|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 8:49:04   
altaja
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Ampak sploh ni nujno, da bo katera od nas naslednja. A gremo ugibat user posted image



Jst sem sicer prva na seznamu, ampak sem sigurna, da bo kar nekaj punc pred mano. Še popolnoma nič ne kaže da bi naš fantek hotel na svet. Včeraj se je tako lepo celo popoldne kobacal. user posted image . Zgleda da je mel športni dan user posted image . Ne bi mela nič proti če pride kak dan prej, ampak misim da bom jst ena izmed tistih ki bo v klubu "čez rok". In ravno tega si ne želim!!!!!!!!!! user posted image Veliko vas je ki opisujete neke bolečine in lažne popadke user posted image

Tamali bo tudi spal zraven najine postelje. Ima sicer svojo sobo, vendar bosta posteljica in previjalna vsaj eno leto pri nama. Si ne predstavljam, da bi tko malo bitje samo spalo, medtem ko bi bila midva skupaj v drugi sobi...ne, ne, no way. Že komaj čakam občutek ko bomo vsi trije spali skupaj.

Lulam tudi dokaj normalno... zgaga mi pa ponagaja kadar pojem kaj kar bi bilo boljše da ne bi. Zdaj sem večinoma na zelenjavi ki jo imamo ogromno in nimam teh težav, tudi prebava je suuuuuper!


_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 8:50:02   
Tanik
Dobro jutro,

se javljam z delovnega mesta user posted image .danes bom bolj na tekočem,tako da čvekanje je dobrodošlo.user posted image

sem dodala bušije na seznam,doma pa ne morem ker mi računlanik ne dovoli. upam da nisem katere pozabila.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 8:51:52   
altaja
Punceeee, kaki lepi bušiji user posted image

Zdej jih mormo občudovat še toliko bolj, ker jih kmalu ne bo več.


_____________________________

you're so funny, you're so fine, you're so perfect, you're so mine...
-------------------------------

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 8:56:09   
baby blue
Jaaaaaaa bušijo so prekrasni in še čisto čisto malo pa jih ne bo več...  user posted image user posted image

Aja glede spanja dojenčka oziroma posteljice... Najina princeska bo spala kar pri nama v spalno - dnevnem prostoru ker imava enosobno stanovanje tako da sta spalnica in dnevna skupaj... Amapk nama je k sreči uspelo nekako tako poštimat da kljub prostorski stiski vse paše notr... zdej morava pogruntat samo kam bo prišla previjalna mizica user posted image

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 9:10:58   
ja.lo09
Pozdravček!

Ko že govorite o sprehodih na wc, prav včeraj sem mojemu pojamrala da sploh ne vem več kdaj me tišči lulat. Skoz me tišči lulat!!!!!!!!!!!
 
Da ne govorim o tem mazanju trebuha, mi je kar hudo zvečer ko vem da me čaka tuširanje in obvezno mazanje. Potem zjutraj vstanem in zopet mazanje in sem zopet vsa masna. Saj razultati so zaenkrat zadovoljivi, ket moj trebuh je ogromen, koža pa se zaenkrat dobro drži. Je pa to sitno opravilo.

Ko se že pogovarjamo o seksu, mater imam kar slabo vest. 3X NA TEDEN, NORO!!!!
No, da se malo ven potegnem, saj je G rekel da ga odsvetujeuser posted image user posted image user posted image
Moj pa je presenetljivo miren in govori, da še dobena ni bila na večno noseča in da tudi jaz ne bom.
Moj prava punca ni kaj dosti spala, zato sem po ene tednu obupala in je spala zraven mene na postelji. Spala je samo če je imela zizo v ustih. Po pol leta smo dali posteljico iz najine spalnice, ker je bila namenjena izključno za odlaganje obleke. Dojena je bila 2 leti in pol, pri štirih letih ko smo se preselili v novo hišo se je frajla odločila da bo spala v svoji novi sobi in to je to. Brez vsakega problema..
Tudi sedaj ne mislim komplicirat, če bo šlo bomo najprej promali z zibelko oz. posteljico, če pa ne pa tudi prav. Vsakem primeru pa ne gre iz najine spalnice dokler ne bo sam želel tako.
Delam še samo dva dni.......juhu!!!!

