|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:17:46   
Anonimen
zgleda ,da sem med rekorderjiuser posted image .men je odtekla voda ob 4h zjutraj,dobila sem umetne popadke ob 9h in rodila po 10 urah in pol.maška mojih 10,5 je blo enako dolgihuser posted image .

(odgovor članu Pikicapokica6)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:20:59   
Anonimen
no da povem še,drugi porod z mojimi popadki se je začel ob 9h zjutraj,rodila sem pa ob pol enajstih zvečer.torej tri ure dlje kot pri prvem.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:23:03   
smejčica

Porod so mi sprožili 6 dni čez rok, zaradi povišanega pritiska.

Zjutraj ob 8 sem imela pregled, nato pa so me dali v porodno.
Rodila sem šele ponoči oziroma zjutraj ob štirih.
Tako da sem bila kar dolgo tam.
Odprta sem bila 1-2 prsta. Dajali so mi gel, tabletke, ... ob 10 zvečer so mi šele predrli mehur in našopali umetne.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 14:26:42   
Abby
Moj spontani porod je trajal 7ur, kot je pisalo na izvidu, sicer pa mi je voda odtekla ob 3.00 ponoči, rodila sem pa ob 13.30. Drugi porod so mi sprožili z umetnimi popadki, pravzaprav pospešili, pa je trajal 1 uro. Prej se pa skoraj 24 ur ni zgodilo nič razen tega, da je izpadel čep, brez vode.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
12.3.2009 17:47:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Abby)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 18:39:06   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Eh.

Meni so ga sprožili, rodila v 3 urah.



pri meni enako... user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 19:37:09   
Anonimen
Kdaj pa sprožijo? A moraš biti nujno čez rok? Ker meni je že vsega dovolj, me že vse boli in tišči in zelo slabo se počutim.
Se pa malo bojim teh umetnih popadkov, ker sem slišala, da si lahko tam do 3dni, pa te nonstop filajo z njimi oz. z svečkami za mehčanje! Je to res???????user posted image

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 19:48:34   
Anonimen
Obakrat so mi poknili ovoje .prvič rodila v 2 urah,drugič v 10 minutah

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 19:50:26   
benika
Se pa malo bojim teh umetnih popadkov, ker sem slišala, da si lahko tam do 3dni, pa te nonstop filajo z njimi oz. z svečkami za mehčanje! Je to res???????


Tabletke za mehčanje MV in umetni popadki niso eno in isto. In noben bog te ne bo pustil 3 dni na umetnih popadkihuser posted image

Je pa res, da lahko zaradi tabletke v P ležiš kak dan, dokler se MV ne zmehča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 19:52:26   
kajajaka
Sprožijo ga, ko precenijo, da je potrebno (bolezen, riziko za otroka ali mamo...) ali če je zadeva čez rok.
Zato, ker ti je vsega dovolj, ti ga ne bodo user posted image ...

Sicer pa ni nujno, da dobiš umetne popadke... Jaz sem dobila svoje popadke, ampak šele po tretji svečki...
Prvo svečko za mehčanje vratu sem dobila v četrtek ob 9h, nič... drugo ob 16h... nič...
No v petek dopoldne sem dobila tretjo... nič ... in napovedali so ni CR za naslednji dan (bilo je nujno da rodim zaradi zapletov...), no ampak popoldne se je vrat zmehčal, začel odpirat in dobila sem svoje popadke (malo me je zvijalo na 5 minut). Ob 18h sem šla v "pripravo na porod"-klistir, ob 20h v porodno kjer so mi predrli plodovni mehur (to ne boli) in takrat so se popadki okrepili... Ni bilo luštno, ampak do 22.45 sem se popolnoma odprla, dobila 2 umetna popadka, za pomoč pri iztisu in evo, ob 22.48 sem crkljala našo princesko... Skratka, tudi umetno sprožen porod ni nujno grozen...

Srečno anonimna pa lahek porod in lepega, zdravega otročička!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 19:55:27   
kajajaka
Aja, pa dajo ti lahko največ 3 svečke za mehčanje, tako,da če to ne uspe... ponavadi sledi CR.
Umetnih popadkov na zaprt M.vrat pa naj ne bi dajali, ker čez zaprta vrata ni še nihče ven prišel.

