|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.3.2009 19:37:07   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

Vem, da ljudje živijo še slabše, tudi jaz se s tem tolažim. Očitno pa se gibljem v krogu ljudi, ki živijo boljše in se mi z njimi sploh ni več za družit, ker me venomer stisne pri srcu, ko eni rečejo, da so si kupili nov avto, drugi so šli na dopust v tujino, tretji so si kupili nov LCD TV itd....



Evo tle je tvoj problem. Sanjaš o čisto nepotrebnih stvareh, ki te ne bojo osrečile!!!

Ko boš vse to kar si naštela imela doma, si boš itak želela še več in še več. Nikoli ti ne bo dovolj. Ne zameri mi, če te tako kritiziram, ampak zamisli se malo nad tem, kar si napisla!user posted image

jaz mam tudi dva kadavra, ki ju nujno potrebujeva( ne vem, če bi se jima lahko reklo avta). Vsak čas bo spet kej crknilo. Pa tudi že na cesti smo ostali, da ne govorim, da stari clio, nima tretje brzineuser posted image

Pa LCD tv-ja tudi nimamo in si ga ne želimo. Pa kredit mamo ravno tako, pa sem zato zadovoljna, da bom enkrat nekaj imela, da bom lahko otrokoma zapustila, da smo si kej ustvarli.user posted image user posted image user posted image

Pa srečna sem, da smo zdravi in se imamo radi in se razumemo dobro.

Kaj misliš, da jaz nimam kolegov, ki imajo vse to in še več??? Pa stanovanje so jim starši kupili, ali pa živijo v hiši, ki so jo podedovali. No ma jaz sem vesela zanje in to sploh ni problem, da bi bila jaz zaradi tega nesrečna.

Zamisli se malo. pomisli kaj je prava sreča. kaj to pomeni zate?!

< Sporočilo je popravil blaža -- 15.3.2009 19:38:01 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.3.2009 19:39:44   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

Hočem povedat, da vse moje prijateljice iz šole npr. in znanci, sosedje zraven mene, ki so nekje toliko stari kot jaz, živijo boljše življenje, eden od njiju zasluži več, imajo boljše službe, nekaterim pa očitno toliko starši pomagajo, ker sicer ne vem, kako bi lahko tako živeli. Vsi imajo hiše, ali si zidajo, midva ne moreva niti zemlje kupit, kaj šele hiše...

----------------------
Dokler se bosta primerjala z drugimi, tako dolgo se bosta slabo počutila.
Pa kaj, če imajo več od vaju? Tudi vsem mojim kolegicam so starši kupili stanovanje (ali pa lahko živijo pri njih), meni ga, recimo, niso in lepo živim v najemu. Tudi avto imam star 150 let, ampak mi je važno, da nas pripelje, kam hočem in basta. Trenutno imamo tudi mi nasplošno kar nezavidljivo finančno situacijo, pa zaradi tega ne padam v depresijo. Uredila sem si stvari v glavi, tako da vem, da mi moje finančno stanje ne daje (oz. jemlje) kvalitet kot osebi. Pa kaj, če ne morem (finančno) na Maldive. Hec je v tem, da bi namesto tja, (če bi že imela keš), šla raje na milijon drugih destinacij. user posted image
Skratka, sedaj imate takšno situacijo in s tem je treba živet. Lahko pa si vseeno ustvarita kvalitetno življenje. Saj veš, najboljše stvari so itak brez cene user posted image . Recimo, na izlet lahko greste na bližnji hrib (vzameš koco, hrano, par igrač), pa lahko imate dosti od tega. Mi hodimo večkrat na izlete v naši okolici, in vem, da denar sploh ne rabi biti merilo našega počutja.
Na morje pojdite s šotorom; za otroke neprecenljiva izkušnja; za žep pa zelo prijazna. Skratka, saj ne rabite iti za 1. maj na Djerbo, da boste srečna družina, ne?
Tudi z omejeno količino denarja, se da ok živet, samo moraš si postavit svoja merila in živeti v skladu z njimi. Ne jemat sosedova merila za svoja lastna- kaj pa veš, kako v resnici oni živijo?! Imam občutek, da tudi če bi živela bogatejše, ne bi bila preveč zadovoljna nasplošno.. Ravno zaradi primerjave z drugimi. Ker mogoče iščeš in želiš nekaj, kar se ne da z denarjem dobit.    

   Kakorkoli, upam, da kmalu zaživiš, kot si želiš user posted image !



Ej pol sva pa obe bogate, ki mava old taimerja.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.3.2009 19:46:05   
Spark
To boš morala sama pri sebi razčistiti. Zna pa biti zelo moteče,  če se primerjaš s kom s katerim finančno nista enaka. Raje bodo vesela, da ste zdravi pa radi se imejte. To je najbolj pomembno.
Poznem eno, ki je hotela biti oh in sploh, se je trudila imeti same najdražje obleke in avto. Enkrat pa zvem, da je bila tako zadolžena, da doma niso imeli kaj jesti. V stanovnju so imeli eno sedežno, na kateri je spala 3 članska družina, pa še dve prazni sobi za katere niso mogli zbrati za pohištvo.
Jaz se včasih zamislim, ker midva nisva kupovala stanovanje ampak sva si samo uredila stanovanje pri moževih starših. In nimava nič svojega. In denarja tudi ne, ker sva ga kar nekako sfrčkala. Prijatelji, ki pa so jamrali so seveda zakreditirani ampak na svojem. Ampak jaz pravim, ok ni nama hudega. Srečni smo, radi se imamo, samo še zdravi naj bomo, pa bo že.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.3.2009 20:05:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

Hočem povedat, da vse moje prijateljice iz šole npr. in znanci, sosedje zraven mene, ki so nekje toliko stari kot jaz, živijo boljše življenje, eden od njiju zasluži več, imajo boljše službe, nekaterim pa očitno toliko starši pomagajo, ker sicer ne vem, kako bi lahko tako živeli. Vsi imajo hiše, ali si zidajo, midva ne moreva niti zemlje kupit, kaj šele hiše...

