|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
25.6.2009 12:52:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Smo 4 v hiši in plačujemo 55€, prejšnji mesec poračun 216€. Imamo pa pralni stroj, 2 tv, hladilnik, eno malo skrinjico, poleti bojler, 1 računalnik, mikrovalovko, pomivalni stroj. V vseh sobah razen hodniku in kopalnici ter v kleti imamo varčne žarnice. Plačamo preveč- kar je tudi delno razumljivo da kljub temu da zelo pazimo kje gorijo luči in tudi tv in radio ugašamo če noben ne gleda, so pa vsi aparati zelo stari in temu primernu tudi pokurijo elektriko.


Auč, to je pa ful poračuna.user posted image Naši so v hiši in imajo še več teh aparatur in plačujejo 32€ na mesec, poračun 12€ v dobrem.user posted image

Sicer je pa res dobro postopoma vse aparature zamenjat, pa pazit, da nimaš npr. hladilnika zraven šporgeta, ker posledično hladilnik kljub A razredu hitro pride na D razred. Glih zadnjič mi je razlagal en , ki dela meritve, kako napačno ljudje postavljajo aparature po hišah. Zraven grelcev in te zadeve.

(odgovor članu Korina1)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
25.6.2009 13:19:41   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

2-sobno stanovanje (60 m2) v bloku, 4-članska družina (2 odrasla, 2 otroka) + pes = 12€.



A si se ti mal zmotila al dejansko plačujete samo pavšal?user posted image   Ker če je tadrugo, pol mate poračuna ohoho.user posted image





Tudi jaz mislim, da jim bo ob poračunu sapo vzelo...


Mi smo 4 članska družina(2 odrasla+dva otroka), uporabljamo vse možne aparate v gospodinjstvu(2x TV, 2x računalnik, štedilnik, pečica, mikrovalovka, pralni stroj, pomivalni stroj, garažna vrata........), večina varčne žarnice,  pa plačujemo nekaj čez 33 €.

Je pa res, da skoraj vse uporabljamo ko je poceni tok in se tega striktno držimo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
25.6.2009 13:23:11   
Korina1
Hladilnika nimam poleg štedilnika. Aparati so pa razen pralnega stroja vsi stari, dobljeni od dobrih ljudi. Razmišljam da bi dala ven pomivalni stroj pa zamrzovalno skrinjo, pa mogoče bi bilo dobro še kaj.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
28.6.2009 10:54:59   
karamela
tudi mi smo dobili poračun elektrike dobrih 400,00 Eur. Plačevala pa sem mesečno 45,00 Eur in sicer smo 4 članska družina zgoraj v hiši  in spodaj je bila mami in sestra. Sestra je večinoma pri fantu, mami v penziji na vikendu spomladi in poleti.  Ker se mi zdi absolutno preveč, smo že izklopili fuul staro skrinjo, kar je bilo notri je šlo k meni v spodnji del hladilnika kjer je skrinja. Odklopili smo tudi in bomo kupili nov hladilnik (star je bil pomoje tolk kot jst). Varčne žarnice že imamo skoraj povsod. Peremo v pralnem stroju in pomivalnem (kupljena pred 10 leti takrat višje cenovno) striktno razen redkih izjem v poceni toku. Odklapljamo že tudi tv in ostalo da niso več na stand bayu. In še mesečno bom popisovala števec in pošiljala na elektro, da mi delajo točen izračun. Upam, da najdemo potratneža ker nas je poračun kar streznil.

Da ne odpiram nove teme me zanima koliko plačate odvoz smeti torej SNAGE. Mi imamo od nekdaj tisti ta velih zabojnik mislim, da 700 l, še s sosedi 4 člansko družino. Nikoli ni poln ponavadi samo pol polen.  odvoz je 1x na teden. Mi plačujemo 17 Eur. Znanka iz sosednje vasi  pa mi je rekla da za mali zabojnik plačuje 5,00Eur. user posted image To je več kot 10 eur prihranka na mesec. bom sicer takoj v ponedeljek klicala na snago če se da dobit manjši zabojnik???



(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
28.6.2009 11:20:28   
Korina1
Mi imamo zabojnik 180 l in plačujemo po novem z novim letom 2009 21€, pred tem smo plačevali 5.50€ Praznejo nam ga prav tako 1x tedensko.
Imamo najdražje smeti daleč naokoli

< Sporočilo je popravil Korina1 -- 28.6.2009 11:21:17 >

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 8:43:57   
Poka
Mislim, da sva rekorderja glede računa za elektriko... V enosobnem stanovanju živiva dva, sploh pa sva zelo malo doma, ker greva ob sedmih zjutraj in se dostikrat zgodi, da prideva domov ob devetih zvečer - elektrike pa plačujeva 60 EUR. user posted image user posted image Imava pa en star bojler, ampak glede na račune ostalih, tudi ne vem, če bi bojler toliko porabil... 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 17:53:51   
poli*
Mi smo zaradi novega člana jeseni kupili sušilca in je prišel poračun 150€. Odkar sem na tv gledala neko oddajo o varčevanu el. energije, mi je sumljiv tudi star hladilnik... verjetno ta pokuri še največ, ker tudi osnovni račun ni ravno nizek.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 18:07:27   
tweety83
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mi smo zaradi novega člana jeseni kupili sušilca in je prišel poračun 150€. Odkar sem na tv gledala neko oddajo o varčevanu el. energije, mi je sumljiv tudi star hladilnik... verjetno ta pokuri še največ, ker tudi osnovni račun ni ravno nizek.


