|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nuhalna svetlina
28.3.2009 8:54:50   
Bety11
Vse o nuhalni svetlini in drugih nepravilnostih, ki se lahko odkrijejo z UZ.

http://www.studiolift.com/fetal/site/FMF-English.pdf

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/nuchal/

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/assessment-of-the-nasal-bone/

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/measurement-of-the-facial-angle/

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/assessment-of-ductus-venosus-flow/

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/assessment-of-tricuspid-flow/

http://www.fetalmedicine.com/fmf/training-certification/certificates-of-competence/11-13-week-scan/measurement-of-uterine-artery-pi/


Pa srečno s branjem.....


(odgovor članu Marcelin)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: nuhalna svetlina
30.3.2009 11:53:00   
taši84
dons še kar nism dobila izvida. upam da jutr bo. mogoče so ga v petek prepozno oddali pa ni šel naprej. vam sporočim.

pegi1 in aprilčica? kaj novega?
mina2009-poročaj kako je bilo na AC?


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: nuhalna svetlina
30.3.2009 13:39:03   
aprilčica07
taši84: pri nas nič novega, pošte itak še ni, tako, da sem se odločila, če še jutr ne dobim nič, jih v sredo ali pa mogoče že jutri provam poklicat.... mater, ma to res dolgo traja..user posted image

pegi1: ti, si dobila kašen odgovor?

mina2009: srečno, da se vse izzide dobro!


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: nuhalna svetlina
30.3.2009 16:56:34   
mina2009
končno sem doma. punce vse ok. amnio je za mano. poseg je zelo hiter par minut in neboleč. zaprosila sem za hitri test in so mi ga odobrili tako da do  konca  tedna ga dobim. za ostalo pa čakam do tri tedne. upam da bo držalo kar so mi obljubili. bom poročala.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: nuhalna svetlina
30.3.2009 17:29:06   
pegi1
oj mina2009 VSE DOBRO user posted image ti zelim. super za hitri test. jaz bi ga tudi takrat vzela, ce bi bilo mozno, zal se to pri biopsiji hor.resic ne da.
pri meni se nobenih novic...

aprilčica javi ce bos kaj klicala oz kaj dobila, ti bi zdaj ze lahko! pa javi za spol in ime, da vidim, ce bova spet imele enakouser posted image

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 9:52:26   
Bety11
mina2009..Koliko si plačala hitri test?

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 10:20:27   
aprilčica07
pegi1: ja, če danes ne dobim pisma, bom jutri klicala. sem se kr odločla, da zdaj itak ne more bit nič narobe in da samo čakam papirjeuser posted image user posted image user posted image sva pa zihr na istem, tudi pr tebi je zagotovo vse ok, drgači bi obe že vedle...  veš, da bom povedala za spol, zanima tudi mene, če bova spet isto imeli:):)

Sicer naju še čaka pol pregled srčka in MF, ampak sem optimistična in upam, da bo razplet ugoden, pr meni in tebi in vseh, ki se tle gori vzpodbujamo!


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Bety11)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 10:33:36   
taši84
aaahhhhooojjj!!!!

končno dobila izvid. najbrž ste fejst ferbčne kaj bo?????rezultat je xx!!!!ful sva vesela!!!!!zdej pa upam še da bo uz srčka ok in MF tut.

zdej pa še kako zgleda izvid k ste me zadnjič prosile.

ime in priimek
letnica rojstva
zap.št.
datum prejema vzorca
tip vzorca
napotni zdravnik
indikacija
željena preiskava
tehnika
št.analiziranih mitoz

rezultat krom.analize: krom.preiskava celic horionskih resic dobljenih z biopsijo je pokazala 46,xx (normalen izvid)


evo to je vse kar piše na tem "zlatem papirju"!!!zlatem zato k sm ga čakala en mesec!!!!

aprilčica in pegi-še dons pokličita. sj vama tko povejo če ste prehitr poklicale, pa kdaj morta naslednjič poklicat.

mina2009-ti pa pridno počivaj pa bo vse lepo in prav.

