|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 10:52:35   
scorpiogirl
Helow user posted image
Čestitke, Speli user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jeeeeeee, zdaj sem pa že na vrsti user posted image user posted image user posted image sicer, če bi bilo po moje, bi mi tud že cartali ... no, pa nimam veliko vpliva, tako da še čakamo user posted image jamrala pa tukaj ne bom user posted image user posted image

Roberta ... če si se odločila, da poskusiš z vrtcem, bi jaz še malo vztrajala. Sicer pa ... če se ti zdi, da za Liama to vseeno ni dobra izkušnja, poleg tega pa vrtca ne rabiš nujno, jaz najbrž ne bi vztrajala lih za vsako ceno. Ne vem, poskusi vsaj dva tedna vztrajat, ker se bo lahko šele takrat res pokazalo ... večkrat sem že zasledila, da imajo večji otroci večje težave pri uvajanju v vrtec kot manjši, je pa to absolutno odvisno predvsem od otroka. Jaz vem, da Nal ni imel kakšnih blaznih težav tudi zaradi tega, ker sta mu obe vzgojiteljici blazno všeč user posted image in sem za to tudi fulllllllllll hvaležna, ker jaz pač nisem imela izbire ... Zagotovo je za Liama to nekaj novega, čeprav je bil tudi prej že v kakšnem varstvu. Babice in dedki so itak "rasa" zase user posted image občasna varstva so pa tudi čisto nekaj drugega kot vrtec ... veliko otrok joka, ko enkrat ugotovijo, da je to zdaj vsak dan, ne pa le občasno ... Liam je pa najbrž (po tvojem pisanju sodeč) navajen, da je večina po njegovo oziroma tako kot njemu paše (pa te ne kritiziram, samo opažanje ... glede na to, da vam tako ustreza, je zagotovo tako za vas najbolje user posted image ), mogoče rabi malo več časa, da se vsega tega navadi. V vrtcu le veljajo neka pravila (ki so sigurno drugačna kot doma), ki se jih je treba držat ... pa vzgojiteljici sta le dve za vse otroke ... če greš ti z njim na igrišče, je to veliko drugače, kot pa v vrtcu.
No, napredla sem ogromno, povedala pa ne vem, če user posted image hotela sem reči samo to, da mu daj (pa sebi tudi ... se mi zdi, da večkrat rabimo mame tisti čas) še nekaj časa, da se ima možnost na vse to navadit ... če ne bo šlo, ga imaš pa komot še eno leto doma, pa ga daš v vrtec drugo leto user posted image

kar se vrtcev tiče, sem hotela še to napisat ... najbrž je res, da dvoletniki še ne rabijo ful družbe otrok ... sem pa prepričana, da je Nal z vrtcem ogromno pridobil in zanj bi bilo prav hudo, če sedaj kar naenkrat ne bi smel v vrtec ... gre res z veseljem tja (včasih niti noče domov user posted image ), pa res ima veliko dobrega od vrtca user posted image tudi zdaj je normalno v vrtcu, le poleti ga bom imela en mesec doma (bom koristila rezervacijo, bi bil itak en mesec doma), drugače bo pa kar hodil v vrtec. Grem ga pa iskat po spanju in imamo še vedno dovolj časa, da se popoldan crkljamo, igramo, potepamo ... najbrž bo pa kakšen dan imel dopust, da bomo lahko cel dan skupaj user posted image

lepo se imejte ... se še beremo user posted image


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 1976
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 12:46:50   
SpeliG
Evo mene, nič več 2 v 1user posted image . Hvala vsem za čestitke, pa, smo jo dočakali, našo veliko punco!

Ker je bilo že Martinino rojstvo ful lepa izkušnja, sem to pričakovala tudi v drugo in Lea me definitvno ni razočaralauser posted image . V treh urah od odhoda v porodnišnico je bilo vsega konec in sva že cartala najino drugo deklico. Tokrat sem jo tudi odnesla z le dvema šivoma in je okrevanje čist nekaj drugega.
Domov sva prišli že včeraj in Martina je čist iz sebe od veselja, seveda.
Zdaj pa se pridno dojimo in res upam, da bo tokrat lahko to obstalo - ne kot pri Martini, kjer nama je refluks vse pokvaril, pa tako lepo nama je šlouser posted image .

No, lepo se imejte, pa se še kaj beremo!

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 1977
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 12:48:43   
SpeliG
Scorpio, upam, da čimprej dobiš svojo štručko v naročje, ker vem kako zoprno je tole čakanje. Martina je ravno tako kot tvoj Nal rojena 9 dni prej in sem zato pričakovala tudi v drugo enako - pa je očitno Lea ful natančna punca in se je hotela držat čisto blizu PDPuser posted image .
Mogoče te pa tvoj drugi fantiček preseneti že danesuser posted image ...?! Pa srečno!!!