Če sta kupila sušilec A klase - ta poračun že ni od tega. Sicer pa je bolj kot ne vsa bela tehnika A klase. Tud mi2 imava sušilca na novo pa je bilo samo 20€ poračuna. Bolj se zamislite nad starimi hladilniki, skrinjami in pralnimi stroji.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 18:21:33   
miapia
25 eur, sedaj ko je sušilec in otrok je 35 eur. so pa vsi aparati A razreda, varčne žarnice, drugače pa rač. in tv gorita cel dan. aparate imamo take kot vse "moderne" družine.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 18:29:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mi smo zaradi novega člana jeseni kupili sušilca in je prišel poračun 150€. Odkar sem na tv gledala neko oddajo o varčevanu el. energije, mi je sumljiv tudi star hladilnik... verjetno ta pokuri še največ, ker tudi osnovni račun ni ravno nizek.


Če sta kupila sušilec A klase - ta poračun že ni od tega. Sicer pa je bolj kot ne vsa bela tehnika A klase. Tud mi2 imava sušilca na novo pa je bilo samo 20€ poračuna. Bolj se zamislite nad starimi hladilniki, skrinjami in pralnimi stroji.



jah ne vem no, midva mava vse novo pa je bil vseen poračun 160evrov, položnice so ble pa 50 evrov tko da jest ne vem kje se tolk nabere. Vglavnem pomivalca pa pralni stroj laufam ponoči, ko je pocen tok

smo pa midva pa tamala stara eno leto


< Sporočilo je popravil nina7 -- 29.6.2009 18:32:14 >

(odgovor članu tweety83)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 18:49:13   
poli*
Sušilec je B klase.
Sej se je gledalo, da bi delal večinoma ponoči in med vikendi, ampak včasih ne gre.
Pa še kakšen evro pri podražanju elektrike, pa se nabere.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 20:32:35   
benika
Midva plačujeva 53€ za en štuk + klet (2 hladilni skrinji, hladilnik, pomivalni, pralni in sušilni stroj...).

Zadnjič smo dobili poračun in je bil 0 €.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
29.6.2009 21:22:59   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: gita10

tričlanska družina v svoji hiši -sedaj ko smo začeli malo čuvati 70 eur


Ta mesec že 45 eur user posted image . Še malo pa bom profesionalec o čuvanju elektrike.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
30.6.2009 8:14:35   
tinkamarinka
Pri nas živimo 3 v stanovanju s 50 kvadrati in na mesec plačamo okoli 40 €/mesec. Nimamo bojlerja, skrinje, sušilca, kuham na plin. Vendar je v to ceno všteto ogrevanje, saj se zadnji 2 leti pozimi grejemo izključno na elektriko. Ko smo se ogrevali na plin, sma za plin na leto dala med 700 in 800€ (všteto tudi kuhanje in ogrevanje vode). Zdaj pa dama za elektriko na leto okoli 500 € in imamo bolj toplo kot prej na plin. Meni se zato elektrika ne zdi ravno draga, še posebej, če primerjam z računi za telefon.

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
30.6.2009 8:36:45   
metuljčica1
Mi smo 4 (2 odrasla in 2 otroka), v bloku, stanovanje 63kvadratov, plačujemo pa 59e na mesec, prej sva plačevala 50 pa je bilo poračuna 80e.Uporabljamo pa res vse, od sušilca do pomivalnega stroja, 3 televizije, računalnik in še vse ostalo.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
30.6.2009 16:16:59   
tweety83
predlagam da vsakega prvega popišeš elektriko in javiš na elektro. Potem ti pa povejo točni znesek za pretekli mesec in nimaš na koncu nobenega minusa in nobenega plusa.

(odgovor članu metuljčica1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
30.6.2009 22:19:19   
Peppa
Mi imamo pa okrog 52 € elektrike. Poračuna pa nimamo, ker smo pred enim letm šli na tole digitalno zadevo in na direktno odštevanje. Se pravi koliko pokurimo, toliko plačamo.
Živimo pa tričlanska družina v hiši + veliko gospodarsko poslopje z delavnico (ki obratuje nekje 2-3 krat tedensko po recimo 4 ure na dan) + še eno stanovanje zraven hiše kjer živi ena oseba. Smo pa zmanjšali za slabih 20 € ko smo zamenjali stare dotrajane mašine in v vse prostore dali varčne žarnice (pa še pri teh je treba gledati. Zelo je fajn če so A, so pa svinjsko drage).

