|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moj klic na pomoč
6.6.2009 10:35:35   
Anonimen
Fant ima samo tri leta in pol. Lahko je včasih slabe volje kot smo tudi mi večkrat. SKulirat se je treba. Bo pomagalo. Pri nas je tudi.


Lahko je pa tudi on utrujen od tega ritma, neprestanega pregovarjanja, vsak dan v vrtec, vsak dan se oblacit, vsak dan nekaj ni v redu.

Bejba je sla pred casom za dva k varuski in je izjavila, da si gre malo spocit k njej. Sem se kar zamislila nad njeno izjavo.

(odgovor članu Kofi)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Moj klic na pomoč
6.6.2009 10:47:15   
Tanja55
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Bejba je sla pred casom za dva k varuski in je izjavila, da si gre malo spocit k njej. Sem se kar zamislila nad njeno izjavo.


user posted image user posted image user posted image  Joj dobra. Ampak res da misliti a ne? sej otroci so ravno tko nastimani ko mi, sam mislimo da niso. Njim tud ni vseeno, ce se nekdo skoz na njih dere pa jih nekam priganja.

Ampak Mic II, tole si bom pa zapomnilauser posted image . Se pa tud spomnim, da je mali od moje sestricne, takrat je mel ene 6 let, konstantno tezil vsak vikend da on bi bil doma, da zakaj ga vlacijo v hribe, pa na kolo, pa v ZOO...hm, se je za zamislit, ko clovek misli, da dela dobro, pa vendar otroku odgovarja nekaj cist drugega. Zato pa pravi Khalil Gibran "vasi otroci niso vasi otroci.." so namrec sami svoji, ljudje z lastno voljo in lastnimi pricakovanji.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Moj klic na pomoč
6.6.2009 10:51:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tanja55

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II


Bejba je sla pred casom za dva k varuski in je izjavila, da si gre malo spocit k njej. Sem se kar zamislila nad njeno izjavo.


user posted image user posted image user posted image  Joj dobra. Ampak res da misliti a ne?


Ja, cist me ja zadela ta izjava.


(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Moj klic na pomoč
6.6.2009 10:56:07   
Anonimen
Se pa tud spomnim, da je mali od moje sestricne, takrat je mel ene 6 let, konstantno tezil vsak vikend da on bi bil doma, da zakaj ga vlacijo v hribe, pa na kolo, pa v ZOO...hm, se je za zamislit, ko clovek misli, da dela dobro, pa vendar otroku odgovarja nekaj cist drugega. Zato pa pravi Khalil Gibran "vasi otroci niso vasi otroci.." so namrec sami svoji, ljudje z lastno voljo in lastnimi pricakovanji.


Tudi otroke je treba zelo pozorno poslusati in ne samo pricakovati, da bodo oni poslusali in ubogali nas.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Moj klic na pomoč
6.6.2009 12:07:24   
slovenka
Pupe sem vas malo brala; jaz imam šele 11mesečno doma, pa me je kar malo strah postalo, kako bomo mi to zmogli user posted image Je že zdaj tako  trmasta, pa če nima dovolj pozornosti, takoj rožo razkoplje... Sem jo ob vaših problemih kar videla staro tam 3 leta, kako bo user posted image mali user posted image Pa v tistem času še user posted image planiramo... Imam zdaj 2 leti za mentalno pripravo. user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   [Brisano sporočilo]
6.6.2009 21:59:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jasna)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Moj klic na pomoč
7.6.2009 8:07:52   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin




Hja zdej sem mal bolj skulirana, kolk pomaga ne vem :/ zjanja in vpitja ni, sam je pa zdej on "car" Mami oblači, mami futra, ko je polulan mami preobleče, mami gre z njim na wc, mami to mami ono, ker on mojih "prošenj" ne "sliši"  Mi je 2 dni nazaj jogurt na šipo razmazal, pa sva se pogovorila in on ni vedel, da se ne sme mazat stvari na okoli user posted image   hm kam to pelje se sprašujemuser posted image



Moja hčerka je eno leto starejša od tvojega sina. Pa veš kaj mi je večraj nardila? Z lakom z nahto si je nalkirala, nohte, dlani, vrata v kopalnici, da me je skoraj kap.   Potem pri kosilu, je juho nalila v svoj krožnik, tako, da je teklo čez, pa sem samo šla na balkon reč možu in tastu, da prideta jest. Pupa se mi opraviči, da ne bo več, grem v kopalnico, pa že naliva juho v ostale krožnike....
In to vse se je zgodilo v roku 10minut.

