|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 9:48:28   
kalbo
Sem prebral to že prej in se s tem strinjam. Sam od kje ti pol primerjava z občasnim kadilcem? Joj, ko bi ljudje vedeli, kaj so napisali par minut nazaj...

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 9:49:11   
tweed
In ker sem se že tretjič na isti temi ponovil, ti prepuščam razmišljanje o tem, če to, da ti spiješ kdaj kakšno pivo, 2, 3 negativno vpliva na tvojo družino...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 9:51:00   
kalbo
Jest te pa že tretjič sprašujem, od kje ti primerjava z občasnim kadilcem?

Moje uživanje piva pa družina ne čuti negativno, o tem ne rabim razmišljat, ker to vem.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 9:51:40   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


....in če bi tudi razumeli, kaj berejo ali pa napišejo....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 10:46:57   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica
Glej, da razčistiva pojme. Govora ni bilo o "občasnih" alkoholikih, ker to tudi ne obstaja. Alkoholizem je bolezensko stanje, odvisnost, ki ne more biti občasna. TOrej razlika med alkoholikom in občasnim pivcem alkohola je velika.

Občasni kadilec je moj dober znanec. 5x na leto si na kakšnem žuru prižge cigaret. ALi pa tisti s cigaro....so to odvisniki?
Jaz pa sem odvisnica od nikotina, ker ne morem biti BREZ. In tu je razlika, moje telo rabi nikotin. In bi se počutila ful bedasto, če bi se imenovala občasno kadilko. 


To je tvoje razčiščevanje pojmov in tvoja definicija alkoholika, ki to ni, če ni zasvojen. Po moji definiciji pa to ne drži, saj v praksi poznam veliko ljudi, ki pijejo občasno, niso zasvojeni, so lahko par tednov brez, a takrat, ko se napijejo, postanejo nasilni do žene, otrok, znancev, neznancev... In s tem povzročijo veliko škodo sebi in svojim bližnjim. In takšna oseba je zame alkoholik, pa lahko imaš 100 strokovno utemeljenih definicij, da je ubožček samo odvisen od alkohola, je bolan, ni sam kriv, družba je kriva...
In še dodatek k cigaretom: Lahko si BREZ. Samo v tvoji glavi obstaja blokada, ki ti omogoča, da se s tem tolažiš... Vsak lahko neha, če le ima željo in trdno voljo... Pa še niccorette ne potrebuje za to...

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Malo višje si nakladal in delal primerjavo z občasnim kadilcem, zato se ne sprenevedaj, ker počasi mi bo pa dvignilo pritisk. Včasih so čistuni še bolj nevarni za družbo, kot pa zmerni grešniki.

Mogoče bo dobro, da spiješ kako pivo in si ohladiš živce...
Se strinjam. Tiste, ki ne podpirajo pitja alkohola, je res potrebno odstraniti iz družbe, saj so lahko zelo nevarni za ravnovesje in harmonijo v tej družbi... Pa še nikjer niso dobrodošli, ker te vsi gledajo, kot da si garjav, če si naročiš sok...
Moja primerjava s kadilcem je bila mišljena točno tako kot sem jo napisal in ni bilo nobeno nakladanje. Kako pa ti imenuješ tiste, ki niso odvisni od kajenja, pa vseeno v družbi potegnejo...?

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 10:48:53   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


....in če bi tudi razumeli, kaj berejo ali pa napišejo....


S tem postom pa ne žališ samo mene, ampak tudi sebe...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 12:19:00   
kalbo
Tweed, meni dobesedno visi dol za to, al ti piješ pivo al ne piješ piva, al ti naročiš sok, al pa viljamovko. Tud meni osebno kot občasnemu alkoholiku, kot nas ti imenuješ, gre posiljevanje s pijačo na živce, ker dostikrat mi pa bolj paše sok recimo, kot pivo. In ja, zdajle, ko sem doma, ker kompenziram ure, si bom direkt odprl eno pivo in ga z užitkom spil, brez skrbi, naslednjega pa ne bom, ker moram potem še v avto in po malega v vrtec. Mene sam zanima, če sem po tvojem alkoholik, glede na to, da ne pretepam žene in tako naprej, ker človek, ki občasno kadi, je kadilec, ni redni, je pa. Alkoholik pa za moje pjme pomeni človek, ki pitja alkohola nima pod kontrolo, sprejmem le, da sem občasen uživalec alkohola.
In še enkrat...meni dol visi, če ti piješ sok al pivo, me pa pogreje, ko začnete takšni kot si ti moralizirati vsevprek in to vas izloča iz družbe...nestrpnost.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 20.2.2009 12:20:11 >