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 9:21:03   
Tanik
jaz pa delam še danes plus 6 dni user posted image

sem si merila obseg trebuha včeraj,sem na 93 cm.

v porodnišnico bom jaz vzela toaletno torbico,ker ne mislim nekaj dosti s sabo nosit.



_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu ja.lo09)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 9:28:38   
Bety11
Dihanje


Vse, kar bom napisala je moje lastno videnje, doživljanje in preživljanje dihanja pri porodih.

Imela sem 3 porode do zdaj in vsi trije so trajali samo 2 uri od odhoda od doma do rojstva otroka. Popadki in iztis ploda je trajal mogoče samo pol ure....Pri zadnjem porodu pa bolečih popadkov sploh nisem imela.

Vsak pravilno predihan popadek skrajša porod za 2 uri!!!! Dokazano!!!!
 
///////////////

Smisel dihanja je napolniti pljuča zrakom, ki vsebuje kisik. Le ta v pljučih se zamenja s C02. Naše telo za svoje delovanje potrebuje kisik.

Torej....

Pri porodu od vseh organov v telesu je za nas najbolj pomembna maternica, trebušne mišice in mišice v predelu medenice (ki jih bom v nadaljevanju imenovala porodne mišice). Zato želimo čimveč kisika dovajati ravno v te predele. Za to pa potrebujemo majhno zvijačo, ki jo imenujemo porodno dihanje....

Pri normalnem dihanju se nam dvignejo pljuča. Ker hočemo aktivirati porodne mišice se že pred porodom učimo, da pri vdihu napihnemo trebuh. Tako aktiviramo ta predel telesa.

Da bi iz vdihnjenega zraka izkoristili maksimalno količino kisika se trudimo, da ta vdihnjen zrak zadržimo dovolj dolgo v pljučih in porodnih mišicah.
To dosežemo tako, da zrak ne izpihnemo hitro, temveč spustimo malo......naredimo HU!...zadržimo...naredimo HU....in tako naprej...
 
Ob tem pa premaknemo mišice napihnjenega trebuha......in trebuh postaja manj napihnjen....

Ko porodne mišice dobijo kisik, zelo hitro in aktivno opravljajo svojo nalogo (širijo kosti, spustijo maternico, razširijo maternični vrat, otrok se obrne pravilno in spusti z glavico in rameni v porodni kanal, nožnica se skrajša in razširi....)

Če ob dihanju začutimo močnejše bolečine to pomeni, da do takrat porodne mišice niso dobile dovolj kisika in zdaj hitijo dokončati svojo nalogo. !!!!!!!!!!!!!!!!

Ob teh močnejhših bolečinah čutimo potrebo, da hitreje dihamo (ker naše telo želi čimveč kisika dobiti)..

Takrat ne opustite misli, da ste že naredile vdih, da je kisik v pljučih in da s metodo HU ...HU...ta kisik dovajate v telo...

Ob zelo močnih bolečinah je dovoljeno delati hitri HU..HU..HU..HU..HU.. z manjšimi presledki

Ko bolečina popušča pa vztrajamo z razmakih med HU......HU......HU...... in ne pozabimo ob tem premikati te trebušne mišice in zrak in napihnjenega trebuha istisniti....

////////////

Ob takem dihanju porodne mišice hitro in odlično opravijo svojo nalogo. Zato boleči popadki izginejo!!!!

Pojavi se močna potreba po istisku ploda....brez bolečin....kot močna želja in potreba po kakanju....Maternica se skrči, kot da doživljamo orgazem....
Vse se odvija hitro....

Če ste ob začetnih popadkih in do iztisa ploda mislile na dihanje in ne na bolečino, ste opravile najbolj pomembno nalogo....Zato vas Mati Narava nagradi s nebolečim iztisom ploda.....
 
