|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Služba
3.3.2009 17:30:33   
caillou
Zaposlena že šestnajsto leto. Petnajst let sem delala v gostinstvu (tudi ponoči in petke in svetke), sedaj pa v čisto drugi branži. Nikjer mi ni bilo pretirano hudo, ker nikoli nisem vsega za preveč hudo vzela (četudi sem pa tja je,ne?).

Nikoli ne bi rekla, da ne bi šla nazaj v gostinstvo, ker nikoli ne veš kaj te še čaka v življenju.


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Služba
3.3.2009 17:43:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

"Otroci tako hitro odrastejo da ti bo enkrat žal da nisi bila več z njimi. "

Zakaj bi moralo biti vedno mamam žal, kaj pa očetom? Zakaj ne bi enkrat zamenjali vloge in bili očetje doma in mame delale?


Eh daj no....pa saj veš da smo ženske rojene za plenice menjevat pa za šporhetom stat. Kk ti pade sploh na pamet kaj tacgauser posted image
Kakšna kariera, kakšna služba, kakšne ambicije, kakšna želja po novih znanjih, kakšna želja po osebni rasti in izpopolnjevanju ..... ženske so za kuhat pa prat. Bognedaj da so na svet pršle z zanimanjem še za kaj drugega razen plenic in kuhalnic. Čarovnce.

Moški majo ful radi na sebi vso odgovornost za preživetje družine. Jih to nič ne obremenjuje. Verjetno je zabavno živet z mislijo v glavi da bodo otroci in žena lačni če ostaneš brez službe.....

In kle gor so vedno "špotane" mame k se jim svet ne vrti samo okol otrok. Nikol obratno. Kk so grozne.
Ne vem zakaj nihče ne pomisli da so pa mogoče srečne. Majo familjo. Majo službo v katero rade hodijo. Svoje življenje.....ki ga z veseljem delijo z partnerjem in otroki. Verjetno so res bolj utrujene, pa nimajo vsak dan spoliranga parketa, pa ne poznajo esmeralde, pa niso 24 ur na dan za ritjo otrokom.....sam to niti približno ne pomeni da so slabe mame. To sam pomeni da so ženske, žene, mame....vse v enem. In od vsake posameznice odločitev je kako ima namen preživet to kratko življenje ki nam je dano. Čeprav.....velika večina te izbire nima. Ker si ne morejo privoščit ostat doma. Ne vem kaj se je treba vedno spotikat ob nekaj.
Nekaterim so čudne ženske k ne vidjo druzga k otroke pa šporhet, nekaterim ženske k celo rade v šiht hodjo, nekaterim ženske k imajo poleg družine svoje hobije,.....vsakmu je nekdo smešen in čuden. Kaj čmo zdejuser posted image

Vsak naj živi kukr mu paše.....
Pa naj bo srečen da ima izbiro. Ker velika večina je nima. Pač hodi v šiht da da kaj na mizo. Nekateri pa tud iz veselja itak(na pa za denar sevedauser posted image ).

Aja.....pa btw, da mam jst zastojn stanovanje pa za tristo evrov stroškov bi si tud lahko prvoščla bit doma.....sam men ni nihče kreveta poslal, sm si ga mogla sama....no pa tud če mi bi ga, neb ostala doma....ker sm čudna in mam rada svojo službouser posted image

< Sporočilo je popravil brisačkarca -- 3.3.2009 17:46:24 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Služba
3.3.2009 18:15:04   
Pika Zoja
Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj. Saj včasih so deci hodili na lov pa barantali so (tko da potem tut v trgovino več ne rabim hodit), ženske so pa bile nabiralke in mame.
Žalostno je predvsem to -> ko dec želi, da ženska hodi v službo, pospravlja (tako da njega ne moti), lika, pere, otroke vzgaja (tako da njega ne moti), sesa (tako da njega ne moti), kuha (tako da je kosilo pripavljeno, ko je on lačen), vrtek porihta, še speče sladico, ker paše po kosilu, kosi, avto pere, za večerjo pa spet kuha... On gre pa v službo, ja.

Meni se v primeru ena ali dva dobesedno sflika -> prvič, ker sem človek, ki mora it ven, mora it v službo, mora it s kolegicami na kavico, moram it zvečer tečt, moram it tu pa tam v savno, moram naredit kaj zase, ker drugače se depresivna in tečna kot user posted image .
V drugem primeru -> hja, to bi pa rada videla, če bi se kdo lotil mene v sužnja spreminjat, ja.

