|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 19:40:50   
aprilčica07
flora: obljubim, da ne bom delala več skomin z Hvarom... ampak meni je tam doli tako lepo, da ko se razpišem ne znam več nehat.. ampak za letos bo Medulin čisto ok destinacijauser posted image user posted image
eee35: ah, dedci.. moj je tudi računalničar, veš... oziroma on reče, da je informatik, ker se tako bolj fensi čujeuser posted image user posted image user posted image user posted image sicer ni študiral računalništva, je priučen v tej stroki, ampak je priden, kapo dol... glede tega, da bi meni kaj pomagal, ali pa včasih kaj razložil.. haloouser posted image user posted image user posted image saj vidite, da ne znam niti slikc gor polepit, da bi vidli našega lumpa in mene.. sem ga vprašala le enkrat, mi je tako na hitro povedat, da nisem zastopla nič.. pol se mi pa smeje.. ja, dedci pač.. kadar je kaj takega se vedno spičiva...  tako, da draga moja, vsi so glih user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 20:07:35   
eee35
Ooooo, moj pa je informatik informatik - in študiral in dela v tem. Pa me ne bi tok razjezil, če ne bi te glupe enter tipke pritisnil. Kako naj razložim: kot, da ne bi sama znala...Včasih bi ga nekam poslalauser posted image , ker sploh nisem tako brezzvzna glede računalnika, v bistvu bi rekla, da mi ponavadi kar v redu gre. Eh brez zveze seveda, ampak tukaj pride na plano moj značaj, ponavadi bikci pač ne znamo temperamenta držat v mejah normale.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 20:52:28   
sasa84
Ej, punce, a ste že kej razmišljale kateri paket boste vzele? Jst sem mislna najprej kr denar popokat, zdej pa res ne vem več. Sem bila čisto prepričana, da bom vzela denar - do danes, ko sem bila na predavanju šole za starše in je predavateljica prov odkrito navijala za tisto lupinico...
Danes sem imela pregled pri ginekologu - ne mojem, ker nisem dobila obvestila, da je moja ginekologinja odsotna. V glavnem, 1.bedna situacija je bila ta, da mi niso poslali obvestila (ali pa še ni prišel do mene) in sem jih potem slišala jaz, ker sem "zamudila"! Halo?! user posted image Kako ne bi zamudila, če mi sploh niso sporočili, da moje dr. ni in sem naročena prej pri eni drugi! 2.bedna situacija je bila pa ta, da mi je dr. rekel naj se slečem, da bo opravil pregleduser posted image  potem mi je pa samo zmeril z metrom trebuh in poslušal srček! Halo?!?! In zakaj sem si mogla gate slečt?!user posted image  Kr neki! Joj, kok sem bila jezna...še zdej sem, če se spomnim. Sem se mogla malo olajšat, ne bit hude.
Drugače pa naš mali skače ko hudičekuser posted image  Najraje ima moja rebra in mehur. Zadnjič je prav veselo razgrajal in sem ga hotla posnet ter poslat mojemuuser posted image , ker je bil službeno odstoten. Ampak glej ga zlomka - mali neha! Nekaj časa čakam pa kar nič in nič...Prekinem in - začne spet razgrajat! In to se je ponovil ene 5x, res, potem sem imela pa dovolj! Pravi lump je žeuser posted image
Aja, še za seznam: nov datum za pregled je 1.7. - potem pa...na morje! Jupi!!!user posted image  Morje in sladoled...kaj je lepšegauser posted image

(odgovor članu eee35)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 21:52:54   
Misty Scarlet
sasa84 še vedno lahko vzameš denar namesto paketa in potem naročiš lupinico preko spletne trgovine Recinko (http://www.recinko.si/products.php) - po isti ceni, kot je v paketu. Jaz mislim, da bom tako naredila za previjalno komodo.

lp

_____________________________

Alenka

Trd je svet - a naj! Kar že bo, kodrov zlatih razčesati si ne daj. (J.Glazer)

