|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 8:53:58   
hruškolinka
anžetka, ja, še dojim. sicer je to dojenje še bolj tako tako. 1x dopoldne, 1x popoldne, 1x zvečer pa 1x do 2x ponoči. Včasih pa se mali spomni, pa čez dan nič noče.

Heeeej, mač mali se je nekje v petek začel plaziti in zdaj ga več ne moremo  več ustaviti. Moj dragi pridno šraufa varovala na predale. 

_____________________________

Martin
2.8.2009


(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4201
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 9:55:34   
Ayo

IZVIRNO SPOROČILO: Muca83

anžetka, dinozavri so še do 16. maja, tako da imaš še precej časa. 


uuu to je pa krasna novicka, bomo sli lahko tudi mi na ogled! user posted image
Muca, lahko bi se v Arburetumu zmenili za kaksno srecanje... user posted image

Hruskolinka, ja vidva se pa se kar lepo dojita, to ni kar tako tako! user posted image Pri nas je tudi podobno, vcasih samo 2x na dan, pa sem kar zadovoljna user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4202
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 10:22:33   
Osala
anžetka Andrej poliva kar dosti, ne samo takoj po jedi, tudi kar tako vmes, pa nekajkrat je precej bruhal, enkrat tako, da smo bili na opazovanju na pediatrični kliniki. Lahko je otrok zaradi refluksa tudi hripav, lahko pride do bronhitisa, če kaj hrane zaide v dihala. Mislim pa, da kolcanje ni povezano s tem ... Še vedno veliko dojim, čez dan ene 5x ziher, pa ponoči 1x ali 2x. Je pa to dosti manj kot na začetku, ko se je dojil cele dneve ...
 
Kri jim vzamejo iz ene žile na glavi, najbrž izberejo tako, ki je najbolj primerna za to. Ne bi ga mogla držat ali zamotit, ker ga mora ena od sester močno držat, da se ne izmakne, pa baje je bolje, če fajn joka, ker hitreje kri teče ven ... če bi jaz morala to gledat, bi verjetno sestri izpulila iglo in ji jo nekam zapičila ter zbežala s tamalim nekam daleč stran. Ampak, če bodo res kaj odkrili in mu bo to potem pomagalo, naj bo user posted image .
 
Hišo bomo pa dokončali nekje do poletja, sam pri tem baje vedno ostane še en kup reči, ki jih potem sproti pacaš skozi leta. Pravijo, da hiša ni nikdar res dokončana.
 
kerala super za Tarasa in za vse vas, da je tako priden! Saj jaz vsakemu povem, da je naš tudi priden, sam zgodaj vstaja, ha ha. Se pa tudi Andrej fejst postavlja na vse štiri in rit moli v luft, naprej pa mu še ne gre. Plazi se pa v krogu ali rikverc. Je pa zgovoren tudi, včasih komaj pridem do besede user posted image
 
Ayo  pa kakšni dinozavri so to, iz česa?

< Sporočilo je popravil Osala -- 12.4.2010 10:29:41 >

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4203
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 10:39:11   
Ayo

IZVIRNO SPOROČILO: Osala

Ayo  pa kakšni dinozavri so to, iz česa?


to ti bo pa muca znala povedat user posted image

_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4204
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 11:31:06   
Osala
Muca še meni razkrijte to skrivnost glede dinozavrov user posted image .
hruškolinka bravo za plazenje user posted image

Me pa še zanima, če je katera že slišala za tole http://www.diaperfreebaby.org/ in če morda tudi prakticira?

