informacije.
Kot prvo: odločbo morajo izdati najkasneje v 15-ih dneh od prejema vloge za podaljšanje.
Kot drugo: kje je zapisano, da je obvezno treba obvestiti delodajalca o tem, da si dal vlogo? Na našem CSD zatrjujejo da to ni potrebno in NI obvezna priloga k vlogi.
Kot tretje: tudi meni so na CSD rekli, da lahko prvo koristim star dopust in potem nadaljujem s porodniškim (podaljšanim), saj se podaljšana porodniška lahko koristi kadarkoli do 18. meseca otrokove starosti.

In če je RMRM tak odgovor dobila preko CSD menda oni bolj vejo kot ve.

Vam pa lahko čez en mesec javim kdo je imel prav. Če pa niste prepričane, pa predpise v roke in prebrat preden podajate ''strokovna'' mnenja.




Lanika123, lepo prosim če napišeš, kje je navedeno, da podaljšanje lahko koristiš kadarkoli do otrokovega 18.meseca starosti,ker potem ni več dileme. Bi rada imela črno na belem, da res ne bo potem kakih zapletov, ker meni je ravno prej nanašem CSD ponovno rekla, da lahko prej koristim LD in prav tako potrdila, da lahko koristim do 18. meseca otrokove starosti, samo sem pozabla vprašat, kje to piše.

Tako da punce, težite in težite, ker to res ni normalno, da je na vsakem CSD drugače.

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:54:01   
RMRM

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Zdravniška komisija poda in pošlje posamezno mnenje, skupaj z dokumentacijo, organu, ki je za mnenje zaprosil, v roku 15 dni od prejema zaprosila.


Organu jo mora poslat v 15. dneh, ne pa tebi na dom. In da CSD pošlje tudi tebi in tvojemu delodajalcu, zna trajat tudi 1 teden. Pa smo tako prilezli do 3. tednov.





ja, maš prav. Trije tedni so hitro okrog. Je pol res bolš kak teden prej dat vlogo.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:56:02   
Anitka
IZVIRNO SPOROČILO: benika

- priloga, v kateri delodajalec potrdi, da je seznanjen z uporabo dodatnega porod.dopusta, je obvezen del dokumentacije.


Ta priloga JE obvezna! Mislim da ne boš našla mamice (no, razen tebe), ki ji te priloge ni bilo potrebno oddati.

In tule gor vse govorimo iz izkušenj, ne pa nekaj v tri dni. Meni so inf. o podaljšani porodniški dali na CSD-ju in jaz sem jim verjela. Če se pa med sabo ne znajo zmenit, pa ni naša stvar.

Meni so odločbo o podaljšani porodniški poslali v 3 tenih in nikjer ne piše, da ti morajo odgovoriti najkasneje v 15. dneh. In preden napadaš nas mamice, ki smo to že dale čez, raje dvakrat vzdihni in potem piši.






Tudi meni ni potrebno priložiti potrdila s strani delodajalcauser posted image


_____________________________

Upanje umre zadnje!

Moja sreča je postala popolna 25.5.2008 ob 17.45, ko se nama je pridružil samo najin sonček Gal.

http://gal2505.moj-album.com/

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 11:56:55   
sazi
Tudi to ne bo šlo. Podaljšana P se koristi takoj po koncu redne P. Jaz sem tudi želela najprej koristiti dopust, pa so mi na CSD-ju rekli, da to ni možno.



jaz sem vmes koristila 3 tedne dopusta - pa ni bil problem v koriščenju dopusta, ampak sem dejansko prepozno oddala vlogo - prej kao ni bilo potrebe po podaljšanju, ko sem bila pa 5 dni pred koncem porodniške spet v RA, je bila pa kar "panika" ker mali ni nič npredoval in so mi svetovali podaljšanje - oddala sem papirje 3 dni pred koncem porodniške, šla za 3 tedne na LD (sem imela to že prej dogovorjeno), medtem je prišla odločba o podaljšanju in potem nazaj na pporodmiško za 3 mesece

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 12:00:10   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Zdravniška komisija poda in pošlje posamezno mnenje, skupaj z dokumentacijo, organu, ki je za mnenje zaprosil, v roku 15 dni od prejema zaprosila.