(odgovor članu sasa84)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 21:54:34   
aprilčica07
saša84: ma kaj vem, mislim, da bomo mi tudi tokrat vzeli denar.. smo ga že prvič in po moje bomo nardili drugič enako.. lupinico pa imamo namen kupit novo, tako, da bo kaj od lupinice, ker v prvo sem jo imela izposojeno in je bla katastrofa... 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Misty Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Avgustovke 2009 2. del
2.6.2009 22:55:54   
cowgirl
Danes sem imela spet polno lažnih popadkov, ki pa na srečo hitro minejo. Če prav ne delam nič  fizičnega in se uležem večkrat na dan, vmes grem še spat za dve uri... na kratkem sprehodu me je grozno zvijalo... sploh ne vem več, kaj naj. Tudi če počivam ni nič drugače.
Sem šla pa včeraj na prvi obisk v MŠ. Jutri gre še možek zraven in komaj čaka. Vendar ga prenova podstrešja sploh ne spusti in dela vsak dan po šihtu kot zmešan... sedaj, ko se mi vidi trebuh je dal v šesto prestavo. user posted image Podstrešje se je dveh mesecih čisto spremenilo in izgleda kot kakšno fensi šmensi stanovanje na vrhu nebotičnika na Manhattnu. user posted image   Še ne čisto... ampak bo kmalu. Ta teden pripeljejo kad, potem še ploščice...
Jaz imam tudi že polno oblekic. Nabavit morava samo še posteljico, previjalna bo kar na pralnem stroju v kopalnici, pa v ikei poličke, kakšne dekce in brisačke, v DMja po kozmetiko, potem pa čakat na porod.

A,ja... za seznam... vmes, ko nisem veliko pisala na forum je minilo tudi moje 29. leto... Sedaj sem okroglih 30.





_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 6:53:12   
Tanchy
Dobro jutro!

No pa smo spet vnovem dnevu, ki je zaenkrat še čist user posted image . Že od začetka tega tedna slabo spimo, ker mali veliko joka ponoči (kaže, da tako sanja) in se kar naprej zbuja ..pa nosit, pa ne ležat, pa spet nekaj časa neustavljjiv jok...zjutraj bi pa samo spal kot da ni nič. Tudi čez dan je tako user posted image . Potem sva pa midva z user posted image  čist fuč ker nekaj časa en, nekaj pa drug dežura in potem sva zjutraj koma. No, jaz bom šla dopoldan verjetno še nazaj spat user posted image ...

eee35 - jah pri moških se res ne moreš velik zanašat vsaj za določene stvari. Tud midva se velikokrat skregava zarad brezveznih stvari user posted image . Mah, sam pol nam bi blo pa dolgčas, če se nebi user posted image . Je pa težko, ko ti vse dol pade...samo kaj čmo smo pač popolnoma različni osebki z drugačnimi mišljenji....ampak za skupaj.

sasa84 - tako kot je Misty Scarlet napisala, bi tudi jaz naredila na tvojem mestu - vzela denar in kkupila tiste stvari, ki potrebuješ pri Recinku. Mi imamo tako lupinico Maxi Cosi in smo z njo več kot zadovoljni, saj je velika in prostorna - kot je treba.
Smo jo pred dnevi iz shrambe popstavili in je naš 2 letnik not zlezel in se veselo guncal user posted image user posted image user posted image . Ko se je naveličaj je pa dojenčka dal ležat in ga vozil naokrog po stnovanju in smo spet imeli mir...skratka vsestransko uporabna lupinica user posted image .
Misty Scarlet - ti si pa nova, ane? Dobrodošla med nami user posted image user posted image user posted image
cowgirl - najprej čestitke za doponjenih 30 user posted image user posted image user posted image  in pa vidim, da ste res zelo pridni z urejanjem podstrešja - super! Potem boste pa z user posted image  samo še uživali...

Jaz sem se pa sedaj začela redit kot user posted image , vsak teden dobim gor 1 kg -groza. Jest mi pa paše samo sladkarije in sadje - a je potem kaj čudno user posted image ? Upam, da  me bo kmal minilo, ker ne rabim veliko zaloge - bo treba preveč hujšat user posted image .
Zdaj grem pa na user posted image . Čaw

