|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 16:58:35   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: jasmina in tadej

IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

Jaz jem normalno kot vedno prej, oz še bolj zdravo.... sadje in mlečni izdelki.. kile pa kar rastejo... jaz imam občutek da vse kar dam v usta ostane na meni...



Ej glede kg! Ne se sekirat!!!user posted image

Mene je tud včeri ko sem šla na pregled mal grdo pogledala sam kaj naj zgleda da sedaj že sadje full redi!



Sadje dejansko redi, ker ima  veliko sladkorja, sploh zvečer je boljše, da se ga izogibate. Če pojeste kak kos ali dva, ni panike, če ga pa nekajkrat na dan in za lakoto, se bo pa poznalo. So pa tudi razlike med vrstami sadja. Veliko skritega sladkorja pa je tudi v sadnih jogurtih.
Raje kot kakšne takšne prikrite sladkorne bombe pojejte kaj beljakovinskega (ampak brez dodatnih ogljikovih hidratov ali maščob). Npr. lahko skuto, na žaru pečen piščančji/puranji/ribji file ipr... Bo manj škodilo kilam, sploh zvečer.

Če pa ne gre drugače, pa se ne pustit preveč prestrašit G, bomo že potem spravljale kile dol.

(odgovor članu jasmina in tadej)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 17:02:58   
tulpek
IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

Jaz sem nekje prebrala da dojenčki spijo 90 % časa in 10% bedijo... naš je izgleda to razumel obratno saj bedi 90% in spi samo 10%...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Enako! Moj skoz brca, kakšni 2 uri čez dan ga edino ne čutim. Kaj dela ponoči, pa ne vem. Ampak zjutraj, ko se zbudim, seveda brca user posted image . Mi čisto paše tako.

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 17:31:45   
veselka
glede dude so nam v šoli za starše, ko smo imeli temo o zobkih, svetovali, da naj ponudimo dudo samo v skrajnem primeru... če se otroka res nikakor ne da drugače pomiriti al pa če cuclja prstek. ker naj bi duda lahko povzročila napačno obliko čeljusti, pa še odvisnost predstavlja kot pri odraslih cigareta.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 17:38:01   
veselka
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: oktavija

Jaz sem nekje prebrala da dojenčki spijo 90 % časa in 10% bedijo... naš je izgleda to razumel obratno saj bedi 90% in spi samo 10%...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Enako! Moj skoz brca, kakšni 2 uri čez dan ga edino ne čutim. Kaj dela ponoči, pa ne vem. Ampak zjutraj, ko se zbudim, seveda brca user posted image . Mi čisto paše tako.



moj user posted image je pa očitno precej na starše user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil veselka -- 6.5.2009 17:40:50 >


_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 18:31:06   
mayathebee
živjo souser posted image ! čestitke vsem za opravljene  MF
in tudi vsem, ki čutijo brcikeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....
mam eno vprašanje,spetuser posted image user posted image

mogoče bo mal čudno zvenelo a še tega nisem zasledila...

zanima me, do katerega tedna se lahko spi še na trebuhu,
oz. kdaj več ne..da ne bi preveč pritiskala na bebikouser posted image user posted image user posted image

hja kaj češ, eni mamo čudne spalne navadeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 18:43:34   
kepica
Hej punceuser posted image

Joj, ste načvekale od kar sem vas zjutraj zadnjič bralauser posted image

Evo, poročilo iz MF. Bilo je super, nepozabno. Z možem sva bila čisto v user posted image ko sva gledala našo kepico, kako je zrasla in kako miga. Vse je bp. Je pa tak cortekuser posted image Obrazek ima čisto drugačen, kot ga je imel prvi otrok, tako da je sedaj še več ugibanj glede spola. Težek je pa 422g.
Je bil pa hec, ko je G merila nogice in sem jaz nekaj videla med nogami, ampak ker je bilo vse zelo hitro, je možno, da sem videla kaj drugega. Mož mi je pa rekel po pregledu, da je G rekla: Joj, kako si ti živa(ker je tako migal) user posted image Tako, da sedaj nič ne veva, kaj imamo, vprašat pa nisva hotela. Me pa sedaj tako firbec matra, da se mi bo zmešalouser posted image
Sva pa že naročena 27.5. na snemanje in sva se odločila, da bova kar vprašala. Ker tale firbec bo čisto prehud do septembra zdržatuser posted image user posted image

Tako, da..za seznam lahko vnesete 27.5. snemanje 3D/4D.