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 4205
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 12:21:59   
Muca83
Ma to so dinozavri iz neke umetne mase narejeni ampak so v naravni velikosti. So postavljeni v enem delu parka in obiska je res ogromno. Malo večji otroci so navdušeni! Kar tekajo tam od enega in drugega. Dojenčkom pač še ni ravno zanimivo user posted image Pa med vikendi imajo zunaj seveda napihnjene balone v obliki dinozavrov in imajo itak cel biznis. user posted image

Tule je nekaj o teh dinozavrih: http://www.dinozavri.si/index.php?page=svet-dinozavrov

Ayo, ja lahko se bomo na kakšni kavici dobili, če se nam do uspelo časovno uskladit user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4206
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 12:38:56   
Osala
Muca hvala, izgleda kar zanimivo.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4207
   RE: * Avgustovčki 2009 *
12.4.2010 14:20:51   
jakipaki83
Osala in ostale zainetersirane za dinozavre user posted image ... Lahko tudi jaz potrdim, da so super. Mi2 sva bila že 4x v Arboretumu (hvala bogu za letno karto) in je lušten sprehod pa še dinozavre vidiš. Sem J slikala z njimi... Da bo imel za spomin user posted image Če je lepo vreme graš pa še na kavico v Arboretumu in je dan res popoln user posted image

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4208
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 17:00:01   
uršula83
Lepo pozdravljene!

Zelo bom vesela, če mi bo katera povedala kar me zanima. Prvič sem rodila decembra, ko je bilo mrzlo...sedaj sem 2. noseča in imam rok konec avgusta. Pa me zanima, kako ste prvi mesec oblačile svoje dojenčke? Koliko ste jih oblekle za iz porodnišnice? Ker meni se sanja ne. Ali je katera rodila v obdobju ko je bilo ful vroče -  a takrat jih oblečeš samo v kratke rokave, to me zanima predvsem za prvi mesec in iz porodnišnice. Hvala in lp, U.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu jakipaki83)
Neposredna povezava do sporočila: 4209
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 18:24:43   
Osala
uršula83 jaz sem rodila v začetku meseca, bilo je vroče, ampak smo dojenčka vseeno oblekli v dolge rokave. Je pa res, da je bil drobižek, dobri 2 kili je imel. Mogoče so "ta obložene" oblekli v kratke? Ne vem, ti bo še katera druga odgovorila. Tudi kasneje, cel avgust, smo ga vedno oblekli v dolge, šele letos bodo prišli na vrsto kratki rokavi.

< Sporočilo je popravil Osala -- 13.4.2010 18:26:37 >

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 4210
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 18:48:22   
*miska.mcc*
ursula, jaz sem rosila Nino 18.8. ko je bilo reeees svinjsko vroce. in avto brez klime. oblekla sem jo v bombazne zabice in bodi. to je bilo to. pa se smo se morali 2x ustavit, da smo se malo ohladili. je bila mala cisto mokra od vrocineuser posted image

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4211
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 19:45:55   
modrasmotka
ursula mis mo našo imeli 14 dni v dolgih rokavih potem pa je bila vkak teden (res ob vročih dnevih)v kratkih rokavih.potem pa zopet bodi pa kake žabice čez.

da se še tuki pohvalim
drugi zobek je uzuni,pa v sedeći položaj se že sama spravi.dober da sem stranico dvignila,da mi nebo ven ušla.user posted image
pa ko jo previjam,mi vedno eno roka viška hodi,mi pomaga brisati.user posted image to ji je tojk zanimivo,ko planico odprej da se odspodaj praska.sam ko je pokakana mava zelo probleme,komi dodatno rokico stran naženem., je že tudi na hiter plenico odprla,medtem ko sme jo na drugi strani zapiralauser posted image
skratka pravi lumpek je že naša.


(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 4212
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 20:05:59   
aprilčica07
ursula83: naša se je rodila 30 avgusta, ko ni blo več tako vroče, ni bla nikoli še v kratkih rokavčkih.. takrat za domov je imela  uno mako majčko, bodi, hlačke, nogavičke in čez tanko odejico, to pa zato, ker tle pri nas več ali manj kr naprej piha... 