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 7:42:48   
Misty Scarlet
Jutro,

mene pa tako neka panika grabi. user posted image  Mislim, da zaradi vseh teh podatkov, ki sem jih v 2 dneh prejela v MŠ, pa še danes grem. Saj si še pol nisem zapomnila... No, saj smo dobili cel kup brošur in bom še lahko brala. Se mi pa zdi, da ko bom enkrat v porodni sobi, bom vse pozabila in nič več znala. Zdaj me je strah, da ne bom znala dihat - kar ne gre mi nekako. user posted image  Pa najbolj me je strah, da bi se kaj zaradi mene zakompliciralo pri otroku. Tako skalo imam na prsih. Že drugače sem nagnjena k paniki - sem imela panične napade z dušenjem, ki sem jih potem začela nekako obvladovat. Samo strah pa vseeno ostaja. In ko nam je babica razlagala o pozitivnem razmišljanju, o sproščenosti ipd., se mi zdi, da sem jaz ravno obratno in da sploh ne bom zmogla. In bom matrala otroka in bom matrala sebe in osebje.
Saj vem, da kompliciram, a pridejo trenutki, ko me je vsega tako strah. user posted image

Poleg vsega pa sem ful prehlajena in smrkam in kašljam in ne vem, če ta kašelj vpliva na otroka. A bi morala do zdravnice?

Morda pa že malo luna vpliva name, ki se vztrajno polni... user posted image

Upam, da ne zamerite, da sem se malo izpraznila.

Lp user posted image

_____________________________

Alenka

Trd je svet - a naj! Kar že bo, kodrov zlatih razčesati si ne daj. (J.Glazer)

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 7:59:34   
Alisa
Jutrouser posted image

Najprej da napišem tole preden spet pozabim.
Ne vem katera je sicer napisala nekaj glede bezeg, naj nosečnice ne bi jedle  ali pa pile soka! to sem kake 2 teedna nazaj vidla v prilogi od Novic, ker sem sama hodela delat sirup iz bezga, sem iskala recept za šebeso in naletela na to tako da sem se hitro premislila.

Misty scarlet - ne se že zdaj mučit s tem kako bo pri porodu, saj imamo še malo časa do takrat, verjemi da če boš poslušala osebje tam in se ravnala po njihovih napotkih da ti ne bo težko, saj jih bo veliko okrog in verjemi da bodo poskrbeli da bo otrok uredu. Jaz pri prvem porodu tudi nisem bila prepričana glede dihanja in ko je do tega prišlo sem kar speljala. Zelo veliko sem si pomagala z kisikom oz. predihavanjem, in sem sama pri sebi štela od 1-10 da sem se umirila, tako da če bo tako kot prvič- verjemi da bi šla magar še 10 krat rodit.
Zato sm en napotek; Posljušaj babice in osebje ko ti govorijo kdaj pritisni, saj se drugač sm zmatraš. Pa še dragec bo zraven in ti bo lažje.


Kilogrami- jaz se sploh nočem več tehtat, saj tud men kile kar gredo gor pa se sprašujem pa od česa saj nič več ne pojem kot prej. Več ne, jem pa zdaj torte pa bončke, pa čokolade,... ki jih prej nisem mogla vidit.

Grem še kavo spit pol pa še mal podelam na šiht, čeprav se mi ni ne dauser posted image .


_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Misty Scarlet)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 8:22:18   
Tanchy
Bezeg, da ni za nosečnice?!  Mi smo pa ravno čez vikend naredili sirup in sem ga tudi nekaj pila, sveda. Pa včeraj je bil ocvrt - res ga nisem full pojedla, ampak sem ga user posted image . Kakšne pa naj bi imel učinke, da ni za nosečnice...zdej me pa skrbi.....user posted image .

 Misty Scarlet - sploh ne premišljuj kako boš dihala pa kaj počela na porodu. Ti si samo zamisli, da boš z rojstvom user posted image  dobila najlepše darilo na svetu in se res prepričaj do poroda in da ne bo težko rodit. Boš videla, bo šlo lažje. Sicer mora pa vsak otroček enkrat ven in če se boš prepričala v pozitivno, bo šel z lahkoto user posted image
Res, da sem jaz imela CR in je lahko govort, samo tudi za CR je potrebnega kar precej poguma, ker ne veš kako in kaj - jez sem se ves čas smejala, tudi med CR tako da res ni bilo čisto nič hudo in tudi zaradi pozitivnih misli sem hitro okrevala.
To je moje mnenje.

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 8:37:31   
Arwen
Helou!

Alisa - zakaj naj bi bezeg škodoval nosečnicam?user posted image Jaz sem pa ravno prejšnji teden skuhala sok in mi ga tako paše pit.