----------------------
Dokler se bosta primerjala z drugimi, tako dolgo se bosta slabo počutila.


Se strinjam.

Kaj pa tebi pomeni boljsa sluzba? Da zasluzis vec (in obicajno posledicno tudi delas vec)? Zato da si lahko s tistim denarjem enkrat na leto privoscis toplice in enkrat morje? Zato da rabis en teden, da se spocijes od vseh naporov in naslednji teden ne ves, kaj bi pocel s samim seboj, ker si itak navajen delati in ker itak ne funkcioniras, ce nisi zivcen?  In kaj ti pomaga hisa, ce porabis pol vikenda, da jo spravis v red, namesto da bi bila z otroci in pila kavo na soncu? Vse imajo svojo ceno in vse imajo svojo vrednost, tudi boljsa sluzba in zemlja in pocitnice.

Ljudje smo postali (ali pa smo ze bili, kaj pa vem) tako cudni. Namesto da bi prepoznavali svoje potrebe, so nas vzor drugi. Ampak to je samo imaginaren pojem, ki ne odseva nas in nasih potreb.

In boljse zivljenje, kaj pravzaprav je to? A mislis, da so to res samo zidovi in pleh, ki ga vidis navzven? To je udobje, in nic vec. Nase funkcionalne potrebe po bivanju, varnosti in mobilnosti so ze zdavnaj vec kot zadovoljene, mi bi pa se kar vec in vec...kar je dobro, ampak samo do te mere, da zjutraj z veseljem vstanes in gres delat in med ljudi. Ko te to napravi nesrecno, je brezveze.

(odgovor članu Rožica I)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.3.2009 22:24:52   
tweed
user posted image  Po prebranem sta stereotipna slovenca (ali pa slovenclna according to J. Zrnec)... Kanček upanja bi dobila, če bi kdo od znancev rekel, da je izgubil službo...
Če imata težave s 1700 € na mesec, bo pa potrebno malo razmislit, kam ta denar gre in kako omejiti izdatke. Lahko si umislita kakšno dopolnilno dejavnost.
Nekaterim tudi starši nič ne pomagajo, pa se nikoli ne pritožujejo, ampak s ponosom pokažejo tisto, kar imajo. In če je za vaju najpomembnejša vrednota denar in sta zaradi tega "depresivna", potem začnita misliti na otroka in kako se onadva počutita ob "depresivnih" starših... MasterCard reklama je zakon!

IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI
moški takšne stvari še težje prenašajo.

Nikoli nisem bil jezen, če je sosed kupil nov avto. Torej bi se moral jaz že pojesti, ker je moja poročna priča imela srečo s podjetjem in si je zdaj že kupila jahtico in jadrnico. Le zakaj nisem jaz njegova žena...user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 6:16:06   
GORMITI
Ko vse to berem, vidim, da sem napisala verjetno malo drugače, kot pa se počutim. Sicer pa je normalno, da se iz enega odstavka ne da razbrati, kakšen človek sem.
Sploh nisem materialist, ravno nasprotno, srečo najdem v čisto drugih stvareh. In vidim okrog sebe ljudi, ki slabše živijo (jih sicer ne poznam), pa ljudi, ki boljše živijo, jim nisem fouš ali da bi bila ljubosumna na njih, ne!! Samo razmišljam včasih v tej smeri, kako drugim res gre vse po maslu. In tistim ko pač gre vse po maslu, normalno, da ne bodo tako razmišljali kot jaz in me bodo "popljuvali". Če bi bila materialist, ne bi vzela tega moža, ampak bi si našla bogatega, kot npr. kolegica, ki je z njim zaradi denarja, ji pa bi lahko bil ata, pa je on srečen, ker ima mlado, ona pa se pač pretvarja, pa še otrok ne bosta imela. Ne bi zamenjala z njo nikoli!!! Hotela sem samo podati svoje razmišljanje.
Sem trenutno v zelo nezavidljivi situaciji, imam kup drugih problemov, ne vem sploh, kje niso problemi. Pač upam, da se bo to popravilo in enkrat rešilo in bo tudi zame posijal sonček.
Ko sem brala vaše odgovore, sem se v bistvu zamislila nad tem, da moj problem sploh ni v tem, kar sem pisala, ampak čisto nekje drugje - za to spoznanje sem vam hvaležna in zdaj vsekakor gledam drugače na stvari.
Srečna sem zaradi dveh stvari: zdravih otrok in dobrih odnosov v službi (kako dolgo?? Namreč je nova služba). Vse ostalo pa gre samo navzdol:)user posted image

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 8:05:40   
Poka
Trenutno je pač tako, da so taki časi in si tu in tam malo slabe volje... Samo naj ti tako razmišljanje ne postane navada, ker potem res ne moreš bit srečen v življenju.

Moja mama je vedno jamrala, da nima denarja. Ko si majhen, res misliš, da ga nimaš. Amapk, če pogledam pa slovensko povprečje, je moja mama bogata. Hiša, dober avto, oprema v hiši višjega cenovnega razreda... Nima pa za karte za maturantski za brata. Meni se zdi grozno, da ena oseba na tak način zapravi življenje - cela zagrenjena. Ko jo predlagaš, na kakšen način bi še kaj zaslužila oziroma mogoče privarčevala kaj, začne vpit. Vse ji je odveč.