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 1978
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 14:39:50   
trnuljčica
Pozdraček,
mali je sredi poletja dobil angino.user posted image Pred dvema dnevoma pa zdrav kot user posted image ...  Smo šli čez vikend na izlet v Abitante in je bila klima v avtu očitno preveč. Saj jaz sem tudi občutljiva nanjo in se navzkriž gledava... Raje imam 33 st notri kot njo... Ampak MM pa ne more brez, sedaj pa smo tam- 39+ vročine in čisto bogi... Calpol sploh ne prime...
Ma se nikakor ne morem navaditi kako iti v bolniško za otroka...user posted image Pri drugih mi je to vse logično- jaz mam pa vest do Pakistana. Da ne razlagam o odhodu iz službe, ko te kličejo(še 2 pogledat prej , ker bo konec sveta)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Sama vedno delam bolna- zanj pa res moram ostati... Itak je vedno kaj takrat, ko ni varstva- tudi če bi ga hotel...Stari starši na dopustu, MM ima izpit čez 3 dni... Mali pa resssss bogi- tko da ni šans, da je v varstvu tudi če bi le to bilo dostopno. Nič, bo treba kaj narediti tudi za svoje bližnje- ne samo za druge. user posted image

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 1979
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 18:06:31   
Roberta69
SpeliG, jaz vam želim vse lepo, iz tvojih vrstic je pa razvidno, da vam ne bi moglo biti lepše .


Scorpio, nimaš kaj, tile otročiči privekajo na svet, ko se jim zljubi . Pa šele zdajle sem videla, da tudi vi pričakujete še enega fanta .


So mi potem vzgojiteljice rekle, da ko sem odšla, je sicer nehal jokat, mu pa ni bilo nič všeč, da so notri in je spet ful hotel ven, za roke grabil vzgojiteljici, pa potem otroke... ko so zunaj, je baje veliko bolje, da se še kar nekako igra... ma, sem bila danes takoooo slabe volje in počutila sem se kot najslabša mama na svetu, se mi je zdelo, kot bi si Liam mislil, ja zakaj si pa mami tako grda in me nočeš zraven in me raje pustiš nekje, kjer mi sploh ni dobro... vzgojiteljica je rekla, da počakajmo vsaj do konca tedna... po glavi mi hodi pa vse sorte... če gre v vrtec šele drugo leto, spet ne vem, če je najbolje, da ne bo čisto "samosvoj" postal oz. da ne bi imel težav z vklapljanjem v družbo... po moje je otroku, večji kot je, težje nekam iti in se prilagajati na spremembe in še fora je v tem, da bodo drugo leto skupine že vsaj od letos oblikovane in bo spet padel v že izoblikovane skupinice (tukaj je malo smotano morda glih to, da so vsi ti otroci skupaj že dve leti, vsi so že navajeni nekega ritma, itd.) Najbrž je za vse lažje, če se naenkrat uvajajo vsi (bi bilo veliko bolj idealno, če bi se lahko septembra vključil v vrtec s svojim letnikom...). In ker je življenje kruto, se nekim obveznostim in ritmu, takšnemu ali drugačnemu, tako in tako ne da izogniti... Ne morem pa sedaj vedeti, ali mu konkretno ta skupina/vzgojiteljica ne paše ali pa bi bil problem povsod


No in še k malce lepši temi ali edini svetli točki tele dni, včeraj sem lahko spet mirno zaspala, brez bolečin - tokrat je Liam zaspal pri očiju na kavču, stisnjen kot klop in ga je šele ponoči enkrat prinesel...

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1980
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 18:07:13   
Roberta69
Mi je pa kar smajlije skenslal user posted image

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 1981
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 20:09:28   
kekec in mojca
Trnuljčica, upam, da se hitro pozdravite! Naš mali še kar štrajka, zdaj je doma že 9. delovni dan, nismo še končali z atb, ko je že spet zakuhal... tokrat je staknil virozo, zdravili smo tudi bronhitis... skratka, obup ti rečem!

Roberta... predobro te razumem. Ubadaš se z vsemi težavami, ki smo jih me dale skozi. Enako občuti vsaka mama, ko daje otroka v vrtec. Kolikor zdaj dvomiš v pravilnost svoje odločitve, boš kasneje, ko bo začel uživat v vrtcu, tega vesela!

Rekla si, da se sprašuješ, čemu je potrebno malega dajat noter, če on tega ne želi (nekako takole).  Jaz pa pravim, da se mora vsak otrok kdaj in kdaj srečati s tem, da MORA storiti nekaj, kar ne želi. SAj bo tudi, ko bo odrasel, moral hoditi v službo, pa tega ne bo želel. Lepše bi bilo biti doma, kjer počneš kar želiš...

