|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 6:33:45   
lino
Jutro drage souser posted image .

Evo, morda pa mi je koj 1x uspelo kavico zjutraj ponuditiuser posted image user posted image user posted image -imate belo, pa kapučino in sevedačaj, postrezite pa si kar same...user posted image

Jst sedaj šibam s sinkom k zdravniku na pregled ušesk, potem morava nekam, da nama naredijo slikico za člansko izkaznico (za judo) in potem moram še samo nezgodno zavarovanje za sinka urediti (ker nisem tega na začetku šolskega leta naredila)...

Se še potem kaj oglasim.

Lep dan vam želim.user posted image user posted image

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 6:55:58   
Lsica
lino hvala za kavico...
sonček že boža naš še zaspan svet, obeta se nam še en lep dan. Preživite ga polno in kar se da lepo...

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 6:56:21   
skuštrana
Dobro jutro...

Uf, vidim da je debata okoli porodovuser posted image Jaz sem za naravni porod, sem obakrat rodila tako..Je pa meni lahko pametovat, ker rojevam hitro (sicer boli kot vrag, ampak urco, dve že potrpiš) če bi pa rojevala po 12-13 ur potem bi mogoče drugače razmišljalauser posted image Pač, vsak po svoje..
Da je epiduralna čisto nedolžna zadeva pa ni res. Narkoza je le narkoza pa kakaršnakoli že. Vedno obstajajo tveganja, ampak so pa tveganja tudi pri naravnem porodu. Pač vsak sam presodi kako in kaj.  Jaz sem drugič rodila v Postojni in ko me je drug dan po porodu full bolela glava me je sestra najprej vprašala, če sem imela epiduralno, da je to od tega..user posted image

Jaz imam pa jutri dop tisti famozni sladkorni test, pa potem še pregled..user posted image

Lep dan


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu lino)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 7:34:55   
bačko
Jutro!
Samo da se javim potem pa grem za nazaj malo prebrati.
3D smo opravili in izvedeli spol.Imeli bomo user posted image !Prav vesela sva oba.Tiste ki boste šli v Litijo na 3D morate imeti usb ključ da vam bo potem gor naložila slike in filme.MIdva ga nažalost nisva imela in bova en dan skočila tja in jih nama bo naložila.Obrazek je bolj skrivala.Je pa malo podobna Žani.
In še enkrat hvala za vse čestitke!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 8:25:51   
biba14
Jutrček, hvala za user posted image .
Jaz tudi komaj čakam 3d drug teden...da po dolgem času spet vidim našega user posted image . Lep dan bo danes, jaz pa gabom večino preživela notri, mamtok dela, da enotavno ne morem več odlašat na ju3user posted image . Saj baje bo vikend lep, pa nadoknadimuser posted image . Se še kaj slišimo čez dan...papa

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 8:35:26   
bamoocham
Jutro.

Hvala za kavico.

U vi ste že pri porodnihuser posted image
Meni pa verjetno ne uide carski rez zaradi nizko ležeče posteljice, ki se do zdaj nič čisto čisto nič dvignila (nekot gleda čez ustje maternice-ne vem točno kako pa kaj, tak so rekli), isto je, kot pred7 tedni.
In grem čez 3 tedne v LJ samo zaradi posteljice. Pa potem v 35 tednu še enkrat.

Sem mislila, da bom imela naravni porod, pa zgleda da ne bo nič od tega.
Sem brala, da lahko vzameš pri CR tudi epiduralno, da si priseben in da se vse zavedaš okoli sebe. Bi raje to varianto, kot pa da me dajo v splošno narkozo in potem še 3 dni ne vemveč za sebe.
Ima katera izkušnje s CR? Vsaka info bi bila dobrodošla.

Drugače pa je naša pikica zelo divja, ponoči ne da mira, zjutraj me je vrgla pokonci. Očitno ji ne paše, kako ležim in potem začne brcat in tišat svoje nogice pa rokice venuser posted image občutek je pa fajni.

Tiste, ki ste imele 3D, dajte prilepit kakšno slikico gor.
Js ga imam čez 11 dni.