////////////

Priznam, da je hudičevo težko pri prvem porodu vedeti, kaj se dogaja, kako boleče je vse skupaj in preprečiti ogromni strah, da bo ta bolečina šla v neskončnost.....

Ne obstaja bolečina, ki jo ne bi prenesli. user posted image Obrambni mehanizem našega telesa pred to bolečino so endorfini, ki preplavijo možgane in ob pravilnem dihanju le ta izgine.
V to morate verjeti.

////////////

Strah

Ta je sovražnik naš, čeprav je dan kot obrambni mehanizem. Z občutkom strahu se zavarujemo pred napadom leva tako, da zbežimo.
Pri porodu pa ne moremo zbežati nikamor..user posted image user posted image ....zato je strah naš sovražnik in ga izključite, ne sme se pojaviti....

Strah je tisti, ki v telesu sproži refleks hitrega dihanja in zaradi njega ne boste mogle izvajati pravilno porodno dihanje.....

Znebite se straha.....Že zdaj vadite s mišicami in dihanje.....Maternici dovaja kisik in otročiček je vesel...user posted image

//////////////

Želim vama veliko uspeha pri opravljanju te nadvse pomembne in zahtevne naloge, ki jo imenujemo
 
ROJEVANJE.....

(odgovor članu altaja)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 9:44:37   
kepica
Dobro jutro

Lulanje: danes nisem šla nič ponočiuser posted image drugače grem pa običajno 1x na noč pa še to mi je čisto odveč, ker potem težko zaspim nazaj. Si ne predstavljam, da bi šla še večkratuser posted image Bi bila potem čez dan kot kakšen zombi...vsa nenaspana.

Spanje: naš mali bo kakšno leto spal pri nama v spalnici v svoji posteljici. Ne bi bila mirna, če bi spal v drugi sobi, pa čeprav imamo Angelcare. Vse ostalo od cunjic do previjalne bom imela pa v njegovi sobici, ki je takoj zraven najine.

Lažni popadki po seksu se tudi meni pojavijo. Sploh orgazem je čuden, ker mi istočasno otrdi še trebuh. Ni ravno fino. No, pa če smo preživeli 8 mesecev, bomo pa še enegauser posted image Ja, pa mali med seksom dela take akrobacije, da se vmes komaj zberem user posted image

Hemeroidi: jih imam že od prve nosečnosti. Pri 4 mesecih nosečnosti so se mi pojavili, med porodom se je zadeva še poslabšala in jih imam še danes. Niso moteči, ker tega ni veliko, ni pa fino. Po tem porodu imam namen to odpraviti. Ni mi pa pomagala nobena krema, zato me čaka korekcija z laserjemuser posted image

Uh, koliko trebuščkovuser posted image Vsi so lepi, vsak po svoje. In tako lepo so že okrogliuser posted image

chebelica21 upam, da je vse ok, drugače je pa meni na misel prišlo, da je mali mogoče na kakšen živec pritisnil in te zato boli. To se je meni že večkrat zgodilo. Ker, če bi imela popadke, bi te bolelo tudi, ko se uležeš.

Uh Bety11
hvala za podorben opis dihanja. Jaz grem drugič rodit, pa ne vem, če bo šlo tako gladko, kot opisuješ. Zanimivo...prvič, ko sem rojevala, sem podzavestno zadržala dih, ko je prišel popadek. Zaradi bolečine. Tudi na splošno, če me kaj boli, zadržim dihuser posted image Zato ne vem, kako bo šlo tokrat.... Se bom potrudila, da bo šlo po tvojih navodilih. Če pomaga, se splača.

