|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 15:03:04   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eko dušeuser posted image to bi moglo palit, zdej ko so taki trendiuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image  joj tale je dobra, eko duseuser posted image , bom to mojmu povedala, ko je tko proti vsaki veri...a se mu bo dobro zdel, da je eko dusca...bo itak rekel, da je vedno vedel, da je user-friendly.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 15:42:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ateist se razstavi v atome z dušo vred afaik user posted image user posted image

Potem smo še najbolj okolju prijazni. user posted image


jah, če gledaš s stališča grehov, verjetno res user posted image sem pa jaz bolj filozofska - mislim, da je najbolj eko tisti, ki ima največ dobrih del. zdej, delno je res časovno odvisno, je pa lahko tudi nepomembno, če je duša en kekec in ji v reciklaži ne rata nabrat dobrih del več kot atomik-ateistu..

mal filozofiram tle - but never the less, mogoče kerga ne moti.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 16:31:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ateist se razstavi v atome z dušo vred afaik user posted image user posted image

Potem smo še najbolj okolju prijazni. user posted image


jah, če gledaš s stališča grehov, verjetno res user posted image


absolutno ne gledam iz stališča grehov, ker ateisti grehov ne poznamo. gledam izključno iz naravovarstvenega vidika. iz materije. nič filozofiranja. samo v smislu, da ne onesnažujemo okolja ne z dušo, ne s telesom user posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 17:42:27   
ronja
Kam gre pa duša ateista? V reciklažo?? user posted image user posted image user posted image

za nas se vsi tepejo, ker vejo, da smo tako fajnuser posted image . Zakaj misliš, da nas hočejo spreobrnit?user posted image

a ni to za led zeppeline veljalouser posted image

očitno az vse tadobre!

ne ne da se. jst sem pretežila od poncija do pilata vsem, pa no gouser posted image edin v župniji, kjer si bil kršen, župnik v krstno knjigo vpiše da si kao izstopil ali se odpovedal al neki takega, pa pri nedeljski maši to oznani in naprosi vernike da molijo za tvoojo zblojeno dušo in to je to. uradno, v taglavnih bukvah si še pe vedno notri. ne morš ven, razn z nogami naprej, kozt iz mafijeuser posted image

user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prestop v drugo vero
22.5.2009 18:49:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

eko dušeuser posted image to bi moglo palit, zdej ko so taki trendiuser posted image

ROTFL!!!!!
NO COMMENTuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 10:13:28   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
Npr. za plošče skupine Roling Stones so trdili, da če jih zavrtiš nazaj, slišiš satanova sporočila.

Temu se reče sublimacija sporočil. Prej je bilo tega veliko v glazbi, sploh rocku. In gre za vsakrkšna sporočila. Od propagandenga do političnega. Sporočila o katerih govoriš pa se reče Satanova zato, ker je njihova vsebina nagovarjanje k slabim dejanjem - od nasilja do samomora in ... . Sublimiranje sporočil je danes v USA prepovedano.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 10:25:38   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka
s krstom za veke vekov Amen postal pripadnik krščanske cerkve, vsaj pri RKC je tako. Četudi podaš izstopno izjavo, si se po njihovem pravu samo odpovedal pravicam, ki ti pripadajo kot kristjanu, nikakor pa ne dolžnostim. Tvoje osebno mnenje je lahko kakršnokoli, institucija te smatra za svojega in pika.

Če je nekdo krščen, je krščen. Ne moreš reči da ni krščen. Lahko bi naprimer rekel, da krst ni veljaven, a to le, če res ni veljaven (napačno izgovorjene besede krsta, ni izpolnjen pogoj "v sili",...) . Ker pa so praktično vsi krsti veljavni, kdo naj ti reče da krsta ni bilo.

IZVIRNO SPOROČILO: tweed
Vsekakot lahko postaneš jehovova (ker je bil Jehova in ne Jeh) priča...

Jahve je ime Boga, ki je za jude tako sveto, da ga ne izgovarjajo. V dobesednem prevodu pomeni "Jaz sem, ki sem". To je Bog odgovoril Mozesu, ko ga je vprašal "kako mu je ime".
Jehovove priče oznanjajo ime Jehovo ker "Kdor koli bo klical Gospodovo ime, bo rešen (Rim 10,13)".