_____________________________

Kdor vpraša, je neumen tisti trenutek, kdor ne vpraša, je neumen celo življenje.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


"Bolje je vladati v peklu kot služiti v nebesih. "


(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 7:41:16   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: nina7

IZVIRNO SPOROČILO: tweety83

IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Mi smo zaradi novega člana jeseni kupili sušilca in je prišel poračun 150€. Odkar sem na tv gledala neko oddajo o varčevanu el. energije, mi je sumljiv tudi star hladilnik... verjetno ta pokuri še največ, ker tudi osnovni račun ni ravno nizek.


Če sta kupila sušilec A klase - ta poračun že ni od tega. Sicer pa je bolj kot ne vsa bela tehnika A klase. Tud mi2 imava sušilca na novo pa je bilo samo 20€ poračuna. Bolj se zamislite nad starimi hladilniki, skrinjami in pralnimi stroji.



jah ne vem no, midva mava vse novo pa je bil vseen poračun 160evrov, položnice so ble pa 50 evrov tko da jest ne vem kje se tolk nabere. Vglavnem pomivalca pa pralni stroj laufam ponoči, ko je pocen tok

smo pa midva pa tamala stara eno leto


Hm... ponoči ni tok cenejši, cenejši je med vikendi...
To sem ugotovila, ko sem šla enkrat brat zakone - ko me je hotel sosed tožit za povzročanje hrupa, ker sem vadila čelo. In je bilo v enem zakonu zapisano, ne vem pa več kateri zakon je bil... V glavnem - ponoči cenej tok - to je bilo včasih in se je spremenilo, je pa tudi mene presenetilo, ker sem isto mislila.

No midva ponoči ugašava še radio, ker naj bi tiste lučke ful pokurile. Ne vem od kje naj bi se toliko porabilo - edino sumim še pralni stroj, drugo je novo.

Najbolj čudn mi je, da jaz plačujem več, kot pa ena, ki imajo delavnico user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 7:57:46   
misa4
Kako ponoči ni ta poceni tokuser posted image kje to piše, bi rada vidla.

Včasih je bil ponoči, čez dan 14 00-16 00 in v nedeljo. Potem so pa popldansekega ukinili in dodali soboto in praznike.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 14:57:27   
miapia
Poka, a lahko daš kakšen link od te spremembe pravilnika? Tudi mene to čudi, ker nikjer nisem tega zasledila. Sicer sama ne perem ponoči, ker se stroj sliši - da ne motim drugih. Perem pa več med vikendi, ja. Ker sem tako navajena, pa tudi zaradi varčevanja.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 15:05:57   
**NiNa**
mi plačujemo 118 eur/mesec. Imamo pa stanovanjsko hišo s tremi gospodinjstvi, kar pomeni 3x hladilnik, 3x steklokeramična, 3x računalnik, 3x skrinja + 1 skupnja, 2x televizija, 3x pomivalni stroj, 2x pralni stroj, 1x sušilec.
Torej če vse skupaj preračunam za eno gospodinjstvo pride okoli 40 eur.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 15:53:06   
Korina1
Tudi jaz sem nekje zasledila da je poceni elektrika samo med vikendi

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 19:15:21   
anajmad
Pr nam laufa v večrnih urah dva računalnika,dva TV-ja obvezno,tretji občasno,imamo dva hladilnika(kombinirana z zmrzovalno skrinjo),sedaj poleti in tudi pozimi dve klima napravi,perem,ko je poceni tok,sušim v sušilcu,ko je slabo vreme,likam ko je poceni tok....velikost 85m2,mesečno elektrika je bila 89 eurov,sedaj so nam znižali na 67 eurov,poračun smo dobili 216 eurov,pa smo kljub vsem obljubam elektro primorska presedlali na GEN-I.30%manj,je pač 30%manj. Nam se bo poznalo.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
1.7.2009 19:18:49   
lana70
o tinkamarinka, kako je s teboj??? dej oglas se kej na naši temi, te misamo user posted image ...a si spet v akciji?

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Koliko plačujete mesečno za elektriko?
2.7.2009 8:05:39   
Poka
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Poka, a lahko daš kakšen link od te spremembe pravilnika? Tudi mene to čudi, ker nikjer nisem tega zasledila. Sicer sama ne perem ponoči, ker se stroj sliši - da ne motim drugih. Perem pa več med vikendi, ja. Ker sem tako navajena, pa tudi zaradi varčevanja.

Uf... imela sem celo mo teh zakonov sprintanih, tako da če ti po pravic povem, ne vem sploh kak je bil naslov zakona... Sem vse vrgla stran, ker od tega je že dve leti.

Iskala pa sem v bistvu to od katere do katere ure je dovoljena uporaba glasnih aparatov, inštrumentov in kolikšne je lahko hrup da ni kaznivo in tam not to piše... Kdaj je višja in nižja tarifa toka. Lahko tudi, da se je vmes že kaj spremenilo.

Bom vprašala mojega, ki je printal te zakone, se mogoče boljše spomni.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?