|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nakup stanovanja
27.9.2009 20:47:47   
Petka09
Z možem nameravava kupiti stanovanje kot investicijo. Stanovanjski problem že imava rešen, torej to novo stanovanje ne bi bilo namenjeno reševanju le-tega ampak bi notri dala najemnika. Ker bi bilo kot investicija bi ga po odplačilu kredita ali obdržala ali pa prodala (odvisno kakšna cena bo takrat na trgu).

No, vprašanje je naslednje: sva poročena, imava hčerko in smo vsi trije prijavljeni na istem naslovu. Če bova to novo stanovanje želela nekoč prodati, bo potrebno, da ima lastnik tam prijavljeno tudi stalno bivališče (da se izogneva davku, saj moraš biti v stanovanju prijavljen vsaj tri leta).

In, če se prijavi mož, midve pa ostaneva na zdajšnjem naslovu, me zanima, če zato kaj izgubimo oz. smo na slabšem kot družina - glede na to, da bi bil mož prijavljen drugje, sva pa poročena.
Recimo kako je z dohodnino (olajšava za otroka), kako je z bolniškami (se on še vedno smatra kot družinski član, glede na to, da sva poročena, in lahko vzame bolniško za otroka), kako je s plačilom vrtca (punčka je šele 5 mesecev stara, vrtec bo prihodnje leto), ker ne bomo na istem naslovu.
Mogoče je vse skupaj malce zmedeno, vendar me zanima, kako "se bomo tretirali" potem, če se on prijavi drugje, vendar sva poročena. Je kje kakšen "catch"? Ima kdo tak primer?

Kako imajo/imate to drugi urejeno, ki imate še kakšno stanovanje kot investicijo, ki ga nameravajo/te kdaj prodati?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:09:42   
Jančika_
Za ostalo ne vem, bolniške pa ne more dobiti za otroka, če nista na istem naslovu. Pri nas je to celo pisalo na steni v čakalnici pri pediatru. 

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:18:04   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Za ostalo ne vem, bolniške pa ne more dobiti za otroka, če nista na istem naslovu. Pri nas je to celo pisalo na steni v čakalnici pri pediatru. 


To je res, ampak a misliš, da to velja tudi, če sta poročena?


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:21:13   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Za ostalo ne vem, bolniške pa ne more dobiti za otroka, če nista na istem naslovu. Pri nas je to celo pisalo na steni v čakalnici pri pediatru. 


To je res, ampak a misliš, da to velja tudi, če sta poročena?


Ja, midva sva poročena in so težili. Potem sva se pa skupaj prijavila (itak je bil že skrajni čas takrat, samo iz lenobe se nisva že prej). Začasno bivališče sem imela tam prijavljeno, pa ni nič pomagalo. Je pa od  tega kakšnih pet let, mogoče je zdaj kaj drugače.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:23:25   
lukec
Svašta user posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:32:03   
Jančika_
Ja, se strinjam. Ne vem, kako to rihtajo ločeni staršiuser posted image . Saj med boleznijo lahko skrbi za otroka tudi tisti, ki ne živi ves čas z otrokom, ne. Pa po tem pravilu ne moreuser posted image . Resno upam, da niso povsod tako zategli ali pa da se je vmes to kaj spremenilo.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:37:01   
enea
Kaj pa če ima on stalni naslov tam, kjer kupujeta sedaj stanovanje in začasnega tam kjer sedaj živite, a to se ne da??
Samo vprašam??user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:37:36   
Petka09
Hja, to za bolniško verjamem, ja... Mi imamo sicer kao družinsko ambulanto - pediater za hčerko, njegova žena za šolske otroke in hkrati tudi zame in za moža. Tako da če bi moj mož pripeljal recimo tamalo k pediatru bi potem njegova žena, ki ima ambulanto zraven verjetno podpisala bolniško brez težav (čeprav bi seveda napisala, da gre za njegovo bolezen in ne za bolniško za otroka)... Oz. to bi mogoče že nekak reševali.

Je pa tudi res, da mi ne diši ravno, da se moj mož odjavi iz našega naslova in se prijavi v novem stanovanju (ker s tem imam nekak moralni občutek razdelitve oz. delitve najine družine)... Samo kako naj drugače uredimo to, če kupiva stanovanje, ki ga nameravava kasneje prodati a lastnik (moj mož) mora biti prijavljen vsaj tri leta notri (za izognitev davku)?? Kako pa imajo to urejeno druge družine, ki imajo recimo tudi po več stanovanj?

