|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 7:43:10   
emaa
Moj sine je po prebolevanju rota virusa dobil alergijsko reakcijo na activio z jagodami (pa nikoli prej in nikoli kasneje) in je bil še bolj na gosto posejan z izpuščaji, je trajalo nekaj dni terapije s claritinom, da se je poleglo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:03:24   
Angellina
evo sva od zdravnika. Vzeli so mu kri in bris. Imel je znižane levkocite, sicer pa zdravnica pravi, da gre za virusno okužbo? Kakšno? Ne ve. Sem zahtevala, da mi pove za kakšen virus gre, pa je rekla, da ne ve, da pa se vsa virusna obolenja zdravijo enako. Naj počiva in pije veliko tekočine.
Jaz ne bom čakala, da bo bolje, greva kar v Lj na urgenco. Otrok je le otrok in ne mislim gledat, kako ga pacajo. Pa četudi grem zastonj tja, bom vsaj pomirjena.

poročam, ko se vrneva.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
23.4.2009 11:09:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:11:55   
oka
evo sva od zdravnika. Vzeli so mu kri in bris. Imel je znižane levkocite, sicer pa zdravnica pravi, da gre za virusno okužbo? Kakšno? Ne ve. Sem zahtevala, da mi pove za kakšen virus gre, pa je rekla, da ne ve, da pa se vsa virusna obolenja zdravijo enako. Naj počiva in pije veliko tekočine.
Jaz ne bom čakala, da bo bolje, greva kar v Lj na urgenco. Otrok je le otrok in ne mislim gledat, kako ga pacajo. Pa četudi grem zastonj tja, bom vsaj pomirjena.

poročam, ko se vrneva.


Uf, mene ta njihov ne vem tudi včasih razkuri ampak je tako, da je malo morje viroz in je res težko ugotoviti za katero pravzaprav gre (no razen z res podrobnimi preiskavami blata, urina in krvi). Starši pa pač radi vemo kaj točno "fali" našim otrokom in verjamem, da ti gre ta negotovost in strah, zaradi "kaj pa če je to al pa to..." pošteno na jetra. Ti ga kar pelji v Ljubljano. Včasih je res bolje kak obisk zdravnika preveč, kot pa premalo.

Srečno in dobro opravita v Ljubljaniuser posted image

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:16:25   
Anonimen
Tole bolj sliči na koprivnico-utrikarijo jaz sem ista,če neham jesti tablete.Meni sicer Claritin ne prime nič sem na Telfastu ampak od začetka en mesec inekcije da mi sploh pomagajo kasneje tablete.Pa mazat,če srbi.Sem pa najhujša po telesu po nogah čist malo na obrazu tudi nič.Zdaj mam za kak teden še tablete potem prenehat da se vidi kaj bo če bo slabše jemat dalje.Vzrok?Ne najdejo bila na preiskavah ša na Golniku nič našli tak,da mi je rekla sprijaznit se s tem pač.Če pa pride tak daleč,da bom mogla bit spet na inekcijah ker potem me še duši poleg pa takoj na Dermatologijo na sprejem.Ne vedo mi več kak pomagat.Čedalje več je teh alergij.

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:21:45   
Freycha


Uf, mene ta njihov ne vem tudi včasih razkuri ampak je tako, da je malo morje viroz in je res težko ugotoviti za katero pravzaprav gre (no razen z res podrobnimi preiskavami blata, urina in krvi). Starši pa pač radi vemo kaj točno "fali" našim otrokom in verjamem, da ti gre ta negotovost in strah, zaradi "kaj pa če je to al pa to..." pošteno na jetra. Ti ga kar pelji v Ljubljano. Včasih je res bolje kak obisk zdravnika preveč, kot pa premalo.

Srečno in dobro opravita v Ljubljaniuser posted image



se strinjam s tem ja. Res je, da ko si v vlogi starša, da ti besede ne vem dvigne pritisk. Po drugi strani pa se je treba zavedati, da je virusov toliko, da jih niti pod razno nimajo vseh diagnosticiranih. Enostavno vedo, da gre za virus, ne vedo pa, za katerega.

Moja mama mi je ravno včeraj po telefonu rekla, ko sva imeli debato okoli virusne okužbe, ki sem jo sedaj imela jaz in mi je bilo tri dni slabo za znoret, da nas bodo virusi pobili in poslednično hudo razredčili prebivalstvo. Da ko sem bila jaz majhna, ni bilo ne pete, ne šeste, še manj sedme bolezni. NI bilo takih trebušnih grip, nepojasnenih viroznih obolenj...... sedaj je pa tega vedno več.....

poročaj, kako je bilo v LJ user posted image

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:30:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Angellina
evo sva od zdravnika. Vzeli so mu kri in bris. Imel je znižane levkocite, sicer pa zdravnica pravi, da gre za virusno okužbo? Kakšno? Ne ve. Sem zahtevala, da mi pove za kakšen virus gre, pa je rekla, da ne ve, da pa se vsa virusna obolenja zdravijo enako. Naj počiva in pije veliko tekočine.
Jaz ne bom čakala, da bo bolje, greva kar v Lj na urgenco. Otrok je le otrok in ne mislim gledat, kako ga pacajo. Pa četudi grem zastonj tja, bom vsaj pomirjena.

poročam, ko se vrneva.

