|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 21:35:19   
tia12
Takole tukaj si lahko preberete vse o FK iz prve roke.


http://med.over.net/forum5/list.php?250


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 21:45:28   
aprilčica07
pegi1: smo že tolko dale skozi, zdaj pa ja mora bit vse ok.. mislit moramo pozitivno pa bo takoj bolše.. priznam je tudi mene malo strah, ampak to je normalno.. zdaj nas bojo pa še malo bolj pogledali, da vidimo kako in kaj.. ne mislit na slabe stvari, ker nima smisla.. gremo korak po korak in boš vidla, da bomo še vriskale od veselja...user posted image user posted image   Jst zdaj čakam morfologijo in pol gremo pač dalje...

Ma veš, da sem si mislila, da mogoče pa  so ta imena tudi vam všeč, ker očitno imamo zeloo podoben okus he he... ma kako lepo!

tia: hvala za infote... jst sem se sicer odločla, da ne bom več nič brala... ker mi ne pomaga lih dosti, ampak sem pol še bolj zmešana... user posted image

Tako, zdaj grem pa na kavč, tamali spi, ta strari igra tarok, jst pa tle uživam v samoti,, mi paše:) ma samo trenutno:):)

Lepo se imejte in se beremo...


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: nuhalna svetlina
1.4.2009 12:05:07   
taši84
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo pegi1!!!!!!je kr odleglo kaj????js sm učer še ne vem kokrat prebrala izvid. sam punce bomo mele.user posted image user posted image user posted image


6.aprila imam ponovni pregled in se bom vse zmenila. kdaj uz srčka in kdaj morfologija. mi bojo že dal kak datum pa potem sporočim.

ostanite v cvetju.


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: nuhalna svetlina
2.4.2009 7:32:50   
pegi1
hvala vsem sotrpinkamuser posted image !
mina zate pa drzim pesti, da se vse dobro iztece. si ze dobila rezultate hitrega testa?
jaz imam danes gin pregled, kjer se bom tudi dogovorila kako naprej. vam javim,
lpm

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: nuhalna svetlina
2.4.2009 14:28:15   
taši84
tia12! kako veliko nuhalno svetlino so ti namerili takrat na začetku? kakšen si imela pa riziko za DS? čist tko me zanima.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: nuhalna svetlina
2.4.2009 15:47:47   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: taši84

tia12! kako veliko nuhalno svetlino so ti namerili takrat na začetku? kakšen si imela pa riziko za DS? čist tko me zanima.



Starost: 21 let
NS: 3,4 mm

Tveganje: 1:66


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: nuhalna svetlina
2.4.2009 17:40:36   
taši84
hvala za podatke. upam da bo pr nama tut vse štimal.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 8:05:27   
pegi1
evo da se malo javim po pregedu;
nasa pupa je ok. cez 3 tedne imam morfologijo (23.4.), nato pa sem dobila se napotnici 8zaradi visoke otekline NS 4,4 mm):
-eno za pediatricno kliniko za fetalno ekokardiografijo (pregled srcka)
-eno za natancno morfologijo v porodnisnici

sem vceraj ginekologinjo vprasala, ce ima se oteklino, pa zal ni mogla reci, ker je imela pupa ful cudno lego in cisto nazaj glavico- baje da se v tem primeru ne da zmerit.
tko da to je to.

dejte se ostale povedat (sem pozabla in se mi ne da brskat za nazaj), kolk so imel vasiuser posted image  debelino otekline NS? a je imela se katera tako visoko k jaz?

mina2009, se vedno ful mislim nate!!!!!javi se kaj

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 9:25:40   
aprilčica07
pegi1: pri meni naj bi šlo dalje tako, da imam 20 04 morfologijo pri moji dohtarci in pol še podroben ultrazvok srčka ali v porodnišnici šempeter ali v ljubljani pri dr. cerarju, no, vsaj tako mi je zadnjič rekla moja g.. ampak takrat še nismo vedli kako bo z izvidi od amnio... sicer je bla pa moja ns 2,9..
Jst sem optimistična in upam, da bo naprej pri vseh vse tako kot mora bit...user posted image user posted image

mina2009: javi se, mislim nate!user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 9:27:37   
sabina84
Ojla. Jz sm mela ns 2.3,pa tveganje 1:173 po krvnem testu,pa sem mela pol sam natančno mf ploda pri moji gin.ki je tud srčeka ful dolgo gledala. Ampak je na koncu vse hvala Bogu pokazalo ok.
Lp

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 9:47:19   
mina2009
Punce zdravo! sory da nisem nič pisala ampak za mano je stresen teden. V poned. sem imela amnio in v sredo so mi obljubili da do 13 ure bodo verejtno izvidi hitrega testa. nakar očitno niso bili in sem upala da bodo včeraj. nakar sem klicala in so mi rekli da ni g. in naj pokličem jutri. in res danes kličem in hudiča tudi danes je ni. to je grozno, ker vem da  rezultati so. verjetno bom šla v bolnico in malo poizvedela če mi lahko kateri drugi ginekolog prečita.
pegi: kaj so oteklino zasledili na Uz, ki si ga imela včeraj ali samo ugibajo ker si imela visoko NS? to te sprašujem ker je imel moj otrok tudi tako visoko ns in mi je ta izraz čisto nov. to je v povezavi s srčkom ?