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.5.2009 10:29:02 >

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 10:40:05   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Florina
...sama sem kristjanka ....kako lahko kristjan prestopi v njihovo vero,

Sicer ne hosim niti v cerkev


Ker je Jahve, Bog Mojzesa, Abrahama, Izaka je v bistvu isti Bog. Razlika je v veroizpovedi. Jehovove priče so pač verska ločina, sekta, ki se strinja s svetim pismom (ne celim), posamezne dele SP pa si razlaga po svoje.
In takoj je z vsemi protestantskimi skupinami - so v bistvu po definiciji verske ločine, ker se stalno med seboj ločujejo. Čim neki pastor "dobi idejo", da nekaj iz SP razume drugače, že ustanovi svojo cerkev in uči "svoj prav". Tako da, kaj je prav, je v protestantizmu težko reči. Veliko "je prav", vmes pa je veliko "po svoje".

Torej če povzamem. Glede na to da nisi praktična kristjanka ampak samo po deklarativnosti bi tvoj prestop v Jehovove priče lahko bil v bistu napredek, saj tam ni Jehovovih prič, ki ne prakticirajo njihovega načina veroizpovedi. Tam, če nimajo nič od tebe (10% sredstev) in če nisi aktiven, te vržejo ven.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.5.2009 10:45:27 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 11:31:16   
Vijoličarka
V bistvu se meni zdi pomembno dejstvo, da cerkveno pravo ne dopušča možnosti, da se krstu sam in prostovoljno odpoveš. Gledano s stališča civilnega in demokratičnega prava, zame noben krst ne bi smel biti veljaven, saj takrat krščenca nihče nič nič vprašal, če želi biti krščen. Takrat še ni imel dovolj informacij in niti ni bil pravno sposoben izraziti svoje volje.

So ljudje, ki krst in pripadnost RKC sprejemajo. So tudi tako vzgojeni.

In potem smo tu mi, ki smo bili krščeni zato, da kakšne babice ne bi doživele infarkta ali da se ne bi odpovedale svojim otrokom, nekateri otroci so bili celo ugrabljeni in krščeni proti volji svojih staršev.

Ja, lahko napišem odstopno izjavo in jo pošljem v župnijo, kjer sem bila krščena. Tam bodo v krstno knjigo menda sicer vnesli zaznamek, da želim uradno izstopiti, ampak statistično gledano bom za RKC še vedno njihova ovčka z vsemi dolžnostmi, a brez pravic. Še vedno bom povečevala število in odstotek katolikov v Sloveniji.

Ampak jaz nisem katolik in nočem biti. Z ustavo mi je dana pravica, da si svobodno izbiram vero (ali nevero). S filozofskega in moralnega stališča, se meni za moj krst dobesedno fučka. Ne priznavam ga in nisem ga potrdila z nobenim drugim zakramentom. In iz filozofskega in moralnega stališča mi je čisto vseeno, če cerkvena gospoda vztraja, da jim pripadam, čeprav je to grozljivo.

S statističnega, političnega in javnofinančnega stališča mi pa ni vseeno. Kot polnoletna oseba lahko izrazim svojo voljo, tudi tako, da nočem več pripradati neki verski organizaciji, kamor so me včlanili, brez da bi me kdo kaj vprašal. Nočem povečevati števila in odstotka, s katerim potem ta gospoda maha okoli in na tej podlagi zahteva zase sredstva iz državnega proračuna, tako ali drugače. Pa neko posebno obravnavo.


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 11:52:31   
ronja
V bistvu se meni zdi pomembno dejstvo, da cerkveno pravo ne dopušča možnosti, da se krstu sam in prostovoljno odpoveš.

To tudi mene moti - sploh ker se večinoma ne odločamo prostovoljno za krst - to se za nas odločijo drugi...
se podpišem pod cel tvoj post, tudi meni gre na jetra, da povečujem številko, s katero potem prosijo za denar, ki bi lahko šel kam drugam, kjer bi bil bolj smotrno (za moje pojme) porabljen.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 12:04:23   
zima07
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

V bistvu se meni zdi pomembno dejstvo, da cerkveno pravo ne dopušča možnosti, da se krstu sam in prostovoljno odpoveš. Gledano s stališča civilnega in demokratičnega prava, zame noben krst ne bi smel biti veljaven, saj takrat krščenca nihče nič nič vprašal, če želi biti krščen. Takrat še ni imel dovolj informacij in niti ni bil pravno sposoben izraziti svoje volje.

So ljudje, ki krst in pripadnost RKC sprejemajo. So tudi tako vzgojeni.

In potem smo tu mi, ki smo bili krščeni zato, da kakšne babice ne bi doživele infarkta ali da se ne bi odpovedale svojim otrokom, nekateri otroci so bili celo ugrabljeni in krščeni proti volji svojih staršev.