Kolikor vem, si iz Zasavja, ne? Nočem dajati v nič tukajšnjega zdravstva, ker vem, da se določene izjeme močno trudijo, ampak vseeno podpiram tvojo odločitev, da boš peljala sinka v LJ. Marsikdo "pri nas" preveč na lahko jemlje stvari in nihče si ne želi, da bi ravno njihov otrok zato nasrkal. Srečno v LJ!!!

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 11:43:11   
ksenjak
Moja hčerka je enkrat imela tako hudo koprivnico, iz ure v uro je imela več takih izpuščajev. Izgledalo je zelo grozno. Minilo pa je potem v treh dneh. Bilo je pa res hudo.

Upam, da vam bo vsaj nekdo vedel povedati, za kaj gre pri vas.

lp

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 12:03:21   
hothien
Srečno. user posted image

_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu ksenjak)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 12:23:25   
maja24
Pomojem je šesta,ker taka je bla moja 14 dni nazaj.

_____________________________

Ela čebela


(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 12:40:36   
mamima
Ko je naša imela šesto, je imela po hrbtu izpuščaje kar v enem velikem kosu, tako da so njegovi še majhni. Je pa res, da dokler ima izpuščaje, ne sme ven- no, ne sme na direktno svetlobo, ker mu lahko ostanejo flekci.
Lahko pa ima tudi herpetično virozo.
srečno

aja, še to: če osebni zdravnik ne ve kaj je, bi bilo fajn vprašat še kako drugo strokovno mnenje, sploh če se ne izboljša nekje v 3 dneh.


_____________________________

biba leze biba gre, dokler ne pride do gore, do gore do biser gore, kamor nihče drug ne more

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 12:47:20   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Tole bolj sliči na koprivnico-utrikarijo jaz sem ista,če neham jesti tablete.Meni sicer Claritin ne prime nič sem na Telfastu ampak od začetka en mesec inekcije da mi sploh pomagajo kasneje tablete.Pa mazat,če srbi.Sem pa najhujša po telesu po nogah čist malo na obrazu tudi nič.Zdaj mam za kak teden še tablete potem prenehat da se vidi kaj bo če bo slabše jemat dalje.Vzrok?Ne najdejo bila na preiskavah ša na Golniku nič našli tak,da mi je rekla sprijaznit se s tem pač.Če pa pride tak daleč,da bom mogla bit spet na inekcijah ker potem me še duši poleg pa takoj na Dermatologijo na sprejem.Ne vedo mi več kak pomagat.Čedalje več je teh alergij.


Matr koliko je teh primerov, ko ne najdejo alergena in rečejo: Sprijazni se!. Sploh ne razumejo, s čim vse je to povezano, to ni samo vizuelne narave, je znotraj tebe telo popolnoma v muvingu, se bojujejo obrambna telesca. Pri meni je isto. Nimam flekov, me pa duši in zaliva in sluznico mi je čist z leti uničilo. In tableti mi komaj kaj pomagajo, le kortikosteroidi zaležejo. A si se kdaj spraševala, če obstajajo kaki drugi Ig-ji, ne le IgE-ji, ki jih pa ne kontrolirajo, pa ravno tako štalo delajo po telesu? Jaz imam občutek, da sploh ne gre za IgE-je pri tistih, kjer alergena ne najdejo, veš pa, da ti neka konkretna stvar škodi, saj pristaneš v bolnici, če jo vdihuješ.
Skratka, hudo mi je, da je toliko primerov podobnih, ki jih odslovijo, češ da nimajo pojma kaj je, pa da nimajo alergije, ker pač ne odkrijejo alergena.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 12:55:28   
Anonimen
Ja saj kak mesec nazaj sem bila na dermatologiji in mi rekla saj ste imeli že dvakrat peiskave pa vam niso nič odkrili.Ok na zobni material so mi takrat našli na tri vrste ampak nisem bila flekast le otekala sem jezih bronhiji pljuča vse mi otekalo pa smo tisto rešili in bil mir dve leti.Letos februarja pa se en dan zbudim mogoe tri pike malo večje rdeče pa sem mislila kak izpuščaj a se nadaljevala vsak dan več in srbelo kouser posted image .Sem čakala dva tedna preden sem se spravila k dr.Šibali inekcije malo nehali pa tablete bilo še huje spet inekcije pa na dermatologij kjer mi predpisal tale Telfast in kremo.Ok zdaj je bolje ne gre dalje ampak na tistih mestih kjer sem mela tole koprivnico so mi ostali taki rjavi flekci.Pa nevem,če to izgine ali ne?Zdaj moram do konca pojest tele tablete pa prenehat en čas,da vidimo kaj bo.Če bo dalje šlo jest tablete naprej.Vem pa itak ne od česa je.Sem probala mehčalec dat vstran vse kreme razen otroško vse gel tuše mam otroško milo največkrat brez vsega le vodo uporabljam.Jemo itak isto nič kaj,da bi novega dodala tak,da nimam pojma sama sem probala marsikaj dat vstran kar sem sumila.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 13:01:43   
Anonimen
Kakšna je pa razlika med tema dvema IG-ema in IgE-ji?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 14:45:08   
silvya
Ojej Angelina! user posted image Upam, da boš izvedela za kaj gre in da bo sine kmalu spet zdrav. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 16:53:24   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Kakšna je pa razlika med tema dvema IG-ema in IgE-ji?