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:40:32   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: enea

Kaj pa če ima on stalni naslov tam, kjer kupujeta sedaj stanovanje in začasnega tam kjer sedaj živite, a to se ne da??
Samo vprašam??user posted image user posted image user posted image


Enea, to je seveda možno, zakaj pa ne... Vendar saj veš, pri vsaki "ta resni" uradni zadevi šteje izključno samo STALNO bivališče.
Začasno bivališče je totalno brezveze oz. začasno bivališče ureja samo začasno preseljevanje ljudi, ker mislim, da zakon govori o tem, da npr. nekje ne moreš živeti več kot 3 mesece, če nisi tam prijavljen... No, za te konkretne številke ne vem točno....
V glavnem, četudi nekdo nekje živi na črno, kar seveda marsikdo živi in to ni v praksi nič takega, zakon to "prepoveduje" oz. za tak primer, ko si v "medselitvi" določa začasno prijavo na tisti naslov.

(odgovor članu enea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:43:23   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: enea

Kaj pa če ima on stalni naslov tam, kjer kupujeta sedaj stanovanje in začasnega tam kjer sedaj živite, a to se ne da??
Samo vprašam??user posted image user posted image user posted image


Enea, to je seveda možno, zakaj pa ne... Vendar saj veš, pri vsaki "ta resni" uradni zadevi šteje izključno samo STALNO bivališče.
Začasno bivališče je totalno brezveze oz. začasno bivališče ureja samo začasno preseljevanje ljudi, ker mislim, da zakon govori o tem, da npr. nekje ne moreš živeti več kot 3 mesece, če nisi tam prijavljen... No, za te konkretne številke ne vem točno....
V glavnem, četudi nekdo nekje živi na črno, kar seveda marsikdo živi in to ni v praksi nič takega, zakon to "prepoveduje" oz. za tak primer, ko si v "medselitvi" določa začasno prijavo na tisti naslov.


Oziroma, enea, mislim, da si vseeno dala dobro idejo... Začasno bivališče koristi mojemu možu, da vzame bolniško za najinega otroka. Vendar se v kratkem pričakuje sprememba zakona, ker je ustavno sodišče že razveljavilo ta člen, ki je omogočal, da lahko starš z začasnim bivališčem na skupnem naslovu z otrokom zanj vzame bolniško.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:46:57   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: enea

Kaj pa če ima on stalni naslov tam, kjer kupujeta sedaj stanovanje in začasnega tam kjer sedaj živite, a to se ne da??
Samo vprašam??user posted image user posted image user posted image


Enea, to je seveda možno, zakaj pa ne... Vendar saj veš, pri vsaki "ta resni" uradni zadevi šteje izključno samo STALNO bivališče.
Začasno bivališče je totalno brezveze oz. začasno bivališče ureja samo začasno preseljevanje ljudi, ker mislim, da zakon govori o tem, da npr. nekje ne moreš živeti več kot 3 mesece, če nisi tam prijavljen... No, za te konkretne številke ne vem točno....
V glavnem, četudi nekdo nekje živi na črno, kar seveda marsikdo živi in to ni v praksi nič takega, zakon to "prepoveduje" oz. za tak primer, ko si v "medselitvi" določa začasno prijavo na tisti naslov.


Ja vse razumem, ampak če ima on tam stalno prebivališče, je to to,a ne, če pa on kao "živi" pri tebi (čeprav sta poročena), ima pa tam začasno prebivališče a ne?
Ne vem jaz razmišljam laično in se na te "uradne" zadeve dosti ne spoznam, ampak če je uradni naslov tam, zakaj se ne bi tako tudi reševalo, ko bo čas za to?user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:48:39   
bskrle
Takale investicija ima riziko, ravnokar sem slišala za primer, ko iščejo najemnike za stanovanja in imajo na vratu kredit. Pa imajo težavo.
Skratka, če imata dosti živcev, se spustita v to, da bi bil pa samo eden od vaju tam prijavljen,  je sicer dobra ideja, vendar  bodo težave z bolniško.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 21:50:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Hja, to za bolniško verjamem, ja... Mi imamo sicer kao družinsko ambulanto - pediater za hčerko, njegova žena za šolske otroke in hkrati tudi zame in za moža. Tako da če bi moj mož pripeljal recimo tamalo k pediatru bi potem njegova žena, ki ima ambulanto zraven verjetno podpisala bolniško brez težav (čeprav bi seveda napisala, da gre za njegovo bolezen in ne za bolniško za otroka)... Oz. to bi mogoče že nekak reševali.