Slikico prilepim jutri. Je pa zelo slaba, tako da ne vem, če boste kaj razbrale iz nje. Je naša kepica tako brcala in se premikala, da smo jo komaj izmerili, kaj da bi se šele poziralauser posted image

barika čakamo še tvoje poročilo, baby blue, tebi pa tudi jutri srečno na pregledu. Uživaj in poročaj, sevedauser posted image

Toliko za sedaj. Kasneje pa pokomentiram še ostale vaše debate.

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 18:52:23   
barika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , naš poba je zdrav dečkouser posted image .

Vse je bp, možgani, želodec, srček, vse je tako kot mora biti.ima 425g (tam nekje), vse v mejah normale, mama ima dobrih 3,5kg viška kot prejšnjič, pa več kot 5kg naj ne bi dvignala user posted image  (no Martin jih ima 15)

Naslednji pregled imam pa 17.6, pa še 2 dni prej glukozni test, bljak (spet).

ima pa malo slabši uz, pa mali je v prečni legi (in placento imam spredaj), rak da ni vidla, kako točno grejo žile iz srčka user posted image , ampak ja vse je ok, je pa res, da UZ ni 100% in se nekatere napake pokažejo šele ob koncu nosečnosti ali šele pri porodu.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 18:53:17   
barika
Slikic pa ni bilo, pa sej jih že prvič na MF ni dala, tak da ... na 3d pa ne boma šla.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 19:00:54   
mancag
Kepica:   mene pa zanima kako dolgo je pri tebi trajala MF user posted image
              Zanima me, če si mogla plačati slikicouser posted image



Aromaja, baby blue, indy0024 :želim vam uspešen pregled in uživajte.

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 19:08:18   
veselka
kepica, kam greš na 3D?

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu mancag)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 19:09:43   
Anonimen
dan čvekiceuser posted image  Tu sem je treba prit vsaj 2 krat na dan, da lahko sledišuser posted image

barika in kepica ČESTITKE ZA uspešno opravljene MFuser posted image user posted image user posted image
joj jaz že komaj čakam da spet vidim svojo malo srečicouser posted image

moj pikec ravnokar miga, pa vedno malo levo od popkauser posted image  Včasih tako zabrca da kar vidim brceuser posted image
Me pa zanima kako veste kdaj bebiko kolca? Se to sploh že čuti zdaj?

Glede dudice bomo mi tudi probali, upam da bo šlo polno dojenje + duda.

(odgovor članu mancag)
  Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 19:23:39   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Tamika87

Me pa zanima kako veste kdaj bebiko kolca? Se to sploh že čuti zdaj?

Glede dudice bomo mi tudi probali, upam da bo šlo polno dojenje + duda.


meni se zdi, da je za kolce še malo prehitro, jaz sem jih pri M. čutila nekje po 30 tednu.

Dudo je imel pa aventovo. laške pa najprej tomeetippee (TT), pa niso fajn za čistit (vsaj meni), zdej ima pa aventovo in so malo bolje, bo pa tadrugi tudi imel aventove stvari.

