|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
12.4.2009 21:37:20   
*Junona*
Pozdravljene mamice.user posted image

Komaj čakam, da se vam pridružim.user posted image user posted image user posted image

Imam pa eno vprašanje. Koliko kg gre dol recimo teden dni po porodu?


Hvala.user posted image


_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu BrinaBA)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 7:46:17   
Miška2006
Junona, jst ti žal ne morem pomagati, ker še zmeraj nisem prišla do baterije za tehtnico.user posted image

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 11:17:58   
BrinaBA
IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Pozdravljene mamice.user posted image

Komaj čakam, da se vam pridružim.user posted image user posted image user posted image

Imam pa eno vprašanje. Koliko kg gre dol recimo teden dni po porodu?


Hvala.user posted image



Sedaj sem 10 dan po porodu - imam 9 kg manj user posted image  (zredila sem se pa za 16 kg)... še kar nekaj bo treba , gre pa mi res sedaj ko sem doma 0,5 kg na dan dol.

LP!

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 11:47:42   
*Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: BrinaBA

IZVIRNO SPOROČILO: *Junona*

Pozdravljene mamice.user posted image

Komaj čakam, da se vam pridružim.user posted image user posted image user posted image

Imam pa eno vprašanje. Koliko kg gre dol recimo teden dni po porodu?


Hvala.user posted image



Sedaj sem 10 dan po porodu - imam 9 kg manj user posted image  (zredila sem se pa za 16 kg)... še kar nekaj bo treba , gre pa mi res sedaj ko sem doma 0,5 kg na dan dol.

LP!



U, to pa super. user posted image user posted image user posted image

Pa normalno vse ješ?

Si fejst zatekala v user posted image al se ti zdi, da si res pridobila nekaj kg ne na račun vode?

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu BrinaBA)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 11:48:34   
*Junona*

IZVIRNO SPOROČILO: Miška2006

Junona, jst ti žal ne morem pomagati, ker še zmeraj nisem prišla do baterije za tehtnico.user posted image


Ti boš fajn presenečena, ko boš stopla na tehtnico in boš na istem kot pred user posted image
.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tudi jaz sem mami.:))

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 15:08:00   
Miška2006
Al pa bo obratnouser posted image user posted image user posted image ...da me bo kapuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu *Junona*)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 17:56:29   
tinaaja
No tko.. danes je bil en tak malo drugacen dan, Dita je bila ful vec pokonc, neko cudno dojenje, spala bi samo v narocju, skratka kr neki.. In kljub temu, da sem prebrala in dala marsikaj skozi pri dojenju, sem danes ze ne vem kokrat pomislila, da nimam dovolj mleka... user posted image In to me je pripeljalo do tega, da sem se spomnila raznih sredstev, ki naj bi pomagala pri produkciji in kolicini mleka. Seveda razlicno delujejo pri razlicnih zenskah, ampak bom napisala, da bo morda koristilo se kateri. dajte se druge dopisat, ce poznate se kaksno zadevo.

Kot prvo bi rekla, da je pomembna sproscenot in poznavanje nastajanja mleka.

Pijace (prebrano na forumih, pobrano po izkusnjah drugih mamic,...)
Sezamov caj - dve zlici neoluscenega sezama das v 2-3dcl vode in pustis vreti 10min, ohladis in popijes/pojes. Okus je bljack, ampak ce pomaga .. user posted image
Caji za dojenje (Galex, Hipp, tekanee) - na splosno dosti pitja
Roiboos caj
Kompoti
Malinovc
Pivo/Radler

Hrana
predvsem redni obroki
polenta

Tablete

Tametil
- predpise pediater/ginekolog ali osebni zdravnik

Ostalo
Jaminovo esencialno olje - kapljica na vsako zapestje, vonj naj bi spodbujal nastanek mleka