Dobro ve, kaj sme in česa ne, pa jo kljub temu prime in mora to naredit, pa čeprav ve, da bo kregana.

Pri oblačenju, hranjenju, hoji.... pa ima  že od drugega leta obdobja, ko se dere, da bo sama, sama, sama, pol pa obdobja, ko ne more, ker jo roke bolijo ali noge....pa lahko popenim ali mirno reagiram bo isto.

Zato tudi v največji gužvi poskušam ostat mirna, ker lažje rešim takšne situacije.
Nalin, ne mislit, da te je obrnil okrog, najbrž se trenutno počuti bolje, če ga ti oblečeš, hraniš.... Čaki še kak teden ali dva...pol se bo pa drl...sam, sam, sam.....


< Sporočilo je popravil mika -- 7.6.2009 8:10:05 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Moj klic na pomoč
7.6.2009 8:12:00   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Bejba je sla pred casom za dva k varuski in je izjavila, da si gre malo spocit k njej. Sem se kar zamislila nad njeno izjavo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Moj klic na pomoč
7.6.2009 9:05:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Bejba je sla pred casom za dva k varuski in je izjavila, da si gre malo spocit k njej. Sem se kar zamislila nad njeno izjavo.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Mocna je, ne user posted image user posted image ?
Saj ne vem, ali je bolj smesna ali bolj resna. Vse v enem, se mi zdi user posted image .

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Moj klic na pomoč
7.6.2009 11:15:13   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pri oblačenju, hranjenju, hoji.... pa ima  že od drugega leta obdobja, ko se dere, da bo sama, sama, sama, pol pa obdobja, ko ne more, ker jo roke bolijo ali noge....pa lahko popenim ali mirno reagiram bo isto.

Zato tudi v največji gužvi poskušam ostat mirna, ker lažje rešim takšne situacije.
Nalin, ne mislit, da te je obrnil okrog, najbrž se trenutno počuti bolje, če ga ti oblečeš, hraniš.... Čaki še kak teden ali dva...pol se bo pa drl...sam, sam, sam.....



Pri nas se je tudi začela za faza. Sama, sama, sama. Stara bo dve leti. Samo to je tako: nižje ko je sonce, nižji mam prag tolerance user posted image Dopoldne je vse super, se sploh ne sekiram, sem čist kul. Potem je ravno prav popoldanski počitek, si obe oddahneva, potem je tudi še nekako (odvisno tud koliko je naspana). Proti večeru je pa včasih že  user posted image   user posted image   user posted image in se mi trga. Fajn je, če je moj doma, če sva pa cel dan sami ... user posted image
Ji pa tudi pustim večino stvari, naj sama (obuvanje itn), ker itak čez 15 sekund reče Pomagat, pomagat.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Moj klic na pomoč
7.6.2009 12:14:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Pri oblačenju, hranjenju, hoji.... pa ima  že od drugega leta obdobja, ko se dere, da bo sama, sama, sama, pol pa obdobja, ko ne more, ker jo roke bolijo ali noge....pa lahko popenim ali mirno reagiram bo isto.

Zato tudi v največji gužvi poskušam ostat mirna, ker lažje rešim takšne situacije.
Nalin, ne mislit, da te je obrnil okrog, najbrž se trenutno počuti bolje, če ga ti oblečeš, hraniš.... Čaki še kak teden ali dva...pol se bo pa drl...sam, sam, sam.....