Drugače pa je dan lep in ga bo treba izkoristituser posted image

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 8:36:09   
dreamhorse
Hojla punce. Res ste prave klepetulje.. Komaj mi je uspelo vse prebrat.
V torek sem sestavila in pregledala voziček, in sem full zadovoljna z njim... Res je full full fajni, zdaj morem samo še sprobat, kako bo šel v avto... Šel bo že, le da še ne vem kako...
Tudi sama vedno bolj razmišljam o porodu, bolj se bliža, bolj me stiska.. Čeprav vem, da ne bo hudega, ker ven pač mora priti, tako ali drugače... Se pa bolj nagibam porodu brez epiduralne... se še nisem odločila.
Kdaj ste začele hodit v MŠ? Je treba dobit kako potrdilo od ginekologinje? Ali pač pokličeš in greš? Jaz jo imam 14.4. prvič, pa se morem pozanimat, kako do tja prit...
A je že katera bila na CSD, ali se odpravlja počasi urejat potrebne papirje?
Midva pa greva 21 v avstrijo, kupovat stvari za bebo. Sva pridno dajala na kupček dinarčke, tako da sva kar nekaj prišparala, da ne bo tako težko kupit vseh stvari, ki jih potrebujeva.
lep sončen dan vsem skupaj, jaz pa grem pod tuš in malo na sončeka, me tako mamljivo vabi ven...


(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 8:54:08   
mery15031981
Dobro jutro vsem souser posted image in vašim pikicam v trebuščkih.

No pri nas v Tuhinjski dolini že veselo sije sončece,in tako se dan precej lažje ane...se strinjate??
3dUZ-ta moment sem se naročila nanj in sicer v Litiji kjer je cena res ugodna.joooj se že veselim.Še enkrat hvala Goldy in Bačko za posredovane informacije.
Kar pa se tiče poroda pa sem tudi jaz za naravni porod,res pa je da je to odvisno od vsake posameznice,glede na mnenja in izkušnje.Sicer se jaz poroda zaenkrat še ne bojim,ker sem mnenja da mi nič ne pomaga če paničarim že 3 mesece prej in stem obremenjujem sebe in poleg se našegauser posted image ,bomo že videli kaj bo ko se bo zadeva začela odvijati.



_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:02:54   
bačko
Dremhouse midva greva tudi po 20 v Avstrijo še nabaviti kar rabimo.Komaj čakam.
Glede porod pa bom jaz kar po naravni poti.Če sem prvič bom pa tudi drugič.Če bodo bolečino jih bom pač preživela.Sem pa imela najprej svoje popadke potem pa so moji ponehali so mi pa dali umetne.Mi pa je rekla babica da imam zelo visok prag bolečine.Vsak porod je drugačen.Ne se bati.Če sem jaz v prvo rodila punco težko 4610g in veliko 54 cm bom tudi v drugo rodila brez epiduralne ali česa drugega.
Banananjma moj pritisk je bil zadnjič 90/60.
Janci zelo lepo si napisala glede poroda in bolečin.Vse moramo tako razmišljati.!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:05:53   
mery15031981
ojla!

Imam eno vprašanje za vse vas dekleta,in sicer:meni je ginekologinja napisala v materinsko knjižico kdaj se mi začne porodniški dopust in mi je rekla da kar s tem(materinsko knjižico) urejam vse zadeve na CSD.Ali katera ve ali je to res možno ker sem nekaj slišala da naj bi dobile en poseben papir izpolnjen za urejanje.Zdej pa ne vem kako je s tem.Hvala za odgovore.


Lp Mery


_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:09:34   
skuštrana
Sem brala, da lahko vzameš pri CR tudi epiduralno, da si priseben in da se vse zavedaš okoli sebe.


Bamboocham, to je carski rez s spinalno narkozo - omrtvijo ti samo spodnji del. Ne vem če ga izvavajo vse porodniišnice, amlo se pozanimaj v porodnišnici kjer nameravaš rodit.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu bamoocham)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:09:57   
mery15031981
bačko in  Dreamhouse kam greste to nabavljet v Avstrijo-v katere trgovine.

moj pritisk je bil od novembra naprej minimalno 140/80 in sem zaradi tega tudi že skos na bolniški,ker baje je 140 za nosečnost previsoko.


_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:11:49   
mery15031981
JOJ še to naj vam povem -danes imam še točno 100 dni do poroda,joj kako gre hitro.

