|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 22:38:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pod tole sliko pa lahko dobesedno citiram RibicoRR.....Mater, če bi pa jz tako imela na dvorišču, pa najbrž tut mene živ bog ne prepriča, da mi nič ne bi naredila.
...dobr, da živim v Slovenijiuser posted image



Mogoče pa je ribica takšno srečala, pa zato takšnen odziv user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 22:41:40   
Ribica **
Ulla, daj se mal umiri no .. a sem kako ubila? Nisem, ker si je ne upam.

Sam da ste ene tko superiorne in popolne. Jaz pac raje zabe in polze pobiram iz ceste, kot pa da bi se navdusevala nad kacami. Pa svojega strahu nic ne prenasam na sina od fanta - onadva jih z veseljem bozata, jaz pa takrat pac gledam stran in se ju ne dotaknem, dokler ne umijeta rok user posted image  Pa psu (svojemu) tut dam lupcka, pa se mi ne gnusi, eni bi pa "umrli" od groze.

Pa pes pravkar spi na mojem povstru in ce bo sreca, bo tam ostala se slabo uro, ko bom sla tut jst spat.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 22:54:52   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Ulla, daj se mal umiri no .. a sem kako ubila? Nisem, ker si je ne upam.

Sam da ste ene tko superiorne in popolne.


To pa ne drži. Vsak ima svoje fobije - jz se bojim črvov user posted image in zaradi tega ne jem nobene slivove marmelade, češnje moram z nožkom razpoloviti, domača jabolka in hruške rezati na krhlje. Ful rada nabiram gobe, pa jedla bi jih tudi, če le ne bi bilo črvov notri. Jurčke čistim z lupo v roki...Pa tut če mi doma vsi tupijo v glavo, da ni pa to nič takega, če je črv v solati, jabolku, češnji, slivi kot tudi ni panike če kakšnega po pomoti poješ (zdrave beljakovine...njamiuser posted image ), da je črv v zelenjavi/sadju samo znanilec biološke pridelave...ma nič me ne prepriča, da se jih ne bi še naprej bala. Tko da čist štekam strah pred kačami...čeprav črv al pa kača...meni je črv hujši. Majke mi.

Ma niti dolgozrnatega riža ne morem jesti, ker me spominja na črve...

Tko da...


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 19.5.2009 22:58:01 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 23:01:32   
Ro-La
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pobijat kače je kaznivo, ker so čisto vse pri nas živeče zaščitene. in kazni so kr hude. sicer je res, da je folku vseeno, samo jaz bi pa prijavla vsakega, ki bi vedla zanj, da je to storiluser posted image

in če ti zagledaš kačo v garaži al pa pod peskovnikom - ja a morš na njo stopit?user posted image po nesreči se pa to zelo zelo težko zgodi, ker se bo kača umaknila takoj, ko bo zaznala kake vibracije, tko da se morš u bistvu kar fejst potrudit, da jo pohodiš.



me prav zanima če bi bila tako glasna če bi se ob tvoji bajti, kjer se igrajo tvoji otroci "zaredili" modrasi ali gadi...

mi imamo to nesrečo da jih imamo v bližini, pa če katero srečam, jo brez slabe vesti pokončam...raje jaz njo, kot pa ona moje otroke.



_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 23:02:08   
Ribica **
No, jaz gob ne jem, tako da nimam tezav .. cesenj se mi pa ne da na pol dajat, tako da ce pojem kakega crva .. jah, naj se ima lepo user posted image

Srecala sem pa tako metalik zeleno kaco, podrobnosti se ne spomnem, sem jo pa se ene 3x vsaj sanjala .. sam v sanjah je bila dolga cez celo cesto. Upam, da bo letosnje poletje mirnejse in da je bilo 5 mrtvih slepcev v soboto dovolj za letos .. sploh za parfumiranje mojega psa.