Sem pa mnenja, da so bolj zaposleni ljudje, srečnejši ljudje, pa še več stvari naredijo. In ja, hodim v službo (sicer 4 ure), ogromno časa sem s tamalim, tu pa tam še od doma kaj naredim, možu pomagam, on pa pomaga meni -> kaj skuha, da prat perilo, posesa, otroka poštima, pa se mi ne zdi, da je ful priden, ampak se mi zdi to normalno.
Uskladiti pa vsekakor hočemo, da čimveč časa preživimo skupaj, predvsem pa raje ta čas preživljamo kvalitetno, čeprav mogoče ne tako kvantitetno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Služba
3.3.2009 18:15:37   
Raho
Jaz sem ena izmed tistih groznih neodgovornih mam, ki ima rada svojo službo. Moj delovnik je nepredvidljiv in se spreminja iz dneva v dan.

In še huje - za pol delovnega časa sem šla v službo po 105 dneh porodniške. Dvakrat.


Je pa bil doma ata - in je še on spoznal vse čare gospodinjstva in plenic in vzgoje.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Služba
3.3.2009 18:19:37   
Anonimen
Zdaj pa se mi zdi škoda spustit čas ki ga lahko preživim z družino ke4r v tem uživam.


Vsak naj pocne tisto, v cemer uziva, ce mu to le znese, v vseh pogledih.

(odgovor članu vodica)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Služba
3.3.2009 18:21:44   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj. Saj včasih so deci hodili na lov pa barantali so (tko da potem tut v trgovino več ne rabim hodit), ženske so pa bile nabiralke in mame.
Žalostno je predvsem to -> ko dec želi, da ženska hodi v službo, pospravlja (tako da njega ne moti), lika, pere, otroke vzgaja (tako da njega ne moti), sesa (tako da njega ne moti), kuha (tako da je kosilo pripavljeno, ko je on lačen), vrtek porihta, še speče sladico, ker paše po kosilu, kosi, avto pere, za večerjo pa spet kuha... On gre pa v službo, ja.
Meni se v primeru ena ali dva dobesedno sflika -> prvič, ker sem človek, ki mora it ven, mora it v službo, mora it s kolegicami na kavico, moram it zvečer tečt, moram it tu pa tam v savno, moram naredit kaj zase, ker drugače se depresivna in tečna kot user posted image .
V drugem primeru -> hja, to bi pa rada videla, če bi se kdo lotil mene v sužnja spreminjat, ja.
Sem pa mnenja, da so bolj zaposleni ljudje, srečnejši ljudje, pa še več stvari naredijo. In ja, hodim v službo (sicer 4 ure), ogromno časa sem s tamalim, tu pa tam še od doma kaj naredim, možu pomagam, on pa pomaga meni -> kaj skuha, da prat perilo, posesa, otroka poštima, pa se mi ne zdi, da je ful priden, ampak se mi zdi to normalno.
Uskladiti pa vsekakor hočemo, da čimveč časa preživimo skupaj, predvsem pa raje ta čas preživljamo kvalitetno, čeprav mogoče ne tako kvantitetno.

Morda pa le nisva tako različni, kakor na prvi pogled izgleda. user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Služba
3.3.2009 18:22:36   
rija
ah...vsak po svoje...jaz sem se iz čistega deloholika spremenila v pravo mamkouser posted image

delam 4-5 ur dnevno, uživam, če sem doma, pa prav tako uživam, če kam gremuser posted image

si pa želim in delam na tem, da bom lahko delala še vedno enih 5-6 ur dnevno, dopoldan....upam, da mi uspe user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Služba
3.3.2009 18:24:02   
Anonimen
Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Služba
3.3.2009 18:40:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.


Ga ne boš mela dolg, k ga bo pobralo po hitrem postopku.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Služba
3.3.2009 18:41:13   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.


Ga ne boš mela dolg, k ga bo pobralo po hitrem postopku.....



Misliš da bi hitro podlegel, al kaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Služba
3.3.2009 18:41:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.


Ga ne boš mela dolg, k ga bo pobralo po hitrem postopku.....



Zakaj bi ga pa pobralo?