Sem pa slišala, da bi včasih tudi radi dali in tako začeli porod... ampak se upri (imaš pravico). Ker se moraš najprej vsaj malo odpreti, da gre potem...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 20:03:42   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: benika



Tabletke za mehčanje MV in umetni popadki niso eno in isto. In noben bog te ne bo pustil 3 dni na umetnih popadkihuser posted image

Je pa res, da lahko zaradi tabletke v P ležiš kak dan, dokler se MV ne zmehča.



Kot pravi benika-gel in umetni popadki niso isto. Pri gelu traja dlje...


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 20:05:43   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Aja, pa dajo ti lahko največ 3 svečke za mehčanje, tako,da če to ne uspe... ponavadi sledi CR.



Dve kolegici sta imeli naravni porod-sprožen, s tremi vstavljanji gela. Ena na koncu vakum. Trajalo pa je 18 ur.


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 20:07:09   
Anonimen
Sem imela sprožen porod in od prihoda v porodno do rojstva Neže je trajalo malo več kot 3 ure.

(odgovor članu tosja)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 20:07:18   
Lona76
Prvič so mi sprožili porod 1 teden čez rok. Predrli mehur, čakali moje popadke, so bili tako slabi da sem se med njimi smejala. Predlagali umetne, da bo prej konec. Od predrtja do dojenčka v roki je trajalo 5 ur

Drugi sprožili 3 tedne pred rokom. Nujno sem mogla roditi v 24 urah, zaradi  prehitrega bitja srca pri dojenčku. Popolnoma zaprta. So mi dali svečko in rekli da če do večera ne bo nič, naslednje jutro CR. In potem se je G spomnil da pa ima zjutraj full gužvo in že 3 naročene za CR in je rekel dežurnemu G naj me proba zrihtat. No po svečki se ni nič zgodilo in ko so me pregledali je bil MV še vedno trd, ampak me je G poslal rodit. Že sam pregled je bolel k hudič. Še babca je rekla ne vem kako bo to šlo. Pa je. Z zelo močnimi umetnimi popadki šlo v 4 urah od predrtja mehurja. Je bil pa to tak porod da sem rekla da ne grem nikol več rodit. Ker je bilo vse na silo in še nič pripravljeno. Pri prvem sem bila vsaj malo že odprta in MV je bil mehak. No zdej mamo 2 krasna otročička in če sem iskrena če bi imeli prostor bi mogoče še enga meluser posted image

< Sporočilo je popravil Lona76 -- 12.3.2009 20:09:12 >

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
12.3.2009 20:54:10   
marita
sprožili z umetnimi popadki; rodila v 1,5h.user posted image

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 11:43:11   
Abby
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kdaj pa sprožijo? A moraš biti nujno čez rok? Ker meni je že vsega dovolj, me že vse boli in tišči in zelo slabo se počutim.
Se pa malo bojim teh umetnih popadkov, ker sem slišala, da si lahko tam do 3dni, pa te nonstop filajo z njimi oz. z svečkami za mehčanje! Je to res???????user posted image



Kot rečeno, izločil se mi je čep, popadkov pa nisem imela, vsaj čutila jih nisem, čeprav jih je ctg zaznal. V skoraj 24-ih urah se ni nič spremenilo, odprta sem bila 1 cm. Nazadnje so mi dali oksitocin v žilo, pa sem rodila 1 uro zatem. Bila sem pa 9 dni PRED rokom. Seveda sprožijo prej, če so indikacije. Če gre za neko slabo počutje je najbolje obiskati dr., pa se vidi, ka je. Itak se pa praviloma vsaka proti koncu čedalje slabše počuti, zato je pač treba biti pozoren, kaj je to običajno slabo počutje in kaj ne.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 11:51:25   
lilka
Ja glede na vse zgoraj napisano časovno trajanje poroda torej ni pogojeno s tem, ali so popadki naravni ali umetno sproženi.
jaz sem doblla umetne v žilo ob 9.30 in rodila 0b 16. 25..... zato sem prav fauš nekaterim, ko vam je v uri ali treh uspelouser posted image , no mogoče bo pa drugič drugače, amapak to je že druga temauser posted image