< Sporočilo je popravil Ribica RR -- 19.5.2009 23:03:24 >

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 23:06:28   
Anonimen
me prav zanima če bi bila tako glasna če bi se ob tvoji bajti, kjer se igrajo tvoji otroci "zaredili" modrasi ali gadi...

mi imamo to nesrečo da jih imamo v bližini, pa če katero srečam, jo brez slabe vesti pokončam...raje jaz njo, kot pa ona moje otroke.


ne, nebi se zaredili, brezskrbi...pa tud če bi po nekem čudežu katera od teh dveh zalutala, bi jo pustila, da gre svojo pot. in v zadnjih 60 al kolkih letih ni pri nas noben umru zarad kač.

in če jih že tko mirne vesti pobijaš - a maš jajce dat podatke, da ti pošljem enga prijaznega strica s položnicouser posted image

(odgovor članu Ro-La)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 23:14:50   
TomTaylor
Pa še nekaj kar ne vem: vem, da je strup naših strupenjač odraslemu človeku nenevaren. Kaj pa če piči otroka? user posted image




_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 23:17:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pa še nekaj kar ne vem: vem, da je strup naših strupenjač odraslemu človeku nenevaren. Kaj pa če piči otroka? user posted image





kolkr jst vem ni nenevaren, sam ni tolk strupen. ob pravočasni pomoči pik ni smrten. isto velja za otroke, mensezdi.

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:12:35   
ZARA
Ne vem, če je še kaj bolj odurnega na svetu, kot kače. Sicer jih ne bi nikoli pobijala, ampak bljak, blekata blek fujsaste so do konca in naprej.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:13:07   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pa še nekaj kar ne vem: vem, da je strup naših strupenjač odraslemu človeku nenevaren. Kaj pa če piči otroka? user posted image





kolkr jst vem ni nenevaren, sam ni tolk strupen. ob pravočasni pomoči pik ni smrten. isto velja za otroke, mensezdi.



Tole me pa čist nič ne prepriča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:18:38   
ZARA
A ni modras ena najbolj strupenih kač v Evropi??

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:27:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

A ni modras ena najbolj strupenih kač v Evropi??


Je.

A je slepec res slep? Pa ne se smejat, to me je zadnjič otrok vprašal, pa nisem vedla, no, povejte mi prosim, da ga razsvetlim.

Pa še to: kakšna kačica je morala biti to: rdeče, zelene, rumene, črne barve, drobna, dolga cca 1 m? Srečala pa sem jo v Dalmaciji. po barvah sodeč....user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:42:21   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A je slepec res slep? Pa ne se smejat, to me je zadnjič otrok vprašal, pa nisem vedla, no, povejte mi prosim, da ga razsvetlim.

Nimam pojma. Moja pupsi je zadnjič rekla, da so šli z vrtcom na sprehod in srečali slepca, ki je bil tako slep, da ga sploh niso mogli videt.
user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:50:58   
ZmajTolovaj
Po tem sklepam, da ne:

Anguis fragilis
n : small burrowing legless European lizard with tiny eyes;
popularly believed to be blind [syn: blindworm, slowworm,
Anguis fragilis]

Drugač pa je tale debata prav poučna, moram priznat.

< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 20.5.2009 7:51:17 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:51:37   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A je slepec res slep? Pa ne se smejat, to me je zadnjič otrok vprašal, pa nisem vedla, no, povejte mi prosim, da ga razsvetlim.

Nimam pojma. Moja pupsi je zadnjič rekla, da so šli z vrtcom na sprehod in srečali slepca, ki je bil tako slep, da ga sploh niso mogli videt.
user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:51:56   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem, če je še kaj bolj odurnega na svetu, kot kače. Sicer jih ne bi nikoli pobijala, ampak bljak, blekata blek fujsaste so do konca in naprej.


Isto. In tudi zame je slepec kača, čeprav vem, da je kuščar brez nog. Zame je bil, je in bo kača. Nagravžna stvarca do amena.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 7:53:03   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A je slepec res slep? Pa ne se smejat, to me je zadnjič otrok vprašal, pa nisem vedla, no, povejte mi prosim, da ga razsvetlim.

Nimam pojma. Moja pupsi je zadnjič rekla, da so šli z vrtcom na sprehod in srečali slepca, ki je bil tako slep, da ga sploh niso mogli videt.
user posted image


user posted image


_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:33:33   
Anonimen
Slepca imam na vrtu majhnega še mladička, včeraj sva ga s Timijem lovila, da ga preseliva kam drugam pa se je skril pod skalo.
Je v življenski nevarnosti, grozi mu naša muca kiler.Timi ga  je že brezskrbno držal v roki in božal.
In res je, ja, da slepec ne spada v rod kač ampak je kuščar.

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:37:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

Pa še nekaj kar ne vem: vem, da je strup naših strupenjač odraslemu človeku nenevaren. Kaj pa če piči otroka? user posted image





V Evropi živita dve vrsti trupenih kač: Modras in gad. Modras v nižinah, gad v višjih krajih, kamor ga je izrinil prav modras. Obe kači sta ogroženi. Nobena pa človeku ni nevarna, če ga ugrizne (ne piči), se pa seveda človeka vseeno opazuje v bolnici. Včasih so dali protistrup, a je bilo zaradi njega več negativnih reakcij kot zaradi strupa samega. Kolikor vem, tudi za otroke strup modrasa ni nevaren. Previdnost seveda velja. So pa bistveno nevarnejša bitja čebele in sršeni,  zaradi teh pa resnično vsako leto v Evropi umre kar nekaj sto ljudi.

