|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 14:51:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Kako to misliš? Kri je po žilah, torej ali iz velike žile ali male kapilare. vsekakor pa iz žile.


joj sam ti pa si adijo

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 14:53:31   
veveričica
hvala katy ful si me pomirila user posted image koliko je pa bil tvoj mali star ko so mu vzeli kri za slabokrvnost.moja  namreč gre sedaj prvič dati kri

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 14:55:43   
veveričica
 punce volga je pač duhovita na svoj načinuser posted image mene sploh ne ganejo njene pripombe.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 14:56:44   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

čao punce.moja punčara ima pregled krvi in me zamima iz kje vzameju kri  dojenčkam stara je pa dobrih 6 mesecev.hvala za odgovore

Iz prsta.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 15:02:30   
Katy78
veveričica, kri so mu vzeli na 2. posvetovalnici, torej 3 mesece.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 16:19:01   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Benika, sva istočasno pisali. Ti si se bolje izrazila - iz pete, ja.user posted image

Tudi meni je precej nepredstavljivo, da vzamejo kri iz glave! Halo!


V Mb vzamejo iz glave, razen na željo matere iz noge. V nogico pa zarežejo, čist mičkeno, da me ne boste zdaj pojedle...user posted image
Tako so nam povedali v MŠ.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 16:20:07   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

veveričica, kri so mu vzeli na 2. posvetovalnici, torej 3 mesece.


Naša P, da napotnico za laboratorij pri 6ih mesecih!


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 16:28:04   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

čao punce.moja punčara ima pregled krvi in me zamima iz kje vzameju kri  dojenčkam stara je pa dobrih 6 mesecev.hvala za odgovore


V Velenju iz prsta.

Pravkar je imela cepljenje in so nam dali za pregled kri in vodo. Za vodo so ji nastavili, vemdar nisem hotila na isti dan ceplenje še kri.
Sem vprašala sestro pri P in je rekla, da iz žile user posted image  Pa ni šanc, da ji bodo iz žile sem mislila.
Potem je mož rekel, da jo bo on z njo šek notri in potem smo tako naredili. Jaz nisem morala iti notri, tako slabo sem se počutila. Res se ji zajokala, ampak ti povem, a je bilo tako hitro in so ji IZ PRSTA vzeli. Nič se ni poznalo razen mala pikica.

Mož mi je povedal, da je vprašal iz kje vzemejo in so mu povedali iz prsta. Ko je njim povedal, da je sestra rekla iz žile niso morali verjet zakaj bi to rekla user posted image

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
11.3.2009 16:28:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 17:08:44   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica
čao punce.moja punčara ima pregled krvi in me zamima iz kje vzameju kri  dojenčkam stara je pa dobrih 6 mesecev.hvala za odgovore

Če je samo za hemoglobin, iz prstka. Večinoma tudi za standardno krvno sliko "namolzejo" iz prstka. Ponekod (recimo na kakšnem pediatričnem oddelku) pa kar iz žile na roki vzamejo. Če je sila in drugače ne gre, šele potem pride glavica na vrsto.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 17:19:59   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: tosja


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Benika, sva istočasno pisali. Ti si se bolje izrazila - iz pete, ja.user posted image

Tudi meni je precej nepredstavljivo, da vzamejo kri iz glave! Halo!


V Mb vzamejo iz glave, razen na željo matere iz noge. V nogico pa zarežejo, čist mičkeno, da me ne boste zdaj pojedle...user posted image
Tako so nam povedali v MŠ.



V LJ-porodnišnici so moji Niki vzeli iz pete, niso nič "zarezali", samo malo piknili in stiskali. Se je drla kot nora (sem bila zraven), ampak še vedno se mi to zdi bolje kot iz glave.

Vsi nadaljnji odvzemi krvi so bili v laboratoriju iz prstka.

< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 11.3.2009 17:20:27 >


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 17:57:22   
minca_n
iz prstka, smo pa iz mb

_____________________________

20.8.2008 sva dobila največje bogastvo: ob 14:58 Zoja 1400g, 39 cm in 15.23 Nia 1550g, 39,5cm

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
11.3.2009 18:03:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu minca_n)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 18:56:20   
AnciM
V Škofji Loki jemljejo iz prstka. Mojemu so tako vzeli pri 3m. Je pa ta izvid hemoglobina slab in ponavadi ni verodostojen. Otročku namreč prstek ožamejo (vsaj mojemu so) in namesto krvi dobijo več sokrvice. Zato raje vzamejo iz glavice, kjer kri dejansko teče.