Misty Scarlet - boš videla, ko boš enkrat v porodni sobi, te bo ves strah minil in prepričana sem, da boš pridno poslušala osebje in maksimalno sodelovala.  Takrat imaš občutek,  da se vse odvija tako hitro, da sploh nimaš časa paničarit. Jaz sem imela na pregledu preden sem šla rodit od same nervoze pritiska 145/90user posted image , v porodni mi je pa takoj padel na normalo. Aja, sem pogledala tvoj album. Ful luštne fotkeuser posted image , še posebej simpatična mi je tista s trebuščkom tvojega dragega.user posted image user posted image

Tanchy - mi tudi že dva dni nič ne spimo. Je naš škratko včeraj še vročino dobil, tako da je bila celo noč akcija. Tudi rabim zdaj eno veliko user posted image .

eee35, aprilčica - moj user posted image je tudi strasten računalničar.user posted image   No, zdaj se je HB spet malo bolj v šport vrgel, prej je bil pa še doma skoz za računalnikom. Kot da ni na šihtu dost...user posted image  

cowgirl - vse naj naj!!! user posted image Pa držim pesti, da vam čimprej uspe vse poštimat v stanovanju.

sasa84 - jaz bom kar denar vzela. Drugače pa mislim, da so ti punce dobro svetovale.

Danes sem pa jaz na vrsti za fešto v službi, tako da bo spet bolj kratek delovni danuser posted image .  Pa pa, A.







(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 8:38:55   
hel32
Dobro jutro
Danes imam pregled pri G in sem čist vpričakovanju, da vidim našo bebo, ker imam UZ,
Pa potrdilo dobim, jaz imam točno danes še 60 dni do poroda user posted image ,tudi mi bomo začeli počasi delat sobico,user posted image
ker je dragi zdaj za vse sam, pa še električna vrata pridejo montirat, pa v vinogradu je še delo,
tk da je res ZELOOOOO priden, da vse sam nardi, mama mi vrt uredi, jaz pa "sem šefica"user posted image
Sasa 84, midva sva se odločila da sama sestavima paket preko neta, ker lupinico smo že kupili,
imajo pa pri recinkonu tudi zelo kvalitetne stvari, tk da jaz bom v večini kr oblačilca naročila, ker sobico sva pri Lip Poljčane kupila.
Misty Scarlet, vem, kako je prvič, je bilo tudi mene vsega strah, ne muči se z dihanjem, ko bo tako daleč samo poslušaj babice in bodi sproščena,
nič ne bo narobe, bodo ti pomagali predihavat, so tudi meni, pa se je vse v redu izteklo, tako psihiranje samega sebe ni zdravo  user posted image  vse čuti, zato zaveži živčke in optimistično naprej!
Se tipkamo zvečer, ko bom s pregleda

Helena v 28 tednu

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 8:44:44   
kerala
Dobro jutro!

user posted image  sem že popila, pa sev vseeno še čist zaspana. Ma res ne vem kaj mi je s tem zbujanjem zjutraj. Zdaj, ko bi lahko spala do 10h se pa zbudim zjutraj ob 7h pa kar vstanem, se mi ne da ležat zbujena, ma sem prav user posted image  zaradi tega.

Punce, hvala vam za spodbude in lepe misli! Glede strahov imam vseeno občutek, da se kar dobro držim. Avgusta bo minilo komaj 1 leto, tudi takrat sem bila že kar čez polovico... Na ta dogodek redko pomislim, samo včeraj se me je tista novica res "dotaknila". Čas res celi rane, še dobro da ga imamo. Pred NS o user posted image  sploh nisem hotela razmišljati, kaj šele, da bi se upala veseliti. Od morfologije naprej pa sem zelo sproščena in veselo shoppingiram. Tako da, punce, ne me narobe razumet, jaz VEM!!!! da je tokrat vse vredu in uživam vsak trenutek nosečnosti.

Aprilčica, sem vesela, da si boljše voljeuser posted image ! Saj vem, taki trenutki pač pridejo, pa še dobro da spet minejo...

