|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
12.5.2009 14:10:34   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
Če si priden v šoli in doštudiraš, je meni logično, da  pričakuješ službo s solidno plačo.

Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).


(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
12.5.2009 14:24:14   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
Če si priden v šoli in doštudiraš, je meni logično, da  pričakuješ službo s solidno plačo.


Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).



Zelo zelo zalostna sem, da moram temu pritrdit.

Za ilustracijo, objavljeno danes:
 
Naziv delovnega mesta oz. dela: ELEKTROINŽENIR - M/Ž
Opis del in nalog: VSA ELEKTROINŽENIRSKA DELA
Upravna enota delovnega mesta oz. dela: MARIBOR
Poklicna/strokovna izobrazba: inženir elektrotehnike za energetiko
Alternativno: elektrotehnik energetik
Trajanje zaposlitve: Nedoločen čas
Vrsta zaposlitve: polni delovni čas
Delovne izkušnje: 3 leta
Vozniški izpit: B
Znanje jezikov: angleški jezik razumevanje zadovoljivo, govorjenje zadovoljivo, pisanje zadovoljivo, nemški jezik razumevanje tekoče, govorjenje tekoče, pisanje tekoče
Računalniška znanja: urejevalniki besedil - osnovno, delo s preglednicami - osnovno, delo z bazami podatkov - osnovno, poznavanje operacijskih sistemov - osnovno
Drugi pogoji: VODENJE SKUPINE, PISANJE DNEVNIKOV V NEMŠČINI, DELO V TUJINI - PRETEŽNO
Prijava je mogoča do: 13.5.2009
Način prijave kandidatov: kandidati naj pokličejo za razgovor
Okvirna plača: 590 EUR bruto / mesečno = 423 EURO neto
Urnik dela: dvo ali več izmensko delo
Objava PD na: Urad za delo Maribor

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
12.5.2009 18:34:48   
Poka
Ne se hecat... kdo pa mislijo, da se bo prijavil user posted image In tudi upam, da se nihče ne bo. Zaradi mene naj taka firma kar propade, ker halo, tako izkoriščanje?
Pri nas se pa v šoli pritožujejo, da so slabe plače... Že začetna je 970 eur neto, ko lahko nekateri nekaj let samo sanjajo, če sploh kdaj.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
12.5.2009 20:05:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: GORMITI

Tako sem že včasih zafrustrirana, da ne vem več, kako se naj poberem. Ko pogledam okrog sebe, vidim, da vsi ljudje (znanci, prijatelji) živijo veliko bolje od mene. Bila sem odličnjakinja v OŠ in SŠ, doštudirala sem, imam službo, kjer plača sicer ni ravno bleščeča, je pa redna. Moj mož ima manjšo plačo kot jaz, ampak tudi ne tako nizke. Skupaj imava na mesec 1.700 evrov neto.
Ne izhajava iz finančno premožnih družin, zato nisva in ne dobivava nobene pomoči od staršev, res popolnoma nič. Imava dva majhna otroka.
Ampak težko živimo v tem času. Imamo dvosobno stanovanje, za katero mesečno plačujemo 500 evrov obrok kredita (še 15 let). Ne zapravljamo denarja, ne hodimo na pijače, ne kadimo itd...vse zapravimo za hrano, oblačila in ostalo za otroke, midva si že en čas ne kupiva nič za oblečt.
Vse po vrsti naju heca: računalnik bo vsak čas "zružil", z avtom imamo nonštop stroške, stanovanje bi morali obnoviti, itd....vsak mesec sva v minusu nekje 200-300 evrov, potem to drug mesec pokrije plača....V bistvu životarimo, ne moremo si nič privoščit, da bi šli npr. za en teden v toplice...gremo le 1x na leto na morje za en teden.
Hočem povedat, da vse moje prijateljice iz šole npr. in znanci, sosedje zraven mene, ki so nekje toliko stari kot jaz, živijo boljše življenje, eden od njiju zasluži več, imajo boljše službe, nekaterim pa očitno toliko starši pomagajo, ker sicer ne vem, kako bi lahko tako živeli. Vsi imajo hiše, ali si zidajo, midva ne moreva niti zemlje kupit, kaj šele hiše...
Skratka, kako vi gledate na to? Mene že včasih daje depresija in ne znam iz te krize. Moj mož je še bolj depresiven zaradi tega, saj veste, da moški takšne stvari še težje prenašajo.



