|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
30.3.2009 22:09:23   
mišk
Naša 17 mesečnica pa se zadnje par dni sama sebe po glavi tolče, če ni kaj po njeno!!user posted image  To, da trmoglavi 100 na uro in meče vse po tleh je pa itak že stara navada. Vreščanje (vsaj doma) kar ignoriram, čeprav v meni vre! Če trmari v trgovini jo primem in odnesem ven! Raje pokasiram kak zvedav pogled, kot da bi zdej mali princeski izpolnila vsako nemogočo željo! Mogoče bi imela tisti trenutek mir, a vem, da bi si za naprej naredila več škode kot koristi, pa tudi njej.
Pri oblačenju, umivanju, hranjenju ipd., nimamo težav. Največji problem je to večno metanje stvari po tleh (seveda jih potem noče pobrat). Po trgovinah in drugih javnih prostorih pa tečnari sicer samo takrat, ko je zaspana, ampak naša gospodična rabi veliko spanca, torej je dostikrat zaspana!user posted image
So mi že sestre v porodnišnici govorile, da bo to otrok z zelo močnim karkaterjem - očitno so imele prav! Upam, da jo bo ta trma sčasoma minila.
Čez 1 mesec dobi bratca ali sestrico, me zanima kaj bo takrat. Sicer ne kaže prav nobenega ljubosumja, strah me je samo tega njenega kričanja in kako bo bogi revež (user posted image ) ob takem džumbusu kaj spal!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
11.4.2009 17:42:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
12.4.2009 23:14:47   
wing
HB, da nismo sami v kotluuser posted image user posted image Mi smo stari 16m, pa se je trma začela tudi pri nas, pa smo se spraševali kje smo ga le biksnili. Pri nas je največji problem skoraj že konstantna scena s pripenjanjem v avtosedežuser posted image user posted image user posted image Pa še kaj bi se našlo. Oja! Meni se zdi še najboljše varianta ignor, ampak šele ko so zagotovljeni vsi varnostni ukrepi. (punce pripenjajte otroke v sedeže, čeprav morate prevozit le 10m razdalje!!!)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
20.4.2009 21:07:56   
sonchek
Tudi pri nas je je začelo že pred nekaj časa, ampak stanje se samo stopnjuje...sploh po nekaj dnevih ko ne trmari...so potem ozpadi taki da je grozaaaaaaa...sicer imam kr mirne živce, sam včasih k jo vidim takole kričat, se mi srce trga in gre še kr meni na jok...skoraj se spozabim in bi jo najraje dvignila in objela...ampak jer vem da bo pol še slabše, da bo še bolj izsiljevala, se zadržim in jo ignoriram...sem probala že s drugimi stvarmi, kot je obračanje pozornosti, petje, pogovor....mah ni da ni..pa nič ne pomaga...dokler se ne iztuli...

no upam da bo kmalu boljše...ker mi tale njena trma res najeda živčke...
pa srečno


_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
20.4.2009 21:41:14   
zinkazi
pogosto na ta način otroci sporočajo, da potrebujejo vašo pozornost. mogoče je vzrok v novem članu. otrok, ki po njegovem nima dovolj pozornosti jo običajno poskuša dobiti na neprimeren način. več lahko preko z.s., pripravljenih imam več člankov.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
20.4.2009 21:54:42   
ronja
asih k jo vidim takole kričat, se mi srce trga in gre še kr meni na jok...skoraj se spozabim in bi jo najraje dvignila in objela...

Hm, jaz pa točno to naredim, pa se ne meče po tleh in neha izsiljevat, samo potolaži se... Če se začne jokat, jo objamem, saj očitno to rabi, saj tudi jaz rabim to, če se jokam... ne dobi pa nujno tega, kar hoče oz. zaradi česar je začela tulit. Ampak objem pa dobi, vedno, kadar hoče. navadno pomaga.
Danes sta recimo obe začeli jokat, sta bili zmatrani in zaspani in Ronja je še nekaj hotela, sem že pozabila kaj. Pa sem na srečo ostala lepo mirna in objela ronjo, da se je potolažila, Lejla se je medtem še kar drla v mojih rokah, ampak se mi je bolj splačalo najprej še Ronjo objet, kot pa jo najurit, da naj da mir, ker bi se potem samo obe drli. Tako je ronja lepo bila zadovoljna, pa pomagala tolažit Lejlo in potem je še celo lepo razumela, da moram it v drugo sobo uspavat Lejlo in dala takrat mir. če ji ne bi takrat namenila tiste minute prej,pa to gotovo ne bi šlo.

Pripenjanje pri nas ni problem, ker smo jo od nekdaj pripenjali in tudi midva se vedno pripneva in zato verjetno to jemlje kot samoumevno.

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   [Brisano sporočilo]
20.4.2009 22:04:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zinkazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
24.4.2009 19:14:59   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

asih k jo vidim takole kričat, se mi srce trga in gre še kr meni na jok...skoraj se spozabim in bi jo najraje dvignila in objela...

Hm, jaz pa točno to naredim, pa se ne meče po tleh in neha izsiljevat, samo potolaži se... Če se začne jokat, jo objamem, saj očitno to rabi, saj tudi jaz rabim to, če se jokam... ne dobi pa nujno tega, kar hoče oz. zaradi česar je začela tulit. Ampak objem pa dobi, vedno, kadar hoče. navadno pomaga.

..ja ampak pri nas tega očitno noče...sem tudi to že probala..ampak je samo še huje..ker ona bi tisti trenutek nekaj rada, kar ne sme..ali pa si je kr neki zapičla v glavo in morm jaz z njo ne glede na to kar ji mirno in lepo pripovedujem...

Drugače sem čist skulirana in mirna...in na mirn način to prenašam...sej nimam kej...upam da s časom to res mine...user posted image

hvala vam vsem za predloge...sam očitno vsi isti povsod ne palijo...hmmmmmuser posted image

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kako ravnati s trmastim 16-mesecnikom?...
26.4.2009 10:00:16   
zinkazi
včasih moramo otroka prehiteti. pri določenih stvareh si vzeti čas za otroka, za skupen ogled knjige, pestovanje ali nečesa kar rad počne, pred mogoče pospravljanjem. potem pa ga povabit, da vam pri pospravljanju pomaga, ali pa ob vas počne nekaj kar rad dela. povejte mu, da morate to narediti, če obstaja možnost, da boste potem počeli še kaj skupaj mu to povejte. otroci v tej starosti razumejo več, kot si mislimo. kadar pa je to tisto izsiljevanje, pa ignorirajte, umaknite se. včasih so izpadi povezani tudi z varstvom. doma potem zahteva več pozornosti, saj je od vas ne dobi toliko, kot takrat, ko ste imeli več časa zanj. poskusite si kak vikend vzeti čas za družino, da počnete stvari, ko se vsi dobro počutite.

< Sporočilo je popravil zinkazi -- 26.4.2009 10:08:14 >


_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?