Misty scarlet, probaj se čimbolj prepričat, da je porod pač nekaj čisto normalnega in če so ga speljale do zdaj prav vse mame, zakaj ga pa ti ne bi! Saj zato so pa tam vse babice in ostalo osebje, da nam pomaga in nas vodi. Vse pride samo od sebe, ti samo zaupaj! Mene je tudi na trenutke strah, predvsem bolečine, zato sem se kar odločila za epiduralno, se mi zdi da se potem bistveno lažje koncentriraš na dogajanje in je potem vse lažje. Meni se tiste muke zdijo res nepotrebne!


eee, vem kako se počutiš, težko je zadržati bes, bi kar eksplodirala, ne? Ampak je bolje, če bi vse skup na hec obrnila, saj končno s tem res nikomur ne koristiš, niti sebi niti user posted image . Sicer pa - kdo to govori - jaz sem tudi bolj temperamentne sorte in me hitro kaj iz tira vrže, potem, ko mi pa govorijo, da moram biti zdaj umirjena ker sem user posted image , sem pa samo še bolj besna user posted image !
Cowgirl, ti kar lepo počivaj, saj ni več dolgo! No, pa vsaj dolgčas ti ni, če stanovajček rihtate, superuser posted image , ravno pravi čas!

Sasa, jaz bom tudi vzela denar, saj je res vseeno. V Recinku imajo pa itak super stvari, pa po full ugodnejših cenah kot drugje, tako da si pač kupiš kar rabiš. Avtosedež je 40 EUR cenejši kot v BC, samo trenutno še čakajo novo zalogo, posteljica je v BC čez 120 eur, pri njih 80, previjalna... če kaj od tega rabiš se full splača!

No, Opatija, a še kar dopustuješ ali so te takoj spet zasuli z delom? Daj se nam kaj oglasi, ko utegnešuser posted image !

Pozdravček vsem!

_____________________________

Živa, 12.1.1995
Duna, 12.6.1996
Taras, 20.8.2009 (54cm, 3.980g)
1. mesec: 61cm, 4.945g
2. mesec: 66cm, 5.415g
3. mesec: 67cm, 6.245g
6. mesec: 76cm, 8.060g

(odgovor članu Alisa)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 9:00:27   
go_ta
Dobro jutro! Danes sem pa malo bolje spala, čeprav se zbudim vsakič, ko se obrnem. Pa spet sem tok utrujena, da bi hodila ob 8 spat! Eno vprašanjce: je še od katere otroček ful ful ful živahen? Men se zdi, da moj nikol ne spi! Včer mi je lubi rekel, da ga je ponoči brcal, da ni mogel spatuser posted image , jst sm pa mislila, da vsaj ponoči spi, ker čez dan je skoz akcija. Uf, najbolš, da se zdaj naspim, ker očitno bomo dobili razgrajača.
Jst sm zadnje dni skoz lačnaaaaaaa! Pa same sladkarije mi hodijo po glavi! Dons morava še it v šoping po hrano, tako da se moram prej najest, ker če grem lačna v trgovino, naberem stvari za dva vozička!user posted image
saša84, najbolš, da narediš tako kot so ti punce svetovale. Jst bom vzela denar, sem pa prek recinka naročila previjalno pa posteljico, ker sta bolj poceni kot npr. v baby centru.
cowgirl, user posted image  za podstrešje! Sam se bodoči očkoti res spremenijo, ko vidijo trebuh pa začutijo brce pa se bliža PDP. Pol grejo pa vsi v akcijo - ne znajo drugač pokazat živčnosti, sam men je to tko prikupnouser posted image  Drugač pa čim več počivaj. Tud meni je nekaj časa otrdeval trebuh, pa sm se zdj odločila, da bo treba mal izpreči.
Misty scarlet, v porodni pa res samo poslušaj babico. Sicer še nisem rodila, ampak sem od vseh dobila ta nasvet, tako da nekaj je na tem. To bomo že skoz dale!! Pol pa dobile nekaj najlepšega, tako da se osredotoči na to!
arwen, dobro feštajte v službi!user posted image
Hel32, uživaj v UZ-ju svojega zakladka!
zdaj pa malo ven, da noge pretegnem! Pazite nase!

