|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:11:48   
higuys
Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.

(odgovor članu ugi)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:13:39   
end1
jaz sem se prvič matrala brez vsega in na koncu pristala z urgentnim CR. Če bi imela epiduralno, bi lahko zaslišala jok otroka, tako sem jo videla šele po 14 urah, vsaj kolkr se zaradi narkoze spomnim.

v drugo sem prav zaradi tega razloga vzela epiduralno in rodila, brez epiduralne bi imela gotovo ponovno CR, bolečine vsak drugače prenaša, nimamo vse enakih bolečin.

kaj bi dala, da bi rodila po naravni poti brez vsega in tudi upala sem, pa ni šlo.

kar se tiče pa Afrike in srednjega veka, ženske so včasih več fizično delale kot zdaj. Saj ne da sedim v službi, ampak 12 ur na dan tudi nisem na njivi, pa perem na roke tud ne in .... Porod pa je baje vsakič lažji. Sama tega ne vem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:13:39   
ammam
Ah, to besedičenje, naravno ali nenaravno mi je malo smešno. A to pomeni, da če ženska dobi umetne popadke in pa zraven anestetik, ni več naravni porod? Težko se to že kar prej odločiš, ker ne moreš vedet, kaj te čaka v porodni sobi. Lahko se naravni popadki nehajo in ti pomagajo z umetnimi, ali pa ga inducirajo z umetnimi, otrok pa se rodi po naravni poti. Mislim, da je edina ločitev med naravnim porodom in carskim rezom. Le carski rez je popolnoma nenaraven in če je ta nujno potreben??? Bi morala zato ženska kasneje imeti slabo vest??? Jaz sem osebno proti anestetikom, posebno epiduralni, ...odločitvi o carskem rezu po svoji volji, kot v tujini npr..., vendar, če je to potrebno, naj vseeno o tem odloči porodničar v porodni sobi. Bistveno je, da se rodi zdrav otrok in da porodnica ravno ne umre pri porodu zaradi tega, ker je vztrajala pri ˝naravnem˝. Ko so nekda ženske rojevale samo doma, je bilo precej več smrti.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:16:42   
Anonimen
rija, zaradi epiduralne vem, da nisi omoticen in vem, da si popolnoma pri sebi. samo popadkov ne cutis bolece. pri razno raznih sredstvih, ki ti jih vbrizgajo v zilo, pa ci zeloooo"zadrogiran"....
sem pac napisala za vse skupaj.

(odgovor članu ammam)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:18:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Men se pa zdi, da je glih obratno, da vsi neki sanjajo o porodu brez kakršnihkoli protibolečinskih sredstev!user posted image  In seveda, kakor tudi sama praviš, povdarjajo, da če so ženske tisočletja pred njimi lahko, bodo zmogle tudi one. Normalno, da boš zmogla! Od bolečin ni po moje še nobena umrla... Sam zakaj bi te bolel, če ni nujno! Noben ti ne bo dal medalje za prenešene bolečine.

Jst sem prvič rodila z EA, sem bila super zadovoljna.
Tudi v drugo sem hotela roditi z Ea, pa je šlo tko na hitr, da je blo prepozn za karkoli. Tak da sem rodila "po starem", brez česarkoli. In seveda sem tudi tokrat preživela, čeprav mi je blo na trenutke naravnost grozno!
Kakor kateri paše, a jst še zmeri trdim, da zakaj bi človk trpel, če ni nujno. Je pa porod z EA res fajn, ker si lahko pri porodu čist prisebna in slediš dogajanju, ne pa da se zvijaš od bolečin...


podpis.

rodila sem pa "naravno", ker se je toliko dogajalo, da sem pozabila rečt user posted image

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:18:32   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Jaz sem pa rodila umetno.
A ti imaš tudi umetno vađajno? Jst enako. Vađajno, popadke, CR, vse umetno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:19:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.


a trebuh mu je pa ostal?user posted image  no, mojemu tudi user posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:19:07   
mišk
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:21:35   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: higuys
Jaz sem pa rodila umetno.
A ti imaš tudi umetno vađajno? Jst enako. Vađajno, popadke, CR, vse umetno.


evriting...tudi umetnega za v vađajno. Evola, samo detece je pravo in nima gumba za na off..

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:22:49   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.


a trebuh mu je pa ostal?user posted image  no, mojemu tudi user posted image


user posted image ..ja pa hormoni so ga tudi jebljali po porodu...pravzaprav ga še kar user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:23:03   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sem že stokrat napisala in bom še enkratuser posted image ...vsak porod je naraven, z ali brezbolečinskih sredstev...Samo CR je operativni postopek.

Sem rodila z EA, svetovno, porod imam v najlepšem spominu!
Sem pa tudi čutila svoje popadke skoraj 12 ur preden sem šla v P. in vem kako je , ko boli.
In v drugo bom šla spet na EA!
In če sem zarad tega manj pogumna in ne vem kaj še vse..tud pravuser posted image .