Ma veliko Ig-jev je v telesu. Vsaki skrbijo za določene reči. zdravniki vedno iščejo IgE-je, saj menda le ti povzročajo alergijo. Jaz pa vem, da ratam otekla v celotno sluznico tako kot ti, v jezik, bronhije, nos itak... v hipu, ko srečam čisto določene reči - pa IgE-ji nič pretirano ne delujejo, so na meji (celokupni). Sklepam,da morajo kakšna druga telesca delat štalo. Avtoimunih reči je res ogromno. Po moje zdravniki ne vedo. Vedo samo za klasične reči. Ostalo je v povojih, ali sploh ne obstaja še.
Najbolj se mi zdi hudo, da te odslovijo, čim se ne daviš več in rečejo srečno. Antihistaminikov jaz sploh ne neham jest.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 19:00:51   
Anonimen
Ja Gina hvala enako so mi že menjali teh zdravil tolko plus Berodual,Flexotine pa nevem kaj vse ne.

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 19:24:04   
Angellina
Živjo!

Mi smo doma user posted image

Na infekcijski kliniki so podali mnenje, da gre za alergijo na amoksicilin-antibiotike, ki jih je prejel, ko se mu je vnela rana na čelu. Imeli smo namreč preklano čelo. V roku 5 dni, bi moralo biti bolje. So pa ovrgli diagnozo virusnega obolenja.

Je blo res pestro danes. No, samo da bo moj srček ok. Bi me razneslo od skrbi, če ne bi šla v Lj.

Hvala punce!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 19:33:40   
čebelica01
IZVIRNO SPOROČILO: Angellina

Živjo!

Mi smo doma user posted image

Na infekcijski kliniki so podali mnenje, da gre za alergijo na amoksicilin-antibiotike, ki jih je prejel, ko se mu je vnela rana na čelu. Imeli smo namreč preklano čelo. V roku 5 dni, bi moralo biti bolje. So pa ovrgli diagnozo virusnega obolenja.

Je blo res pestro danes. No, samo da bo moj srček ok. Bi me razneslo od skrbi, če ne bi šla v Lj.

Hvala punce!




pa smo rešili. bravo mami user posted image user posted image user posted image . in zdaj se lahko oddahneš. super novica

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 19:35:19   
Anonimen
user posted image user posted image za vaju samo,da so ugotovili.Jaz sem tudi alergična na Amoksiklav.

(odgovor članu čebelica01)
  Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 20:12:39   
Paštetka
No, vidim, da ste že našli rešitev.

Sem ravno hotela predlagati alergijo na antibiotike.

Taka sva midva z malim postala, ko sva jo dobila.

Angellina, sprobano na lastni koži, srbi ko sto mater. Upam, da so revežu kaj dali, ker jaz sem mislila, da se bom iz kože iztrgala. Pa še v 10 tednu nosečnosti sem bila. user posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 20:48:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

No, vidim, da ste že našli rešitev.

Sem ravno hotela predlagati alergijo na antibiotike.

Taka sva midva z malim postala, ko sva jo dobila.

Angellina, sprobano na lastni koži, srbi ko sto mater. Upam, da so revežu kaj dali, ker jaz sem mislila, da se bom iz kože iztrgala. Pa še v 10 tednu nosečnosti sem bila. user posted image




A to oba naenkrat? Pa ne zafrkavam, resno sprašujem.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 20:53:50   
oka
Super, da ste prišli tem izpuščajem do dnauser posted image . Še dobro, da si bila tako vztrajna, ker alergija na AB ni kar tako.

LP in srečnouser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 20:55:07   
Paštetka
Ne, volga. Jaz sem imela najprej, ker je imel on šele v trebuhu 10 t. user posted image user posted image

Sicer pa, ko je dobil 1. ta atibiotik ni kazal nobenega znaka. Ko ga je pa dobil 2. pa sva prostala v bolnici zaradi tega. In tako, so nama tudi razložili, da ob 1. stiku z določenim alergenom telo razvije protitelesa, ob 2. stiku pa udari ven. In tako je ponavadi z vsemi alergijami. ob 1. zaužitju še ne kažeš znakov, ob drugem pa šele nastane hudič in peklensko srbenje.user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
23.4.2009 21:22:48   
mayflower
Tako alergijo sem imela lani na Coldrex. Ne bi verjela, če ne doživiš. V par urah so mi izpuščaji prekrili celo telo. Sred noči sem šla na urgenco, da so mi dali antihistaminike, da je nehalo srbet.

_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?