za realno življenje sploh ni pomembno, kakšen faks, magisterij, srednjo šolo imaš, ker je pomembna iznajdljivost in poznanstvo pravih ljudi, ki ti morda odprejo pravo stopničko.

naučita se delovati s tistim, kar imata in ne s tistim, kar imajo drugi. nekaj ti povem. v 21. stoletju imajo vse hiše centralno, pri nas doma je še danes nimamo. in se zim vedno bojim, ker me zebe. vendar si vedno tako naredim, da mi je toplo in lepo. hiša je drugače znotraj urejena in ni podrtija, vendar pogrešam centralno. ker ne kurimo povsod. za vsak dan imam denar, imam ga tudi, da si kaj kupim za dušo, pa bodisi so to čevlji, cota ali pa čokolada. vendar se ne obremenjujem kaj dosti. če bi z glavo butala vsak dan v zid po centralni, drugi imajo pa poleg centralne še bazen parkiran pred hišo, bi vsak dan znova živela svoje življenje nezadovoljno in nesrečno (pa pustimo določene dogodke, ki jim je prekrižala pot višja sila). vse preveč ljudi se žene za materialnimi dobrinami, pozabljajo pa nase, na pristne odnose, na ljubezen. živeti je treba za vsak trenutek, za vsak dan in ne za par let naprej, če niti za minuto, sekundo naprej ne vemo, kaj bo.

se pa strinjam, da je malo drugače, če imaš otroke. vendar, če pogledam mojo sestro, ki ima štiri otroke, rojeni so od letnika 1982 do 1996, vmes je bil desc še brez službe, pa moram reči, da je kdaj pa kdaj bolje živela z materialnimi dobrinami kot sama (npr. od dveh pralnih strojev, pomivalnega stroja, katerega sama še danes nimam, vendar mi pomivanje na roko ne predstavlja nobenih težav in še in še. delala pa kot prodajalka, katera ni imela direktorske plače.

tko, meni pač ni toliko za materialne dobrine in me zato tudi ne ganejo razne vile, dobri avti itd., ker delujem vedno s tem, kar imam. in sem zadovoljna. nisem bogata, nisem revna.

ne pozabita pa, da je ničkoliko tudi takih, ki ima pred hišo dober avto, pa imajo zato hladilnik prazen in neplačane položnice. imajo materialne dobrine za na zunanji pogled, pa nimajo potem denarja za odplačevanje kreditov itd. včasih je potrebno pogledati tudi v zakulisje, da pri tistemu, ki navzven zgleda, da mu nič ne primanjkuje, da je temu res tako.

(odgovor članu GORMITI)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
12.5.2009 20:16:40   
Anonimen
Drugi pogoji: VODENJE SKUPINE, PISANJE DNEVNIKOV V NEMŠČINI, DELO V TUJINI - PRETEŽNO
Okvirna plača: 590 EUR bruto / mesečno = 423 EURO neto


Sramota.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
13.5.2009 11:04:09   
ninocka
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Drugi pogoji: VODENJE SKUPINE, PISANJE DNEVNIKOV V NEMŠČINI, DELO V TUJINI - PRETEŽNO
Okvirna plača: 590 EUR bruto / mesečno = 423 EURO neto


Sramota.



Jst sem vidla zadnjic placilno listo enega delavca (gradbenistvo) in je dobil cca. 140 EUR neto. Pa se to je verjetno mogu dat za najemnino, zivi pa od cesa...user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
13.5.2009 12:54:18   
Anonimen
1700 € neto se meni sploh ne zdi malo, to je 850€ na enega. Ko odšteješ kredit vama ostane 1200€, kar še vedno ni malo, ni pa luksuz. Vidva bosta imela vsaj stanovanje v lasti, kaj pa tisti, ki sploh ne dobijo kredita.

(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
13.5.2009 13:37:39   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija
Če si priden v šoli in doštudiraš, je meni logično, da  pričakuješ službo s solidno plačo.


Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).



Zelo zelo zalostna sem, da moram temu pritrdit.