Mi pa ni jasno da je znmeaj tolk govora o  EA, pa kaj je to, pa ti ni dobro za otroka, pa lahko ostaneš hroma..mi gre kr na bruhanje....res smo še sto let za leseno žlico.user posted image

< Sporočilo je popravil Pupsika -- 21.7.2009 10:25:17 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:24:24   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: end1

.

kaj bi dala, da bi rodila po naravni poti brez vsega in tudi upala sem, pa ni šlo.




mene pa zanima zakaj si si tko zelo želela rodit naravno, brez protibolečinskih sredstev?
Pa nočem nič slabega, samo res me zanima...A se zaradi tega pučutiš bolj močno?pogumno?
Brez zamere,...res me zanima.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:26:09   
iglu
oJ PA ŠE MOJA IZKUŠNJA.

Tudi jaz sem rekla da grem prvič brez vsega, da vidim kak to zgleda. Ker sem šla korajžno in sproščeno itd. je bil moj porod hiter (1. 45 ure) in lahki. To je odvisno od ženske. Me mamo to že v rodu, da ful hitro in na izi rodimo.
No kmalu bom šla drugič rodit in grem spet naravno.

Rada bi samo rekla, da naj vsaka naredi po svojih občutkih. Če bi blo meni prvič ful grozno, bi ziher šla drugič rodit z epiduralno.

Ampak prvič pa je za probat brez vsega. Poznam par punc, ki se svojega poroda zaradi protibolečinskih sredstev spominjajo kot popolne agonije - pravijo, da so ble ko zadete, ko so končno rodile, tega sploh niso dojele.... SKRATKA ČUDNE SO BLE NJIHOVE IZKUŠNJE.

Vsem želim čim lažji porod.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   [Brisano sporočilo]
21.7.2009 10:26:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:26:33   
Pupsika
Zaradi EA nisi omotičen, nmi ti slabo...odvzame ti  bolečino popadkov...Jst sem se v ssekundi počutila kot, da sploh ne rojevam..Prov dobr je blo, sem se lahko mal spočila, ker potem, ko se je tamala začela spuščat in je blo treba rodit sem pa vse čutila, sem misla, da mi bo rito razneslouser posted image

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:27:33   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: UmpaLumpa

Sem bila tudi jaz pogumna, da želim naravno, brez protibolečinskih sredstev, bo kar bo, bla bla bla...
S tujim ... po koprivah ni težko. No pa sem dejansko rodila in če bi se še kdaj odločila imet še enega otroka, če je le možno vzamem epiduralno ali vsaj kakšno protibolečinsko injekcijo.
Ne, hvala za porode kot so bili včasih.



pa sej tle se ne gre za pogum..mislm, meni porod ni dokazaovanje kdo je bolj pogumen...
Zakaj bi trpela, če mi ni trebauser posted image ...

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:27:54   
ugi

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.


a trebuh mu je pa ostal?user posted image  no, mojemu tudi user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Če imajo otroci doma zapik, ne bodo bežali drugam.
______________
Luka, 30. 3. 2005
Lara, 1. 1. 2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:28:58   
Anonimen
men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.
porod je bil zame grozljiva izkušnje, v bolečinskem smisluuser posted image pa pravjo zob bolj boli itd., ma kaki!! ej groza! taprvič mi je neki vžilo poknla, da sem vmes med popaski sam dol padala, prov sanjalo se mi je v onih sekundah in prov jezna sm bla kva mi zdej tam teži, da nej potiskam, če pa tko lepo spimuser posted image bolelo me je za umret, niti v sanjah si nisem predstavljala, da lohk kej tak boli, pa sem šla čist pripravljena, da bo bolelo, tko pač je. pa sm drugič šla glih tko brez strahu rodit, čeprov sm vedla da bo svinjsko, mal sm upala, da mogoč ne bo tko hudo, ker je pač drugič - ju višuser posted image je blo še huj, ker je šlo hitrj in je blo še bolj intenzivno. me kr zmrazi. pa nisem hotla vseen nič, pa če bom šla še kdaj, tud nočem nič. zakaj? ker sem superhirouser posted image user posted image sem preživela in tud vem da bom, če bo kdaj še treba, pa čeprav je bla res to najbolj noro boleča stvar. pa v tistem momentu sem si mislila a je treba men tega, itak bom mela samo jezo z mulciuser posted image pa klela sm ko star knap, babica se mi je pa smejala, pa da dokler mi grejo še črnohumorne stvari po betici, mi ni hudgauser posted image

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:29:13   
katja_p
Js sm rodila čist naravno, brez kakršnihkoli protibolečinskih zadev. Tudi tistih, ki ti jih kao dajo v porodni, če te boli, nism hotela met.