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu kerala)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 9:37:20   
Misty Scarlet
Hvala punce za vzpodbudne besede. user posted image Saj kot sem že rekla, je ta strah najbrž pogojen zdaj z vso to tono informacij, ki smo jih prejeli v MŠ in pa malo tudi že polna luna vpliva name - skoraj vedno sem jokasta ob polni luni (tudi bila, ko še nisem bila noseča).
Drugače pa me je morda malo bolj strah tudi zato, ker sem imela na začetku povečano nevarnost spontanega splava in sem bila doma, potem ko se je to umirilo, sem imela povečano verjetnost za Downov sindrom - sem šla potem na amniocentezo in 3 tedne čakala na izvid user posted image . Vendar je bilo potem vse v redu in še 100% sem izvedela, da bo user posted image .
Zdaj naša pupa veselo brca in se prekopicava po trebuhu user posted image . Če včasih malo manj, pa me že začne skrbet... A se potem skuliram in si rečem, da skoz pa res ne more telovadit in mora včasih tudi spat. V petek grem na 3D UZ, da jo spet malo vidim. Potem sem vedno bolj zadovoljna...

Zdaj grem pa tudi jaz malo ven in do lekarne vprašat, kako je zdaj s tem bezgom. Jaz namreč pijem bezgov čaj, ker sem tako prehlajena... Vam potem sporočim, kaj so rekli.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Alenka

Trd je svet - a naj! Kar že bo, kodrov zlatih razčesati si ne daj. (J.Glazer)

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 9:52:57   
Flora2
Jutro punce,

jaz sem pa danes dobre volje, da se mi kar samo smeji, našla sva super varianto za morje za letos in ker jaz razmišljam o morju že za naslednje leto ko bomo trije obstaja velika verjetnost, da se bom lahko še za naslednje leto zmenila, za kakšen dober mesec (polovica maja do konca junija). Je pa super lokacija, hišica, do plaže 30m, senca na  plaži in v naselju, res super super. Če mi to uspe bom prav srečna.user posted image user posted image

Cowgirl čestitam za okroglo obletnico, vse najboljšeuser posted image .

go_ta mene tudi sladkarije prav ubijajouser posted image , nikoli nisem marala gorenjka roladic, zdaj jih pa že sanjamuser posted image , grozna sem, se pa poskušam zadržat vsaj toliko da pojem max. dve.
Glede spanja jaz nimam problemov, spim kot ubita, sicer vstajam ponoči za na wc vsaj 2x ampak se sploh ne prebudim.

 Arwen dobro feštajte v službi.

Sasa84
midva sva se že odločila za denar, ker večino stvari že imava, kar pa nama manjka bova pa dokupila.

Včeraj sem si prvič izmerila trebušček in imam točno 110cm, je tak res fajn okrogeluser posted image .

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 9:55:01   
Joob
Jutro babuške, kako ste nekatere pridne z javvljanjem na forumu, jaz pa kar ne pridem do prostega časa. Moj si je poškodoval nogo, in tri tedne ne sme stopiti nanjo, tako, da sem za vse sama...utrujena kot sto hudičev. Zvečer se prav sprašujem, kdo me drži pokonci, na nogah...ampak ok, bom že preživela.

Drugače pa naj povem, da sem imela pregled, na katerem mi je izmerila trebuh in poslušala srčka...nato pa sem imela 15 minut litanije, kako sem se preveč zredila, kako bi morala spremeniti življenski stil, prehrambene navade...user posted image ...naj pa zdej povem bistvo...obute sem imela Dr.Martens natikače, ki tehtajo malo manj kot o,8kg...in ko sem stopila na vago sem imela od prejšnjega pregleda celih 0,3kg več, kot zadnjič!!! kar sicer pomeni, da sem shujšala o,5 kg...ne vem zakaj G delajo tako paniko zaradi kg...skratka, naslednjič moram imeti isto kg...ampak mislim, da bo te morije kmalu konec, ker so v ZD Domžale, končno dobili novo ginekologinjo, ki bo namesto prejšnje...
Aja, pa še glede urejanja porodniške,...ne potrebuješ nobenega potrdila o PDPju ampak samo materinsko knjižico za upogled. meni je to urejanje cela španska vasuser posted image ...Ali vlogo kupiš ali jo dobiš na CSDju?

Nič, zdaj pa šibam v Bauhaus, nato pa nazaj domou pospravljat, delat...

Pozdravčki, poljubčki...

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:05:50   
Flora2
Joob, glede kg je mene zadnjič tudi opozorila, ni pa nekaj hudo komplicirala, zato res ne vem zakaj tvoja G zganja tako paniko, koliko si se pa vse skupaj zredila?

Glede urejanja papirjev na CSD, ne rabiš nobenega potrdila več, vse potrebne papirje pa dobiš tam, nič ne rabiš kupovat.