Zato se nehaj ubadati s takšnimi mislimi, ker ti bo samo huje. Reči si raje, da to MORA sprejeti, ker mu bo potem lažje in bolje. Rekla si, da uživa v družbi drugih otrok. Seveda, ker ve, da je tam blizu mama in da je na varnem. Zdaj pa mora spoznati, da je tudi v vrtcem na varnem in ko mu bo to jasno, se bo začel igrati z ostalimi otroki.

Tako kot je tebi vrtec nov, je tudi njemu. Tako kot se ti soočaš z novostjo v tvojem življenju, se on sooča. In če ga boš peljala v vrtec s cmokom, če te bo videl celo jokat, bo vedel, da ga čaka nekaj hudega. Kako naj zaupa vrtcu, če tega ne dela oseba, ki jo ima za varno zatočišče? To je tisto, kar ti želimo vse povedat.

Verjemi, da vse vzgojiteljice skrbijo za tvojega otroka, da mu bo lažje. Pa kaj misliš, da je njim prijetno poslušat otroka, ki neprestano joče? Seveda ga bodo potolažile in se z njim ukvarjale. Tudi previjale ga bodo.

To, da bereš forume o vrtcu, je čisto brez veze. Samo še bolj zmedena boš. Prenehaj z negativnimi mislimi, prenehaj se soočat s tem, da mu je tam hudo in SE PREPRIČAJ, da je to čisto ok situacija.

Če si kdaj brala moja sporočila, boš zasledila, da sem davnega januarja lani preživljala pravo depresijo zaradi odhoda v službo in posledično odhoda malega v vrtec. Pa sem to dala skozi in danes sem (razen bolezni) prav vesela, da je to za mano. To je bilo najtežje obdobje porodniške.

Vse lepo ti želim!!! user posted image


< Sporočilo je popravil kekec in mojca -- 15.6.2010 20:24:50 >


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 1982
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 20:49:09   
sinskaT
Speli lepo, da si se že oglasila - po tem sklepam, da ste se kar hitro "ufurali" v novo sceno ; ) in želim, da se bo mala dojila in dojila...tako kot naš Nikson, ki še danes vleče kot za stavo, pa bo čez 1 mesec pihal 1. svečko user posted image . Je čista kopija mojega nečaka kar se tega tiče, ma ne da zize za nič na svetu in basta user posted image . Je pa včasih tudi priročno, ko je situacija taka, da mu ne morem isti moment dat za pit ali za jest..in hop, pa si postreže user posted image . Roberta (in moja sestra) sta pa itak  moji vzornici/dojilji..se mi zdi fajn, da si tako dolgo dojila in fajn, da se zdaj Liam počasi pripravlja na predajo štafete.

Edino kar je malo moteče pri tem dojenju je recimo, baje grem na koncert Biliya I. btw. gre katera? in me malo skrbi kako bo ati uspaval tamaučija, ko vsak večer vleče tistih svojih 5min in pade dol (tamau, ne ati) user posted image ah bo že..če sem se kaj naučila od lani in kako je bilo s Hano, ko me ni bilo, je to, da nas otroci znaju ful pozitivno presenetit in še kako štekajo, da včasih pač ne gre tako kot so navajeni..

Vrtec - kar požiram vaše besede in upam, da se bom kaj naučila od vsega napisanega (nasvetov na tem mestu ne bom delila, ker nimam izkušenj)..tudi nas čaka uvajanje v septembru. Sem šele danes prav dojela, ko sem šla tamalo vpisat. Je bila kar pogumna in sama šla do skupinice otrok in pametno gledala kao sej se vam kmalu pridružim ; )

Trnuljčica - enga Zdravića v vaše kraje user posted image

Go Scorpio go Scorpio user posted image user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil sinskaT -- 15.6.2010 20:54:19 >


_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 1983
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 21:21:48   
simvir
Speli lepo da si se oglasila in sporočila da imaš tudi z drugim porodom lepe izkušnje in da je Marti lepo sprejela sestrico. Držim pesti, da bo tokrat refluks pozabljen Martinin spomin.

Trnuljčica tudi naš dečko ima angino (pa njegov prijateljček iz vrtca tudi). Zakuhal je v soboto proti poldnevu, sta se pa z bratcem prej kopala v bazenčku zunaj. In ker se mu že nekaj časa pojavlja vročina (drugače je bila okrog 37°C in sem krivila zobke) je MM sklenil da po vikendu s temp. ostaneta včeraj doma in gresta k dr.  Mali pa je bil včeraj (že pri dr) skoraj čisto brez vročine, dr pa da diagnozo angina in dobil je atb. V bistvu mi še vedno ni jasno kako ima angino, ker je zdaj že dva dni brez vročine in normalno aktiven, morda se mu le na učkih vidi da ni čisto taprav.
Glede na to, da mora atb jesti 10 dni in da gremo naslednji petek na morje očitno ne bo šel pred počitnicami več v vrtec. Moram rečt, da smo bili to zimo precej bolni in smo izpustili kar nekaj vrtca. Računam da bo drugo leto boljše.

