|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2009 - 4. del
26.3.2009 22:27:07   
Leela
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja


Pri prejšnjem sem očetovstvo urejevala šele po rojstvu otroka. In ker nisva poročena, je na rojstnem listu oče neznan. Mogoče, če očetovstvo urediš prej, ga dajo na rojstni list?? Tako si jaz to predstavljam.

Ampak če prej urejuješ zadevo, moraš 2x na CSD, da v drugo poveš otrokovo ime in datum rojstva, ne?



Jaz sem ravno gledala papirje izpred 3,5let in sva očetovstvo urejala takoj po rojstvu otroka na matičnem uradu. 10 dni po CR, res je bilo fino, not. Priznanje je pa moj rabil, da je sploh lahko šel na očetovski dopust. Na rojstni list pa je bil takoj vpisan, ker so ga poslali iz matičnega urada že po priznanju.

Zdaj bom prej uredila na CSD, ampak kakor razumem je res treba iti dvakrat, ampak gre drugič lahko oče sam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Majčice 2009 - 4. del
26.3.2009 22:45:44   
petrazg
Midva sva šla na CSD samo enkrat. In sva takrat uredila vse papirje za porodniško, paket in očetovstvo. Res je, da sem si obrazec za plače vnaprej sprintala in ga dala potrditi v firmi. Socialna delavka, ki je uredila očetovstvo, pa nama je dala telefonsko, da naj ji samo sporočimo dan rojstva otroka. Tako, da k njej ne greva več. Oz. ja, bo šel moj , ko bo nesel še svoje papirje za očetovski dopust!

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 7:02:15   
Dudica1
user posted image

(odgovor članu petrazg)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 7:03:16   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: mayflower

Pridne s temi seznami. Dudica- nimam pojma, kako se ureja sezname.user posted image user posted image user posted image


aja nisem vedela sem iskala kakšno ki bi znala...no sej je potem COPKA poštimala...user posted image

(odgovor članu mayflower)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 7:06:11   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: FLASK_A

Bejbe, eno vprašanje:

na CSD lahko zrihtamo:
-vloga za paket ali denar (lahko pred rojstvom)
-otroški dodatek (šele po rojstvu)
-starševski dodatek (šele po rojstvu)
-pomoč občine (odvisno od občine same- šele po rojstvu)

A sem kej zabluzila mogočeuser posted image Ker v bistvu jaz lahko vse uredim po rojstvu otroka, samo pol ne vem zakaj sem dobila potrdilo o PDPjuuser posted image user posted image



potrdilo o pdp-ju dobimo vse isto tudi če nimaš porodniške...mi ko dobimo starševsko nadomestilo oddamo in nekaj podpišemo ko pa prinesemo še rojstni list nam bodo začeli nakazovat...za od tistega dne ko je otok rojen...user posted image
In tako je tudi z otroškimi dodatki in uno pomočjo od občine...za katero tudi rabite nek list za izpolnit ki se ga dobi na občini...user posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:15:18   
FLASK_A
Dobro jutro!

Jaz sem že pozajtrkovalauser posted image
Zdej pa po opravkih...

Lep dan vam želim, nosečkiceuser posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:19:34   
FLASK_A
Burek pa navaden jogurt... Mmmmmm! Pa dober tek!user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:36:47   
gala
Dobro jutro čveke. Smo pa pridne, že na četrtem delu. Flaska, ti si na istem kot jaz, samo starševski dodatek. Meni je konec septembra potekel status, pa se nisem šla na zavod prijavit do diplome, ker delam še preko avtorske pogodbe. Sem se bala, da se bom pred porodom mogla it prijavit na zavod, da imam nek uraden status za starševski dodatek. Pa mi je na CSDju rekla, da bom rodila, če sem prijavljena ali neuser posted image user posted image user posted image  . Tako da vsaj tega ni bilo treba it naredituser posted image user posted image
Prijetno kofetkanje, punce!

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:44:47   
copka
Nama je na CDS rekla, ko sva sla priznat ocetovstvo, da potem ko se rodi, samo dopisejo ime in datum rojstva in posljejo na upravo od obcine kjer rodis, ki potem posljejo v obcino, kjer imas stalno prebivalisce, ki ti poslje dokument na stalni naslov (se nisem mogla izpogajat, da bi na naslov, kjer me dejansko najdejo, ki pa ni zacasno bivalisceuser posted image )

A za pomoc od obcine je treba tudi oddajat kaksne papirje?? Recte, da ni treba!!!! Prosim!

(odgovor članu gala)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:45:35   
lananai
FLASK_A, super zajtrk si nam pripravila! Njamsi!
Dobro jutro vsem!