Pa sm preživela user posted image

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:32:30   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.
Jst nikoli ne sikam okoli , zakaj pa rojevate brez EA in nikol ne pametujem kako je EA super duper in ne vem kaj še vse.
Ko pa med ženskami zaide tema na porod me pa skor vse raztrgajo ko povem , da sem rodila z EA.

Meni je vseeno kako katera rodi.

In kdo po kom pljuva?
Ti malo zadihaj...

< Sporočilo je popravil Pupsika -- 21.7.2009 10:35:08 >


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:36:17   
Februarka08
Jaz sem imela v mislih Ultivo, pa sem se preveč hitro odpiralauser posted image tako da mi je babca svetovala, naj bom kar brez nje, ker bo kmalu za mano... glede na to, da imam nizek prag bolečine in sem rodila brez kakršnekoli pomoči, bi rekla, da je za preživet. Itak boli ko s**** v tistem momentu, čez nekaj minut ali pol ure je pa za tabo in se res samo še spominjaš poroda kot nekaj najlepšegauser posted image
Zdaj imam namen tudi brez vsega it, če pa se slučajno kaj zakomplicira ali bo res prehudo, pa se ne bom branila. Itak vsak po svojeuser posted image


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu katja_p)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:38:03   
Anonimen
jaz nikoli nisem pljuvala po tistih, ki so si kakorkoli omilile porodne bolecne. veliko mojih prijateljic je rodilo z EA. in vse so bile zeloooo zadovoljne.
jaz pa pac nocem epiduralne, in to je to.(pa tudi igle v hrbtenico se bojim bolj ko vseh bolecin skupaj , ki jih porod prinese)PRIZNAM!
ce bi bila moznost, da namesto epiduralne, pojes tabletko, ki prime v momentu kot epiduralna, pa sem sihurna da bi jo obakrat pogoltnila. ce ne prej, ko je postalo prekleto svinjsko bolece.

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:38:12   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: end1

.

kaj bi dala, da bi rodila po naravni poti brez vsega in tudi upala sem, pa ni šlo.




mene pa zanima zakaj si si tko zelo želela rodit naravno, brez protibolečinskih sredstev?
Pa nočem nič slabega, samo res me zanima...A se zaradi tega pučutiš bolj močno?pogumno?
Brez zamere,...res me zanima.


prvi porod, ker če se ne bi končal s CR, bi videla in slišala kako je ko otrok zajoče, tako so mi jo pripeljali in nisem imela niti malo občutka, da je otrok moj.

naravno rodit pa sem si želela zato, ker sem toliko srečnih mamic slišala, ki so hitro in z majhnimi bolečinami rodile in slišale prvi jok otroka, ker to pa je vse nekaj drugega, kot sem imela jaz.


da sem močna in pogumna pa mi itak govorijo vsi, ki me poznajo površno, za malo ljudi sem ranljiva, čeprav bi želela, da jih več to ve. Mogoče sem s porodoma to dokazala.

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:39:24   
Tanja55


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.



in temu primeren naslov tele teme... se strinjam s Pupsiko. In koncno, porod je intimna stvar in odlocitev vsake posameznice kaj bo naredila in kako. Bolecinski prag imamo pa menda tud vsi razlicen ... pa se porodi so si blazno razlicni tko da... hej, jst si vzamem za zgled Dodi user posted image . Ce je ona zmogla tolk porodov, bo pa se kdo od nas enga al pa dva a ne? In to "po starem" al pa "po novem" user posted image .

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:44:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.
Jst nikoli ne sikam okoli , zakaj pa rojevate brez EA in nikol ne pametujem kako je EA super duper in ne vem kaj še vse.
Ko pa med ženskami zaide tema na porod me pa skor vse raztrgajo ko povem , da sem rodila z EA.

Meni je vseeno kako katera rodi.

In kdo po kom pljuva?
Ti malo zadihaj..


kak ne, glih zdej se usajašuser posted image pa nikjer nisem tebe omenila, pa tud a si kaj usajajočega napisala, da se zdej od mene ogrožena in napadena počutišuser posted image sej ti nč nočem, pa dol mi visi kak katera rodi, zarad mene če jo iz stropa dol privežejo,jst sem sam svojo izkušnjo in mnenje povedla, pa velik jih poznam, k so vzele to ali ono, pa so zadovoljne, fajn super, jaz sem pa tud zadovoljna, čeprov me je z umret bolelo. moj problem, sej nism rekla da more bit tvojuser posted image in fajn da si rodila z EA, fajn da maš pozitivno izkušnjo, mene nič ne moti in niti slučajno nimam kake želje da bi te raztrgalauser posted image sploh pa ne brez EAuser posted image

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 21.7.2009 10:45:29 >

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?