Zdej pa letim likat. Me čaka poln kup cortkanih majhnih cunjicuser posted image hehe...ko bi vedno tako z veseljem likalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sarchi)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 9:58:27   
TiaŽan
Pozdravljene punce. Imam eno vprasanje, danes sem dobila odločbo za porodniško in sicer samo od 6.8 do 18.11.09, in mi ni nič več jasno,kaj ne pripada porodniška 12 mesecev? Prosim za odgovor

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:06:12   
sontschica
hello

kako smo danes na ta lep sončen dan? jaz sem kar v redu, sem že s CTGja, G pravi da je vse v redu, da me nima kej skrbet, da če bi se pojavil pa kak rdeč izcedek, da pa morm pridit nazaj. drugače imam pa naslednji teden spet CTG. očitno bom ena izmed tistih, ki bo imela največ CTGjevuser posted image user posted image user posted image

Betty11
hvala za tako podroben opis dihanjauser posted image user posted image . upam, da bom lahko upoštevala tvoje nasvete in pravilno dihala, ko se bo začela akcija. niti si ne predstavljam kakšne bolečine so to...

ful so lepi bušiji, tudi sama moram dons slikat svojega, da zamenjam slikico, ker je že zrasel od takrat. ja samo še malo, pa jih ne bo večuser posted image user posted image


(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:08:07   
veselka

IZVIRNO SPOROČILO: TiaŽan

Pozdravljene punce. Imam eno vprasanje, danes sem dobila odločbo za porodniško in sicer samo od 6.8 do 18.11.09, in mi ni nič več jasno,kaj ne pripada porodniška 12 mesecev? Prosim za odgovor


porodniška traja 105 dni, potem pa imaš še 260 dni za varstvo in nego otroka. pride ločena odločba.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu TiaŽan)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:08:49   
chebelica21
chebelica21 upam, da je vse ok, drugače je pa meni na misel prišlo, da je mali mogoče na kakšen živec pritisnil in te zato boli. To se je meni že večkrat zgodilo. Ker, če bi imela popadke, bi te bolelo tudi, ko se uležeš.


Ja nimam pojma kaj se dogaja,... user posted image user posted image Bom šla vseeno preverit,... user posted image Ziher je ziher, nikoli ne veš.
Vse je za mene prvič in nimam pojma kak in kako,... Bomo že, vam popoldan poročam kako se je izšlo,...

(odgovor članu kepica)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:11:42   
jullie
IZVIRNO SPOROČILO: TiaŽan

Pozdravljene punce. Imam eno vprasanje, danes sem dobila odločbo za porodniško in sicer samo od 6.8 do 18.11.09, in mi ni nič več jasno,kaj ne pripada porodniška 12 mesecev? Prosim za odgovor


.dobila si odločno o porodniškem dopustu, ki traja 105 dni.. potem dobiš pa še eno za nego in varstvo otroka ...

(odgovor članu TiaŽan)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:12:38   
jullie
..user posted image  ..ti je že veselka odgovorila user posted image

(odgovor članu jullie)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:13:09   
TiaŽan
Veselka, hvala za odgovor, si me ful Pomirila. Punce Septemberke naj vas pohvalim, sem tudi Septemberka in vas redno berem,pridem do različnih dobrih nasvetov in informacij. super steuser posted image

(odgovor članu chebelica21)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:17:42   
sontschica
IZVIRNO SPOROČILO: chebelica21

chebelica21 upam, da je vse ok, drugače je pa meni na misel prišlo, da je mali mogoče na kakšen živec pritisnil in te zato boli. To se je meni že večkrat zgodilo. Ker, če bi imela popadke, bi te bolelo tudi, ko se uležeš.


Ja nimam pojma kaj se dogaja,... user posted image user posted image Bom šla vseeno preverit,... user posted image Ziher je ziher, nikoli ne veš.
Vse je za mene prvič in nimam pojma kak in kako,... Bomo že, vam popoldan poročam kako se je izšlo,...


aja nate sem pa čist pozabila, tudi jaz bi šla na tvojem mestu raje mal v P, da pogledajo, če je vse OK. bolje da prideš zastonj in da se pomiriš, kot pa kaj drugega.

škorpijončica
tebi so pa že punce odgovorile. se strinjam z njihovimi izjavami.

(odgovor članu chebelica21)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:19:28   
sontschica
tiste, ki ste že rodile, kako zgledajo popadki na CTGju? 