Zato sem jaz sama pri sebi sklenila, da pri meni ne bo tako. Tudi jaz sem bila odličnjakinja, s Zoisovo štipendijo, vsi so mi napovedovali oh in sploh kariero, pa sem se napačno odločila in zdaj ne vem, a bom imela službo ali ne. Ko si najstnik, kriviš starše (oče je bil alkoholik, mama pa itak misli samo nase), ampak gotoviš, da je samo od tebe odvisno, kaj boš naredil. Lotila sem se študija naprej imam postavljene cilje, zidava hišo, imamo firmo - vsega tega se je bilo zelo tvegano lotit. Eni ne tvegajo, pa živijo 4 v enosobnem stanovanju in če so srečni - zakaj ne. In imajo npr. več za oblečt kot jaz, gredo na potovanja, ker imajo več časa in denarja kot midva. Pa se ne sekiram - trenutno nimam niti za spodje perilo - ampak jaz v hecu rečem, da sem pač v fazi investicij user posted image Lahko, da bo bolje, lahko pa da bo slabše - ampak če nebi probala, bi se vedno spraševala, zakaj nisem... Če mi ne bo, imam še vedno super partnerja in druga sploh en potrebujem.

Imam pa sestrično, ki je imela res vse in tudi fanta je imel dolgo takega, ki je bil navajen imeti vse. Gradila sta veliko hišo - vilo. In sta šla narazen, ker taki ljudje so pač nerealni in nikoli nebi bila srečna. In vprašanje, če bosta kdaj. Tako da jaz takim nič ne zavidam - najboljše je neka zlata sredina. Drugi dve sestrični sta živeli pa vedno na robu revščine, bili sta lepo vzgojeni, vedno sta bili prepričani da imata vse, teta je tudi za vse poskrbela - ti povem, da ob njiju se res fajn počutim, tudi nikoli ne jamrata, znata in lotita se čisto vsega. Denar ni bil nikoli razlog za slabo voljo. Pa vedno so nekam šli, so si pač manj privoščili ampak imeli so se lepo.

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 10:20:59   
Anonimen
 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil Cveka30 -- 16.3.2009 10:21:45 >

(odgovor članu GORMITI)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 13:23:19   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I
Tudi avto imam star 150 let, ampak mi je važno, da nas pripelje, kam hočem in basta.



Ej pol sva pa obe bogate, ki mava old taimerja.user posted image

--------------------
A, vidiš, na to pa še nisem pomislila user posted image ... Vauuu, še enega old timerja imam! user posted image  Da ne bo user posted image  mislil, da je edini user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 13:33:44   
Rožica I
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

Ko sem brala vaše odgovore, sem se v bistvu zamislila nad tem, da moj problem sploh ni v tem, kar sem pisala, ampak čisto nekje drugje - za to spoznanje sem vam hvaležna in zdaj vsekakor gledam drugače na stvari.
Srečna sem zaradi dveh stvari: zdravih otrok in dobrih odnosov v službi (kako dolgo?? Namreč je nova služba). Vse ostalo pa gre samo navzdol:)user posted image


----------------
Upam, da se ti kmalu izboljša situacija user posted image
Probaj gledat na vse skupaj iz druge perspektive in sicer, da so v življenju obdobja izobilja in sreče, ki so trdno prepletena z obdobji obupa in pomanjkanja. Če vzameš vse kot lekcijo, ki naj bi nas nekaj naučila, spoznaš, da se lahko v vsakem obdobju najdeš in normalno živiš ves čas. Če le spregledaš in ne obdržiš starih vzorcev kot železne srajce. Sprosti se in verjemi, da se vse dogaja točno tako kot se mora. Zakaj? Na vse dobiš enkrat odgovor. Ob pravem času user posted image .

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 14:15:09   
ronja
Zasluživa približno enako, oba sva diplomirala, smo tudi 4je, stanovanje je majhno in avto star, kar seveda prinese določene stroške, ampak meni se ne zdi, da bi nam šlo slabo. Nimava kredita, pridemo skoz mesec in varčujemo zraven, tako da smo verjetno na istem, kar se financ tiče (samo da nisva v minusu). Obleke za otroke sva na srečo večinoma dobila, veliko starih podarjenih, nekaj pa tudi razni obiski prinesejo in sva vesela.

O hiši ne sanjava, zato se niti ne počutiva prikrajšana, ker ne moreva kupit zemljišča - saj ga niti ne nameravava...
Računalnik nama je pred kratkim crknil in sva si našla eno dodatno delo, zaslužila 1000E oba skup (zelo zasluženih, ker je bilo precej dela), kupila računalnik za 400E in nama je še malo ostalo. pa še nekaj sva se naučila pri tem, nikoli ne veš, kdaj prav prideuser posted image . TVja nimava.
Stanovanje lahko itak skoz obnavljaš, tako da sva to, kar je bilo nujno, naredila, predno sva se vselila, zdaj pa samo še tisto, kar se splača - recimo nabit izolacijo - stiropor na stene znotraj, da porabimo manj za kurjavo in da ne piha skozi zid.
Pohištvo sva prinesla iz svojih sob od doma, nekaj je bilo že not stanovanju (kuhinjske omarice), kar sva morala dokupit pa kupiva v kakem diskontu, se najdejo čisto v redu kosi. Pa malo po malo, recimo sva bila 2 leti brez garderobne omare, no, zdaj pa sva jo kupila (pa ni bila draga, v Lesnini). V dveh letih pa že našparaš za eno omarouser posted image - mislim, da je bila 180 E.