Pri nas se je tudi začela za faza. Sama, sama, sama. Stara bo dve leti. Samo to je tako: nižje ko je sonce, nižji mam prag tolerance user posted image Dopoldne je vse super, se sploh ne sekiram, sem čist kul. Potem je ravno prav popoldanski počitek, si obe oddahneva, potem je tudi še nekako (odvisno tud koliko je naspana). Proti večeru je pa včasih že  user posted image   user posted image   user posted image in se mi trga. Fajn je, če je moj doma, če sva pa cel dan sami ... user posted image
Ji pa tudi pustim večino stvari, naj sama (obuvanje itn), ker itak čez 15 sekund reče Pomagat, pomagat.



Faze, faze user posted image user posted image .

Razen da je bejba full kul, dokler sva sami.
Ona rabi obcinstvo, da pokaze vse svoje talente user posted image .

(odgovor članu ZmajTolovaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Moj klic na pomoč
13.6.2009 21:44:14   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Hja zdej sem mal bolj skulirana, kolk pomaga ne vem :/ zjanja in vpitja ni, sam je pa zdej on "car" Mami oblači, mami futra, ko je polulan mami preobleče, mami gre z njim na wc, mami to mami ono, ker on mojih "prošenj" ne "sliši"  Mi je 2 dni nazaj jogurt na šipo razmazal, pa sva se pogovorila in on ni vedel, da se ne sme mazat stvari na okoli user posted image   hm kam to pelje se sprašujemuser posted image



Jaz ti bom samo tole rekla glede tega...ostalo so ti že ostale svetovale....

Pri nas je vedno palilo tekmovanje. Najprej je rekel, da naj ga jaz slečem (ali kaj drugega). Pa sem rekla:" Ja, bom.Jaz sem pa mislila, da imam že velikega fanta. (tko razočarano) Eh....ja, dobro no, te pa bom, če se ne znaš sam." In ponavadi ni premogel, da se ne bi sam preoblekel.

Če pa le ni palilo, sem pa rekla...."Ajde da vidim kdo bo prej...Se boš ti prej slekel ali bom jaz prej.....(nima veze kaj)" Seveda je tekmovalni duh vedno premočan in na koncu se preobleče....Vendar...jaz ne ponujam nagrade (ker potem spet ne pridemo nikamor če mu drugič ne ponudimo nekaj al celo več). Je bolj v dvigovanju samega ega kot kaj drugega.

In ko ta faza mine, se precej lažje diha, preverjeno! user posted image


Samo še tole....Jaz sem skoraj prepričana, da dečko išče pozornost. Imeti mlajšega bratca ali sestrico niti slučajno ni enostavno. Moj izredno razgledan 5 letnik mi še vedno včasih reče, pa se zelooo trudim, da ne bi bil kaj prikrajšan, da se ukvarjam samo s sestrico, ker otroci tudi previjanje, hranjenje, dojenje,.....jemljejo v smislu, da se samo s tamalim ukvarjamo. Kar dejansko tudi je res. Pred njimi so nas imeli samo zase, potem pa kar naenkrat nimamo več 24 ur samo za njim.

pošteno povedano, ni mu (jim) enostavno preklopiti, da imajo konkurenco. Še nam odraslim to včasih ne potegne kar tik tak, a ne?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Moj klic na pomoč
15.6.2009 9:07:29   
lilka
Hej, hoj...

Evo to je men strah, da ko bom julija rodila, da se bo tudi pri naši 26M začela stopnjevat trma in histerija....