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:18:41   
biba14
IZVIRNO SPOROČILO: mery15031981

JOJ še to naj vam povem -danes imam še točno 100 dni do poroda,joj kako gre hitro.


user posted image user posted image user posted image , jaz sem jih imela včerajuser posted image

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:19:41   
Cally

Sončno jutro vsem skupaj!

mery15031981 hvala za odg. Kul, potem sem si prav zračunala kdaj na dopust user posted image
mery15031981 Za porodnišnico Lj. piše v 'baby book', da so predavanja priporočljiva, plačilo za prisotnost partnerja pri porodu kje 16,69 € (z opravljeno šolo za starše), obiski so od 15h do 18h - največ dva (mož, satrši, otroci, za 10 minut), ležalna doba je 3 dni vaginalni porod, 5-6 dni carski rez, telefonska št. za info., če je mamica že rodila 01/522-60-85, 01/558-62-22.

Sem kar vse prepisala user posted image

lp


(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:19:51   
biba14
In Mary-vidim,da imaš tudi r.d. en dan za menoj ( če je to v tvojem nicku datum rojstvauser posted image user posted image  ).

< Sporočilo je popravil biba14 -- 12.3.2009 9:22:13 >

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:25:00   
Cally

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Hojla punce. Res ste prave klepetulje.. Komaj mi je uspelo vse prebrat.
V torek sem sestavila in pregledala voziček, in sem full zadovoljna z njim... Res je full full fajni, zdaj morem samo še sprobat, kako bo šel v avto... Šel bo že, le da še ne vem kako...
Tudi sama vedno bolj razmišljam o porodu, bolj se bliža, bolj me stiska.. Čeprav vem, da ne bo hudega, ker ven pač mora priti, tako ali drugače... Se pa bolj nagibam porodu brez epiduralne... se še nisem odločila.
Kdaj ste začele hodit v MŠ? Je treba dobit kako potrdilo od ginekologinje? Ali pač pokličeš in greš? Jaz jo imam 14.4. prvič, pa se morem pozanimat, kako do tja prit...
A je že katera bila na CSD, ali se odpravlja počasi urejat potrebne papirje?
Midva pa greva 21 v avstrijo, kupovat stvari za bebo. Sva pridno dajala na kupček dinarčke, tako da sva kar nekaj prišparala, da ne bo tako težko kupit vseh stvari, ki jih potrebujeva.
lep sončen dan vsem skupaj, jaz pa grem pod tuš in malo na sončeka, me tako mamljivo vabi ven...




Tudi pri nas imamo že kar nekja časa sestavljen voziček, potem sva pa čakala, da bo kaj lepše vreme, da sprobava to spravit v avto, pa kako se lupinico namontira itd... Sedaj je pa lepo vreme, pa časa nimavauser posted image ker urejava sobico za user posted image

Midva imava namen aprila začet z materinsko šolo.
Potrdilo dobim pa na naslednjem pregledu, to je 02.04... Na CSD lahko začneš urejat stvari najprej 60 dni pred PDP.

lp

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:34:19   
Mala_princeska
Bačko user posted image  za še eno pupo, bejbo. user posted image user posted image  To bo veselo, ko boste 3 babnice pri hiši. user posted image

O epiduralni sem veliko prebrala in sedaj tudi v drugo ne razmišljam o njej, ker prvi porod ni bil prevelik bavbav in moram usmeriti misli v to, da bo tudi drugi potekal brez zapletov in močno upam da tako kot prvi, ko je bilo hitro končano vse skupaj.

Drugače pa pričeli smo z gnezdenjem oz. s prenovo sob - midva z mojim se iz spalnice seliva v otroško(ki je manjša), tko da otročkoma prepuščava spalnico (večji prostor). Včeraj sva že selila omare iz otroške - začasno kar v kuhinjo, tko da je stanovanje podobno bombi oziroma ciganskemu naselju user posted image user posted image . Tako da v teh dneh sledi beljenje, barvanje otroških sten - verjetno bo v otroški sobi na steni ribica Nemo; čeprav je princeska bolj za Disney princeske, a moramo misliti na to da bo lahko naš user posted image  fantek in fantku najbrž princeske ne bodo ravno všeč. Sicer ima pa naša skoraj petletnica skoraj vsak dan drugo idejo kaj bi imela na steni. user posted image user posted image  Najbrž bo kombinacija svetlo modre z bolj vanilejevo ali pa nežno rumeno barvo, ker so omare svetlo modro in svetlo zelene. Ali bo pa kombinacija modro zelene, ne cela soba - bomo še videli, prvo bomo belili spalnico in upam da mojega prepričam, da vsaj ena stena ne bo bela. user posted image

No, grem malo delat, se verjetno zvečer kaj oglasim.user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu biba14)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 9:47:08   
mery15031981
biba 14-ja res je  moj r.d je 15.3.,no vidiš bova lahko dekleta skupaj počastili s tortico in še čimuser posted image user posted image

(odgovor članu Cally)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 10:08:47   
Hanuši
Evo popenla bom v 3. me je vrgu na Sorry... pa tok sem se razpisala.