Jasno, da mnogo ljudi zasluži več. Vendar se zato ne sekiram, zakaj bi bilo to slabo? Hvalabogu, da si lahko privoščijo več. Bi si ti želela delat to, kar delajo oni? Eni poklici so pač boljše plačani: če delaš v farmaciji imaš 2x boljšo plačo z isto izobrazbo, kot če delaš v raziskovalni sferi. Če si računalničar ali politik, maš verjetno sploh boljšo plačo. Ampak - a bi to res želela delat? To, da delaš to, kar bi rada, se pač včasih plača (v denarju). Sicer pa še vedno lahko zamenjaš poklic za boljše plačanega, če te to zelo tare.

In sploh se mi zdi čudno, da bi jamrala jaz s temi prihodki in 2 malima otrokoma, ko pa ima recimo samohranilka v Muri pol manjšo plačo in recimo dva najstnika, ki veliko več pojesta, pa še razne izlete, hobje,... imata itd...
Po drugi strani pa smo vsi zdravi, vsli lahko hodimo, vidimo, vohamo,... in se imamo radi. Nekatere pa možje pretepajo, nekateri so na vozičku, nekateri ne vidijo... Ne bi zamenjala... Nekateri imajo bajne plače - in niso nič doma. Ne bi zamenjala... Nekateri gradijo hišo -na taščinem dvorišču... kar naj jo imajo, hehe. Ne bi zamenjalauser posted image (čeprav jo(taščo) imam rada). Ne gre vedno za denar, nekateri ga imajo ogromno, pa jih otroci nikoli ne pridejo pogledat. Ne bi zamenjala... Nekateri so bogati, pa se ne morejo valjat od smeha. Ne bi zamenjala... Nekateri ne morejo imet otrok. Ne bi zamenjala... Nekateri plačajo svojo bajno plačo s tem, da ne morejo vzet očetovskega dopusta, da si ne upajo zanosit. Ne bi zamenjala... Navsezadnje, nakateri so zdravi, imajo denar, se imajo radi, imajo otroke, ki jih imajo radi - ampak nimajo moje glave, mojih možganov, mogoče se morajo več časa učit za izpit, mogoče se ne spomnijo tako trapaste rešitve, mogoče se jim ne da probat nenavadnih stvari, mogoče nimajo takega smisla za humor, mogoče vidijo vse črno-belo, mogoče niso ustvarjalni... Ne bi zamenjala... Ko sem bila mala, je oče vedno govoril, da zahod ima vse, nima pa več idej. Vzhod nima nič, zato pa morajo met ideje, da nekaj naredijo. na srečo smo bili na vzhodu. ne bi zamenjala...
Bi ti?

pa zakaj te stisne pri srcu, če si lahko oni pač nekaj privoščijo? Veliko bolj boš srečna, če boš srečna še zanje. Če nekomu privoščiš, si srečen tudi, ko njemu nekaj rata. In si več časa srečen, se splačauser posted image .
Se podpišem pod sxy, začni delat nekaj za zraven, pa boš imela več denarja in manj časa za primerjanje.



(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 14:38:20   
ronja
Ja najlažje je nekomu očitat kako naj dela in živi pa čeprav ne pozna njegove situacije.

Po moje to ni bil očitek, ampak nasvet. Če res nimaš za v lonec, potem je to gotovo dober nasvet, ne glede na situacijo. Če paziš svoje otroke popoldne, lahko gotovo še kakšnega, da gre kaka bogatejša mamica k frizerju, ne? in imaš še ti nekaj od njenega denarja.

majuška, včasih se da kako vadbo najt tudi brezplačno. Če si slučajno študentka, je itak precej tega, če nisi, imaš mogoče kako prijatejlico, ki kaj vodi, pa se lahko zmeniš za kak popust, če tudi tega ni, lahko kaj kompenziraš (moja sestra se je recimo učila flamenko v zameno  zato, da je učiteljico učila slovensko). Pa v klubu Zdrava zabava imajo včasih kake popuste. navsezadnje pa je tek in rolanje z vozičkom zastonj, pokuriš pa lahko precejuser posted image .

sicer se pa podpišem pod mič, hiša ima svoj davek - v času in denarju, pa še pustit je ne moreš za 2 meseca, baje, ker je treba ves čas nekaj popravljat in obnavaljat in ne vem kaj še vse... In dobroplačane službe navadno zahtevajo celega človeka in za družino ga nič ne ostane...

Nikoli nisem bil jezen, če je sosed kupil nov avto. Torej bi se moral jaz že pojesti, ker je moja poročna priča imela srečo s podjetjem in si je zdaj že kupila jahtico in jadrnico. Le zakaj nisem jaz njegova žena...

no, si pa vsaj za pričo dobro/pametno zbraluser posted image , baje dajo priče kar velika darilauser posted image .