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 12:20:58   
liliana
Jaz grem zdaj pa na en pir.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 12:25:27   
drum
Jaz bi si tud enega odprl pa sem v službi...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 21:40:08   
komarka
hm je zanimivo kje se nam zaplete...pr tem da mamo različne kriterije za to kaj je dopustno in kaj ne...

Kaj ze pomeni toleranca: a rečt da ma vsak prav al sprejet da nekdo drugace misli, tud če (po tvoje) nima pravuser posted image

Sicer je pa jasno da tisti, ki je mneja da je pitje alkohala teba zelo omejit, manj strpen do velike "komzumacije" alkohola....

Ok, filozofiram, priznam...sam mi je res zanimivo kaj je na koncu koncev problem.user posted image

(odgovor članu drum)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 21:56:37   
tweed
Trenutni problem je to, da čeprav sem se preselil samo v Prekmurje in še vedno pišem slovensko, me polovica ljudi napačno razume...
Kalbo:
nikjer nisem napisal, da je človek, ki spije pivo, dve in to ne vpliva na njegovo vedenje alkoholik. Tudi besede občasni alkoholik nisem omenjal za te osebe. Če pa ti tako razumeš, pa tudi prav...
In spet nikjer tudi nisem napisal, da jaz ne pijem alkohola. Ga. Vendar samo v obliki, ki mi je dobra. Konkretno: radler in breezer. Pa se tudi ne smatram za alkoholika, saj če spijem en breezer tedensko (pa tudi če bi ga dnevno) pri mojih 100 kg nima ravno velikega vpliva na splošno počutje in razpoloženje...
In da me zaradi netolerance nalivanja do nezavesti in primerjave s kadilci označiš za nevarnega družbi in pripišeš skupini "takšnih kot jaz", pa pomeni, da si tukaj nestrpen ravno ti, ki si se počutil napadenega in si imel občutek, da se moraš braniti...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu komarka)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 22:20:27   
vijolica*
Pa ste vi normalni? Hvala bogu, da ga grejo kdaj vn sami žurat! A morjo res sam doma z ženami viset? JAO

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
20.2.2009 22:44:04   
maca m
Zame je alkoholik tisti:
- ki že zjutraj čuti potrebo po alkoholu,
- ki skriva flaše šnopca v škornjih....al pa kje drugje, nima veze,
- ne skrbi za svojo družino, ne tako ne drugače (finančno, čustveno....)
- je vsak dan pijan, pa ni važno al je petek al pa sreda

Tudi moj spije ene 3x na teden kakšno malo pivo, pa moji starši vsak dan po kosilu en deci rdečega.....jaz jih nimam za alkoholike, čeprav sama zelo zelo redko spijem kakšen deci. Ponavadi mi samo zadiši, en požirek pa je dost.


_____________________________

V sanjah in ljubezni ni nič nemogoče.
(J.Arony)

(odgovor članu vijolica*)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:40:28   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Definicijo alkoholika smo imeli pred nekaj meseci in ena izmed njih je, da je alkoholik, če njegovo redno (ali občasno) pitje negativno vpliva na družino in odnose v njej... Pa sama presodi, če vama (vam) je zaradi tega lepo...
 
......

A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


Ne morem mimo. Ta "definicija" alkoholika ima eno veliko napako in sicer, da kot merilo postavlja subjektiven obcutek "vpliva na nekoga/nekaj". 