Kač ne maram, ne zbujajo pa mi fobije. Žival, ki jo je potrebno spoštovati in to je to.

BTW: črvi - le malce proteinov v sadju user posted image .

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:39:42   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Ne vem, če je še kaj bolj odurnega na svetu, kot kače. Sicer jih ne bi nikoli pobijala, ampak bljak, blekata blek fujsaste so do konca in naprej.


tudi meni, pa me ni noben vzgajal tako, mam kar prirojeno fobijo. Da bi jih pobijala, ja kako pa če se je še na ekranu bojim.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:44:23   
Anonimen
Sem našla en zanimiv sestavek: http://www.herpetolosko-drustvo.si/Index_Files/2x2_Files/Novice/Kace_sikajo_od_maja_do_septembra.pdf

http://www.gore-ljudje.net/novosti/44607/

< Sporočilo je popravil Ankica -- 20.5.2009 8:52:09 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:52:02   
Anonimen
Nobena pa človeku ni nevarna, če ga ugrizne (ne piči), se pa seveda človeka vseeno opazuje v bolnici. Včasih so dali protistrup, a je bilo zaradi njega več negativnih reakcij kot zaradi strupa samega. Kolikor vem, tudi za otroke strup modrasa ni nevaren.


ja no, ne morš rečt da ni nevaren, če je strup. nenevarna je nestrupena kača, strupena pa itak da je nevarna (pa ne sama po seb, že s tem ko ti na dvorišče priplezauser posted image ). dejstvo je pa da zelooooo malo ljudi utrpi hujše posledice (recimo umreuser posted image ) zarad ugriza kač.

in res ne vem zakaj taka fama okol tega, sej kača ne bo zahrbtno čakal v grmu, da prideš mem in pol skočla vate in te zmagoslavno ugriznilauser posted image

mene je usekala smokulja, madona fajn zagrabiuser posted image ampak sem ji res mogla it na živce že, ko sem jo bolj kot pol ure vlačla po rokah, tko da se res morš fejst potrudit, da te kača ugrizne, no.
strupene še pa nisem srečala v nižini, v planinah parkrat gada in samo enkrat modrasa, tko da ne vem, no...
pri miru jih pustite pa bojo one tud vas.

da jih pa ne pobijate zato, ker si jih ne upate, to pa mi je totalno mim....če bi si jim upale bliz, bi jih pa potolkle al kaj?  pol ljudi tud ne ubijate zato, k si jih ne upate, sicer pa bi jih?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 8:57:01   
Anonimen
Pismo Ulla, si pikolovska user posted image . Saj veš, no, kaj mislim s tem nevarno, da je zelo mala verjetnost, da bodo kakšne posledice. So pa vedno lahko, ja. Skoraj brez nevarosti - bo tako bolje? user posted image

Najbolj ogabna zadeva, kar sem jo videla v življenju je bila, ko je ena črnica požirala napol presušenega močerada. Ma, je morala eno uro požirati, kosti čisto ven iz sklepov, bljak. Menda je to zelo redko, da v naravi vidiš, kako se kača prehranjuje. Moram poiskati negative in razviti slike, originalne fotografije so pristale v Beogradu pri eni biologinji.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 9:00:40   
Anonimen
Pismo Ulla, si pikolovska user posted image . Saj veš, no, kaj mislim s tem nevarno, da je zelo mala verjetnost, da bodo kakšne posledice. So pa vedno lahko, ja. Skoraj brez nevarosti - bo tako bolje? user posted image


no, pol pa rečma da niso življenjsko nevarneuser posted image user posted image


uuuu črnicauser posted image kje si pa to vidla, a si s primorske?

dej fotkeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kače pod peskovnikom
20.5.2009 9:01:55   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Volga
A je slepec res slep? Pa ne se smejat, to me je zadnjič otrok vprašal, pa nisem vedla, no, povejte mi prosim, da ga razsvetlim.

Nimam pojma. Moja pupsi je zadnjič rekla, da so šli z vrtcom na sprehod in srečali slepca, ki je bil tako slep, da ga sploh niso mogli videt.
user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?