(odgovor članu sontschica)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:31:46   
veselka
joj ženske, veste s čim se jaz zdej ukvarjam? se vid, da imam premalo dela... zdej sm čist zasekirana (pa vem, da ni pravi čas zato, že zato, ker je čist prezgodaj), kaj bo z mojo user posted image po končani porodniški. pač do pred kratkim je vse skupaj zgledalo precej idealno, pol so se pa stvari neugodno obrnile. kot veste se v službo oba voziva v LJ. moj naj bi se selil s službo do konca tega leta v Ajd., ampak zdej se je vse prestavlo za 1 leto. kar pomeni, da z vrtcom ne vem, kako bomo, ker otrok naj ne bi bil več kot 9 ur not, niti si ne žeim tega. če bi dala prošnjo za skrajšan delovni čas, ne vem kaj s tem pridobim, ker itak mora moj oddelat 8 ur in smo spet na istem, ker avto imava samo 1. mogoče bi babica (mama od mojga) hodila v vrtec ponjo, samo ful težko hodi, pa še samo po pol meseca je tukaj, pol pa v NG. ena varianta je tudi, da bi moj delno delal od doma, če bi se v službi tko zmenil, kaj bi blo v primeru službene poti, ne vem. mogoče ne bi v vrtec dala takoj, ampak ta čas, dokler sva oba v LJ bi user posted image bla en del pri babici tukaj in 1 del pri moji mami v LJ... jaz sicer nad babicami nisem ravno navdušena, ne nad eno, ne nad drugo (enako tudi moj ne), ampak če drugače na bi šlo, pač sprejmem za kratek čas... ne vem pa če bi komu tujemi zaupala otroka (privat varstvo)

... sej vem, čist prezgodaj za take stvari... sej pravijo, da če ima ženska premal za delat, da o neumnostih razmišlja user posted image

... se grem mal zamotit

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 10:33:27   
Nepoznana
Ojla še v tretjem delu septemberk!

Bety11, tole o dihanju si nam pa super pripravila user posted image user posted image . Hvala!
Nas so v materinski učili, da moramo popadek predihovati z zgornjim delom pljuč,  - kao tisto hitro, pasje dihanje. Trebuh naj bi se premikal pri počasnejšem dihanju med popadki. Ampak meni ne gre in ne gre tisto "njihovo" pasje dihanje, ker me začne dušit in nehote stiskam trebušne mišice, da premikam prsni koš user posted image . Pri dveh lažnih popadkih, ki sem jih do sedaj dala skoz sem dihala globoko s trebuhom in je blo boljše - ne pa po pasje, pa da še pomodrim zraven in padem okol zaradi pomanjkanja zraka....Tvoja verzija mi je bolj všeč. Eh, sej pol pa vprašanje na kakšno babico naletiš in kako ti pol ona naroči dihat - baje, da je takrat ko je sila, babica pove kako dihat.

Posteljica in spanje: Posteljico imava že sigurno kakšen mesec postavljeno, ker sva komaj čakala, da jo dobiva, da vidiva kako izgleda - pol je pa nisva razstavljala ampak kar lepo čaka na mestu na bejbo. Bo pa user posted image spala poleg moje strani zakonske postelje, da jo bom imela na dosegu roke. Je pa tako, da imava 2 - sobno stanovanje in niti ne bo imela svoje sobe, dokler ne bova midva izvedla selitve narodov in se preselila v dnevno, otroček bo imel pa svojo tam, kjer je zdej spalnica (no, pa upam, da bo še kakšen user posted image in bosta imela skupaj sobico).

WC: nekih hudih problemov nimam s tem, na noč grem enkrat, pa tik preden grem spat, pa takoj ko vstanem. Imam drug problemček - že tri dni oz. noči spim samo po tri, štiri ure. Pa čez dan nič ne dremljem. Fizično sicer tudi ne delam, skoz pa neki mečkam in žnaram po stanovanju - včeraj sem prala pa likala, pa danes tud, pa tko kej ponaredim po stanovanju.... Upam, da mi bo kmal pasal kej spat, ker tečna pa sem, ko nisem naspana....