Pač upam, da se bo to popravilo

gromiti, tu tiči tvoj problem: ti upaš, da se bo popravilo (samo od sebe). Samo se ne bo! Zakon entropije je, da vse teži k neredu, če hočeš, da gre v bolj urejeno stanje, moraš dovajat energijo, ni druge. Če rabiš nov račko, pa si ga ne moreš privoščit, potem pač greš delat nekaj drugega. kar je dobro - glava namreč ne more zaspat v nekem delu, ki ga je navajena, ker ji ves čas daješ nove izzive. In imaš tako veilko več od življenja kot nekdo, ki mu tega ni treba in se zato mogoče nikoli ne loti teh stvari - navsezadnje lahko odkriješ nekaj, kar ti je res všeč počet...user posted image

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 15:32:39   
Lenck
No, jaz pa živim prav fajn!
In ko poslušam kolegice, ugotavljam, da živim bolje od marsikatere. Pa nimam službe in dohodkov, fant ima plačo, ki ni najbolj velika, pričakujeva bebo... A nič nam ne manjka. Rada se imava. Še odločila sva se, da se bova poročila. So njegovi sodelavci vprašali, kako, ker poroka toliko stane. Najina pač ne bo. Nekateri sprašujejo, kako si upava imeti bebo z eno ne ravno briljantno plačo. Si upava. Ne manjka mi oblačil, zato, ker si ne kupujem dragih, in ker ne kupujem veliko. In ker ne grem na kavico, ampak si za tistih 5 € pač kupim eno majčko na mesec, pa imam vedno kako svežo malenkost. Privoščiva si dopust. Vsak mesec po malem ugotavljava, kje lahko kaj prihraniva, in potem si najdeva nekaj, kar je poceni, ampak prijetno. Kako nama uspe? Hja, očitno delava čudeže z denarjem user posted image In najvažnejše: imava se lepše in sva bolj zadovoljna od parov, ki imajo skupaj tudi po 2x, 3x več dohodkov, pa ne toliko več izdatkov (priznati je treba, da sva na boljšem, kar se tiče najemnine, ampak tistih 300 € mesečno - ostale stroške imava tudi midva - navadno prek in prek pokrijejo razlike v dohodkih). Kje je razlika med nami? Morda v odnosu do denarja, morda v odnosu do varčnosti, morda v prioritetah, morda pa tudi v pogledu na življenje.
Se spomnima takih situacij še iz časov študija. Imela sem štipendijo in z njo pokrivala vse stroške, pa še vedno sem si kaj privoščila - krajše potovanje, "izi" dopust poleti... Kolegice so imele štipendijo, preko ŠS zaslužile še dvakrat toliko, nekaterim so stroške plačevali starši... in niso nikoli imele denarja. Ne vem, zakaj. Morda zaradi vsakodnevnih kofetkanj. Morda zaradi oblačil, ki jih je treba kupovati v določenih trgovinah. Morda... bogve, zakaj. In nisem se imela navade pritoževati, lepo mi je bilo. Nič mi ni manjkalo. Njim je. Hm.

Jaz sem srečna s tem, kar imam. Čeprav se taužnt evrčkov na mesec itak ne bi branila, samo vprašanje, če bi s toliko več denarja znala enako živeti user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 20:54:17   
karamela
Jaz pa se s tem, da imajo prijeteljice,znanci sosedje več, in bolje živijo ne obremenjujem in čisto res ne. 

Sem pa  dan ali dva  dni v mesecu tudi jaz kot praviš zafrustrirana, ampak čist res prav slabe volje sem,  in to takrat, ko dobim plačo in plačujem položnice, ker ugotavljam, da plača je ista oz. manjša, stroški pa vsak mesec večji, kljub vsem varčevanju.
Prihodke oz. neto plačo imava skupaj tam nekje isto kot vidva.  Ko grem plačevat položnice pa mi dejansko stroški (položnice,vrtec,šola- prehrana,nogomet za otroka,kurjava, grejemo le do 20 stopinj (sem komaj odplačala)zdaj imam registracijo pa mam 1.0 motor,varčevanje za otroke, varčevanje zase,kredit, pa vsak mesec še kaj) nanese 900 Eur včasih tudi več.  Pa tudi mi2 ne kadiva, moj ne pije kave, jaz jo, GSM porabim le  5€ na mesec, počitnice si privoščimo to je res, vsako leto 1x14dni pa parkrat podaljšan vikend  , je pa res, da vsak Eur 2x premislimo, kam damo.

Potem pa si rečem glej radi se imamo, zdravi smo, službe imava v katerih z veseljem delava, kljub temu da niso idealne, pa plača podpovprečna ampak   nič nam ne manjka,le kakšen Eur v denarniciuser posted image . Pa kaj če se mi je kolegica oz. bolj znanka pohvalila, da je bila v Parizu al  ne vem kje že 1 teden shoping, pa kam še vse bo šla letos,  na drugi strani se pa morajo nekateri preživeti s 500Eur in manj mesečno 4 je. Te pa resnično občudujem bolj kot tiste s par tisoč evri plače.

Tako jaz gledam na to!! Pa srečno!


(odgovor članu GORMITI)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 21:16:33   
gita10
V današnjih časih se lahko hitro kaj obrne. Podjetja so že začela odpuščati in veseli smo lahko tisti, ki bomo svoje službe lahko vsaj obdržali. Verjamem, da pa da je v Sloveniji malo mladih družin z  veliko prihranki, tudi tisti, ki smo na boljših plačah, smo pa zapravljali več oziroma vlagali. Tudi sama danas razmišljam če mi je bilo potrebno lansko leto  toliko denarja zapraviti za luksuz.Z možem imava nadpovprečne plače vendar je oba podjetja zajela recesija in če bi bili lani zadovoljnejši z manjšimi vlaganji, če ne bi celo stanovanje na novo opremili, ne kupili nov avto, ne šli na dva potovanja bi moj bančni račun lažje dočakal recesijo.
Torej ni vse zlato, kar se sveti.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 21:53:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

.
Sem trenutno v zelo nezavidljivi situaciji, imam kup drugih problemov, ne vem sploh, kje niso problemi. Pač upam, da se bo to popravilo in enkrat rešilo in bo tudi zame posijal sonček.
Ko sem brala vaše odgovore, sem se v bistvu zamislila nad tem, da moj problem sploh ni v tem, kar sem pisala, ampak čisto nekje drugje - za to spoznanje sem vam hvaležna in zdaj vsekakor gledam drugače na stvari.
Srečna sem zaradi dveh stvari: zdravih otrok in dobrih odnosov v službi (kako dolgo?? Namreč je nova služba). Vse ostalo pa gre samo navzdol:)user posted image



Nocem drezat ampak iz tega zapisa sem neakako razbrala, da imas tezave ne toliko z materialnimi svetom ampak bolj z duhovnim. Morda se moti, upam da se motima ampak ali si nam zelela povedat da v bistvu v zakonu nisi srecna in te potem to se dodatno mori, da vidis tudi okrog sebe vse bolj sivo in crno?

