|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 13:25:28   
bskrle
Nisem šla 4x, letos mi je celo G napisala v MK, "da ne želi."
Otroka ne bi splavila.
Ja tudi meni je 50 evrov veliko in mi je škoda za preiskavo, ki govori le o verjetnosti in je presejalni test.



_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 13:42:37   
vandame
v prvo sem šla, v drugo pa ne več ker mi je v prvo Gin. prašal če bi šla delat splav če bi se pokazal da je kej narobe sm pa rekla da ne pol me je pa napizdil zakaj sploh hodim ke pa tko dalje (to je bil g. Tratnjek) in zej v drugo mi niti na misel ni prišlo da bi jz še kdaj prestopila njegov prag.

pa je blo z obema mojima sončka vse ok na koncu.

to ali greš ali ne je čist tvoja odločitev.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 13:47:09   
Anonimen
ANONIMNAne rabiš mi solit pameti kolk vse stane...ker ni moj prvi otrok.ne vem zakaj neka napadaš če pojma nimaš?!žal mi je pač ful preveč dati 50 e za ta pregled,ko pa plačujem zdravstvo in bi lahko na zdravstvo šlo.
mislim da sem samo vprašala za mnenje in izkušnje, odločitev je pa tako ali tako moja!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 14:13:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

ANONIMNAne rabiš mi solit pameti kolk vse stane...ker ni moj prvi otrok.ne vem zakaj neka napadaš če pojma nimaš?!žal mi je pač ful preveč dati 50 e za ta pregled,ko pa plačujem zdravstvo in bi lahko na zdravstvo šlo.
mislim da sem samo vprašala za mnenje in izkušnje, odločitev je pa tako ali tako moja!



se strinjam....tudi meni je prevec dat 50 €, pa pricakujemo tretjega otroka....ne bi rekla, ce bi bila NS edina preiskava v nosecnosti, ki potrdi stanje otroka. ce bi bila tako potrebna in zanesljiva, bi bila krita iz strani zavarovalnice....
mi je pa moja ginekologinja priznala, da je merjenje NS pac modna muha in veliiika trzna nisa ta privat zdravnike!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 14:20:38   
mamica2009
Jaz pri prvih dveh nisem šla na NS ker mi tega tudi G ni omenil, da to sploh obstaja. Pri tretjem sem šla, vendar kot pravite je to odločitev vsake posameznice. TO je glih tak kot 3D. Če ti kaj ugotovijo da je narobe, popraviti tega ne moreš, pa na splav verjetno v teh tednih nosečnosti tudi ne gre nobena. Cenovno pa je nekje isto kot NS.
Stvar vsake posameznice. Če bi pa bilo to oboje obvezno, pa bi verjetno že bilo skozi zdravstvo vse to urejeno ne pa samoplačniško.


_____________________________

http://www.shrani.si/f/2g/yC/1q3AGChX/200.jpg

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 14:23:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute


mi je pa moja ginekologinja priznala, da je merjenje NS pac modna muha in veliiika trzna nisa ta privat zdravnike!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OMG, sej ne morem verjet no. Vi berete še kaj drugega kot samo čvekarije na forumu "čvekanje v pričakovanju"????????????????  Škoda besed. Itak pa smo prišli iz finančnih težav na moralno etična dejanja, tako da je brez veze debatirati naprej.

