|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:44:56   
Anonimen
Mene do zdaj še nobeden ni uspel prepričati, da so razne EA, ultive, maske in podobno brez posledic za otroka.

Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.

Zato nisem pristaš nobenega od teh sredstev proti bolečinam.

(odgovor članu Tanja55)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:46:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Mene do zdaj še nobeden ni uspel prepričati, da so razne EA, ultive, maske in podobno brez posledic za otroka.

Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.

Zato nisem pristaš nobenega od teh sredstev proti bolečinam.


user posted image user posted image user posted image user posted image pa kje si ti user posted image a sm lohk tvoja prjatlcauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:48:04   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: end1

.

kaj bi dala, da bi rodila po naravni poti brez vsega in tudi upala sem, pa ni šlo.




mene pa zanima zakaj si si tko zelo želela rodit naravno, brez protibolečinskih sredstev?
Pa nočem nič slabega, samo res me zanima...A se zaradi tega pučutiš bolj močno?pogumno?
Brez zamere,...res me zanima.


prvi porod, ker če se ne bi končal s CR, bi videla in slišala kako je ko otrok zajoče, tako so mi jo pripeljali in nisem imela niti malo občutka, da je otrok moj.

naravno rodit pa sem si želela zato, ker sem toliko srečnih mamic slišala, ki so hitro in z majhnimi bolečinami rodile in slišale prvi jok otroka, ker to pa je vse nekaj drugega, kot sem imela jaz.


da sem močna in pogumna pa mi itak govorijo vsi, ki me poznajo površno, za malo ljudi sem ranljiva, čeprav bi želela, da jih več to ve. Mogoče sem s porodoma to dokazala.



Hvala.user posted image

Ti si imela CR ane? Čisto verjamem, ja da si želela rodit naravno...Sem spregledala, če si kje to napisala...potem te popolnoma razumem.
Mene je operacij strah...nenormalno.

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:50:10   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.
Jst nikoli ne sikam okoli , zakaj pa rojevate brez EA in nikol ne pametujem kako je EA super duper in ne vem kaj še vse.
Ko pa med ženskami zaide tema na porod me pa skor vse raztrgajo ko povem , da sem rodila z EA.

Meni je vseeno kako katera rodi.

In kdo po kom pljuva?
Ti malo zadihaj..


kak ne, glih zdej se usajašuser posted image pa nikjer nisem tebe omenila, pa tud a si kaj usajajočega napisala, da se zdej od mene ogrožena in napadena počutišuser posted image sej ti nč nočem, pa dol mi visi kak katera rodi, zarad mene če jo iz stropa dol privežejo,jst sem sam svojo izkušnjo in mnenje povedla, pa velik jih poznam, k so vzele to ali ono, pa so zadovoljne, fajn super, jaz sem pa tud zadovoljna, čeprov me je z umret bolelo. moj problem, sej nism rekla da more bit tvojuser posted image in fajn da si rodila z EA, fajn da maš pozitivno izkušnjo, mene nič ne moti in niti slučajno nimam kake želje da bi te raztrgalauser posted image sploh pa ne brez EAuser posted image


ja , ja ullauser posted image
Meni se ne da s tabo it tega...se bo že našla katera s katero si bosta podajali žogico.user posted image

_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:50:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

user posted image user posted image user posted image user posted image pa kje si ti user posted image a sm lohk tvoja prjatlcauser posted image



Lohk. A se greva streljat? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
21.7.2009 10:52:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:53:40   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

Ti si imela CR ane? Čisto verjamem, ja da si želela rodit naravno...Sem spregledala, če si kje to napisala...potem te popolnoma razumem.
Mene je operacij strah...nenormalno.


prvič ja, je bil CR, pa ne da se tolk bojim operacij, kot občutka, da se lahko ne zbudiš več, predvsem pa velika želja da zaslišiš prvi jok svojega otroka.

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:53:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.
Jst nikoli ne sikam okoli , zakaj pa rojevate brez EA in nikol ne pametujem kako je EA super duper in ne vem kaj še vse.
Ko pa med ženskami zaide tema na porod me pa skor vse raztrgajo ko povem , da sem rodila z EA.

Meni je vseeno kako katera rodi.