Lej ce sem brcnila v temo me kar ignoriraj, ce pa je kaj na tem se nam lahko odpes...morda pa ti lahko damo kak nasvet.

Pa glavo gor imas dva zdrava soncka ki rabita nasmejano mamico.user posted image

(odgovor članu GORMITI)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 22:05:45   
tintin
Ja, materialne dobrine res niso vse. Tudi midva ne zasluživa ravno slabo, samo ker delava v javnih institucijah to pomeni, da tudi ne ravno nevemkoliko. Oba imava magisterij, pa živiva na 40 kvadratih v najemniškem stanovanjuuser posted image (to je smajli, ki bi ga marsikdo naredil). Ampak začela sva pa oba iz nule, brez prihrankov, brez finančnih injekcij staršev, tako da zdaj varčujeva, da bova lahko kmalu vzela en normalen kredit za stanovanje. Pa seveda imava še mladička za katerega dava vsak mesec precej za jasli. Ampak zdravi smo, imamo dovolj hrane, imamo se neskončno radi, malo varčujemo, ampak si pa vseeno tudi kaj privoščimo. Sem pa tja kak izlet, kako kavico, kako malenkost za dušo, pa vsako leto obvezno en lep dopustek/potovanje. Človek poleg hrane in vode za življenje rabi tudi duhovno hrano in pomembno je, da si privoščiš vsaj nekaj kar te osrečuje in ne vlagaš samo v materialne stvari (vsakega osrečuje kaj drugega, pri nas so to izletki in potovanja). Življenje gre hitro mimo in nesmisleno se je osredotočati samo na materialne dobrine. Meni več pomeni služba, ki me kolikortoliko osrečuje (čeprav ni nevemkaj plačana), poleg tega imam še skrašan delovnik (7 ur), da sem lahko več z otrokom. V končni fazi kaj me briga, če imajo moji vrstniki svoje hiše, stanovanja, nevem kake avtomobile, lcd tv-je...
Sem zdrava, imam ljubečega moža ter krasnega otroka, bi si lahko želela še več?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.3.2009 22:36:19   
zamorček
user posted image dali ste lepe odgovore da denar ni vse,žal pa je tako da brez njega ne moreš v današnjem življenju.
jst jo razumem,vsi smo začeli iz nič,v šoli smo si bili vsi enaki,vsi prijatelji ki jih vidim imajo več materialnih stvari kot jaz,se preseravajo z avti,majo svoje stanovanje,majo mamico pa očija k zmanjka denarja pa jih zalagata PA KAJ POTEM,jst mam pa svojo ženo in svoja dva sončka ki mi pomenita VSE,no pa kredituser posted image  in ga ni denarja da bi menjal vse to

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.3.2009 6:54:31   
anajmad

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

Ja, materialne dobrine res niso vse. Tudi midva ne zasluživa ravno slabo, samo ker delava v javnih institucijah to pomeni, da tudi ne ravno nevemkoliko. Oba imava magisterij, pa živiva na 40 kvadratih v najemniškem stanovanjuuser posted image (to je smajli, ki bi ga marsikdo naredil). Ampak začela sva pa oba iz nule, brez prihrankov, brez finančnih injekcij staršev, tako da zdaj varčujeva, da bova lahko kmalu vzela en normalen kredit za stanovanje. Pa seveda imava še mladička za katerega dava vsak mesec precej za jasli. Ampak zdravi smo, imamo dovolj hrane, imamo se neskončno radi, malo varčujemo, ampak si pa vseeno tudi kaj privoščimo. Sem pa tja kak izlet, kako kavico, kako malenkost za dušo, pa vsako leto obvezno en lep dopustek/potovanje. Človek poleg hrane in vode za življenje rabi tudi duhovno hrano in pomembno je, da si privoščiš vsaj nekaj kar te osrečuje in ne vlagaš samo v materialne stvari (vsakega osrečuje kaj drugega, pri nas so to izletki in potovanja). Življenje gre hitro mimo in nesmisleno se je osredotočati samo na materialne dobrine. Meni več pomeni služba, ki me kolikortoliko osrečuje (čeprav ni nevemkaj plačana), poleg tega imam še skrašan delovnik (7 ur), da sem lahko več z otrokom. V končni fazi kaj me briga, če imajo moji vrstniki svoje hiše, stanovanja, nevem kake avtomobile, lcd tv-je...
Sem zdrava, imam ljubečega moža ter krasnega otroka, bi si lahko želela še več?


To mi je bilo zelo lepo za prebrat. Res je,da se čim manj obremenjuješ z drugimi in da si zadovoljen sam s sabo in s svojimi. Še prehitro pride kej takšnega,da te zaznamuje za celo življenje. res je,da je pogoj denar,da dobro živiš...ampak tudi z malenkostmi se da popestriti življenje.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.3.2009 7:54:11   
Poka
Sicer pa je tako - denar pride in gre... Lahko ga imaš danes veliko, jutri pa bankrot...