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Abby)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 12:20:49   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Se pa malo bojim teh umetnih popadkov, ker sem slišala, da si lahko tam do 3dni, pa te nonstop filajo z njimi oz. z svečkami za mehčanje! Je to res???????user posted image



Ja, je res. In naredijo smo v primeru, če MORAJO. Pri meni so npr. morali, ker mi je počil mehur in potem obstaja možnost, da so plodovnica skozi razpok inficira in moraš v 48 urah po razpoku rodit.
No, pa kljub svečkam in umetnim popadkom ni šlo, ker če je maternični vrat še tako trd in zaprt, kot je bil pri meni, to pač vedno ne uspe. Sem bila pa teden dni čez rok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 12:26:12   
tosja


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Se pa malo bojim teh umetnih popadkov, ker sem slišala, da si lahko tam do 3dni, pa te nonstop filajo z njimi oz. z svečkami za mehčanje! Je to res???????user posted image



Ja, je res. In naredijo smo v primeru, če MORAJO. Pri meni so npr. morali, ker mi je počil mehur in potem obstaja možnost, da so plodovnica skozi razpok inficira in moraš v 48 urah po razpoku rodit.
No, pa kljub svečkam in umetnim popadkom ni šlo, ker če je maternični vrat še tako trd in zaprt, kot je bil pri meni, to pač vedno ne uspe. Sem bila pa teden dni čez rok.


Enak primer kot moj...MV je trdel namesto se mehčal...

Pa ne že vnaprej toliko razmišljat, kaj bo in kaj ne, pa kaj je ona rekla, pa....


Jaz sem šla na sprožen porod, kot rožica, se sama peljala, možu nič povedala...user posted image Babica mi je rekla, da bom do konc njenega šihta rodila...žal ni bilo tako. Ko so mi rekli, da bo CR, sem jokala, ker sem želela rodit naravno...
Pa vseeno mi je moja porodna izkušnja user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 14:39:32   
Lunca1
Meni so ga obakrat sprožili. Prvič sem imela umetne popadke in rodila v 6 urah, drugič po sprožitvi dobila svoje popadke in rodila v 2 urah.

Meni so obakrat predrli mehur. Nikoli nisem dobila gela.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 13.3.2009 14:45:51 >

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 14:57:11   
EMILY 3
JAZ SEM PRIŠLA ZVEČER OB 11 V PORODNIŠNICO,KER MI JE VODA ODTEKLA.POL SEM DOBLA SVOJE POPADKE,IN SE DO JUTRA NISEM OTPRLA VEČ KOT EN CM.POL SEM OB POL 8 DOBLA UMETNE POPADKE.RODILA PA SEM KOMAJ POPOLDNE OB 5,PA 15.SO PA TOTI UMETNI POPADKI PRAVA KATASTORA,MISLIM MENI SO BLI.MISLILA SEM DA BO MI HRPTENICO RASTRGALO,PA NE SAMO PRI PORODU,PAČ PA POL ČEZ PAR DNI.IN TAKŠNE BOLEČINE SO BLE PAR TEDNOV.IN OD TE ŠE VEDNO MAM PROBLEME Z HRPTENICO

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 15:46:56   
aprilčica07
Jst sem imela svoje popadke, ampak so bli šwoh, tako, da so mi po celi noči mojih popadkov, zjutraj ob 7 30 našopali še nekaj umetnih (nisem bla zadosti odprta)..... ob 8 40 sem že pestvala Jakoba:)user posted image user posted image user posted image .. za tak porod podpišem takoj še enkrat:):)

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 16:39:29   
Anonimen
Pozdravljeneuser posted image

ja tudi meni so lansko leto maja sprožili porod (PDP sem imela 17.5.-rodili smo 26.5.2008), in sicer klistir so mi dali on 5h, ob 6h pa so mi dali umetne popadke, vmes sem dobila še epideralnouser posted image user posted image , miška pa je prijokala brez kakršne koli bolečine ob 16:45huser posted image

Srečno vsem bodočim mamicamuser posted image

(odgovor članu aprilčica07)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Trajanje poroda, ki ga sprožijo
13.3.2009 17:27:38   
Anonimen
sprožel porod ob 13h potem sem bila 8 ur v porodni potem pa cr, ker ni šlo umetne popadke od začetka 

(odgovor članu dana)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?