In kdo po kom pljuva?
Ti malo zadihaj..


kak ne, glih zdej se usajašuser posted image pa nikjer nisem tebe omenila, pa tud a si kaj usajajočega napisala, da se zdej od mene ogrožena in napadena počutišuser posted image sej ti nč nočem, pa dol mi visi kak katera rodi, zarad mene če jo iz stropa dol privežejo,jst sem sam svojo izkušnjo in mnenje povedla, pa velik jih poznam, k so vzele to ali ono, pa so zadovoljne, fajn super, jaz sem pa tud zadovoljna, čeprov me je z umret bolelo. moj problem, sej nism rekla da more bit tvojuser posted image in fajn da si rodila z EA, fajn da maš pozitivno izkušnjo, mene nič ne moti in niti slučajno nimam kake želje da bi te raztrgalauser posted image sploh pa ne brez EAuser posted image


ja , ja ullauser posted image
Meni se ne da s tabo it tega...se bo že našla katera s katero si bosta podajali žogico.user posted image


še dobr da si napisala, da se ti ne dauser posted image k neb uganla nikol drgačuser posted image

(odgovor članu Pupsika)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:54:15   
oka
Kaj pa vem... Pri prvem sem moledovala za karkoli, kar bi mi olajšalo bolečine, tudi za macolo po glavi pa se drugič vseeno nisem odločila za EA in če bi šla tretjič tudi ne. Kaj pa vem, že tako zaužijemo preveč kemije, porod (seveda, če gre vse gladko, brez komplikacij) pa je po mojem mnenju ena taka čisto natur zadeva in ne bolezen, ki bi jo bilo treba zdraviti z medikamenti. Preveč komplikacij in fame se ustvarja okoli te naravne zadevščine.

Sicer pa vsaka po svoje in vsaka naj s svojim telesom dela kar hoče.

p.s. a mi lahko katera lepo prosim razloži kaj je to Ultiva? Pri teh zadevah sem očitno še za leseno žlico in se mi niti sanja ne kaj je to za ena zadevščina.


< Sporočilo je popravil oka -- 21.7.2009 10:55:57 >

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:54:48   
annya
Ne se bat poroda...jaz sem maja pri "rosnih"23 rodila punčko, po naravni poti brez ep,ultive in ne vem česa še vse...porod ni noben bav-bav, mene so tudi "strašli" kako je hudo, pa nikoli več itd., ena je celo pravla da ji je na koncu bilo že vseeno kaj bo z otrokom, sam da jo rešijo bolečine...svašta res...jaz ti svetujem da ne poslušaš in bereš teh zgodbic je je vse skupaj eno veliko napihovanje, iz poroda delajo ne vem kakšno znanost in odkrivajo toplo vodo...jaz bi z veseljem šla še 1x rodit in če bo vse po sreči bom tudi šla, saj si s partnerjem želima še kakšnega otročička ali pa celo dva...popadki so boleči (ampak ne tako da se ne bi dalo zdržat), iztis otročička malo bolj oz. ne tako boleč mene je bolj zapeklo, ker sem se malo raztrgala...zraven je bil partner ki mi je bil v ogromno oporo, babice so zraven ki ti dajejo napotke kaj in kako, priporočam da "dihaš" kot si se učila, ali pa tudi ne, jaz osebno nisem bila v m.šoli, pa sem po svoje dihala, kot mi je pasalo, morem rečt da sem se s tem kar malo zamotla...v trenutko ko rodiš čutiš ogromno olajšanje in veselje in še tisti trenutek pozabiš da te je sploh kaj bolelo...(vsaj pri meni je bilo tako)...
ne se bat poroda,če bi slučajno šlo kaj narobe, so zato tam zdravniki in babice da ti pomagajo...želim ti/vam čim krajši in čim manj boleč porod in veliko srečnih trenutkov z otročički...

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:54:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

user posted image user posted image user posted image user posted image pa kje si ti user posted image a sm lohk tvoja prjatlcauser posted image



Lohk. A se greva streljat? user posted image
Pa por mašino ne pozabit.user posted image user posted image



user posted image user posted image kajnda a ne morš pozabit, auser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:57:10   
rija
a ni fajn, da me mate?

vam ni treba kislik kumaric žvečit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:59:08   
mika
OJ ljuba duša, pa ti sploh veš kaj se v afriki dogaja? Da rojevajo deklice, katerih telo sploh ni pripravljeno na porod. In potem se jim naredi odprta rana, ki sama po sebi ne more zaceliti in se širi neznosen smrad, tako da se jim odpove cela družina. Potem pešačijo mesece do bolnice. če premorejo koliko toliko denarja za avtobus, jih zaradi smradu naženejo ven, tako da ostanejo še brez denarja. Ko pridejo do bolnice, jim rano zašijejo in spet lahko normalno živijo. Pri naslednji nosečnosti jim priporočajo, da prvič ko začutijo gibe otroka se naj odpravijo na pot do porodnišnice, da prispejo pravočasno in opravijo CR.

A bi še o Afriki?