Pogled na spocito in zadovoljno mamo bi moral biti vecni eliksir mladosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Služba
3.3.2009 18:45:41   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

"Otroci tako hitro odrastejo da ti bo enkrat žal da nisi bila več z njimi. "

Zakaj bi moralo biti vedno mamam žal, kaj pa očetom? Zakaj ne bi enkrat zamenjali vloge in bili očetje doma in mame delale?


Eh daj no....pa saj veš da smo ženske rojene za plenice menjevat pa za šporhetom stat. Kk ti pade sploh na pamet kaj tacgauser posted image
Kakšna kariera, kakšna služba, kakšne ambicije, kakšna želja po novih znanjih, kakšna želja po osebni rasti in izpopolnjevanju ..... ženske so za kuhat pa prat. Bognedaj da so na svet pršle z zanimanjem še za kaj drugega razen plenic in kuhalnic. Čarovnce.

Moški majo ful radi na sebi vso odgovornost za preživetje družine. Jih to nič ne obremenjuje. Verjetno je zabavno živet z mislijo v glavi da bodo otroci in žena lačni če ostaneš brez službe.....

In kle gor so vedno "špotane" mame k se jim svet ne vrti samo okol otrok. Nikol obratno. Kk so grozne.
Ne vem zakaj nihče ne pomisli da so pa mogoče srečne. Majo familjo. Majo službo v katero rade hodijo. Svoje življenje.....ki ga z veseljem delijo z partnerjem in otroki. Verjetno so res bolj utrujene, pa nimajo vsak dan spoliranga parketa, pa ne poznajo esmeralde, pa niso 24 ur na dan za ritjo otrokom.....sam to niti približno ne pomeni da so slabe mame. To sam pomeni da so ženske, žene, mame....vse v enem. In od vsake posameznice odločitev je kako ima namen preživet to kratko življenje ki nam je dano. Čeprav.....velika večina te izbire nima. Ker si ne morejo privoščit ostat doma. Ne vem kaj se je treba vedno spotikat ob nekaj.
Nekaterim so čudne ženske k ne vidjo druzga k otroke pa šporhet, nekaterim ženske k celo rade v šiht hodjo, nekaterim ženske k imajo poleg družine svoje hobije,.....vsakmu je nekdo smešen in čuden. Kaj čmo zdejuser posted image

Vsak naj živi kukr mu paše.....
Pa naj bo srečen da ima izbiro. Ker velika večina je nima. Pač hodi v šiht da da kaj na mizo. Nekateri pa tud iz veselja itak(na pa za denar sevedauser posted image ).

Aja.....pa btw, da mam jst zastojn stanovanje pa za tristo evrov stroškov bi si tud lahko prvoščla bit doma.....sam men ni nihče kreveta poslal, sm si ga mogla sama....no pa tud če mi bi ga, neb ostala doma....ker sm čudna in mam rada svojo službouser posted image


Bravo brisaškarca..sploh ne bom nič dodajala samo podpišem se.user posted image
In, ja tud jst uživam v svoji službi, uživam v učenju novih stvari, uživam, da imam lahko tudi čas zase...in uživam v času, ki ga preživljam s svojim otrokom.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Služba
3.3.2009 18:46:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.


Ga ne boš mela dolg, k ga bo pobralo po hitrem postopku.....



Zakaj bi ga pa pobralo?

Pogled na spocito in zadovoljno mamo bi moral biti vecni eliksir mladosti.


Kaj da neuser posted image , k prideš po 12ih urah iz šihta zjeban k satan je res prva stvar k si jo zaželiš spočita pa nasmejana žena k leži na kavču pa si nohte lakirauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Služba
3.3.2009 18:48:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Ko mi bo dec rekel, da sem rojena zgolj za plenice menjavat, pa za kuhat in prat, grem isto sekundo iz službe, prtaknem se okrog hiše nič več ne (ker to pa je ja moško delo), pa naj nas on priskrbi, pa tolk, da bo to res dobro - se pravi, da lahko živimo tako kot sedaj.


V naslednjem zivljenju bom imela takega moza user posted image , plus hiso in psa, da bo idila popolna.
Otroka v vrtcu, jaz pa bom doma pocela tisoc in eno stvar, ki me veselijo in za katere imam zdaj premalo casa.


Ga ne boš mela dolg, k ga bo pobralo po hitrem postopku.....