Roberta K&M ti je res zelo lepo napisala, jaz ti povem morda le še to, da je moj N. ki je šel v vrtec pri starosti skoraj 3,5 let (prej je bil zavrnjen) imel z uvajanjem veliko težav in zjutraj ponavadi še vedno ne gre z veseljem v igralnico, čeprav oba veva, da mu je potem tam prav lušno. Pa je drugače aktiven fantič, nič pri miru, ampak v vrtcu ima pa nek stop. Za njega je bilo morda težje tudi ker je prišel v starostno skupino 3-6 in je bil med mlajšimi.
Mislim da prestavljanje vstopa v vrtec zaradi tvojih pomislekov nima smisla. Ker bo tudi kasneje tako in tudi drugje, skoraj zagotovo.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 1984
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 22:23:52   
kekec in mojca
IZVIRNO SPOROČILO: simvir
In ker se mu že nekaj časa pojavlja vročina (drugače je bila okrog 37°C in sem krivila zobke) je MM sklenil da po vikendu s temp. ostaneta včeraj doma in gresta k dr. Mali pa je bil včeraj (že pri dr) skoraj čisto brez vročine, dr pa da diagnozo angina in dobil je atb. V bistvu mi še vedno ni jasno kako ima angino, ker je zdaj že dva dni brez vročine in normalno aktiven, morda se mu le na učkih vidi da ni čisto taprav.


Pa to je kot bi našega opisal. Le s tem, da je naš imel škrlatinko in ne samo angine. Še vzgojiteljica je MM rekla, da nima smisla ga vozit k P, ker se ji zdi, da je čisto ok, da pa naj greva, če se bova potem bolje počutila. Še dobro, da je nisva poslušala.

Če bi rekla, da ima samo angino, bi še nekak rekla, ker ni imel nekih flekov po telesu, baje je pa imel zelo malinast jezik. Saj - po resnici - sem kakšna dva dni pred postavljeno diagnozo tudi sama pomislila, če je mogoče to to, ampak takoj zavrnila to misel, ker - tak kot sem že povedala - po koži ni bil pisan in ni imel visoke vročine. user posted image

Trnuljčica, joj, kako blazno dobro te razumem! Ko bosta bolje, me pa pokliči, potem bodo že počitnice in se bo situacija umirila, pa bom imela RESNIČNO čas za kakšno dopoldansko kavo. In to brez otrok. user posted image


_____________________________

Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog.

(odgovor članu simvir)
Neposredna povezava do sporočila: 1985
   RE: Aprilski srčki 2008
15.6.2010 23:53:25   
lepa posadka
SpeliG... čestitke ob rojstvu. Berem, da si imela spet krasno porodno izkušnjo. Naj bo tako tudi z dojenjem. Martina in TM pa naj vaju prijetno razvajata :-)

Sinska... bravo za koncert. Ti le pojdi, pa brez skrbi. Detetu je kmalu jasno, da pri atiju ne bo nič priteklo. No, pri nas ni bilo nikoli težav zaradi mojih odsotnosti, pa sem vedno dolgo dojila... razen tamaučka, ki smo ga pred enim letom odstavili.

Morda še ena reč o dojenju - sama sem sicer ta prve tri dojila leto in pol, Tomaža pa sem nehala pri slabem letu, saj sva se zadnji mesec dojila skoraj na eno uro... in to ni peljalo nikamor. Vsi so začeli bolje spati, po prenehanju dojenja... je pa zanimiva še tale iz predavanja dr.Zalokar Divjakove:
Dojenje do 1. leta starosti maximalno, ker gre potem že za čustveno zlorabo, posesivnost. Medicinci zagovarjajo dojenje čim dlje samo iz vidika, da je mleko koristno za otroka, ne gledajo pa celostnega razvoja otroka.
 
Angine, škrlatinke... a je sedaj čas tudi za take reči? Joj, pozdravite se vsi Kekci, da bodo potem prijetnejše počitnice.
 
Scorpio... drži se, ko pride vajin čas :-)

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 1986
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 8:17:32   
trnuljčica
K in M pred časom smo ravno imeli razpravo, da veliko otrok ne dobi vseh znakov škrlatinke... Razlaga je bila, da jih je veliko pogosto na ATB, rezistenca... in lahko potem celo večkrat dobijo recimo škrlatinko, le s posameznimi znaki, kar se včasih ni dogajalo.

Scorpio držim pesti za čimbolj prijetno izkušnjo poroda.

Posadka- na področju dojenja se vedno razvname preveč strasti na področju dojenja, tako da se meni ne splača izražati svoje mnenje glede tega... Sicer pa 100 ljudi 100 mnenj. Vendar že dolgo nisem zasledila mnenja (te dr...), ki je tako blizu mojemu. Zanimivo...