Če sem zagrizen antialkoholik me bo motil tudi rum v kolackih in bo staramama mojega moza, ki jih pece alkoholik, ker z dodajanjem ruma kolackom negativno vpliva na moje druzinske odnose, ki so negativne ker se penim ko jih spece??

Ce bi ljudje kaj brali... kaj pa sele ce bi malo bolj "trezno" razmislili....

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:42:19   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

In ker sem se že tretjič na isti temi ponovil, ti prepuščam razmišljanje o tem, če to, da ti spiješ kdaj kakšno pivo, 2, 3 negativno vpliva na tvojo družino...


Fantje... v druzini alkoholikov ( po uradni definiciji) alkohol ne vpliva negativno... prav uzivajo in se lepo sproscajo ko se ga nacejajo.
Po tej "vplivajoci" definiciji torej oni niso alkoholiki, ker popivanje ne vpliva negativno na druzinske odnose???

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:43:04   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


....in če bi tudi razumeli, kaj berejo ali pa napišejo....


Snela si mi besede s prstov.... user posted image

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:50:35   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
To je tvoje razčiščevanje pojmov in tvoja definicija alkoholika, ki to ni, če ni zasvojen. Po moji definiciji pa to ne drži, saj v praksi poznam veliko ljudi, ki pijejo občasno, niso zasvojeni, so lahko par tednov brez, a takrat, ko se napijejo, postanejo nasilni do žene, otrok, znancev, neznancev... In s tem povzročijo veliko škodo sebi in svojim bližnjim. In takšna oseba je zame alkoholik, ...


Ni potrebno mesati definicije alkoholika s tvojim staliscem. Tvoje stalisce ali poimenovanje (morda pri pomankanju drugega imenovanja) se ne naredi definicije. In vsako tvoje stalisce ali mnenje ali poimenovanje ni definicija.

Se strinjam. Tiste, ki ne podpirajo pitja alkohola, je res potrebno odstraniti iz družbe, saj so lahko zelo nevarni za ravnovesje in harmonijo v tej družbi... Pa še nikjer niso dobrodošli, ker te vsi gledajo, kot da si garjav, če si naročiš sok...


Iz mojih izkusenj ni ravno tako.

Moja primerjava s kadilcem je bila mišljena točno tako kot sem jo napisal in ni bilo nobeno nakladanje. Kako pa ti imenuješ tiste, ki niso odvisni od kajenja, pa vseeno v družbi potegnejo...?


Uzivaci? user posted image
Ljubitelji? user posted image
Kdo trpi ce nekdo na kaksnem zuru parkrat letno prizge cigaret?


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:56:13   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tweed


In še dodatek k cigaretom: Lahko si BREZ. Samo v tvoji glavi obstaja blokada, ki ti omogoča, da se s tem tolažiš... Vsak lahko neha, če le ima željo in trdno voljo... Pa še niccorette ne potrebuje za to...


Jaz se z ničemer ne tolažim, sem samo napisala dejstvo, da ne morem brez. In o kajenju je bilo že dosti govora tukaj, tako, da sedaj ne bi o tem. Se pa absolutno strinjam, da nicorette ne potrebujem za vzdržnost pri cigaretih.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 0:58:50   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: tweed
nikjer nisem napisal, da je človek, ki spije pivo, dve in to ne vpliva na njegovo vedenje alkoholik.


Morda je problem da nasilnistvo imenujes alkoholizem. lahko je povezano, ni pa nujno. Ce je nekdo nasilnez je taksen brez ali z alkoholom. Alkohol je lahkjo triger, lahko je pa triger karkoli drugega. In ni nujno, da je nekdo alkoholik, da mu je alkohol triger.
Poznam obcasnega pivca, ki nikoli ni bil niti ne vem kako pijan, mu je pa pir dva zadosti, da se iz tihe prestrasene sive miske prelevi v popolnoma drugacno osebo (razlika je drasticna!!). On ima problem, samo njegov problem ni alkohol. Alkohol mu samo sprosti zavore, da postane taksen karsen je. Zakaj je tiha prestrasena siva miska sicer, ima dosti vecjo vezo z njegovo vzgojo in zivljenjem, kot z alkoholom.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 1:07:31   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

nikjer nisem napisal, da je človek, ki spije pivo, dve in to ne vpliva na njegovo vedenje alkoholik. Tudi besede občasni alkoholik nisem omenjal za te osebe.