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu modrasmotka)
Neposredna povezava do sporočila: 4213
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 21:31:39   
hruškolinka
Uršula, pozdravljena!
Jaz sem malega ko smo šli iz porodnišnice domov oblekla dolg bodi in žabice. Je blo 30 stopinj takrat. Doma sem ga imela prvih 14 dni v bodiju z dolgimi rokavi brez hlačk, kasneje v bodiju s kratkimi rokavi (ker smo imeli not tudi okol 28 stopinj). Za ven sem ga pa mogoče s pleničko pokrila al pa tud nič (pa seveda žabice oblekla). Sam je blo res skoooos vroče. Sej boš vidla, če bo hladen po trupku, ga boš bolj oblekla, če boš vidla, da se poti (rosica po čelu in glavi), mu je prevroče.


_____________________________

Martin
2.8.2009


(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 4214
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 23:34:14   
Muca83
Jaz sem rodila konec avgusta in moja miš še nikoli ni imela na sebi kratkih rokavov. Ni bilo več tako zelo toplo, da bi jih rabila. Sem imela par bodijev kupljenih za vsak slučaj pa so sedaj nenošeni pospravljeni. Za domov je bila pa oblečena v bodi z dolgimi rokavi, bombažne hlačke in bombažno jopčko. 

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu hruškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4215
   RE: * Avgustovčki 2009 *
13.4.2010 23:42:12   
zima07
Jaz sem rodila sredi avgusta in je šla iz porodnišnice (tako kot večina) v bombažnih dolgih rokavih (bodi+žabice). Spomnim se, da je imela večkrat zunaj čez oblečeno še eno kratko plast (itak smo ven hodili bolj zjutraj ali zvečer) ali tanko jopico... Pa tudi, da sem ji vihala rokavčke in ji slačila hlače, ker je znalo bit res vroče... Ampak to le kratek čas, sredi septembra se vročina umiri...

Lepo nosečnost ti želim!! Uživaj maksimalno!!

< Sporočilo je popravil zima07 -- 13.4.2010 23:43:52 >

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4216
   RE: * Avgustovčki 2009 *
14.4.2010 9:51:54   
Osala
modrasmotka user posted image  za postavljanje v sedeč položaj. Naš pikec pa se je začel sam obračat na trebuh in postavlja se na vse štiri, moramo tudi stranico od postelje gor dajat, ko je sam v sobi. Je pa že ene dva meseca, odkar je odkril lulčka in kako se je fajn praskat takrat, ko ga previjam. Včasih ga tako razteguje, da rata cel rdeč. Sem se pa nehala spraševat, če ga to morda boli user posted image . Jaz imam v kopalnici ob previjalni vedno kako igračko, da ne gre takoj z rokami v d.rek in potem itak takoj v usta user posted image

(odgovor članu zima07)
Neposredna povezava do sporočila: 4217
   RE: * Avgustovčki 2009 *
14.4.2010 11:29:26   
hel32
OOOOOO, zelenauser posted image

Uršula83, jaz sem rodila v začetku septembra, pa sva šla iz bolnice v dolgih rokavih, kapici, hlačkah, nogavičkah, in če čez jajčko smo ga pokrili z deko!!
Doma pa isto, dolge rokave, če je bilo res vroče sva bila samo v hlačkah in majčki, brez kapice pa ne.
Lepo nosečnost!!

Tudi naš mulčič se je danes, sicer najprej z mamino pomočjo, nato pa še sam, postavil iz ležečkega v sedečkiuser posted image user posted image
Pa spodnji dve enkici počasi, počasi rineta na plano, no, upam, da ne obe na 1x! Pa že nih 14 dni spimo bolj za vuorec ponočiuser posted image
no ja tam nekje leta 2020 se bomo že naspali, če bomo drugo leto dobili( upam, da bo bog dal!!!) še enegauser posted image

_____________________________

TJAŠA 11.8.1998 3050gr,52cm
MARKO LUKAS 6.9.2009, 3830gr, 51cm
MAJA LUCIJA 9.2.2011, 3800gr, 52cm

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4218
   RE: * Avgustovčki 2009 *
14.4.2010 15:53:34   
modrasmotka
osala vedni ji dan igračo ali hlače,ko se slečeva.pa to ni dost.potem sem ji začel govoril-poglej kake nogavičke maš,primi nogico.saj jo prime,sam en za dolgo.
pa zvija se mi,obrača nazaj,sred previjanja....
pa poskuša se kao na vse 4 spravit.ritko v zrak.glavo na tla,oz noseka v tla,pa jo na kolenih spodrsne.tak kot gosenica,ko se kao zvija da plezauser posted image saj si bo prišla gor.