Za ilustracijo, objavljeno danes:
 
Naziv delovnega mesta oz. dela: ELEKTROINŽENIR - M/Ž
Opis del in nalog: VSA ELEKTROINŽENIRSKA DELA
Upravna enota delovnega mesta oz. dela: MARIBOR
Poklicna/strokovna izobrazba: inženir elektrotehnike za energetiko
Alternativno: elektrotehnik energetik
Trajanje zaposlitve: Nedoločen čas
Vrsta zaposlitve: polni delovni čas
Delovne izkušnje: 3 leta
Vozniški izpit: B
Znanje jezikov: angleški jezik razumevanje zadovoljivo, govorjenje zadovoljivo, pisanje zadovoljivo, nemški jezik razumevanje tekoče, govorjenje tekoče, pisanje tekoče
Računalniška znanja: urejevalniki besedil - osnovno, delo s preglednicami - osnovno, delo z bazami podatkov - osnovno, poznavanje operacijskih sistemov - osnovno
Drugi pogoji: VODENJE SKUPINE, PISANJE DNEVNIKOV V NEMŠČINI, DELO V TUJINI - PRETEŽNO
Prijava je mogoča do: 13.5.2009
Način prijave kandidatov: kandidati naj pokličejo za razgovor
Okvirna plača: 590 EUR bruto / mesečno = 423 EURO neto
Urnik dela: dvo ali več izmensko delo
Objava PD na: Urad za delo Maribor


user posted image

Osebno pa ne poznam nobenega revnega elektroinžinirja. Pa delam v tem "fohu". So lepe plače.
Je pa verjetno ob tej plači še najman enkrat toliko plačila na roko. To je ful razširjeno. Drugače pa zame to sploh ni plača. Ljudje, ki delajo za ta denar so dobesedno sužnji. Saj s tem majo glih za jest pa kje živet. Če sploh. Pa veliko jih je v naši deželici....user posted image

Kar se pa tiče primerjave s "prijatelji".....primerjaj se s tistimi, ki so imeli isto izhodišče kot ti, če se že moreš. Ne z ljudmi, ki so vse dobili na pladnju. Ker vsi ki nekaj imajo pa niso vse dobili. Nekateri pač ne stagnirajo. Iščita si pač boljše službe, dodatno delo......
Nič ne bo priletelo samo od sebe.
Če se ti zdi vredno seveda. Žrtvovat toliko časa in energije da boš imela toliko ali pa več kot prijatelji. Če misliš da te bo to osrečilo.....
Midva sva tudi na svojem, dobre plače, ni nam hudega....pa nisva nikjer nič dobila. Sam pa ne prideva ob treh domov, pa mava popoldne zase. Tega pa večina k foušijo zganja ne vidi.....


(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 15:04:40   
ronja
Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).


hehe, kerensa, ti si faca!n Sem se ful nasmejala - in imaš seveda prav. No, meni se ne zdi nič narobe, da dobim enako plačo kot naše čistilke - navsezadnje jaz ne bi želela tega delat...
V šolah pa dobijo precej več kot mi - pa se ves čas pritožujejo - vsaj ti, ki jih poznamuser posted image .

npr. od dveh pralnih strojev, pomivalnega stroja, katerega sama še danes nimam, vendar mi pomivanje na roko ne predstavlja nobenih težav in še in še.