Sicer pa ti želim mirno nosečnost in hiter porod, neglede na to če se boš odločila za EA ali ne.

Jaz sem rodila z EA in verjemi da sem se naužila dovolj bolečine, potem pa mi jih je EA 7 ur lajšala.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:59:59   
Pupsika
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

Ti si imela CR ane? Čisto verjamem, ja da si želela rodit naravno...Sem spregledala, če si kje to napisala...potem te popolnoma razumem.
Mene je operacij strah...nenormalno.


prvič ja, je bil CR, pa ne da se tolk bojim operacij, kot občutka, da se lahko ne zbudiš več, predvsem pa velika želja da zaslišiš prvi jok svojega otroka.



isto je pri meni...sem bila 2x operirana in vsakič, ko sem šla v OP. sem mislila, da me bo konec.
Ko sem imela 3 operacijo sem imela že spinalnouser posted image , sem se zmenila, da nočem narkoze.

In ja, otrokov jok, ko rodiš je nekaj prelepega.user posted image


_____________________________

You know you`re awesome when people you don`t even know hate you.


(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:04:15   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Mene do zdaj še nobeden ni uspel prepričati, da so razne EA, ultive, maske in podobno brez posledic za otroka.

Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.

Zato nisem pristaš nobenega od teh sredstev proti bolečinam.


Aja? In kdaj naj bi se te posledice približno pokazale? Tolk, da vem.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:06:18   
rija
maxica, za ultivo so se že....in jo celo ukinili...

za EA pa tudi mene zanimauser posted image

Meta?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:06:59   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: Pupsika

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

men je pa brezveze tole usajanje, kr neki..pa tiste k ste vzele EA in podobno, jst ne vem, a maste slabo vest, da morte zmeri pol sikat, pa se norce delat v stilu kdo si pa še z laterno sveti, pa na živo zobe puli, pa junakinje gor in doluser posted image kt da same sebe opravičujete s tem, da pol po ostalih mal pljuvate al kaj. dejte no mir.


z vsem spoštovanjem ulla, usajanje je zmeraj na drugi strani..tistih, ki niso rodile z EA.
Jst nikoli ne sikam okoli , zakaj pa rojevate brez EA in nikol ne pametujem kako je EA super duper in ne vem kaj še vse.
Ko pa med ženskami zaide tema na porod me pa skor vse raztrgajo ko povem , da sem rodila z EA.

Meni je vseeno kako katera rodi.

In kdo po kom pljuva?
Ti malo zadihaj...


Točno tako. Ma prav briga me, kako katera rodi. Na voljo je več različnih možnosti in sam si izbereš tisto, ki ti najbolj ustreza. Če lahko sploh izbiraš v danem trenutku. Kaj koga briga, kaj bom vzela jaz ali moja soseda.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Pupsika)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:07:24   
Anonimen
kaksne posledice pa naj bi imela ultiva? in v cem se sploh razlikuje od EA?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:08:25   
Teni_
Prvič sem dobila kao nekaj v žilo proti bolečinam, čeprav tisto ni nič pomagalo, drugič pa brez vsega. Torej, po "starem".

Mene ne bi noben prepričal, da bi mi tisto iglo v hrbet tiščal, pa če znorim od bolečin. Res pa je, da je bilo pri meni vse hitro in bi mogoče drugače razmišljala, če bi se več ur mantrala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:08:32   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.


Poleg tega imam veliko zaupanje v mater naravo, da ona od vseh najbolje ve, kaj počne z nami.



ou je....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:10:42   
Anonimen
Mene ne bi noben prepričal, da bi mi tisto iglo v hrbet tiščal, pa če znorim od bolečin.

user posted image podpisem

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:11:05   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

a ni fajn, da me mate?

vam ni treba kislik kumaric žvečit user posted image user posted image user posted image


ko jih pa itak ne maramuser posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:12:28   
luan
Ja ne vem kje si prebrala, da pešačijo MESECE do bolnišnice in to z rano, katera smrdi in se ne celi?
Mogoče dneve, vsekakor pa ne mesece je ni ženske, katera bi to preživela.Bi prej umrla zaradi zastrupitve krvi in zaradi infekcije.
Malo logikeuser posted image .
LP

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 11:12:54   
Lunca1
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: higuys

Jaz sem pa rodila umetno. Je mož namesto mene.


a trebuh mu je pa ostal?user posted image  no, mojemu tudi user posted image


user posted image user posted image user posted image

no jaz pa zase menim, da sem rodila naravno, pa čeprav s pomočjo EA
Si tudi ne želim vedet kako boli in sem jo zato vzela že prvič. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   [Brisano sporočilo]
21.7.2009 11:13:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?