Ne pravim, da vse pomaga vsaki, ampak probat ni greh user posted image



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 20:33:49   
krfjolca
Da se še jaz pofočkam tukaj. Sara je zaenkrat super pridno dete, spi in se doji, jokca zelo malo, skratka čisto kontra svojemu big brotherju. user posted image Bomo videli, če bo trajalo user posted image . Vesela sem, da nama je dojenje zalaufalo, sicer imam nekaj problemov s prenapetostjo (če spi dalj kot 3 ure imam joške ko dva kamna) in vozlički, pa jih po mojem mnenju kar uspešno premagujeva. Zdaj si pomagam s toplo brisačko pred dojenjem, pa malo mleka iztisnem, da laže zagrabi bradavico, potem pa kar nekako gre. Je pa ful zoprn občutek, ko so tako napete, že kar boleče. user posted image
Črpam s črpalko pa čim manj, ker mi še bolj rani bradavice. Že tako moram kar malo zobe stisnit, ko mala zagrabi, zato črpam res minimalno. Raje iztisnem v lijak. Sam so bile že v porodnišnici ful hecne. Vsaka je drugače povedala - ena da moram nujno vse ven sčrpat, da ne pride do mastitisa, druga - da niti slučajno črpat, ker bo samo še več mleka. user posted image



_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 20:39:21   
krfjolca
Še za seznamček:

krfjolca 08.04.2009 SARA (3520g - 52 cm)

Slikica:
user posted image


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu BrinaBA)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
13.4.2009 20:47:58   
tinaaja
welcome Krfjolca. A ves, da sem se prav nate spomnila, ko sem razmisljala o zacetkih z brino in zdaj. In sem prav vesela, da je tudi pri vas tokrat lazje user posted image Je prav ornk dober obcutek user posted image   In bravo za dojenje user posted image

ce imas ful polne zize stisnes ven tok, da napetost popusti, definitivno pa ne vsega. Pred dojenjem pa je dovolj glih tok, da bradavica izstopi, da mala lazje prime. Ostalo itak opravi ona user posted image   Ce bo kaksen vozel ful trdovraten, si po dojenju daj gor mrzle obkladke (pred in med dojenjem pa vroce kot delas). Jaz sem imela enga ene 3 dni user posted image Ampak smo ga pozizali pol uspesno user posted image Aja, pomagala mi je tudi masaza - ornk pritisk po vozlu v smeri bradavice.

Mi se malo dajemo s krcki, jaz pa komaj cakam, da grem spaaattt user posted image Jutri nas caka tehtanje, pride patronazka. Se mi zdi, da je ze na pogled v enem tednu noro opazna razlika user posted image No me zanima, kaj to pomeni v gramih.

Nocko..


< Sporočilo je popravil tinaaja -- 13.4.2009 20:49:10 >


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 6:26:17   
Miška2006
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Še za seznamček:

krfjolca 08.04.2009 SARA (3520g - 52 cm)

Slikica:
user posted image



Živjo in dobrodošla! Mi seznamček zaenkrat še "kradem" pr nosečnicahuser posted image user posted image user posted image user posted image . Bomo uredile.
Je pa res luškana tvoja pupikauser posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Miška2006 -- 14.4.2009 6:30:18 >