< Sporočilo je popravil trnuljčica -- 16.6.2010 8:18:45 >

(odgovor članu lepa posadka)
Neposredna povezava do sporočila: 1987
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 11:12:30   
SpeliG
Saj imam kar malce slabo vest, da imam štiri dni starega dojenčka in 2,3 leta staro deklico, pa še vedno cajt za RR...user posted image . Ampak je res tako, Lea se podoji, zaspi za cca 3 ure in potem ponoviva vajo.
Martina se je pa itak zdaj čist na atija nalimala in skupaj hodita po opravkih, tako da mami lahko počiva...pred računalnikomuser posted image .

Sinska, jaz bi šla na koncert Billyja Idola, ampak to bi bilo pa verjetno že prevečuser posted image . Lahko sicer danes vprašam patronažko, če grem 24. junija že lahko malce med množico ljudi...Me je moja sestra pred porodom ful hecala, naj že enkrat rodim, da bova lahko šle na koncert, ampak zdej je Lea malce zabušavala tko da ...user posted image

Bolančki, kaj pa je zdaj to za ene bolezni sredi junija? Ma sej ni čudno, vreme se tko hitro spreminja, da imam za Martino vseskozi pripravljena vsa možna oblačila.

Vrtec, z MM sva bila dva dni pred porodom na uvodnem sestanku v vrtcu. Moram priznat, da me je kar malce stisnilo ob pogledu na tiste male stolčke, umivalnike in školjkice..Plus malce travme, ker sem sama hodila v ta isti vrtec - izredno nerada, žal. Vem, da mi bo ful težko, ko jo bova prvič pripeljala, pa gotovo še drugič in tretjič...Ampak res verjamem, da bo Martini tam dobro, da bodo lepo poskrbeli zanjo in da ji to koristi. Sigurno ji bo lepše med vrstniki kot pa da bi doma gledala po cele dopoldneve mene, kako rihtam, dojim Leo.
Že zdaj Martino pripravljava na vrtec, kako je tam luštno, kaj vse tam imajo in se ful veseli. Najslabše bi bilo po mojem, da bi me videla jokati, ko jo bom pripeljala, ne bom smela pokazat, da mi je hudo. Sicer pa to tako hitro začutijo...Če bom imela občutek, da ne bom zmogla tega z zares pozitivno voljno, jo bo pač uvajal MM - tudi vzgojiteljica nam je tako predlagala, ker mamice običajno malce težje "prerežemo" vezi.

Naj vam bo tudi tale sicer bolj mračen dan, čimbolj sončen!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1988
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 13:14:52   
Srčekgirll
SpeliG - ČESTITKE za LEOuser posted image user posted image user posted image želim vama vse lepo, predvsem pa zdravja in velikooo prespanih noči.


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu SpeliG)
Neposredna povezava do sporočila: 1989
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 15:07:02   
Roberta69
Najino vrtičkanje se kljub vsem vašim dobrim nasvetom in lepim izkušnjam ni dobro izteklo... Pa jaz z drugače tega, kar sem tukaj razglabljala, nisem Liamu kazala (razen če je iz globine to začutil), jaz sem mu celo pot z navdušenjem razlagala, kako fino bo v vrtcu in kako se bo lahko igral in omenjala sem mu male malenkosti (kot recimo, ventilator v vrtcu), ki vem, da so mu bile všeč, o kakšni solzici z moje strani ni bilo ne duha ne sluha (je pa mene notri tako razjedalo, da me je tele dni kar bolel trebušček (pa drugače sploh nimam nobenih nosečniških znakov, razen, da sem malce okrogla user posted image )... Danes sem šla na pogovor k ravnateljici in je tudi sama rekla, da se ji zdi, da se Liam ful muči, da je lahko razlog, da so res vsi otroci kar dosti starejši od njega (najmlajši je pet mesecev starejši od njega in je kao rabil zelo veliko časa, da se je navadil) in že dobro poznajo medsebojne fore... baje, da se je čisto razburil, ko so se usedli v krog, ko so peli pesmice (baje je začel neutolažljivo jokat user posted image ), baje je izgledal čisto nesrečen, tako da se je strinjala z mano, da bo bolje zanj, če poiščemo kakšno drugo varianto. Po moje ful odtehta, če se naenkrat vključuje več otrok in če so vsaj približno enake starosti... Zdaj moramo poiskat kakšno varstvo v skupinici otrok, ker tudi jaz mislim, da če bo še eno leto doma, zna biti drugo leto pa res problem in itak bo v vsakem primeru na slabšem, ker bodo vsi že vsaj eno leto skupaj v vrtcu. Si pa vseeno mislim, da če otrok neutolažljivo joka (OK, da malce pokaže, da mu ni kul, se mi zdi sprejemljivo), da mu nekaj res ne paše. Je pa tudi res, da se večina nekako prilagodi, ukloni, jim vrtec na tak ali drugačen način ustreza, nekateri so pa tam skos bolj ali manj nesrečni - žal in močno upam, da za Liama in aprilčke, ki odhajajo v vrtec aprila, ne bo tako.


IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica
Posadka- na področju dojenja se vedno razvname preveč strasti na področju dojenja, tako da se meni ne splača izražati svoje mnenje glede tega... Sicer pa 100 ljudi 100 mnenj.

To je pa čisto res . In ker sem jaz v manjšini (večina neha dojit že pred enim letom), sem na to temo prebrala takšne in drugačne, čeprav moram reči, da med stroko skoraj nisem naletela na tak "negativen" odnos, no, se že najde kakšna zdravnica, ki pacientki reče, da morda pa res že malce dolgo doji , na splošno pa so tisti, ki so tej temi res posvetli nekaj pozornosti, zelo pozitivno naravnani. Pri nas doma je bila "dilema" z očijeve strani, da Liama s tem slučajno ne razvajava (zato sem se o vsem še bolj pozanimala)... Iz mojih oči je pa takole: da strokovnjaki to odobravajo zaradi ne vem kakšnih sposobnosti mleka (sicer bi jaz to lahko samo potrdila, ker je Liam res zelo zdrav) se mi zdi bolj tako, jaz mislim, da gre tu zgolj za čustveno navezanost, bližino... nikakor pa ne bi rekla, da gre za posesivnost (kaj pa ima par letnik drugega na svetu kot svoje starše )... Meni se zdi edino normalno, da se za otroka potrudim maksimalno in ker mislim, da je dojenje nekaj naravnega (se naravno začne in konča), se počutim prav enkratno, da otroku tega po nepotrebnem ne odvzamem  .


Simvir, kako pa to, da tako dolgo niste dobili vrtca? Pa je bil potem edini nov v skupini ali se je takrat priključil še kdo? Je pa recimo tale naš sosed (s katerim sta se z Liamom nekaj časa pazila skupaj - se drugače  ful pogrešata), star bo zdaj 3 leta, ker je toliko časa skoraj samo s staršema (otrokom na igriščih/v igralnicah se zaradi bolezni izogibajo), postal čisto posesiven, ima občutek, da je vse njegovo, ničesar noče deliti...

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 1990
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 15:15:27   
Roberta69
IZVIRNO SPOROČILO: sinskaT
Edino kar je malo moteče pri tem dojenju je recimo, baje grem na koncert Biliya I. btw. gre katera? in me malo skrbi kako bo ati uspaval tamaučija, ko vsak večer vleče tistih svojih 5min in pade dol (tamau, ne ati) user posted image ah bo že..če sem se kaj naučila od lani in kako je bilo s Hano, ko me ni bilo, je to, da nas otroci znaju ful pozitivno presenetit in še kako štekajo, da včasih pač ne gre tako kot so navajeni...


O, kok maš pridnega možeka user posted image . Jaz nočnega življenja nisem okusila že ene tri leta user posted image . Zunaj sva bila samo z MM-jem skupaj 1x na morju (tut na enem koncertu), ko je moja mami pazila na Liama... Sicer je tudi res, da jaz kakšne pretirane želje, da bi kam šla, nisem nikoli pokazala (smo se prej še pa još nažurali user posted image ), samo če sem že kaj napeljevala v tisto smer, se je MM že začel držat za glavo, ja da ne, da kako bo pa Liam zaspal user posted image . Sem ga ravno zadnjič, ko sem bila na obletnici mature (do pol polnoči!), malce požugala, ker je sošolkin mož doma pazil trimesečni dvojčici (ki se dojita in malce dodajajo) in 6- ter 4- letnika user posted image , pa ji je še rekel, da ne bi slučajno kmalu domov hodila user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 1991
   RE: Aprilski srčki 2008
16.6.2010 21:52:05   
simvir
IZVIRNO SPOROČILO: Roberta69

Simvir, kako pa to, da tako dolgo niste dobili vrtca? Pa je bil potem edini nov v skupini ali se je takrat priključil še kdo? Je pa recimo tale naš sosed (s katerim sta se z Liamom nekaj časa pazila skupaj - se drugače  ful pogrešata), star bo zdaj 3 leta, ker je toliko časa skoraj samo s staršema (otrokom na igriščih/v igralnicah se zaradi bolezni izogibajo), postal čisto posesiven, ima občutek, da je vse njegovo, ničesar noče deliti...



Pri enem letu ga še nisem vpisala, pri drugem je bil zavrnjen, pri tretjem je bil pa sprejet. Ob vstopu je bil star 3 leta in 4 mesece. Čisto novih v vrtcu je bilo 5, nekaj je bilo prepisanih iz druge enote, ostali pa starejši(leto, dve, eden celo tri, ker še ni šel v šolo). Sama sem ugotovila, da morda heterogena skupina (3-6) ni najboljša za prvi vstop v vrtec.
Odpor do vrtca je kazal tako, da je rekel da ne bo jedel, govoril ali pa je brbral ko so se pogovarjali...to je trajalo morda nekaj tednov. Še vedno pa noče sodelovati pri vseh aktivnostih in se raje igra. Z delitvijo igrač pri nas ni težav (razen morda kakšno zeloo ljubo), ker smo vedno menjali igračo za igračo - tudi če kam gremo vedno vzamemo kaj s sabo, da lahko potem s kom menjata.