Na otroku se ne špara. In ja, če gledam finance pri otroku, otrok s PP potrebuje še več kot zdravi otroci. Tam je potem šele problem. Zgodba se itak prepleta.....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 14:50:16   
Anonimen
s tem, ce ne gres na NS ne pomeni da sparas na otroku! 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 15:04:16   
t5t6
Jaz pri prvih dveh nisem šla, gin. mi mi tega sploh ni omenila jaz pa tudi sploh pomislila nisem, da bi lahko bilo karkoli narobe. No sedaj pri trejem, ko sem malček čez trideset me je gin vprašala, če želim it pa sem rekla da pač grem, čeprav sem prepričana, da bo vse ok in še nikoli nisem razmišljala kaj bi naredila, če bi bilo kaj narob. Ampak meni re rekla gin, da stane 90 E (Izola) a je možno, da sem jo narobe razumela?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 15:16:10   
aprilčica07
Jst sem pa za NS plačala 60 uer in sicer v Postojni. Tudi jst nisem razmišljala kaj bi naredila, če bi blo kaj narobe, ker se mi to ni zdelo možno, pa da se lih meni zgodi slab  izvid. Evo, pa sem padla v riziko 1 proti 36. In kaj zdaj? Kr naenkrat se mi je vse posulo, vsi temelji, vse v kar sem verjela in upala... Vse je blo v zraku. Itak sem se takoj odločla za nadaljne preiskave in HB je amnio pokazala, da je vse tako kot mora bit. Kaj bi naredila, če bi amnio domnevo iz NS potrdila?  Težka odločitev, ampak nekako vem, da bi se odločla za splav. Niso bli lahki dnevi, ko smo čakali kako in kaj. Ampak je minilo. Odločitev je stvar vsake posameznice. Mislim, da je pomembno mišljenje kaj bi naredile če se izkaže, da je z otročkom karkoli narobe. Če pač veš, da kljub vsemu otročka obdržiš, pol so vse preiskave nesmiselne in metanje denarja stran. 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 15:16:16   
zmajaz
Cene so različne - G imajo proste roke, kako jih postavijo. Pri nas je lani bilo 50 evrov, letos je pa že 60.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 15:48:53   
ajataja
sem šla in se strinjam da bi to lahko bilo zastonj,ampak ker ni ,bi jaz dala tudi več če bi bilo treba samo da vem da je vse ok.Je pa res ,če ne moreš dat 50e za to preiskavo,kako pa boš preživljala otroka to mi je pa mal čudno,ampak to je že druga zgodba.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:34:24   
vandame
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute


mi je pa moja ginekologinja priznala, da je merjenje NS pac modna muha in veliiika trzna nisa ta privat zdravnike!



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image OMG, sej ne morem verjet no. Vi berete še kaj drugega kot samo čvekarije na forumu "čvekanje v pričakovanju"????????????????  Škoda besed. Itak pa smo prišli iz finančnih težav na moralno etična dejanja, tako da je brez veze debatirati naprej.

Na otroku se ne špara. In ja, če gledam finance pri otroku, otrok s PP potrebuje še več kot zdravi otroci. Tam je potem šele problem. Zgodba se itak prepleta.....




če nas že vse mečeš v isti koš se pa saj ne skrivaj pod anonimno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:38:08   
BarbaraGS
jaz verjamem, da je v nasem trebuscku ze od prvega dne majhen clovecek, oseba in se mi zdi grdo kako se na prvem pregledu razveselis in ze ljubis svojega otrocka, potem pa si ga pripravljen splavit, ker ne bo popolen. Jaz nisem sla na nuhalno in tudi ne mislim it.
Vsak pa ima pravico delati po svoji vesti

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:44:09   
Felicita
jest tut pomoje ne bi/ne bom šla delat nuhalne... vse kar ti pove je verjetnost, da bo s tvojim otročkom kej narobe; in tudi če je verjetnost 1:2 je otroček še vedno lahko zdrav, za 1:1 pa tko al tko nisem še nikol slišala, ker NS pač ni 100%... ker splava verjetn ne bi šla delat se mi zdi to dejansko smo živce parajoče, kar pa nobeni nosečnici ne koristi.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu BarbaraGS)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:47:21   
Anonimen
a nobena nima slabih izkušenj..da je potem moraa res na slav?
aprilčica te čisto razumem kako si na trnih če ti reče da nekaj ni vredu potem pa se izkaže da je vse ok.apak kako se lahko to zgodi.

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:56:45   
laurine
NH bi moral biti strošek države, ne pa mladih mamic. sicer pa so odkrili, da starost mamice sploh ni povezana z zdravstvenim stanjem otročička v trebuščku. torej, vsaka (bodoča) mamica, ki si želi na pregled NS bi morala iti brezplačno.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:59:02   
ROŽICI
se čisto strinjam s tabo laurine.user posted image