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 6:27:19   
Miška2006



user posted image

user posted image    2soncek2 - Nina

user posted image   Rmmaja - Dane
user posted image    Rmmaja - Fran

user posted image     Sobra - Tenea

user posted image    lili82 - Saša

user posted image    Piruri - Neo

user posted image   pikatara - Patrik in Karolina

user posted image malcekvita -Jakob

user posted image janja* - Nik

user posted image BrinaBa - Zala

user posted image   Jernejav - Anže

user posted image    nmag - Karolina

user posted image    Frutolina - Mihael Tai

user posted image    m...tina - Jure

user posted image krfjolca - Sara




_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 6:28:34   
Miška2006
 


APRILSKE IN ,KI  SO MALO POHITELI


IME             DATUM       PDP            APRILSKI  krofki  in jagode

Rmmaja      18.02.   25.4.2009    FRAN (1205g) in DANE (1600g) user posted image user posted image
2soncek2    26.02    09.04.2009  NINA( 2200g-45cm ) user posted image
sobra           05.03  
15.04.2009  TENEA (2155g -44 cm)user posted image
Miška2006 11.03.    01.04.2009 NINA (2500g -48 cm)user posted image
ladybird01 20.03.    02.04.2009  MARK-LUKA (?-?)user posted image
Piruri          21.03.    03.04.2009  NEO (3130g - 51cm )user posted image
lili82           21.03.     04.04.2009 SAŠA (3530g - 51,5cm)user posted image
janja*         23.03.    04.04.2009  NIK (3890 g - 54 cm ) user posted image
poka1          23.03    12.04.2009   punčka user posted image  
simonaa      24.03     06.04.2009  ANA ( 2700g - 49 cm )user posted image
Mala čebelica24.03  05.04.2009  GAŠPER (3030g -52 cm)user posted image
nalini          27.03.    04.04.2009   ?????? (???? - ????) user posted image  
pikatara     28.03.    17.04.2009   PATRIK (2350g - 46 cm) in KAROLINA (2090g - 46 cm)user posted image user posted image  
jernejav     28.03     07.04.2009   ANŽE (3390g - 50cm )user posted image
metuljčica27 28.03  01.04.2009   TAJA (3040g -50cm)user posted image
malcekvita  30.03.    02.04.2009   JAKOB (3180g -51 cm )user posted image


user posted image

APRILSKE IN ,KI SO ROJENI V APRILU

IME             DATUM            PDP           APRILSKI  krofki  in jagode

matcar      02.04.     11.04.2009      SAŠ (3090g - 49 cm)
user posted image
Artičoka    02.04.     07.04.2009      BRINA (3200g -51 cm )
user posted image
BrinaBa     03.04.     20.04.2009      ZALA (3030g -50 cm )
user posted image
tinaaja       03.04.     05.04.2009     DITA (3350g - 51 cm)  user posted image
m...tina      06.04.     22.04.2009      JURE (3140g-48 cm)user posted image
nmag         07.04.     17.04.2009      KAROLINA (4350g-54cm) user posted image
ZojaB         07.04      26.04.2009     VAL (?-?)          
user posted image
krfjolca      08.04     15.04.2009      SARA ( ?-?) user posted image
aprilčica0908.04     11.04.2009      TARIK ( ?-?)
user posted image
frutolina    09.04    20.04.2009      MIHAEL TAI(3330g-51cm)user posted image
pikiica       09.04     10.04.2009      KRISTINA (3200g -50 cm )
user posted image
klavdyk     11.04    17.04.2009       GAŠPER (2770g -47 cm) user posted image
duda1        11.04    24.04.2009       KLEMEN (2850g -48 cm )user posted image
kpmk         12.04    01.04.2009       IAN   (3280g -51 cm )user posted image
aljab          13.04    11.04.2009       IZA (?-?)
user posted image

ČESTITKE

user posted image :19, user posted image :14  SKUPAJ:33user posted image


< Sporočilo je popravil Miška2006 -- 14.4.2009 6:34:44 >


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 8:02:43   
BrinaBA
krfjolca - dobrodošlauser posted image user posted image user posted image
Na pasici ti pa še vedno piše, da si nosečka user posted image  
Kakšna lepa pupika, pa še smeje se user posted image user posted image user posted image
jaz sem dobila za dojenje oz. zmanjšanje napetosti in zatrdlin sprej z oxitocinom, ki ga vpihnem 1 min pred dojenjem in se mleko sprosti (pri prvem je bilo tako hudo, da sem dobivala celo 5 dni injekcije). Drugače pa podobno, kot si že napisala... topli obkladki pred (da se melko sprosti) in mrzli po koncu dojenja (da se zaustavi nastajanje mleka), pa med dojenjemmasiram vozličke, da jim mala spije...
Sicer pa se pri nas stanje umirja...

junona - malo sem zatekala, pa po moje kaj več kot 1-2 kg ni šlo na račun tega. Sicer pa je pri meni kar klasika, da grem dol cca. 7 kg v prvih dneh po porodu. Sicer pa verjetno res jem manj - mi kar nekako ne paše.. v porodnišnici sem pojedla vse kar sem videla, doma pa skoz nekaj šibam po hiši in z otroci, tko da kar malo pozabim jest. Pa odvadit se bom mogla čokolade insladkarij - kar bo kar huda...

spodbujanje dojenja - jaz veliko pijem in obvezno si zjutraj naredil liter čaja za dojenje in ga počasi pijem.

Šibam in pridem nazaj...