hehe, veš da ti ne dela težav, če ne pomivaš za 4 otroki. Pomit za dvema, sploh če ne kuhaš doma, ni noben problem. Pomit za 6imi, kjer kuhaš vsaj 1x na dan komplet kosilo, je pa hitro problem... Dejansko takrat pač več rabiš, se mi zdi, tudi strojev... Pri meni vsi zavijajo z očmi, ker sem nora na kuhinjske strojčke (poleg običajnih (mikser, multipraktik, vodogrelec in mikrovalvona) imam recimo še kruhomat in sladoledarja, šejker, vaflomat in toaster in se to komu zdi preseravanje, ampak jaz jih tudi uporabljam več kot ostali enega svojegauser posted image ). Ni pa noben od teh strojčkov kak hud dizajn ali neka pregrešno draga zadeva. Vsak ma svoj hobi - moj hobi se pač da pojestuser posted image . In še vedno je ceneje kot pa če greš ven jestuser posted image . Nekdo drug si bo pa lite feltne kupiluser posted image . Vsak po svoje...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 18:18:55   
Anonimen
ej ronja, tole z materialnimi dobrinami, sestro, štirimi otroki in takrat brezposelnega desca sem želela nekaj drugega prikazati. nekaj podobnega, vendar v bolj drastični varianti me spominja na onega direktorja, ki je vse odpustil, nato pa si je kupil nov avto na račun firme, al kako je že ena tu pravila. veš, in če meni nekdo vsakič, ko ga vidim jamra na veliko, kako ubogi so in jamrajo glede denarja, potem pa vidiš, da čisto lepo živijo, kljub stanju, v katerem so se znašli, bi jih najraje nekam poslala. tako sem želela avtorici posta povedati, da očitno se da čisto dobro živeti tudi z otroci, čeprav nimaš direktorskih plač, če se dobro znajdeš v življenju. tako nekako v grobem.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 19:32:19   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).


hehe, kerensa, ti si faca!n Sem se ful nasmejala - in imaš seveda prav. No, meni se ne zdi nič narobe, da dobim enako plačo kot naše čistilke - navsezadnje jaz ne bi želela tega delat...
V šolah pa dobijo precej več kot mi - pa se ves čas pritožujejo - vsaj ti, ki jih poznamuser posted image .



Ronja, tle se pa ne morem s tabo strinjat. Ko sem bla 20 let stara sem delala kot cistilka, zraven, da sem studirala, sem delala na bencinskem servisu, vse-od tega, da sem stranisca pucala do tega da sem sipe brisala, v vsakem vrememu, vsak praznik in vsak vikend. Ni, da ne bi zelela tega pocet, ampak vmes sem jst naredila tolko drugih stvari, koncno vlozila v nekaj svoj cas in denar (da o trudu ne govorimo). In zdaj naj bom enako placana kot za delo, ki sem ga opravljala pred 10 leti? Mislim, znova: ne podcenjujem poklica, gre za to, da bi zdej lahko imela 10 let delovne dobe kot cistilka, pa je nimam, ker imam znanje dveh faksov in 6 jezikov. In ne, ni mi v redu, da sem placana enako. Koncno, nekdo ki je cistilka, ne more delat tega kar delam jst, jst pa se vedno lahko pocnem to kar sem pred 10 leti, a ne? In verjemi, se dons tko spucam stvari, da je joj, kadar se mi zljubi sevedauser posted image user posted image  

Ne gre za to, kar nekdo ne bi zelel pocet ampak gre za nagrajevanje vlozka, ki si ga zvrtvoval s tem ko si sel nekaj studirat. Tako bi vsaj moralo bit, pa kot je Kerensa lepo napisala, pac ni. Zakaj ne pa rajs ne bom razpravljala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 19:35:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Drugi pogoji: VODENJE SKUPINE, PISANJE DNEVNIKOV V NEMŠČINI, DELO V TUJINI - PRETEŽNO
Okvirna plača: 590 EUR bruto / mesečno = 423 EURO neto


Sramota.



Jst sem vidla zadnjic placilno listo enega delavca (gradbenistvo) in je dobil cca. 140 EUR neto. Pa se to je verjetno mogu dat za najemnino, zivi pa od cesa...user posted image user posted image user posted image user posted image



Verjetno od dela na crno.


(odgovor članu ninocka)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 19:53:51   
mala zirafa
Zadovolji se s tem kar imaš, ne s tem, kar bi rad imel-a.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
14.5.2009 21:53:48   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: ena pač

1700 € neto se meni sploh ne zdi malo, to je 850€ na enega. Ko odšteješ kredit vama ostane 1200€, kar še vedno ni malo, ni pa luksuz. Vidva bosta imela vsaj stanovanje v lasti, kaj pa tisti, ki sploh ne dobijo kredita.



Se strinjam , samo je še vedno zlo premal...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.5.2009 10:47:01   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Pričakuješ jo že lahko, seveda (in v veliko primerih celo upravičeno), ampak kaj pa dejansko dobiš oz. dočakaš, je pa že druga praksa (jasno razvidna).

hehe, kerensa, ti si faca!n Sem se ful nasmejala - in imaš seveda prav.