(odgovor članu hel32)
Neposredna povezava do sporočila: 4219
   RE: * Avgustovčki 2009 *
14.4.2010 15:54:05   
Ayo

IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Lepo pozdravljene!

Zelo bom vesela, če mi bo katera povedala kar me zanima. Prvič sem rodila decembra, ko je bilo mrzlo...sedaj sem 2. noseča in imam rok konec avgusta. Pa me zanima, kako ste prvi mesec oblačile svoje dojenčke? Koliko ste jih oblekle za iz porodnišnice? Ker meni se sanja ne. Ali je katera rodila v obdobju ko je bilo ful vroče -  a takrat jih oblečeš samo v kratke rokave, to me zanima predvsem za prvi mesec in iz porodnišnice. Hvala in lp, U.



Ursula, no jaz sem pa za sprememebo od ostalih imela Ilario ves cas v kratkih rokavckih, tudi iz porodnisnice; moj je celo pozabil jopico v avtu, pa so mi sestre rekle, kaj sem nora, da ji bom pri 30° vlacila gor se jopico. Ko je prisla prvic k meni patronazna in jo vidla v kratkih, je rekla da naj ji dajem bodi brez rokavckov, da ji je bogici prevroce (je bila rez cel cas presvicana, lani je bilo tudi pasje vroce poletje, ki je trajalo vse do oktobra), tako da sem sla celo po novih nakupih, ker sem imela v glavnem dolge rokave nastimane. user posted image

BTW, sem pa tudi jaz rodila 1. soncka decembra user posted image


_____________________________

"Stecimo kam, stecimo stran, stecimo v svet sanj.
Za vse, prav za vse je prostor nekje, kjer trate se zelene."

Gabriel, 20.12.07 (54cm, 4540g)
Ilaria, 07.08.09 (51cm, 4050g)

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 4220
   RE: * Avgustovčki 2009 *
15.4.2010 8:00:19   
anžetka
Smo pa to noč spet svinjsko slabo spali...user posted image mali se je zadnje 3ure zbujal vsake pol ure! No, ni se glih zbujal...skoz je neki jokcal v spanju, se premetaval...sm mislna, da mu je vroče pa sm ga mal odkrila, ampak ni blo nič boljše...sva se potem obrnila na drugo stran in je blo isto...potem sm mu pa kr calpola mal dala...ne vem kaj ga matra...zobkov še nima...sam ne vem, če so zobki, ker se že kr neki časa to dogaja. Me prav glava boli od nespanja pa tega konstantnega zbujanja...
Muca, hvalauser posted image  Mogoče bomo šli pa kej pogledat zdej, ko je lepše vreme napovedano.
Osala, bogi vaš mali...user posted image dobro, da so ugotovili kaj je in lahko potem zdravijo.
Uršula, dobrodošla... Jst sm rodila sredi avgusta, je bilo kar vroče, domov je šel pa kljub temu v dolgih rokavih (bodi z dolgimi rokavi, žabe in jopica pa itak kapica). Sej se mi zdi, da mu je blo vroče, tako da, če bi še enkrat rodila v taki vročini, ga ne bi tok oblekla. Doma je bil pa manj oblečen pa v tanjše stvari, ker sva na vrhu in je kar vroče not.
Modrasmotka, bravo za zobek in postavljanje v sedeč položaj!user posted image  
Hel, bravo za postavljanje iz ležečkega v sedečkiuser posted image user posted image
user posted image A je katera že dala tamaučku KIVI? Kakšna je bla reakcija, s čim se kaj meša (razen z banano)?