So mu pa v kranjski P vzeli kri iz petke. Ko pa so ga odpeljali v LJ, pa iz glavice.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 19:15:36   
Najaa
Tiste, ki ste prepovedale jemanje krvi iz glave, pa so vas resno vzeli?
A je to tako važno, iz kje vzamejo? Ne vem no, meni se bolj zdi pomembno, kaj povejo izvidi. Luknjica os jemanja krvi se pa že zaceli.
V našem ZD tudi jemljejo iz prstka. Mlajši hčerki, ki je bila na intenzivni, ko se je rodila, so vzeli pa tudi iz glave. Pa iz popka.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 19:36:39   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Tiste, ki ste prepovedale jemanje krvi iz glave, pa so vas resno vzeli?
A je to tako važno, iz kje vzamejo? Ne vem no, meni se bolj zdi pomembno, kaj povejo izvidi. Luknjica os jemanja krvi se pa že zaceli.
V našem ZD tudi jemljejo iz prstka. Mlajši hčerki, ki je bila na intenzivni, ko se je rodila, so vzeli pa tudi iz glave. Pa iz popka.


Zakaj bi jo matrali in ji povzročili bolečino po nepotrebnem, če se da vzeti tudi z žile na rokici?
Moja, je bila pri 4m sprejeta na oddelek (jaz sem bila z njo), pa jo je sestra odpeljala v sosednjo sobo, da ji odvzamejo kri. Niti sanjalo se mi ni, da bo to iz glave, poleg pa itak nisem smela, dokler ne slišim kako mala dobesedno kriči na ves glas, kot bi jo dajali z kože. Potem mi jo sestra prinese, vso objokano, še vedno je tulila ko zmaj, pa vidim, da ima glavico polepljeno, sestra pa potrdi, da pač tako majhnim jemljejo iz glave. Mala se ni pomirila 30min in v tem času sem jo neprestano tolažila, stiskala k sebi, pa ni bilo nič bolje, drla se pa brez prestanka. TAko da nikoli več.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
11.3.2009 20:22:41   
misa4
V P so mu vzeli iz petke. Ko je imel pljučnico so mu iz roke in v isto so mu naštimali še kateter za infuzijo. Drugič ko sva bila v bolnici mu pa v roki ni najdla žile, mu je pa iz glave.Ko so pa rabili manj krvi pa kar iz prstka. Je pa tole za gledat kruto, sploh če ne najde žile.

Star 5-6 mesecev. Res je bil bošček že veliko prešpikanuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil misa4 -- 11.3.2009 20:23:31 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
13.3.2009 8:21:40   
cupacups
moji so ga vzeli pri 3 m iz prstka
smo dobil zelezo..sirup eno flasko....ko je te flaske zmanjkal je blo pa vredu :)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
13.3.2009 15:53:59   
clara23
mojemu so na pediatrični pri  5 mesecih vzeli kri iz zapestja..

(odgovor članu cupacups)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
13.3.2009 20:45:08   
pingo80
Naša je stara 6m3t, pa so ji ravno danes vzeli kri iz prstka - prstančka - na roki.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 11:05:37   
čipka
Đizs...prvič slišim, da iz glave tudi vzamejo. ojojojuser posted image user posted image Bogi dojenčki.

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu pingo80)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 11:52:43   
Šaki
seveda tud z glavice vzamejo.in to takoj ko se rodi.mojima so obema tko vzeli.
kar sploh nism vedla.

kasneje pa vedno iz prstka

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 20:27:57   
freha
tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 20:32:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: freha

tud moji so pr 3m iz glave, zrven so zagotovile da se to tako dela in da bi jo drugače prevečkrat piknile ker se ne najde drugje žila. proklete lažnivke!


O Jezus Kristus, ja pa je bilo že katerega dojenpčka konec, če so mu iz glave vzeli kri? Dejte se nehat toliko obremenjevat. Boh da mu iz kje vzamejo, pa pregledajo, pa ukrepjao, če kaj ni v redu.

(odgovor članu freha)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: iz kje dojenčku vzamejo kri
14.3.2009 20:35:14   
Leela
dojenčkom vzamejo kri iz glave, ker so tam žile bolj vidne. Mojemo so vzeli, sicer pri 11m iz roke pa se je isto drl kot sraka. Po mojem boli čisto enako, kvečjemu otroka manj matraš, če mu kri vzameš tam kjer je hitreje in ni treba žile iskat.

< Sporočilo je popravil Leela -- 14.3.2009 20:37:17 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Neža za punčko?
caligula

A bi dale prvorojenki ime Neža?

da (39%)

ne (61%)


Število vseh glasov: 230

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!