Prsno črpalko ima tudi od TT, pa je hja,kaj pa vem, potegne ven, ampak se mi zdi, da bolj ko sem pumpala, manj mleka je bilo, mali pa ni hotel več zizat, sploh se ni priklapljal gor, kar stran je glavo obračal, tak d asem mogla črpat, pa je po dobrem mesecu in pol vse usahnilo. Zdej mi pa že malo teče ven, tak da bo zgleda da spet zaloga pošla preden pride user posted image   user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 19:59:30   
tažana
Saj s temi pumpicami so lahko same težave. jest sem imela vedno mleko tako- tako ravno prav in če sem imela kakšen opravek in sem hotela napumpat za rezervo sem se tega lotila 3 dni prej, da je bilo dovolj user posted image . Tako da je bilo to res za izhod v sili.

user posted image  Vsem za uspešne preglede. Jaz  imam posvetovalnico drug teden v petek (15.5) in upam da dobim sliko- jo Katka že nestrpno čaka.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 20:22:03   
Rubin.
Joj punce kolk se pa jaz danes vesela, sem dobila rezultate AC in sta obe pikici bp in ja PUPI bomo imeli user posted image user posted image user posted image .

Danes samo toliko, me čaka kup perila za zlikat user posted image , bom jutri prebrala in kaj pokomentirala user posted image .

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 20:25:53   
kepica
user posted image user posted image user posted image bravo barika za zdravega fantičauser posted image

mancag
MF je trajala cca pol ureuser posted image sploh nisem gledala na uro, ampak je trajala kar precej časa. Slikice pa nisem plačala. Jo dobim vedno zastonj.

veselka na 3D grem kar v Kranj. Najprej sem hotela iti v Domžale, ker sem bila pri NS razočarana s posnetki. Pa sem danes G vprašala, če so ti posnetki tudi dolgi samo po par sekund, pa je rekla, da ne, da posname celoten pregled, ki traja pol ure. Tako, da sem se potem kar za KR odločila. Stane pa 80€ v Domžalah pa 110€, že to me vleče v KR. Pa DVD je tudi že vštet v ceno.

kolcanje: naš mali še nič ne kolca. Niti ne vem, kdaj je sploh čas za touser posted image

dude in flaške: mi smo našamu dali več dud, pa nobene ni hotel, tako da je potem sploh imeli nismo. Za crkljat je potem vzljubil tetra pleničko in še danes z njo hodi spat. Flaške smo pa imeli samo Aventove.

Rubin. user posted image user posted image user posted image čestitke za princeski


< Sporočilo je popravil kepica -- 6.5.2009 20:26:44 >

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 20:35:09   
Sarchi
čestitke barika in kepica za uspšne preglede, tud jaz sem vesela z vami k to je res fulll lepo kepico vidt.




_____________________________

Želi si, upaj in ujemi srečo!

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 20:36:35   
tulpek
Čestitam vsem za uspešne morfologije user posted image .

Zanima me, kako se sploh čuti, ko user posted image kolca?

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 21:01:36   
altaja
Bravo punce, same lepe novice danes!

Čestitke za morfologije in seveda Rubin za dve zdravi deklici! user posted image

Sicer res ne vem kako se čuti ko user posted image kolca, ampak predstavljam si nekako tako da ti začne trebuh skakat v ritmu kolcanja user posted image oz kot nekakšne ritmične brce...

Evo, ura je za akcijo...mali telovadi in že v trebuščku trenira da bo boljši kot oči, mami bo pa planila na polno skledo vitaminčkov (domača mlada solata z rukolo..mmmmmm)

Vam drage moje pa lep večer in lahko noč.





_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 21:28:54   
JaLuca
Pozdravljene čvekice,

danes ste pa se načvekale. Saj sem vas danes prebirala, samo sem si zadala, da morem pospraviti, pa pripraviti za jutri, pa popoldne sem tak sama s tamalima, pa zdaj spita, jaz pa si še urejam nogo (obhladek in mazilo), ker se mi krčne žile počasi širijo.
Jutri pa tak vozim mamo k zdravniku, popoldna pa ima najmanjša nastop v vrtecu oz. pokažejo kaj delajo čez dan.