Ja, lahko napišem odstopno izjavo in jo pošljem v župnijo, kjer sem bila krščena. Tam bodo v krstno knjigo menda sicer vnesli zaznamek, da želim uradno izstopiti, ampak statistično gledano bom za RKC še vedno njihova ovčka z vsemi dolžnostmi, a brez pravic. Še vedno bom povečevala število in odstotek katolikov v Sloveniji.

Ampak jaz nisem katolik in nočem biti. Z ustavo mi je dana pravica, da si svobodno izbiram vero (ali nevero). S filozofskega in moralnega stališča, se meni za moj krst dobesedno fučka. Ne priznavam ga in nisem ga potrdila z nobenim drugim zakramentom. In iz filozofskega in moralnega stališča mi je čisto vseeno, če cerkvena gospoda vztraja, da jim pripadam, čeprav je to grozljivo.

S statističnega, političnega in javnofinančnega stališča mi pa ni vseeno. Kot polnoletna oseba lahko izrazim svojo voljo, tudi tako, da nočem več pripradati neki verski organizaciji, kamor so me včlanili, brez da bi me kdo kaj vprašal. Nočem povečevati števila in odstotka, s katerim potem ta gospoda maha okoli in na tej podlagi zahteva zase sredstva iz državnega proračuna, tako ali drugače. Pa neko posebno obravnavo.



...Se podpišem...user posted image

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prestop v drugo vero
25.5.2009 12:10:11   
Anonimen
Ja, če bi nas vse tiste, ki si to želimo dejansko izbrisali potem bi se številka drastično zmanjšala. In tako bi bilo tudi prav.

Je pa res, da tudi sama tvegam nekaj infarktov s tem, da otroka ne bova dala krstiti pa mi je milo rečeno vseeno. Ne bom ga zapisala nečemu, kar že meni ne odgovarja.

(odgovor članu zima07)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prestop v drugo vero
26.5.2009 9:23:56   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Nekaj me zanima,ker so pri nas hodili neki ljudje Jehovci in pač dajo nekaj za brat ter sprašujejo,če bi stopil v njihovo vero.Ok nimam nič proti nobeni veri sama sem kristjanka ampak ne razumem kako lahko kristjan prestopi v njihovo vero,če je dal vse zakramente skozi druge vere?Kako je lahko nenadoma potem Jehovec?
Slišim pa da jih kar dosti gre v tisto vero nikoli se nisem poglabljala v to ampak ne razumem kaj potem imajo od tega?Ma nevem nekaj blefiram ampak malo sem brala en prospekt od njih kjer piše,da bomo vsi kako nejehovci šli v pogubo da bido ostali le oni pa takle.....
Sicer ne hosim niti v cerkev v tej veri poznam eno,ki pravi da so bo vpisala v Jehovsko vero ampak tudi sama ni kao verna v tej...ma nevem kaj pišem ampak zanima me malo o tem....kako postaneš Jehovec,če si kristjan?Ne morem jaz postat albanka,če sem slovenka??Ja no,če se odselim tja in dobim njihovo državljanstvo že ampak sem vseeno slovenka.



Če "postaneš" Jehovec si še naprej kristjan.......