Je pa tudi res, da mi ne diši ravno, da se moj mož odjavi iz našega naslova in se prijavi v novem stanovanju (ker s tem imam nekak moralni občutek razdelitve oz. delitve najine družine)... Samo kako naj drugače uredimo to, če kupiva stanovanje, ki ga nameravava kasneje prodati a lastnik (moj mož) mora biti prijavljen vsaj tri leta notri (za izognitev davku)?? Kako pa imajo to urejeno druge družine, ki imajo recimo tudi po več stanovanj?


Vsak v enem stanovanju stalno in eden pri drugem začasno, pa je zadeva rešena.user posted image

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 22:02:50   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Takale investicija ima riziko, ravnokar sem slišala za primer, ko iščejo najemnike za stanovanja in imajo na vratu kredit. Pa imajo težavo.
Skratka, če imata dosti živcev, se spustita v to, da bi bil pa samo eden od vaju tam prijavljen,  je sicer dobra ideja, vendar  bodo težave z bolniško.



Ma, veš kak je pri nama: tu je to izjemno dobra priložnost, ker gre za zelo ugoden nakup kjer bi kredit odplačala že v 4-ih do 5-ih letih (odvisno kako visok obrok kredita vzameva). Najemnika pa tudi mislim, da ne bi bilo težava dobiti. In ker lahko pričakujemo, da se bodo po tej recesiji cene stanovanj spet začele nekoliko zviševati oz. lahko pričakujemo, da pod to raven, kot so zdaj v recesiji, NE bodo več padle, se lahko čez nekaj let lepo zasluži pri prodaji. Zato pa bi tudi šla v to.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 22:50:03   
mighi
Sodelavka ima z partnerjem 2 stanovanji (eno v katerem živi+ eno za oddajo).
Pravi, da zato ne dobi subvencije za vrtec, plačuje polno ceno. Preveri tudi to.

Zakaj pa misliš, da cene stanovanj ne bodo več padle? Na obali niso padle skoraj nič.

O tem, da bi na puf kupil kaj in oddajal sem pomislil tudi jaz (v ZDA se to recimo splača, za 100k USD vredno hišo, dobiš cca 800 na mesec-imam znanca, ki se s tem tam ukvarja). Pri nas mislim, da je razmerje cene najemnin:stanovanj prenizkeo. Izračunajta si letno donostnost (investicija v stanovanje+obnove+davki). To da bo pa vrednost po 5-ih letih dosti višja ne računat. Do zdaj (15 let) so šle cene samo for, ampak mislim da ne več.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 22:55:39   
soraia
ja, baje ti za vrtec vse preverjajo, tako, da pozanimaj se, kljub temu, tudi če bosta na različnih naslovih, sta poročena, in zato se bo štelo celotno imetje.

(odgovor članu mighi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 22:57:06   
soraia
Aja, pa kot sedaj napovedujejo strokovnjaki (ne poslušat nepremičninske pposrednike) naj se cene nepremičnin naj nebi več dvigale, ampak rahlo padale, oz stagnirale.

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 23:22:17   
tinatona
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Za ostalo ne vem, bolniške pa ne more dobiti za otroka, če nista na istem naslovu. Pri nas je to celo pisalo na steni v čakalnici pri pediatru. 


To ne velja več. Od 1.7. lani, lahko vzame nego za otroka tudi starš, ki nima enakega prebivačišča kot otrok.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 23:26:43   
benika
To ne velja več. Od 1.7. lani, lahko vzame nego za otroka tudi starš, ki nima enakega prebivačišča kot otrok.


Mogoče pri vas, pri nas sigurno ne.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nakup stanovanja
27.9.2009 23:44:50   
sjug
Ma ne ga biksat s spremebami naslovov. S tem nič ne dosežeš. Če bodo naslovi različni, bodo težave na mestih, kjer se sedaj tudi slučajno ne moreš spomniti. Mi smo kupili stanovanje recimo kot investicijo za stara leta ali pa za otroke, bomo videli, pa nama na pamet ne pade, da bi spreminjala naslove stalnega prebivališča, ki je edino, kar šteje v vseh upravnih postopkih. Dodatno stanovanje bo šteto v skupno lastniono v vrtcu, potem bo kmalu obdavčeno (samo nimam pojma kako in koliko), zaenkrat pa plačaš nadomestilo zemljišča in še nek davek, ki pravzaprav ne vem točno, kaj je. Ni pa ne vem kakšna vrednost, zato se s tem nisem obremenjevala. Potem moraš računati na stalne stroške (elektrika, voda, telefon, če je, pa seveda gretje in upravnik - običajno je ta najdražji). Predlagam, da se pozanimaš kako visoki so ti stroški, da ne bo presenečenja.