(odgovor članu gala)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:46:19   
lananai
Vidim, da ste fajn uredile 4. del, super! user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:47:42   
Dudica1
COPKA za denarno pomoč od občine dobiš na občini nek papir ki ga izpolneš ik skupaj z rojstnim listom neseš nazaj ko se rodi

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:57:17   
lananai
copka, meni so do zdej že 2x delali CTG, prvič nekje v 28. tednu. Imajo tako navado. V ponedeljek imam spet pregled in bo user posted image  spet brcal v tiste kroge, ki jih dajo gor na trebuh, hihi. Ga malo nervirajo. user posted image

Cveka30, tisti vložki za odkrivanje plodovnice so baje bolj larifari. Ti npr. pokaže kot da ti odteka plodovnica, že zganjaš paniko... Potem pa bereš navodila in noter piše, da če se pokaže barva na vložku, še ni rečeno, da je to plodovnica. user posted image  Vsaj tko sem jst v eni temi na RR enkrat brala, ker sem jih nameravala kupit, ker sem isto imela zlo tekoč izcedek.

popek - meni se še ni ven obrnil. Pa zgleda, da se mi tudi ne bo. Po moje odvisno od tega, kakšen popek imaš. Se mi pa že malo pozna linea negra, taka svetla. user posted image

kolcanje - Jst sploh ne vem, kako naj bi to zgledalo. Po moje se našemu user posted image  ne kolca, ker bi najbrž drugače že vedla. Zganja pa vse sorte drugih akrobacij, ko je na volji... user posted image

regrat - ne maram, je preveč grenak. Še dobro, da mi vsaj z nečim ne morete vzbujati skomin. user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 8:58:00   
Anonimen
no dobro jutro

vidim da ste v polnem tekuuser posted image user posted image

no jz sem bla pa pr dr. in imam vnet sluhovod, ni čudno da nemaram preveč naglas tv. se že tri tedne matram user posted image bom mogla bl po pogost začet hodit k DR.user posted image user posted image

no uglavnem naspali smo se ko angelčki, tako dobr že dolg nisem spalauser posted image   sem pa dr vprašala glede plodovnice pa je rekla da tega pa res ne moreš vedit, če ti tako uhaja k je vsega povno tako da je najbolje da govorim s svojo G. je pa tud rekla da bi user posted image drugače čutila oz. ga sploh ne bi! NO ZA TO SE PA SPLOH NE BOJIM K MI MIGA K PR NORCIHuser posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Dudica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:00:25   
lananai
ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
PRVO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

TRETJE TRIMESEČJE:
LINK           SLOVENSKO            MERE

  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi in dokumenti v nosečnosti:
PREGLEDI        DOKUMENTI, NOSEČNOST, PORODNIŠNICA
  • Še nekaj strani:
user posted image NUHALNA SVETLINA      user posted image SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
user posted image NOSEČNOST                 user posted image ŠOLA ZA STARŠE
user posted image NOSEČNIŠKI KALK.       user posted image VSE O NOSEČNOSTI
user posted image MAMA.SI                       user posted image NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
LINK                VODNIK PO PRAVICAH NOSEČNIC
  • nosečnost in delo

TUKAJ                          TUKAJ


TUKAJ                         TUKAJ                   TUKAJ
______________________________________________________


  • urejanje dokumentacije
Urejanje papirjev pred porodniškim dopustom
vloga S-1/1
priloga S-1

Urejanje očetovskega dopusta
vloga S-1/2
Potrebno je izpolniti še isto prilogo S-1 kot je zgoraj.

Kako do pomoči ob rojstvu otroka?

Priznanje očetovstva

Kako do otroškega dodatka?

Zdravstveno zavarovanje novorojenčka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:02:04   
Anonimen
ja lananai, sem dons v lekarni vprašala, pa ga nimajo, se ga pa da dobit sam ne tukaj, je pa tud rekla tm v lekarni da je kr neki user posted image tako da bom počakala do pon. in bom vidla kaj G. prav ker pomoje bo mogla met tud zjutraj ko se zbudim mokre spodnice, tako jih pa nimam, in tud nič se mi ne ulije ko vstanem, tako da mislim da je to vse v moji glaviuser posted image