Tudi jaz bi se lahko že požrla zaradi drugih user posted image Pri nas imajo vsi sorodniki neke firme, jaz pa npr. še službe nisem imela. En živi v Monaku, en pa vozi najboljše avte od Ferrarija, Bentleya - ne ker so njegovi, ampak ker jih testira user posted image in zaradi tega bi se pa lahko moj požrl user posted image , pa mu je fajn že, če se lahko kak krog zapelje. Jaz jim v bistvu ful privoščim, da imajo vse to, ampak od teh jih večina nima nič od življenja, samo delo.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.3.2009 8:05:13   
angel_rebelde
Ko bos nehala jamrati, in zacela delati na tvoji sreci, ti bo slo dosti bolje.

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.3.2009 9:38:35   
haloze
Jaz tudi raje gledam, koliko ljudi živi slabše od nas, pa vidim, da nam še kar dobro gre, čeprav bi lahko blo boljše.
Dokler bomo zdravi, se bo še vse drugo porihtalo.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.3.2009 22:30:01   
tweed
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
no, si pa vsaj za pričo dobro/pametno zbraluser posted image , baje dajo priče kar velika darilauser posted image .


user posted image  Priči sta dali 1000 €, kar leta 2004 ni bilo malo, tako da sta bila v tem pogledu res super, ampak sta se naslednje leto tudi onadva poročila, pa smo jih vrnili s poročnim potovanjem po izbiri user posted image ...

IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI
Srečna sem zaradi dveh stvari: zdravih otrok in dobrih odnosov v službi (kako dolgo?? Namreč je nova služba). Vse ostalo pa gre samo navzdol:)user posted image


Če vama s partnerjem tudi služi zdravje, potem ne gre VSE navzdol. Poskusi najti srečo v majhnih stvareh. Poglej pomlad, nov začetek, raste iz nič, obdaj se z barvami in soncem. Misli na to, da je izlet na Šmarno goro boljši od izleta v City-park. Da na kolesu lahko bolj uživaš kot v avtu pri odprtem oknu. Preživi čas z otrokoma....
Vse težave ne bodo izginile, nekatere pa bodo, ostale pa se potrudi rešiti na čim manj stresen način...
Pa srečno...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
18.3.2009 3:05:00   
Kerensa*
Gormiti - v čem je dejansko tvoj problem (zaradi česa, misliš, da ga imaš)? Misliš, da si dejansko zafrustrirana (kakor praviš) zaradi tega, ker imajo ljudje okrog tebe (tisti, ki jih poznaš) materialno več od tebe?

V bistvu si te poskušam predstavljati... zjutraj pelješ otroka v vrtec in na parkirišču pred vrtcem vidiš neko drugo mamo, kako pripelje svojega otroka z Mercedesom... in se grizeš vse do doma, ker imaš pa ti npr. samo Renault 5... naslednjič, ko boš tako razmišljala, v razmišljanje vtakni še stroškovno kalkulacijo... koliko tebe stane tvoj Renault 5 in koliko njo njen Mercedes... ja, ta že vidim, kako argumentiraš:"Ona si stroške z Mercedesom lahko privošči, jaz si jih pa še z Renaultom 5 komaj"... seveda - ampak če ti zaradi finančnega stanja ostaneš brez Renaulta 5, boš živela dalje takorekoč enako, kakor do sedaj... če ona ostane brez Mercedesa, bo pa izgubljena... ker je navajena na več, na boljše, na dražje... in ne pozabi na tipični slovenski dodatek, katerega bo imela ona serviranega v svoji glavi:"Ježešna, kaj bodo pa sosedje rekli? Kaj naj se zlažem - kje je moj Mercedes?"

Kuhaš kosilo... že tretjič zaporedoma ta teden slan krompir in kislo repo, pa paket kuhanih hrenovk zraven... že ko kuhaš, se ti od enolične hrane obrača želodec, ampak kaj, ko je jesti vseeno treba... med kuhanjem se spomniš, kako ste bili prejšnji vikend povabljeni na kosilo k prijateljem... predjed, juha, glavna jed, solata, sladica... sram te je bilo, ker možu doma ne moreš postreči enako in nerodno ti je bilo, ker sta otroka grabila z mize, kakor, da teden dni predtem nista nič jedla... pa pomisli - a ste bili kaj bolj siti (v končni fazi je hrana izključno za to, da smo siti)?... dvomim, samo hrana je imela boljši okus in sedeli ste za lepšo mizo... zvečer je bil spet isti šmorn - lačna in treba je jest... in zvečer, ko si bila lačna, ti je bilo že popolnoma vseeno, ali si bila opoldan sita od zrezkov ali od repe... zdaj si spet lačna in moraš jesti.

Stanovanjska oprema... kamorkoli prideš, sediš na usnjeni sedežni garnituri in gledaš v LCD TV ter piješ kavo Illy iz porcelanastih skodelic, doma pa pod ritjo popravljaš odejo, da se ne vidi lukenj na tvoji sedežni iz blaga, piješ S-Budget kavo z vsemi nezmletimi zrni, ki so v njej in razmišljaš, koliko časa bo še zdržal tvoj 15 let stari Gorenje TV... ampak če si utrujena, ti je pa popolnoma vseeno, na kakšno sedežno odložiš svojo rit, a ne?... in če želiš gledati Seks v mestu, ti je tudi bistvo, da ga vidiš, ne pa, na čem ga vidiš... ajde, S-Budgetova kava res ne diši tako, kot Illy, ampak če kavo piješ samo iz navade, kakor večina, potem je to čisto vseeno (četudi si jo natočiš v Mercatorjev kozarec).