Sej drugače kar gre, samo ko pa zatrmari ali žene histreijo, je pa obup in to zaradi take malenkosti, kot je, da sem ruleto potegnila, ko je ona še nebi, ali pa kaj drugega čisto abstraktnega in to se je potem pripravljena 15 minut dret, pa sploh ne ve zakaj se že dere, pa ji lepo prigovarajm, pa čakam zraven in sem tiho, no nazadnje sem pa šla iz njene sobe, zaprla vrata in rekla, da pridem ko bo nehala tulit in pol se je še polulala od sile in nazadnje odnehala. Pa dobro, samo zanjo še zdej imam čas in živce, me je pa zelo zelo strah, kako bo, ko bosta dva. Ker bo tudi naša iskala pozornost in se znajo ti napadi trme in histerije povečat, pač malo razmišljam o tem in se skuašm pripravljat na najhujše.
Tudi jaz vztrajam pri stvareh, ki so pomembne, pri kakšni malenkosti pa včasih raje popustim in sklenem kompromis, se mi zdi boljše, jaz samo upam, da bom imela dosti živcev tudi od julija naprej....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Moj klic na pomoč
15.6.2009 12:09:11   
ronja
nalin, mojidve še nista toliko stari in nimam čisto takih izkušenj kot ti, ampak mogoče bo vseeno kaj uporabnega:
- to, da zadnje čase hoče, da ga ti oblačiš, je lahko odraz tega, da hoče, da se z njim ukvarjaš, hoče tisto posebno pozornost, ki jo dobi mlajši bratec... Mogoče sem čisto mimo brcnila, vendar so nam v mš babice razlagale, kako se lahko tudi precej starejši otroci zelo hecno odzovejo na novega člana in da se ne vidi vse čisto takoj. Ena je recimo povedala primer, ko sta starša nepričakovano dobila še enega otročička, ko  imel starejši že 18 let. ko je izvedel za nosečnost in še nekaj časa potem, je imel želje, ki niso ravno značilne za najstnike: recimo je želel, da mu mami skuha čaj, da ga pospremi, ipd... Mogoče je pri tvojem otroku isto.
Druga možnost je to, da on sicer sodeluje s teboj, vendar do neke mere, ostalo pa želi, da mu prideš naproti. Zato si lepo sleče hlače, majco pa želi, da mu ti.

- to, da te liže bi znalo bit povezano z dojenjem mlajšega - je podoben kontakt: on se ne doji, pa išče en nadomestek. Ronja se ne doji več (se je nehala že predno se je Lejla rodila), vendar pa kadar ima tak dan, še vedno hoče polizat bradavico druge prsi medtem, ko se mlajša doji. Ji naredim to veselje (če smo doma - sicer pa zunaj ji to itak ne pride na misel, ker je preveč drugega za počet) in je potem vsa srečna, ker ima tudi ona svojo zizouser posted image . Tvoj je že starejši in je mogoče to zakrinkal v nekaj bolj sprejemljivega... Če bi bila na tvojem mestu, bi mu verjetno pustila - navsezadnje tako zelo umazani vseeno nismo - bi se zmenila za kak del telesa, kjer je to kolikortoliko varno - ne ravno po prstih in dlaneh, ki so najbolj svinjske, pa če te moti, pač ne v javnosti. Saj poljubljanje ni tako zelo različno... Lizanje je precej naraven izraz ljubezni...

Mogoče samo išče telesni stik s teboj. Jaz ji to kar ugodim, pa potem hitro mine, ne teži skoz za take stvari: večinoma je zelo ponosna, da nekaj že zna sama in niti ne pusti, da ji kaj dosti pomagaš, ker "ona že obvlada", včasih pa ima pač neko željo po varnosti ali nostalgijo za dojenčkastimi časi ali pa je samo utrujena ali zaspana, takrat ji pa pomagam, pa je. Lahko ga tudi objameš, pa bo mogoče ravno tako pomagalo - dostikrat otroci hočejo samo to: pozornost, stik, občutek, da ti je zelo mar zato, kako se počutijo. In ker ti ne morejo rečt: objemi me, ti rečejo: sleči mi majčko. Ampak dostikrat potem sami z veseljem slečejo majco, če ga ti prej objameš. Ne vem, probaj, saj zgubit nimaš kaj... Vsaj drl se takrat ne bouser posted image .

Za oblačenje in ostalo, se probaj malo spogajat: čeprav veš, da se zna cel sam slečt, mu reci, da če si sleče še majco, mu boš pa ti spodnjo majčko, recimo. Ali pa se bosta šla skup kopat (ali karkoli ima pač rad). To seveda pali, predno začne tulit, takrat ko ti predlaga, da mu ti majco slečeš, ne potem, ko se že zapneta.