< Sporočilo je popravil anžetka -- 15.4.2010 8:06:05 >


_____________________________

Sasa84

(odgovor članu hruškolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 4221
   RE: * Avgustovčki 2009 *
15.4.2010 8:03:34   
aprilčica07
Jutro še tle

anžetka: jst sem Juliji že dala kivi, ni blo noene reakcije, ampak sem ji dala malo, res majhen košček vmešala v drugo sadje.. Jkob je pa imel reakcijo, je bil ves pikast okoli ustk... provaj, saj boš hitro opazla, če malemu kaj ne bo všeč..
osala: res bogec vaš mali, ma važno, da se da pomagat, a ne?


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4222
   RE: * Avgustovčki 2009 *
15.4.2010 10:59:42   
pearl_shell
anžetka, to nespanje je po mojem obdobje, ki pride in mine. nekaj k nespanju zagotovo prispevajo tudi zobje, sicer pa gre po mojem bolj za obdobje. naš je dobro spal od prvega dne, ko sva prišla iz P, zbujal se je le za hranjenje 2x na noč, pojedel v spanju in pančkal do jutra. pred kakim mesecem se je ta pravljica končala in se pogosto zbuja, se premetava, potem vstane v posteljici, gleda po sobi in joka/jamra. čez čas se uleže in zaspi. ta jokajoči cikel se ponovi večkrat na noč. v bistvu je zelo podobno kot pri tebi to noč.
ja, je moreče to konstantno zbujanje, ampak saj bo izzvenelo, zagotovouser posted image

(odgovor članu anžetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4223
   RE: * Avgustovčki 2009 *
15.4.2010 13:08:38   
Osala
hel32 bravo tudi za Lukasa, pri nas bo še en čas trajalo, da se bo to zgodilo, še sedi ne samostojno, tudi če ga postavim, zato ga imamo bolj v polležečem položaju.

modrasmotka je pa res živahna vaša Kaja user posted image , Andrej raje telovadi kje drugje, na previjalni je še kar OK.

anžetka, aprilčica najbolj me jezi to, ker le domnevajo, da gre za refluks in tudi če ga potrdijo, v največ primerih nič ne zdravijo, ker imajo zdravila ful stranskih učinkov. Moramo se držat nekih ukrepov - po jedi pol ure pokonci, dvignjeno vzglavje postelje in podiranje kupčka. Naj bi težava izzvenela okrog 1 leta, tako je povečini. Še vedno pa čakam na izvide krvi, že en dober teden user posted image

glede nespanja: pri nas smo zagotovo med prvaki user posted image , zadnjih nekaj noči (ene 10) se zbuja tudi na pol ure, jokca, ga obračam okrog, pa dudo dajem, pa en cajt odevam, en cajt dajem dol ... v glavnem - probavamo vse živo, zvečer namažemo s calgelom (tudi naš še nima nič zobkov), pa se mi zdi, da ne nuca nič.

pearl_shell je res le obdobje, ja, ampak pri nas traja že 8 mesecev user posted image , vmes je bilo morda vsega skupaj 10 noči, ko se je npr. zbudil le ene 3x. Sem se že navadila na to luknjasto spanje in nekako funkcioniram.

Uživajte na sončku, mi smo bili že več kot 2 uri zunaj, popoldne pa še eno dolgo rundo udarimo.


< Sporočilo je popravil Osala -- 15.4.2010 13:09:20 >

(odgovor članu pearl_shell)
Neposredna povezava do sporočila: 4224
   RE: * Avgustovčki 2009 *
15.4.2010 13:16:00   
Osala
Aja, sem vas hotla vprašat še glede beljaka od jajca - naj ga ne bi jedli otroci do 1 leta, ane? Kaj pa potem kaki piškoti in testenine - saj so v njih cela jajca ali samo rumenjaki? Se ne spoznam toliko na kuharijo user posted image  ...

(odgovor članu Osala)
Neposredna povezava do sporočila: 4225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  167 168 [169] 170 171   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Seks po porodu: Ste vedeli?
Približno šest tednov po porodu, ko se konča čišča, naj bi par spet lahko pričel s spolnimi odnosi. Moški seveda nekolik...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?