To je pač naša "ljuba, socialno naravnana Slovenija" - nimam ti česa drugega napisati. Non-stop poudarjajo pomembnost uradne izobrazbe, non-stop "ponujajo" ugodnosti ob izobraževanju, istočasno pa je praksa popolnoma drugačna od teorije.
Osnovno šolo naredimo vsi - kaj pa naj, saj jo moramo. Srednja šola že ni več obvezna. Kdor ni za šolo (iz takih in drugačnih razlogov), pač ne bo šel v SŠ ali pa je ne bo dokončal. Če bi bila SŠ obvezna, kakor OŠ, bi bilo že drugače. Avtomatsko bi imeli višje usposobljen kader. Fakulteta je pa tako ali tako "končna točka". Srednjo šolo preguraš zato, da potem prideš na faks (pa kateregakoli že) in vlečeš ves tisti mali milijon ugodnosti študentskega življenja - vse od malo manj kot brezplačne strehe nad glavo in napol zastonj bonov za prehrano, pa do niti ne tako majhnih štipendij in kupa socialnih transferjev z drugih strani. In tako si študent od 18-ega leta pa tja nekje do 30-ega, ko gre tvoj oče v penzijo in prvič sploh opazi, da si še doma ter te vpraša, če si slučajno še junfer, tvoja zgarana mama, ki ima pa še 2 leti delovne dobe pred sabo, pa gre na bolniško samo zato, da lahko ureja tvoje gospodinjstvo. Fu*k, no.
In potem pri 30-ih dobimo ljudi, ki imajo polno glavo teorije, za katero mislijo, da je vredna plače, ne zavedajo pa se, da po 10-ih letih platonskega študija nimajo niti minute prakse (razen strežbe v lokalu, ki pa nima nobene zveze z njihovim študijem), ki je odločilna za plačo. Potem se pa čudijo, zakaj ima njihov sošolec iz OŠ pri 30-ih 1.000€ netto plače, pa še srednje šole ni končal in dela kot "manjvreden gradbenik", oni imajo pa dve diplomi v žepu in si "seveda zaslužijo najmanj toliko, za začetek". Ampak gradbenik ima 12 let izkušenj, diplomiranec pa 12 let vegetiranja. Kaj kdo lahko pokaže v svoji stroki?

Eh, saj če sama osebno tega ne bi dala čez... tako pa... who cares, a ne?

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.5.2009 11:32:56   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In potem pri 30-ih dobimo ljudi, ki imajo polno glavo teorije, za katero mislijo, da je vredna plače, ne zavedajo pa se, da po 10-ih letih platonskega študija nimajo niti minute prakse (razen strežbe v lokalu, ki pa nima nobene zveze z njihovim študijem), ki je odločilna za plačo. Potem se pa čudijo, zakaj ima njihov sošolec iz OŠ pri 30-ih 1.000€ netto plače, pa še srednje šole ni končal in dela kot "manjvreden gradbenik", oni imajo pa dve diplomi v žepu in si "seveda zaslužijo najmanj toliko, za začetek". Ampak gradbenik ima 12 let izkušenj, diplomiranec pa 12 let vegetiranja. Kaj kdo lahko pokaže v svoji stroki?

Eh, saj če sama osebno tega ne bi dala čez... tako pa... who cares, a ne?


To, da nekdo nima prakse v svoje poklicu ni popolnoma njegova krivda, saj bi morala bit del izobrazevanja. Pa tud niso vsa dela preko studenta samo kelnarjenje. Imas poucevanje pa prevajanje...Imas lahko delovne izkusnje, a se ti delo preko studentskega servisa ne steje kot delovane izkusnje. Dokler pa delodajalec raje najema studente preko napotnice kot da zaposli nekoga ki je pri njem delal ze kot student (ker se mu zakonsko in davcno bolj splaca met studente) se pa situacija ne bo resila.