Zakaj bi ga pa pobralo?

Pogled na spocito in zadovoljno mamo bi moral biti vecni eliksir mladosti.


Kaj da neuser posted image , k prideš po 12ih urah iz šihta zjeban k satan je res prva stvar k si jo zaželiš spočita pa nasmejana žena k leži na kavču pa si nohte lakirauser posted image



Seveda, da si za prvo roko vsaj oci spocijes user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Služba
3.3.2009 20:17:22   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa



Ne morem še mimo tega user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Zakaj bi rabila 2000 e kaj pa tisti,ki dva hodita delat za 400 e oba ne zaslužita niti 1000e.Moj sicer 1000 malo preseže in če še dodaš otroški dodatek pridemo na 1500e mesečno položnic imamo pa za 350e mesečno,a pol ti ne ostane dost al kaj.Pa gremo vsako leto na morje pa na izlete pa res si kar privoščimo.Je pa res,da nimamo nobenih kreditov kot nekateri pol je pa ja vedno premalo plače.


No, si si že sama odgovorila. In kje je potem razlika med (recimo, da) našimi 2000€ z zanemarljivim otroškim dodatkom in vašimi 1500€, od katerih itak 1/3 dobite od nas bedakov, ki moramo delat za vsak denar (ne tako kot ti, ki ne bi za noben denar user posted image  - ampak, ja, to je pač odločitev posameznika), hm, pa še kreditov nimate. Mogoče ste na lotu zadeli, podedovali ali kako drugače dobili prostor za bivanje, kar nekateri pač nismo, ker tega, da si je mlad par, na pragu skupnega življenja sam prislužil dovolj za rešitev stanovanjskega problema, mi ne bo noben prodajal. Aja, pri nas samo položnica za vrtec znese več kot polovico vaših skupnih. Kje je še vse ostalo.


Ne bom več. Me pa pogreje, da te nekdo zato, ker moraš delat in zato ker rad delaš, takoj označi za karierista in skorajda sovražnika lastnih otrok in partnerja user posted image

tud nama ni blo nič podarjeno,sva plačevala 10 let kredit za stanovanje-sam za informacijo.Glede tega da pa mi dobivamo vaš denar se pa hudo motiš-sej otroški dodatek itak dobi vsak,če pa misliš,da lahko pri 1000e dobiš kaj od države se pa mal motiš.pa mal podrobneje si preberi,ker pravim če bi bilo potrebno bi tud jaz šla nazaj v službo,da bi otrokom zagotovila kvalitetno življenje.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Služba
3.3.2009 20:26:46   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: norge

Pri nas moramo pripeljeti otroke do 8h v vrtec, potem je vrtec zaklenjen zaradi varnosti otrok. Oči ga gre pa itak iskat okoli 2h. Saj ga imam velikokrat kar doma, ko delam popoldne, samo potem pa nastanejo težave, ker potem pa sploh več ne bi šel v vrtec in ga takrat komaj spravim, ko delam dopoldne..


Ne, nimam slabe vesti, ker hodim v službo in prislužim denar s katerim otroku omogočam ugodnejše življenje. Delam od pon - pet, 7.30 - 16.00. Je pa res, če bi delala popoldan, mi ne bi zadostovalo, da bi ga videla samo tisti kratek čas do vrtca dnevno. Ne bi dopustila, da bi mi bilo tako
IZVIRNO SPOROČILO: norge hudooooo!!!
, kot tebi user posted image , pač pa bi poskrbela, da bi otroka v vrtec lahko pripeljala pozneje. Tudi, če samo za dve urci. Pa tudi, če imajo vrtec zaklenjen.. Ne mi rečt, da se ni možno dogovoriti drugače. Saj imajo zvonec. Ali pa kakšen mobitel ipd. Pa tudi otrok bi se sčasoma navadil na to. VSe se da, če se hoče. Razen, če ti v resnici vendarle ni tako zelo hudo kot praviš user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Služba
3.3.2009 20:33:19   
CatJa
No, ja, brat še (vedno) znam, otroškega dodatka pa vsekakor ne dobi vsak (HB, ker eni ga resnično ne potrebujejo). In, ja, denar gre iz skupnega žaklja, v katerega prispevamo vsi, ki delamo user posted image  
Pa prej se nisem ravno spuščala v višino otroških, ampak en čist simpl izračun ti pove, da niti mati samohranilka brez kakršnegakoli dohodka ne dobi 500 € otroških. Tako da farbaj ti koga drugega, ok?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Služba
3.3.2009 20:44:49   
vodica
pa res nisi prav prebrala -piše da partner preseže 1000e in  z otroškimi pridejo na 1500.Če so pa trije otroci pa ja menda dobi okrog 250e zakaj ti ni to logično.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Služba
3.3.2009 21:03:59   
CatJa
Ma kaj pa vem, a veš, da smo matematiko tud meli v šoli user posted image