Dude in flaške pri obeh nič, nobena ni želela dude, najmanjša si je izbrala tetra plenico, ki jo še danes nosi, da se pomiri, ko več ni po njeno oz. jo daje trma in da zaspi. Tavečja tudi ni hotela dude, pa je bila dosti bolj "drena".
Flaške nobena, polno dojeni, dojenje bilo pri obeh leto dni, ko sem opazila, da res uporabljata dojko za spanje, da se pocartata, na flašo pa jima tudi nisem nikoli dala oz. sem probala, pa nista hoteli. Pa se nisem niti mantrala. Pri prvi sem probala, ko sem vidla da ji pri 4 mesecih ni več dovolj samo podoj, ampak je bila kar zagrižena za prve okuse hrane. Pri drugi pa sem tudi probala, ker sem imela malo zdravstene težave, enkrat so me čez noč obdržali za nekaj ur, samo je takrat mala začela spati kar celo noč, ko so minili krči in polivanje. Drugič sem bila čez dan na infuzijah, samo je že takrat tudi jedla ostalo hrano, ko pa sem prišla domov sem jo kar podojila, pa je blo.
Če pa sem kam šla, pa sem jih tak zraven jemala, tako da si mleka nisem črpala.
Če pa sem ga imela preveč, pa sem si po podoju ali po toplem tuširanju malo na roko iztisnila (čutiš kar žile), sem kar tam malo iztisnila pa je bila napetost manjša, oz. tako čutiš, če se ti katera žila zapira, da ne dobiš mastitisa, obakrat je šlo vse o.k..


(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 21:34:26   
JaLuca
sem prehitro stisnila, sem še mislila napisati, da tavečja, je edino začela uporabljati palec, pri starosti 14 mesecev, samo je imela takrat zdravstvene težave. Ni ga sesala, ampak si ga je nastavila samo na ustnico (to je bilo samo za spanje). Pa lase rada mota okrog prstov, prvo je moje, zdaj pa tak svoje. No po operaciji, si še samo nasloni za 5 min za spanje, ampak vidim, da ga tudi večkrat ne uporablja.
Je bila tudi pri zobozdravniku, pa je rekel, da ima vse b.p (oblika čeljusti, zobke, ugriz).

Torej za tretjega je vse pripravljeno že od prve, če bi bila slučajno potreba po čemerkoli.


(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 21:40:31   
JaLuca
Pa user posted image user posted image user posted image user posted image  čestitke vsem za uspešno upravljene preglede, Rubin tebi za pupici,

Alra dobrodošla,

spite kak vam paše, čeprav spalo naj bi se na bočni strani.

Tak zdaj pa imam nogo hladno, še namažem , pa naredim skok v user posted image .

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Septembrke 2009 - part.II
6.5.2009 21:47:06   
eva Ana
Ojla!

Tudi jaz sem bila na MF. Naša pupika je težka 554g in veselo brca, vse OK!user posted image

Čestitke tudi bariki in kepici!user posted image user posted image

(odgovor članu JaLuca)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Septembrke 2009 - part.II
7.5.2009 7:34:34   
kepica
Dobro jutrouser posted image

Za spremembo vam danes postrežem s palačinkami in pomarančnim sokom. Dober tekuser posted image

user posted image
user posted image

(odgovor članu eva Ana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Septembrke 2009 - part.II
7.5.2009 7:40:00   
veselka
dobro jutro,



user posted image

user posted image

user posted image

danes pa zajtrk tudi od mene user posted image  dober tek

čestitke vsem za uspešne MF. kako pa vam določi težo otročka? ker js sm mojo spraševala, pa je rekla, da je bolj tko tko na približno. mi ni dala nobene konkretne številke, samo, kaj je za ta čas normalno in da je pač vse ok.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu eva Ana)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Septembrke 2009 - part.II
7.5.2009 7:45:34   
Tanik
Dobro jutro,

čestitke vsem za uspešne preglede user posted image user posted image user posted image user posted image

kako se računa koliko porodniške dobiš?



< Sporočilo je popravil Tanik -- 7.5.2009 7:49:32 >


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Kakšne so babice v slovenskih porodnišnicah?
Ob svetovnem dnevu babic smo Ringarajine mamice povprašali, kakšne so njihove izkušnje z babicami in porodom. Z vami del...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?