Seveda si napisal, glej spodnji citat, predvsem tisto v oklepaju. Pivo ali dve je zame občasno pitje....ali pa imaš ti boljši izraz za to? Po tej definiciji, je pa res čisto vsak alkoholik, ker sama smatram za občasno pitje tudi 1 radler na teden.

Definicijo alkoholika smo imeli pred nekaj meseci in ena izmed njih je, da je alkoholik, če njegovo redno (ali občasno) pitje negativno vpliva na družino in odnose v njej...



Glej, mogoče ne razumeš prav...V svojem pisanju deluješ kot zelo netoleranten človek, kar me moti.  Kljub temu, da sam piješ, obsojaš pitjeuser posted image  TO vidim nekako tako, kot da bi pljuval v svoj krožnik. Nekako bi še razumela, da bi pitje obsojala jaz, ki ne pijem in ne maram alkohola....

Mogoče bi bilo treba poleg pisanja in branja še kaj razmišljatiuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 2:07:45   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Definicijo alkoholika smo imeli pred nekaj meseci in ena izmed njih je, da je alkoholik, če njegovo redno (ali občasno) pitje negativno vpliva na družino in odnose v njej... Pa sama presodi, če vama (vam) je zaradi tega lepo...
 
......

A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


Ne morem mimo. Ta "definicija" alkoholika ima eno veliko napako in sicer, da kot merilo postavlja subjektiven obcutek "vpliva na nekoga/nekaj". 

Če sem zagrizen antialkoholik me bo motil tudi rum v kolackih in bo staramama mojega moza, ki jih pece alkoholik, ker z dodajanjem ruma kolackom negativno vpliva na moje druzinske odnose, ki so negativne ker se penim ko jih spece??

Ce bi ljudje kaj brali... kaj pa sele ce bi malo bolj "trezno" razmislili....


Joj Misek, tole mi je pa tako simpaticno user posted image user posted image ... No mene je tale "definicija" zmotila na podoben nacin, kot je tebe...namrec vkljucuje subjektiven vpliv na nekoga, kot ti pravis. Torej, moje vprasanje tweedu je Ali clovek, ki nima druzine in s tem posledicno ne skoduje druzini, ni alkoholik, ceprav se ga vsak dan napije do daske potem pa zvali v svoj kavc in je sam s sabo?

Mislim, da je vsakemu normalnemu cloveku jasno, da ce spijes obcasno eno pivo ali kozarec vina, se nisi alkoholik. Problem nastane, da zdrav in (predvidevam) razumen clovek ne zna presodit kdaj ima dost. Torej se ga napije toliko, da ne more hodit ali celo stat. Seveda se to zgodi in ce se zgodi obcasno, se verjetno tudi tolerira. Tezave nastanejo, da velikokrat tovrstna toleranca vodi v nadaljevanje teh "pijanskih" epizod, ki pa se s casom stopnjujejo in postajajo vedno pogostejse. Govorim iz lastnih izkusenj kot otrok alkoholika, ki si se do danes (in si nikoli ne bo) ne prizna, da je prav to--alkoholik. Vsi v njegovem okolju so mu, ko je bil mlajsi, pac zatrjevali da je vse ok in da se to cist spodobi, ce je pa dobil prvo nagrado v tem sportu, pa ker se mu je rodila hci, pa ker je naredil izpit pa ker .... Noben alkoholik se ne rodi kot alkoholik, ampak se v njega spremeni, ce hocete naredi. E, kdaj pa do tega pride ja pa drugo vprasanje. Problem alkohola je, da je stvar pocasna, to je zasvojenost, ki se je ne obsoja tako kot katero drugo. In to je problem v Sloveniji, misljenje in dojemanje pitja kot takega.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 2:17:18   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Akil