Sicer jaz, kadar vidim, da je kriza, prekinem vsako delo, ki ni nujno za preživetjeuser posted image , pa se fliknem s tamalima na tla v njuni sobi (no, tamicena še ne spi tam, ampak bo) in se samo cartamo, beremo knjigice,... Neverjetno, kako se takoj, v sekundi umirita! potem je vse ok, samo da sem tam... Skratka, da sem nekaj časa samo njuna, nobena druga zadeva me ne okupira. In potem se naužijeta pozornosti in se da čez čas kaj čisto lepo narediti skup z njima in starejša potem še rada pomaga spraznit pomivalni stroj, dat prat perilo itd...

Malo ga lahko na finto vržeš tudi tako, da ga zeloooo hvališ in ga daješ za zgled: recimo: daj pokaži malemu, kako se sleče majčko, ti to že tako dobro znaš! če noče, ga mogoče lahko prepričaš, da pokaže samo eno rokico, drugo mu boš pa ti dala, ipd...

To, ko se bojiš, da ne bi bila dosledna in zato ne upaš odstopat od stvari, za katere potem vidiš, da niso tako pomembne, lahko rešiš tako, da se pogovoriš z njim: kaj ti to res toliko pomeni? Ali si samo želiš, da te pocartam? In ga pocartaj, on se bo umiril, ti pa tudi, imela bosta time out, potem pa lahko gresta spet iz nule, on bo verjetno bolj pripravljen sodelovat, ti pa na novo postavila, kaj ti je res važno. ker ko se že razburiš, je težko potem požret besedo, če si mu dala vedet, da je tebi to tako zelo važno... Če pa vmes prekineš to, se da spet na novo.

Druga stvar, ki bi ti jo svetovala, je, da organiziraš kako skupno aktivnost: pojdite v ZOO, na bazen, v gore,... da se vam bo nekaj dogajalo - vsem skupaj - to povezuje in nekak odpravlja napetost. Doma je vedno najtežje, sploh če ni prostora. No, seveda pretiravat v drugo stran spet ni dobro - če je otrok že v vrtcu, potem po moje ni dobro ga vsak ljubi dan nekam vlečt, ker včasih enostavno rabijo tudi čas samo za crkljanje. Mojidve sta doma in vsaka aktivnost je dobrodošla, hehe.

In kadar vidiš, da se kopiči neka negativna energija, agresija ali napetost, pa iz katerekoli strani že (tvoje, moževe, otrokove,...) in zaradi kateregakoli razloga - da se čuti napetost, ni pa še izbruhnilo, naredi testo za pico in ga neusmiljeno mečite po mizi, vzamite povštre in se pojdite "pillow fight" ali pa se samo žgečkajte, to vedno pomaga. Ker nekje je treba krog presekat in najlažje ga je tako, da se ti sprostiš in da vidiš svojega otroka nasmejanega, ker takrat spet začutiš tisto neizmerno ljubezen in potem ni več prostora za jezo.  Včasih moramo dat tudi negativna čustva ven - tudi tista do svojih otrok (ker tudi nanje smo kdaj jezni).

Je pa imela Ronja precejšnje izpade prvi teden potem, ko sem prišla iz p. Mislim, da mi tamale ni toliko zamerila kot dejstvo, da sem za 4 dni šla stran (no, v bistvu 2 dni in pol - ker sva bili prvi dan še cel dan skup, rodila sem proti večeru, 3. dan pa sta me prišla iskat že opoldne). ampak ona tega vseeno ni bila navajena in se ji je svet čisto zamajal. Delala je zgago in prav iskala, kaj bi lahko naredila narobe. Kaj sem naredila? Ja, ogromno sem se ukvarjala z njo, šli sva sami na sprehod (brez tamale), sicer čisto blizu, da sem bila lahko kmalu doma, če se je mini zbudila... In potem je ugotovila, da jo imava še vedno enako rada in zdaj ni nobenih problemov več. (verjetno se bojo spet novi pokazali čez čas, amapk do takrat bova uživalauser posted image ).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?