Pozdravljene po 2 dneh, ful ste pridne čvekeuser posted image user posted image user posted image

fragola, najlepša hvala, tut sama sem že preko bimbomarketa gledala

Evo kaj več pa kasneje, ker se mi neda še v 4-to razpisovat, pol me bo pa spet ven vrgu

(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 10:18:22   
loveforever
mery tudi jaz imam danse točno 100 dni do konca nosečnosti...... čeprav bom mrodila kakšen 110 dan ampak kljub temu,,,,,,

torba v milerju je dejansko takšna da daš stavri za dojenčka notri. nekatere jih dobijo kr z paketom vozička in lupinice, js pa je nimam in si moram kupiti takšno da bom notri devala stvari ko bomo kam šli, hrano, coztke pleničke,.... mislim da je cena 40€, bom pogledala. če mi uspe grem jutri z možekom jo gledat, ker dejansko edino to rabim za dojenčka ostalo pa imam še od ta prve.

tako zdaj pa kosilo kuhat. pečeno kuro, solato in pečen krompirček

lep sončen dan papa

(odgovor članu Hanuši)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 10:27:32   
mery15031981
loveforever-zakaj misliš da boš rodila kaki 110 dan??
Tudi jaz rabim torbo z k vozički,ker je nimam rabila pa bi kakpno da bi jo lahko kombinirala z rdečo barvo vozička,ket quini nima original torb poleg.Kakšne barve pa je ta tvoja? ali si jo zasledila kje na netu?lp



_____________________________

V mesecuseptembru pricakujeva najinega drugega malčka!
Doma imava že enega prekrasnega sinčka Lovrota:)

(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 10:50:15   
Hanuši
IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Janci zelo lepo si napisala glede poroda in bolečin.Vse moramo tako razmišljati.!



se popolnoma strinjam. Ko sem bila jaz prvič noseča, še ni bilo doma interneta, patut okrog mene razen ene prijateljice, še nobena ni imela izkušenj s porodom. Pa sem si rekla:
ZDEJ JE V MENI IN NOBEN ŠE NI NOTER OSTAL. ALI BOM TRPELA KOT ŽIVAL, ALI PA BO PADU VEN, DRUGE IZBIRE ŽAL NIMAM

Sicer je naša princeska po uri in pol res skoraj padla ven vendar ni nujno, da bo v drugo ravno tako. Punce vse smo na istem. Pa še ena, če bi bilo res tako živalsko, bi po mojem imela vsaka samo enega

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 11:10:42   
Lsica
IZVIRNO SPOROČILO: mery15031981

...Tudi jaz rabim torbo z k vozički,ker je nimam rabila pa bi kakpno da bi jo lahko kombinirala z rdečo barvo vozička,ket quini nima original torb poleg.Kakšne barve pa je ta tvoja? ali si jo zasledila kje na netu?lp



A torb Quinny pa ni? Meni se pa zdi da sem jih  na spletnih straneh BC videla pod dodatno opremo...Moram še enkrat pogledat. Kaj pa če si namesto te torbe omisliš čist navaden nahrbtnik (jaz sem pač bolj športen tip), pa vržeš pač dodatno noter še eno previjalno podlogo?


(odgovor članu mery15031981)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Junijke 2009 - 2.del
12.3.2009 11:20:30   
loveforever
mery zakaj bom kasenj rodila? zato ker mi je g rekla da bo naš mali verjetno se julija rodil. ker je mali za ta čas, in da je možno da je na začetko narobe nekaj zmerila, in je rekla da če se za 1 mm zmotiš potem pride lahko do 3 tednov razlike v pdp.-ju, tak da prvi datum mam 15.6, drugi 20.6, zdj pa j e rekal da bo najbrž julija, tk da dejansko sploh nimam datuma. mi bo nardila še en uz da vidi če otrok dvolj raste

ne te torbe nisem nikjer zasledila, skor 99% grem jutri v milerja in če mi bo všeč jo poslikam pa ti jo pokažem, sam mislim da je take temno modre barve, rdeče mislim da nimajo... bom pa pogledala zta vsak slučaj

(odgovor članu Lsica)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?