(odgovor članu lananai)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:04:26   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30
pa tud rekla da bi user posted image drugače čutila oz. ga sploh ne bi! NO ZA TO SE PA SPLOH NE BOJIM K MI MIGA K PR NORCIHuser posted image user posted image user posted image



s tem se pa jaz ne bi strinjala ker men je odtekla voda in je mali notr brcal glih tako kot ponavadi...tako da na to se že ne moreš zanest...user posted image

lananai ja upam da smo vredu to zrihtale...jaz ne znam ta velkiga seznama gor dat tebe pa tud ni bilo in pol jaz nisem vedela katera še zna...user posted image ...men je pa regrat zakon še danes bo za kosilo...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:05:42   
copka
S to plodovnico ste se mene napsihiraleuser posted image  Jaz imam dnevni vlozek za izcedke, ki jih kar je. Vcasih ne vem a sem se polulala ali kaj, potem pa vidim bel flek na spodnjicah. Vcasih tako mocan, da se moram preoblect. Imam pa ze nekaj casa, tako po malo na eni strani spodnjic, ko se vlozek malo umakne, moker flekec. In sedaj me skrbi. Danes naj bi imela pregled, pa je moja G zbolela, tako da moram v pon. poklicat, da me narocijo. Upam, da ze v torek. Pa bom vse povedalauser posted image

No, vceraj zvecer sem bila ze vsega sita, navelicana spanja na bokih, bolecin v rebrih, zbujanja ob 4h, zgage... sigurno kaksen cuden aspekt luneuser posted image  pa sem dobila super novico, da je moja sosolka po 8 dneh zamujanja rodila zdravega korenjaka. Sem bila takoj dobre volje!Zaspala in spala ko top do jutra. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:10:54   
Dudica1
COPKA user posted image user posted image user posted image za sošolko...
mene je tud zgaga ful pekla včeraj pa sem res popila kozarec mleka ko sem šla spat in je čudežno nehalo pečt...user posted image

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:18:11   
cebelica82
no, končno sem vas našla,....se mi toliko dogaja, da moram malo poročat....

včeraj imeli pregled, je bilo vse ok, mogoče malo slabša voda, a ni panike, hemoglobin ima izredno visok za nosečnico (127), kar je malo čudno, je rekla, ampak drugače zelo dobro. kilogrami jo še malo matrajo, po njenem sem ene 2 kili čez normativ, a se ne sekiram preveč.....se pravi do včeraj vse ok.

danes zjutraj pa UZ in skoraj šok: naš dojenček je ze tako nizko v medenici, da nismo mogli niti glavice izmerit...user posted image  tako da smo takoj dobili strogo mirovanje do nadaljnega. smo sicer že v pravi legi, čisto zasidrani, upam, da tak tudi ostane. je pa zelo živahen, tako da ni čudno, da je že tako nizko zlezel....

in smo dobili magnesol proti krčem pa res strogo počivanje, je rekla, naj zdržim vsaj še štiri tedne, da bo imel razvita pljuča...se moram res pazit,.....držite pesti, da bo vse ok, sem se res malo zasekirala.....

glede na to, da je vse ostalo vredu, upam, da bomo zdržali vsaj do začetka maja, če že ne do roka, 19.5.....

bom pa mela malo več časa za klepetanje...user posted image


(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:21:18   
Anonimen
COPKA: superuser posted image user posted image user posted image za sošolko

jz pa hvala bogu nimam zgage, d bi me še to, pol pa tud kr gremuser posted image

no jz bom pa danes naredila za kosilo hrenovke v testu in skledo solate, njamiuser posted image

(odgovor članu Dudica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:21:24   
Dudica1
cebelica 82 ...držim pesti da zdržita do konca...počivaj ,miruj in se pusti drugim razvajati...evo zate  user posted image

(odgovor članu cebelica82)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:22:23   
KatMat
dobro jutro!!!

dons sem super spala pa glih danes se je nasi miski kolcalo ponoc!!!prvic pomoje...prej tega se nisem nikoli cutila in me je kr nasmejalo...

glede protrdila o ocetovstvu je tko...od bolnice do bolnice razlicno...ce imas sabo v p  ti nekje oceta ze upisejo,kolikor vem v lj tega ne delajo...mors pol nest na obcino pa ti po posti posljejo se en roj list...za postojno so me sestre babce opozorile da ce maticarko ne bom za rokav prjela pa ji rekla naj ze tam upise oceta da bo isto kot v lj
sama sicer za v p se nimam nic spakirano papirje mam pa ze vse pripravljene...

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:23:29   
Dudica1
cebelica hemoglobin maš pa res visok...jaz ga mam vsakič manj,zdaj sem ga imela 117...in baje da če pade pod 110 al kolk moraš pol železo jemat...user posted image

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Majčice 2009 - 4. del
27.3.2009 9:23:48   
KatMat
čebelica super za pregled!!!pocivaj pa le...user posted image user posted image

(odgovor članu KatMat)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?