Mnogi faksi so res faks sam po imenu in nekaterih smeri boljs da ne bi blo...ampak so smeri, ki ni pod razno niso lahke in za katere se posteno namatras da kaj naredis. Niti enega leta na faksu nisem vegetirala, in ob faksu delala po tri sluzbe da sem se prezivela. Ja, mas take in onake studente, samo dokler ne izkusi kaj pomeni naredit enih 80 izpitov mi nihce ne bo govoril, da se 12 let vegetira. Pol naj te pa tud operira kirurg, ki ima srednjo solo a ne? Sej zakaj pa sploh rabi faks, rabi sam prakso. Kje in kako jo pridobi je itak vseeno.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
15.5.2009 21:00:55   
josephine27
za realno življenje sploh ni pomembno, kakšen faks, magisterij, srednjo šolo imaš, ker je pomembna iznajdljivost in poznanstvo pravih ljudi, ki ti morda odprejo pravo stopničko.


user posted image
na žalost je res tako. včasih je višje izobrazba tud ovira pri iskanju zaposlitve.meni so enkrat na razgovoru rekli da sem preveč kvalificirana za  neko delo pa nisem mogla bit tiho in sem zinla da se lahko tud delam da sem butasta če  iščejo tak profiluser posted image


_____________________________



(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
16.5.2009 7:02:18   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55
To, da nekdo nima prakse v svoje poklicu ni popolnoma njegova krivda, saj bi morala bit del izobrazevanja.

Ja - bi morala biti. Pa ni. Tako, da imaš po eni strani prav.
Niso vsi sami krivi, da ob zaključku študija nimajo prakse v svojem poklicu. Nekateri dejansko ne morejo (iz raznoraznih razlogov/vzrokov), od bivanja Bogu za ritjo ali invalidnosti do hiperaktivnosti in slabega finančnega stanja. Po drugi strani pa - nikoli in nikdar (kar se tiče dela) ne dopuščam odgovora "ni možnosti". Možnosti vedno so. Samo najti jih moraš. Samo potrpežljiv in vztrajen moraš biti. Če sklepam, da nekje pri 17-ih letih veš, kaj boš študiral čez leto ali dve (in to nadaljnja 4 leta), potem enostavno ne verjamem, da v 5-6-ih letih ne najdeš vsaj enega delovnega mesta, ustreznega tvoji študijski smeri. In če se trudiš in si dober in pošten delavec (ne glede na način zaposlitve), potem je tudi večina podjetij usmerjena v to, da dobrega delavca obdržijo. Matematično pa žal ne znam izračunati, koliko % podjetij je pa takih, ki ostanejo na repu - ki odpustijo dobrega delavca (izvzemam recesijo, ki je sedaj).
Tako, da si je po drugi strani (ker praksa ni del izobraževanja) vsakdo sam kriv, da si ne nabere izkušenj.
Pa tud niso vsa dela preko studenta samo kelnarjenje. Imas poucevanje pa prevajanje...

Vem. Preko ŠS sem delala skoraj 10 let (nekaj legalno, nekaj na šverc). In bila sem vse - od čistilke in natakarice do delavke v ekspeditu in celo edine tajnice direktorja nekega podjetja. V teh 10-ih letih sem spoznala toliko različnih podjetij, delodajalcev in delovnih mest, da močno dvomim, da jih bom še kdaj toliko. In na tak način. Prav tako pa v 10-ih letih (takrat) še nisem naletela na podjetje, ki ne bi upoštevalo mojih preteklih delovnih izkušenj. Seveda vem, da obstajajo tudi taki - ampak oni ne vedo, kaj zamujajo.
Dokler pa delodajalec raje najema studente preko napotnice kot da zaposli nekoga ki je pri njem delal ze kot student (ker se mu zakonsko in davcno bolj splaca met studente) se pa situacija ne bo resila.