Organu jo mora poslat v 15. dneh, ne pa tebi na dom. In da CSD pošlje tudi tebi in tvojemu delodajalcu, zna trajat tudi 1 teden. Pa smo tako prilezli do 3. tednov.

RMRM jaz ti res želim, da se ti vse skupaj poklapa po tvojih željah in pričakovanjih, saj predobro vem, kako potrebi so vsi dodatni dnevi, ki jih dobiš.




Hvala enako.user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 12:13:47   
Taula
Jaz sem bila prejšnji teden na CSD in mi je rekla, da bodo oni dobili odgovor v roku 14 dni, potem pa še par dni traja da CSD napiše dopis in mi ga pošlje. No jaz sem se zmenila da me pokliče delavka iz CSD takoj, ko izve odgovor. Upam da bom drugi teden že vedela na čem sem.user posted image

Glede tega da se lahko koristi do 18 meseca sem tudi jaz če slišala, samo ne vem kje to izrecno piše.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu RMRM)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 12:23:04   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: Lanika123

Jaz res ne vem kje nekatere od vas pobirate informacije.
Kot prvo: odločbo morajo izdati najkasneje v 15-ih dneh od prejema vloge za podaljšanje.
Kot drugo: kje je zapisano, da je obvezno treba obvestiti delodajalca o tem, da si dal vlogo? Na našem CSD zatrjujejo da to ni potrebno in NI obvezna priloga k vlogi.
Kot tretje: tudi meni so na CSD rekli, da lahko prvo koristim star dopust in potem nadaljujem s porodniškim (podaljšanim), saj se podaljšana porodniška lahko koristi kadarkoli do 18. meseca otrokove starosti.

In če je RMRM tak odgovor dobila preko CSD menda oni bolj vejo kot ve.

Vam pa lahko čez en mesec javim kdo je imel prav. Če pa niste prepričane, pa predpise v roke in prebrat preden podajate ''strokovna'' mnenja.




tole je pa malo nesramno. Si vprašala za informacije in smo ti jih dale, mislim, da vsaka iz svojih izkušenj. Jaz sem še vedno na podaljšani porodniški, saj imam sinčka, ki je otrok s posebnimi potrebami. Zakonov nisemštudirala, ker se raje ukvarjam s sinom, naredila pa sem tako, kot so mi rekli na našem CSD.

če pa hočeš strokovna mnenja, pa mislim, da se je bolje obrniti na kakšen strokoven forum.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 18:16:32   
Lanika123
Jaz pa sem si vzela čas, da preštudiram predpise, ker ste me nekatere čisto zmedle in dejansko nisem več vedela, kaj je res in kaj ne. Je pa podaljšanje porodniške za vse nas pomembna zadeva in da bi mi vlogo zavračali, ker je nepopolna ali kaj podobnega ne bi rada doživela.
Torej:

- podlaga za vse je Zakon o starševskem varstvu in družinskih prejemkih, podrobneje pa je to urejeno v Pravilniku o postopkih za uveljavljanje pravic  iz zavarovanja za starševsko varstvo. V 28. členu zakona je navedeno tisto, da se lahko dopust koristi do starosti 18 mesecev

- v 23. členu Pravilnika med drugim piše ''Vlogi za naknadno uveljavitev pravic do dopusta za nego in varstvo otroka priloži zdravstveno dokumentacijo, v vlogi pa izjavi, da bo daljši dopust koristil sam v dogovoru z drugim od staršev ALI vlogi priložil dogovoro na obrazcu Priloga št. S-2 -dogovor o izrabi dopusta za nego in varstvo otroka in potrdilo delodajalca na obrazcu Priloga št. S-1 - podatki delodajalca o zaposlitvi in plači oziroma osnovi, od katere so bili obračunani prispevki za starševsko varstvo.''  Iz tega jaz berem, da se potrdilo delodajalca potrebuje le, če oče in mati vsak delno koristita ta dopust (več o tem je v samem zakonu).