_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu laurine)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 16:59:13   
aprilčica07
anonimen: pri meni se je pač HB izkazalo, da je z detecem vse ok. Kako je če  ni ok in se odločiš za splav, pa nočem več razmišljat....  kako pride do tega? ne vejo, pač pokaže NS kar pokaže (na začetku nosečnosti sem bla bolna, pa sem jemala aspirine, mogoče je to blo, nevem mogoče ščitnica, ki mi vsake tolko nagaja, nevem, res nevem.user posted image .)... meni so na genetiki v lj rekli, da je slaba oziroma povečana NS samo vstopnica za nadaljne preiskave, zgolj statistika in presejalni test. Občutki, ko ti pove razmerje 1 proti 36 (prva nosečnost je blo 1 proti 3600) so grozljivi.. ampak ni blo kaj, smo se pogovorili, odločli kako dalje, malo jokali, malo noreli, ampak je minilo. Dete je čisto ok, za nami je tudi 2x morfologija in pregled srčka....
kako se boš odločila je pač le tvoja odločitev.. kakorkoli, jst ti želim vse dobro in eno lepo nosečnost. Če te pa še karkoli zanima, samo vprašajuser posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:13:31   
Anonimen
NH bi moral biti strošek države, ne pa mladih mamic.


zakaj pa? riziko je majhen, sploh pri mladih mamicah, ki nimajo v familiji DS, se pravi je taka preiskava res samo nekaj kar je pač in, pa da mal otroka vidiš in to je to. saj za starejše ženske, kjer je riziko večji, je pa brezplačno. in ja, starost mamice mogoč res ni povezana z zdravstvenim stanjem ploda, je pa povezano z možnostjo za DS, kar se odkriva na nuhalni.

jst nisem šla, ker mi je brezveze. pa nisem želela doživljati tega, kot je recimo aprilčica. pa ker po nobenem kriteriju ne padem v rizično skupino, se mi ni zdelo potrebno.

(odgovor članu laurine)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:18:15   
ribica.
ja, jaz imam slabo izkušnjo. Sem pa ravno tako kot ve, proti splavu, ker prav tako kot ve nekako mislim, da so to stvari, ki se vedno dogajajo le drugim. No, ko sem bila januarja na nuhalni, se je izkazalo, da se je tokrat narava kruto poigrala prav z našim otrokom. Ne bi govorila o "morala" na splav, ker treba ni nič.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:51:04   
čebelca2
jst se tud odločam al bi šla ali ne na NS. pomoje bom šla, samo kakorkoli bo v nobenem primeru nebi mogla splava nardit. ne morm pozabit v 2. nosečnosti ko so me na abrazijo poslal, jst sm se počutla kot da me nekdo sili da poškodujem svojega otročka oziroma pol sm že kr sama sebe obsodla da sm jst kriva, ampak itak ni bil nihče kriv, ker je plodek nehal utripat. in sem ob vstopu v operacijsko skoraj omedlela, so me zadnji čas ulovil, pritisk mi je čist padu, sploh nism vedla kaj se menim in kr solze so mi tekle in tekle, kr nisem mogla nehat... po posegu me je zelo bolelo, čeprav še zdej ne vem katera bolečina je bila hujša - v srcu ali v trebuhu. in te trenutke imam pred očmi vsak dan in jih ne morem izbrisat iz spomina. še vedno se sprašujem, zakaj nisem še kak dan ali dva vztrajala, da bi počakali, če se bo utrip spet vidu... uglavnem, zdej sem spet noseča, srček že fejst razbija, vseeno pa me je strah prihodnosti. razlog da grem na NS je v bistvu, da me pomiri da je vse ok, pa tud če je 50evrov. zarad tega ne bom nč revnejša user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:51:46   
Anonimen
No moja zgodba:

imela sem 3 splave... 2x zaradi odmrlega ploda in 1x zaradi povečane nuhalne... vedno sem šla na pregled nuhalne in tudi v bodoče bo tako, saj je ta denar proti ostalim stroškom, ki sledijo minimalen... glede splava pa- moje mnenje: NIKOLI ne bi rodila otroka s posebnimi potrebami (če bi vnaprej vedela) saj mu ne bi želela takšnega življenja, ki bi mu sledil... če bi ga že sebi privoščila, ga otroku zih nebi!! Poznam eno, kjer so ji povedali in odsvetovali, da donosi otroka, ker ima Downov sindrom, pa mu je vseeno dala takšno življenje.... ji zamerim....


(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:53:42   
čebelca2
 oprosti, a lahko mal definiraš kako je to "takšno" življenje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:55:18   
Anonimen
kakšno življenje pa imajo ti otroci?super??

(odgovor članu čebelca2)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: NUHALNA da ne
29.4.2009 17:59:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Poznam eno, kjer so ji povedali in odsvetovali, da donosi otroka, ker ima Downov sindrom, pa mu je vseeno dala takšno življenje.... ji zamerim....


Zameris, njej user posted image .

Na NS nisem sla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?