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 8:20:26   
tinaaja
Brina, jaz sem prvic tud imela ta sprej - a je syntocinon al neki tazga?

dajte mi povedat, a nameravate kam it za prvomajske? Jaz bi ful sla mal na morje (okolica poreca) - seveda samo v primeru lepega vremena. Za ene 4 dni. PA se okoli mene zgrazajo user posted image Itak se eni zgrazajo, da bi morala lezat en mesec, pa bogi otrok, k gremo z njim na sprehod, da ne spi v miru doma - hja, k v kosari od vozicka ji je tok slabo, pa se na svezem zraku je - cist grozno user posted image user posted image user posted image

Aja, sem cist happy, ker je Dita zaspala ob zvoku sesalca user posted image Vceraj je hotla spat samo na rokah user posted image In pol sem jo odlozila v kosaro, privlekla sesalc (je treba izkoristit, ko je ta velika na sprehodu zunaj) in vkljucila in opazovala reakcijo. tko jo je zmanjkalo. Ta velika je rabila cisti mir za spanje user posted image   sele zdaj vidim, kok razlicni so. sem mislila, da sem jaz kaj kriva, ampak ocitno je bila samo tak dojencek. Ker se je zmeraj zbudila ob najmanjsem sumu ...


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu BrinaBA)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 11:12:46   
Miška2006
Pozdravček, jst sem že nazaj iz shopingauser posted image user posted image .

Ja sprej za "sproščanje" mleka je Syntocinon, ki ti ga predpiše ginekolog, pediater ali osebni zdravnik.

Bravo Dita, da te sesalc uspava...zdaj še lahko, potem ko boš odrasla pauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Prvomajski prazniki: ne vem kam bomo šli, če bomo šli. Rada bi šla, a meni niso všeč obljudeni kraji. Mam rada mir, kadar gremo kam (da ni gužve). Verjetno bomo šli mi malo kasnej kakšen teden, ko se bo narod vrnil na delouser posted image

Problem: jst pa imam slednji problem. V zadnjih tednih nosečnosti se mi je pritisk povečal. Zaradi česar so mi tudi sprožili porod, da ne bi prišlo do preeklampsije. Sedaj...5 tednov....po porodu mi pritisk še vedno ni padel. Kaj naj naredim. Kar so mi svetovali, kot vsem, ki imajo povišan krvni tlak, da se izogibam soli in še dodatno kaj shujšam.user posted image
Vam je vam znano v kolikem času naj bi se pritisk normaliziral...seveda, če se bo normaliziral?


_____________________________

Vabim vas na ogled stvari, ki jih prodajam. Mogoče boste našli kaj zase .... http://www.mojalbum.com/tanjapj

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 11:30:51   
lili82
Evo še pozdrav od mene..

Najprej lep pozdrav in čestitke vsem novopečenim mamicam! Naša številka se vztrajno povečuje!

Pri nas doma je trenutno tako tako... Malega tako mučijo krči, da bom user posted image ! Nič ne pomaga! Nobene kapljice ne naredijo kake opazne razlike. Zdaj jaz opazujem, kaj pojem in da preverjam, če mu kaj iz moje prehrane povzroča krče. Ampak še nismo ničesar opazili - ne glede na to, kaj jaz jem, malega zvija, da je groza. Ponavadi začne tam nekje popoldan okrog 5 in potem traja obsedeno stanje tudi nekje do polnoči - in potem od utrujenosti zaspi. Ampak krče ima pa take, da meni solze poleg tečejo, tako dela z njim...

Kaj ima katera kakše izkušnje z MLEKOM BREZ LAKTOZE? Mleko je namreč tisto, ki mu (vsaj občutek imam tak) vse skupaj še poslabša. In kolikor sem uspale ugoovit, gre pri malih za laktozno intoleranco - če je to to, kaj torej mleko brez laktoze lahko pijem? Ker jez pa sem mlečni odvisnik.. Valjda,če malemu ne bo boljše, ne bom pila mleka, ampak rada bi našla neko srednjo varianto, da lahko jaz kavo z mlekom spijem, mali pa ne bo trpel zaradi tega...user posted image

Eh, kaj čemo... Drugače pa je pridno dete - ko ga ne zvija, lepo spi, uživa na sprehodih, pri cartanju...Je tudi pridno, raste tudi - pravi atijev in mamim ponosuser posted image

Aja, še nekaj sem vas hotela vprašat - kaj dajete ve vaše malčke in malčice v gugalnike/ležalnike? Al je še prehitro za to? Najin ful uživa tam, počasi že začenja spremljat igrače, ki se mu premikajo na loku in lučke, ki utripajo - na ležalniku piše, da je od 0 do 6 mesecev in mislim, da leži tudi ok, ker nima kakršnegakoli pregiba pod hrbtom... Ga lahko imam tam not al bi morala še počakat?