Pa pametno z investicijami


_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 7:52:32   
NinKa
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Za ostalo ne vem, bolniške pa ne more dobiti za otroka, če nista na istem naslovu. Pri nas je to celo pisalo na steni v čakalnici pri pediatru. 


To je res, ampak a misliš, da to velja tudi, če sta poročena?


Ja, midva sva poročena in so težili. Potem sva se pa skupaj prijavila (itak je bil že skrajni čas takrat, samo iz lenobe se nisva že prej). Začasno bivališče sem imela tam prijavljeno, pa ni nič pomagalo. Je pa od  tega kakšnih pet let, mogoče je zdaj kaj drugače.



Nam so tut težii, ker smo bili vsak na svojm naslovu. Pa sva bila tut  že kr lep čas poročena.
Aja, pa težili so tut, ker sem bila jaz, takrat v 38. tednu user posted image , tavečji pa je imel nek želodčni virus pa ga je preventiv poslala na UZ in jaz nisem mogla, in je mož morav zveti bolniško - 1. v šetih letih za otok in mu je sestra težila, da ne, ker sem jaz itak doma.:(user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:05:58   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: sjug

Ma ne ga biksat s spremebami naslovov. S tem nič ne dosežeš.


Seceda dosežeš, da ni treba plačat 20% državi, če si tam prijavljen vsaj tri leta. To stanovanje bo nam izključno za prodajo, ne pa za stara leta.

IZVIRNO SPOROČILO: sjug


Potem moraš računati na stalne stroške (elektrika, voda, telefon, če je, pa seveda gretje in upravnik - običajno je ta najdražji). Predlagam, da se pozanimaš kako visoki so ti stroški, da ne bo presenečenja.

Pa pametno z investicijami



Stanovanje bo kupljeno resnično poceni, dosti pod ceno, kot so že zdaj trenutno na trgu, tak da se že iz tega vidika zeloooo splača.
Tekoče stroške bo plačeval najemnik, saj tu, kjer živiva, še vedno povpraševanja presega ponudbo takih manjših stanovanj in zato računava, da bova najemnika dobila hitro.



Sicer je pa itak tako, da bi morala priti še ena taka recesija, ki bi cene potisnila spet krepko navzdol. Vendar vemo, da je to nemogoče spet tako hitro. Midva bi stanovanje prodala v 5 do 6 letih. Vemo pa tudi, da ceno na trgu določata izključno ponudba in povpraševanje. Za zdaj vemo, da je stanovanj dovolj, kupci čakajo, prodajalci še nočejo zniževati cen oz. jih znižujejo počasi, vendar marsikje bodo prisiljeni znižati ceno, če bodo želeli prodati... Torej padec cen stanovanj letos sigurno še bo, drugo leto, ko se vihar recesije umiri, pa si bodo kupci spet upali na trg... Iz tega vidika bodo potem sigurno rasle, vendar ne več tako strmo, kot prejšnja leta, ker so kupci previdni, prestrašeni in pod vplivom zdajšnje recesije.

In če midva kupiva stanovanje zdaj, ki je že itak zeloooo, če ne celo ekstremno ugodno, potem resnično v prihodnjih letih nimava kaj zgubit, ampak lahko doseževa edino lepo razliko v ceni pri prodaji.
Vkalkulirala sva že vse: stroške vzdrževanja, stroške začetne obnove itd...

Pri prodaji pa nihče noče kar tako podariti državi 20% od razlike v ceni samo zato, ker je bil prelen, da bi se notri prijavil za tri leta. In to želiva midva narediti, da se izognemo tako visokemu davku. In zato me zanima, če sva zaradi tega, ker sva poročena in če to narediva, kje na slabšem.


(odgovor članu sjug)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:10:36   
ela24
Midva imava stanovanje kot investicijo, ampak ni noben prijavljen tam. Ker tam so v bistvu prijavljeni najemniki. Ne vem pa kako je ob prodaji...?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:16:28   
Petka09
No, še to, člen zakona, ki prepoveduje bolniško za starša, ki ni na istem naslovu, je razveljavljen s strani ustavnega sodišča. Poglejte link http://www.us-rs.si/index.php?sv_path=3439,3461,5007 

Pri plačilu vrtca prideva itak v najvišji razred, tako da nama dodatno stanovanje ne bo prineslo dodatne škode.

V glavnem, po vsem tem ugotavljamo, da si s prijavo enega od staršev na drug naslov, ne moremo narediti nobenega problema oz. težave, ki ne bi bila premostljiva.

(odgovor članu NinKa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nakup stanovanja
28.9.2009 10:23:03   
Kerensa*
Kaj pa, če stanovanje kupita na otrokovo ime? user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?