|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:27:52   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Btw, pa Angellina je napisala, da je otrok imel vročino, kar za alergije ni značilno.


Mogoče pa je bil vzrok za vročino zgolj prehlad? 3 dni nazaj je zelo pihalo, midva pa sva se igrala na dvorišču. Potem sva šla noter in oba zadremala na kavču. Ko sva se prebudila je bil rdeč kot kuhan rak, vroč, kihal je...

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:29:46   
ElaM
Moji sta pri 6. bolezni, imeli veliko manj izpuščaja in mislim, da je značilno, da ga po nogah ni. In izpuščaj ni izbočen.
Meni bolj sliči na alergijo. A je kaj prvič jedel?

_____________________________

:)

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:30:52   
Pikicapokica6
Se opravičujem, tole o vročini sem spregledalauser posted image Ne, vročine pa nikoli ni imela, čeprav je menda tud možna ob alergijski reakciji.

< Sporočilo je popravil Pikicapokica6 -- 22.4.2009 21:34:12 >

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:32:40   
hothien
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Moji sta pri 6. bolezni, imeli veliko manj izpuščaja in mislim, da je značilno, da ga po nogah ni. In izpuščaj ni izbočen.
Meni bolj sliči na alergijo. A je kaj prvič jedel?


Pri alergiji ni nujno, da neko stvar prvič jé. Sem ravno zadnjič v vrtcu vidla, ko so otroci za malico jedli jagode, je bila ena punčka vsa pikasta po njih, pa ni bilo nič rečeno, da je nanje alergično, zgleda da se je alergija pokazala prvič.
Če je alergija, bo Claritin pomagal. Kdaj ga je pa prvič dobil?

_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:35:45   
čebelica01
to je alergija. Kaj revčku pa nepaše , da je tak boščekuser posted image

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu hothien)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:39:08   
rainbow
Moja je imela podobno, tudi zelo hudo obliko, pa sva bili 5 dni v bolnici, pa se niso mogli odličit, ali je alergija ali infektuser posted image po moje je bila alergija, sem ravno takrat nek nov prašek kupila, od takrat ostajam pri preverjenih, tudi glede hrane. Je kar občutljiva.

Edino, kar je pri alergiji lahko nevarno, če je huda oblika, da ne otečejo dihalne poti. Je imela še letos spet neko zadevo in je pri pediatru dobila neko grozno grenko tabletko za pojest, pa Claritin.

Naj se zadeva hitro umiriuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu hothien)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:42:39   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: čebelica01

to je alergija.

Skoraj definitivno, ane?
Tole je 1x Neva objavila o 6. bolezni:

Je močno nalezljiva virusna okužba,ki se pri večini otrok pojavi že v drugi polovici prvega leta življenja.Prenaša se s kapljično okužbo.Povzročitelj je iz družine herpesnih virusov.Po stiku z virusom preteče 7 do 17 dni,da se pojavijo prvi bolezenski znaki.
Roseola infantum se začne z nenadnim dvigom telesne temperature od 39 do 40,pri čem je splošno počutje otroka samo malo poslabšano.Po treh štirih dneh vročina izgine v nekaj urah.Hkrati se pokažejo v plasteh rdeči izpuščaji,podobni ošpicam ali rdečkam,ki prekrijejo celo telo in po približno dveh dneh spet izginejo.Ko se pojavijo izpuščaji,ni več nevarnosti okužbe.Ko otrok preboli roseolo infantum.je doživljensko zaščiten proti ponovni okužbi.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:43:08   
oka
Hm ne vem, kaj pa če bi vseeno poklicala v dežurno in povedala, da se slabše, ker gre lahko za virozo ali alergijo, način zdravljenja pa je pri obeh drugačen. Sploh če bi to bila alergija in Claritine ne pomaga ampak je kot praviš slabše, lahko to pomeni, da potrebuje močnejše zdravilo in to čimprej. Če pa je viroza, pa nimaš drugega, kot da počakaš da mine. Res, raje pokliči in razloži situacijo, boš dobila še najbolj verodostojno mnenje.

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:43:19   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Moji sta pri 6. bolezni, imeli veliko manj izpuščaja in mislim, da je značilno, da ga po nogah ni. In izpuščaj ni izbočen.
Meni bolj sliči na alergijo. A je kaj prvič jedel?


Pri alergiji ni nujno, da neko stvar prvič jé. Sem ravno zadnjič v vrtcu vidla, ko so otroci za malico jedli jagode, je bila ena punčka vsa pikasta po njih, pa ni bilo nič rečeno, da je nanje alergično, zgleda da se je alergija pokazala prvič.
Če je alergija, bo Claritin pomagal. Kdaj ga je pa prvič dobil?


Claritin je dobil prvič danes zjutraj-terapija 2/dan po eno žličko.

Je pa včeraj preden sva šla v vrtec pojedel dva Hoferjeva pudinga (podobno kot monte). Ko sem ga oblačila, še ni imel nič, med igro v vrcu (minilo je približno pol ure), pa sem opazila izpuščaje. Nemudoma sem ga odpeljala stran od otrok in k zdravniku.
Skratka pudink je bil lešnikov in lešniki so alergeni. Do sedaj secer nismo imeli težav, toda nikoli ne veš. Kaj drugega sumljivega pa ni zaužil. Jagod ne je, ma saj skoraj ničesar ne je.