(odgovor članu Miška2006)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 11:43:19   
BrinaBA
lili82 - ležalnik lahko uporabljaš komot.... ni panike... jaz sem ga pri obeh user posted image
krči - jaz sem rano kupila BioGaia kapljice za preventivo..., sicer pa pri prvem ni pomagalo nič - do 4 mesecev, ko so krči nehali (tudi hude diete brez mleka, jajc, konzervansov, barvil, kakava,.... je pač alergik in ima tudi atopični dermatitis); tamala pa ima laktozno intoleranco (po mami), pa krči niso bili tako hudi kljub mojemu pitju mleka (če sem ukinila pa je bilo isto).
Po moje bi mogla za 1 teden popolnoma izklučit mleko in vse mlečne izdelke, tudi deklaracije je treba kontrolirat - da bi se prepričala ali je krivo mleko za krče.... vmesna varianta ne bo šla...
Nočem te strašit...

tinaaja - synotocinon, ja
za prvomajske gremo mi na štajersko k babici za nekaj dni, sicer pa je otroku udobno tam, kjer je mamici... ne skrbi. Jaz sem prvi mesec tudi bolj previdna, potem pa ne več...user posted image
spanje ob čim večji galami - tudi pri nas je tako.... prvi pa se je zbudil ob prvem zvoku vetra oz. najmanjšem šumu... hecno, ne...user posted image user posted image user posted image

miška2006 - na žalost ne vem glede pritiskauser posted image

lp

(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 11:59:09   
tinaaja
 Miska , zal pojma nimam o pritisku, ampak verjetno bi sla na posvet z osebno zdravnico. Ona te potem lahko usmeri naprej. Upam, da se kmalu vse uredi user posted image

Lila, na tvojem mestu bi izlocila iz prehrane kravje mleko. Tudi tistega brez laktoze. Pa tudi kavo oz kofein, prave caje- tein in cokolado - teobromin. Ti zadnji trije naj bi bili edini dokazani povzrocitelji krcev. Pa ogromno masaze. Ce zelis ti posljem ene scane na to temo. Jaz jo zdaj vsakic, ko jo previjam mal masiram + drzim nogice gor k trebuhu, da se lazje sprdka in ponavadi se kaka. Meni je ravno sel kupit moj sojino mleko z okusom vanilije, ki ima dodan kalcij. Naj bi bilo pitno oz celo dobrega okusa. Sploh se priproca uzivanje soje - naj bi ful pomagalo pri zmanjsevanju problemov v meni.
Jaz dajem obema BioGaia kapljice.

Idealna podlaga za igro otroka so tla. ker malcek tako najbolje obcuti svojo tezo. Drugace pa ni panike, ce uporabljas lezalnik, gugalnik, saj ga ne bos imela skoz not a ne. Jaz imam malo cez dan kar v kosari od vozicka. Prej sem jo dala za 10min v lupinico, da sem si naredila zajtrk. Lezalnika zaenkrat se nisem uporabila glih zato, ker dajem v vozicek. pri prvi sem ga takoj, kljub temu, da se ne da ciiiist v lezec polozaj - ima cist malo naklona.