Scorpio držim pesti, da bo vse potekalo gladko in da boš imela lep spomin.

Speli super, da se imate tako fajn, svakinja pa kar jambra, sploh glede tastarejše (stara bo 3 leta), ker je menda tečna na kvadrat. Jutri jo odpeljemo na en festival, upam da bo kaj pomagalo.

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 1992
   RE: Aprilski srčki 2008
17.6.2010 8:57:55   
trnuljčica
Saj med ,stroko, ni negativnega odnosa do dojenja... tudi jaz ga nimam.
(Mislim da marsikatera ne bi tako vztrajala na področju dojenja v mojem primeru- da ve da bo mogoče to lahko le 1 mesec mogoče največ tri- preden se mi poslabša zdravstveno stanje in nato ne bo možno...Tako da ga zelo podpiram. In sem si strašno želela dojiti pa čeprav 1 teden, ali 1 mesec, ali tri mesece)
Imam pa veliko tujih in lastnih izkušenj, ko niso mogle dojiti. In ta odnos , stroke, ki je pred 3 desetletji bil ravno kontra je strašljiv, ko ga doživiš. Meni se je zdel celo fanatičen. Ker reči mamici naj pa sedaj gre domov in mu NIČ ne da od nadomestkov, čeprav ga je pred tem stehtala in je user posted image popil 5 ml ob 1 urnem dojenju (od 70 kolikor so mu ONI dodajali v bolnici) je nedoumljiv. Mama ga lahko iztrada v imenu dojenja, oni ga uradno v ustanovi ne smejo. Ampak ko prideš domov pa karuser posted image . Mislim bog pomagaj, če nimaš zrno svoje pameti pa, da poslušaš takega strokovnjaka o dojenju. Pa ima zaradi mene sto krat tuj izpit iz dojenja pod ne vem kakšnimi svetovnimi okrilji...
Glede dojenja kasneje pa gledam tako- sigurno se ta vez ne sme na silo in naglo pretrgati... Vendar nekih fizioloških potreb po materinem mleku pri nekaj letnem ni (razen na področjih kjer je otrok odvisen le od te prehrane). Drugo je čustvena navezanost- ampak ta je lahko tudi v določenih primerih kaj drugega.



(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 1993
   RE: Aprilski srčki 2008
18.6.2010 12:00:28   
trnuljčica
MM je glede izpita tudi odrešenuser posted image , mali je zdrav- zlasti če gledam glasnost njegovih glasilk in hitrost nog...user posted image To je res neverjetno, ko se mu TT nikakor ni hotela znižati z 39- 40 je bil čisto mimo + nič spal čez dan (kar je pri njem vedno, ko je bolan). Prvi dan, ko spi čez dan veš da je že okuser posted image .  In ti ni jasno zakaj je doma, ko pa zgleda kot da je na spidu- očitno ATB tako delujeuser posted image .

No, sedaj samo jaz še preživim operacijo osmice naslednjo sredo. Potem pa 1. julija DOPUST, POTOVANJE.UŽIVANJE. user posted image user posted image

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1994
   RE: Aprilski srčki 2008
18.6.2010 12:34:47   
resnično srečna
Trnuljčica fino, da je ATB malemu prijel...in potem se človek sprašuje kje je tisti bolani otrok...

mi smo s Pediatrične dobili klic, da je z Izo vse bp...naj pa pojačamo dozo sirupa na 30ml...ampak madam je tudi po 30 ml kakala na 3 -4 dni...dokler je nisem odrešila s svečko...ampak je bil pa potem prolaps in sem se tudi že zverzirala in ga vrnem na mesto kamor paše sama 8rektum valda)...

čez vikend smo pa pozabili sirup v Ljubljani...mi pa v Strunjanu in glej ga zlomka...Iza je normalno kakala...sicer ne vsak dan ampak na 2 dni in brez prolapsa...zato sva sklenila da nadaljujeva poskusno za 1 teden brez tegale...pa bomo videli kam bomo prišli...

smo pa super fino...sicer nas moti dež popoldan in posledično ne moremo ven...ker v palerini in škornjih pa Iza noče...si daje kapuco dol in je vsa mokra...škornji jo pa nervirajo in si jih zna kar sezut...tako da popoldneve preživljamo bolj ustvarjalno (barvanje, ples, učenje novih besed ob igri, spoznavanj živali...) in je Iza tako smešna ko pove kako ji je ime in kako se piše, pa koliko je stara...na vprašanje kje živi pa odgovori: na joški (namesto Soški)...se je Daša včeraj od smeha skoraj polulala v hlače...