(odgovor članu hothien)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:45:31   
čebelica01
ma vseen tko, kot je napisala tale pametna oka, pokliči dežurnega pa ga raje pelji dežurnemu , kaj pa veš kaj je lahko ponoči .

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:45:42   
BAMBINA_
Angellina, kako visoko TT pa je sploh imel mali?

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:47:43   
Tanja55
Poglej, lahko je alergija na cvetni prah, t.i. alergijski dermatitis. Zdej sirup bi moral omilit zadeve, ne vem ce bo cist stran slo, vsaj ne takoj. Ce se bo pojavila vrocina ali slabost, ga takoj pelji k zdravniku, drugace pa kar mirno. Tam nekje 10-15% otrok nekako zboli za to vrsto alergije, in ce bo diagnosticirana potem bo verjento kasneje, ko bo vecji, mel v obliki senenega nahoda.

Nekdo je omenjal dihalne poti - te bi verjetno ze otekle, ce bi...ampak spremljaj tisto okrog bezgavk in dimelj, ce se bo kljub Claritinu vecalo, bi ga jst popokala k zdravniku. Meni so takrat ob srsenu dali kar inekcijo, sam men je blo tud tko slabo da nisem mogla niti stat.

Ne vem no, te alergije gredo hitro, to ni da bi zjutraj nekaj pojedel pol bi ti pa cel dan rasli izpuscaji...premisli kje je bil pred nekaj urami...to bo za alergije mal bolj relevantno.

Vsekakor Angellina, ti kar brez panike, mas zdravilo za alergijo, ki mora pomagat ce je alergija. Ce je otroska bolezen potem je itak ze mimo ta hujsega in bo v 2-3 dneh dober. Naj se hitro pocajta!


(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:51:38   
Anonimen
Po mojem je to 6. otroška. Moj sin je imel isto in čisto podobne izpuščaje. Evo slikco - mogoče se na njej malo slabše vidi.

user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:55:54   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Hm ne vem, kaj pa če bi vseeno poklicala v dežurno in povedala, da se slabše, ker gre lahko za virozo ali alergijo, način zdravljenja pa je pri obeh drugačen. Sploh če bi to bila alergija in Claritine ne pomaga ampak je kot praviš slabše, lahko to pomeni, da potrebuje močnejše zdravilo in to čimprej. Če pa je viroza, pa nimaš drugega, kot da počakaš da mine. Res, raje pokliči in razloži situacijo, boš dobila še najbolj verodostojno mnenje.


Sem slike po elektronski pošti poslala zdravnici (ne sinovi) v pogled in je rekla, da naj gremo kar zjutraj. Sumi šesto bolezen ali alergijo. Ker sem bila že oblečena, da ga peljem.
Jezi me, da ne prepoznajo izpuščaja? Pa saj moj si ni prvi no. Toliko otrok pregledajo, pa ga še opazujejo kot osmo čudo.



(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:58:35   
Splišni
Mogoče je pa peta otroška bolezen? A je imel izpuščlaj najprej po obrazu?

Peta bolezen (Erythema infectioum)
Je virusno obolenje, ki se prenaša s kapljično infekcijo, preko dihal. Obolevajo majhni otroci, šolarji, pa tudi posamezni odrasli. Virus prizadene celice rdečega kostnega mozga, zato se lahko v fazi prebolevanja bolezni pojavi blaga do zmerna slabokrvnost.
Za bolezen je značilno, da nastopi izbruh izpuščaja nenadoma, brez poprejšnjih prehladnih znakov, prav tako ni povišane telesne temperature.
Inkubacija traja od 6 - 14, včasih tudi 21 dni.

Najbolj karakterističen znak bolezni je značilni izpuščaj, ki nastaja v treh fazah:
1. Bolezen se začne z živordečim izpuščajem na licih, ki spominja na metuljeva krila. Koža v predelu izpuščaja je topla, nekoliko otekla, meja proti zdravi koži je ostra.
2. Dva do tri dni zatem se pojavlja rdeč lisast izpuščaj na udih in obeh ritnicah, šele nato pa na trupu. Na notranji strani udov je izpuščaj močneje izražen, na trupu pa bolj na prsih in na ledjih.
3. V tej fazi izpuščaj menjuje svojo intenzivnost, občasno zbledi, lahko tudi izgine, a se ponovno pojavi, če se tuširamo s toplo vodo ali zdrgnemo kožo. Izpuščaj lahko traja od 2 - 30 dni, včasih tudi srbi in izgine brez posledic.

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:59:40   
čebelica01
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  saj bo le pocartejte se user posted image

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:00:50   
Sibil_
ŠKRLATINKA - brez dvoma. Rabi antibiotik.Naj mu naredi test iz grla - hitri test.