Pranje in likanje: Včeraj sem vse bodije in žabice oprala, in sicer brez mehčalca, temveč s kisom. O neki hudi mehkobi ne morem govorit, ampak bo že. Danes perem pajacke iz pliša, tle sem pa dala malo malo mehčalca, ker jih user posted image itak ne bo nosila na goli koži, ampak bo imela vedno nekaj spodaj. Kako ve likate pliš? Obrnete oblekico okol, da likate po nekosmateni strani?user posted image Gospodinja pa taka, a? Pliša pa res ne likam vsak dan...user posted image

(odgovor članu TiaŽan)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:00:12   
barika
Veselka, v Lj jo vpiši v vrtec, če ne gre drugače.

jaz sem pa našla en veeeelik kup malih cotk, zdej pa perem user posted image , pa trebuh me boli, tak da bom počivala, do večera, potem gremo pa ven.user posted image


sončica, pri popadkih se take krivulje rišejo, močnejši kot je, višja je krivulja (kot krivulje pri trenutni krizi - gor in dol - ampak to je brez veze gledat, ker jaz sem imela ful popadke, pa ni glih nekih grafov risalo, bolj je pomemben otrokov utrip)

(odgovor članu Nepoznana)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:01:10   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Nepoznana

Kako ve likate pliš? Obrnete oblekico okol, da likate po nekosmateni strani?user posted image Gospodinja pa taka, a? Pliša pa res ne likam vsak dan...user posted image



vsako stvar, ki jo zlikam jo narobe obrnem..

(odgovor članu Nepoznana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:01:21   
veselka
evo, še mojga bušija dam gor, 35t3d:

user posted image

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu Nepoznana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:03:25   
barika
Veselka, tvoj je miniaturen proti mojemuuser posted image ...bom dala potem sliko gor, ko gre mali spat ...

(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:10:06   
tulpek
Bom mogla js tud poskrbet za novo fotko bušija. Upam, da bom popoldne našla čas user posted image user posted image user posted image , drugače pa čez vikend. Se mi zdi, da je buši vsak dan večji, težji. Spustil se mi pa po mnenju večine okrog mene še ni. Saj tudi moj mehur pravi tako. Uživam, dokler ni treba na 10 min obiskovat wc-ja.

Bety, tole tvoje dihanje bom verjetno vsak dan prebrala. Upam, da na dan D ne pozabim vse. Tisto, kar so nam v MŠ povedali, sem že vse pozabla.

Veselka,
ne se živcirat zdaj zaradi tega, kar bo čez eno leto. Imaš še dost časa za to. Čeprav vem, da je lahko rečt... Ampak nekaj bosta že našla.

Chebelica 21, poročaj. Držim pesti, da ti samo user posted image malo nagaja in pritiska na kak živec.





(odgovor članu veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Septembrke 2009 - part. III
30.7.2009 11:11:10   
veselka

IZVIRNO SPOROČILO: barika

Veselka, v Lj jo vpiši v vrtec, če ne gre drugače.



v Lj je znanstvena fantastika vrtec dobit, sploh če si iz druge občine. moja sestra se je morala z malim v Lj prijavit (drugače živijo v Kamniku), ker so se vmes pravila do tujih občanov spremenila in bi drugače kup ugodnosti izgubila. pa že takrat (2. otrok še ni bil prezplačen) je dala prošnje v kup vrtcev takoj po rojstvu, dobila prostor pa samo v enem.

sej fora je v tem, ker pač gre samo za nekaj mesecev (ko bo moj enkrat v ajd. ne bo problema, k je vse na dosegu roke). mah, sej vem, da na koncu bo vse ok. moj ima vsaj takšno službo, da se lahko kej zmeni... pri meni je pa že bolj kriza. tko al tko bom probala pri njih dobit, ker si ne predstavljam, da bi se leta in leta v lj vozila delat, pa še v službo, ki mi kup živcev pobere. tuki je pa z mojim profilom zaenkrat še ena znanstvena fantastika.

_____________________________

31.8.09, 9.55 Aurora - 54 cm, 4100 g, og 35 cm.

11.10.11, 15.25 Gabriel - 55 cm, 3930 g, og 36 cm

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?