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 12:00:14   
aprilčica07
mina2009: držim pesti, da čim prej zveš dobre novičke.. nevem pa kako lahko tako delajo, že itak je stresno vse skupaj, pol pa ti še oni dodajo, da je še slabše ... držim pesti"user posted image user posted image user posted image
sabina84: lepo, da se je vse izteklo in je vse ok.. upam, da bo tudi pr meni in ostaliih sotrpinkah tle gori enako!


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: nuhalna svetlina
3.4.2009 17:39:26   
pegi1
oj mina 2009, mogoce si malo narobe razumela- ce imas np NS 4,4mm- to pomeni, da je ta vratna guba debela 4,4mm in vse kar je nad 2,... pomeni da je oteklina.
zakaj do otekline pride sam bog ne ve:-), vcasih ni nic in sama zgine, velikokrat pa je to povezano z manjso ali vecjo okvaro srcka. tako je meni razlozil genetik. npr. jaz imam oteklino 4,4 mm in imam npr. po literaturi 20% moznosti za okvaro srcka.
joj upam, da sem dovolj jasno napisala.

sicer pa drzim pesti, da cimprej izves!!!

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: nuhalna svetlina
4.4.2009 7:33:41   
mina2009
pegi hvala. sem razumela. veraj nisem dobila odgovora ker  ni bilo tako g. v pondeljek je in bom izvedela. bom poročala. 

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: nuhalna svetlina
4.4.2009 7:41:37   
Bety11
hmmmmmmmm....

user posted image user posted image Koliko je meni znano in koliko sem prebrala je NS ali oteklina,ki jo imenujete, tekočina, ki se nabira za vratom, na hrbtni strani.

Naj bi ledvice proizvajale urin, ki ga mehur še ne zna izločiti in se tam nabira. user posted image user posted image
Vsaj jaz sem tako razumela prebrano.

In potem, po 14.tednu, ko začne mehur delati in se otrok prvič polula, ta oteklina izgine.

O normalni NS in povečani, pa sem vam dala zelo nazorne slikice in razlage zgoraj, pod stalno temo o nuhalni svetini.

Tam je nazorno prikazan otrok, ki ima DS, njegova zgradba, njegova NS, njegova nosna kost, utripi srca......

Kar se tiče nosne kosti, pa mi, laiki, mislimo, da je to nosek, ki se na vseh UZ slikicah jasno vidi. NE! Ni mišljen nosek, temveč nosna kost!!! In tudi prikaz le-te je na teh internetnih straneh, ki sem jih priložila.

Možnost se imate prijaviti na to stran in zunanje strokovnjake vprašati za mnenje s tem, da jim priložite svoje slikice UZ-ja s pregleda nuhalne svetine.

No....

Jaz sem prav vesela, če prebirem, da kljub velikim NS, imate zdrave otročičke. To s srčkom, kolikor vem, se lahko ugotavlja kasneje, v višji nosečnosti.....In to ne poznam dovolj...
Želim vama veliko sreče!!!

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 16:29:21   
mina2009
Punce zdravo! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Danes sem šla v bolnico in dobila rezultate hitrega testa- vse je ok. kromoson 13,18 in21 so v paru in spol je fantek. Prvi korak je mimo. ful sem veselauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . sedaj je čakanje na končni izvid lažje. rezultati so bili 1.4. . to pomeni tretji dan od posega. to so res hitri rezultati. imam polepšane praznike.  Punce eno vpršanje za mojo kolegico, ki je stara 37 let in ji je ns in starost pokazalo  tveganost  1:3000. zdravniki sicer iz avstrije so ji odsvetovali amnio ona pa je v dilemi.kaj bi ve naredile????