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:10:00   
aprilčica07
Misty Scarlet: jst sem tudi taka, ki sem imela glede na ns povečano tveganje za ds, pa sem potem šla na amnio in je vse ok.. ampak nekak čuden strah vsake tolko očitno ostane v vsaki izmed nas, ki smo to dale čez.. sicer pa bo z našimi deteci itak vse ok..... user posted image user posted image user posted image
joob: a maš tečno ginekologinjo? ej, kaj bi rekla šele meni, ki sem se zredila skoraj cele 3 kg od zadnjega pregleda... najbrž bi me ven zabrisalauser posted image user posted image user posted image  
hel32: fanj opravi danes na pregledu...

Ostalo pokomentiram kasneje, trenutno je moja učenka odsotna pa sem lahko malo do vas pokukala...

Zdaj pa grem.


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Flora2)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:27:32   
Joob
Do zdej sem se zredila točno 6,8kg. In jst sem skos misnla, kok sem pridna, da me ne bo nič kregala...pol pa tkole dobim po betici...ampak sej nima veze...sama pri sebi vem, da ni panike glede kg...ona pa naj kr flanca pa tala litanije...a najbolj smešno je, da tudi sama ni ravno idealna (glede kg)user posted image . Eh saj bo.
Za seznamček:
-naslednji pregled imam 29.6.
-zredila za o,3kg...skupaj 6,8kg.

_____________________________

Velik problem spremeni v majhnega, majhnega v nikakršnega....

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:42:06   
blanč
IZVIRNO SPOROČILO: Joob

Do zdej sem se zredila točno 6,8kg. In jst sem skos misnla, kok sem pridna, da me ne bo nič kregala...pol pa tkole dobim po betici...ampak sej nima veze...sama pri sebi vem, da ni panike glede kg...ona pa naj kr flanca pa tala litanije...a najbolj smešno je, da tudi sama ni ravno idealna (glede kg)user posted image . Eh saj bo.
Za seznamček:
-naslednji pregled imam 29.6.
-zredila za o,3kg...skupaj 6,8kg.

Ojoj, jaz sem srečna, da imam mojo ginekologinjo, ker sem se zredila 18 kg pa edino kar je rekla, da bo po porodu treba mal bolj migat, kar pa pri dvojčkih itak ne bo problemuser posted image


_____________________________

Daj vsakemu dnevu možnost, da bo najlepši v tvojem življenju!
(Mark Twain)

Pa smo po večih letih le dobili nagrado in to kar dvojno:):)

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:44:12   
go_ta
Joob, ti posodim svojega G, je pravi srček, mi nič ne teži za kg, čeprav jih vsak mesec pridelam 2. Če bi se jst zredila samo za 6 kg, bi bla noro srečna. Tko da se ne sekiraj!
Dons sm pa tok user posted image  zmatrana, sploh ne vem, kaj mi je. Sm šla na krajši sprehod, komaj prilezla do doma, pa sm se kr mal ulegla. Sm hotla dans pomit okna, ampak ... bojo mal počakala, ko bom boljše volje, sm se šla rajš razveselit s porcijo sladoledauser posted image
Flora, jst si si danes na nakupovalni seznam dodala gorenjka čokoladice he heuser posted image  Bi pa z veseljem zdj pojedla eno sahar torto. Okej, bom rajš nehala razmišljatuser posted image

_____________________________

23. 7. 2009 - Niko (50 cm, 3460 g)
1. mesec: 56, 4715
3. mesec: 64, 7030
4 meseci 3t: 7980
6. mesec: 71,5, 8590

(odgovor članu Joob)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 10:46:40   
Serendipity
Joob - ma daj.. Ta tvoj G pa res pretirava za moje pojme... Če si ti ok in je bebi ok potem pa za teh nekaj minikilc... user posted image Meni moja niti nikoli kg ne komentira.
Pa še zredila si se v mejah normale... user posted image

(odgovor članu go_ta)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 11:48:26   
opatija
Ojlauser posted image !