Jehovove priče
Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Jehôvove priče (pogovorno tudi Jehovci) so pripadniki verske skupnosti, ki ima na celem svetu okoli 6,8 milijonov vernikov (podatek iz februarja 2008). So ena od krščanskih skupnosti, ki uporabljajo Sveto pismo zgolj z 39 knjigami Stare zaveze (namesto 46), ker ne priznavajo sedmih devterokanoničnih knjig. Obenem zavračajo nekaj temeljnih verskih resnic iz nicejsko-carigrajske veroizpovedi, ki velja za temeljno vodilo velike večine krščanskih cerkva. Jehovove priče so najbolj znani po oznanjevanju svoje vere in po revijah Stražni stolp in Prebudite se, ki jih zastonj delijo ljudem. Za Jehovove priče je pomembno, da njihovo verovanje temelji na Bibliji in ne zgolj na človeških domnevah oziroma religioznih veroizpovedih. Na 39 knjig Stare in 27 knjig Nove zaveze gledajo kot na navdihnjene in zgodovinsko točne. To, čemur ljudje na splošno rečejo Nova zaveza, imenujejo Krščanski grški spisi, Staro zavezo pa Hebrejski spisi. Opirajo se na oboje, grške in hebrejske spise, ter jih jemljejo dobesedno, razen kjer se iz izrazov oziroma sobesedila jasno vidi, da so napisani v prenesenem ali simboličnem pomenu. Verujejo, da so se mnoge biblijske prerokbe že izpolnile, nekatere se izpolnjujejo sedaj, druge pa se bodo še izpolnile.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 8:21:00   
tinkamarinka
ko si enkrat krščen si krščen. Ne morejo te izbrisat iz svojih evidenc, ostaneš zapisan v krstni knjigi. Vendar z izpisom ti prenehajo vse pravice in obveznosti do RKC-ja. V nemčiji recimo ne plačaš več davka, vendar se ne moreš več poročit v katoliški cerkvi (ali pokopat, itd....
To, da vse krščene po defoltu uvrščajo v statistiko RKC pa je bedarija. V statističnih podatkih te ni, zaradi tega ker je % katolikov v SURS-su (Stat. urad RS) podan iz popisa prebivalcev, ki se izvaja na 10 let. In tam se vsak posameznik sam izreče kateri veroizpovedi pripada in krst pri tem nima veze.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 8:47:07   
Anonimen
To, da vse krščene po defoltu uvrščajo v statistiko RKC pa je bedarija. V statističnih podatkih te ni, zaradi tega ker je % katolikov v SURS-su (Stat. urad RS) podan iz popisa prebivalcev, ki se izvaja na 10 let. In tam se vsak posameznik sam izreče kateri veroizpovedi pripada in krst pri tem nima veze.


to kar ti pišeš, so druge stvari. pusti statistiko - necerkveno - če se pri popisu prebivalstva jaz izrečem za ateista al pa budista, ajd, oni to zabeležijo. ampak dejansko, v dokumentih ki jim imajo v vatikanu, v taglavnih njihovih bukvas, sem jaz še zmeri notri. briga njih kaj bi jaz pa kaj nebi, krsti so me in njihova sem, dokler tlačim to zemljo. pa če se na trepalnice mečem.

tko da ne govori neumnosti.

(odgovor članu tinkamarinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 8:53:37   
tweed

IZVIRNO SPOROČILO: tinkamarinka

ko si enkrat krščen si krščen. Ne morejo te izbrisat iz svojih evidenc, ostaneš zapisan v krstni knjigi. Vendar z izpisom ti prenehajo vse pravice in obveznosti do RKC-ja. V nemčiji recimo ne plačaš več davka, vendar se ne moreš več poročit v katoliški cerkvi (ali pokopat, itd....
To, da vse krščene po defoltu uvrščajo v statistiko RKC pa je bedarija. V statističnih podatkih te ni, zaradi tega ker je % katolikov v SURS-su (Stat. urad RS) podan iz popisa prebivalcev, ki se izvaja na 10 let. In tam se vsak posameznik sam izreče kateri veroizpovedi pripada in krst pri tem nima veze.


Zmota: pravice prenehajo, obveznosti tvoje duše pa ne. Saj ti bo kak župnik povedal, da se boš zato cvrla v peklu...

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 8:58:28   
Anonimen
Saj ti bo kak župnik povedal, da se boš zato cvrla v peklu...


sej, zato pa pri nedeljski maši prosi vernike, da molijo za tvojo dušouser posted image zblojeno dušo - mi je osebno povedaluser posted image

(odgovor članu tweed)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 9:45:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Saj ti bo kak župnik povedal, da se boš zato cvrla v peklu...


sej, zato pa pri nedeljski maši prosi vernike, da molijo za tvojo dušouser posted image zblojeno dušo - mi je osebno povedaluser posted image



Imajo pa veliko dela. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prestop v drugo vero
27.5.2009 22:17:44   
ronja
če se pri popisu prebivalstva jaz izrečem za ateista al pa budista, ajd, oni to zabeležijo.