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 19:22:37   
aprilčica07
mina2009: jej, super, sem ful veselauser posted image user posted image user posted image user posted image

za tvojo kolegico pa nimam nasveta. Jst zdaj čisto drgači razmišljam, kot sem pred tem, kar se mi je zgodilo. Če bi me kdo vprašal prej 6 meseci, če bi šla  kdaj na amnio in bi prej mela ns ok, bi itak odgovorila ne. Zdaj pa raumišljam drgači in bi vejretno šla direkto na amnio in se z neko verjetnostjo, ki jo računa ns ne bi več igrala. Ampak to je zdaj... Nevem, jst  če bi/bom še kdaj nosčega bom po vsej verjetnosti šla spet na amnio. Tako, da jst bi ji vseeno to preiskavo priporočila.

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 19:46:05   
tia12
user posted image user posted image user posted image Bravo Minauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 20:13:59   
taši84
mina2009!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vidiš pa je tudi pri tebi vse ok!!!čestitam.
tia12!a vajin fantek pa še kar pridno čaka v trebuščku. najbrž se ima pri tebi lepo.

no zdej pa še js. dobila sm napotnico za uz srčka. naročiti se moram v 24.t na pediatrično kliniko. za morfologijo pa bom jutr poklicala. mi je pa G rekla da jo delajo nekje po 21.t. vam sporočim kaj sm zvedla.

lp


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 20:47:24   
aprilčica07
taši84: morfologijo delajo okrog 22 tedna, tako je meni rekla moja ginekologinja, jst imam datum 20 april, takrat bom točno 22 tednov noseča... Za uz srčka bom šla pa tudi jst po vsej verjetnosti v lj, ampak kolkor sem jst razumela naj bi šla v porodnišnico in ne na pediatrično kliniko.. nevewm, mogoče sem pa tudi narobe zastopla, ker sem tam vsa zmešana ko sem pr njej... sicer pa vem, da se mi bo odvalil še en kamen od srca, če bo že morfologija ok...user posted image

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 21:13:14   
pegi1
mina 2009 cestitke!!!!!!!!!!!!!!! super koncno en poba!
glede tvoje kolegice se podpisem pod post od aprilcice.

glede uz srcka: dela se v pediatricni (ne v porodnisnici- tam lahko naredijo le natancno morfologijo, edini ki pa dela uz srcka je dr vesel na pediatriji)
ampak... jaz sem vceraj klicala, da bi se narocila in imajo strasno guzvo-ker je dr. vesel na bolniski in vse stoji (ne mores verjet!), zato posiljajo na uz, kar v porodnisnico in ce tam recejo da je nujno na pediatrijo, dajo se tja...
jaz sem dobila termin za uz srcka 6.5., oni temu pravio da je ze malo pozno (ne vem ful cudno, ker bom takrat v 22 tednu), da kao dr. vesel to najraje dela nekje v 19 tednuuser posted image , ampak me prej ne morejo narocit...
tako da punce, tiste, ki morate to opraviti, tudi ce se niste dobile napotnice CIMPREJ klicite in se narocite, ker je res guzva!!!

morfologijo pa imam 23.4 (v 20 tednu) pri svoji gin, nato pa je rekla, da me bo po njenem pregledu poslala se v porodnisnico na morfologijo.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 21:17:36   
taši84
ojej, a da je tm sam en dr. ki to dela????ja kaj jim pa je. js sm v 18t 5d pa takoj jutr kličem tja. pa še za morfologijo. upam da to pa dela več ljudi in ne samo eden. kateri dr. pa?

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 21:19:33   
taši84
aprilčica, sj men je moja G rekla da morf.delajo od 21tedna dalje. tko da se ne bom naročila lih v 21t ampak kasnej.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: nuhalna svetlina
6.4.2009 22:41:36   
pegi1
joooj napisem cel post pa me vrze venuser posted image
torej se enkrat...

tasi ti prilepim kontakte, da ne bos klicarla k zmesana (tko kot jaz) in so me zihr 5x preusmerili...
klici 01-5229234, ce se parkrat nihce ne javi (bodi vztrajna), potem poskusi: 01-5229268. naceloma narocajo  samo v pon, tor in sredo med 8-9.uro zjutraj.

imej pripravljeno, da bos povedala tocno v katerem tednu si trenutno in koliko je bila izmerjena tvoja NS.

mogoce pa dobis termin na isti dan kot jaz in se srecave:-) (jaz imam 6.5. ob 13h:-))

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: nuhalna svetlina
7.4.2009 10:44:41   
aprilčica07
pegi1: hvala za izčrpne informacije.. zdaj sem sicer še bolj zmešana, ker meni je rekla, da bom šla na pregled k cerarju v porodnišnico.. za srčke.. zdaj pa nevem kaj čem nardit.. ali naj sama pokličem na pediatrično in se zmenim za pregled ali čakam 20 april da grem na MF in sse  z mojo g dogovorim za naprej... kaj bi ve nardile na mojem mestu?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?