user posted image user posted image user posted image za vas!!!držim pesti


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 10:42:45   
aprilčica07
taši84: jeeeeeeeeeeeeeeeeej, kako se vesela zate! supercaaaaaaaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image upam, da bomo tudi me kmalu zvedle kako in kaj... vraga, saj je danes že 25 dni od posegauser posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 11:02:07   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

taši84: jeeeeeeeeeeeeeeeeej, kako se vesela zate! supercaaaaaaaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image upam, da bomo tudi me kmalu zvedle kako in kaj... vraga, saj je danes že 25 dni od posegauser posted image



KLIČI!!!


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 12:09:06   
taši84
hvala hvala.

aprilčica res pokličita obedve.
in javi potem


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 12:10:08   
taši84
tia12 a si ti takrat šla na uz srčka?kako pa je zgledalo?


_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 12:33:49   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: taši84

tia12 a si ti takrat šla na uz srčka?kako pa je zgledalo?



Nič posebnega, čisto navaden UZ. Samo gleda samo srček...bolj podrobno. Nč bat, nič hudega ne bo.

Pa sporočte rezultate....drzim pesti...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 13:43:13   
mina2009
bety
ko sem zaprosila za hitri test in navedla da je povod zelo visoka NS so mi rekli da ga dobim in niso omenili nobenega zneska. tako da mislim da ni za plačati. ko bom dobila hitri test dobila ti sporočim če je račun zraven. mislim da si ne upajo nekaj obljubiti brez navesti da je samoplačniško. lahko me presenetijo ampak tudi če je 300 EUR ko ste navedle bom plačala ker je prehudo čakati. saj veš da je črni scenarij (kromosomska napaka) splav oz ne vem če že ni porod. zato lahko tudi plačam samo da dobim čim prej rezultate.
vsekakor sedaj sem pozitivno naravnana ampak moraš tudi upoštevaiti črni scenri.



user posted image user posted image user posted image user posted image taši superca, poročaj kako boš uredila UZ srčka (kdaj je ?) in kako bo potekel. prav da greš na podrobni UZ srčka saj žal nam kromosomski test pokaže kromosomske napake ne pa razvojne. zato je spemljanje srčka obvezno.


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 14:39:06   
aprilčica07
Babe moje drageuser posted image user posted image user posted image danes sem dobila izvid po pošti... kariotip normalen, pričakujemo pa naj xxuser posted image user posted image user posted image

sem vesela, da je joj..  pa kr malo sem zgubljena, nevem ali naj se smejem ali jočem, uno, ko te res meče:)user posted image

No, me čaka še MF, pa itak pregled srčka, ampak sem optimistična in takooo vesela, zdaj moram mojga poklicat na šiht, da mu povem:):)

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 17:00:01   
taši84
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image no vidiš!!!!bravo!!!!zdej pa čakamo še mino in pegi da povesta dobri novici. a tut pr vama bo xx, ja lepo nas bo več. ane kok te zašteka ko veš spol. zdej pa upam da bo še uz srčka tko ko more bit.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 17:58:36   
mina2009
user posted image user posted image user posted image bravo aprilčica. superca za obe. sedaj sva še jaz in pegi. 

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 18:26:07   
pegi1
no takole, ocitno so v klinicnem zato cakali, da oddajo pošto isti danuser posted image . jst sem tudi danes dobila po posti... VSE OKuser posted image user posted image  jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!! in se ena XX user posted image .  jst em toooolk vesela, da se odkar sem prebrala posto kar smejim...

aprilcica, sej sem vedla, da bo pri nas tut puncka, takoj ko sem prebrala tvoj postuser posted image , no dej mi zdej se povej, ce ste kaj razmisljali o imenu, mogoc bomo spet dali istouser posted image

(odgovor članu mina2009)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 18:58:04   
aprilčica07
pegi1: jejjjjjjjjjjj, kako sem vesela, mi gre kr na jokuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image super, super....  pa tudi vi pupikouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

imena: he he, kaj vem,  mislim, da bomo izbirali med Hana, Eva, Ema in Julija.. recimo, nekje tle se gibamo... 

mina2009: ma tudi pr tebi bo vse ok... itak, ne more bit drgače, mislim nate!user posted image

taši84: kdaj pa imaš ultrazvok srčka? jst bom šla tudi še to nardit.. sicer imam še prej morfologijo, to bo 20 04, enkrat poem pa še podroben pregled plodovega srčka.. meni je rekla moja g, da je to najbolše nardit med 22 in 24 tednom..  a vam so tudi tako rekli?