SpeliG...dokler je ojenček še majhen in vama je steklo hranjenje...si ti kar vzemi čas zate...verjamem, da ima Martina sedaj fazo očka...se zelo navežejo otroci na očete kadar je mama malo odsotna...tudi Iza svojega fotra sedaj veliko bolj pogreša...je stalno kje je tati...kdaj pride tatai...in ko uleti samo še slišiš: tatiiiiiiiiii...

no ja čeprav, če ji kaj zagusti ali pa kaj hoče je pa vsa priliznjena s tisim glaskom: mamiii, mamica...no posebej če si kaj želi je mamica...skor diabetes fašeš od cukra...

očitno plani ne gredo po planih...in poletje ne bo samo najino z Izo...v torek začnem s službo...sicer še bolj na izi (uvajanje) ker odpotujemo v četrtek za 14 dni ampak vseeno se bo nekaj premaknilo...pa smo že oddali v vrtcu rezervacijo za 2 meseca in jo na srečo še uspeli pravočasno potegnit nazaj...

tako da me namesto lenarjenja čaka delovno poletje...ampak veste kaj: Prav veselim se tega...ker mi po 2eh letih že pošteno manjka akcije...sploh ker sem jo bila prej navajena 20 ur na dan...tako v službi kot privat...

uživajte...mi sicer t vikend ostajamo doma...bo v nedeljo že 1 leto odkar smo izgubili našega dedka...in sumasumarum...življenje gre naprej a ga še vedno vsi pogrešamo...posebej tašča je zadnje dni zelo nervozna...sem jo našla dans s cigaretom...pa je bil bolj đointu podoben...samo ne verjamem, da si take gospe v njenih letih to privoščijo oz. sploh poznajo...he he...očitno ni pričakovala da bom tako ekspresno doma he he...tako da...ni vedno potrebno paziti samo na najstnike očitno...je treba malo pogledati še na starejše...

in ja Letterman me je tako vrgel iz tira s svojim štosom, da sem danes po 16 pred TV in navijam za naše nogometaše...čeprav sploh nisem oboževalka nogometa...ampak sem pa patriot...in ponosna na našo deželico...seveda mislim na samo deželo in lepote...o gnilosti državnega aparata pa raje ne bom...

pip
 


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1995
   RE: Aprilski srčki 2008
18.6.2010 13:46:49   
trnuljčica
RS- glede na to da Iza gre na dva dni brez, bi jaz tudi probala brez sirupov...
Glede službe- vse je za nekaj dobro. In v službo tudi prav paše iti- vse se poklopi- družina , služba, zadovoljstvo, ... Seveda ob predpostavki, da delaš kar rad delaš... Ma sem prepričana, da boste ok... Morje bo pa tudi kakšen vikend...

Je imela katera op osmic? Vsi me gledajo kot, da sem z lune ker bom manjkala le 1 dan, jaz pa očitno optimist... Saj ni tako hudo kaj? Pa vmes bo praznik... pa moj RD- ko bom torto jedla po slamiciuser posted image . Glih fino -mi bodo bikinke čez 2 tedna boljše stale.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 1996
   RE: Aprilski srčki 2008
18.6.2010 15:49:04   
resnično srečna
jaz lani...6 šivov...ma ni hudega...samo lepo glej, da ne boš nič toplega jedla...pa hladen obkladek...in ketonal...pa bo...

_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 1997
   RE: Aprilski srčki 2008
19.6.2010 20:16:13   
resnično srečna
Drage moje tole je priletelo na moj gsm:

Pa smo ga le dočakali! Lucijan je pravi mali velikan s svojimi 54 cm in 3690g. Oba sva super :)

Uganete kdo je pošiljatelj?

Če ste pomislile na našo Scorpio ste pravilno uganile...jeeeeee...še ena aprilčica se je rešila trebuščka....in seveda čestitam še tukaj....pa bo košek spet poln...




_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 1998
   RE: Aprilski srčki 2008
19.6.2010 20:44:26   
trnuljčica
Bravo Scorpio za velikega fantkauser posted image user posted image user posted image .
Ampak, a ti mi kradeš ideje za imena? Ti, ti, pa ravno na seznamu za fantke ni bilo nič drugega...user posted image


(odgovor članu resnično srečna)
Neposredna povezava do sporočila: 1999
   RE: Aprilski srčki 2008
19.6.2010 20:56:55   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: trnuljčica

.
Ampak, a ti mi kradeš ideje za imena? Ti, ti, pa ravno na seznamu za fantke ni bilo nič drugega...user posted image




i like that name too...a ni dober...prvič ni kratek...drugič ni pogost...tretjič ni trenutno hit mode v generaciji...skrajšava Luc mi je tudi všeč...in začne se na tisto črko, na katero se ime njegovega bratca konča...kullllllllll


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  78 79 [80] 81 82   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?