ja, pa še tam je to tak tak - sem delala kot popisovalka, tak da vemuser posted image . Veš, večina ne ve, kaj bi na to vprašanje odgovorila in potem vsi verni popisovalci vprašajo: "ja, gospa, pa ste krščeni?" Ona reče:"seveda sem, samo ne hodim v cerkev,...", popisovalec lepo zaključi: "Ja, če ste krščeni, potem ste pa kristjanka"... in naredi križec pod kristjanka. So mi sami povedali.
seveda smo bili tudi drugačni: Ona:"Ja, ne vem, kaj sem, samo sem bila krščena" popisovalec:" Verjamete v rimokatoliško cerkev in nauk, hodite v cerkev,...?" Ona:"ne, to pa ne, samo krstili so me - pa sem mislila, da to avtomatsko pomeni, da pač sem kristjanka" popisovalec:"Tu se lahko sami odločite - če verjamete v tega Boga, potem ste kristjanka, če verjamete v nekaj svojega, potem imate neko svojo vero" Ona: ja, to sem, nekaj svojega. in ateistični popisovalec ne naredi križca pod kristjanka.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prestop v drugo vero
28.5.2009 8:40:16   
Vijoličarka
He, he ronja, to je čisto res. Pri predzadnjem popisu je vestni popisovalec želel zadeve opraviti v dopoldanskem času in imel takrat pri nas doma na razpolago samo mojo upokojeno mamo.

Zato smo bili: brat, njegova žena in dva otroka ter midva z mojim fantom zapisani kot katoličani.

Mama je sicer rekla, da smo mi brez vere (mala dva sploh krščena nista bila), ampak popisovalec je mami vestno zatrdil, da brez vere pa nihče ne more biti. In ker so najini starši katoličani, sva tudi midva z bratom katoličana, svakinja je katoličanka, ker je poročena s katoličanom, otroka pa sta katoličana, ker sta starša katoličana (krst gor ali dol), fant je bil katoličan, ker živi pri katoličanih....user posted image

Zato je naslednji popis pokazal šest katoličanov manj. Doma je zadeve uredil brat, midva sva bila pa že na svojem in se nisva dala s tisim: 'to je pa res čudno, da ste brez vere...'.

Ker imajo popisovalci rajši dopoldanski čas, bohve koliko babic razglaša svoje otroke in vnuke za katoličane - imajo vsaj to zadoščenje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prestop v drugo vero
29.5.2009 11:31:12   
Taula
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Nimam pojma, ker tudi kristjanka nisem.


a nisi krščena?


drgač pa, ja, lohk prestopiš, pač opraviš tiste njihove zakramente al karkoli že, pa je. samo še vedni si pa kristjan, RKC te ne spusti kr tko ven, oz. te sploh ne spusti. ko si enkrat not, si pečen, lohk prestopiš drugam, samo oni te še vedno vodijo kot člana v svojih bukvah (zato pa majo največ pripadnikovuser posted image ). kako je pa drugje, pa ne vem, podobno verjetno.



Izstopiš lahko iz RKC, samo izjavo jim daš in te izbrišejo, kljub zakramentom.

< Sporočilo je popravil Taula -- 29.5.2009 11:32:08 >


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prestop v drugo vero
29.5.2009 12:29:30   
ronja
ampak popisovalec je mami vestno zatrdil, da brez vere pa nihče ne more biti

joj, da ga Dawkins dobi v roke!user posted image

Ker imajo popisovalci rajši dopoldanski čas, bohve koliko babic razglaša svoje otroke in vnuke za katoličane - imajo vsaj to zadoščenje.

zato pa težijo s krsti, da se ne bi bilo treba preveč zlagat - saj kaj v resnici verjameš, tako ni važnouser posted image

Se pa da veliko ljudi zmanipulirat - vem, da bi lahko 80% prepričala, kaj naj napišemo... Samo se mi zdi to brezveze: če ženska reče, kar dajte katoličanka, čeprav ne verjame v nauk, ne hodi v cerkev,... ja, pa naj bo, ma pravico,d a se razglaša za kar se hoče - oz. s takimi bi morala cerkev sama "obračunat", če gre to njim na jetra. Tako bi tudi nam morali pustit, da smo ateisti...

Sicer je bilo v Lj. malo strožje: za narodnost in vero se je moral vsak sam odločit - nisi smel napisat, če ga ni bilo doma - si pa pustil listek, hehe, ki so ga izpolnili (kdorkoli pač) in oddali na pošti... Tak da so babice vseeno prišle na svoj računuser posted image .

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prestop v drugo vero
29.5.2009 12:34:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ampak popisovalec je mami vestno zatrdil, da brez vere pa nihče ne more biti

joj, da ga Dawkins dobi v roke!user posted image



Darwin mogoče?user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prestop v drugo vero
29.5.2009 12:39:48   
liliana
Ne Dawkins.....ga pa eni res imenujejo Darwinov rotvajler......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prestop v drugo vero
29.5.2009 12:41:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ne Dawkins.....ga pa eni res imenujejo Darwinov rotvajler......


tnx user posted image  se vidi, da o ničemer nimam pojma user posted image

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?