Počitnice... sodelavka se pohvali, da je pravkar nazaj z Mauritiusa... sestra ti pošlje razglednico iz Dubaja... sosed vlači nahrbtnike v avto, ker gredo na safari v Kenijo... ti boš pa doma, ker si ne moreš privoščiti niti vikenda v kampu na slovenski obali... ampak - počitnice so čas za počivanje... drugače bi se jim reklo potovalnice, I guess... tebi se ne bo za bati, ali imaš veljavno oporoko, ker boste cepnili na tla z avionom... ti se ne boš znašla v zaporu v Dubaju, ker boš sredi ceste spontano poljubila moža... in ti ne boš, kljub cepljenju, fasala neozdravljive bolezni nekje sredi afriškega pragozda... in ti ne boš imela nekaj tisoč € stroškov.

Vse je odvisno od tega, kakor gledaš na materialne dobrine (kajti meni se zdi, da tvoj prvotni post vleče v to smer)... 10 let nazaj, ko sem morala jaz svojo družino preživeti od socialne pomoči in otroškega dodatka (takrat nas je bilo, vključno z mano, 5), sem bila prepričana, kako bi bilo pa meni fajn, če bi imela (preračunano sedajšnjih npr.) 5.000€ dohodka... takrat sem sanjala z odprtimi očmi o materialnih dobrinah... no, pa so leta tekla, marsikaj se je spremenilo, nekajkrat je šlo navzdol in potem vsakič posebej spet navzgor in danes sem, kjer sem... živim točno tam, kjer sem si želela živeti... mogoče bi si želela kakšen m2 več na trenutke, ampak ko pa pomislim na gospodinjstvo, pa upam, da se bo 2-sobno stanovanje skrčilo v garsonjero... pred 10-imi leti sem si želela športnega BMW-ja... bila sem prepričana, da bom ta huda frajerka v njem... eto, pred kratkim mi je padel z neba (prispodoba, jasno) in a veš kaj?... sem ga že prodala!... mi ne pomeni nič več - denar gre drugam, v nekaj, kar mi je danes bolj pomembno... pa da ne naštevam dalje - toliko materialnih dobrin je bilo, katere sem si želela - in katere danes imam... pa če pomislim, kaj vse sem bila takrat pripravljena narediti zanje, se danes samo zgrozim... danes so mi nekaj vsakdanjega, samoumevnega - nič kaj hudo veliko se mi ne da narediti ali delati zanje... če so, prav - če jih ni, pa tudi.

Danes mi je pomembno to, da imam ziher streho nad glavo... jo imam, pa čeprav nisem lastnica... danes mi je pomembno, da imam službo s točno in redno plačo... včasih sem si želela službo z nazivom in dobro plačo... včasih sem hotela BMW-ja, danes pa se popolnoma zadovoljna prevažam okrog v 19 let starem Golfu II... ker mi danes avto ni več statusni simbol, temveč sredstvo, ki me pripelje od točke A do točke B... včasih sem si želela fancy stanovanjsko opremo, danes sem najbolj zadovoljna, ko se zleknem na svoj star, zguljen, usnjen kavč in gledam TV... in to ne LCD-ja, temveč 10 let star Gorenje škart... ravno tako na njem gledam poročila.

Vse je odvisno od vidika, kako na nekaj gledaš... jaz že dolgo ne vidim več ljudi skozi njihov denar... popolnoma brez problema priznam, da bi ga z veseljem imela toliko, kot npr. Angelina Jolie, ja, ampak ko pa pomislim, ali bi bila pripravljena plačevati njeno ceno za vse to, me pa skoraj vse mine... non-stop na očeh javnosti, snemanja po 16 ur na dan, kar naprej po letalih, otroci ves čas z varuškami, preverjanje moža, kdaj se mi bo zgonil, ker si to pač lahko privošči itd.... hvala lepa... ona naj ima lepo svoje milijone $, jaz pa naših par tisoč €... pa lahko z njimi ležim doma kot crknjena krava, brez njenih problemov.

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
18.3.2009 7:17:31   
Poka
Mmmm kaj bi dala za kislo repo pa krompir, resno, če bi imela to čas skuhat... namesto zmrznjene lazanje vsake dva dni... in posledično nekaj kg preveč... Jaz prav pogrešam to staro kmečko prehrano, ki je veliko bolj zdrava in grem stavit, da imajo potem revni manj težav z zdravjem v starosti. Znano je pa tudi, da marsikaterega managerja pri 40tih že pobere.... od preveč dela, nezrave prehrane, skrbi...

Včeraj sem pa slišala še eno tako... neumno... Ena punca je pustila svojega fanta in za konec ji je zabrusil, da naj si ne misli, da bo ona kdaj imela toliko denarja kot on in da je debela. user posted image Mislim WTF? Še sreča, da se ga je znebila, ker eni mamini sinkoti so res malo omejeni in ravno takim se zgodi, da ko ostanejo brez vsega je pa pol katastrofa, ker itak so pa katastrofa že zdaj...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Kako dolgo ste vozičkali?
maca83 RR

Kako dolgo ste otroka okrog prevažali v vozičku, po tem ko je že dobro hodil? Na malo daljše sprehode, po trgovinah ter do parka?

uporabljamo le nosilko (12%)

dokler ni shodil/a (20%)

dokler ni hotel več v vozek (17%)

do enega leta (12%)

do dveh let (35%)

do treh let (5%)


Število vseh glasov: 66

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!