- obstaja še en pravilnik, ki ureja delo komisije, in tam piše, da morajo odločiti v 15-ih dneh.

Se opravičujem, če sem bila za koga preveč nesramna, ampak zame so to zelo pomembne zadeve in nočem, da mi kaj propade zaradi napačnih informacij ali da zamudim kakšen rok.
Je pa res, da so predpisi napisani tako, da jih moraš res podrobno prebrati, da povežeš to vse skupaj in verjamem, da si tudi zaposleni na CDS-jih to različno tolmačijo. 
Pri nas na CSD si predpise očitno tolmači enako kot jaz in bom tako tudi naredila. Delodajalca bom obvestila, ko bom vedela pri čem sem.
Lep večer


(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 19:15:44   
benika
Iz tega jaz berem, da se potrdilo delodajalca potrebuje le, če oče in mati vsak delno koristita ta dopust (več o tem je v samem zakonu).


To ni potrdilo delodajalca, s tem obrazcem delodajalca obveščaš, da boš koristila podaljšano porodniško. In v ta obrazec ni potrebno vnašat plač (če uveljavljaš PP takoj po redni porodniški).

In ja, podaljšanje je pomembno za vse nas in me ti govorimo iz izkušenj, saj smo vse to že dale čez.

Upam, da ti uspe in ti bodo dani še trije meseci s tvojim sončkom ali sončico. Srečno.

(odgovor članu Lanika123)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ra in podaljšanje porodniške
24.3.2009 19:47:30   
lillchy123
Lenika, res je, pri nas so zakoni pisani tako, da si jih vsak lahko razlaga sam. in očitno to delajo tudi na CSD-jih, tko da se ti drži tistega, kar so rekli tebi na tvojmu CSD-ju. Če ne rabiš dat zraven potrdilo delodajalca, ga pač ne daj. jst sem ga mogla. je pa v bistvu to isti dokument, kot je za vlogo za porodniški dopust, le da niso rabli izpolnjevat ne podatkov o plačah niti kaj drugega, le podpis in štampiljko. Ampak kot pravim, če ne rabiš dat, pol pa tud ok.
Daj pa zraven čim več dravstvene dokumentacije. Držim pesti, da vam podaljšajo.

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ra in podaljšanje porodniške
2.4.2009 11:46:18   
Taula
Danes dobila odločbo, podaljšali.user posted image  Danes je 15 dan odkar sem oddala papirje.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ra in podaljšanje porodniške
10.4.2009 11:46:05   
modrooka
Jaz sem tudi pred kratkim izvedela, da mi podaljšajo porodniško za 90 dni. Bi pa imela eno vprašanje. Saj nekaj ste že govorile o tem, vendar so vaše informacije različne.
Meni se iz lanskega leta prenese še kar nekaj dni dopusta (18), ki bi ga morala koristiti do 30.6. Podaljšana porodniška pa se mi izteče 13.7. Torej ga ne morem koristiti do takrat. Sedaj pa me zanima, če katera ve ali zakon ne predvideva takih situacij oz. ne dopušča možnosti, da se v takem primeru dopust koristi tudi v kasnejšem obdobju...

Hvala za pomoč!



_____________________________

Lep dan!
_________________
Ana ... 25.3.2005
Ema ... 25.4.2008

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ra in podaljšanje porodniške
10.4.2009 12:33:44   
emaa
Kolikor vem ga ne moreš koristit, razen, če se zmeniš z delodajalcem, da ti ne zapade. Če pa lahko prekineš porodniška za koriščenje dopusta, pa vprašaj na CSD. 

(odgovor članu modrooka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: ra in podaljšanje porodniške
10.4.2009 12:51:26   
benika
Če pa lahko prekineš porodniška za koriščenje dopusta, pa vprašaj na CSD.


Ne, ne moreš ga. Tako sem jaz želela, pa na CSD-ju niti slišat ni hotela o tem.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?