LP,
Sibil RR

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu čebelica01)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:01:22   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: =jasna=

Po mojem je to 6. otroška. Moj sin je imel isto in čisto podobne izpuščaje. Evo slikco - mogoče se na njej malo slabše vidi.

user posted image



ja, je podobno, kot je bilo pri nas zjutraj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:10:38   
BAMBINA_
Skratka, povzetek:
- Zgleda podobno kot šesta
- spominja na izpuščaj ošpic , lahk pa tudi rdečk
- To je skoraj definitivno alergija
- Mogoče je pa peta otroška bolezen
- ŠKRLATINKA - brez dvoma
...

Kakorkoli je že, čimprej se pozdravite.



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:15:20   
Gina
Pri škrlatinki so bolj drobne pikice, pri alergiji pa ponavadi tudi - vsaj pri mojih je bilo pri teh dveh boleznih tako - pa pri alergiji ni vročine - pa pri škrlatini je zelo začilen jezik in grlo, ki ga en zdravnik skoraj ne bi mogel spustiti. Pri peti bolezni se mi zdijo pa malo manj intenzivne barve, vsaj pri tistih, ki jih imajo ta hip pri nas v okolici - so pa podobni po obliki na prvi pogled. Šeste bolezni ne poznam oz se ne spomnim več, je predolgo, kar smo jo imeli.
Pa kako zdravnik ne ve? Pelji še enkrat h dežurnemu. nima smisla se nervirat vmes kaj to je. En bo že pogruntal.
Aja, sem se spomnila, da je enkrat imela ena moja učenka ful hude spuščaje zaradi mikrosporije (od mačka dobila) - ravno tako pike po celem telesu, čeprav sem do tedaj mislila, da pri mačji bolezni dobiš smao posamezne, velike spuščaje z belo obrobo, pa ni bilo tako. Samo menda vaš nima tega, hotela sem samo povedat, da je res veliko variant na te pike po telesu. Jaz bi res šla nazaj, pa naj da drugo mnenje še nekdo. 

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:15:38   
hothien
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR

ŠKRLATINKA - brez dvoma. Rabi antibiotik.Naj mu naredi test iz grla - hitri test.



Od okužbe do pojava bolezni mine od 1 do 7 dni, v povprečju pa 3 dni. Začetek je nenaden z visoko vročino, bruhanjem, glavobolom, mrazenjem in bolečinami v žrelu. Zlasti manjši otroci pogosto tožijo, da jih boli trebušček. V ustih vidimo močno povečani rdeči nebnici in žrelo. Nebnici sta lahko pokriti z belimi oblogami. Na pordelem mehkem nebu in jezičku pogosto vidimo tudi drobne pikčaste krvavitve. Jezik je v začetku bolezni debelo belo obložen, kasneje pa se obloge odluščijo in pod njimi vidimo močno pordelo površino jezika s poudarjenimi papilami, kar daje površini jezika malinast videz. Začetek bolezni in spremembe, ki jih vidimo v ustih, so povsem enake kot pri streptokokni angini.

Pa ne moreš rečt brez dvoma, če še pediatri ne vejo, kaj mu je. user posted image

_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:16:57   
Pikicapokica6
BAMBINA, saj je smešno tole, kar si napisala, pač ji skušamo pomagati, nič drugega. Glede na to, koliko nas je tukaj gor, ima verjetno vsaka svojo izkušnjo (pa tudi način pisanja).

Mene bi kap, če bi imela otroka tazgale. Res upam, da tapravi ljudje čimprej ugotovijo vzrok. Saj zato pa so doktorji!!

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 22:35:46   
Angellina
Ne ne ni škrlatinka. Se ne ujemajo ostali znaki. Ni nič bruhal, ni ga mrazilo, grlo ok, jezik brez omenjenih znakov...

Bambina saj sem pričakovala različna mnenja. Vsem sem hvaležna, ker ste si vzele čas.

Vam jutri poročam, ko prideva od zdravnika. Zdaj ga grem pa crkljat, čeprav ne bo imel pojma, ker spi kot čmrlček.

Nočko in HVALA user posted image

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 6:27:56   
caillou
Naša punca je bila točno taka pri šesti otroški. Ko ji je bilo vroče, so bili flekci še bolj izraziti. Pa tudi po nogah je bila flekasta. V slabem tednu dni bo izvenelo, kot da ni nič.

Tudi jaz sem sprva mislila da je alergija in sem ji preventivno dala Claritin, ki ji seveda ni pomagal.



< Sporočilo je popravil caillou -- 23.4.2009 6:28:23 >


_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 7:34:45   
Anonimen
Takšna je bila moja hčerka eno leto.

Začelo se je z vodenimi kozami, nadaljevalo s škrlatinko in peto boleznijo in na koncu je bila alergija, ki je zgledala tako kot je na tej sliki.

Smo imeli potrjeno alergijo in dieto. Zelo pazi pri prehrani. Nobenih jajc, omejiti adetive,....

Pri tuširanju bodi pozorna, da ne bo slučajno reagirat na vodo iz vodovoda, ker to se je zgodilo pri nas.

Čimprej okrevajte.

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




joh ansa jansa
gabb

jansa sucks - yes or no?

yes (64%)

no (36%)


Število vseh glasov: 221

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!