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 20:40:45   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

taši84: kdaj pa imaš ultrazvok srčka? jst bom šla tudi še to nardit.. sicer imam še prej morfologijo, to bo 20 04, enkrat poem pa še podroben pregled plodovega srčka.. meni je rekla moja g, da je to najbolše nardit med 22 in 24 tednom..  a vam so tudi tako rekli?


Ja, to je najprimernejši čas za UZ srčka.

LP,


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 20:55:51   
pegi1
meni pa je takrat genetik na svojem mnenju napisal, da priporoca ekokardiografijo v 19 tednu nosecnosti na pediatricni kliniki nato pa se natancen UZ morfologije ploda?
sicer pa sem tudi jaz brala, da se morfologija dela nekje po 20 tednu-do max 24 tedna.

aprilcica-ne morem verjet, julija in hana sta tudi pri nas v top treh imenihuser posted image user posted image , tretjega sploh ne bom napisala, ker mi ni vsec, je samo zarad mojga v top triuser posted image

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 20:57:13   
pegi1
aja se to, kaksne napake se lahko se odkrijejo. a je se vedno moznost za kaj hujsega? prosim za iskrene odg, ker me res zanimajo tudi tiste hude stvari....

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 21:23:11   
sabina84
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo in čestitke vsem,pa same user posted image , zgleda so naši deci umetnikiuser posted image ,sej vete babe lukno v lukni je tešk nardit.... Pa da nebojo tiste ko pričakujejo user posted image  kej užaljene,za user posted image  je pa treba dost onega metuser posted image
Mal vas hecam....
Men je po tem mf ploda nardila gin.in sicer v 22t,ene 5 min je sam srčeka gledala in je rekla da je vse ok. Če so lahko hujše napake,hm to pa nevem,najbolje da kje poiščeš primerno literaturo,mogoče kaj s srčkom,ni nujno ane,drugo pa niti nebom pisala ker nisem ziher. Sicer pa na mf pogleda otročka od glave do nogiv,vse in ti tak povejo kak je.... Nč si s tem skrbi delat,bote vidli da kk je lepo na mf.... Vso srečo vašim pupam.... Čao 

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 21:31:01   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: pegi1

aja se to, kaksne napake se lahko se odkrijejo. a je se vedno moznost za kaj hujsega? prosim za iskrene odg, ker me res zanimajo tudi tiste hude stvari....



Možnost seveda je, ampak ne razmišljaj o tem. BODI KAR SE DA OPTIMISTIČNA IN MISLI LE NA NAJBOLJŠE!!!

Držimo pestke, da bo vse O.K.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: nuhalna svetlina
31.3.2009 21:32:56   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: tia12

IZVIRNO SPOROČILO: pegi1

aja se to, kaksne napake se lahko se odkrijejo. a je se vedno moznost za kaj hujsega? prosim za iskrene odg, ker me res zanimajo tudi tiste hude stvari....



Možnost seveda je, ampak ne razmišljaj o tem. BODI KAR SE DA OPTIMISTIČNA IN MISLI LE NA NAJBOLJŠE!!!

Držimo pestke, da bo vse O.K.



Sicer pa pojdi na med.over.net....na forum FETALNA KARDIOGRAFIJA, tam na vsa naša vprašanja ogdovarja dr. Samo Vesel, ki tudi dela UZ srčka...tam boš prebrala vse in še več o FK.

Čakaj ti prilepim link.


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?