Se strinjam. Vendar to načeloma niti ni krivda delodajalca. Kriva je enostavno zaposlitvena in davčna politika. Dokler bo za delodajalca ceneje najeti študenta, kakor delavca, delo pa bo kljub temu enakovredno opravljeno - do takrat bo situacija popolnoma enaka, kot je danes. Kajti za študenta plačaš 10% od njegove plače (če je plača 1.000€, študent stane delodajalca 1.100€), za delavca, ki ima pa 1.000€ netto plače, bi moral pa plačati cca. 400€ prispevkov (če ne celo več), plačati mu moraš malico, prevoz, regres, letni dopust, bolniški dopust, porodniški dopust, misliti moraš na jubilejno nagrado, na morebitno odpravnino... bullshit, v glavnem, če se dela primerjava.
Mnogi faksi so res faks sam po imenu in nekaterih smeri boljs da ne bi blo...ampak so smeri, ki ni pod razno niso lahke in za katere se posteno namatras da kaj naredis. Niti enega leta na faksu nisem vegetirala, in ob faksu delala po tri sluzbe da sem se prezivela. Ja, mas take in onake studente, samo dokler ne izkusi kaj pomeni naredit enih 80 izpitov mi nihce ne bo govoril, da se 12 let vegetira. Pol naj te pa tud operira kirurg, ki ima srednjo solo a ne? Sej zakaj pa sploh rabi faks, rabi sam prakso. Kje in kako jo pridobi je itak vseeno.

Na fakulteti nisem bila nikoli in najverjetneje tudi nikoli ne bom, vendar kljub temu vem dve stvari. So fakultete, kjer moraš biti svojevrsten čarovnik že za to, da ti uspe vpis vanje (posledično je tudi uspešen zaključek študija svojevrstna umetnost) in so fakultete, ki so temu popolno nasprotje (vpis malo manj, kakor avtomatski, študij čista piflarija, vse skupaj pa samo zato, da zapolnijo mesta oz. da ne odpuščajo profesorjev in ostalih, ki pa so prav tako že vsi apatični in ti dajo pozitivno oceno samo zato, da te en bodo gledali še eno leto).
Nikakor ne trdim, da so vsi študentje taki, kakor sem karikirala v svojem postu. Jaz sem omenila (recimo temu) ekstreme, tako, da ni potrebe, da se vse diplomiranke zaradi tega počutijo (počutite? user posted image ) užaljene.
Zadnja tvoja dva stavka sta pa (čeprav se morda ne zavedaš) zelo resnična. Ti si morda mislila na zdravnika, jaz pa govorim na splošno. Na srečo marsikoga je namreč vedno več delodajalcev, ki dajejo prednost praksi, ne izobrazbi. Delodajalcu sta namreč pomembni dve stvari - da človek zna opravljati določeno delo (kje se je to naučil, je načeloma nepomembno) in da delavec čim manj stane. Nekdo z OŠ delodajalca stane kar dosti manj, kakor nekdo z diplomo ali dvema. Delavcu pa je pomembna druga stvar (ki se sklada z delodajalčevimi zahtevami) - da je za svoje delo plačan toliko, da lahko preživi mesec (pustimo nagrade za uspešnost ob strani). Ko se najdeta ta dva, je vse ostalo postranska stvar, sploh pa, če se znata dogovriti o podrobnostih. Pa ni tukaj govora o nekih hudih strokovnjakih (a la kirurgi, kemiki itd.), temveč o "povprečnem človeku" (ne najdem drugega izraza, ampak vseeno mislim, da se bo razumelo, kaj hočem povedati).

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.5.2009 23:24:39   
Nikita***
Ne glej tako na življenje, no. Denar res ni vse. Midva imava dovolj, marsikaj si privoščiva, najbrž več kot drugi. Nimava pa tistega, kar z denarjem ne moreva kupiti - enega zdravega in živega otroka.
Naj te osrečujejo tiste malenkosti... otroški nasmeh, možev poljub, dobra kavica na balkonu,... A misliš, da tvoje prijatelje res osrečujejo vse tiste materialne dobrine? Sicer pa ti je Kerensa odlično napisala... Vse je odvisno od tega, kako na eno stvar gledaš. In poskušaj najti srečo v tistem, kar imašuser posted image

_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
17.5.2009 23:26:06   
Anonimen
Denar res ni vse. 


Samo sredstvo menjave je, nic vec in nic manj.