Čist takole na hitro -> 1600 bruto znese dobrih 1000€ neto + recimo 800 € regresa = 20.000 €  bruto letno, 5 družinskih članov, ob predpostavki, da ona ne prejema nobenega dohodka, znaša otroški dodatek za tri otroke cca. 240 €.

Do 1500€ na mesec se še vedno nekje izgubi 250€.

Ampak saj pravim,, nima veze, kakor komu drago user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu vodica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Služba
3.3.2009 21:07:38   
Zamima
Jaz še vedno iščem user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Služba
3.3.2009 21:28:04   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa
Ma kaj pa vem, a veš, da smo matematiko tud meli v šoli user posted image
Čist takole na hitro -> 1600 bruto znese dobrih 1000€ neto + recimo 800 € regresa = 20.000 €  bruto letno, 5 družinskih članov, ob predpostavki, da ona ne prejema nobenega dohodka, znaša otroški dodatek za tri otroke cca. 240 €.
Do 1500€ na mesec se še vedno nekje izgubi 250€.

Načeloma prav lep računovodski izračun user posted image , ampak z manjkajočim podatkom. Saj imajo lahko še kakšen dohodek, razen moževe plače in otroških dodatkov, a ne? In potem nič ne manjka teh 250€. user posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Služba
3.3.2009 22:18:56   
CatJa
Oh, ja, Kerensa, seveda je možno. Na RR očitno vse mogoče. Od osebnosti do raznoraznih zgodbic...
Ajataja piše o malo preseženih 1000 eurih, kar smatram, da ni niti 1100, je pa seveda možno, da se nekomu, ki mu ni treba delat za preživetje, razlika 200 ali več € niti ne zdi tako velika. Ma res, kaj bi dlakocepili user posted image


_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Služba
3.3.2009 23:32:08   
mala zirafa
Pa saj gostinke ste vedele ko ste se izobraževale na sr. gost. šoli, kakšen urnik oz. delo vas v bodoče čaka?Raje se ne odločim za ta poklic, zato sem se tudi iz zdravstva preusmerila drugam, kjer me še bolj veseli, seveda.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Služba
4.3.2009 0:11:34   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

No, ja, brat še (vedno) znam, otroškega dodatka pa vsekakor ne dobi vsak


ja, ampak otroški je namenjen otroku, mar ne?

jaz še vedno zagovarjam tezo enakosti otrok: otroški bi naj bil za vse enak. otroci imajo zelo podobne potrebe, tiste prvinske, česar več jim pa privzgojimo sami, pa tudi financirajmo sami....enako mnenje imam o višini plačila otroškega vrtca....za vse enako.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Služba
4.3.2009 8:15:43   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: rija

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

No, ja, brat še (vedno) znam, otroškega dodatka pa vsekakor ne dobi vsak


ja, ampak otroški je namenjen otroku, mar ne?

jaz še vedno zagovarjam tezo enakosti otrok: otroški bi naj bil za vse enak. otroci imajo zelo podobne potrebe, tiste prvinske, česar več jim pa privzgojimo sami, pa tudi financirajmo sami....enako mnenje imam o višini plačila otroškega vrtca....za vse enako.


Se strinjam, zopet. Ker dejansko je ta denar namenjen za otroka in ne za starše in njihovo lagodno življenje. No, mi ga ne dobivamo, pa vrtca za 4ure plačujemo skoraj 300€. Mamice pa dobivajo tudi po 100€ otroškega in plačujejo vrtec 33€. Huda računica, ja.
Tako da je zame teza, kot je rekla Rija - za osnovo vsem enako, to so prvinske potrebe hrane, plenic, nekaj oblacilc, kar pa se otroku privzgoji več, pa naj starš financira sam. Res dobro napisano.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?