Končno sem prebrala zamujeno in se prebila do drugega dela! Res ste pridne čvekiceuser posted image
Vidim, da se nam je pridružilo kar nekaj novih, dobrodošleuser posted image

Mi smo super uživali, čeprav je bilo zame na trenutke tudi kar naporno. Na morju je bilo vroče kot julija (že ob 8.30 je bilo 28 stopinj), od jutra do večera je bila akcija, ponoči pa sem vsaj dvakrat šetkala na wc. Ne vem kakšen čudaški ritem ima moja prebava, okoli 2h-3h sem hodila na dolgo potrebouser posted image Morje je bilo super, tako da sem kar plavala, je pa precej smešen občutek, ker se mi je zdelo, da me trebuh vleče navzdoluser posted image Vročino zaenkrat prenašam brez problemov, kar je presenetljivo, saj sem v nosečnosti z Nikom pozimi švicala kot konj. Upam, da bo tako do konca. V Prekmurju sem celo prekolesarila 20km, vendar sem se kljub odličnemu počutju odločila, da se s kolesom ne bom več vozila. Bombandiranja o tem, kako nevarno je če bi padla imam dovolj, saj to skrbi tudi mene. Do sedaj se mi je zdelo, da glede na to, da v 20 letih nisem niti enkrat padla s kolesom, to ne predstavlja nobene nevarnosti. V ponedeljek pa sem peš padla na prehodu za pešče. Na srečo sem se vrgla na koleno in roko, tako da je razen potolčenega kolena vse OK, mi je pa dalo pošteno misliti. Ne mislim reskirati, tako da kolo adijo do naslednjega leta, ko bo na zadnjem sedežku user posted image user posted image Kile so ostale kljub gurmanskim izbruhom nespremenjene, tako da sem kar zadovoljna, čeprav sem ob pogledu na roke in noge (ta zadnje sploh ne gledam) kar nesrečna. Glavno je, da me osrečuje trebušček, ki je že precej velik in kar se mene tiče sanjsko lepuser posted image Pridobila sem barvo (že sicer imam trebuh najbolj zagorel), koža pa je lepo mehka in svetleča. Zaenkrat še ne zgleda napeta tako da upam, da se tudi tokrat zmažem brez strij. Medenica me je prenehala boleti, kar me ful veseli, saj me je pred odhodom na počitnice že prav močno skrbelo. Komaj sem hodila, da o obračanju v postelji sploh ne govorim. Več kot očitno mi najbolj škoduje sedenje za računalnikom. Na srečo bom frej še ta in naslednji teden, potem pa sepet en teden norišnice. Mah bo že, saj gremo po tem spet za 14 dni na morjeuser posted image

Glede gnezdenja: danes bova z user posted image sestavila omaro za otroške oblekice. Les sva že naročila in ga dobimo danes, tako da bo akcija. Ful se veselim, čeprav sem kar malo nervozna, ker sem sama zrisala omaro in določila barve. Upam, da bo v živo tako kot sem si zamislila. Ko bo omara stala pa začnem z generalnim pospravljanjem stanovanja in pripravami na novega družinskega članauser posted image
Očitno se me že loteva pospravljalna euforija. V prejšnji nosečnosti smo imeli stanovanje kot iz škatljice, vse se je sijalo in ves čas smo imeli sveže pecivo ali torteuser posted image

Tako drage moje, spet sem se razpisala. Lepo se imejte in uživajte s trebuščki!

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Avgustovke 2009 2. del
3.6.2009 12:04:12   
masa006
Misty Scarlet malo si me spomnila na mene v prvi nosecnosti sem imela iste strahove ampak,zaradi tega,ker nisem bila v MS,tisti cas sem bila hospitalizirana in pac nisem uspela in me je potem kar treslo,ko nisem vedela kako je treba dihat in vse ostalo,ampak sem pri porodu ugotovila,da nekak sama ugotovis kako in kaj ze zaradi tega,ker ti to lajsa bolecino(katera sploh ni tako grozna)in se babice ti pomagajo tak,da ti se poskusaj sprostit in imej v mislih,da je porod nekaj cudovitega,ker tudi je jaz ze komaj cakam,ker vem,da ko bom sla v porodnisnico se bom domov vrnila z precudovitim zakladkom in porod potem tako ali tako pozabis,ko vidis te male strucke in jaz sem bila tako ponosna,ko se je rodila nasa hcera in ker mi je uspelo,pozitivno razmisljaj pa bo,pa lep dan.

(odgovor članu Serendipity)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Čudni prvi znaki nosečnosti
Včasih prvi znaki nosečnosti niso prav nič romantični oziroma so lahko prav "čudni" in naporni. Kakšni, preverite v čl...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?