(odgovor članu Nikita***)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
19.5.2009 13:20:06   
ronja
Ej, Tanja, saj se strinjam s tabo. Samo lažje je gledat tako, da pač njihovo delo ni preveč privlačno (vsaj meni), moje pa mi je (spet meni, nekomu drugemu se bo zdelo trapasto do amena). in potem si pač rečem, da dobim plačano v veselju do dela, ne v denarjuuser posted image . Čeprav, ko ti račko sesuje vse tabele, ki si jih vnašal in gre k user posted image vsa statistika, pa ti pocrkajo poizkusne živalce,... takrat ni ne duha ne sluha o veselju in je malo težje tako gledatuser posted image - mora bit umivalnik fajn svinjski, da vidiš nek smisel, heheuser posted image .

kerensa, ja, včasih je problem teorija in praksa - malo odvisno od študija, kako je naravnan, malo od tega, koliko časa je človek študiral, malo od tega, kaj je med študijem delal (dejansko lahko delaš tudi kaj povezanega s tvojim študijem) in malo od človeka samega, kako se znajde... Lahko je super uporaben, lahko pa čisto zanič. Študi naj bi ti dal neko osnovno znanje in predvsem sposobnost učenja-  torej, da se lahko situaciji hitreje prilagodiš. Torej, če zaposlijo mene in nekoga brez izobrazbe, naj bi jaz hitreje obvladala isto delo.

Ti pa lahko povem primer, ko dejansko ni vseeno, koliko človek ve, čeprav je delo najbolj enostavno na svetu: pucanje. Morajo zaposlit študente, ker samo ti razumejo, zakaj morajo bit epruvete tako zelo spucane in so dovolj natančni. Super čistilke, ki so jim dali to delat in povedali in razlagali, kako mora bit to spucano, pa tega enostavno niso dovolj dobro naredile. Ne zato, ker ne bi znale - vsak zna epruveto spucat - ampak zato, ker niso razumele, zakaj bi bilo to tako potrebno...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
19.5.2009 13:24:08   
ronja
nikita, tebi pa želim, da dobita čimprej user posted image , pa recesija gor ali dol. Jaz včasih pomislim na vse, ki ne morejo zanosit, kadar me že 10tič v noči zbudita in se mi seveda ne da... pa se potem nasmejem in mi je lažje vstatuser posted image . Kadar bo tebi hudo, pa pomisli, kako je fajn kakšno noč prespat v kosuuser posted image , mogoče bo pomagalo, vsaj za trenutek...

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
20.5.2009 10:54:42   
Nikita***
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

nikita, tebi pa želim, da dobita čimprej user posted image , pa recesija gor ali dol. Kadar bo tebi hudo, pa pomisli, kako je fajn kakšno noč prespat v kosuuser posted image , mogoče bo pomagalo, vsaj za trenutek...


user posted image user posted image


_____________________________

EX JERY

Ženska, ki je pretrpela izgubo otroka, se ničesar več ne boji. (židovski pregovor)

http://www.freewebs.com/trini-horjulska/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
7.6.2009 12:59:20   
amii
Evo pa še z druge strani. Midva, po tem kar sem prebrala zelo lepo živiva. Začela sva iz nič in sedaj imava za slovenske razmere veliko. Ogromno novo hišo, lepe mesečne prihodke (čeprav dokler nisem prebrala vaših postov, sem bila prepričana da niso lepi prihodki), en služben avto, en prestižen avto, 9 m barko na Hrvaškem,  in še in še......

In?

Bila sva zadovoljna ja, čeprav se nama je zmeraj zdelo da imava premalo, dokler si nisva zaželela otroka. Ne moreva ga "narediti" pa če se še tako trudiva. Zadnje čase se samo kregava, on je z naraščajem dobesedno obseden, meni gre vse na živce, samo male otroke vidim, ko moram čistit bajto sem nejevoljna......

Denar ne pomeni NIČ! Če mene vprašaš je na prvem mestu zdrava in harmonična družina. Za ostale (materialne) stvari pa kolko je kdo sposoben.
Če želiš več, se boš morala znajti, ampak ne bodi nejevoljna zaradi tega. Če ti ne gre, potem se še bolj potrudi, ampak še enkrat - NE BODI ZARADI TEGA ŽIVLJENSKO NEZADOVOLJNA!



_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu Nikita***)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Vse prijateljice živijo bolje!
9.6.2009 14:03:07   
Korina1
amii želim ti da se vama "posreči" in čimprej dobita otroški jok v hišo. Imaš prav, na prvem mestu sta zdravje in harmonija v družini. Ampak če si pa brez denarja se kaj kmalu tudi to vse kaj kmalu podre.Pa če se še tako trudiš.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?