Miganje- jaz sem se vedno na izi, ker vem, da se nisem v neki formi, ampak moji mami se zdi ze 15min sprehod prevec user posted image Priznam pa, da komaj cakam, da sibam na roznik ali grad in predvsem, da obujem tekaske superge - ceprav bo ornk kriza user posted image tect.

brinaBA - ocitno imajo prvi otrocki vgrajen senzor za najmanjsi sum user posted image user posted image

Jaz se vedno cakam patronazko.. Uff mi gre na zivce ta razpon 9-13 enkrat... Brina spi in se bo zelo verjetno zbudila, ko bo pozvonila patronazka in bo posledicno cel dan tecna. Moj je sel v nabavko po fasungo, ko da se se sama z obema. Je pa sel kupit tudi spodnje hlacke za ta veliko, ker bova ta teden, ko je doma tudi on, malo sprobala z odvajanjem od plenic. Me je kap ruknila, ko sem po 1 tednu previjanja male Ditine ritke, previla Brinino ornk rito user posted image user posted image user posted image Kok ene povrsine je bilo za spucat user posted image user posted image




_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Aprilski krof(e)ki in jagode 2009
14.4.2009 12:01:23   
m..tina
Čao, punce.

Evo, tud js se vam pridružujem. Mi smo danes stari 8 dni.
Vas bom kr napadla z vprašanji.
1. Naš mali je pravi zaspanček. Med enim in drugim obrokom preteče približno 4-5 ur. Ali je to preveč? Sem po CR in imam mleka bolj malo, ampak ga vse pristavljam na obe dojki pa še flaško mi celo popije.
Pattronažna pride šele jutri, tk da mi mal povejte a je to ok al ne. Poskušala sem ga prebujat na mal več kot 3 ure, pa ni in ni šlo. Probali smo vse živo. Nekje sem prebrala, da jih fajn zdramiš, če jih spreviješ, pa niti to ni pomagalo. Dans je že mal bolje. Sicer smo bili rojeni v 37t6d pa čisto malo je bil mucek rumen. A je tud zarad tega bolj len?

(odgovor članu BrinaBA)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Aprilski krof(e)ki 2009
14.4.2009 12:13:34   
tinaaja


user posted image  Prva pomoc za aprilske mamice user posted image

Dojenje   user posted image

LA LECHE LEAGUE SLOVENIJA
NAJPOGOSTEJŠA VPRAŠANJA
ISKALNIK NAJPOGOSTEJŠIH VPRAŠANJ MON
DOJENJE MON FORUM

Otrok    user posted image
Brošura MOJ OTROK IMA VROČINO
Brošura DOJENČEK -  kako ga pestujem in kako se ukvarjam z njim (Handling)
PEDIATRIJA MON FORUM

M..tina .. poglej na link zgoraj Iskalnik najpogosteljish vrasanj MON..
Imas tole
Zlatenični dojenček:
[med.over.net]
[med.over.net]
[med.over.net]
[med.over.net]

Kako zbujamo dojenčka zaspančka:
[www.dojenje.net]
[med.over.net] (1t)
[med.over.net] (9d)
[med.over.net] (3t, nastavek)

Ja zlatenica lahko ornk vpliva na spanje oz otroka, da veliko spi.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Aprilski krof(e)ki 2009
14.4.2009 12:35:39   
jernejav
Mamice!
Lep pozdrav tudi od mene in malega Anžeta...user posted image
Tudi midva sva se že dobro navadila na domače okolje. Sva stara že 17 dni in lepo spiva in se dojiva, tako da sma že pra lepo okroglolična...user posted image user posted image user posted image . Šivi pa so se po carske rezu tudi lepo zaceliliuser posted image user posted image . Ravno je bila pri nama patronžna in v petek se bomo prvič kopali.
Imam toliko mleka da si ga moram črpat, saj se mi drugače zdi da mi bo joškice razneslo. Anže pa se naje že iz ene, tak da mi ena vedno ostaja polna.


_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Aprilski krof(e)ki 2009
14.4.2009 12:38:38   
jernejav
povejte mi nekaj?

Ali je katera že dobila nakazano porodniško? Kdaj jo nakazujejo?


_____________________________

Brez tebe življenje se prazno mi zdi
vsebino mu daješ edino le ti...

Anže je v najino življenje prijokal 28.3.2009

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Aprilski krof(e)ki 2009
14.4.2009 12:51:30   
lili82
Jaz sem ravno danes dobila obvestilo od CSD-ja, da bo nakazano 15.4.

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Aprilski krof(e)ki 2009
14.4.2009 12:53:07   
m..tina
IZVIRNO SPOROČILO: lili82

Jaz sem ravno danes dobila obvestilo od CSD-ja, da bo nakazano 15.4.


Tudi jaz!

(odgovor članu lili82)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...
Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?