A ve se nikoli ne napijete??? user posted image Nikoli malo bolj globoko ne pogledate v kozarec????user posted image



Po vseh uporabljenih vprasanjih je tebi ocitno zelo samoumevno, da se ga vsak kdaj pa kdaj napije. Jah pa se ga ne, sori. Jst ce ze kaj spijem, pa se to na zacudenje vseh ki me poznajo, po enem kozarcu (vina ali piva) odneham. To je moja meja in ne, se ga ne napijem, gotovo pa nikoli tolko, da ne bi vedla kje sem in kdo sem. In oprosti, ni mi razumljivo opravicevanje tipa a se ga nikoli ne napijete??? ko gres enkrat skozi psihicen teror ki ga prinasa alkoholizem, se ga tezko napijes...se ti namrec prej zelodec obrne.

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 9:41:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Akil


A ve se nikoli ne napijete??? user posted image Nikoli malo bolj globoko ne pogledate v kozarec????user posted image



Po vseh uporabljenih vprasanjih je tebi ocitno zelo samoumevno, da se ga vsak kdaj pa kdaj napije. Jah pa se ga ne, sori. Jst ce ze kaj spijem, pa se to na zacudenje vseh ki me poznajo, po enem kozarcu (vina ali piva) odneham. To je moja meja.


Razlika je samo v meji user posted image .
Eni jo imajo pac tam, ko gredo namesto domov v sluzbo spat.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 9:43:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Definicijo alkoholika smo imeli pred nekaj meseci in ena izmed njih je, da je alkoholik, če njegovo redno (ali občasno) pitje negativno vpliva na družino in odnose v njej... Pa sama presodi, če vama (vam) je zaradi tega lepo...
 
......

A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


Ne morem mimo. Ta "definicija" alkoholika ima eno veliko napako in sicer, da kot merilo postavlja subjektiven obcutek "vpliva na nekoga/nekaj". 


Alkohol in ostale odvisnosti so vedno tudi subjektivne, ker delujejo na vsako telo in na vsak razum drugace in ker se pod njih vplivom tudi obnasamo drugace. Celo kadar so te meje objektivne postavljene (recimo na g alkohola v krvi) jih razlicne druzbe interpretirajo drugace.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: RE PROBLEMI Z MOŽEM 2
21.2.2009 13:58:57   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Definicijo alkoholika smo imeli pred nekaj meseci in ena izmed njih je, da je alkoholik, če njegovo redno (ali občasno) pitje negativno vpliva na družino in odnose v njej... Pa sama presodi, če vama (vam) je zaradi tega lepo...
 
......

A bo zdaj bolj vidno kratko in jedrnato napisano? Če bi ljudje kaj brali...


Ne morem mimo. Ta "definicija" alkoholika ima eno veliko napako in sicer, da kot merilo postavlja subjektiven obcutek "vpliva na nekoga/nekaj". 


Alkohol in ostale odvisnosti so vedno tudi subjektivne, ker delujejo na vsako telo in na vsak razum drugace in ker se pod njih vplivom tudi obnasamo drugace. Celo kadar so te meje objektivne postavljene (recimo na g alkohola v krvi) jih razlicne druzbe interpretirajo drugace.


Seveda da so subjektivne, vendar to se vedno subjektivnost ne postavlja kot merilo za definiranje. In ne glede na druzbeno interpretiranje se "druzbeno" definiranje alkoholizma kar ujema med razlicnimi druzbami - za razliko od druzbene interpretacije, ki sprejemljivost ali nesprejemljivost povsem druzbeno subjektivno obravnava.

Za paralelo: definicija virusne okuzbe je znana. Druzba lahko subjektivno interpretira koliko je virusna okuzba opravicilo za lezanje v postelji ali ne (za ene je to resno in je treba takoj v posteljo, za druge ne in clovek z virozo lahko in bi moral delati). Vse to pa definicijo kaj je virusna okuzba ne spremeni in na definicijo kot tako ne vpliva.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?